WEGELÏNG'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 12 APRIL 1929 No. 15. ■ff S EEN PUZZLE. Op dit plaatje is een groot aantal vakjes af gebeeld door middel van lijntjes. Een deel dezer vakjes is zwart gemaakt. Blijkbaar heeft de teekenaar de bedoeling gehad met deze zwarte vakjes een figuur te maken, doch hij is er niet mee gereed gekomen. Daarom moeten jullie het nu maar eens flink afmaken. Kijk nu maar eens goed al de lijn tjes aan en probeer dan de vakken te vinden die nog zwart moeten worden om aldus het ge- wenschte figuur te voorschijn te roepen. Het is een zeer spannend en boeiend werkje, maar je kunt het geluk hebben dat je ineens ziet (wat het figuur moet voorstellen en dan ben je na tuurlijk spoedig klaar. Het kan echter ook lang duren eer je er achter bent. Om vergissingen te voorkomen is het raadzaam eerst de vakjes, waarvan je meent dat zij zwart moeten zijn met potlood heel dun te schaduwen. Heb je het dan eens mis, dan kan tenminste een stukje vlakgom nog uitkomst brengen. Anders zou het plaatje natuurlijk opeens bedorven zijn. VLIEGERS EN LUCHTBALLONS. Nog maar een paar weken en dan is het tijd om de vliegers en de luchtballons voor den dag te halen. Luchtballons eigenlijk niet, want die houden het op zolder meestati geen jaar uit: daar zal dus wel op vaders beurs een be roep moeten worden gedaan om een nieuwe te koopen. En kijk nu eens naar ons plaatje, wat een aardige dingen die kinderen verzon nen hebben. Het meisje houdt een complete Zeppelin vast. Weet je hoe ze daar aangekomen is'? Wel, heel eenvoudig hoor. Zij heefL een langwerpige ballon gekocht die kennen jullie toch wel, nietwaar? Toen heeft zij met waterverf de biezen er op getrok ken en tenslotte een papieren kajuit aan haar Juchtschip'* vastgebonden met twee dunnen •lastieke bandjes. En daarmede was de Zep pelin gereed. Dan kun je op de teekening nog een para chute zien. Zoo'n ding kun je natuurlijk niet oplaten als een vlieger of een balion want het heeft juist de eigenschap, dat het altijd lang zaam daalt. Je kunt er echter zeer veel pret mee hebben. Je neemt eerst twee rietjes, die je zoover mogelijk buigt, zoodat zij goed gespan nen zitten. Deze rietjes, men kan er ook drie of vier nemen, dan is het model ronder, ver richten dezelfde functie als de balijnen in een parapluie. Zij zitten dus kruiselings over elkaar, in het midden goed aan elkaar vastge bonden. Nu spant men een ouden zakdoek of een ander stevig lapje over het rieten geraamte en wel zoo, dat de doek tevens het riet in den gewenschten vorm houdt. Dan zoek je een flink steentje op en dat w kkel je maar eenvoudig in een ander, klein lapje. Met touw tjes wordl nu het lapje met den steen aan de parachute gebonden. Ga'nu eens naar buiten en werp den steen zoo krachtig en zoo hoog mogelijk de lucht in. Denk er daarbij aan steeds met den wind mee te gooien, aangezien anders de parachute door den wind wordt tegengehouden en het steentje dus niet ver komen kan. Als je nu het werkje goed gedaan hebt, zul je tot je verrassing zien, dat de parachute een eind verder heel statig en Langzaam daalt. HET SILHOUET. Wat dit silhouet voorstelt is niet gemakke lijk te zien, maar de s ukjes passen zoo gemak kelijk in elkaar, dat men er toch niet veel moeite mee hebben zal om het plaatje af te maken. AJa ja het precies weten wilt: hat stelt ean oodsrwateAe feaadsftarU waarmede men vroeger de vrachten orer het ijs voortschoof. Eerst moet het vierkant op een dun stukje carton worden geplakt en daar na moeten alle zwarte stukjes worden uitge knipt. Met de legkaart die daardoor dan ont staan is moet jullie maar net zoo lang passen m netelt tot Je het plaatje hebt DE VOORJAARS-MODE. Deze voorjaarsmantel, ontworpen naar de la,ats'e mode, heeft het groote voordeel, dat hij zeer eenvoudig van vormen is en dus door elk meisje of jonge vrouw gemakkelijk zelf gemaakt kan worden. De sluiting geschiedt door middel van een enkelen knoop, terwijl de garneering bestaat in 'wat zijden stiksel, onder de taille en op de manchetten. Verder is het geheel een kleedingsluk dat echt behoort bij „mooi weer'*. