ONS KINDERHOEKJE. WEGELING's NIEUWSBLAD AM 21 MEI 1926. EEN PRACTISCHE ROK. „WENKEN VOOR DE HUISVROUW". Het koken van aardappelen Voorzorgsmaatregelen tegen brand. Het geneeskrachtig gebruiken van terpentijn. Knap beoacht. WEC.F: IN 'S NIEUWSBLAD VAN 21 MEI 1926 Nikkertje en Dikkertje in Sprookjesland. H el aardig Na duizend jaar. Wat niet gelukkig maakt. No. 307 De moderne jumpers vragen om een practischen rok. De nieuwste rokken worden aan een voeringlijfje gezet, waaroverheen verschillende jumpers kunnen worden ge dragen. Gewone rechte jumpers kleeden het best over een eenvoudig, glad voeringlijfje, doch ruime blouses kunnen beter gedragen worden over een voeringlijfje, dat op de heupen is ingehaald. Ons plaatje toont een eenvoudig rokje, gezet aan een voeringlijfje, dat van bijna alle stoffen gemaakt kan wor den, behalve natuurlijk zijde- en voilestofferr. Dit voe ringlijfje "is bijvoorbeeld heel geschikt om een te kort rokje te verlengen of, wanneer men te weinig stof heeft gekocht, toch de gewenschte lengte van den rok te verkrijgen. Het patroon van dit modelletje is hoogst eenvoudig en zal bij het vervaardigen niet de minste moeilijkheden opleveren. Alvorens echter tot knippen over te gaan verdient het aanbeveling, het patroon eerst even te pas sen om te zien, of er niet wat grootere of kleinere naden aangeknipt moeten worden Een knippatroon voor het rokje en het lijfje is ver krijgbaar in de maten 62, 64, 66 en 63. Kosten 55 cent. Wanneer men het zout niet éér aan de aardappelen toevoegt dan wanneer zij bijna koken, zullen zij daar door droog en melig blijven. Om aardappelen mooi en blank te koken moet men een weinig azijn in de pan doen even vóór het kóken. Wat te doen in onvoorziene gebeurtenissen. Lucifers moeten altijd van goede kwaliteit zijn, altijd worden uitgeblazen en nooit worden weggeworpen in de nabijheid van ontvlambare dingen. Wees voorzichtig dat de wind niet uw lichte gordijnen over een brandende kaars of gasstel blaast. Slaat de vlam in uw pan met vet, gebruikt dan zand, nooit water. Het is beter een vlam te verstikken, dan er water op te werpen. Als kleeren vlam vatten, wikkel dan liet lichaam ge heel in een wollen deken en ga op den grond liggen, zoodat de vlammen niet naar* het hoofd stijgen. Dc buitenlucht ingaan is heel ve keerd. Als een handdoek of schort vlam vat, rol deze dan vlug op voordat het vuur zich verspreidt. Dit kan ge makkelijk gedaan worden zonder de handen te bezeerefl. Terpentijn is een artikel dat overal wordt gebruikt en zoo gemakkelijk is te verkrijgen, dat haar deugdzaam heid als huismiddel in groote mate wordt overzien. Bij vroegere epidemiën van kroep of andere keel- en borst- aandoeningen was het een specifiek middel. De meest hardnekkige kou zal dikwijls verdwijnen als de volgen de gebruiksaanwijzing wordt toegepast. Wrij't de borst en keel in met te'rpentijn-olie tot de huid rood is ge worden bindt dan een stuk flanel, bevochtigd met een paar druppels Van de olie over de borst en adem de geur in. Na wrijving met zoete olie zal het prikkelen van de huid verdwijnen Voor brandwonden is het onschatbaar om een lapje te gebruiken of een stukje watten, gedrenkt in terpen tijn-olie. De pijn zal dan spoedig verdwijnen. Hans„Ik. heb zoo juist patent aangevraagd op een nieuwe uitvinding vari mij. Ik ben overtuigd, dat ik daarmede de wereld zal veroveren |ans „Wat is het Hans: „Een phonografisch boordenknoopje dat precies zegt waar het gevallen is 1" Eigenaar van auto (het onderstel schoonmakende) „Na tuurlijk, we mogen deze brandslang niet gebruiken. Als re politie het merkte zou het einde nog niette overzien zijn'(The Humorist). Hol* men zich voelt wanneer men een dub beltje tekoit komt voor zijn plaatskaartje. (The Passing Show) Op hun .eis door Sprookjesland kwamen Nikkertje en Dik kertje aan een bron. Nikkertje keek over den rand en was zoo nieuwsgierig wat daar beneden wel zijn zou, dat hij