We ge ling s nieuwsblad BURGERLIJKE ~STAWP~ Bijblad van SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE WECfllWüs NIEUWSBLAD V/N 3 Sf PT. t92b Gefetrwcf: |^n de Wolf jm. 24 j. en Maatje van de Woestijne jd. 20 j. OverledenPieternella Schout 55 j. echtg. van Vos. a.s. Zondag 5 September, des morgens van 8—9 uur Concert van gewijde muziek, te geven door de inaidoline-vereeniging „Tovido", directeur dhr. M. P. Ventevogel, op de achterplaats der Willem III-kazerne. Zondag 5 September Concert te geven door de Vliss. Postfanfare, directeur dhr. H. B. Woltering, in de tent Boulevard Evertsen. t. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.* W. F. Sprink M. Caldero Jos. Bauwens Z. Bajers W. F. Sprink L Daunot W. F. Sprink F. L. Béneck Salabert Excelsior, Marsch Bellatrix, Ouverture Jne Nuit d'Eté, Wals Fleur d'Automme, Fantaisie Zomergroet Bonne Chance, Ouverture Schemering, Walzer a Dans les (ardins d'Alhambra b. Valencia 9. Finale. Op verzoek Woensdag 8 September het laatste Concert in dit seizoen te geven door de Harmonie „Ons Genoegen" directeur dhr. C. G. Govaarts, in de tent Boulevard Evertsen. 1. Deutschlands Waffenehre, Marsch Blankenburg 2. La Princesse Enchantée, Ouverture L. Langlois 3. Gold und Silber, Walzer Fr. Lehar 4. Rigoletto, Fantaisie sur l'opera G. Verdi 5. Tempelweihe, Ouvertureftéler Béla 6. intermezzo Sinfonico P. Mascagni 7. a. Wenn die Rosen bluhn, Walzer Lente Max Rhode b. ftlangen aus Amor Garten W. ftnick 8. Nelly, Fantaisie sur FopC. Boifman 9. Finale VLISS1NGEN, van 26 Aug.—1 Sept. 1926. Ondertrouwd j. Vreenegoor 39 j. en j. Clarisse 29 j. J. G. Rijkse 30 j. en C. Peters 25 j. M. de Bruijne 24 j. en D. Mesker 20 j. Getrouwd: F. ftorff 24 j. en R. M. Machgeels %J9 j. F. A. Heijman 27 j. en C. M. Gerritzen 26 j. P. Schaap 22 j. en ft. Geene 18 j. A. v. Gelder 24 y. en M. Monté 25 j. A. J. Sorel 22 j. en J. v. Domburg 21 j. BevallenG. Oosterhuis geb. v. d. Brink d. J. M. Mulder geb. de Visser d. Q. (obse geb. de Nooijer d. A. ftuzee geb. Sinke d. W. C. Flipse geb. Geuze z. A. Hector geb. van Broekhoven, d. C. C. Goed- bloed geb. van der Harst z. MIDDELBURG, van 25 Aug.—2 Sfot 1926. Ondertrouwd J. de Nood, jm. 22 en W. Dekker, jd. 27 j. A. S. Cornelisse, jm. 25 j. i Minderhout, jd. 22 j. A. J. de Graaf, jm. 24 j. er H. P. de ftok, 27 j. Getrouwd A. C. Bernard, jm. 27 j. en P. de Munck, jd. 25 j. BevallenAdr. ftnuijt, geb. de Bruine, zoon A. Seijbel, geb. de Vlieger, dochter W. F. Goergen, geb. v. d. Leijé, dochter N. Roelse, geb. Osté, %oon Overleden M. C. van Dalen, 74 jaar, echtgenoot van Chr. J. P. van de Ranson M. P. van der Weel, 87 j. wedn. van W. A. fteller M. S. Davidse, 35 j., doch ter van D. j. Davidse en ft. Huibregtse G. Voorhans 77 j„ echtgenoot van H. M S. Haccou. ZOUTELANDE van 1—31 Augustus 1926 GeborenAdriaan, zoon van Pieter Dingemanse en van (acoba Bopgaard. EEN ROYAAL AANBOD VAN WRIGLEY. 5000 voor Gertrude Ederle. William Wrjgley Jr., de bekende kauwgomkoning heeft- 11 Aug. Gertrude Ederle uitgenoodigd het kanaal tus- schen Catalna Island en de Californische kust over te zwemmen. Hij vroeg de „Chicago Tribune" dit aanbod aan haar over te brengen. Wrigley stelt hiervoor 5000 beschikbaar. Met deze som moeten haar reis naar de Westkust en haar training tevens betaald worden. De rest van de 5000 zal vol gens Wiigley een welverdiende belooning zijn voor de grootste zwemster van Amerika, onverschillig of zij in haar pogingen slaagt of niet. „Er zijn geen beperkende bepalingen