ONS KINDERHOEKJE. VROUWENRUBRIEK EtN EENVOUDIG JAPONNETJE MET KLOKROK 3ti£ V „WENKEN VOOR DE HUISVROUW". Vochtige schoenen moeten zorgvuldig behandeld worden. De reiniging van albast. Ti .-rr-i yr.-mzni'r Nikkertje en Dikkertje in Sprookjesland. Het zakgeld der kinderen. Maakt eiken dag een goeden dag. V\ v,; Li>G's NIEUWSBALD VAN 28 MEI 1926. i. Bit aardige, eenvoudige japonnetje, dat heel vlug ge maakt kan worden voor de mooie vacantiedagen aan breken, zal zonder twijfel bij alle vrouwen en meisjes m de smaak vallen, zeker bij hen, die gewoonlijk hunne kleeren zelf vervaardigen. Het afgebeelde modelletje is bijzonder geschikt om gemaakt te worden van toile de soie of bedrukte waschzijde. De fijne, geruite vyella's, die dit seizoen heel veel gedragen zullen worden, rijn heel practisch voor gewone daagsche jurken of huisjapon- netjes Voor warme dagen zijn de nieuwe zeph^ra en de bedrukte shantungs aan te bevelen. Iedere vrouw zal verstandig zijn, dit eenvoudige en toch elegante japon netje van verschillende stoffen te maken een van chan- tunn en een van vyclla, zoodat ze voor iedere weersge steldheid een jurk klaar heeft. Zonder de lange mouwen, welke echter heel aardig staan bij dit modelletje, kan dit ontwerpje ook heel goed gebruikt worden voor tenn.sjurk of anderszins (zie het kleine teekeningetje „Het is verschrikkelijk zoo veeleischend de dienst boden tegenwoordig toch zijn. Ik gaf Marie een van m'n oude japonnetjes voor een schoonniaak-presentje, maar ze trok er haar neus voor op. En het was toch niet ouderw'etscher dan jij daar aan hebt." (London Opinion) De aanzetting van de blouse en den rok wordt ge maskeerd door een ceintuur. Het lijfje wordt aan de voorzijde ongeveer 15 c.M. ingeknipt, zoodat men er ge makkelijker in kan komen. Het patroon bestaat uit zeven deeleneen half voor pand, een half rugpand, twee rokpanden, een mouw, een halve kraag en een halve ceintuur. Het knippatroon kan besteld worden in de maten, 42, 44,46 en 48 onder opgave van No. 381B. Kosten 55 cents. Als ^schoenen niet alleen vochtig zijn, maar geheel doorweekt, stopt men zacht papier in de schoenen. Het papier zal ze helpen drogen door het vocht af te schei den. Het zal van tijd tot tijd moeten worden vernieuwd. Wanneer de schoenen half-droog zijn, kunnen de leesten er in worden gezet en die, welke bestaan uit een buig zaam stuk staal met een houten voorschoen aan het eene eind en een houten hiel aan het andere, verdienen de voorkeur De schoenen moeten n et bij het vuur worden geplaatst doch worden gedroogd in een warme kamer. Indien ze een beetje hard geworden zijn, wrijft men ze met een beetje warme olijf- of castorolie in, waarna het leer weer zacht en soepel wordt. Nu dat er zooveel albasten lampen en schalen wor den gebruikt voor electrisch licht is het nuttig op te merken, dat deze dezelfde behandeling noodig hebben als marmer met een papje van gelijke hoeveelheden pot- asch en bleekpoeder, dat eenigen tijd op het voorwerp moet blijven liggen en dan met warm zeepwater worden afgewasschen. De lampen en schalen moeten zorgvuldig wot den gedroogd en daarna met een zeem worden na- gewreven. Het gebruiken van zeeprestjes. De restjes van toiletzeep moeten nooit worden weg geworpen, maar worden gesmolten tot een zachte massa met kokend water. Als alle stukjes zijn opgelost en tot zachte zeep geworden zijn, giet men dit papje in theekopjes en laat het hard worden. Nu zijn er weer kleine stukjes zeep ontstaan, die voor alle doeleinden kunnen worden gebruikt, bijvoorbeeld voor het wasschen van fijn lingerie of wollen goederen. De zeep moet in de kopj s blijven totdat ze n et alleen hard is doch ook droog De stukjes zullen dan veel langer kunnen worden gebruikt. Dame (dienstbode engageerende)En in bijzondere gevallen, wanneer je eens een extra uitgaansavond w I hebben, wü ik je altijd zooveel mogelijk tegemoet komen." Meisje „Het is erg vriendelijk van u, mevrouw, maar dan komt mijn'galant rr.e altijd tegemoet." (Tit-Bits.) Wl GELING's NIEUWSBLAD VAN 28 MEI 1926 -JBK* Toen de twee kleine poppenvrienden elkaar weer terug ge vonden hadden, hoorden zij plotseling een gil. Deze scheen van dichtbij te komen, misschien we! van de dichtbijzijnde hooge rotswand. „Laten wij gauw gaan kijken", zei Dikkertje," want ik heb het gevoel, of er een meisje in angst verkeert." En als twee galante