v RECLAME-BLOK Magazijn „DE STER" BURGERLIJKE STAND PRIJS 25 CENT WEGELING'a NIEUWSBLAD VAN 6 AUG. 1926 worden vastgesteld. Het comité besprak ook de moeilijkheden welke telkens ontstaan omtrent de beschouwing van wat tijdschriften wat drukwerk is. Het gaf in overweging om hieromtrent een commissie uit handel en industrie van advies te laten dienen. De Directeur-Generaal zeide overweging van dit denkbeeld toe. 't Klinkt bijna ongelooflijk en toch moet het dien kant uit, eer het te laat is. 't Lijkt paradoscaal, doch verlaging van port, zal het inkomen der posterijen doen stijgen evenals dit het geval reeds is met de verlaging der prijzen van het reizigersvervoer op de spoorwegen. In den grond der zaak is het laten rijden van z.g. „goedkoope treinen" een verlaagd tarief. En wat zijn de gevolgen daarvan? Luister. Het reizigersvervoer met goedkoope treinen bij de Nederlandsche Spoorwegen heeft in de laatste weken zijn toppunt bpreikt. Dit jaar is de directie der Nederl. Spoorwegen reeds vroeg met het instellen dezer treinen begonnen, doch het slechte weer was oorzaak, dat 't vervoer tegenviel. In den laatsten tijd is er evenwel een groote verbetering in dat vervoer, ingetreden. Het vervoer van schoolkinderen is dit jaar zeer groot. Het geheele wagenmaterieel voor personenvervoer is momenteel in dienst. Dank zij een enorme arbeidsprestatie van het betrokken personeel heeft men aan alle aanvragen om goedkoope treinen tot nu toe op tijd kunnen voldoen. Dat de spoorwegen het reizen met deze treinen aan moedigen blijkt wel uit de navolgende gegevens In 1924 hebben geloopen 64 goedkoope treinen. Hiermede zijn vervoerd 49000 personen met een opbrengst van f 134.000. In 1925 liepen 115 goedkoope treinen, welke 92000 rei zigers vervoerden en f260,000 opbrachten. In 1924 was het gemiddelde aantal reizigers per trein ongeveer 765 met een opbrengst van ongeveer f 2094 per trein. In alle richtingen dus een vooruitgang. Waren dus voorheen de hooge spoorwegtarieven dc plaag voor den huisvader als hij in den zomer op reis ging, voor de huisvrouw is de vliegenplaag in dit seizoere eveneens een kwelling. Met een beschouwing over mid delen tot veldelging van deze onnutte kwelgeesten willen we ditmaal ons bazuingeschal eindigen. De tijd, dat de vliegen or.s het leven zuur maken, is weer aangebroken. In Ue stad heeft men over het algemeen minder last van dan op het land en wie op eer. boven huis woont zal ervaren, dat de vliegen bij hem minder talrijk zijn dan bij de bewoners van een gelijkstraatsche veruieping. Vliegen zijn nu eenmaal geen hoogvliegers en zij tieien het best laag bij den grond, omdat delevens- voorwaarden voor dat ongedierte op de aarde gunstiger zijn dan in de hoogte. Aan het Duitsche Deichsgesundheitsblatt ontleent het Tijdschrift v. Geneesk. de volgende leerrijke bijzonder- heden omtrent de beste middelen om de vliegenplaag te voorkomen of te bestrijden De bestrijding der vliegen moet reeds vroeg In het jaar begonnen worden zoodal het ontstaan van een vliegenplaag bij den eersten aanvang reeds gesmoord wordt. Daartoe moeten in den winter of in het vroege voorjaar alle overwinterde vliegen en hun verschillende ontwikkelingsvormen vernietigd worden, voordat het weer zachter wordt. Dan moet in de eerste plaats gezorgd worden, dat de vliegen geen geschikte gelegenheid vinden om hun eieren te leggen. Stalmest, die de voornaamste broedplaats van vliegen is, moet op zijn minst eenmaal per week uit de stallen en uit de nabijheid van menschelijke woningen verwijderd worden. Ditzelfde geldt voor het eveneens gaarne als broedplaats gebruikte huiselijke afval, dat, wanneer het niet voor bemesting gebruikt wordt, verbrand kan worden. Het afval kan ook als broedplaats onbruikbaar gemaakt worden door het te bedekken met een laag aarde van 25—30 c.M. hoog die met water besproeid of vrij vasi gestampt moeten worden. Een der belangrijkste voorwaarden voor een met goeden uitslag bekroonde vliegenbestrijding is het betrachten van ae