FOTO-NIEUWS van Wegeling's Nieuwsblad van Vrijdag 10 September 1926 in den nacht van Zaterdag op Zondag ia nabij Westeroord een auto in brand geraakt. De inzittenden bekwamen ernstige brandwonden. Aan de Beukefidljk te Rotterdam is Vrijdag een leparatieloods dei Spoor wegen geheel afgebrand. De schade wordt op anderhalven tor geraamd Bij het herstellen van de beroemde moskee te Sofia kwam bij het afschuiven en reinigen der muren mosaic te voorschijn, die tot de eerste en oudste christelijke kunst mag gerekend worden. Zaterdag jl. is te Amsterdam aangekomen het Duitsche groote touristenschip „Cap Polonio". Het schip is 202 meter lang en 24 meter breed en is ruim 20.000 ton groot. Benoemd is tot gewoon hooglee- raar aan de Hoogeschool te Delft in de afdeeling bouwkunde, voor onderwijs en architectonische vormleer en geschiedenis der bouwkunst, Dr. Ir. D. F. Slothou wer, architect te Amsterdam. Rudolph Valentino, de bekende filmacteur uit „De Ruiters Van den Apocalypsus" is aan blinde darmontsteking en bijkomende buikvliesontstekingoVerleden. De menschen verdrongen elkander bij zijn begrafenis, zoodat de po litie er aan te pas moest komen. Door de vereeniging „Hendrik de Keyzer" zijn aangekocht twee der oudste Amsterdamsche huizen aan het Kattegat 4 en 6. Weder is een ongeluk gebeurd met een vliegmachine en wel een der grootste, die in de gewone luchtroutes dienst deed. Het vliegtuig had 13 passagiers, behalve pilot en mechanien, aan boord. Door den mist ge dwongen wilde de bestuurder een noodlanding maken, doch een dervleugels kwam in contact met een hooiberg en het toestel sloeg om. Gelukkig bleven de meeste passagiers ongedeerd en de gewonden zullen er allen het leven afbrengen. De rijkste soldaat uit het Amerikaansche leger Ro bert W. Bradley, 22 jaar oud, is waarschijnlijk wel de rijkste soldaat van het Amerikaansche leger, dank zij de ondekking van petro leum op de boerderij, die zijn ouders hem hadden nagelaten. Bijna 3 jaren lang hebben de advocaten den jongen gezocht en toen zij hemeindelijk gevonden had den en hem mededeelden, dat hij schatrijk geworden was, toonde hij zich niet eens overmatig enthousiast. Hij dient rustig zijn tijd uit - nog ruim anderhalf jaar - en zal daarna het geld wel in ontvangst nemen. Brad ley is eenuitstekend soldaat die nog nooit straf gehad heeft.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 3