aan mijn aan bod verbonden" verklaarde de schatrijke eigenaar van verschillende baseball clubs, 'wolkenkrabbers, mijnen, handelsvloten en een eiland in den oceaan. „Het Cata- lina-kanaal is nog nooit overgezwommen en het is niet meer dan billijk dat deze triomph bereikbaar blijft voor het New Yorksche wonderkind en een zui'ver Ameri- kaansche overwinning wordt" Wrigley wil de keuze van tijd en plaats aan Miss Ederle overlaten, maar hij acht de periode tusschen October en Kerstmis de meest geschikte. De afstand tusschen de Californische kust en het Eiland Santa Catalina is 23 jnijlen. De zee is er zelfs in den winter over het algemeen rustiger en minder koud dan in het Engelsche Kanaal. Als Miss Ederle slaagt zal dit zeker de populariteit van den grooten kauwgom-fabrikant nog verhoogen. Een1 jongen, wiens vrouw 2 jaar ouder is, dan zijn moeder. Het is in 1908. In eene der provihciedorpenroept een 20-jarige jonge moeder haar 22-jarige^, buui meisje om eens haar onlangs geboren knaap te zien. „Is het geen schat?" vraagt moeder vol trots? En* het buur meisje beaamt het. 8 jaar later. Als het 8-jarig jongetje kattekwaad uitvoert, waar zijn veel oudere buurmeisje de dupe van is, roept zij hem toe„Pas op, kom me niet voor de voeten, dan zal ik je leeren, jou rekel Nog weer 10 jaar later. De knaap, jonge man gewor den heeft den moed zijn buurmeisje, een stevige 40-jarige vrouw tot echtgenoote te vragen. En de vrouw stemt er in toe. ln de omgeving schudt men het hoofd hoe zal dat gaan? Zal deze man het hoofd van het gezin kunnen wezen? De „man" heeft het geprobeerd. Een dag na zijn huwelijk reeds.- Er kwam verschil over het uur van naar bed gaan. Zij vond dat 10 uur een billijke tijd was, hij meende, dat het nog te vroeg was. Maar zij voelde de meerderheid harer jaren en her innerde hem, hoe zij hem gekend had als pasgeboren en dus Maar je bent mijn moeder niet, die me kan comman- deeren, was 's mans" antwoord. En zijneen ik ben nog 2 jaar ouder dan je moeder en nu geen praatjes meer wij gaan naar bed. En toen het woord bij de daad voegend, duwde zij hem de kamer uit. En zij, die hem als acht jaar oude knaap reeds toeriepPfcs op, kom me niet voor de voeten, dan zal ik je leeren, jouw rekel," heeft nu zeker eens en voor goed getoond, dat zij niet voor niets zoovele jaren achter zich heeft en hij nog maar een „jongen" is En zoo leven zij voort, de vrouw met haar man, die haar zoon kon zijn. 32e JAARGANG VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1926 No. 35 Voor Jong en Oud 171 Toen stond meester Wijsmuis op en hij zei: „Dames en heeren, ik heb een heter plan P Pas had hij die woorden gesproken, of de deur van de keukenkast ging open. ,Rrt" stoven al de muizen weg. In één seconde was de heele vergaderzaal leeg. 172 Toen trof ons een groot ongeluk. Een paar muizen sprongen op het deksel van ons thee- dooosje. „Floep", klapte het deksel dicht en... daar zaten we gevangen. Hoe we ook duwden, we konden het deksel niet meer open krijgen. 173 Kort daarna voelden we, hoe een menschenhand het doosje greep en daar werden we opgetild en weggedragen. Zeker de keukenmeid die een kopje thee' moest zetten voor den meneer en de mevrouw van het huis. 174 De keukenmeid zette ons doosje neer op de keukentafel. Toen hoorden we een vreeselijk gepiep, alsof er honderd muizen tegelijk een liedje zongen. Knagelijntje zei dat het een fluitkete was en dat het water voor de thee nu kookte

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 7