J. J. VAN DEN BERGEN LAKER0L Groote Uitverkoop REMINGTON No. 10 I 175.= «im Boekhandel H. WEGELING Schrale Lippen EXTRA VERLAAGD GRAAFEILAND a.s. DINSDAG 14 DECEMBER begint de in het Kleedingmag. RECHSTEINER, Giststr., M'burg TE KOOP VOOR SLECHTS N. V. Mij. Sanitas WEGELINC# NIEUWSBLAD VAN 10 DECEMBER 1926 meentehuis de geboorte van zijn achtste kind was gaan aangeven, zou zijn zuster, een 22-jarig meisje, de kleintjes naar bed brengen. Zij moest, daar het kinderkamertje aan den voorkant van den aak lag, een loopbruggetje over. Reeds had zij twee kinderen te bed gebracht, toen zij met twee andere op de arm, jongetjes van twee en vier jaar, op de loopplank uitgleed en te water geraakte. De moeder hoorde den plons, doch kon zelf geen hulp# bieden. Haar hartverscheurende kreten werden op de stille plek door niemand gehoord. Een kwartier later kwam haar echtgenoot van de secretarie terug waarna met dreggen de lijken van het meisje en de beide kin deren werden opgehaald. Een wanhoopsdaad. De echtgenoote van den heer B. te Wormer, zette Maandagmorgen vroeg, vermoe delijk in overspannen toestand, de gaskraan open in de kamer waar haar drie jeugdige kinderen sliepen. Daarna begaf ze zich naar haar man die te Koog aan de Zaan werkt. Zij overhandigde hem den sleutel der woning, terwijl zij hem tevens met haar daad in kennis stelde. De man deelde het gebeurde terstond aan een politie agent mede, die zich ijlings per rijwiel naar de woning begaf. Hij vond daar de kinderen alle nog in leven. In de woning is n.l. een muntmeter geplaatst. Daar te weinig muntstukken waren ingeworpen, was de gastoe- voer opgehouden, aldus „de Tel.". Eigenaardig. De kist waarin het lijk van de 103-jarige weduwe Heida te 't Meer begraven is, is gemaakt van planken van een eik, die door haar, in haar prille jeugd op het erf van de boerderij harer ouders te Nieuweschoot geplant werd. Dit doet denken aan „Huusholdplaanken", die vroeger en Misschien nog bewaard werden in boerderijen in Drente, om te dienen voor het maken van lijkkisten voor de leden van het gezin. Deze „plaanken" moesten gezaagd zijn uit eiken, op het boerenerf gegroeid, andere boomen kwamen daarvoor niet in aanmerking. Een bruidschat van honderd mlllioen gulden. Za terdag is te Philadelphia mej. Marjorie Bourne, dochter van den vroegeren directeur van de Singer-naaimachine maatschappij, in het huwelijk getreden, Door haar hu welijk kwam zij in het bezit van honderd millioen gul den, haar door haar overleden vader bij testamentaire beschikking vermaakt. Het aardige sommetje was zoo wel voor de bruid als den bruidegom een complete verrassing. Tegenwoordigheid van geest. Aan een maaltijd dien een havenambtenaar te Trincomali op Ceylon eenige gasten aanbood, gaf de gastvrouw, naar de „flvening News" meldt, plotseling aan een inlandschen bediende last een kom melk neer te zetten op een vacht bij haar stoel. Iedereen begreep dadelijk, dat er een slang in de kamer moest zijn, daar melk voor een slang een on- weerstaande lekkernij is. Men bleef doodstil zitten, doch zocht met onrustige blikken de kamer af, om het dier te ontdekken. Toen de kom melk neergezet was, kroop er dadelijk een groote cobra op af. Het beest werd onmiddellijk afge maakt, waarop de gastvrouw in zwijm viel. De cobra had zich om haar enkel gewikkeld en met een bewon derenswaardige tegenwoordigheid van geest was zij doodstil blijven zitten tot het beest weggelokt was. „Zl| wisten niet veel to vertellen." De negentien overlevenden van de schipbreuk der „Valerian", tijdens de orkaan op de Bermude-eilanden in October, zijn Zaterdag te Londen aangekomen. Zij maakten gewag vah de heldhaftige pogingen, die tot redding van hen- zelven en anderen waren aangewend, maar er was er feitelijk geen één bij, die van het grootsche geweld der natuurmachten, zooals zich dat in de cycloon geopen baard had, een eenigszins duidelijke beschrijving wist te geven. Zij herinnerden zich slechts dat het verschrik kelijk geweest was en de stoutmoedigste hoopte voor een herhaling bewaard te blijven. 