OP DE PLANKEN BURGERLIJKE STAND^ WEGELING'S NIEUWSBLAD VAN 5 MAART 192ft oor een bedrag van f15.173500 aan 4 41/* 4 x/a i%. 5Va /o en 6% pandbrieven. De geplaatste 1600 aandeelen, van f 1000, waarop 10 h is gestort, waren op 31 December over 504 houders erdeeld. De netto-winst bedraagt f98283,825. Hieryan komt 22613,445 aan het Reservefonds, waarna de gezamenlijke eserves f274728,115 zullen bedragen. Het dividend kan worden bepaald op 20% (v. j. 1 9%) Ook staken. Door eenige wijzigingen in de regeling -an het marktwezen te Middelburg, welke naar het schijnt ïoeilijkheden voor de marktkooplieden opleveren, heb ben deze gisteren hunne tenten niet opgeslagen. Naar wij ernemen is de politie belast met het toewijzen der olaatsen enz. De anders zoo drukke markt leek wel uit gestorven, want de meeste kooplieden zijn zonder zaken loen weer huiswaarts gegaan. Tot directeur van het Christelijk muziekkorps „Soli Deo Gloria" te Grijpskerke is benoemd de heer P. de tooij, musicus te Vlissingen. Onder zand bedolven. Dinsdagmiddag circa half twee s de 53 jarige gemeentewerkman B., toen hij in een die nen put aan de rioleering te Vlissingen werkzaam was, ioor neervallend zand bedolven. Toen na ongeveer drie kwartier de ongelukkige was uitgegraven, mocht het de aanwezigen geneesheer niet meer gelukken de levens feesten op te wekken. jeugddienst Vlissingen. A.s. Zondag zal er weer jeugddienst gehouden worden n de Nieuwe Kerk om 10 uur. Ds. Ten Kate zal dezen dienst leiden. Het jeugdkerk- <coor zal zijn medewerking verleenen. Daar er in de kerk feen gelegenheid is om de vele fietsen te bergen van >e bezoekers uit de omgeving, heeft de heer van den Heuvel verlof gegeven de fietsen te bergen in zijp garage l»ver de kerk geiegem Donder'dag 25 Februari j I. gaf de zangvereeniging „Noordzeegalm" te Westkapelle haar gewone uitvoering in ,,'t Koffiehuis". De vrij ruime zaal was ditmaal eigenlijk te klein om alle belangstellenden behoorlijk te kunnen plaatsen. Een twaalftal zangnummers werd onder leiding van den di recteur, de heer P. de Rooij uit Vlissingen op zoo ver dienstelijke wijze gezongen, dat alle nummers een krachtig applaus oogstten en enkele zelfs gebiseerd werden. Niet minder bijval vond een drietal blijspelen, die den zang afwisselden. Opnieuw bleek, dat ook voor dit deel van het programma de vereeniging over uitstekende krachten beschikt. Eerst na twaalven kon met een finale geëindigd worden en kreeg de heer P. de Vos gelegenheid een woord van dank te spreken en de Westkappelsche jongelui op te wekken als lid tot de vereeniging toe te treden. Concert Harmonica-virtuoos Borgström. Hoewel ons geen uitnoodiging bereikte voor het j.l. Woensdagavond gehouden concert in „Alhambra" van den harmonica-virtuoos Borgström, kunnen we het toch niet nalaten ook onze bewondering te uiten voor de groote gave van genoemden heer. Het zij dan gezegd, dat het in één woord schitterend was. Wat een spel wat een techniek. De speler had ons in zijn macht, hij nam ons mee in het rijk der klanken. Alle