DE FAAM SOUBURG 3 JULI a.s. BURGERLIJKE STAND WEGCLING's NIEUWSBLAD VAN 2 JULI 1926 Zóó tevreden zult ook GIJ zijn over Uw koopje van Kreymborg*» opruimingl Een koopje geeft eerst dan geen splj^ bij stof en coupe van kwaliteit y—«nm- MIDDELBURG l LANGE DELFT H 13 VLISSINGEN s WALSTRAAT 84 Weatkapelle. De hoofdschotel in de vorige week ge houden openbare raadszitting alhier werd gevormd door de discussies over de circulaire van Gedeputeerden inzake de salarisregeling der gemeente-ambtenaren. Dhr. H. Cysouw vindt de salarissen te hoogspr. acht een ver mindering van 10—15 pet. noodig; ook wat betreft het salaris van den gemeenteveldwachter, hoewel dit niet in deze regeling valt. Dhr. Hendr. Cysouw was dit met den vorigen spreker eens, omdat de salarissen der rijksamb tenaren ook gedrukt werden de laatste tijden. Dhr. Lou- werse komt tegen deze meeningen op, en wijst er op, dat men in de vette jaren voor den landbouwenden stand, nooit eens heeft gesproken over salarisverhóóging, al hoewel de inkomsten der ambtenaren toen te laag waren. Wethouder Minderhoud kan de voorgestelde regeling niet goedvindenhet tegenwoordig salaris der wethouder vindt spr. voldoende. Dhr. Huibregtse vindt de salarissen niet te hoog; spr. achtte eenige verhooging wel gewenscht. De voorzitter vindt de salarissen niet overdreven en spr. wijst er op dat vele ambachtslieden in de stad evenveel verdienen als de ambtenaren in de dorpen. In 'teind werd met 4 tegen 3 stemmen besloten, óedeputeerden te verzoeken, de salarissen te verlagen. Voorts werd met alg. stemmen besloten een adres te richten aan den Min. van Oorlog inzake een oorlogsinvalide, waarvoor spoe dige hulp noodig werd geacht. Hierna sluiting. Tegen de aardappelziekte. Nu de laatste dagen door het eigenaardige weer dat we tegenwoordig hebben, de aardappelziekte met groote kracht optreedt is het wellicht oed even neer te schrijven wat de Plantenziektekundigen ienst te Wageningen hiervan zegtl Deze dienst acht het gebruik van z.g. Bordeauxache pap geschikter dan die van andere sproeisels. De bereiding van Bord. pap geschiedt door samen voeging van kopervitriool en versch gebluschte kalk, beide afzonderlijk met water aangemengd, in zoodanige verhouding dat op 100 L. vloeistof aanwezig zijn IVa k 2 K.G. koper vitnoolen 1 a Vs K.G'. kalk, deze laatste hoeveelheid als ongebluschte kalk berekend. Meermaligs besproeiing met tusschenruimte van twee k drie weken is in verreweg de meeste gevallen (en leer zeker bij aanhoudend nat en zoel weer) als nood zakelijk te beschouwen, ten einde ook de knollen voor aantasting door de ziekte te behoeden. Besproeiing bij zeer zonnig of zeer windering weer moet worden afgeraden met het oog op gevaar voor bladbeschadiging. Zeldzaamheid. Na 15 jaren zorg had de heer J. M. Moerman, portier bij de stoomvaart maatschappij „Zee land" het voorrecht de nachtcactus in bloei te brengen. Vele belangstellenden kwamen zich overtuigen van de myèterieuse schoonheid van deze bloem. Dezelfde plant bevat nog twee knoppen, zoodat dus binnen eenigen tijd een herhaling te verwachten is van dit fraaie schouw spel. De plant groeide op uit een stek, genomen van een reeds 40 jaren oud zijnde moederplant, welke echter nooit tot bloei kon worden gebracht. Het succes voor den ijverigen tuinier der maatsch. „Zeeland" is dus wel zeer groot, nu hij drie bloemen van deze zeldzame plant heeft weten op te kweeken. •V. C." Wietenkerke. Op 25 dezer vergaderde de raad van Wissenkerke. Afwezig de leden A. v. Hee, met kennis geving, A. L. Abrahamse en M. M. schippers. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. De raad verklaarde zich aan te sluiten bij de opmerking der Z. L. M. inzake de nieuwe regeling van den spoorwegdienst en vereenigde zich met het ontwerp van ued. Staten betreffende de jaarwedden van burg., secret, en gem.