„De Alkmaarsche Waag" OP DE PLANKEN BURGERLIJKE STAND 01000 Melk-Yoghürt verlengt uw Ievensduur Fijne Vieeschwaren, Comestibles, Boter - Kaas en Eieren Moeder heeft de PfUïNEKOEKEN zóó klaar! WAT ZAL IK GEVEN? WEGELINCs NIEUWSBLAD VAN 3 DECEMBER 1926 gelegenheid worden gesteld hun handteekening te plaatsen op het verzoek, dat de Eerste Kamer het verdrag ver werpt. De A. Rev. Kiesver. „Ned. en Oranje" vergaderde alhier in de Chr. School, op welke vergadering door dhr. j. Suurmond het onderwerp werd ingeleid over de subsidie aan de Chr. Wijkverpleging. Verder werd be sproken de propagande voor de a.s. Statenverkiezing en candidaten werden genoemd. Ook werd nog van gedachte gewisseld over het Ned. Belgisch verdrag. Te Oostkapelh vergaderde de afd. van de vereeniging voor Chr. Ver zorging van Krankzinnigen jaarverslagen werden uitge bracht en bestuursleden herkozen. In een vacature koos men Ds. Douma. Deze sprak over het onderwerp j „Bezetenheid". Aan de hand de H. Schrift werd gesproken over dwaasheid, zotheid, krankzinnigheid en bezetenheid. Dezen winter zal men trachten nog een spreker te doen optreden. Te Serooskerke sprak Zondag 21 Nov. voor de jongel. Ver. „Pred. 12:1a" Ds. P. van Dijk, over het onderwerp „Op de Bres voor een goed bezette Kerk. In het Grand Hotel Verseput had een druk bezochte vergadering plaats van de Vereeniging „Handelsbelang." Medegedeeld werd, dat de heer P. Doets bedankt heeft, waarop de voorz. hem als penningmeester dank zqgt, voorwat hij gedurende tal van jaren deed. Men besluit, niet toetetreden als lid van de Ned. Kamer van Koop handel in België, wegens de hooge kosten. Moreelen steun wordt toegezegd. Een en twintig nieuwe leden worden bij acclamatie toegelaten. De secretaris deelde mede, dat 82 leden zich voor een wettelijke regeling, 41 voor een actie tegen het cadeau-stelsel uitspraken, 17 stemden blanco. Een actie zal nu op touw worden gezet. Den kring Walcheren Z. L. M. wordt een subsidie toe gekend van I 25.— voor een tentoonstelling. Verder werd gewezen op de klachten over langzame bediening van de loketten op het postkantoor. Het Dag. Bestuur sprak er met den Directeur over, die meedeelde, dat er maatregelen genomen zijn, om zulks te verhelpen. Ook bracht het klachten bij de inspecteur der P. T. T. en met succes, naar aanl. van het dikwijls geven van ver keerde telefoon-nummers en het lang laten wachten bij bellen. De secretaris las een bericht voor uit Goes, waarin gewaarschuwd wordt tegen het zegelstelsel Rouba, dat uitgaat van een kantoor te Sliedrecht wijk A 22. Van het Incasso-Bureau werd opgemerkt, dat er vrij druk gebruik gemaakt wordt, vaak met succes. Aan h t Bestuur werd opgedragen te rec ameeren tegen het plaatsen van een kiosk op de Markt. KORTE KLANKEN Tot correspondent van de Ned. Bank te Vlissingen is benoemd dhr. A. P. Dekker. Vrijdagmiddag werd op den Steenenbeer een meisje door een auto aangereden. Het kind was bloedend verwond. Vrijdagnacht raakte een autobestuurder het stuur kwijt van diens auto, door het verblindend licht van een andere auto en reed tegen een paal van de electrische bovengeleiding in de Van Dishoeckstraat. Met bebloed gelaat werd Je man in de verbandkamer van de Kon, Mij. „De Schelde" binnengebracht. De bestuurder der ande e auto reed door en bleef onbekend. In het Tuindorp werden konijnen gestolen. Een luidruchtig jongmensch sloeg, in een der tram- ruiten een ster met zijn wandelstok. Dat zal betalen worden. Zigeunervrouwen passen haar trucs weer toe om op ongeoorloofde wijze geld te bekomen. Een jongen viel in de Breewaterstraat bij het stoeien zoodanig, dat hij een lichte hersenschudding bekwam. Zaterdagavond gaf de afd. Walcheren van de Ned. Reisvereeniging in „St. Joris" te Middelburg een bijeen komst, waar de Heer J. G. Beurs uit Utrecht een voor dracht hield over „Met de N. R. V. in ülanerland." Een voetreis, door 100 plaatjes verduidelijkt, naar