nummers zullen we niet vernoemen, maar toch wel eenige van het zoo rijke programma. Offenbach's „Orphëus", was een algeheele verplaatsing naar de onderwereld. Het Pelgrimskoor uit „Tannhauser" vonden we het mooist in het lage registereen orgel gelijk. Het glanspunt van den avond bereikte de speler in de „Rhapsodie no. 2" van Fr. Liszt. Niet alleen de vaardigheid en techniek werd ten volle beheerscht, maar ook de nuanceering was on eindig groot. De virtuoos liet het Hongaarsche bloed stroomen't was ten volle een geheele benadering van den componist. Voor deze uitvoering hebben we respect, maar met nog meer eerbied denken we dan aan den grooten Franz, die dit werk schiep. Het publiek toonde zich dankbaar door een ruim applaus, dat wel h ast een ovatie was en wist een „toe gift" af te dwingen. Men wist niet van scheiden. VLISSINGEN, van 25 Febr.-3 Maart 1926. Ondertrouwd: P. Ventevogel 20 j. ende Ridder 19j. M. v. d. Driest 27 j. en C. Davidse 28 j. GetrouwdW. Holterman 30 j. en H. A. v. Ocken- burg 22 j. S. Olyslager 51 j. en A. Meulmeester 39 j. BevallenK- Geilman geb. Nagtegaal d. D. C. T. v. d. Rafelaar geb. Penne z. L. Meijaard geb. Wolse z. P. Kotoun geb. Koolwijk d. R. M. L. v. Die- rendonck geb. v. Loo z. A. Heijman geb. Kroon z. M. den Herder geb. Machielse d. A. M. Seelen geb. v. Aken d. C. M. Caljé geb. Rademaker z. Schuil geb. v. Hoeijdonck z. L. Sloof geb. Florusse z. G. Limburg geb. Vinke z. Overleden: H. H Lohmann man van Hinrichs 44j. N. Sanderse vrouw van Suurmond 84 j. A. Thij- sebaard vedr. van B. J. AlUert 88 j. A. Prince man van N. Kruidenier 62 j. P. F. Dierickx jm. 26 j. M. Brasser man van E. de Vos 53 j. ZOUTELANDE over de maand Februari 1926. Geboren: 15 johanna dochter van Adriaan Koppejan en van Adriana Verhage 26 Tannetje dochter van David Kodde en Suzanna Melis. SEROOSKERKE over de maand Februari 1926. Overleden: 12 Leuntje Maljaars 57 j. eehtgenootevan Pieter Kodde. WESTKAPELLE, over Februari 1926. GeborenWilleboord, z. v. Gabriëlse en van A. Minderhoud Santina, d. v. j. Faasse en van L. Hui- bregtsen Bartel, z. v. H. v. Vaardegem en A. Lou- werse Leendert, z. v. S. W. Minderhoud en van Kaland Adriaan, z. v. K. Lous en van L. de Witte. OndertrouwdA. Lous, 23 j., 's Heer Arendskerke en M. van Peene, 21 j. ,P. K van Rooijen, 29 j. en G. Louwerse, 25 j. L. Theune, 23 j. te Breda en S. Huibregtse, 25 j. GetrouwdA. I. Lous, 23 j., 's H. Arendskerke en M. van Peene, 21 j. P. K- van Rooijen, 29 j. en G. Louwerse, 25 j. Overledenja. Lievense, 66 j., ongeh. jan Roelse, 69 j., echtgen. van W. Roelse Cornelis Flipse, 63 j. eehtgenoote van Pieternella Minderhoud jakoba Min derhoud, 87 j., echtgen. van Aarnoud Minderhoud. BIGGEKERKE, over Februari 1926. GeborenLouwrina, dochter van Cornelis van Keulen en van Willemina Koppejan. Overleden: Maatie Meijers, 42 jaar, echtg. van Simon Koets Maria Goedhart, 85 jaar, wed. van jacobus Wisse. MIDDELBURG, van 24 Febr.