VROUWENRUBRIEK VOOR DE JONGERE GENERATIE. Leest ook de treffende? Goede berichten. MAUW EN KNOR OP REIS. De groote Rcjs. ALLER L E I. Het capeje is nogal lang en zit vast aan den hoogen kraag, die eng sluit en van voren met een lossen strik sluit. Leeftijd gelieve men op te geven. Knippatronen kunnen aan onze bureaux besteld worden onder opgave van no. 1192. Kosten 55 cents. WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 3 DEC. 1926. Als ge slechts het treurige, leelijke en slechte in de menschen ziet, bewijst dat, dat ge niet weet hoe ge moet kijken. De kranten staan vol treffende berichten, die spreken van eerlijkheid, goedheid en hartelijkheid, als ge uw oogen maar wilt oefenen om ze te vinden. Temidden van het rauwe gekrijt over misdaden van de gedegeneerde minderheid, kunnen er altijd zachte tonen gevonden worden die spreken van de groote massa gewone, alledaagsche, huiselijke, eerlijke menschen, die tezamen het tt waardeeren gedeelte der menschheid vormen.' Hier zijn een paar voorbeelden, die ik zoo nu en dan voor de aardigheid eens uitknipte en die mij weldadig aandeden, na al die afschuwelijke lectuur over moorden, opstanden, diefstallen, misdaden enzoovoort: „Een arme vrouw te X weduwe met twee kinderen, verkeerde in zeer armelijke omstandigheden. Zij trachtte in het levensonderhoud harer kinderen te voorzien, door een kantoorgebouw schoon te houden. Haar inkomsten waren eGhter dermate laag, dat zij op een gegeven moment haar kamerhuur niet kon betalen en het spook der dakloosheid waarde al rond. Op zekeren morgen vond zij in de hall een portefeuille met 300 gulden. Niettegenstaande haar behoeftige omstandigheden over handigde zij de portefeuille aan den directeur met de woorden„Het is toch beter, eerlijk te blijven". Een voudig, nietwaar maar tieffend: Een ander bericht: „Het kleine stadje N. in Zuid- Engeland, bestaat voornamelijk van de bloemenkweeke- rijen. leder jaar verkoopen de inwoners tonnen en ton nen bloemen in Londen. Eenigen tijd geleden hebben de plukkers een geheelen plukdag gratis gewerkt en 5000 bossen bloemen gratis beschikbaar gesteld voor de hospitalen van Londen. De spoorwegmaatschappij heeft de bloemen gratis vervoerd. Eenvoudig, nietwaar? Maar treffend Nog een berichtOp een druk verkeerspunt in een onzer groote steden hield een verkeersagent een oogen- blik alle verkeer stil en hielp een jong vogeltje, dat uit het nest gefladderd was en op straat terechtgekomen, doch niet in staat was weder op te vliegen, ontsnap pen aan een afschuwelijken dood onder autowielen of paardenhoeven." Eenvoudig I Misschien vinden sommigen het overdreven ik vind het treffend En zoo zou ik er nog honderden kunnen geven. Het is echter slechts als een voorbeeld bedoeld voor hen, die een afkeer krijgen van de krant, omdat er zooveel on-aangename dingen in staan. Werkelijk, in ieder blad zijn altijd genoeg berichten te vinden die een tegenwicht vormen voor de z. g. „sensationeele" berichten, die alleen maar spreken van de fouten en misstappen door medemenschen begaan. Als ge de krant leest, houdt dan uw oogen open en ziet naar de kleine, doch schitterende glimpjes van het nobele en loyale in de menschelijke natuur, dat o, zoo dikwijls spreekt uit de vele kolommen 1 C. Erberus. No. 1191. No. 1192. Als algemeene regel mag gerust worden aangenomen, dat er een diepe kloof bestaat tusschen schoolkleeren en „beste" kleeren. Natuurlijk, schoolkleeding kan heel leuk gemaakt zijn, maar zij moet er tegen kunnen en bovendien eenvoudig zijn, terwijl goede kleeren niet door dergelijke bedenkingen worden beinvloed en zoo origineel en aantrekkelijk gemaakt kunnen worden, als men slechts kan wenschen. Eenige, onzer eigen modellen zijn reeds met succes door de jongere generatie overgenomen in dit seizoen. Het was dan ook wel te verwachten, dat ook schoolgaande meisjes zich aangetrokken zouden gevoelen tot de nieuwe tarllelijn met de wijde rokjes, vooral daar deze modellen buitengewoon geschikt zijn voor jonge menschen. Maar bovendien heeft de jeugd besloten ook hun eigen cape-modelletjes te hebben, om niet eens te spreken van onze nieuwe wijde mouwen en jumperpakjes, daar zoowel het een, als het andere in de collecties, welke de mode-ontwerpers hebben sa mengesteld, is opgenomen. Het zeer aardige jurkje, dat afgebeeld is onder no. 1191, is gemaakt van taffetas, een stof, die dit seizoen zeer veel opgang maakt, terwijl de gekozen kleur licht sleutelbloem-geel is. Het nauwsluitend lijfje maakt een leuk contrast met het wijde rokje, waarvan de onder rand versierd is met geplooide strookjes van dezelfde stof. Deze strookjes zijn ook aangebracht aan den hals en aan de leuke, van onderen zeer wijde mouwtjes. Dit jurkje is geschikt voor meisjes van 12—16 jaar. Knippatronen kunnen aan onze bureaux besteld worden onder opgave van no. 1191. Men wordt verzocht den leeftijd te vermelden. Kosten 55 cents. De andere afbeelding vertoont een zeer bevallig ensem bledat speciaal voor de