Purol verzacht en geneest Kloven in de Handen. Doos 30 ct. 1 i i SS I I I I I y* w Vermaak! KLEED U SMAAKVOL! St. MAURICE Mantelcostuum J.C.BOLDOOT J. J. LAGAAY WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 8 OCTOBER 1926 en ontdekte een frappeerende gelijkenis met Rème. Vergezeld van eenige rechercheurs toog hij naar het casino', doch de gladde aal, die oogenschijnlijk aan de bar in druk gesprek gewikkeld was, zag de heeren ar- riveeren en verdween. Direct snelden de politiemannen naar het hotel, waar de luitenant verblijf hield en naar de garage, waar zijn auto was geborgen, doch Rème had Aix-les-Bains reeds verlaten. Alle omliggende plaatsen werden van de aan wezigheid van Rème in deze streek op de hoogte ge steld en ook de politie van Lyon was op haar hoede. Ondanks de sterke controle aan alle toegangswegen wist Rème Lyon binnen te komen. Hij bracht den avond in gezelschap van een dame in een theater door, doch werd in zijn hotel door vier rechercheurs gegrepen. Zwaar geboeid is hij naar het politiebureau overgebracht. Na eerst ontkend te hebben, gaf hij toe Georges Rème te heeten, 16 Augustus 1900 te Toulouse geboren. Hij eindigde zijn bekentenis met de woorden „Ik hoop jullie, Lyonneezen, die nu de flinke kerels uit hangt, te bewijzen, dat de duivel er aan te pas moet komen, om mij langer dan drie of vier dagen vast te houden." De mededeeling had, naar wij voorts in „La Volonte" lezen, natuurlijk verscherpte bewaking tengevolge. In spanning wacht geheel Lyon de komende gebeur tenissen af. Daar Rème geheel op de hoogte is met de inrichting der gevangeniswagens, zal hij, om ontsnap ping te voorkomen, met een specialen wagen van de „Surete" worden overgebracht, als hij moet worden ver hoord, zal hij zijn woord gestand doen Een reusachtig vliegtuig. De Junkers-Werke bouwen momenteel 'n reuzen-vliegtuig dat hoofdzakelijk voor ononderbroken oceaanvluchten bestemd zal zijn. Men stelt zich voor dat de machine 100 personen plus post en bagage zal kunnen vervoeren. De geprojecteerde lengte bedraagt 128 meter, terwijl de kist zal worden voortbewogen door twee duw- en twee trekmotoren, In den vleugel van den vrijdragenden eendekker is ruimte voor de benzine, olie, reserveonder- deelen en bagage. In de voorzittende cabine zal ruimte zijn voor 100 passagiers. Deze kajuit wordt ingericht op de wijze van de Pullman-cars, en voorzien van alle moderne comfort w.o. electrisch licht, warm en koud water. Mislukte ontvluch ting. Zondagmorgen te 10 uur zag de huisbewaarder van de gevangenis te Vorst in België, toen hij de deur ontsloot om een bezoeker buiten te laten, dat een opgeslotene op den muur van de belendende gevangenis van St. Gillis zat. Hij begreep dadelijk wat er gaande was en maakte alarm. Toen de vluchteling bemerkte wat er gebeuren ging, sprong hij van den 8 m. hoogen muur naar beneden. Bewakers schoten toe doch de man was reeds verdwenen. Gehol pen door voorbijgangers, vonden ze hem in een huis waar hij hulp had gevraagd wegens de opgeloopen wonden. Hij had zijn rechterbeen gebroken en werd zonder den minsten tegenstand weer opgesloten. De ge vangenisdokter verleende hem de noodige zorgen. Het bleek zekere Henriquett te zijn, die reeds vroeger een poging tot ontvluchting had gedaan en van den dikke mist had gebruik gemaakt om een poging tot ontsnap ping te wagen. Stroo pende tweelingen. In Stevenage, Hert fordshire, is 69 jaar oud, de strooper Ebenezer Albert Fox overleden. Hij had een tweelingbroer, die zoo ab soluut op hem geleek, dat het tweetal er een bepaald systeem op had ontwikkeld. Als er een betrapt werd op stroopen of er van verdacht werd, zei hij altijd maar dat de ander het gedaan had. Dat gaf veel last en zorg aan de politie, de koddebeiers en de landeigenaren. Toch liepen de tweelingen dikwijls tegen de lamp. De een had iets meer dan honderd, de ander bijna honderd ver oordeeling te zijnen laste. Zij waren zoo gevreesd, dat een landeigenares een der tweelingen een pond sterling per week en nog een koppel fazanten bovendien aanbood wanneer hij in den jachttijd van haar terrein wilde blijven. De strooper nam het aan en hield woord maar stuurde zijn broer om 't werk voor hem op te knappen. In een tunnel gestikt. Uit Bern wordt gemeld, dat wegens