-ontv., doch vond voor den laatsten amb tenaar het aanvangsalaris te laag. De heer C. Janse werd benoemd tot lid der com. t. w. v. schoolverzuim. Het bestuur van den Onrustpolder had verzocht, hst onderhoud van den weg van paal 19 tot het plateau aan den veerdam te Kamperland voor rekening der gemeente te nemen. De raad besloot daartoe. Ook werd gunstig beschikt op een adres van Iz. de Moor c.s. verzoekende rioleering en demping van de waterleiding langs hun woningen aan den Zuid-Achter weg. onder beding dat door de belanghebbenden, die van de gemeente r/« der aanlegkosten verzochten, de tan te winnen oppervlakte zouden koopen ter bestrijding van de kosten der erfscheidlng. Op voorstel van het lid v. Nieuwenhuijzen besloot de rsaa 115 te oontribueeren aan 't schoolmuseum te Mid delburg. Een aanvraag van den bond ter bestrijding der val lende ziekte werd vo'or kennisgeving aangenomen. De heer J. J. Verhulst te Geersdijk werd herbenoemd als lid van 't burg. armbest. De begrooting van dat col lege waarin is opgenomen f 1500 gemeente subsidie werd goedgekeurd, na de toelichting van den voorzitter, dat 4 kinderen van Ant. B. in de stichting „Kinderzorg" zullen worden opgenomen. Bij de rondvraag informeerde het lid de Ridder naar den gang van zaken met den oprit aan de Geersdijk- sche kaai. Tengevolge van ae weiziging jn het oor spronkelijke plan was die zaak nog in Behandeling Op afdoening zou nog worden aangedrongen. Aan het lid de «egt moest de voorzitter antwoorden, dat van de P.Z.E.M. nog geen nader bericht was Inge komen. Een vraag van het lid den Boer betreffende schilder werk aan de woning van het hoofd dero.s. in deKorr, §af den voorzitte aanleiding, mede te deelen dat het in e vorige vergadering besproken schilderwerk niet 1, maar 4 jaar oud was een mededeeling, die den be trokken schilder ongetwijfeld genoegen doet maar tevens tot het verzoek aan den interpellant om derge lijke vragen voortaan vooraf ter kennis van het gemeen tebestuur te brengen, inplaats van ze den voorzitter on voorbereid in den raid voor te leggen. „M. C." Rijwielpad Vlissingen—Zoutelande. Zaterdagmid dag j.l. werd onder groote belangstelling van verschil lende officieele personen en andere belangstellende dit fietspad geopend. De burgemeester van Vlissingen hield een korte rede, waarin hij o.a. verschillende dingen memoreerde, die hadden plaats gehad in verband met den aanleg en waarbij hij tevens dank bracht aan allen die hebben meegewerkt tot welslagen van dit plan. Hierna werd een gemeenschappelijke fietstocht onder nomen naar Zoutelande waar, bij dhr. Bergsma de thee werd aangeboden. Jiet fietspad d.w.z. het „fertige" - is best, jammer dat bijna al het genot wordt opgegeven door de „woestijntocht" bij Valkenisse, wat vooral met heet weer, voor verscheidenen niet te doen is. Men geve zich daarom zoo spoedig mogelijk als lid op, op dat ook dit stukje weldra voor het pedde'end publiek berijdbaar zal zijn. Voor Vlissingen bij dhr. Dert op den Nieuwendijk, voor de overige gemeenten bij de plaatse lijke afdeelingen. De vliegtuigenfabriek te Veere. Naar men ons meldt, wordt deze fabriek met ingang van 1 juli voor goed gesloten. Een gedeelte van het personeel gaat naar Amsterdam, de rest is ontslagen. Hiermede verdwijnt voor Veere zeker weder een aardige bron van inkomen. Brand te Middelburg. Zaterdagmorgen j.l. ontstond door onbekende oorzaak een geweldige brand in het Grand-Hotel te Middelburg. Hoewel er nog een oogen- blik voor gevreesd werd, koftden allen, inwonenden en gasten, zich gelukkig redden. De materieele schade is geweldig. Van sommige personen ging alles verloren en