1927 het „revolutionaire" jaar. Een bekend Duitsch astroloog Radetzky, die een niet onaanzienlijke reputatie in zijn vak geniet o.a. doordien hij den dood van presi dent Ebert en dien van Hugo Stinnes precies voorspelde, heeft zijn profetieën voor 1927 bekend gemaakt, dat hij het „revolutionaire jaar" noemt. Volgens Radetzky brengt het opheffing van den corri dor van Dantzig, het einde van het bolsjewisme en tevens het einde van het fascisme. Hij voorspelt ook verschei dene aanslagen een doodelijke op Mussolini en een niet-slagende op Poincaré en ziet verder in de ster ren de aankondiging van hevige springvloeden, die Frankrijk en Engeland zullen teisteren. Wangedrag van Amerlkaansche studenten. Zeven studenten, die deel uitmaakten van het gezelschap, dat met de „Rijndam" als „drijvende universiteit" een reis om de wereld maakt, zijn Vrijdag met een ander sehip uit japan in de Ver. Staten teruggekeerd. Zij hadden deel uitgemaakt van een clubje van twintig, dat zich eerst misdragen had in de hal van een groot hotel te Tokio en vervolgens uit een eeuwenouden tempel_een Boedhabeeld had gestolen, wat tot een vechtpartij met de politie had geleid. Deze was zeer toegeefelijk opgetreden, doch een raad van orde aan boord was strenger in zijn oordeel en heeft het bewuste zevental van verdere deelneming aan de reis uitgesloten. De overigen kwamen er met een disciplinaire straf af. Niet alleen de mannelijke, ook de vrouwelijke studenten, of althans een deel harer, hebben te Tokio aanstoot ge geven. Men is er daar vooral ontstemd over, dat de meisjes-studenten geregelde bezoeksters zijn van de hotel-bars, die in japan door vrouwen gemeden plegen te worden. Een merkwaardige loterij. Volgens den Moskou- schen correspondent van de „Daily Express" hebben de Sovjet- autoriteiten toestemming verleend tot het houden van een groote volks loterij, waaraan originaliteit niet kan worden ontzegd. Als hoofdprijzen staat voornamelijk vermeld het ver- leenen van passen en faciliteiten om Rusland te verlaten en gedurende eenigen tijd zelfs in het buitenland te ver toeven. De gelukkige prijswinnaars zullen alles bekomen wat een globe-trotter noodig heeftkaartjes eerste klas voor trein en boot, reisco%tuums en verblijfkosten van f.18 per dag voor een verblijf op het Europeesche vasteland en in Engeland. Willen de reizigers naar Rusland terug- keeren, dan krijgen ze de benoodigde reiskosten, terwijl de Sovjet-regeering zich verplicht, hun positie open te houden of hun na hun terugkeer een gelijkwaardige po sitie te verstrekken. De verloting welke door de officiëele vereeniging vóór de ontwikkeling van de luchtvaart en de chemische in dustrie georganiseerd is, zal aan gebrek aan deelneming wel niet te klagen hebben, daar het aantal dergenen, die Rusland wel eens voor een tijdje zouden willen ver die aan doofheid leed, had een reis naar laten, maar geen passen kunnen krijgen niet zoo heel gering is. Het gehoor teruggekregen. Eene dame uit Bugue (Dordogne), Bordeaux ondernomen. Op het station Bergerac aangekomen, moest ze van trein verwisselen en liep op het perron te wachten. Plotseling kwam er een locomotief het station voorbij- stoomen. De machinist liet de signaalfluit zoo hard gillen, dat het iemand door merg en been ging. Op hetzelfde oogenblik voelde de dame een stekende pijn in beide ooren en merkte tot haar verbazing, dar zij plot seling het gehoor had teruggekregen. IJsblokkade In Amerika. Tengevolge van de strenge koude in het Noorden der Vereenigde Staten en in Canada hebben zich op de groote meren en hun ver bindingsrivieren enorme ijsmassa's gevormd, die het scheepvaartverkeer stil hebben gelegd. Op St. Mary's River, tusschen Lake Superior en Lake Huron, zitten 121 schepen in het ijs vast. Ondanks den onvermoeiden arbeid van een aantal ijsbrekers kan men er niet in slagen den doortocht vrij te maken, zoodat de schepen wel tot het voorjaar zullen moeten blijven waar ze zijn. Luidens berichten uit Quebec zitten ook daar 14 schepen in het ijs vast, terwijl het radio-station tal van noodseinen opvangt van hulpbehoevende schepen. Kei De