VROUWENRUBRIEK ONS KINDERHOEKJE. VARIA.- WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 10 SEPT. 1926. EEN EENVOUDIGE, KEURIGE HERFSTMANTEL Voor hen, die zelf eens een mooie herfstmantel willen maken, brengen wij onder No. 1123 een afbeel ding van een zeer modernen jas, die, mits van de daar toe vereischte stof gemaakt, zooals bijvoorbeeld gabar dine, ook uitstekend voor regenmantel kan dienen. De achternaad springt uit in een diepe stolpplooi, terwijl de halve vóór- en achterbaan op de heup bijeenkomen en daar ook een diepe stolpplooi vormen. Deze mantel is zeer gemakkelijk te maken en nu de herfsttijd lang zamerhand zijn intrede gaat doen, zal een dergelijk model, naar de laatste mode geteekend, zeer zeker wel aftrek vinden. Knippatronen kunnen aan onze bureaux besteld wor den onder opgave van No. 1123 in de maten 42,44, 46 en 48. Kosten 55 cent per stuk. NUTTIGE WENKEN VOOR DE HUISVROUW. Zorg voor het haar. Er i3 niets zoo goed voor het haar, als regelmatig en dikwijls borstelen, want dit bevordert den groei en houdt het haar glanzend, 's Avonds vóór het naar bed gaan is hiervoor in den regel de beste tijd. Men moet het haar om de beurt in vier of vijf verschillende deelen splitsen en dan flink van den wortel tot het uiteinde borstelendaarna regelmatig en systematisch aan den onderkant iets, dat in den regel vergeten wordt. Zeer droog haar heeft som» een beetje vettigheid noodig, doch borstelen bevordert de toevloeing van de natuur lijke olie, die natuurlijk het beste is. Gebruikt men zoo nu en dan eens een paar druppels bay rum, dan is dat niet kwaad voor den haargroei, doch men moet het goed in de huid inwrijven. Zijn de haren aan het uiteinde gespleten dan moet men ze de bewerking, die men tegenwoordig met „singein" schroeien dus aanduidt, laten ondergaan. Zware of nauwsluitende hoeden, die het hoofd erg warm maken, moeten zooveel mogelijk vermeden worden. De plaats van de scheiding, als men die heeft, moet zoo nu en dan eens verlegd worden, evenals de wijze, waarop men het haar opmaakt, daar dit onnoodige wrijving op steeds dezelfde plaats voorkomt. Oud brood. Oud brood kan men natuurlijk op de bekende wijze opgebruiken, b.v. door er wentelteefjes van te maken doch het kan ook nuttig zijn voor het schoonmaken en wel van licht gekleurde peau-de-suède of glacé hand schoenen. Men trekke de handschoenen aan en wrijve de vuilgeworden plaatsen stevig met een stukje oud brood in, zoolang tot de vlekken verdwenen zijn. Het is mogelijk, dat de vlekken door ouderdom niet geheel verdwijnen zullen, doch in de allermeeste gevallen is het middel probaat. E> moet naeer hartelijkheid zijn. Hoe ouder ik word, hoe jneer ik vertüV ak van de waarheid van een m^uci verondó .lingen. Namelijk datgene, waaraan dc ..ereld op de allereerste plaats behoefte heeft, is hartelijkheid. Iedereen dorst naar begrijpen naar sympathie, naar de verfrisschende gedachtenwisseling met een hartelijk gestemd mede- mensch. Men moge trachten de verlangens te bedekken onder een schijn van verstand, sophisme of cynisme, maar vroeg of laat, zooals Amiel het zoo mooi beschrijft, „juist, als men er in geslaagd is het gevoel te dooden door werk of amusement, zendt het hart, arme eenzame gevangene, plotseling een kreet op uit de d«epte van zijn gevangenis, een kreet die het geheele omringende gebouw op zijn grondvesten doet schudden." Het is de kreet om sympathie en hartelijkheid. Zij, die een beetje hartelijk zijn verdienen hun plaatsje in de wereld, Een