J. HOOFTMAN RADIO-NIEUWS Van Walchersche Boerenkleeding tot Burgerheer HEEREN KLEED1NGMAGAZIJN Voor slechts ff 30.— kleeden wij U geheel In het burger VLASMARKT MIDDELBURG VRAAG EN AANBOD Mitlothiams, le nabouw, 2 Aangeboden WTGELINGS NIEL'WS&LAD VAN VEIJDAE SS HAART IS3S Ns. IE EEN OMROEPWOLKENKRABBER IN NEW-YORK. New-York is ©en wolkenkrabber rijker ge worden, n.l. het paleis, dat een der grootste Amerikaansche omroepmaatiohappijen, het „Co lumbia Broadcasting System1' op een der druk ste punten van de stad liet bouwen. De bovenste vijf verdiepingen van het S4 etages tellende gebouw zjjn gereserveerd voor studio's, versterkers* en controle ruimte. Hier worden ook verbindingen tot stand gebracht met de 51 stations, welke de maatschappij in beheer heeft. Niet minder dan 15 studio's zijn aanwezig, waarvan de grootste 250 musici; kan bevatten. Ieder van deze studio's heeft eigen versterkerkamers. Het bovenste gedeelte van het gebouw is op een speciale wijze gebouwd, zoodat alle gelui den van de buitenwereld zoo goed als niet in het inwendige kunnen doordringen. Een van de attracties van het gebouw vormt de felevisie-s'udio, welke nog slechts proviso risch is ingericht. Een der grootste studio's beslaat 2 verdiepin gen. en heeft een galerij, waarop eventueele bezoekers achter glazen schotten de spelers kunnen waarnemen, die zij gelijktijdig door den luidspreker hooren. DE NIEUWE ZENDER VOOR DEN ELZAS. Het nieuwe, krachtige radio-omroepstation, dat door den Franschen P. T. T.-dienst in den Elzas wordt gebouwd, komt niet te Straats burg. doch in een plaatsje 20 K.M. daarvan verwijderd, n.l. te Brumath. AANTAL LUISTERAARS. Het „Departement of Commerce" te Was hington schat, dat er op het oogenblik op aarde meer dan 20.000.000 radiotoestellen in gebruik zijn. De helft zou xich in de Vereenig- de Slaten bevinden. 3 DE FLUITTOON BIJ DE ONTVANGST VAN VELE ZENDERS. Hoe eenvoudiger het toestel wordt hoe meer het in handen komt van hen, die van de tech niek van zenden en ontvangen weinig of niet» weten. Was er tot voor korten tijd nog eenlge han digheid noodig om een bepaald zendstation te vinden, een handigheid, die alleen door routine verkregen kan worden, met den moder nen eenknops-ontvanger kan iedereen over weg. Stel U voor: het draaien aan één knop brengt U met absolute zekerheid elk station, dat voldoende sterk is, in den luidspreker en dat voor eiken zender steeds op denzelfden stand van de afleesschaal. Wilt U Hilversum, U kijkt op het lijstje dat U zelf of uw radiohandelaar voor U heeft ge maakt, stelt in op bijv. 50 en onfeilbaar komt Hilversum in. Deze eenvoud moet wel de bewondering voor een volmaakte techniek in den "bezitter wakker roepen; en toch, als er dan uit datzelfde ont vangtoestel eens iets komt, wat minder mooi is, dan is hij maar al te gauw geneigd, aan een fout van ditzelfde toestel te denken. Storen bijv. twee zenders elkaar, d.w.z, hoort men ze beide tegelijk, dan heet het direct: het ontvangtoestel is niet selectief. Veroordeel echter niet zoo spoedig den ontvanger, want dikwijls heeft deze er in het geheel geen schuld aan. Wat toch is het geval? Elke telefoniezender eischt voor zich een plaats in den aether op, en deze plaats is, wil de kwaliteit van het uit gezondene goed zijn, niet zoo heel' bescheiden. Hieruit volgt, dat in een beperkt aether-gebied bijv. van 200—600 