ridders renden zij naar de plaats waar het geluid vandaan kwam. En wat zagen zij daar? Een aardig klein meisje vluchtte weg voor een leelijke groot spin, die naast Jiaar was komen zitten terwijl zij bezig was van de heerlijk rijstebrei te eten. Haar naam was Miesje, en zij was gaan zitten op een groote rotsblok waarop de spin nu ook was neergedaald, maar toen de spin Nikkertje en Dikkertje hoorde aankomen, maakte hij vlug, dat hij uit het gezicht verdwenen was. Het kleine meisje was zoo geschrokken van de leelijke, oude spin, dat zij niet langer op haar geliefkoosd plekje op het rots blok wilde blijven zitten, maar liever gauw weer naar huis ging. In de haast vergat ze de schaal met rijsteb ei mee te nemen tot groote vreugde echter van Nikkerjte en Dikkertje, want zij hadden intusschen honger gekregen en zoo'n lekker h.tpje lokte hen wel aan. Nikkertje nam de groote schaatoop zijn knieën en om beurten namen zij een hapje, net zoo lang, tot de geheele schaal leeg was. Toen zij alles op hadden, voelden zij zich zoo stek, dat zij wel honderd spinnen durfden trotseeren en vol «goeden moed vervolgden zij hun avontuurlijken techt door Sprookjesland. (Wordt v, vól" VARIA. De rijkste man ter wererd, john. D. Rockefeller jr. vertelde kort geleden„Toen mijn kinderen den leeftijd van tien jaar hadden bereikt, gaf ik hun dertig cent zakgeld per week. Daarvan mochten zij tien cent verteeren, voorts moesten zij tien cent in hun spaarpot doen en de over blijvende tien cent moesten zij aan de kerk geven. Elk jaar kregen zij vijf cent per week erbij, maar ik gaf hun nooit meer dan een gulden. Geld is slecht voor kinderen als zij er teveelvan krijgen." Deze opvatting is mooi. Het kan van de Rocke fellers niet gezegd worden, dat zij „gierig" waren, want vader en zoon hebben aan de armen niet minder dan zevenhonderd en-vijftig millioen gul den geschonken in den loop der jaren. Maar zij brachten hun kinderen groet in matigheid en eenvoud en dat is goed. In onzen tijd van vrije jongens en meisjes, die vaak een wuft leventje leiden en de waarde van het geld dikwijls veel te laat leeren beseffen, zou het voor menig vader een nuttig ding zijn de voorbeelden van de Rockefellers te volgen. Heifetz, de groot violist, heeft eens gezegd dat de zwaarste taak in het leven van een kun stenaar niet is om goed te werden, maar om altijd en overal even goed te werken als voor- Jieen. De eenige manier om dat te kunnen, zegt hij, is oefenen voortdurend oefenen. Er is veel in de woorden van dezen Rus, dat de moeite van het overdenken waard is. De mensch die veel be reikt in het leven is niet diegene, die een zekere opdracht meesterlijk volbrengt. Het is ook niet die mensch, waarvan wij af en toe met bewon dering opzien en zeggen „Wel, Wel, dat heeft hij hem weer geleverd Neen, zij, die slagen in de maatschappijzij, die groot worden en het verdienen, dat zijn de menschen, die nimmer verslappen, d:e iederen morgen hun taak aan vatten als ware het een nieuwe taak, die van eiken dag een goedendag maken en steeds „oefenen". Spanning Ziezoo de laatste voorbereiding n zijn klaar, "lie maatiegelen getrofftn, het grooie v\eik kan voor de zooveelsie maal beginnen. Het is wel heel belangrijk, de ontdekking van Mars en het groote gebeuien zal nu in Augustus plaatsvin den. Men heeft nu vastgelegd, dat het gcweld'ge hemellichaam ergens in het wereldruim rond zweeft op een afstand van ongevter 35000000 Engelsche mijlen. Om dezen afstand ru wat te bekorten en om dus wat „dichterbij" te komen, hebben de onderzoekers besloten huns waarne mingen te verrichten vanaf den top van de „jungfrau", waardoor dus alweer een paar kilo meters gewonnen worden. het gaat om de belangrijke vraag of Mars al dan niet door levende wezens wordt bewoond. Maar wij hebben zoo het idee, dat het den gewonen man heel wat meer belang inboezemt te weten of dat aardige huisje, waai op hij al zoo lang eer. oogje had, veel huur doet of n et en of er kans bestaat, dat het gauw bewc-ond zal raken. De mogelijke aanwezigheid var. tien- schen op Mars laat hem volkomen koi.d, wart hij weet. evengoed als de ernstige denkers oi c er ons, dat het eenigste wat wij kunnen doen s, de Marsmenschen uitnoodigen een bezoek* aan de aarde te brengen of ze net lidmaatschap aan te bieden van den Volkenbond1

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 10