grootste zindelijkheid in huis en de naaste om geving. Voor het dooden van in stalmest en huiselijk afval levend vliegenbroedsel zijn talrijke scheikundige stoffen aanbevolen, die niet alleen kosten veroorzaken, maar ook de bruikbaarheid van de mest verminderen. Bijzonder werkzame middelen zijn borax, kalkmelk en een 5 pet. kresolzeepoplossingen. Met weinig moeite, bljnt zonder kosten en ook zonder schade voor de mest kan men vliegeneieren en maden voor het grootste deel vernietigen, (foor de versoh uit den stal komende mest niet boven op een bestaanden mesthoop te werpen, maar In een gat daarin en daarna de veracne mest met een laag oude mest van 20—25 c.M. hoog te bedekken. Door de hooge temperatuur, n.l. 65 gr. C. ongeveer worden de verschillende vliegenstadiën binnen korten tijd gedood. Een hoewel gering aandeel in de vernieti ging van vliegen kunnen kippen nemen, welke men dan ook steeds den toegang tot den mesthoop moet toestaan. Om de vliegen uit de woningen te houden moeten alle ramen aan den zonkant gesloten blijven. Als middel om vliegen uit woonruimten te verdrijven kan men een niet al te sterken luchtstroom, vooral na zonsonder gang, gebruiken, Van de gebruikelijke toestellen voor het vliegenvangen zijn de met vliegenlijm hestreken reepen papier of stokken doelmatiger dan de vliegen vallen van glas of metaaldraad. Een goed middel om vliegen te vergiftigen, waarvan de mensch weinig last heeft, is een mengsel van 15 deelen formaline, 25 deelen melk en 60 deelen water, dat in vlakke schalen geplaatst gaarne door de vliegen gebruikt wordt en hen dan snel doodt. Wonderolie met een weinig stroop vermengd en levertraan zijn ook bruikbare middelen tegen vliegen. Bij het gebruik van arsenicum bevattende vliegenmid- delen moet men zorgdragen, dat dit voor mensch en dier geen gevaar oplevert. Een eveneens zeer werkzaam vliegengif, voor den mensch onschadelijk, is een 1 pet. waterige oplossing van salicylzure natrium, waaraan een weinig suiker of melk wordt toegevoegd. Ten slotte la apvkwtkntiHn DANKBETUIGING Bij dezen betuigen onder- geteekenden hun nartelijken dank aan den heer J. VAN GRAAFEILAND te Middel burg, voor de aangename wijze van vervoer door Bel gië met zijn 22-persoons touringcar „Walcheren". Het Bestuur der Chr. Zanqver. S. D. o. zoutelande. U ZIET Mans- en'Jongens- 0 N D E R KLEEDING, OVERHEMDEN, SOK KEN, BRETELS, enz. St. Jacobstraat 8 Vlissingen u* h OCHTENDVOER ook de vliegenklapper een bruikbaar instrument. In stal len en andere niet door menschen bewoonde ruimten kunnen de vliegen door uitrooken b.v. met zwavelig zuur of door sproeien met een 5 pet. kresolzeepoplos- sing vernietigd worden. Onder de vllegenvljanden moet men de insecten-etende vogels noemen, die ook In stal len vele vliegen verdelgen. De voornaamste vliegenvijand moet echter de mensch zijn, die niet als enkeling bij de bestrijding een gunstig gevolg kan bereiken, maar alleen dan, wanneer de be strijding algemeen en stelselmatig gevoerd wordt. Goedkoop Reizen. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie zal er op Woensdag 11 Aug. a.s. wederom een goedkoope trein rijden van Vlissingen naar Nijmegen en Arnhem. Voor nadere bijzonderheden zie men de aanplak- en strooibiljetten. VLISSINGEN van 29 Juli—4 Aug. 1926. Ondertrouwd: A. Schlllemans 19 j. en A. T.M.Peters 19 j. D. Krul 28 j. en M. P. Joosse-24 j. K. Bek 25 j. en G. U. R. de Vliegher 22 j. J. v. Rijssel 34 j. en A. M. Oeeve 18 j. GetrouwdJ. J.' Sohier 25 j. en P. W. C. v. Opbergen 24 j. J. Verplanke 26 j. en N. Huiszoon 16 j. Bevallen C. Huser geb. Laernoes z. C. E. M. Evers geb. Hullmand d. O. Stelnfcauer geb. van Hoepen d. - C. Boone geb. Felj i. M F. de Jonge geb. Won- dirgem t C, Huiiion geb. Kloote d. C, H. I, Theune tïb. Naereböut t, N. v. Burgh geb, Polderman z. Bulls geb. Prins d, OverledenC. Dill jd. 78 H. C. O. Plera ]m. 24 j. H. J. Luitwieler man van A. P. van der Meijden 56 j. P. Bakker vrouw van J. Bosselaar 56 j. Van MIDDELBURG van 29 Juli4 Aug. 1926. Ondertrouwd H. A. Joosse 21 j. en P. A. Hamelink 20 j. J. Zwigtman 22 j. en J. I. de Witte 19 j. I. Hamelink 28 j. en C. Labruijere 23 j. Getrouwd: P. J. den Hollander 23 j. en J. Rlemens22 J. J. Ie Granse 20 j. en S. Mondeel 21 J. W. B. Kroeze 64 J. en T, Sehreuder 54 1, Bevallen i K. S. Verawjjveren—Helbera d, E. Coppe* jans—Rommens d, OverledenN, B, van Schelven 41 j. geh. met M. A. Mol W. M. S. Buljs 71 j. weduwe van L. Biljé. Van ST.