een* deel van het land dat weinig wordt bezocht. Spreker voerde de aanwezige over bergen en dalen, en deelde mede, dat het födigebied het eerste excursiegebied was van de ^witsersche Alpenclue. In Glanerland is veel industrie, waarover het minder wordt bezocht en toch is er de natuur niet minder mooi. Spreker vergelijkt de sfreek met Twente. Aan het eind der lezing werden nog een twintig fraaie lichtbeelden vertoond van de Noordsche fjorden, waarheen een reis in den a. s. Zomer door de N. R. V wordt voorbereid. Te Middelburg hadden twee paren het voorrecht hun 50-jarig huwelijk te herdenken. Buurtbewoners hadden gezorgd voor het noodige feestvertoon. Bloemen en geschenken bleven niet achterwege. In de groote Schuttershofzaal aldaar, had Maandag een algemeene vergadering plaats van de Z. L. M. Ver schillende heeren spraken over de kwestie der bescher ming van de Suikerindustrie. Vrijdag vergaderde de Raad alhier. Allereerst werd besloten zich neer te leggen bij de niet-goedkeuring door Ged. Staten van het Raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening van f 44.000 tot het verleenen van 1ste hypotheek op door particulieren te bouwen huizen. De Heer S j. Hillinga deed een schrijven inkomen, waarin hij zeide, genoopt te zijn, ontslag te nemen als lid van den Raad. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd benoemd de heer L. Buising. Op verzoek van Dr. Duyvis stelden B. en W. voor een z. g. autoclaaf aan te schaffen. Dhr. van Bennekom zegt, dat op advies van Dr. Staverman in het St. jozef-Ziekenhuis een toestel van f 490 is aangekocht, dat uftstekend voldoet. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 11 tegen 6 stemmen. Aangenomen wordt het voorstel een steri lisator van f 490 voor het Gasthuis aan te schaffen. Het voorstel, een overeenkomst met de electrische cen trale voor de levering van electrischen stroom voor de reinigingsdienst aan te gaan, wordt aangehouden. De Heer van Bennekom protesteert, dat B. en W. een contract aangingen buiten den raad om, welke beschul- ging hij later intrekt. Bij het voorstel inzake de Centrale slachtplaats wil dhr. van Bennekom geen blanco crediet geven. De heer P. G. Laernoes meent dat men B. en W. moet vertrouwen. De Heer Hoogkamer is voor een duidelijker voorstel en tegen blanco crediet. De Heer Wesseling stelt voor voorloopig f 10.000. Dit wordt overgenomen en aangenomen. Ook te Souburg vergaderde dien dag de Raad. Medegedeeld wordt, dat de heeren S. de Pag- ter en N. Cysouw tot zetters zijn benoemd. De heer G. Kort roept in een schrijven de bemiddeling van den Raad in, daar hij meent niet recht en billijk behandeld te zijn inzake de quaestie roeiveer Abeele. Afwijzend wordt beschikt op verzoek om subsidie door de Ver. voor Chr. gezondheids- en vacantiekolonies in Nederland daar er geen ingezetenen worden verpleegd. B. en W. stellen voor f 25 subsidie toe te kennen aan den Kring Walcheren der Z. L. M. voor de tentoonstelling in 1927. Dit wordt aangenomen. Het verzoek van het Chr. Fan farecorps „Vlijt en Volharding" om subsidie verhooging wordt bij de begrooting behandeld. Een voorstel van B. en W. om koolasch te verstrekken en den Padweg onder profiel te brengen, onder voorwaarde, dat belang hebbenden de koolasch vervoeren, wordt aangenomen. De Chr. Besturenbond verzoekt een regeling vast te steilen voor de rechtspositie bij de benoeming van amb tenaren en werklieden. B. en W. stellen voor met deze wenschen rekening te houden. De wijzigingen in de begrooting 1926 worden goedgekeurd. De begrooting van 1927 wordt behandeld, waarbij een scherp debat ontstond tusschen de heeren jobse en jansen over het al of niet overcompleet der ambtenaren ter secretarie Een voorstel jobse een der ambtenaren met f 100 te verlagen werd verworpen. Op de begrooting werd deze post met f 100 verhoogd. Een ander voorstel jobse om de pensioenbijdrage door de ambtenaren te