Nederlandsche schepen Ootmarsum en Keilehaven ijven voorloo totaal versperd blijven voorloopig nog te Montreal, omdat het vaarwater •d is. Een brutale Inbraak. Zaterdagavond heeft te Parijs een ongeëvenaard brutale inbraak plaats gehad bij den componist Nougues. Te half 10 ongeveer hoorde de kamerdienaar bellen. Hij deed open en zag een man, die vroeg den compo nist te mogen spreken. De knecht antwoordde, dat de heer Nougues niet te spreken was, maar de ander drong aan en verklaarde, dat het om een dringende zaak ging. De knecht bracht de mededeeling aan zijn meester over, doch deze verzocht hem den man een voudig buiten de deur te zetten. De knecht begaf zich nu opnieuw naar de deur, -doch bij de spreekkamer werd hij door drie personen over vallen, tegen den grond geworpen en stevig gebonden. Opmerkzaam gemaakt door een gerucht in de keuken, begaven de bandieten zich daarheen en vonden er den chauffeur, wien zij hetzelfde lot deden ondergaan, waarna zij hem naast de knecht in de spreekkamer neerlegden Een bleef de wacht houden, terwij de beide anderen de kamér vlh Nougues zelf binnendrongen. Met de revolver in de hand dwongen zij den componist zijn bureau te openen en hun een ijzeren kistje te over handigen, waarin zich 4000 francs bevond. Het kistje werd opengemaakt, en ironisch bood een der inbrekers zijn slachtoffers twee briefjes van 100 francs aan, met de woordenasjeblieft, hier heb je wat zakgeld. De overvallenen werden tenslotte opgesloten, waarop de bandieten het hazenpad kozen, Eerst een kwartier later werden de slachtoffers be vrijd. Van de brutale inbrekers, van wie overigens een vrij nauwkeurig signalement kan worden gegeven, tot dusverre geen spoor. Apotheken geopend te Vlissingen Zondag 12 Dec. is geopend de apotheek van A. J. VAN OCKENBURG, Walstraat Te Middelburg: Zondag 12 Dec. is geopend de apotheek van M. VAN PIENBROEK. ADVERTENTIËN J. B. H. SCHRIJVER, Westsingel 135 GQJES. Koop! uw VERF, GLAS en KWAS TEN of vraagt prijsopgave bij GROENEWOUD No.11-24 SCHUITVLOTSTRAAT 4 WINKEL PLEIN VIERWINDEN 35 VLISSINGEN TELEFOON No.302 AUTO - VERHUURTARIEF ■teqcr\ de*\ Kovit voor de Reel ÖOcts per blikje U weet wat dat zeggen wilGeen restanten* of verlegen goederen, maar uitsluitend de nieuw ste en mooiste modellen en kwaliteiten in Overjassen, Regenjassen, Costuums, Jekkers, Kinder- en Jongensjassen worden U legen bespottelijk lage prijzen aangeboden Doet Uw voordeel en komt Dinsdag bij ons koopen Voor Familie-Drukwerk Drukkerij H. WEGELING Noordstraat 44 Telefoon 130 Vllsilngen Speciaal in Gummiwa ren, Spuiten van glas en gummi, speciale Pa tentgeneesmiddelen Kawasan tegen moei lijke en troebele urine- loozing. Uriepillen ge nezen bed wateren radicaal Buikbanden, Breukbanden en Elastieke Kousen in de beste kwaliteit aan zeer lage prijzen. Door raolama makon, Maakt U goedo taken fcpermunt-faüwbonbon» Ruwe Huid, Springende Handen Winterhanden, Wintervoeten en Huidwondjes geneest men snel met Doos 30-60-9(4 Tube 80 ct. PUROL H. H. LANDBOUWERS! Vraagt prijs van onderstaande artikelen welke zeer concurreerend zijnEiken en greenen Spoorbiels, Dennen en gecreosoteerde Draadpalen, Draineerbuizen, 5 c.M. en andere maten, Kluitkalk en gebluschte Landbouwkalk, Beton- buizen en Grésbuizen in alle maten, Tolhouten 3 M. lang, Eiken en dennen Klaverruiters, Turfstrooisel, Eindstukken voor Drai neering, Kolenslntels, afkomstig S.S. De meeste artikelen zijn voorradig op het terrein v.h. Statlons-Cmplaooment, Middel- burg. Niet aanwezig zijnde aldaar, alsdan adres W. A. Verbeek Spanjaardstr. F 56 Middelburg. Aanbevelend, VOOR DEN WINTER VRAAQ PRIJS 1 Tel. m Middelburg als nieuw, alleen voor demonstratie gebruikt Te Vlissingen St. Jacobstraat 1 kunnen Uw uiterlijk ver beteren, mits ze goed verzorgd zijn. Laat WRIGLEY'S P.K. Uv gebit helpen schoon houden; het verwijdert de spijsresten die tandbederf zouden veroorzaken. WRIGLEY'S Pepermunt Kanwb onbons houden mond en keel vochtig, verfrisschen den adem* Heerlijk b-l-ij-v-e-n-d-e pepermuntsmaak. h G 13

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 2