M. golflengte ook maar een beperkt aantal zenders plaats kan vinden, zóó dat ze geheel vrij van elkaar blijven. Wordt dit aantal grooter, dan liggen de zenders Imet hun golven letterlijk gedeeltelijk over elkaar heen en dan is er ook geen ontvangtoestel ter wereld, dat ze uit elkaar kan halen. Dit nu komt helaas vooral in het kortegolfgebied zeer veel voor. Fen nationale omroepregeling is al moeilijk genoeg, hoeveel moeilijker is dan niet een internationale. Het aantal zenders in Europa is veel grooter dag de plaats die er in den aether voor be schikbaar is. Er liggen dus vele zenders wer kelijk heel erg in eikaars nabijheid, en vaak golven elkaar gedeeltelijk. Is het geval, dan hoort men ook bedekken hun dit in erge mate in een selectief ontvangtoestel zulke zenders door elkaar. Liggen de golven echter maar „eventjes" over elkaar heen, dan worden deze stations begeleid door een hoogen fluittoon. Dit euvel vertoonen helaas vele kortegolfsta- tions. Is daar niets aan te doen? Ja en neen. Men kan natuurlijk het ontvangtoestel ongevoelig maken voor die hooge fluitfrequenties, maar dan geeft het ook de hooge tonen in de muziek en spraak niet weer; beide klinken dof, hol en onnatuurlijk. Hoe hinderlijk de begeleiden de fluittoon ook is, een goed ontvangtoestel moet hem weergeven, het is een teeken voor de kwaliteit van den ontvanger. En het eenige wat wij kunnen doen is: rekenen op den goeden wil der Euro pee sche omroeporgani saties, die zeker aanwezig is. Een gelukkige omstandigheid Is n.l., dat de storing tusschen twee zenders altijd wederkee- rig is. zoodat beide partijen belang hebben bij een oplossing. En een speculatie op het egoïs me der menschheid is nog altijd veiliger dan die op de naastenliefde. NEDERLAND ALS OMROEP-PIONIER OP DE KORTE GOLF. Wie herinnert zich niet de groote geestdrift, waarmede in 1927 het bericht ontvangen werd. dat een radio-amateur te Bandoeng de vanuit Eindhoven uitgezonden muziek opgevangen had Voor het eerst was het direct, het levend con tact tusschen moederland en koloniën tot stand gebracht. De geheele wereld hield de oogen gericht op het kleine Nederland, dat een pres tatie geleverd had, welke met gulden letters in het historieboek der radio staat aangetee- kend. Ons volk was vervuld van rechtmatigeu trots over hetgeen onze wetenschappelijke en technische mannen na volhardend werken had den bereikt. Tal van succesvolle uitzendingen van PCJ zijn gevolgd. Het was deze Nederlandschei zen der, waarmede voor het eerst in de geschiede nis van den radio-omroep een concert over de geheele wereld werd hoorbaar gemaakt. Een concert uitgevoerd door een Nederlandsch orkest: hët Concertgebouw-orkest, onder lei ding van Willem Mengelberg. Naast den PCJ-zender dient de Phohi-zender te Huizen genoemd te worden. Deze zender is een der grootste oraroepzenders ter wereld en is geheel en al door de Nederlandsche in dustrie gebouwd. Reeds is uit verschillende plaatsen in Oost en West, o.a. van de Rijks radiodiensten te Bandoeng en Curacao, bericht ontvangen, dat de proefnemingen voortreffelijk zijn geslaagd. Verder meldden o.m. ook Austra lië en Cuba goede ontvangst. De Phohi-zender heeft de verheven taak om door een geregelden omroep onze koloniën daadwerkelijk te doen deelnemen aan het gees telijke en cultureele leven van het moederland. Aldus zullen Oost en West verlost worden