-LAURENS over de maand Juli 1926. i Cc Oeboren: Cornells Martlnus, zoon van Cornells Adrlaan Kasse en van Cornelia Blok Pieter Willem, zoon van Abraham Willem Zandee en van*Neeltje Jacoba Reijnierse Ondertrouwd Govert Vogel jm. 25 j. en Pieternella Pleijte jd. 22 j. Govert Vogel jm. 25 j. en Pieternella Pleijte Getrouwd jd. 22 j. Overleden Koole Den. Elisabeth Volkers 21 j. echtgenoote van Jan VRAAGT ONZE inhoudend 100 vel prima, zeer goed met Inkt beschrijf baar papier. De kwaliteit dezer blocs is nog beter dan onze vorige zending, die in eenige weken was uitverkocht. Drukkerij De Lange Jan DRUKKERIJ H. WEGELING Van OOSTKAPELLE van 1 tot 31 Juli 1926 Getrouwd jan Arend Brand jm. 18 j. en Cornelia Maria Francke 20 j. jd. Overleden: Pieter Zeeveld 54 echtgenoot van Hen- drika Sanderse Elizabeth Blaas 79 j. echtgenoote van Pieter van Molenbroek, eerder wed. van Willem Melis. Van DOMBURG van 1 tot 31 juli 1926. Geborenjan z. v. Samuel Louwerse e. v. Neeltje Vader jacobus z. v. jacobus v. d. Meulen e. v. Maatje Kallemeijn Anna Magdalena d. v. Cornelis Geldof en van jannetje Maas OndertrouwdWillem Baard oud 28 j. en Elizabeth Wondergem oud 28 j. GetrouwdWillem Baard oud 28 j. en Elizabeth Won- dergem oud 28 j. Van ZOUTELANDE van 1 tot 31 juli 1926, Geboren i 5. job, z. v. job Wisse en van Suzannade Visser 10. Cornells, z. v. Abraham janse en van Leuntje Sturm 15. janis, z. v. Loürus verhage e. v. Kornelia Louwerse 19. Willem, z. v. Klaas Verhage en van Cornelia van Sluijs Ondertrouwd: Jan de Wolf jm. 24 j. en Maatje van de Woestijne jd. 20 jaar Van BIGGEKERKE van 1 tot 31 juli 1926 GeborenPieternella d. v. L. de Regt en P. D. Goedbloed Pieternella d. v. A. Geachiere en LI Huijaman Overleden i Cornelia öeone 74 I, wed. laatst vanC, Dommisse Wisse Bossehaart 74 eehtgenoot van jozina Corbijn. Van ARNEMUIDEN van 1-31 juli 1926. Geboren: 13 Maatje d. v. Krijn Boone e. v. jerina Ge- schiere 21 Prina d. v. Lieven van de Ketterij e. v. jannetje van de Gruiter 27 jacobus Willem z. v. Pieter jacobus Snoep e. v. Anna Emma Wack 27 Aryz. v. Adriaan de Nooijer e. v. Catharina de Meulmeester 29 joanna Cornelia d. v. Franciscus Aloysius van der Linden e. v. jacomina van Belzen. Getrouwd: 10 job van de Ketterij 20 j. jm. en johanna Pieternella van Belzen 21 j. jd. Overleden8 jacob de Nooijer 91 j. echtg. van jozina Loendertse. In onze etalage thans ver schillende KOOPJES In Ongebl. Broeken vanaf 129 Jaeger Broeken vanaf 129 Zelfbinders (gehaakt) 25 Overhemden met boord 199 Sokken pracht dessins 49 Bretels prima elastiek 59 Sokkenhouders spotprijs 14 Pyama's mooie strepen 149 KOMT EENS KIJKEN 1 De bijzondere kwaliteiten vtrTP. SLUIS' OCHTENDVOER, waar door in de practijk bewezen ie, dat kippenhouden door gebruik van op wetenschappelijke basis samengesteld Ochtendvoer winatgevend is. ujn de oorzaken geweest, dat wij in de laatste jaren onze fabrieken driemaal hebben moeten vergrooten. Door den grooten omzet kunnen wij voordeefiger Inkoopen en nrn bovendien de fabneagekosten verminderd, waarvan wij onze afnemen willen laten profiteeren. P. SLUIS' OCHTENDVOER geeft U thans dubbel voordeel GROOTSTE EIERPRODUCTIE LAGEN PRIJS. Hier rijn de verlaagde prijzeni per 21 Kilo F. 0.80 per 10 Kilo F. 2.90 per 50 Kilo F. 12,50 Men lette op onze verzegelde verpakking Voeder, uitgewogen uil zakken waarop de naam SLUIS voorkomt, kdn waardelooze namaak zffn. Alléén de verzegelde zakjes waarborgen echtheid. Lange Delft B 144 Middelburg Noordstraat 44 Vlissingen

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 8