-3 Maart 1926. Ondertrouwdj. de Vlieger, 28 j. en j. Zuijdweg, 23 j. E. Th. Holleman, 33 j. en M. A. J. Gabriëlse, 30 j. GetrouwdD. Loois, 32 j. en C. M. de Zeeuw, 26 j. C. v.d. Dorpel, 48 j. en j. jakobsen, 32 j. BevallenS. F. Dirven-Geilman, z. D. Meulenberg- Huysman, d. M. B. Becks-Göedhart, d. E. Dekker- de Nood, d. F. R. van Oorschot-Roosbroeck, z. M. A. Adriaanse-Meijer, d. Overledenj. Braassem, 91 j., weduwe D. H. Alberge H. Schuurman, 69 j. geh. met F. M. C. M. E. Kreus- ler S. Blok, 76 j. gehuwd met M. Meijer M. j. Ketting, 89 j., weduwn. M. j. Holsters. Apotheken geopend te Vlissingen: Zondag 7 Maart is geopend de apotheek van S. ENGERING Hendrikstraat Te Middelburg: Zondag 7 Maart is geopend de apotheek van j. C. VAN DER HARST, KorteDelft DAMRUBRIEK. (Alles betreffende deze rubriek te zenden aan L. GoEDBLOBDjr. Koudenhoek 26, Vlissingen.) Probleem No. 124. (4e wedstrijd Probleem) Auteur A. POLMAN, Almelo. Zwart ia schijven op: 7, 8, 9, 13, 14, 15, 16, 18,20, 23, 28, 29, 40 Wit 13 schijven op: 27, 30, 31, 36/39, 41, 42, 46, 48, 49, 50 Wit speelt en wint. Oplossing in te zenden binnen de 10 dagen. Oplossing Probleem No 122 (2e wedstrijd probleem). Zwart: 7, 8, 9, 16, 19, 23, 28, 33 dam op 13. Wit: 21, 25, 27. 30, 32, 34, 37, 39, 43, 44. Wit Zwart 25-20 14X25 43-38 33 <22 34-29 25 27 28x18 22X13 21XI en wint Goede oplossingen ontvangen van ac. Boogaard, G. C. de Vries, C. Spuij jr., de Bruijne en Lipjes allen te Vlissingen. Roelans, W. Boogaard te Middelburg. Goedbloed te Bergen op Zoom. 3. Meijers te Souburg. L Verburg te St. Laurens. Daane te Zoutelande. C Marinusse te Koudekerke. Oplossing probleem 123. (3e wedstrijd probleem). Zwart4, 6, 7, 8, 2o 39 en dam op 46. Wit: 19, 22, 30, 32, 34, 40, 43, 48. Wit Zwart 19—13 46Y38 13X11 6X28 34 23 en wint Goede oplossingen ontvangen van alle dewelke ver meld staan onder de goede oplossera van probleem 122 3e wedstrijd probleem Op 24 Februari werd de laatste competite wedstrijd gespeeld voor den Zeeuwschen Dambond te Middelburg en wel tusschen M. D. C. 11 en G. D. C. II. De uitslag is als volgt. Middelburg 1 Roelans 2—0 2 P. Sander 2—0 3 H. P. Staal 2—0 4 C. de Beste 2-0 5 A. v. Wijck 2—0 6 G. Wessels 0-2 7 A. Littooy 2—0 8 L Alewijnse 20 9 B. Montanari 1—1 10 J. Alewijnse 20 17—3 De totale uitslag is als volgt M. D. C. II 8 wedstrijdpunten en 6911 bordpunten. G. D. C. II 3 wedstrijdpunten met 2/53 bordpunteq. D. S. D. II 1 wedstrijdpunt met 24—56 bordpunten. Zooals uit bovenstaande blijkt is M. D. C. II kampioen 1926. Middelburg M. D. C. kan wel succes boeken om reden ook M. D. C. I kampioen is, waarmede wij ze van harte kunnen feliciteeren. De Problemist. Goes I. v. Houte G. Schrijver Crucq M. v. d. Berge j. v. Liere A. Hendrikse H. Weezepoel I. de Waardt j. Corstanje niet opgekomen Het half mlllloen overschreden. Werd in 1924 door 300 000 leerlingen van lagere en p middelbare scholen in Nederland onder leiding van huh 5) onderwijzers een schoolreisje gemaakt, in 1925, zoo 1 kunnen we U tot ons groot genoegen mededeelen, is dit aantal de 500.000 overschreden. Door de Nederlandsche Spoorwegen werden daarvan 491491 