uit het betrekkelijk isolement, waarin zij tot dus verre hebben verkeerd en zullen de banden met Nederland worden versterkt Als merkwaardige tegenhanger van het suo- ces van den grooten zender mag worden be- schouwd het gunstig resultaat verkregen met een klein telegrafie-zendertje PBF 5, opgesteld in het Philips laboratorium te Eindhoven, ©ecu baby-zendertje met een energie van 10 Watt, slechts één lamp, de TB 04/10 en met een antenne niet langer dan 4 meter. Doch dit zen dertje, klein maar dapper, wordt aan gene zijde van den Oceaan gehoord. Binnenkort zal het door het aanbrengen van modulatie, worden omgezet in een telefonie-zender en kunnen verdere proeven worden genomen. LLOYD GEORGE IN 13 STEDEN GELIJK GEHOORD. Daar de B. B. C. politieke redevoeringen jb verband met de a.s. verkiezingen niet over hare zenders wenscht uit te zenden, hebben de partijleiders hun toevlucht genomen tot een distribueer-inrichting door middel van tele foonkabels en luidsprekers. Verschillende vooraanstaande candidatön hebben hiervan reeds herhaaldelijk gebruik gemaakt. Den 26en Maart heeft Lloyd George in dit opzicht een record gebroken. Hij hield een redevoering in Albert Hall, die in vergade ringen in niet minder dan 13 andere steden hoorbaar gemaakt werd. Costuum, Overhemd, Dat, Pet, Bretels, Sokken, Sok- kenhoudert, Boordspeldje, Boordenknoopjes, Man- chetknoopen Fantasia-zakdoekje, alles te samen f 30.—, lie serie f 35.—, Ille serie f 40— •Een Roomkarn. Melkbus 20 L. i-. s nieuw. P. Kasse Veers c he weg Mburg. Mest en een kleine Egge. P. Kasse Veerscheweg Mburg. Kinderwagentje. Gr. Abeele A 243. Mooie Slaplanten. C. Slroo Abeele. Melkgeit, Gladiolen. Gr. Abeele A 258 Simplex Heerenrijwiel Gr. Abeele A 258 400 K.G. vroege zelaardap* pelen. Gr. Abeele A 253 Melkschaap. J. Louws Oostkapelle. 2 kalfkoeien aan de rekening 3e kalf. Willem Roelse Westkapelle. Huizen, Ho ven, Terreinen in en om Middelburg. Vader Lage weg 't Zand. YIYHHU l-l« nnllUUU vaarsjes, 10 mnd. oud, spring ÜKstier en vet schaap. P. Koole, Abeelscheweg. Goud Heerenhorloge. Viasmarkt K160, Middelburg. Gevernisd Buffet, 12 gulden Hendrikstraat 46, Vlissingen Erwlenrijs. L. Meliefste, Abeele. Een vel kalf Izaafc Ovaa, Zoutelande Witlofpeeën. H. Kesteloo, Koudekerke. Vet slierkalf. J. Koole, Zuidbeekscheweg Koudekerke. 2 Drachtige geilen. J. Lourense. Veerscheweg. Goed onderhouden tweeling Kinderwagen. J. Baas, Nieuwlana. Een koe, van 3e kalf, rek 14 April en 50 kilo zaaifcroon erwten. J. de Nood. Arnem. Twee petroleumlampen. V 100b. Segeersweg Gouden krullen.. Breestraal El 15-16. a.d. Tramsingel Sla en bl »em koolman'en Wattél, Dampoort T154, M'b es ure Bevelander zetaardappeien, 1 maal verbouwd en sneeuw klokjes. Anth. v, Vlaanderen Koudekerke. 5 peen konijn Noord weg en. Witte Leghorn, poelje r, kiddelb N 46, Molenwater, Witte Leghom-broedeieren cent. 1 K.G. Sloksnijboonen Noordweg A 61. St. Laurens. Jongens'iets f20.— Korendijk 81, Midde'burg. kooi gekiemde Mithlothiams en blauwe eigenheimers en damhuizen. B. Leijnse, Noordbolwerk. Middelburg. Broedeieren, Witte en Patrijs Leghorn, 8 cent. W. den Hol* lander, Duinen, Qosikapelle. Aftandsch veulen dragend of fi-jarig merriepaard. F. de Witte, Zoutelande Groote pari ij bloemplanten, opruimingsprijs. De Visser, Braamstraal Souburg. 12000 Groenkraag mangels A. L. Haring man. Veere. 