BURGERLIJKE STAND VERKOOPINGEN PARTII AFBRAAK op Woensdag 30 |an. te Biggekerke en Vrijdag 1 Februari te Zoutelande en Meliskerke. Notaris Struve.(Zie advertentie in dit Blad.) WMKJWM NIEUWSBLAD TAN TWJBA8 IS JANUAIU 1KB N». 1 Bijeenkomst Ver. t. b. d. b. van Slechthoorenden Woensdagavond had in de bovenzaal van den heer Ch. V'ermeesch de eerate bijeenkomst plaats in dit jaar van bovengenoemde vereeni ging. Hoewei door de sneeuws.orm velen het niet aangedurfd hadden, pleit het toch voor deze gezellige avonden dal nog zooveien waren opgekomen, en dezen kunnen dan hun gang naar de Badhuisstraat in geen enkel opzicht betreuren. Want ook thans was het ijverige bestuur er in geslaagd een mooie avond sa men te stellen. Immers allen hebben bijzonder genoten van de aardige sche sen welke w.rden voorgedragen door den heer Frank uit M ddel- burg. Deze spreker was dan ook een dank bare vertolker van Gerard Keller's „Baker sprookje". Een fijn gevoelde teekening van „Blomme", referendaris aan het departement, die het, allereerst onaangename, voorrecht ge noot vader van een vijfde dochter te worden De keurige draad die door het geheel# verhaal loopt waarborgt de groote waardeering voor Keller's werk die „Blomme" tenslotte tot de ontdekking doet komen dat vijf dochters niet zooveel leed kunnen doen als één zoon of dat het beter is steeds maar dochters te mogen groot brengen dan moeder en kind op één dag weg te moeten dragen. Met „Drie fragmenten van den trouwdag", besloot deze begaafde cau seur zijn aangename afleiding. Mevrouw praat was dan ook de tolk der aanwezigen die zich van hun bezoek aan dezen avond door het slechte weer niet hadden laten weerhouden en met het verzoek om dit jaar nog eens terug te komen dankte zij den spreker voor zijn aan gename voordracht. Na nog aan de sjoelbak hunne krachten te hebben beproefd waarvoor enkele aardige prijzen waren, togen de aanwe zigen dankbaar en voldaan huiswaarts* VLISSING^N van 10-17 Januari 1929, Ondertrouwd: G.Hooze 49J. en C. Vogel 50j. Getrouwd: J. L. Polderman 27 j. en T. P. Christiaana 25 J. Bevallen: J. Chrispfln geb. Valkier z. C. Smit geb. Schuit d. J. Geldof geb. Kosten z. S. van Wilsem geb. Scheepers d. Overleden: H. Vonk z. 3d. A. H. de Klerk jd. 64 j. P. H. J. Verbrugge wed. van L. C. LagaaSj 77 j.k MIDDELBURG van 10-17 Januari 1929. Ondertrouwd: A. P. Verburg 21 J. en W. T. Versluijs 22 j. F. H. J. Good 33 j. en C. de Klerk 29 j. J. van Moolenbroek 23 j. en C. Vermeulen 24 J. C. Verhage 27 j. en P. Klossok 27 j. Bevallen: M. Jansen-CIement z. M. Go- verse-van Riel z. M. V. J. Stoopman-Schlli ter d. W. Cevaal-de TClerk d. J. de Groot-Wonüergem d. Overleden: J. Minet 59 J. geh. met C. Spae ter M. A. de Keijzer 78 j. wed. C. J. Evert- se E. Knoet 12 j. z. van A. P. Knoet^Good J. van den Bergen 78 j. wedn. J. B. van Kooten J. C. J. van der Horst 74 j. wed. F. H. J. Good. ZOUTELANDE, over December 1928. Geboren: Maatje Jannetje, dochter van Chris- tiaan van Hoorn en Jannetje Boone, PARTIJ ESSCHEN, Elzen en Berkenkaphout op Dinsdag 22 Januari en Vrijdag 25 Januari a.s. te Oostkapelle. Notaris J. C. Blaupot ten Cate, Middelburg. EEN JAPON VOOR DAMES. Men kan tegenwoordig bijna in a'le steden voor een luttel bedrag bij een p Leer-i..richtii:g japonstof machinaal laten plooien en dat is veel mooier en duurzamer dan wanne r men het probeert zelf te doen. Voor het hi ar ge geven ontwerp is ook aan machinaal pliseer werk gedacht, hetwelk door de maakster nog nader wordt bewerkt aangezien zij de plooien aan den bovenkant hocht op eenvoudige wijze zooals duidelijk is gemaakt in het kleine voor beeldje ernaast. Voor dit hechten gjb.uiktmen zijde in de kleur va nde stpf