betalen, te vei hoogen van 5°/o op 8 /j°/0 wordt evenzeer verworpen. Hierna rondvraag. De donateurs en begunstigers van de harmonie „Ons Genoegen" worden herinnerd aan het concert op Zaterdag 4 Dec. in het Concertgebouw, Vlissingen. A.s. Donderdag 9 December concert, te geven door het muziekkorps „Oefening kweekt Kunst", directeur de heer Piet de Rooij, in het Koffiehuis te Westkapelle. Aanvang 7 uur. Zaterdag 11 Dece.r.ber 1926 des avonds 8 uur Gymnastiekuitvoering te geven door de Vliss Turnver- eeniging, n de zaal van „De Oude Vriendschap" te Vlissingen. Van VLISSINGEN van 25 Nov.—1 Dec. 1926. Ondertrouwd F. J. Gombert 22 j. en M. S. Minneboo 24 J. QetrouwdP. A. P. Elants 25 j. en M. L. V. Decoster 20 j. D. Zeedijk 26 j. en J. de Klerk 21 j. L. Va der 28 j. en J. M. v. Hoepen 24 j. BevallenJ. Daane geb. de Ridder z. M Nossant, geb. de Ridder z. D. Kervink geb. Hoogerheide z. C. M. Francois geb. de Leeuw z. L. N. Barentsen geb. Cevaal z. (levenl.) Overleden T. Geldof vrouw van M. Labruyere 66 j. J. W. Gerritzen wedr. van H. J. Rosmalen 80 j. C. Maartense man van E. Almekinders 66 j. Van MIDDELBURG van 25 Nov. tot 1 Dec. 1926. BevallenA. FloresseDodmond z. A. A. Loon tjesvan Opdorp d. F. C. ArnoldusSanderse d. D. VorhaeeLouwerse d. P. j. E. jerasPolderman z. Krijgerde jonge d. A. JoosseBassie d. Overleden P. Vinke 62 j. gehuwd met P. Ingelse. Huw.-AangiftenL. Leijnse 37 j. en W. Ooms 25 j. Gehuwd: C. Geervliet 25 j. en L. Boone 23 j. SOUBURG, over 4e maand November 1926, OndertrouwdRobert van Oldenborgh 24 j. en Alida Maria job 20" j. Getrouwd: Cornelis van den Broeke weduwn. van Dina Maria Godeschalk 44 j. en Neeltje Dane 41 j. Cornelis Lein van Sorge 30 j. en Stoffelma Dane 34 j. David Hugense 34 j. en Martma Melse 35 j. Geboren Abraham Adriaan, zoon van Francois Florus Bolleman en Elizabeth Krijger, Elizabeth, dochter van Cornelis de Bruijn en Adriana Pieterse, janna, doch ter van jacobus Adriaan Brouwer en Leuntje Kaljouw. OverledenMaria |acomina van de Velde 37 j. vrouw van Pieter van Boven, jacobus Kasteleijn 66 j. man van Maatje de Bree, Laurens Polderdijk 53 j. man van Pieternella Dommisse. SEROOSKERKE, over de maand November 1926. Geborenjan, zoon van Hubrecht de Visser en Cor nelia Goedbloed Cornelis, zoon van Gommert Traas en Elizabeth Houterman Johanna, dochter van Pieter joziasse en lohanna Huijsman. GehuwdPieter Meijers jm. 20 j. en Debora Minder- houd jd. 20 j. Overleden: Maria Brouwer 71 j. wed. van Willem Louwerse jan Root 72 j. echtgn. van Pieternella Goedbloed Cornells 4 dg. zoon van Gommert Traas en Elizabeth Houterman. ADVERTENTIËN 55 MELK-YOGHURT St. Jacobstraat 13 Tel.-interc. HO Vlissingen Met de St. Nicolaas ruim voorzien van alle soorten 99* Alles prima kwaliteit L. S„ C. G. WERNER, uit Solingen MQmAfflL' NV KOOPMANS' MLfXfABRIErtfN 'LEEUWABDEH In het land der Bulgaren, wordt dagelijks voor drank gebruikt Men kent dè hooge voedingswaarde, waardeert de fijne smaak en weet welk een uitstekende werking het uitoefent op de spijsvertering. Bulgaren zijn een krachtig volk, die in doorsnee een hoogen leeftijd bereiken. Een flesch Yoghurt bij uw Twaalf uur" verlengt de levensduur. V. M. I. KOENA, J. A. VISSER AANBEVELEND Daardoor, dat de meeste snijdende voorwerpen (Messen, Scharen, Scheermessen) in onze eigen werkplaats gescherpt worden, is het begrijpelijk, dat de door ons verkochte Scharen, enz. van de allerbeste hoedanigheid moeten zijn. Immers indien dit niet zoo was, dan zou zich dat op ons zelf wreken, wanneer wij ze weer scherpen moeten, daar dit bij minderwaardige voorwerpen niet mogelijk is. Wij garandeeren dan ook de kwaliteit van ieder MES, SCHAAR of SCHEERMES bij ons gekocht. Natuurlijk zijn de Messen te verkrijgen, gemaakt van zuiver Solinger Staal, alsook van Roest- en Vlekvrlj Metaal. Minzaam aanbevelend, HENDRIKSTRAAT 44 VLISSINGEN

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 6