2 Jongensrokken W. de Witte Koudekerk© mrdweg S 241, Middelb. Kachelhout. K. Marinusse Koudekerke, Duinen, GalfleW Een tafel. Verk. Quakkel.str. 75, Vliss. Goed onderhouden gaslamp Wals raai flbov. Vlissingen Mooie Damesfiets 15 gulden B. Ewouds raai 5. Vlissingen Bonte- en Bravo-zelaardappe- len. J. Marinissen, Middelburg Mitlothiams, Ronde Put 263, Souburg. Drachtige gei', 7 K.G. zaai erwten. C. MaasAz,, Koudek. Anderhalf-jarige Vaars. Jan Tevel, Koudekerke Anderhalf varken. C. Brasser, Koudekerke, Westhoek. Teakhouten buffet k 25 gul- den. KI. Kerkstraat 15, Vliss. Heeren fiets. Veerscheweg Sll. Groot model Kinderwagen Noordstraal 14, Vlissingen Voedster met jongen, jonge konijnen. Joost de Moorstr. 2T7, Vliss F.en koe. rek. 27 Maart, 4e kalf. J. Koole, Zuidbeeksche weg Koudekerke. Jongonsrok en vest. Bosschaart, Plant lust, Koudek Groot ledikant met ressort, tafel, theetafel, buffet je, lijs- ten. Kasteeistr. 105,ben. Vliss. Een stierkalf Abr de Visser, aarooatark» Een koperen gaslamp f5.50 v. Hoorn v. Burgnstr. 2, Vlisa. Damesfiets. H. de Kok, N. Abeele C 222. Souburg. Goed onderhouden heeren- fiets. C. Jasperse, Seroosk. Mooie jongensschoenen, leef- iijd 8&9 jaar. A162, Seroosk Handblok en nieuw burger pak, leeftij.d 16 jaar. A. Janse, Noordweg Seroosk. 1500 K.G. Groenkraag mangels A. Meijers, A 90, Serooskerke. Naaimachinetafeltje. Noordweg R 37, Middelburg. Plan tui en! L- Meliefste, Abeele. 150 bos tarwestroo. W. Koppejan, Zoutelande Een vare geit. D. Stroo. Zoutelande. 25 K.G. Zaaierwten. C. Kleinepier. Zoutelande Droge esschen musterd Moesbosch, Koudekerke. Broedeierep, Witte Leghbrn Huis „Ter Schelde" Kou dekerke Een drachtige Geit. P. Zachariasse Koudekerke 300 groene musterd f5 p. 100 B 96a Keiweg Koudekerke. Een Varkenshok, 1 geitenhok J. Aarnoutse Vliss. straatweg Koudekerke. 2 vette vaarzen. J. Dekker, Aagtekerke. Driejarig vosbles merriepaard mak in tuig. Duin wijk. Domburg. Vet kalf. A. Cal jé, Biggekerke. 5 Toer Bloedkoralen, strik ken enz. L. Marinisse, Nadorst B116 Middelburg. Nog vroege zetaardappeien, 'eerstelingen) Arnesteijn, Middelburg. Drienéénjarige weivaarzen H. Brasser, Ritthdua. 5 mud bonte aardappelen, K. Janse Vrouwepolaer. 2-jarige of 1-jarige Merrie, voederbieten. W. de Buck Meliskerke. Vaarskalf. KI. Essenhof Vrouwepolder. Gouden Krullen, jaarling vaars. C. Vermeulen Vrouwepolder 6 mahonie stoelen. Oostkerkplein O 4 VTburg. Karpet f10. Seisbolwerk M2Q8, Middielb. Melkschaap. L. Lo uwer se, Grijpskerke. Koolrapen voor veevoeder J. Jacobse. Me'iskerke 200 bos gersteslroo. 1000 K.G. wijnpeeën en mangels A. C. Goedbloed, Vrouwep. Bigo-gerst. 61, Zoutelande. Haver en schokkers, gekeurd 3x9. P. Wisse, Meliskerke. W. L.-Broedeieren 10 oent. Valnestoontrole 240-303, 20 ct. Contant, St. Laurens. Bok, Junigeit, le dracht Oude Vliss,weg V8, Middelb. Mitlothiams zetpoters 12 ct. per kilo, poters en kriel. J. Groenenberg Koudekerke A 260 a. Stierkalf en Mangels. H. Hollebrandse Grijpsk. Blauwe zetaardappels. J. Lampert Pz. Biggekerke 2 k 3 voer Mangels en hooi. F. Joziasse Kruisweg 't Zand. Bravo poters en najaarskoe. J. Aarnoutse Zuiderhoeve te Koudekerke. Aankomende S[>ringstier. P. Huijsman Poppendamme. Zuivere blauwe zetaardappe ien 1ste nabouw en jonge K.o- nijnen. A 43 Biggekerke. Zuivere bonte zetaardappels en Roodstar. Osté, Vrouwepolder. Bevelander zetpoters I Houtermaa, Vrouvmp. Met de Paaschdagen mooie Cadzandsche Biggen. F. Duvekot Serooskerke. Stierkalf. J. Huijsman Dz, Grijpskerke. Mangels. F. Besuijen bij Veere. 