VROUWENRUBRIEK VOOR BINNENSHUIS. NUTTIGE WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Een doosje lucifers. MAUW EN KNCR OP REIS. VIII. De boo ;e juffrouw A L LE R L E I. WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 12 NOV. 1926 1179 1180. Aardige zachte kleuren zijn een voornaam kenmerk van de mode van dit seizoen. De warmere, gedekte tinte van rood zijn bijzonder populair en verder is er een groote opleving van grijs te constateeren, een kleur, waarvan men verwacht, dat zij in de allernaaste toe komst het beige zal vervangen. Een andere geliefde kleur ia blauw en verder zijn alle tinten rose te zien, evenals de verschillende magenta kleuren (hel tot schar lakenrood) mauve en prune, die het vorige jaar zoo'n succes hebben gehad. De stoffen, die gebruikt worden zijn ook zeer aan trekkelijk. Er is een nieuwe soort stockinette versche nen met een chenilleachtige oppervlakte, die er een aardige glinsterende glans aan geeft en deze stof kan men voornamelijk in de mooie kleuren krijgen. Verder is tweed met aangeweven rand te krijgen, een artikel, dat veel gevraagd wordt voor het maken van mantels, terwijl velvet nog even populair is als steeds. Flanel en dergelijke worden nog veel gebruikt voor pakjes, terwijl er nog velen zijn, die trouw blijven aan de char mes van rips en kasha. Zilvergrijs flanel is de stof, welke gekozen werd voor het jurkje, dat is afgebeeld onder no. 1180. Het is spe ciaal gecreeerd voor het schoolgaande meisje en is zeer eenvoudig gemaakt, met een strak zittend glad lijfje en een kort rokje, dat zeer wijd is, doch nauwer wordt door de breede plooien van voren. De glad zittende kraag is van zilvergrijze zijde en de noodzakelijke opvroolijkende kleur wordt verkregen door een lange rij helder blauwe knoopjes. Dit aardige jurkje kan gedragen worden door meisjes van 12-17 jaar. Knippatronen kunnen aan onze bureaux besteld worden onder opgave van den leeftijd met vermelding van no. 1180. Kosten 55 cents. Het speelpakje, afgebeeld onder no. 1179 wordt ge maakt van maiskleurig stockinette, welke kleur aardig wordt opgefleurd door randjes van kruissteek borduur sel in helrood of oranje, om nog niet eens te spreken van de helroode of oranje eendjes, die op de zakjes geborduurd worden. Het wordt eenvoudig gemaakt met een vierkant halsje en het broekje heeft niet te strak elastiek in de pijpjes, zoodat het een aardig pofmodel wordt. Dit speelpakje is geschikt voor kleuters van 1 tot 5 jaar. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van no. 1179 met vermelding van den leeftijd. Kosten 55-cents. Een rauwe aardappelschijf flink over het lemmet van uwe messen gewreven, zal daar alle vlekken *an weg nemen. Wanneer gij flanel wascht, laat het dan nooit te lang in het water staan Het moet gewasschen en uit gehangen worden om te droogen in den kortst moge lijken tijd. Een doosje lucifers 1 Zoo klein en onbeteekenend, dat een kind het opneemt om er mee te spelen. En toch wat een mogelijkheden voor gemak en voor onheil zijn er in een doosjé lucifers te vinden I Al is de kachel ingelegd, hoe nutteloos is het meu bel, als men ze niet aan kan steken. Dan wordt de vraag„Waar zijn de lucifers" zeer belangrijk. Als men ze niet kan vinden dan beteekent dat misschien, dat men de kachel niet kan aanstekenen wat is een ka mer in den kouden wintertijd, zonder de snorrende, vroolijke kachel De lucifer is klein, doch zij is het raiddel om het leven te geven aan een grooter vuur. Het gas moge in de buis zijn, maar het geeft geen licht en geen warmte, als het niet wordt aangestoken. Het vlammetje van een lucifer is klein en verdwijnt spoedig, maar het kan het gas ontsteken, waarbij wij kunnen zien en lezen. Dat doosje lucifers bevat moge lijkheden voor gemak en gezellige avondjes. Het behoort tot die groep van kleine dingen, die dikwijls tot groote dingen leiden. In het doosje lucifers liggen mogelijkheden van ge weldige gebeurtenissen. Als het kind er een van aan steekt en niet 'goed oppast, kan de lucifer leiden tot een kwaas van ontzettende afmetingen. Een jongetje, die met een lucifer speelde stak per ongeluk een hooi mijt in brand. De boer had het hooi niet verzekerd en nu kan het best mogelijk zijn, dat hij failliet gaat. Hierdoor lijden weer anderen verliezen. Zoo ziet men wat voor gevolgen een brandende lucifer kan hebben. Kleine vlammetjes kunnen leiden tot groote branden. Soms heeft het kleine flakkerende vlammetje van kwaad sprekerij reputaties vernietigd, die jaren vereischten om opgebouwd te worden. Of een paar heete en onoplettende woorden hebben de gelukkige vriendschap vernield van hen, die vroeger als broeders met elkander omgingen. Als ge ooit de brandende lucifer van kwade woorden ziet wegwerpen, trap de vlam dan terstond uit, vóór