zich te ver voorover boog en r.aar beneden tuimelde. „Help,Tielp, Dikkertje," riep hij, maar Dikkertje had niet vee! zin om een nat pak te haten. Toen kwam Nikkertje terecht in een ^root meer, waa- allemaal prachtige bloemen groeiden en aile vïsschen van goud waren. Nikkertje vond het hier heel mooi, maar hij wilde toch liever weer naar zijn vriendje terug. Maar hoe moest hij weer boven komen? Hij was ten einde raad en begon te huilen.'Da? hoorde een groote, groene kikvorsch, die gauw aan kwafn zwem men om te zien wat er aan de hand was. Nikkertje vertelde hem alles De kikvorsch begreep natuurlijk heel goed, dat Nik- kerte weer graag naar zijn vriendje terug wou en zei goedig: „Geef maar gauw een hand en dan breng ik je in een tel weer naar boven.'' Nikkertje was den kikvorsch heel dankbaar en dankte hem hartelijk voor zijn goedheid. Nikkertje was nu ge lukkig weer op vasten grond en stapte parmantig naar Dikker tje, die rustig had zitten wachten, toe zei«Nu, het eerste avontuur in Sprookjesland was lar.g niet mis/1 (Wordt vtrvolgd). Vriend van de familie „Moe vindt je je jantje: „Qh, heel aardig. 14t lm' gistt snoept en zij berispte de meid VARIA. In het jaar 926 geloofde iedereen, dat de aarde vlak was. Als men tot dicht bij het kantje liep, zou men eraf kunnen vallen, dacht men. Nu is dat allemaal anders, want wij weten dat de aarde rond is. Dat hebben wij in de afgeloo- pen duizend jaren geleerd en vastgesteld. Wat zullen wij weten als er weer duizend jaren om zijn? Zullen wij dan misschien kunnen zeggen waarom de aaide rónd is en waar zij ons brengt Zullen wij dan misschien weten Waarom alles is zooals het is? De wetenschap heeft ontzettende en overweldigende geheimen voor de menschheid. Misschien lecren wij ei nog enkele kennen vóór ook dit jaar ten einde is. Wij weten pas zoo weinig Uit geldgebrek Jieeft een Russische prins zijn bezittingen moeten verkoopen, onder meer een parelsnoer, dat voor het mooiste ter wereld doorging en waa: voor de viouw van een mdlion- nair een millioen gulden heeft betaald. Zoo get ft men een fortuin voor iéts, dat zorg zal brengen. Want die vrouw zal nooit-kunnen nalaten aan dat parelsnoer te denken, tenzij zij het opsluit in een bank. Het is te' kostbaar. Maar als zij de paarlen wtgslu t in een bank, kan zij haar snoer nietdragen en haar ijdelheid niet voeden.- Hoe het zij, dtze paarlen zullen haar geen ge luk aanbre.igtn want geluk wordt niet op die kmuiaét vjciuK is etrt parclsnoei van andere soo lei I-n ij eigen ni ei maken door steed zijn v-lereeliikc gedachten en goede daden eraan toe te voegen. Én in plaats van onze rust e vrede te verdrijven, zal dit snoer ons juist ru ;t en gek k bezorgen Hei kost vaak meer om een zak aardap pelen van het station naar een winkel in ue stad te brei gen, dan het kost om diezelfde zak aardappelen duizend kilometer per tie n te ver zenden. De boer brengt zijn kalf groot, verzorgt het en voedt het hij voedt eh melkt de volwassen koe en krijgt van zijn mel"k een kwart van den prijs, welken de kcoper van de melk betaalt. De moeilijkheid van der handel ligt in de hqoge kosten der verspieidmg en verzending Wij weten heel goed ie producecren, maar op het gebied van „dstribmeren" zijn wij dikwijls nog even achterlijk als de bewoners der eilanden. P- ueuwe mama, jantje r van de o/ii en tv* Uw lot in r et lev n. Weest niet te sp'oedig ontevreden niet uw lot, u bent veel meer gelijk aan alle andere menschen dan u zelf wél Weet. \l onze verlangens zijn reeds eerder door ande en gevoeld eri al or,ze dwalingen zijn reeds eerder door anderen begaan. Wij bewandelen samen den levensweg en onze ondervindingen lijken veelal op elkaar De mees ten onzer zijn te voet; zij. de op het paard zitten hebben met moeilijkheden te kampen, waarvan wij niet weten Wellicht heeft niemand op de wereld eeti ondervinding, welke hij alktn lu eft.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 12