'J WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 28 MAART 1929 No, IS. EEN FIJNB BEDIENING. Liesje, die hier zoo verwaand in haar stoel zit, laat rich eens heerlijk bedienen door haar broer Leo, die echter wel een beetje verbaasd kijkt, want blijkbaar wist hij niet, dat zijn rusje rulke dames-manieren er op na hield. Hoe het zij, hij brengt haar toch een glaasje limonade, al gaat het hem dan niet zoo handig. Deze plaat is intusschen weer zeer geschikt om te kleuren. De teekenaar heeft alles wit gelaten, zooals je merkt, en heeft dus blijk baar de bedoeling gehad, dat jullie er ook nog wat aan doet. Nu, dat zal wel gaan, denk ik. Over het algemeen schilderen de Nederland- sche jongens en meisjes heel graag en dat is geen wonder, nietwaar, als je bedenkt hoe ons land altijd vooraan stond waar het de schilder kunst betreft Neen, neen, denk nu maar niet, dat ik je plagen wil. Wie weet, schuilt er onder Jullie niet een nieuwe Rembrandtalle groote kun stenaars zijn immers eerst kinderen geweest. ZOO GAAT HET. De jongen en het meisje, dat je op dit plaatje ziet, zijn eigenlijk rare snuiters. Weet je wat zij gedaan hebben? O, 't is allang geleden hoor, maar 't is toch echt gebeurd. Nu, zij wilden de kabouters eens gadeslaan bjj hun werk op het veld en heel stilletjes zijn zij de kleine mannetjes nageslopen, om hen van heel dichtbij te zien. En zij zagen hoe de kabouters na hun werk in hel bosch verdwenen en door de nieuwsgie righeid gedreven volgden zij hen tot zelfs tus- schen de boomen. Opeens echter sprong* een der kabouters vanuit het dichte hout te voor schijn en keek de beide kinderen woedend |Lan. En nu zul je\ denken, hadden zij hun zin en konden zij een kabouter van heef dichtbij zien, maar inplaats daarvan worden zij zoo bang, dat zij hals over kop de vlucht namen,- terwijl het kleine mannetje hen verbaasd nakeek.... Zoo gaat het nu meestal. Men trekt heel dapper ergens op af, maar nog voor men het doel bereikt heeft komt de angst en kiest men het hazenpad. Denk er aan vrienden en vriem dinnen, dat jullie nooit zoo laf moet zijn. Als je werkelijk van plan bent iets te ondernemen, houdt dan vol tot aan het einde, maar twijfel je of je het zoo ver wel brengen kunt, begin er dan liever niet aan. HET PAASCH-KUIKEN. Paschen en eieren behooren nu eenmaal bij elkaar en dus de kuikens dfe immers uit de eieren voortkomen ook. Daarom krijgen jullie dezen keer dan ook een mooi portret van een allerliefst kuiken, maarje moet het zelf maar even afmaken. Wij hebben daar geen tijd voor. Eerst plak je dit vierkantje op een stukje dun carton en dan knip je netjes al de zwarte stukjes uit. Die stukjes moeten nu zoo tegen elkaar gepast worden, tot eindelijk het kuiken te voorschijn komt. Een mooi werkje voor de kleintjes, want het is niet moeilijk. RAADSELS. Oplossingen der vorige week. 1. Op beschuiten. 2. De tong. 3. Meel, leem. 4. De puntjes op de I's zetten. NIEUWE RAADSELS. 1. Ik ben een vogel, neemt men mijn derde letter weg, dan ben ik een groote stad in een der landen van Europa. 2. Ik ben een eiland, doet men er een letter bij, dan ben ik een kleedingstuk. 3. Mijn moeder was een dom dier, maar uit mij vloeit groote wijsheid -voort. Wie ben ik? 4. Welke nagels knipt men niet? 5. Mijn eerste deel is een insect, mijn tweede is een werelddeel en mijn geheel is een groente, 6. Mijn geheel bestaat uit zes letters en is een stad in Nederland. De 1, 2, 3 gebruikt men in de school. De 4, 5, 6 Is een boom. 7. Wat is de overeenkomst tusschen een ad vocaat en een mooi boek? 8. Waarmee begint de griep? 9. Wanneer zegt een Chinees „Goeden ava 10. Mijn geheel bestaat uit drie woorden veertien letters en is de naam) van een geê man uit de vaderlandsche geschiedenis. 10. 11, 7, Is niet smal. De 5, 8, 6, is een rivier In ons land. 9, 1, 11, 12, is een gebod. Een 3, 2, 13, 7, zingt men. Een 4, 13, 12, 8, 14, hoort bij den oortc 11. Hoe heet de bovenste steen van elk hu 12. Aan welke ladder ontbreken de sporte 13. Verborgen plaatsnamen: Wacht jou rekel ik zal je wel krijgen. In den winter wassen de rivieren. De watervloed brak elke verbinding tussclw de twee dorpen af. In ons schoollokaal hangen drie lampen. 