/RIGLEYS Winterjassen Na eiken maaltijd EXTRA VERLAAGD GRAAFEILAND •:RK. PEPERMUNT A KAUWBOMBONS^ WEGELINCi's NIEUWSBLAD VAN 12 NOVEMBER 1926 Tot het laatste plichtgetrouw. Terwijl zijn trein een tunnel passeerde, merkte de machinist Tophis van den Londen—Edinburgh express, dat er iets haperde, en om op alles bedacht te zijn. verminderde hij vaart. Op eens sloegen vlammen uit de machine, die zijn rechtermouw verbrandden en hem van pols tot elle boog pijnlijke brandwonden toebrachten. Daar de pijn ondraaglijk werd, begreep hij, dat hij niet op de loco motief zou kunnen blijven. Hij schreef toen op een blaadje papier van zijn notitieboekje, dat hij gewond was en dat het eerst volgend station, Hitschin, moest wor den gewaarschuwd voor een plaatsvervanger. Hij wierp het velletje papier bij een blokpost aan het daar aan wezige personeel toe en reed toen door naar Hitschin. Inderdaad stond men daar gereed, om zijne taak over te nemen. Een half uur had Tophis met een verbranden arm gereden, maar toen hij van de machine kwam vie. hij flauw. De echte Wild West. Zoo nu en dan komen berichten uit de Vereenigde Staten, die er op wijzen, dat de schilderachtige, doch barbaarsche gebruiken van het Wilde Westen nog niet uitsluitend tot het rijk van filmen fictie behooien. Zaterdag j.l. speelde zich te Montana het volgende af. Een neger had zich in zijn hut gebarricadeerd en, vu rend door een schietgat, twee politiebeambten gedood. De hut werd omsingeld door een troep Crow Indianen, die een oude krijgslist van hun stam toepasten. Zij schoten brandende pijlen in het dak en de wanden van de hut, die daardoor in brand vloog. De neger vluchtte naar buiten en werd onmiddellijk neergeschoten. Een d r a n k-k o n i n g in „droog" Amerika. De drankwetambtenaren te Chicago hebben de hand ge legd op een -gevaarlijk recidivist, zekeren Parker, die sinds hij vijf jaar geleden uit de gevangenis werd ont slagen een contrabande-dienst op reusachtige schaal had georganiseerd. Parker had een compleet leger man nen in zijn dienst en verkocht alcohol bij honderden kisten tegelijk. In die vijf jaar had hij, beter zaken doen de dan één zijner concurrenten, het kolossaal vermogen van 200 millioen dollar vergaard. Deze drank-koning beschikte over een luchtvloot en een automobielenpark. Bovendien bezat hij 43 brouwe rijen die dag en nacht bier fabriceerden. Een tragische boodschap, na 40 jaar. In de Baltische Zee is een flesch opgevischt, waarin zich een boodschap bevond van een kapitein, John Lee, die bijna 40 jaar geleden van Halifax afvoer op een, schip, welks naam men zich tot dusver niet meer kan herinneren. De boodschap luidde„Zeg aan moeder dat ik vechtend gestorven ben, john Lee, kapitein, Ha lifax, 17 Mei 1887". De moeder van Lee stierf reeds 35 jaar geleden. De flesch werd gevonden in de buurt van een Duitsch eiland, door een beambte van de telegraaf, die ze naar Nieuw Schotland opzond. Kalveren ter grootte van een kat. Een bericht uit Genève aan de Engelsche bladen meldt, dat een koe, eigendom van een boer in het kanton Bazel, vier kalveren heeft geworpen, die normaal gebouwd zijn, doch zéér klein van stuk volgens het blad niet grooter dan een kat. Het eigenaardige is, dat het dier 't vorig jaar drie van deze „kalfjes" heeft geworpen. De vier Lilliputters zijn verdeeld over de veterinaire scholen en musea van Zwitserland. Na 50 jaar een gruweldaad bekend. De politie te Bromberg kreeg eenige dagen geleden een schrijven van een Poolschen consul in Amerika, waarin een bekentenis was vervat, welke een Poolsche land verhuizer op zijn sterfbed had gedaan. De oude ver klaarde, dat hij 50 jaar geleden een heele slagersfamilie had vermoord, en de lijken had begraven. Toen de politie op de aangegeven plaats aan het opgraven ging, vond zij vijf menschelijke geraamten. Een schokkend tooneel. Te Santa-Monica, het bekende kustplaatsje bij Los Angeles in Californië, heeft zich dezer dagen een schokkend drama in de lucht af