bijzondere atmosferische omstandigheden het afvoeren van rook in de Rickis-tunnel Maandagochtend zoo bezwaarlijk was geworden, dat het personeel van een goederentrein door koolzuur verstikt is. De trein hield midden in den tunnel stil. Pogingen tot hulpver leening van een naburig station uit moesten worden opgegeven, omdat het personeel, hoewel het van zuur stofapparaten was voorzien, bedreigd werd op zijn beurt vergiftigd te worden. Er zijn 9 mannen gestikt. Gevaarlijk speelgoed. Spelende kinderen te Hamburg vonden in het prieel van een tuin een hand granaat, welke ontplofte. Vier kinderen kwamen daar door ora het leven. Olifantenjager omgekomen. De heer B. Ledeboer uit Borne was verleden jaar naar Afrika ver trokken om op olifanten te jagen. Thans heeft zijn familie bericht ontvangen, dat de heer L. door een olifant gedood is. Beter laat dan nooit. Lady Cherry, een 84-jarige dame te Londen, neemt aldaar thans les in auto-besturen tot het behalen van het diploma als chauffeur... Ov er strooming in Britsch-Indië. Volgens een draadloos bericht is de stad Mandia in de Centrale Provincies (Britsch-Indrë), vermoedelijk tengevolge van een dijkbreuk, onder water geloopen en bijna geheel verwoest. Ongeveer tweehonderd personen verdronken. De deuren der gevangenis werden opengezet om den gevangenen een kans te geven, 2ich door de vlucht voor het water in veiligheid te brengen. De plaatselijke auto riteiten moesten op het dak van het stadhuis vluchten. Een arend in botsing meteen vliegt ut'ig. Boven Elko in Nevada vloog Zaterdag een groote arend tegen een postvliegtuig op. Het dier botste met den kop tegen een der vleugels en viel te pletter. De botsing was intusschen zoo hevig, dat de bestuurder van het vliegtuig, de heer Moulton, een noodlanding moest maken. Het kostte hem de grootste moeite zijn machine in evenwicht te houden en bij onderzoek bleek ze zoo be schadigd, dat de reis niet kon worden voortgezet, al vorens, herstellingen waren aangebracht. De vleugelbreedte van den arend bedroeg acht voet. Goed voor d e erfgenamen. Te Gateshead is een oude man dood gevonden, die men altijd voor arm had versleten. Hij leefde geheel alleen, zorgde voor zich zelf en men dacht dat hij een klein pensioentje had. Toen men vier dagen niets van hem had gemerkt, ver schafte men zich met geweld toegang tot zijn woning, en vond zijn lijk in de keuken op den grond liggen. Maar verder ontdekte men in zijn woning effecten ter waarde van 10.000 pond stelling. Apotheken geopend te Vlissingen Zondag 10 Oct. is geopend de apotheek van A. j. VAN OCKENBURG, Walstraat Te Middelburg: Zondag 10 Oct. is geopend de apotheek van J. W, VAN DE GARDE, Korte Noordctraat »w i.y LV w L. H. GQOREN&Zn. TILBURG I Venten f 4.75 Uitstoomen f 3.75 G. H. M. PETRI STOGMVERVERII CHEM. WASSCHERII Voor Familie-Drukwerk? Drukkerij H. WEQELINQ Slecht passende kleeren geven een even nare stemming als een trieste» kille motregen-dag. Smaakvolle kleeding van goede coupe en stof. Kleeding van Kreymborg, is als zon in jongen morgen i een goed begin voos de taak van den dag. MIDDELBURG I Lange Delft VLISSINGEN i Walstraat y't Kinderen keaefFen ket groote mtt van tanden poetsen niet. Alleen Aloeder «org en een frisache tandpasta kan k$ ken ket tanden poetsen tot een vaat* gerwoomte maken. houdt uw mond ge/ond keeft een prettig kieaeken pepennetrt- smaak, zoodat de kmdere* ket graag gebruiken. Bovendien reinigt ket de tanden uitstekend, maakt ue klank als sneemr, kesekermt m tegen kvralen en koudt den mond frisek en geeond. Oi'U—1 verkrijgbaar. Thans overal verkrijgbaar. Waar niet zich wenden tot den Grossier VLISSINOEN HET GEACHTE PUBLIEK van Vlissingen en Omstreken wordt beleefd verzocht om bij Roose, Stalhouder te Middelburg, indien men in het huwelijk treedt, te informeeren wat Trouwcoupé met Volgrijtuigen kosten om in Vlissingen naar het Stadhuis te rijden. Ondergeteekende is gene gen tegen billijken prijs te rijden in Vlissingen naar het Stadhuis. Aanbevelend, W. ROOSE - STALHOUDER Bree C 141 Middelburg. Billijkst adres voor groote brikken om Walcheren en Zuid-Beveland te bezoeken. N.B. De tarieven van het rijden zijn heden verlaagd. Depot Kortedelft Q12, M'burg

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 2