ot" andere in scherp contrasleerende kleur. Alvorens te be ginnen is het wenschelijk de plooien op een strook papier vast te spelden opdat zij mooi op hun plaats zullen blijven. (Voor het machi nale pliseeren moet men eerst de slof aan den onderkant zoomen en erbij opgeven hoe breed men de plooien wenscht). Zijde is wel de soepelste stof voor een rok met veel plooien, maar er zijn ook enkele soorten wol, die goed plissée houden. Hoe het zij, de vastgezette puntjes verhoogen natuurlijk de levensduur der plooien belangrijk. Van zijde heeft men 4.75 M. noodig van 90 of 109 cM. breed en van wol 3.75 M. van 125 of 135 cM. breed. Het knippatroon kost 55 cent en kan aan onze bureaux besteld worden onder no. 280 in de bovenmaten 42, 44, 46 en 48. KINDERPRAAT. In een boek over kinderopvoeding, dat onlangs het licht zag, verteit d3 s brij ver dal het dom is als moeders kinder aal pra.en om de kleinen aan te moedigen he ook -e doen. Wij zijn benieuwd of U het daarmee eens bent. Het komt ons voor en wij gelooven dat alle moeders deze.fJe er a ing zul en hebb.n opgedaan dat kinder n ki d r aal praten omdat zij kinderen zijn en niet omua de moe ders het hen leeren, en wij zien niet in op welke wijze de kinderen daar nadeel van kun nen ondervinden. HOUDT HEM THUIS Een verhaal voor jonggehuwden door een Jonggehuwde. Er zijn talrijke klippen en zandbanken voor de haven van het geluk, waarop het huwe ijks- stranden kan het ia daa*om «oo nuttig als zij, die de gevaarlijke zone veilig gepasseerd zijn, eens raad geven aan haar, die er nog tusschendoor moet zien te komen of nog niets weet van wat haar dreigt. Wij begonnen, Dick en ik, even vroolijk als men zich maar kan denken. Wij hadden elkan der lief en wij keken samen naar paren van middelbaren leeftijd, wier sympa'hie scheen te bekoelen, en dan zwoeren "wij een duren eed dat wij nooit zoo zouden worden. Dick was meestal om half zes thuis van kantoor en ik wachtte op hem met een ge zellige theetafel klaar. -Daar het herfst was gingen wij meestal nog een straatje op na 't eten en dan naar huis, waar Diok de krant la9 bij het vuur en ik mij op mijn gemak voelde met wat naaiwerk. Wij praatten en lach ten veel en waren gelukkig. Maar het duurde zoo niet lang want meer en meer scheen het of Dick zich onrustig, ge voelde thuis. Hij ging heen .en weer loopen en draaide maar in het rond. Het maakte op mij den indruk van een jongen, die humeurig werd omdat hij niets te doen had. Op zekeren avond zei hij onverwacht dat hij zin had om een partij te gaan biljarten met zijn oude vrienden „Vind je het vervelend?" vroeg hdj. „Absoluut niet", antwoordde ik, trachtend mijzelf te overtuigen dat ik niet zoo kleinzie lig was om niet te beseffen dat je een man die je vertrouwen kunt niet aan de banden van je schort heeft te binden. Ik geloof zelfs dat ik er een beetje door opgelucht was want, ik word er kriegel van als er iemand om mij heen loopt te draaien, die zich verveelt en ofschoon ik wist dat Dick gaarne een spel letje doet had ik toch op dat moment geen ust om mijn naaiwerk neer te leggen en met hem te gaan spelen. Hij ging weg en ik werkte door en de anderhalf uur dat hij er niet was vlogen om zoo te zeggen om. Hij kwam terug met een glimlach om zijn mond; het scheen dat hij zich best geamuseerd had. De oude Jansen ontmoet en Charlie ont moethij had mij toch wel eens van die twee verteld, niet? Ik knikte maar van Ja en telde mijn steken verderOnderwijl praatte hij door. Hij had oude Jansen erbij „gelapt" hoewel hij geen biljartkeu meer aangeraakt had sedert ons 'rouwenJa, en hij had een prachtige par tij gespeelden ehik weet het allemaal mei meer. Zoo verviel mijn man langzamerhand