paar avonden geleden las ik de geschiedenis nog eens over van die rumoerige tijden van Karei I in En geland. En van de massa typische egoisten staat er in mijn geest een gewone soldaat op den voorgrond, als een uitzondering op de algemeene leefwijze van die dagen. Toen ,de koning naar buiten geleid werd om ter dood te worden gebracht, zeide die soldaat, die dicht bij de deur stond„God zij met u, Majesteit". Een off cier sloeg hem neer. Het komt er niet opaan hoe zwart de misdaden waren van den veroordeelde, het doet er niet toe hoe recht vaardig het vonnis was, die eenvoudige soldaat toonde een hartelijkheid in zijn karakter, die hem ver boven de Iaag-bij-de-grondsheid van zijn omgeving stelde. Dikwijls heb ik mij afgevraagd,; hoe hij toch heette. Onder de mannen met een gevoelvol hart waren ook sommigen der grootsten op het gebied van de historie. Leonardo da Vinei, de groote geest van Italië, had de gewoonte vogels, die in een kooitje opgesloten waren te koopen, alleen om het genoegen te smaken de arme dieren te kunnen vrij laten. Pythagoras de edele geest van Griekenland, heeft naar men zegt, eens de heele vangst van visschers, die met hun netten pas opgehaalde visch aan land kwamen, te hebben gekocht om cfe dieren weder in het water te werpen. Medegevoel met de ongelukkigen, hoeveel lager in rang of stand zij ook mogen zijn, is het kenmerk van een suprieure ziel. Hartelijkheid is de kern van het karakter. Toen Lincoln 's moeder stierf, legde zij haar hand op het hoofd van den kleinen Abraham en zeide hem dat hij „altijd hartelijk voor zijn vader en zuster moest zijn." En er is meer dan een toevallige verwantschap tus- schen het karakter van den grootsten man van die dagen en het feit dat „hartelijk te zijn" de eenige bede was zijner stervende moeder! WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 10 SEPT. 1926 Bij de vouwplaat Jullie zullen wel denken: wat stelt dit nu toch alle maal voor, en je ziet in het begin ook niet veel anders dan een haan en een paar kippetjes. De kwestie is, dat je de plaat netjes moet uitknippen en dan volgens de stippellijnen A-A en B.-B. omvouwen. Het is een' trucje om te leeren, hoe je dergelijke platen moet vouwen, maar als je het kent is het steeds een aardige verrassing, te zien wat er komt. Het is natuur lijk duidelijk, dat er in dit geval wel iets zal komen, dat in het kippenhok thuis behoort Doch jullie moeten het maar eens probeeren l Het is iets heel nieuws op het gebied van platen en als het jullie bevalt geven wij er later nog eens een paar. ALLERLEI. Verkeerd begrepen. Meesteres (tegen slordige tuinmansjongen)„Zou je je vanmiddag niet een beetje kunnen opknappen, Willem Ik krijg dames voor een tuinpartq." jongen (verlegen)Dank u vriendelijk, mevrouw maar ik heb al een meissieF* Wat hij er van wist. Vrouw (minachtend)Wat weten jullie mannen nu van dameskleeren! Echtgenoot (bitter)De prijs 1 Te weinig en te veel. Kellner: Pardon, meneer maar u betaalt een glas te weinig. HeerO, dat komt zeker, omdat ik een glas te veel heb gedronken. Uitlegging. Zeg eens, pa, wat is dat, bet dierlijke in den mensch Wel, dat is als iemand een lintworm heeft. Die sehoonmoeders Vrouw (wier moeder voor een half jaartje op bezoek is gekomen)Wat zal ik mama voor verjaringscadeau geven, liefste Echtgenoot Zou je haar niet een reiskoffer kun nen geven Het Is wel eens aardig te vernemen, hoe een Ameri kaan over een Hollander oordeelt, erf daarom geven wij eens het oordeel van een Amerikaansch