Rund-, Kalfs- en Varkensvleesch Huizen v. Ongeregelde Gnederen Lepelstraat 7 Tel. 71 Vlissingen Lange Delft 120, M'burg groote partij DAMESHEMDEN Ziekte en Pijn Zie onze Prijzen van Eerste Kwaliteit DAMESPANTALONS, DAMESNACHTHEMDEN n FIRMA BOUMAN WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 8 OCTOBER 1926. te Middelburg. Ook hier toespraken van waardeering en bewijzen van erkentelijkheid. Hem is de bronzen medaille van de orde van Oranje Nassau verleend. Wel verdiend, dunkt ons. Het muziekkorps van den houthandel „Wal cheren" bracht Zaterdagmiddag nog een ovatie. Er was veel belangstelling. Ook Ritthem had zijn jubilaris. Op 1 October herdacht de heer C, J. Koppejan, den dag waarop hij 25 jaar koster was der Ned, Herv. Kerk aldaar. In een gecombi neerde vergadering van Kerkvoogden-Notabelen en Kerke- raadsleden werd de jubilaris hartelijk toegesproken door den president-kerkvoogd W. Cevaal Tz. en door den Voorzitter-ouderling P. J. de Pagter. £en couvert met in houd werd hem als bewijs van sympatie overhandigd. In den Zondagmorgendienst sprak de consulent der gemeente, ds. R. ten Kate, den heer Koppejan nog toe Mogen alle jubilarissen nog lang worden gespaard 1 Zaterdag vergaderde in het Militair Tehuis te Middel burg de Coöp. Landb. Ver. „Eiland Walcheren", waar door den Secretaris, den heer Jac. Kasse het jaarverslag werd uitgebracht. Besloten werd, dat aan de dorpsveree- nigingen 20% boven de genoten reductie in 't boekjaar 192425 zal worden uitgekeerd, en tot den bouw van een nieuw kantoor, waarvoor grond zal worden aange kocht. Aangezien dit de tiende jaarvergadering was, werd de stand van zaken van uit die tien jaren overzien en kon men een jaarlijkschen vooruitgang constateeren. De directeur gaf een uitvoerig overzicht van het ver handelde. De boeken werden in orde bevonden. Ver moedelijk zal op 23 Oct. een buitengewone vergadering plaats hebben, om een noodige wijziging der statutenter hand te nemen De adviseur der Vereeniging, de heer Kielstra, nam afscheid, daar hij de provincie gaat verlaten. Een mooi stukje werk is dat der kantklossers te West- kapelle. Enkele dames, leden der „Vereeniging voor huis vrouwen" te Middelburg, brachten haar een bezoek. Mevr. EngelbregtSnel, onder wier leiding de meisjes in het lokaal van het Evangelisatiegebouw werken, lichtte haar welwillend in. Zij bewonderden de sierlijke en nette af werking, en dt mooie patronen van het kantwerk, dat h.i. wat sfevigheid betreft, het buitenlandsche kantwerk over treft. En de prijzen waren zeer matig. Een verzoek werd overgebraeht ook in Middelburg eens te komen demon- streeren. Een minder mooie demonstratie leverden op het Bel- lamypark een tweetal vechtlustige mannen, die daar door een volksoploop veroorzaakten. De politie bracht hen tot kalmte. Zaterdag geraakte nog een tweetal jongens te water. Een aan de Houtkade, welke jongen door een slagersknecht werd gered en een aan de Ka naalstraat. Nabij het z.g. haventje van Meijer geraakte tengevolge der mist, het Engelsche stoomschip „Dren- tino" op een zandbank. Door eigen kracht kwam het weer vlot. Te Middelburg had er een botsing plaats tusschen een motorrijder met duorijdster achterop en een fietsrijder. De duorijdster viel tegen het hek voor de woning van dr. Snethlage. Gelukkig liepjhet ongeval af met enkele schrammen en vuile kleeren. Te St. Laurens reed de heer L. met zijn motorrijwiel langs den weg naar Middelburg. Plotseling schoot een hondje toe en raakte onder het motorrijwiel. De heer L. viel en schoof een eindje met het motorrijwiel op hem over den straatweg. Hij kon zijn reis gelukkig voortzetten naar Middelburg, zij het dan met een bezeerd been en dito hand. O, die honden op den weg! Te Zoutelande is de Chr. Zangvereen. „S. D. G." ontbonden. Het le dental daalde tot 20, hoewel het een tijd gekend heeft, dat 63 zangers en zangsters er aan deelnamen. Wel jammer toch 1 Wij vingen onze Bazuin aan met ae bewering van een Amerikaanschen dokter, dat de dood weg moet en weg kan laat ons eindigen met enkele nuttige wen ken, die dichter onder ons bereik liggen en die op een voudiger manier spreken over wét men doen kan, om een gezond leven te leiden, in het bijzonder voor onze jeugd. In „Child Welfare