zij grooter wordt. Er zijn ook kleine lichtjes geweest, die grooter ge worden zijn, totdat zij velen verlichtten. Evenals een lucifertje de vlam van het gaslicht ontsteekt, zoo heeft ook een te rechtertijd gesproken woordje soms velen verlicht, „die in de duisternis zaten". Het moge zijn, dat ge van u zeiven denkt, dat ge slechts zoo weinig doen kunt, dat het de moeite niet waard is, het te pro- beeren, doch hetzelfde zou het kleine lucifertje kunnen denken gesteld, dat het hersens had en dat ont steekt toch zelfs de grootste lichten. In het lucifersdoosje liggen kleine machten, kleine vlammen, die kunnen leiden tot nut en voordeel, of tot vernietiging mogelijkheden tot goed en tot kwaad. WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 12 NOV. 192b Voorzichtig kropen Mauw en Knor naar voren en Knor trok met alle kracht aan den blauwen staart. Toen klonk plotseling een ver schrikkelijke kreet en de beide reizigers schrokken hevig. Wat was het geval Spoedig bleek, wat er gebeurd was. Achter den muur had namelijk een juffrouw gestaan, die haar vlecht blauw had geverfd en aan deze vlecht had knor zoo hard getrokken Met verbijsterende snelheid kwam de juffrouw nu boos om den hoek en riep„Wie durft er aan mijn vlecht te trekken Maar Mauw antwoordde„Vergeef ons alstublieft, juffrouw, wij dachten, dat u de Hoedeldoe van den koning was (Wordt vervolgd.) Onbeschoft voorstel. Infanteristln arrest maar sergeant, 't was m'n schuld heusch niet 1Stel u eens in mijn plaats SergeantTwee dagen meervan wegens aan je superieur een onbeschoft voorstel gedaan te hebben. In den winkel. Marietje (die een boodschap voor haar moeder mag doen Moeder wou een stuk lint hebben. WinkelierHoe lang wou je moeder het hebben MarietjeMoeder wil het houden, natuurlijk. Enfant terrible. KareltjeMijnheer Jansen, m'n zus Emma heeft gezegd, dat ze u zoo'n knappe jongen vindt MoederMaar domme jongenje mag niet alles vertellen wat je zus zegt I KareltjeZoo En ze heeft me juist een dubbeltje gegeven, als ik het zeggen zou 1 Verstoorde nachtrust Wat? riep de apotheker woedend uit. Moet je mij uit m'n bed halen in het holle van den nacht voor een stuiver zuiveringszout tegen indigestie? Je had toch evengoed een glas warm water kun nen nemen. Meent u dat heusch vroeg de ander. Dark u wel doet u dan geen moeite. Dat spaart me een stui ver uit. En weg was hij. HET NIEUWSTE. „Le monde est plein de fousDe wereld is vol dwazen.Onwillekeurig schoot mij dit geestige Fransche gedichtje in de gedachten, toen ik las, wat nu eigen lijk tegenwoordig het nieuwste is: Het Nieuwste Wat nieuwste NATUURLIJK het nieuwste op modegebied. Is er nog iets anders een andere branche" tak of gebied, waarop of waarin iets „Nieuws" kan gebeuren - Neen. Alleen de mode geeft ons iets nieuws en dat zóó dikwijls en zóó snel achtereen, dat menig man met angst en beven constateert, dat zijn verdiensten het „maken van nieuw geld", geen gelijken tred houdt met het „vernieuwen" van de mode. Wat het nieuwste is Mantels en andere fraa e kleedingstukken der vrouw worden tegenwoordig met de hand beschilderd. En aangezien lang niet iedere vrouw schilde ren kan, moet dat karweitje natuurlijk door een ai tist worden opgeknapt. Prettig Koop tegenwoordig eens een heel gewone on beschilderde mantel voor je vrouwOm van te rillen Wat moet zoo'n ding dan wel kosten als de een of andere Rembrant re- divius er met kunstenaarshand de teerste of gloeiendste kleuren op heeft gemaald. Neen, dan weet ik heel wat beters I Waar om zouden man en vrouw niet wat meer samenwerken Als ze haar mantel nu eens keurig liet beschilderen met reclame dan had zij haar zin want haar mantel zou beschilderd zijn. En de man behoefde zich niet zoo angstig te maken over den aankoop van het, ongetwijfeld nuttige, kleedingstuk, daar de kosten ervan door de opbrengst van de reclame rijkelijk zou den worden gedekt Is het geen reuzen- idee Stel je voor, dat je je schoonmoeder een prachtigen witten mantel cadeau doet, dewelke keurig is beschilderd met een pakkende reclame (met teckeaingen) van de firma Dtukker en Zetsel. Uitgevers, voor het pas verschenen werk „Hoe kan ik me het beste met andermans zaken bemoeien Of dat die suikertante van je met Sint- Nicolaas een prachtigen zwarten mantel thuis krijgt, die met rood-en-zilver be schilderd is met een annonce van Zeis en Zandlooper, enz. „Netjes en billijk"? Le monde est plein de fous C. ERBERUS. Wees niet vandaag en gist'ren dit En weer wat anders 't volgend jaar Wees wat je bent voluit geheel, Niet half, niet stuksgewijs verdeeld, 1BSEN. Zoo het zonlicht u beschijn, Open venster en gordijn 1 Laat de stralen, ln uw huis en harte dalen, 't Zal wei gauw weer avond zijn

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 10