het achtergdeelte van het huis is een ontzettende ruïne. Hoewel we ons er niet In kunnen of zullen ver diepen, schijnen we uit verschillende stukken In de plaatselijke pers te mogen besluiten, dat er bi de brand weer wel 't een en ander te wenschen overt et. De kantonrechter te Middelburg deed Woensdag uitspraak in een zaak betreffende het plaatsen van een tent op het strand te Zoutelande zonder toestemming van den burgemeester. Ditmaal werd de verdachte, die bij verstek was veroordeeld tot f 3 of 3 dagen, ont slagen van rechtsvervolging. Goedkoop reizen. Op Donderdag 8 Juli zal er we derom een goedkoope trein rijden van Vlissingen tot Roosendaal naar de tentoonstelling Ned. Trekpaard te Breda. Voor bijzonderheden zie men de strooibiljetten en aanplakbiljetten op de stations. VLISSINGEN van 24-30 Juni 1926. OndertrouwdC. P. Braat 38 J. en E. L. A. M. Nutjten 34 j. J. Meijer 27 J. en A. A. C. Rademaker 36 J. A. J. Hek 37 j. en M. A. Laarhuls 23 uetrouwdJ. L. Oroot 29 j. en E. J. Verharen 34 j. BevallenJ. Spijkers geb. v. Opstal d. Q. Hendrikse geb. v. d. Berg d. M. Nagtegaal geb. v. Eek z. C. Marijs geb. Jasperse d. C. M. Mallie geb. v. d. Grijp z. k. m. Portegies geb. v. Dierendonk d. Overleden: A. C. L Biesta jm. 19 J.Zwemer man van J. M. v. Vooren 38 J. M. Outermans wed. van H. F. van de Velde 81 J. C. S. Baart vrouw van J. Lam mens 59 j. V. T, Lagendijk z. 7 mnd, A. Straver vrouw van C. Sorgedrager 44 j. M. D. de Putter wedr van E. Satter 75 j. MIDDELBURG, van 23-30 Juni 1926. OndertrouwdA. in 't Veld, 31 J. en S. Poortvliet, 23 L. A. Stuije, 24 j. en C. van Belaen, 24 J. Getrouwd: D. C. de Vlieger, 26 j. en C. Versluijs 31 J. H. M. Doornebos, 25 j. en C. Verbeek, 32 j. A. Jeras, 23 J. en P.J. E. Polderman, 22 J. T. J. Poort vliet, 25 J. en G Palmkoeck, 25 j. BevallenA. P. van Moolenbroek-Louws, d. Overleden Ct S. Wanda 87 j. weduwe L. J. Boere. H. Priem, 50 j. geh. met J. Beulens. C. Gijzel 41 j. geh. met C. Mol. ^^zlTiTNTEirws Zondag 27 Juni jl. behaalde de harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen op het Internationaal Muziek- concours te Vilvoorde (Brussel) een le prijs in de afd. „Lecture k vue" (beteekentmuziek lezen op het eerste gezicht) en voor de concoursnummers een 2en prijs in de tweede afdeeling sectie B. Als we nagaan, dat in die afdeeling maar één eerste prijs is behaald en eenige vereenigingen zelfs in het geheel geen prijs hebben be machtigd, dan kunnen we zeggen dat „Ons Genoegen" onder de bekwame en goede leiding van den heer Go- va arts met succes heeft gewerkt. Tegelijkertijd kunnen we melding maken, dat onder dezelfde leiding het muziekkorps „Arbeid Adelt" te Ber gen op Zoom een 2e en een le prijs heeft behaald op dit concours. Tevens verwierf de heer Govaarts een directeursprijs. Dit ia voor genoemd heer een schitterend succes met deze korpsen en hij kan dsn ook met voldoening op het gepresteerde terugzien. Woensdag 7 Juli Conoert te geven door de har* monle „St. Caecllia", directeur dhr. Geljsen, in de tent Boulevard Evertsen, Vlissingen. Programma: I. „Crossing Europe", March St Jos. Maury arr. M. Stips. 2. „Le Tresor des Incas", Ouverture Hoffman— J. Nehisou 3. Mosaïque de l'Op. „Nebuchonosor" M.J. H. Kessels 4. „Le Tacticien" pas rédoublé G. Gadenne. 5. „Adolf van Nassau", pas rédoublé R. v. d. Glas. 6. „Fantaisie Récréative"ban P*ECkHEg 7. „Volx Roumalnes" valse de concert M.J. H. Kesmi 8. „Union et Concorde", Fantaisie Em. Bukiqn. 9. Finale. AFDEELING MEUBELEN LEDIKANTEN I"-"""! 8P,EQELI NETMATRASSEN Zle de TAFELS WASCHTAFELS Prijien STOELEN NACHTKASTJES Enz. KINDERSTOELEN Enz LEUNSTOELEN met leerdoek 112.— LEUNSTOELEN met moquette 114.- OPRUIMING

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 6