Magarine" beweeri Ruth Peek Mc Leod, dat in het algemeen het schoolkind in Amerika althans veel te laat naar bed gaat en daardoor op school niet in staat is, zijn werk naar behooren te doen. Zoo'n kind zit op school met open oogen te slapen en geeuwt onophoudelijk. Haar ervaring is, dat de goede leerlingen alleen die zijn, die op tijd naar bed gaan, d.w.z. vóór 9 uur. Volgens haar is dit hoogstens 20°/o van alle leerlingen. Een tweede punt, waarvoor ze belangstelling vraagt, is de voeding van het kind. Er zijn kinderen, die, doordat ,ze veel te laat naar bed gaan, 's morgens zoo laat opstaan, dat er veelal van een behoorlijk ont bijt niets komt. En een kind, dat 's morgens, voordat het naar school gaat, niet eet, is niet in staat om voor het middagmaal om twaalf uur van het onderwijs te profiteeren. Zorg dus, dat uw kind vroeg opstaat laat het desnoods voor het ontbijt nog wat spelen. In ieder geval moet men gedaan zien te krijgen, dat het kind, voor zijn taak begint, eet, al Is het weinig. Geef het vooral goed rijp fruit, raadt ze aan. Veel ouders mogen zich wel eens afvragen, of bij de opmerkingen van de schrijfster ook een en ander is. dat op haar kinderen van toepassing is. We herinneren er nog eens aan, dat het rapport van de Londensche schoolartsen enkele jaren geleden ook klaagde over te weinig nachtrust voor de kinderen en dat Engelsche onderwijzers dezelfde klacht meermalen uitten. In 't bovenstaande zit zeker veel behartigenswaardigs Als onze leeraren en onderwijzers dan maar zorgen, dat het vele huiswerk der kinderen niet belet om 9 uur naar bed te gaan 1 KORTE KLANKEN. Het opleidingsschip de „N. Brabant" ia van Nieuwe- diep naar Vlissingen overgebracht. Te Zoutelande kantelde een wagen, met 2 paarden bespannen, door het breken van een lens van het achterwiel. 1800 K- G. witte boonen moesten op een anderen wagen worden overgeladen. Te Vlissingen vloog Zaterdag een motorrijwiel in brand. Met zand werd het vuur gebluscht. Op den Peperdijk te Vlissingen viel een 11-jarig knaapje te water, dat echter gelukkig werd gered. Een jongen die bij de tramhalte te Abeele van de tram sprong, liep verscheidene hand en hoofdwonden op. Alweer onbezonnenheid 1 Nabij de keersluis te Vlissingen reden weer twee wielrijders tegen elkaar aan. Let op de regelen van het verkeer 1 De toren van Zoutelande. Men schrijft aan de N. R. Crt.De zoowel uit aanschouwing als uit talrijke schilderstukken (o.a. van Hart Nibbrig) bij velen welbekende oude Gothische to ren van Zoutelande, heeft een geheel veranderd aanzien gekregen, doordat op verzoek van den directeur van het Rijksbureau voor den Monumentenzorg de witkalk aan de galmgaten, spaarnissen en blindbogen van den toren bedekte, is weggebikt. Hoewel deze witkalk bij menschenheugenis op den toren aanwezig geweest is, is zij naar alle waarschijn lijkheid een toevoegsel van lateren tijd en niet door den bouwmeester bedoeld, op grond waarvan zij dan ook thans, ter gelegenheid van herstelling, is verwijderd. Ofschoon de bovengenoemde détails na verwijdering der witkalk verre van onberispelijk gemetseld bleken ,is na het voegen van de muren toch een goed geheel ver kregen. De „knoeierij" uit later tijd had echter een gansch bijzondere picturale schoonheid geschapen door het schilderachtig kleurencontrast van de witte vlakken (die de lijnen van het gebouw zoo deden spreken) tegen de bruinroode verweerde steen, dat den zich; zoo knus jes tegen het blonde duin afteekenende toren een ge heel eigen karakter verleende en talrijke schilders naar het penseel deed grijpen. Door vele kunstschilders wordt de metamorphose van den toren dan ook betreurd, al moge deze uit oudheidkundig en architectonisch oogpunt ook geheel in den haak zijn. Verder kan nog worden vermeld, dat het „cachot" aan den voet van den toren, dat de (thans dichtgemet selde) portiek aan de Westzijde maskeert, zal worden afgebroken, teneinde den toreningang weder in eere te herstellen. Het ware zeer gewenscht dat de tegen den torenge- bouwde kerk (welke uit de 15e eeuw dateert en aan den H. Willebrordus was gewijd) eens van de ontsierende pleisterlaag werd ontdaan. Zondag 10 October a.s. van 121 uur muziekuitvoering, te geven door de harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, op de achterplaats der Willem III-kazerne te Vlissingen. HET FLIP- EN FLAPSPEL Uitgave N.V. Douwe Egberts, Tabaksfabrieken, Koffiebranderijen, Theehandel. Wie is er onder de kinderen van geheel Nederland, die niet die mooie en interessante Flip- en Flap-prentenboeken van „Douwe Egberts" kent? De kleintjes en ook de oude ren toch hebben wét een schik gehad in de wondere avon turen van dit hondenpaar. Ze waren dan ook zoo echt in den kindertrant verhaald en zoo pakkend geteekend. Maar... aan alles komt een einde en dus ook aan de geschiedenis van Flip en Flap. Dat zullen de kinderen zeker betreuren en dit heeft de firma op de goede gedachte gebracht een Flip- en Flap- spel uit te geven om de herinnering levendig te houden, 't Loopt weer tegen 't winterseizoen met z'n lange avonden en wat is er dan gezelliger dan gezamenlijk een mooi spelletje te doen. De bekende teekenaar Daan Hoeksema ontwierp het spel in den trant van 't bekende ganzenbord. De prentjes zijn alle uit de beroemde geschiedenis van het trouwe hondenpaar, en 'tis natuurlijk fijn in verschil lende kleuren gedrukt op heel hard carton dat in tweeën gevouwen wordt. Met twee dobbelsteenen en een zak pepernoten, of wat anders, zijn de kinderen klaar en kun nen er heel veel plezier aan hebben. Flip en Flap doen natuurlijk druk mee, want wie op 'n zwarte Flap komt telt achteruit, en op een zwarte Flip vóóruit, nog eens zooveel oogen als er geworpen zijn. Dén zijn er de roode letters van DOUWE, die recht geven op „één uit den pot" en de blauwe van EOBERTS, die het dubbele doen. Voorts is er nog zóóvéél variatie, dat zeker alle kinderen met groot verlangen naar dit fraaie en onderhoudende *Flip- en Flap-spel zullen uitzien. Daar op de achterzijde een dam- en een schaakbord gedrukt zijn, kan het ook door ouderen bij afwisseling worden benut, zoodat het heele huisgezin er van kan genieten. ADVERTENTIËN VENDUHUIS VLISSINGEN een netten Inboedel en een ge- deelte van een Hotel-Inventaris V I Dikke Bladreuzel 50 cent per pond A. P. HUIJBRECHTS VLEESCHHOUWERIJ EN SPEKSLAGERIJ GRQENEWOUD 55 Tel. 259 VLISSINGEfV MljntiarcJt's Laxeertabletten Wij hebben AANGEKOCHT een der grootste zaken in Amsterdam bestaande in DAMESLINGERIES waaronder een Corsetten en Werkmansgoederen van de goedkoopste tot de fijnste soorten, welke wij deze week voor de helft der werke lijke waarde OPRUIMEN. Tevens een partij prachtige >t8 sj 3 1 In WOL, SATINET en CRETONNE voor SPOTPRIJZEN In Fluweel, Velvet en Pluche hebben wij reuzenkoopjes Als U onze Etalages ziet weten wij ze ker dat U nergens anders koopt dan bij ontfttaan door Gevatte Koud», bestrijdt mén spoedig en goed met Mljnhardts Sanaplrln-tabletten Glazen Bulije 75 ct Bij Apoth. en Drogisten WOENSDAG 13 OCTOBER, 's morgen 10 uur, ten overstaan van Notaris J. L. VAN DER HARST, zal wegens vertrek en op heffing geveild worden w.o. zeer chique Salonmeublement, div. Slaap- en Salonfti4£> beien, Eng., Eiken e.a. Ledikanten Eiken en Mah. Buffetten. Eiken e.a. Kasten, Uittrek- en Salontafels, Spiegels, Entfeji Kastphonograaf, Axminster, imp. Bouché en Tap. B. Tapijteh en Loopers, groote partij prima VEEREN-, KAPOK- en 3.1 dis BEDDEN, 40 CAFÉSTOELEN, Dekens, Spreien, Gordijnen enz. Marm. e.a. Pendulestellen, Glas, Aardewerk, Rljwieler^i, Goud H. Horloge, enz. enz. Des 's avonds 8 uur: Meubelen, diversen en een partij MODERNE 1 DAMES-REGENHOEDEN, eenigc Jassen enz. Q Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht. Kooporders wordendoorden Vendumeester zonder kosten uitgevoerd. Kijkdag Dinsdag 13 October van 912 uur en 25 uur. De Vendumeester A. BOTTINQ. .V Rundvleesch Runderlappen 50, 60, 70 ct Rollade 60,70,80 ct. Stukjes 70,80,90 ct Roasbief 90, 100 ct Ribstuk 75,80,90 ct. Gehakt 50 ct. Klapstuk60 ct. Kalfsvleesch Fricandau 120 ct. Stukjes 110 ct Lappen 100 ct. Coteletten 90 ct Carbonade. 80 ct. Poulet 75 ct. Gehakt 80 ct. BlindeVinken 110 ct. Varkensvleesch Fricandau 110 ct. Stukjes 90 ct. Lappen 80 ct. Coteletten 75 ct. Carbonade 70 ct. Gehakt 50 ct. Worst 50 ct Saucijzen 60 ct. regelen zonder Kramp of Pijn uw stoelgang 5i Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten 1.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 6