kinderen vervoerd. Evenals het vorige jaar stellen wij, als Redactie van den „Gids voor Schoolreizen", ook dit jaar een onbeperkt aantal exemplaren van dit boekwerkje ter beschikking van hen, die buiten de school om in de zomer-vacantie een uitstapje wenschen te organiseeren voor een groep kinderen. Ook ouders, die met hun kinderen, al of niet gecom bineerd met kinderen van anderen, een reisje willen maken, kunnen den „Gids voor Schoolreizen" aan ons rectactiebureau, Acaciastraat 174, 's-Gravenhage, aan vragen. Uw naamkaartje met duidelijk adres is voldoende. De toezending geschiedt begin Mei, gratis en franco. De Gids, 160 bladz. druks, geeft U reisplans, geschikt voor kinderen, voor geheel Nederlandtevens vele nut tige wenkenbovendien goede en goedkoope adressen voor maaltijden en versnaperingenook tram-, boot- en autobusdiensten. Voor iedere uitbreiding of verbetering houden wij ons ten zeerste aanbevolen. Met nadruk wijzen we er ten slotte op, dat deze aanbieding niet de scholen geldtongevraagd wordt aan iedere school in Nederland, evenals voorgaande jaren, gratis en toegezonden. ranco een exemplaar ioogachtend, H. BOON. AC. DAM. Onderwijzers. HISTORISCHE ANECDOTEN. Eens was Mark Twain bij een bekend multimillio- nair aan tafel genoodigd. De pracht en praal, die er steeds aan zijn tafel heerschte, was algemeen bekend, jammer voor den Croesus, dat hij een zwak hadhij waj n.l. zeer ijdel. En hij schrikte er dan ook nooit voor terug zijn gasten te verbluffen door de hooge prijzen, die hij voor dit of dat gerecht besteed had. De tafel, waaraan Mark Twain gezeten was, muntte dan ook vooral uit door de kostbare ooftsoorten,' die opge diend werden; 't waren heerlijke druiven, bijna ter grootte van pruimen en elke druif had ongeveer een halven dollar gekost. Toen nu van 't ooft geproefd werd, raakten de gasten niet uitgepraat over den heer lijken smaak enden hoogen prijs, die er voor be steed was. De ga theer verlangde er ongeduldig naar, wat de groote humorist wel zou zeggen. Mark Twain liet niet lang'op zich wachten. Plotseling zei hij met nadrukO, wat zijn die druiven fijn. Geef me nog voor 6 dollar! Mark Twain is nooit meer uitgenoodigd. Toen lord Kitchener eens op reis was om de Engelsch- Indische grensvestingen te inspecteeren, kwam hij ook in een stad voor welker bescherming kort te voren een klein fort was opgericht. Hij zag dadelijk, dat deze ver sterking zeer ongunstig gelegen was, want op korten afstand lag een hoogen berg, vanwaar het fort gemak kelijk platgeschoten kon worden. De officier, die de plaats had gekozen, was tegenwoordig en Kitchener liet hem bij zich komen. In plaats van hem een verwijt te maken, zooals zijn staf verwachtte, stak Kitchener hem de hand toe en zeidelk feliciteer u, overste. Wat een wonderbaarlijke plaats voor een fort I Wanneer zult u nu echter den berg daarboven laten afgraven! Wat in de kinderjaren Het leven boeit en tooit, Dat prent zich in '4 hartei; Men vergeet het nooit Qs

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 6