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 310 in de maten 42, 44. 40 en 48. Kosten 55 cents. EEN WANDEL-JAPON. Dit zeer fraaie japonnetje kan mem maken van een bedrukte of effen soepele zomerstof. Het is geschikt voor alle figuren, want het kleedt de slanke even voordeelig als de korte gezette typen. Het geheim daarvan schuilt in het plooirokje, dat strak blijft tot twintig dertig centimeter onder de taille en eerst dan uitspringt. De kraag en het feston maakt men van strookjes rucho of van geschulpt en geplooid kant. Hetzelfde weefsel dient voor de man chetten. De plooien in den rok vallen natuur lijk ook van achter. Het ontwerp je is een zeer charmant voorjaars-costuum, dat hoog ge sloten als het is en met lange mouwen niet zal nalaten iemands verschijning eenig „effect*', te geven. Een knippatroon kan men bestellen aan onze bureaux onder opgave van no. 311 in de maten u. a* ift. Koeten 55 eenta VOOR JONGENS. Het sporthemd, dat op dit plaatje staat afge beeld, vereischt bij het naaien eenig overleg voor wat betreft het leggen der kleine plooien. Dit is dan echter ook wel de eenigste moei lijkheid. Heeft men de panden eenmaal netjes aan de schouderbelegsels geizet, dan gaat de rest vanzelf. Het broekje wordt natuurlijk geheel naar den eisch gemaakt. Meestal kan men het patroon daarvan precies naknippen en op de machine afstikken. Voorzichtig is het echter even het het papieren model op het figuur te passen. Een knippatroon kan men ook aan onze bureaux bestellen voor dit pakje voor jongens van vijf tot acht jaar, onder opgave van no. 312. Kosten 55 cents. MAN EN VROUW. Als men nog niet lang getrouwd is en nog geen kinderen heeft of als de kinderen nog heel klein zijn en dus „met de kippen op stok gaan", zit men des avonds alleen met manlief. Dikwijls nu, komt het voor, dat manlief alles behalve spraakzaam is en wat dit betreft be wijst hij eenmaal getrouwd dan ook spoedig, dat hij meer man dan lief is Vele vrouwen zullen er zich al meer dan eens over verbaasd hebben dat haar man al tijd zoo stil is, ja soms met tegenzin van zijn krant opkijkt als hem iets gevraagd of gezegd wordt, terwijl hij vroeger in den verlovings tijd zoo onvermoeid en gezellig kon praten. Ja, hoe komt dat? Nu, wij gelooven dat het betrekkelijk eenvoudig genoeg ia. Er is mogen wij toch aannemen wel geen man, die met zijn vrouw beslist niet pra ten wil, althans in normale omstandigheden, integendeel: hij zal heusch wel eens iets te ver tellen hebben en ook wel eens iets van U wil len hooren. Maarmen moet niet altijd een ganschen avond beslag op hem willen leggen, van het oogenblik dat hjj thuis\otnf totdat hij naar bed gaat. Dat Is niet MUijlc. Ieder mensch heeft het recht om een paar uurtjes per dag met zich zelve bezig te zijn. Gun hem die dus ook; hij heeft den geheel en dag onder vreemde menschen vertoefd en het gepraat van die en die aangehoord, natuurlijk geen tijd gehad om eens aan zijn eigen dingen te denken en dus wil hij des avonds eerst eens bijkomen, een oogenblik de krant lezen of een andere verpoozing zoeken. Vele mannen ook hebben wel een paar uren noodig voor zij zich thuis met de gedachten los hebben ge maakt van hun werk. Wacht dus met uw ge zellig babbeltje tot hij „bijgekomen" is en er ook lust toe gevoelt; op die wijze kan eiken dag besloten worden met een prettig samenzijn, en als gij dan eens over zijn zaken of werk zaamheden spreekt toon belangstelling maar wacht U voor inmenging en raad geven, niet omdat gij daar te dom voor zijt, maar omdat hij, die er wellicht van zijn jongensjaren af „in zit*' er toch beter mee op de hoogte moet zijn en het dus ook beter toeten mn«L

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 6