1 Weet ge wat dit stuk behelst? Vader wilt U den kurk van de flesch neme! 14. Wat kan men niet nat maken? VOOR DE DAGELIJKSCHE DRACHT. Deze jumper-blouse is bijzonder geschikt voor vrouwen en meisjes, die haar dageiijksche werkzaamheden op kantoor of winked le ver richten hebben. Kiest men een donkere stof, dan Is het vuil worden geen kwestie van be lang meer. Men kan deze blouse natuurlijk op twee manieren maken, n.l. door de knoopjes als garneering te beschouwen, waardoor het in alle opzichten een blouse wordt, maar ook door de knoopen werkelijk van knoopsgaten te voorzien, waardoor men een practische jumper verkrijgt, welke eventueel als overkleeding kan worden beschouwd. Een knippatroon van dit ontwerp kan aan onze bureaux besteld worden onder opgave van no. 305 in de maten 42, 44, 46 en 48. Prijs 55 cents. Het \s heel prettig voor U, als gij in staat zijt uw kinderen veel en mooi speelgoed te schaffen. Maar gelooft niet, dat zij dit bepaald noodig hebben om gelukkig te zijn. Een kind kiest meestal slechts een bepaald voorwerp uit zijn speelgoed en hecht daaraan. De rest vgn zijn bezillingen laat het, practisch gespro ken. koud. Het zal natuurlijk verrukt zijn, bij elk nieuw speeltuig dat het machtig wordt, maar het nieuwtje is er o, zoo gauw af. Het is veel beter om een kind aan. soberheid en eenvoud te wennen, inplaats van het met weelderig speelgoed en geschenken te overla den. Zelfs al heeft men het zeer royaal in dit leven, dan nog Is het nergens dienstig voor dit uw kinderen reeds zoo vroeg te laten be seffen. Een kind moet evengoed als de groote menschen zijn wenschen en verlangens be zitten en deze moeten vooral niet te spoedig ingewilligd worden Dan wordt het kind; blasé, hoe vreemd het ook klinken moge. Heusch, (het komt meer voor, dat een kleine rijkaard lus teloos voor zijn volgeladen speelgoedkast staat en niet weet wat te doen, dan dat een straat arm kindje, dat niet meer dan één oud popje bezit zich zal vervelen. De lust tot spelen is aan de kinderen door de natuur zelf ingegeven. Het spel dient tot oefening van lichaam en geest en hoe meer het Idnd zijn hersentjes I moet inspannen om nieuwe spelletjes le I zinnen, des te beter wordt aan dit doel t woord. Geeft kinderen daarom niet zulk derig speelgoed en vooral ook geeft niet Laat hen zelf ook maar wat verzinnen om lijd te verdrijven en leeren hoe zij met voorwerp soms wel honderd verschillende s letjes kunnen doen. SCHOOLKLEEDING. Dit schoolpak] e is gemaakt van Schotse stof, niet duur maar wel sterk. De blouse sb, van voren en is hoog aan den hals. Bjj J schouders is de stof een weinig ingenom*' waardoor een aardige overblousing ontsta en het patroontje een beetje gaat lijken «j het jongens-sporthemd. Ook bij de mouwen voor eenige ruimte gezorgd. Het kraagje en manchetten zijn zeer eenvoudig. Het wijde plooirokje, donker natuurlek, men maken van een wijden en rechten La Eenvoudiger kan het al niet. Eventueel k men de plooien nog bij een pliseer-inriahti laten leggen. Het patroontje voor dit pakje kan mto onze bureaux bestellen onder opgave van 306 voor meisjes van 69 jaar. Prijs 55 EEN SCHOOLMANTEL. Bij het schoolpakje no. 306 is deze mante met muts gedacht. Ook hiervan is het makes niet moeilijk. De mantel zelf is van een don kere, niet te zware stof en heeft een dubbelrijm sluiting. De revers Worden aangeknipt I>< flinke zakken vormen tevens een ai iigf g' neering. De muts is ook niet moeilijk oji 2,.ui te maken; in een paar uurtjes is men mc-j mantel en muts klaar. Een knippatroon kan men aan onze bu reaux bestellen onder opgave van no. 907 vooïi meisjes van 6—9 jaar. Prijs 55 cents, LEVENSWIJSHEID. Hij, die gevoel heeft voor het groote er schoone, en opwaarts ziet en gelooft, bidt dm ook zonder woorden, maar uit het volle hart ernstig, rein en waar. Alleen dan is de beoefening der wetenschap pen ongodsdienstig, wanneer zij aan het ge bouw enkel steenon brengt, maar den geesS der eenheid, die ze verbindt niet ontdeckt Het leven waar het gevoel was buitongesla ter.. zou als een jaar zijn, waaraan de ver-, kwikkende en bezielende lente ontbrak, et dat alleen vruchten, geen geurende bloemen voortbracht. Er zijn mistige dagen In de zedelijke Wereld zij zijn niet minder verdrietig dan de mistige dagen der Natuur.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 6