akkers Abdijsiroop De Gruyter's £ta£acfe- PILLEN PAKKISTEN <jtec£cvm WINKELBONNEN G •ï.rja G«trwk bij Verkoudheid Hoest. Griep Influenza Kinkhoest Bronchitis «n Asthma uitsluitend: Drukkerij H WE6ELIN6 Drukkerij De Lange Jan N.V. „SANITAS" TE KOOP dl Lijders aan asthma beklemdheid op de borst kortademigheid en dergelijke aandoeningen» der luchtwegen dienen te weten, hoe hun he vige benauwdheden juist daardoor ontstaarv dat zich in hun ademhalingsorganen slijm vastzet, dat de doorgangen noodeloos veiv nauwt ot zelfs verstopt. Duizenden hebben aan den lijve gevoeld hoe in zulke gevallen Akker's Abdijsiroop, die het slijm oplost en verwijdert, spoedig verlichting kan brengen. Met deze voorbeelden voor oogen kunt ook< Gij veilig baat zoeken byAkkersAbdijsiroop» 'luddinq) 3xU en met Woensdag a.s> Clke Aoopec van 2 pakjes ontvangt 3 pakjes n -9 n {Smaak noot verkiezing) Voor kleine zaken, die geer Gassa bezitten drukken wl] tegen zéér lage prijzen L. J. GR00TEND0RST Gummiwaren en Patent-Geneesmiddelen DRUKKERIJ H. WEGELING Noordstr. 44 Vlissingen WEGELING's NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1929 No. 5. KNUTSELEN. VROUW HAZEVOET. Hier in dit huis woont vrouw Hazevoet, die nooit aan de deur komt als er eens een koop man aanschelt, maar die altijd van boven uit de ramen kijkt. Want, zooals haar naam trou wens al zegt, zij is altijd bang, dat de men- schen die aanbellen kwaad in den zin hebben. Op de eerste plaat staat het huis van vrouw Hazevoet. De vrouw zelf kijkt juist uit het raam van de eerste etage. Het stukje, dat je alzoo van vrouw Hazevoet zien kan, moet zorgvuldig worden uitgeknipt met het onderste stukje van het raam zelf, zoodat een opening in het venster ontstaat. Vervolgens moet het geheele huis worden uitgeknipt en netjes op carton worden geplakt. Het carton waarop het huis geplakt wordt, moet ongeveer vier centimeter breeder zijn, VOOR DE HUISVROUW. Wat zullen we Zondag eten? Tomatensoep Kalfslapjes Aardappelen Snijboonen Caramelvla. Tomatensoep: 1/2 K.G. tomaten, 1 L. water, wat foelie, thijm, (verkrijgbaar bij een drogist), een takje peterselie, een stukje ui, eetlepel zout, 40 gram (4 eetl.) bloem, 40 gram (2 eetl.) boter. Wasch de tomaten, verwijder het kroontje, laat ze In vieren gesneden zach'jes gaar koken met het water, het zout, de kruiden, peterselie en ui (20 min.) Roer nu boter met bloem in een pan van de vloeistof met de gare tomaten en laat de soep nog eenige minuten zachtjes doorkoken. Giet ze dan door een paaFdeharen zeef, zoo dat alleen schillen, pitjes en kruide rijen achterblijven. Breng de soep opnieuw aan de kook, voor ze wordt opgediend. Presenteer hierbij apart d. v. k. dobbel steentjes. Oud brood, die in wat boter aan alle kanten bruin gebakken zijn (bijv. in een steelpannetje). enauwdheid dan het huis zelf. Men zorge er voor, dat deze strook van vier centimeter rechts van het huis komt te zitten en knippe daar den muur niet uit. De strook moet n.l. omgevouwen worden, naar den achterkant en slechts mag de muur tot op de helft worden uitgeknipt. Heeft men dit alles gedaan en is dus een stuk carton van vier centimeter naar achteren gevouwen, dan vouwt men het bovenste stuk daarvan nogeens om, zoodat een soort schraag ont staat, waardoor het huis zeer stevig komt te staan. Nu moet men nog een knip in de deur geven, precies over 1 1 zwarten streep, waar door de beide helft. gescheiden zijn. Nu moet het tweede plaatje worden uitge knipt. D.w.z. men knipt eerst het strookje van stippellijnen met de beeltenis van vrouw Ha zevoet uit, plakt dit op carton en knipt het dan nog eens. Vervolgens het tweede strookje met de beeltenis van den koopman. Ook dit strookje wordt op carton geplakt en nog eens uitgeknipt. Hierbij moet men er op letten, dat het strookje carton even lang wordt als in de krant staat afgedrukt, want als men het strookje met vrouw Hazevoet eenmaal geknipt heeft is er van het andere een stukje af. Dit moet er echter aanblijven, hetgeen men bij het opplakken op carton gemakkelijk doen kan. Zijn de strookjes klaar, dan moeten zij met een