in de gewoonte van 's avonds uit te gaan en niet voor tienen terug te komen en na een poosje begon ik mij eenzaam te gevoelen. Op zekeren avond zat ik er weer alleen over te piekeren en ik zei tot mijzelf: „Je huwelijk loopt ieelijk spaak, meisje, als je dat zoo door laat gaan". Ik besefte dat Dick en ik onzen vrijen tijd samen zouden moeten doorbrengen, niet noodzakelijk met z'n tweeën, maar in elk geval samen. Daarom stelde ik den vol genden dag voor, dat Dick, Jansen en Charde zou uitnoodigen om bij ons thuis een avond le komen kaarten. Ik vermoed, dat Dick een beetje spijt had van wat er den laatsten tijd eiken avond gebeurd was en daarom direct met mijn voorstel instemde (het zou anders geweest zijn als ik langer had gewacht). Ik maakte den haard aan in onze gezellige kamer en het kon mij niet schelen dat ik er wat moeite voor over moest hebben om den avond te doen slagen. Zij kwamen om een uur of act* en Mj hadden een dol avond. Ik had mij met zorg gekleed In een leuke japon en bij het eerste spel waren Dlck en Ik samen maats en dat klopte best. Toen de beide mannen weggingen zei ik hoe leuk ik het gevonden had en vroeg of zij volgende week weer een avond wilden komen. Zij namen dat gaarne aan en Jansen zei, dat als ik het goedvond hij morgenavond wilde komen kijken naar de storing aan T5ns radio-toestel, waar over ik geklaagd had. Ik antwoordde natuur lijk, dat ik daar erg blij mee zou zijn en nie mand kan beseffen hoe blij ik in .werkelijk heid wel was. Welnu, dat was het begin van een gelukkiger tijd voor mij. Wat beteekende een beetje moeite en zorg voor de voorbereiding als men er ge zelliger avonden door kreeg in .eigen huis? Ik wist dat Dick een knutselaar was als jongen en ik probeerde hem aan te moedigen er weer mee te beginnen. Samen gingen wij de stad in en kochten gereedschap (het koopen van sommige andere dingen moest daarvoor achterwege bij ven, maar dat kon mij heusch niet schelen) en van dien dag af kreeg Dick werk van mij. En '9 avonds was ik gelukkig als ik hem bezig zag. Hij maakte veel en hoe meer hij het deed, des te bekwamer werd hij en dat maakte hem trotsch op zijn huiswerk, zoodat hij tenslotte niets liever deed dan thuis iets knutselen. Af en toe hadden wij een gezellig kaartavondje of zoo voor afwisseling met vrienden van hem en vriendinnen van mij en wij zouden nu eer der elk in een aparte kamer gaan zitten eten dan ieder op ons zelf 's avonds uitgaan? Denk niet, dat wij nooit meer uitgaan. Integendeel, wij doen het vaak genoeg, maar dan samen en dat is de hoofdzaak. Ik heb geleerd, dat een man, die vlijtig Is en zich graag verdienstelijk maakt, niet 's avonds in een stoel kan zitten om naar het be hang te kijken en heb ik er naar mijn vermo gen toe meegewerkt te zorgen dat dit voor Dick niet noodig was, Nu krijgt hij van mij eerstdaags een zeer speciaal werkje te maken en aangezien het de grootste verrassing voor ons beiden is twijfel ik niet of hij zal er zijn best op doen, méér dan hij tot nu toe ooit op iets anders heeft gedaan. Het is een „baby box", welke ik mijn echtgenoot-timmerman zal bestellen. TWEE ELEGANTS JAPONNEN. HET ONDERHOUD VAN KOPER. De aantrekkelijkheid van koper schuilt Voor een goed deel in de zorg, welke men aan het onderhoud besteedt. Het is beter waschbare Chineesche ornamenten te bezitten dan vuile, ongepolijste koperen, dat is zeker, maar er bestaan toch wel eenvoudige middelen om het koper goed en geregeld te onderhouden. Een werk besparende methode is de vol gende: Nadat het vuile koper voldoende is gereinigd en gepoetst moet het worden inge wreven met een weinig olie. De dikke olie zal dan nog eens al het aanwezige vuil in zich