gespeeld, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Mej. Bobby Chase, die er haar werk van maakt, met vliegtuigen als passagier mee te gaan en zich dan met een parachute te laten vallen, zou dat weer eens doen, maar zij bleef met een van de touwen van haar para chute aan het onderstel van het vliegtuig haken. Daar hing zij hulpeloos te bengelen. Gelukkig was er een tweede vliegtnig in de buurt en de bestuurder van dit tweede toestel wist zoo dicht in de buurt van de hangen de parachutiste te komen, dat een van de mannen in zijn vliegtuig het touw, waaraan zij hing, kon doorsnij den. Toen viel zijde parachute opende zich en zij kwam veilig op den grond terecht. Vulcaan-uitbarsting is San Salvador. Zestig personen omgekomen. Een stroom gesmolten lava, ter breedte van 400 meter is afgestroomd van den vulkaan Izalco in het district Matazana en heeft zich over een groote uitgestrektheid verspreid. Hierbij zijn ruim zestig personen omgekomen. De inwoners der na burige dorpen zijn gevlucht uit vrees voor een herhaling der eruptie. Storm in Z u i d- A m e r i k a. Te La Plate (Mary land) is tijdens een hevigen storm een schoolgebouw ingestort, waarbij 14 personen om het leven zijn gekomen, waarvan 12 kinderen. Voor Allen die' Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten Concert „T.O.V.I.D.O" Voor j.l. Zaterdag hadden we een uitnoodiging ontvan gen voor het concert van de mandolineclub „T.O.V.I.D.O". We hebben er gebruik van gemaakt en stellen het ten zeerste op prijs, dat ook deze vereeniging ons zuiver oordeel over dit concert wenscht. Het programma kondigde vele nummers aan, eigenlijk wel wat te veeltemeer daar het, in zijn geheel is af gewerkt moeten worden. Allen kunnen we niet voor noemen, maar de voornaamste bijzonderheden zullen we naar voren brengen. De eerste drie nummers genoten een beste vertolking, de temperatuur in de zaal was van dien aard, dat de instrumenten goed op stemming bleven. In no. 4 waren twijfelachtige maten, gelukkig herstelden deze zich vlug. No. 5 de „Eantaisie Rhapsodique" van B. Kok is werkelijk een waardig muziekstuk. Het tempo is zeer varieerend. Maar toch kunnen we niet zeggen, dat dit stuk hoewel het best gecomponeerd is ons op de mandoline bekoorde. De hartstochtelijke momenten kunnen hier niet genoeg tot zijn recht komen. De 4-deelige fantaisie „In het Sprookjesland", eveneens van J. IJ. Kok, genoot een zeer goede uitvoeringde fantaisie „Dorpsfeest" had hier en daar wat te lijden van onzuiverheid. Het luiden der klokken werd wat sober weergegeven. De bezetting van de vereeniging is van dien aard, dat er flink klank ontwikkeld wordt, zonder echter ruw te worden. De begeleidings-instrumenten waren best. Man- dolon-cello verrichte muzikaal werkeveneens de man- dola's. Zoo nu en dan traden de 2e mandoline's wel wat sterk op den voorgrond. Alles bijeen genomen, heeft deze uitvoering ons gesterkt in de overtuiging, dat er flink is gestudeerd geworden, vooral ten opzichte van nuanceering en klankverhouding. „T.O.V.I.D.O." beschikt over een directeur, die de capaciteit bezit, deze vereeni ging verder te brengen. Het tweede deel van het programma was voor rekening voor onzen Vlissingschen humorist De Ruijter. Véél be hoeven we hier niet over te zeggen. Deze persoon, die op de planken thuis hoort, gaf vele leuke en serieuse liedjes ten beste, die er vanzelf ingingen, waarvoor de opgekomenen dank betuigden door ruim applaus. m Apotheken geopend te Vlissingen: Zondag 14 Nov. is geopend de apotheek van S. J. ENGERING Hendrikstraat Te Middelburg: Zondag 14 Nov. is geopend de apotheek van M. VAN PIENBROEK. AUTO - VERHUURTARIEF z\jn elegant van coupe solide gemaakt van prima stof warm van wol HEEREN-WINTERJASSEN JONGENS-WINTERJASSEN met Verstopping of moeilijken, tragen en om egel matigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. VOOR DEN WINTER VRAAG PRIJS Tel. 483 Middelburg H-G-II

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 2