fijn stukje koperdraad aan elkaar gehecht worden, zooals op de teekening is aangegeven, door middel van het zwarte punt je. Het koperdraadje moet eenmaal door *t carton gestoken worden en daarna aan beide kanten omgebogen, zoodat de strookjes kun nen bewegen. Nu moet de beeltenis van vrouw Hazevoet aan den achterkant van het huls worden bevestigd en wel zoo, dat, als men het stippel-strookje rechtop houdt, zij van buiten af niet gezien kan worden, doch, indien men den onderkant van het strookje naar rechts duwt, zij uit het raam komt kijken. Dit moet men goed nameten en als men de juiste plaats gevonden heeft, moet het strookje weer door middel van een koperdraadje aan het huis bevestigd worden, zooals dat op de tee kening met het tweede zwarte stipje is aange geven. Beide strookjes bevinden zich thans aan den achterkant van het huis. Nu haalt men ech ter het onderste strookje door den spleet in de deur, zoodat de koopman voor het huis komt te staan. Daar waar op het onderste strookje bandjes staat geteekend moet men aan het huis lusjes plakken van stevig papier, waardoor het strookje heen en weer kan schuiven. Is dit alles in orde, dan kan men den koopman, door het strookje naar rechts te duwen, naar de huisdeur laten gaan. Doch nog voor hij bij de deur is, komt vrouw Ha zevoet al uit het rkam kijken, Hoe dichter nu de koopman de deur nadert, hoe verder vrouw Hazevoet zich uit het raam zal bukken. Een zeer vermakelijk geval dus. Nu kan men ten slotte nog het strookje verbergen, door aan den voorkant van het huis een tuintje te maken. Tot dat doel dient het derde plaatje. Is dit uitgeknipt, dan kan het met één zijde aan het huis wor den geplakt, zoodat het strookje er achter schuil gaat. Men plakke echter aan dat ge deelte van het huis, waar het strookje niet is, dus onder het Vaam waaruit vrouw Haze voet komt kijken. Vergeet men dit, dan zou men kans loopen, dat het strookje door het tuintje zoo gehinderd werd, dat het niet meer schuiven kan en dat is de bedoeling natuur lijk niet. Caramelvla: Drievierde L. melk, 150gr. suiker, 1 ei, 25 gr. (2i/t L.) maïzena, 2 lepels suiker. Breng de melk aan de kook. Laat intusschen de suiker in een diep ijzeren pan (dus een vleeschpan) onder af en toe heen en weer schudden (maar zonder roeren) eerst smelten en daarna langzaam bruin en schuimend wor den. Neem dan de ijzeren pan van het vuur voeg een scheutje water toe en dan ineens onder goed roeren de kokende melk. Zet de massa op het vuur, tot de caramel in de melk is opgelost. KloJ intusschen het ei goed los met de lepel suiker en de maïzena. Voeg hieraan onder goed roeren wat van de vloeistof toe, zoo dat de massa verwarmd is. Giet ze dan roerende (liefst met een houten lepel) bij deze kokende vloeistof en laat de vla roe rende doorkoken, tot ze goed van dikte is. Laat ze onder af en toe roeren koud wor den, zoodat zich geen vel kan vormen. Presen teer ze in een glazen of kristallen vlaschaal en geef er d. v. k. droge biscuits bij. - r- 4 n m 6 Geldig In onze winkel Kleine Markt Vlissingen kxxdsfcaat 44 Vbsskagea MkJdelb Eischt dit versterkende, slijmafdrijvende Fabrieksmerk van Apotheker, Utrecht Deze vermaarde Pillen hebben de eigenschap de Maagpijn en Slijm weg te nemen en de aan was van Gal te voorkomende bijzondere gunstige werking die zij op de maag uitoefenen, doet de spijsvertering bevorderen en den eetlust opwekken. Als zuive- rings- en purgeermiddel kunnen die Pillen niet genoeg aanbevolen worden, daar zij door hunne zachte werking volstrekt geen on aangenaam gevoel veroorzaken en men in staat blijft zijne gewone werkzaamheden te verrichten. Verkrijgbaar a 27V2 cent het verzegelde doosje met gebruiks aanwijzing bij A. C. BENIEST, Lepelstraat 13 Vlissingen. Eischt vooral merk „Grooten- dorsf'.Wacht U voor namaak. St. Jacobstraatl - Vlissingen Het beste adres voor speciale Alle mogelijke BREUKBAN DEN en BUIKBANDEN, wor den binnen drie dagen naar maat geleverd. ELASTIEKE KOUSEN, In drie soorten, de beste kwaliteiten en de laagste prijzen.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 4