NUTTIGE WENKEN VOOR DE HUISVROUW. DENKT OOK AAN DEN ACHTERGROND. MAUW EN KNOR OP REIS. Het slot van Je reis. WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 10 DEC. 1926. Gedistingueerde Dracht voor Buitenshuis. No. 1203 No. 1204 Wij mogen ons dit seizoen gelukkig prijzen, wat de mode betreft, want de ontwerpers hebben zooveel ver schillende modellen gecreëerd, dat het onmogelijk is, dat er niets bij zou zijn naar onzen smaak. Als de nieuwe overblousende taillelijn ons niet bevalt, kuunen wij trouw blijven aan de rechte lijn en vice-versa, als de rechte lijnen ons beginnen te vervelen, gaan wij over naar het kamp der voorstandsters van overblousende kleeding. Deze gemakkelijke toestand kan natuurlijk niet altijd blijven bestaan. Het volgend seizoen zal vrouwe mode zeer waarschijnlijk wel weer veel strenger gaan optreden en zal zij veel hardere wetten vastleggen voor wat „chique" en wat „niet-chique" is, dus laten wij, nu wij er toe in de gelegenheid zijn, gebruik maken van haar lankmoe digheid. Het is opmerkelijk, dat men dezen winter weer terug keert naar de rokken met over-rokken, zoodat vele der nieuwe modellen daarvan voorzien zijn en de meesten daarvan zijn hier en daar diep uitgesneden, omdat de ongelijke onderkant erg in trek is. Deze nieuwe lijn wordt niet slechts voor avondkleeding toegepast. Ook de gewone dagelijksche toiletten zijn er van voorzien, zooals men zien kan aan het japonnetje afgebeeld onder no. 1204. Deze japon is speciaal bedoeld voor het dragen op straat en wordt gemaakt van zwart zijden rips. De over-japon wordt in zijn wijdte iets of wat beperkt door het innemen aan de heupen door mid del van groepen plooitjes en aan beide kanten wordt hij afgewerkt met lang uiüoopende slippen, die lager vallen, dan de zoom van den rok. Het noodzakelijke vroolijke effect wordt verkregen doof- den kraag en het vest van zacht rose satijn. Knippatronen zijn aan onze bureaux verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van no. 1204. Kos ten 55 cents. De mantel, no. 1203 is van het modieuse cape-model en hiervoor neemt men als stof prune-kleurig laken. Het nauwsluitende bovengedeelte heeft even onder de taille een paar uitgesneden punten, welke met knoopen worden versierd en een kraag en mouwen is een garneering bevestigd van bruin bont. Knippatronen zijn aan onze bureaux verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48 onder opgave van no. 1203. Kos ten 55 eent. Werp geen beenen weg, na ze eenmaal gebruikt te hebben voor de soep. Alle kracht is er nog lang niet uit bij eenmaal koken. Men kan ze nog eens en nog eens gebruiken, zoolang, tot er overal kleine gaatjes in komendan is er geen kracht meer uit te halen. Als het metalen busje, dat aan het einde van een schoenveter zit, er af geraakt mocht zijn, draai dan den veter tot een puntje en stop dat uiteinde in een potje was van dezelfde kleur als de veter. Is de was koud gewor den, dan zal de veter gemakkelijk door de gaatjes gaan. Een rauwe aardappel over het lemmet van tafelmessen gewreven, zal er alle vlekken van af nemen. Wrijf de zolen van de schoenen uwer kinderen een paar maal in met wat vernis. Laat ieder laagje goed drogen, vóór ge het volgende aanbrengt De zolen gaan minstens eens zoo lang mee als anders. Iedere geest heeft zijn achtergrond. Achter iedere open lijke daad en achter ieder gesproken woord snelt een stroom van gevoelens voort, van impulsen» en ideeën, waaruit deze concrete dingen genomen zijn. Misdadigers worden veroordeeld en gestraft voor de daden, die zij werkelijk gedaan hebben; het zou rechtvaardiger zijn, bij het beoordeelen van menschen, den geheelen achter grond in aanmerking te nemen. Niemand, dan God, die menschen gemaakt heeft, kan dat en daarom zegt men, dat Zijn gedachten niet onze gedachten zijn. En dat is de reden, waarom volkomen rechtvaardigheid slechts kan worden toegemeten op den laatsten dag des oordeels. Welk een vreemd gebied is die achtergrond van iemands persoonlijkheidWat vreemde geestengezichten zweven daar rond, wat daden, die nog niet tot ontwikkeling ge komen zijnWelk een stroom van gevoel, van plannen, wat voor loerende, half begraven zaden van erfelijkheid 1 Een zeker gedeelte van ons zeiven is aan de wereld bekend en wij beschouwen dat gedeelte als onszclven, maar achter dit deel is er nog een ander gedeelte, waaruit het zichtbare geschapen wordt. Woeste en satyrische lusten, heilige verlangens, prik ken van het geweten, beloften, die gedaan worden, be rouwvolle gezichten uit het verleden, rozige plannen voor de toekomst, vermengen zich in de vreemde phantas magoric heel diep in de ziel. •Grooter dan eenige muziek, die hij ooit componeerde was de muziek die Richard Wagner gedroomd heeft, doch niet wist uit te drukken. Grooter dan eenige rede voering, die een begaafd redenaar ooit heeft uitgesproken, is die verzameling schitterende woorden, waarvoor hij nooit de juiste uitdrukking heeft kunnen vinden. Als wij dus een mensch door en door willen kennen, moeten wij niet alleen weten, wat hij openlijk denkt en doet, doch wij moeten door deze laag heenboren, tot