persman over dezen Hollander weerH. G. Fokker, schitterend HolIandschfVliegcnier, die hier vliegmachines maakt, heeft zijn leven verzekerd voor een bedrag van 2.000.C00 doll, (vijf mtllioen guldens) en betaalt een hooge premie van wege het gevaar, dat hij altijd loopt. Deze speciale vliegenier is vele malen 2.000.000 doll, waard. Hij bouwde de machine, waarin Commander Bird, een flinke jonge marirte-ofhder, over de Noordpool vloog met de finan- cieele hulp van vincent Astor, Edsel Ford en john D. Rockefeller, jr. De heer Fokker moest eigenlijk voor de Amerikaansche Regeering werken en deze moest zijn leven verzekeren voor 2.000.000 doll, als geld tenminste eenigversch. zou uitmaken. Tot zoover denAmerikaan.Het doet ons, Hollanders goed zoo, voor een zoo talrijk pu bliek, een landgenoot geprezen te zien. Wetenschap, techniek, electriciteit, scheepsbouwkunde, schitterende vakken, waarin wij, met ons kleine landje, kranige man nen hebben voort gebracht, die ver, over de geheele wereld Holland's naam hooghoudenVoorwaar een trotsch gevoel maakt zich van ons meester, als wij aan al die flinke mannen denken 1 Een wijs vader. Wij kwamen zoo juist den naam john D. Rockefeller tegen en dit is ons een aanleiding om den lof, onzen landsman Fokker door een Amerikaan toegezwaaid, te reeiproceeren, door dezen Amerikaan de eer te schen ken, die hem toekomt voor zijn verstandig beleid en paedagogischen blik, waarmede hij zijn kinderen opvoedt. Het is in de overzeesche landen" nog veel meer dan hier de gewoonte, dat belangrijke of rijke menschen in 6X9 formaat, of nog grooter, in de couranten ver schijnen. Rockefeller echter, wil niet, dat van zijn kin deren portretten gepubliceerd worden. Hij* wenscht niet „dat zj| zich belangrijk gaan voelen, vóór zij iets ge presteerd hebben, dat werkelijk de moeite waard is". Hij wil zelfs niet, dat zijn kinderen weten, dat zij zoo erg rfk zijn wat evenzeer verstandig is. Een der kinderen van Rockefeller antwoordde toen men hem vroeg om 150 gulden bij te dragen voor het een of andere goede doel, heel oprecht-gemeend „Zij^denken zeker, dat wf Vanderbilts zijnDat onschuldige kind weet nog niet, dat zijn vader en grootvader beiden, als zij het wilden de heele familie Vanderbilt kunnen koo pen en betalen waar en wanneer zij het willen. Doch het pleit sterk voor de zeer verstandige1 wijze van op voeden, die de vader zich heeft gekozen, want de we tenschap rijk te zijn, heeft in de allermeeste gevallen slechts tot -esultaat: luiheid, verlies* van eerzucht en slapheid, drie dingen, welke den ouders verhinderen mannen, die iets beteekenen te maken van hun kinderen, zelfs al zou overigens het „materiaal" van het aller-* beste gehalte zijn. Levenswijsheid. Het „wij zijn nooit te oud om te leeren" is al zoo oud, dat de oorsprong van het gezegde niet meer op te diepen is. Maar het blijft een waarheid en iederen dag opnieuw kan dit spreekwoord! in toepassing gebracht worden en niet alleen op anderen, doch voornamelijk op ons zeiven. In het leven is men nooit uitgestudeerd iederen dag leerei wij weer iets nieuws. Zoo gaat het ook met de jonge vaderals zijn eer steling, zijn stamhouder geboren is, dan is niets hem te veel en soms staat hij midden in den nacht op maakt het kindje wakker alleen om het te zien lachen. Doch hebt u wel eens een vader gezien, die bij zijn tweede kind s' nachts opstaat om het wakker te maken en te zien lachen Ik ook niet 1 T

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 8