opnemen, waarna men den volgenden dag het koper droogwrijft en met paraffine in smeert, waardoor de glans weer terugkeert. Deze laatste methode (eerst olie en dan paraf fine) houdt men nu tevens voor do toekomst als vaste regel aan. DE VOLMAAKTE CAVALIER. De uitslag van een voor dames uitgeschreven orijsvraag over bovenstaand onderwerp, had, volgens een Engel sch tijdschrift, het vo^nde resultaat, d.wz eind-resultaat van de verschil lende bekroonde inzendingen, samengevoegd tot één geheel. De man, die aan deze eischem voldoet kan geacht worden een volmaakt cava lier te zijn in de oogen van de overgroote meerderheid der dames. Hij draagt zijn hoed nooit diep over de oogen of in den nek» Hij heeft altijd genoeg klein geld bij Zich om U niet te behoeven lastig te vallen, als er oen auto of tram betaald moet worden. Hij behoeft zich pooit te verontschuldigen dat hij geen tijd had om zich te scheren. Hij praat niet tijdens de voorstelling. Hij neuriet geen wijsjes mee met het orkest. Hij kent het verhaal van den brand .in de Grande Opéra te Parijs uit het hoofd en houdt U daarmee bezig tijdens de pauze. Hij kan ia een restaurant een goal diner mtaeaetaUen. Een zwart satijnen japonnetje volgens onfl model no. 278 is het aangewezen bezit voor de jong-gehuwde en de zich nog jong voelende vrouw, die *s avonds wel eens uit moet. De dalende taillelijn (of liever heuplijn) Is et de opvallendste bijzonderheid van en een strak sluiten rond de heupen is verzekerd door In kepingen In het lijfje ter hoogte van de heupen waar de volheid een weinig Is ingehaald. De mouw 19 open bij de pols aan gezien zij royaal over de hand valt. De mouw moet in overeenstemming met den hals worden afgewerkt. Een knippafroon kan aan onze bu reaux beste'd worden onder' no. 278 in da Bla ten 42, 44, 46 en 48 en kost 55 oent. On9 andere model no. 279, onderscheidt sich door het bolero-effect. Het is speciaal ont worpen voor wollen crepe de-chine, waarvag men slechts 2.75 M. noodig heeft als de stof 125 of 135 cM. breed is. Een nieuw idee is verwerkt in die geplooide voorbaan van de rok, waarvan alle plooien naar één kant val len, namelijk van rechts naar lilnks. De hals is gegarneerd met drie banden en de taille en polsen elk met twee. De ronde einden van deze over elkaar leggende banden komen samen onder kleine knoopjes. Een knippatroon kan aan onze bureaux besteld worden onder no- 279 in de bovenmaten 42, 44, 46 en 48. Pr. 55 ct. Hij babbelt amusant over niets, en bij glim lacht attent om uw grapjes. Ook merkt hij altijd direct op wat gij draagt. Hij weet of U een of twee stel ol heedemaal geen oorbellen hebt. Hij is spaarzaam met anecdoten, maar als hij er een vertelt doet hij het goed en blijft niet midden-in steken. Hij gaat nimmer met zijn tooneelkijker an dere vrouwen in de zaal bestudeeren. Hij kan eigenhandig een nieuw lint op een schrijfmachine zetten en een gramafoon rep* reeren. Hij kan altijd een auto krijgen als het regent Hij vergeet nooit zijn plaatskaartjes. Hij kan kwast klaar maken en \n het donker een flesch wijn uit den kelder halen. Wilt ge meer weten omtrent den, volmaakten cavalier? Vraagt dan aan de dame, die er eea hebben. HET BEWAREN VAN GEDROOGD FRUIT. Men kan gedroogde vruchten zeer lang be waren zonder dat zij muf worden, als men maar weet hoe. Het geschiedt als volgt: elk© soort wordt afzonderlijk in zakken van g©- wasschen katoen verpakt. De zakken worden aan den bovenkant met schoon koord stevig dicht gebonden en moeten aan den onderkant van een dun duwbel bodempje voorzien zijn. Het is verkeerd gedroogde vruchta* bil elkaar t# to om te twwarmi.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1929 | | pagina 6