wandeling is bestemd. De stof is marineblauw rips en het japonnetje wordt opge- vroolijkt door een leuk kraagje en een laag wit vest van crème crêpe-de-chine. Het is zeer eenvoudig met een plooi vóór in het midden, waardoor de noodige wijdte ontstaat, terwijl de taillelijn wordt geaccentueerd door een smallen ceintuur, die men van de stof zelf kan knippen, of die ook van peau de suède kan zijn. WEC.FI .'NG's NIEUWSBLAD VAN 3 DEC. 1926. „Hij is daar in de verte weer gaan zitten riep Mauw en zonder een woord te zeggen gingen de vrienden weer op weg om den vogel te achter halen. Zij moesten over den muur klimmen, maar oh wat hadden zij daarvan later een spijtWant achter den muur stond een groote reus, die riep: Aha! Oho! Ik geloof, dat jullie den Hoe- deldoe wilt vangen, maar dat zit julhe niet glad, want nu heeft de reus jullie gevangen I Nu neem ik jullie mee, om je eens flink te straffen, stoute bengels!" (Wordt vervolgd.) DAT WAS GENOEG. VeldwachterZeg eens, jongeman, je kan hier maar zoo niet gaaq zitten visschen zonder acte. VisscherZonder acte Waarom niet. Ik heb wormen, deeg en kouwe aardappel bij me, dat is toch meer dan zat DE VRIENDINNEN. Stella Ik ga over vier weken trouwen. Ik ben er al zenuwachtig van. EllaO, dat wil ik best gelooven hoor, ik geloof dat je tot zelfs den besten man niet geheel kunt vertrouwen. Ze kunnen je tot op het laatste oogenblik nog in den steek laten. ANDERSOM. Ik begrijp werkelijk niet, waar die Brugmans tock altijd z'n geld laat. Verleden week had hij geen cent op zak en gisteren ook weer niet. Heeft hij wat van jou willen leenen Neen, dat nietIk van hem. Abonné, woedend, tot telefonistejuffrouw, nu werkt mijn toestel al in geen drie wekenik heb meerdere malen geschreven, maar daar schijnen jullie je niets van aan te trekken 1" Telefoniste„jawel, meneerzeker, meneerWij hebben u al drie maal opgebeld, maar kregen geen gehoor I" Gedurende een repetitie verzocht de dirigent Bulow eens een hoor nist forto te blazen. De hoornist blies harder. Bulow riep weerBlaas forto, als je blieft. De muzikant blies nog harder. En weer riep Bulow Maar man blaas dan toch forto Rood als een kreeft liet de hoornist zijn instrument zakken en hijgdeHarder kan ik 't niet. Daarop sprak BulowDat is het juist, je moet geen fortissimo blazen, maar forto, zei ik toch. Men leest den laatsten tijd in iedere krant, in elk tijdschrift over de toename van de misdaad in de beruchte stad Chicago, waar, volgens de berichten, het kwade element met den dag toeneemt. Doch niet iedereen en alles is ih deze stad de „mis daad" toegedaanIntegendeel, een zeer groot gedeelte der bewoners schijnt uit zeer verstandige zakenlieden te bestaan met een breeden blik op het economisch- leven en een ondernemingsgeest, die, vol gens het oude gezegde, „bergen verzetten kan". In de hoofdstraat te Chicago, de State street, die het hard van de binnenstad is en het middelpunt van den Kleinhandel, wordt op het oogenblik een driedaagsch feest gevierd naar aanleiding van het in werking stellen van het nieuwe verlichtings systeem, dat meer dan 300 000 gulden ge kost heeft. State street is nu de best en schitterendst verl chte straat van de wereld, de beroemde 5th Avenue inéNew York niet uitgesloten. „Zorg voor licht," zeide Dante „en het volk zal zijn eigen weg vinden". En de kooplieden en winkeliers in Chicago zijn verstandige menschen, als zij het beste licht geven aan die straat, waar het meeste zaken gedaan worden. En het is belang rijk voor een groote stad, om zijn kiein- handels- en winkeldistrict geconcentreerd te houden. Geconcentreerde winkelbuurten maken het mogelijk geconcentreerde reclame te maken en beteekend dus economisch voordcel voor den koopman. Het beteekent bovendien gemak voor de winkelende dame. Zij leest de advertenties van de verschil lende winkels thuis, in de krant, gaat dan naar de stad en vindt de verschillende zaken, waar zij zijn moet, vlak bij elkaar. Zij koopt dus eerder, gemakkelijker en voordeeliger, want zij behoeft niet heen en weer te loopen of te trammen. De volgende stap moet nu zijn, de transportmogelijk heden uit te breiden en te vergemakkelijken, zoodat State street gemakkelijk te bereiken zal zijn Transportfaciliteiten zijn voor een stad, wat de bloedsomloop is voor het menschelijk lichaam. In Sydney werd eenigen tijd geleden een standje uitgedeeld door den voorzitter van de rechtbank aan een advocaat, die ge durende het pleidooi zijn handen in zijn zakken had gestoken Dat was ook dom van dien advocaat 1 Zijn eigen zakken zijn toch ook miet de juiste plaats om zijn handen in te steken! In Frankrijk was een man, wiens moed door zijn verloofde sterk in twijfel getrok ken werd. 'Om te bewijzen, dat hij volko men het tegendeel van een lafaard was, kroop hij bij een grooten leeuw in de kooi, rookte daar een sigaret en kwam on gedeerd weer te voorschijn. |a, ja, die Fransche sigaretten kennen wij hier ook

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 10