2-persoons pitchpine Ledi kant met resort, ronde Ta fel, Linnenkast, Bijzi'tafel tje, Hoeketagerre, Petrole umstel (Halier), Waschtafel, Nachtkastje, Waschtobbe op poten. Branderijmolengang M 238 Middelburg. Broedeieren van Barnevelders en Reds. H. Hillebrand Brigdamme. Tuin-, Land- en Bloemzaden Linnenkast. A. Midavaine, N, Oosterschestraat Middelburg. Vos Werkpaard „Leg Af", St.-Laurens. Pootgoed blauwe Eigenhei- mers en Mithlothiams. C. Meliefste Vlissingsch Boi- werk Middelburg. Mangels, vette Geit. J. W. Reinierse Biggekerke Gelezen platte boonen, mooie vare koe. Joh, de Visser, Aagtekerke. Blauwe Eigenheimer poters A. Boone schorepolder te Ritthem. 2 jaarling vaarsjes. M. Franke Grijpskerke Ter Buttinge. 30 kilo goedgekeurde zaai erwten en doornen musterd. K. Huijsman Hof Ravenstein Grijpskerke. Kinderdoek Kasteelstraat 110 Vliss. 2 Handwagens. Bode Janse Westkapelle. 25 H.L. blauwe Aardappels Ritthem no. 69. Zaaierwten. I. Tange, Welzinge Ritthem. Mitlothiams zetpoters. „Beusbergen" G'26 Koude- kerksche weg Middelburg- Blauwe poters eerst verb. Bathpolder f2.50 per 100 kilo L. Wijkhuijs Pz. Biggekerke Een Melkgeit, pas gelamd. M. Barentsen Koudekerke Tuin- en Landbouwzaden. 20 K.G. goedgekeurde Kroon- erwten. Cijsoüw. Westkapelle. 300 bos tarwestroo. 1000 kilo varkensaardappelen. J. Dellebeke Koudekerke. racbtige Geit. A. Francke Zwanenburg Koudekerke 2 Jongenspakjes, leeftijd 8 en 14 jaar. Kanaalstr. 106 Vlissingen. Met de Paaschdagen mooie Cadzandsche Biggen. W. Duvekot Vrouwepolder. Gas'amp. Ritthem no. 23. 2500 kilo Jaapjesr A. Schout Ril 6 Stoelen flO, Mandoline f6 Wed. Dourleijn Noordstraat Domburg. Blauwe Eigenli eimer zetters 5 cent per kilo. Jac. Riemens Serooskerke 150 droge doornen musterd J. Dellebeke Gapinge. Mithlothiams. Davids wegje D 26a 't Zand. Blauwe zetaardappeien, B 126 Brigdamme. Bloemkooiplanten. J. van Soelen Vrijbuffestr. Souburg Mithlothiams en kriel aard- appels. J. San der se Kareis- gang Middelburg. Varkenshok. P. Reijnierse Koudekerke dorp. 15 Poeljes. S. de Visser, Serooskerke Pa a sch leliën J. Koole Vrouwepolder. Bevelanders enblauwe zet- poters goedgekeurd door de zetterij. J. G. de Vlieger Vrouwep. Trekrijf, Handrolblok, Trap- pen, Zaaierwten. Konraad Biggekerke, Speenkonijnen. L. Verhage Iz. Biggekerke 20 kilo gelezen Paardenboo- nen. Adr. Janse Biggekerke Een vet varken. J- J- du Bois Biggekerke Een vaarskalf. P. Wijkhuijs Lzn. Biggekerke fcVitte boonstroo J. Lampert Jzn. Biggekerke Speenkonijnen. A 5 Meliskerke. Kasten. A 81 Meliskerke Een Cither. P. Jacobse Meliskerke. Konijnenhokken en Wasch- kuip. A 17 Meliskerke. 40 kilo gelezen platte boo- non en r>nk°le klampen klief- hout bij Jan Kasse Veere. Kinderwagen. Kasteelstraat 101 Missingen Heerenrijwiel. B. Ewoutstraat 9 Vlissingen OladiolenhoHen 13 soorten. Rooze Koud, weg Vlissingen Slagers hakblok Oude Markt 9 Vlisstngen. F1 ierplan ten. t Vnorde Koud. weg Vlissingen. Mangois Knoiraoen, 1100 kflo poters en krM. L K^ppman 13 Ritthem1. F,en vet varken en mangel» Goedhart RPthem. PraeM Mahonie bou'en Oïï- nenkast en tafel en spiegel WinkHmans'raat 25. Vliss. Mangels. S 213 Noordweg te Middelburg.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 8