wij komen aan die verborgen bronnen van gevoel, die nooit aan de oppervlakte zijn gekomen. Het kan heel goed zijn, dat de achtergrond van een heilige even slecht is, als die van een zondaar en dat de achtergrond van een moordenaar even zuiver en schoon is, als die van een ónzer. Met Burns kan men zeggen „Wij mogen weten en gedeeltelijk begrij- „pende daad, doch wat er achter zat, „en wat niet te voorschijn gekomen !s, „weten wij niet en zullen wij nooit „weten". WEGELING's NIEUWSBLAD 10 DEC. 1926. Toen de reus zoo kwaadaardig sprak, werden Mauw en Knor heusch erg bang en de reus scheen dat goed te bemerken, want plotseling zei hij „Huil maar niet hoor, ik maakte maar grapjes. Ik heb zelfs een groote verrassing voor jullie bewaard En hij haalde een prachtigen gouden kooi te voorschijn, waarin de Hoedeldoe zatMauw en Knor bedankten hem recht hartelijk en haastten zich naar het kasteel van den koning, die o zoo verheugd was zijn mooien vogel weer terug te hebben en Mauw en Knor beloonde met rijke en zeldzame geschenken. Mauw en Knor zeilden daarop weer overgelukkig naar huis terug en vertelden nu overal het wonderbaarlijke verhaal van hun avonturen op het toovereiland. SLOT. ALLERLEI. Koorddanser, op wiens hoofd een collega balanceert met de beenen omhoog, tot z'n kameraad„Zeg, heb je altijd je levensverzek. rings- premie trouw betaald?" „|a, waarom?" „Omdat ik zoo direct zal moeten niezen." LOGICA. Oomje moet goed boterhammen eten, Kees, dan krijg je roode wangen. NeefDan hebt u zeker boterhammen gesnoven, oom, dat u zoo'n rooden neus hebt. Hij HAD OOK GELIjK. De meester legde uit, dat een epidemie iets is wat zich verspreidt. Weet jij mij een epidemie te noemen, Jantje vroeg de meester. jam op mijn boterham meester, zejde jantje spontaan. BILLljKE EISCHEN. PatiënteDokter, ik voel mij nog niets goed. "Dokter- ja, mevrouw, wat wilt u dan Ik kan u toch niet weer jong maken. PatiënteDat verlang ik ook niet, dokterik wou alleen, dat u mij oud liet worden. HET COMPLIMENT. Ze hadden elkaar in jaren niét gezien. Op mijn woord juffrouw, zei hij, ik had u bijna niet tcruggekcnd. Wat bent u veranderd 1 Ten goede of in m'n nadeel vroeg ze. Maar m'n lieve juffrouw, u kunt alleen in uw voordeel veranderen Het moet toch ergens vandaan komen Dat zal zeer waarschijnlijk de redeneering geweest zijn van de dame, die eenigen tijd geleden in de stad der vele mogelijkheden, New-York, een lezing hield en daarin be weerde, dat de ontwikkeling van het men- schelijk brein voor een gedeelte te danken was aan de kookkunst In het eerst vond ik deze verklaring buitengewoon bout, doch bij nader inzien moet ik eerlijk toegeven, dat er toch wel iets van aan is. Tenminste, toen ik zelf pas getrouwd was, heb ik heel wat keertjes al mijn verstand moeten ge bruiken om erachter te komen, wat ik eigenlijk 's middag te eten kreegEn er zulkn nog wel meer jong getrouwde man nen zijn, die er wel eens naar moeten raden, denk ik. Een man van de wetenschap beweert, dat visschen kunnen denken. Ik heb altijd gedacht, dat het „Stomme" dieren waren en trok daarom 's mans verklaring in twijfel. Doch wederom moet ik toegeven, dat het waar schijnt te zijn. Ik plakte op de kom van onzen eenigen goudvisch aan den eenen kant een kruiswoordraadsel en aan den anderen kant een stuk papier met de vraag „Komt het Nederlandsch Belgisch verdrag er in de le Kamer door Het kruiswoord raadsel negeerde hij totaal, hetgeen mij in den waan bracht, dat hij werkelijk niet denken kon. Maar voor de groote vraag aan de andere zijde van de kom bleef hij langen tijd onbeweeglijk „staan" en toen gebeurde er iets, wat ik nog nooit bij een visch had waargenomen één zetje met z'n staart en hij had zich omgedraaid, keek mij, ik zou haast zeggen schalks aan, en knipte een oogje tegen mei Wist U, dat één enkel paar olifantstanden voldoende ivoor opleveren, om dertig piano's van toetsen te voorzien Ja, de natuur kan wreed zijn Een nieuwe bezigheid hebben de vrouwen gevonden in het verzamelen van handtee- keningen, een bezigheid, die zij zeer druk beoefenen. Ik vind het heelemaal niets nieuws. Ik ken honderden vrouwen, die deze manie al jaren lang te pakken hebben. Die verzamelen handtcekeningen van haar echt- genooten op cheques Reeds sinds eenigen tijd heeft men op het tooneel de gewoonte aangenomen, om dranken, die in de een of andere acte ge dronken moeten worden, ook werkelijk drinkbaar moeten zijn en is men er van afgestapt den spelers het eigenaardige rood achtige vocht voor te zetten, dat zij nau welijks met hun lippen dorsten beroeren. Thans geeft men den acteurs in voorko mende gevallen ook wed elijk eetbaar eten. Een loffelijke instelling. Eb een instelling, die navolging gaat vinden. Ik hoor, dat reeds eenigt restaurants hun gasten ook al eetbare gerechten voor gaan zetten. „Waarom moet men toch eigenlijk voor een programma betalen V* vroeg laatst iemand. „Men betaalt toch niet voor een menu in een restaurant"Neen, maar op een menu staat ook niet bij wien de ober- kellner zijn schoenen heeft gekocht

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 10