Volkswarenhuis J, J. COZIJN H. H. VEEHOUDERS! u H Ideal Naaimachines 1 j|j zijn onovertrefbaar LEES DIT I HET IS UW BELANG BURGERLIJKE STAND ASD A AS DA NO. 1 Te Koop of in Ruil WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 5 MAART 1926 Vllsslngsche straat K 56, Middelburg Sohoenwerk Stukgoederen Heeren Kleedhemden LABORATORIUM „ASDA" Exzeem.Jeukende Uitslag A. KERKHOVE, Meubelmaker de bagagewagen en de personenwagen ontspoorden. De machinist kreeg lichte brandwonden en werd door ?en plaatselijke dokter verbonden. Een extra tram uit Winschoten haalde de reizigers op, die daar om half twaalf in plaats van negen uur aankwamen. De beschadiging der machine valt nog almee. Dappere redders. Het volgende bericht uit Portland, Maine vertelt op de nuchterste wijze een zeedrama dat op 1380 mijl afstand Oostelijk van Cape Race heeft plaats gevonden. De „Driebergen", kapitein Herman Schoo, vertrok den 31sten januari van Rotterdam. Het Duitsche schip „Apis" 1972 reg. ton van de Aldis Maatschappij uit Hamburg werd op Donderdag 4 Februari door een zwaren storm overvallen. De „Driebergen" ving het radio-signaal op dat de „Apis" in nood verkeerde. Kapitein Schoo zag, dat het schip, hetwelk in hopeloozen toestand rond dreef, een speelbal was van ontzaglijke golven en van een storm, die haar ieder oogenblik kon doen kelderen. Kapitein Schoo probeerde Donderdag de bemanning van de wrakgeslagen „Apis" te redden, doch de zee was zoo onstuimig en de orkaan blies met zoo'n kracht, dat hij geen boot dorst uit te zetten. Vrijdags stuurde de kapitein zijn schip „Driebergen" tot dicht bij de zinkende „Apis", op gevaar af van zelf averij of nog erger op te loopen De storm was eenigzins bedaard, maar de zee stond hol en de kans om een poging tot redden te wagen was zeer gering. Toch besloot kapitein Schoo een boot met vrijwilligers te bemannen, toen kapitein Ludwig Zorn hem signaleerde, dat hij binnen het uur met man en muis zou ondergaan. De machinekamer, het ketelruim 't logies, alles stond yol water en het dek was schoon gevaagd, de booten weg of aan splinters geslagen. De Duitsche matrozen «panden zich wanhopig in, om met handpompen het 3chip drijvend te houden. Terwijl bergen van water over de „Driebergen" en de zinkende „Apis" heensloegen, liet kapitein Schoode reddingsboot te water. De Nede-landsche zeelieden speelden het klaar, zooals men wiet, om trots storm en golven, de 23 Duitsche schipbreukelingen, zonder letsel van boord te halen. Kapitein Ludwich Zorn schrijft de redding van zijn be manning en zich zelf toe aan de ijzeren volhardingvan den Nederlandschen kapitein, die hoe de orkaan ook te keer ging, en bijna zonder aan eigen veiligheid te denken, tien uur lang tegen wind en water vocht, om de „Apis" bij te staan. Hij roemt, volgens de „Tel." uitbundig het zeemanschap van kapitein Schoo, die het klaarspeelde, om zonder averij de „Driebergen" dicht bij de zinkende „Apis" te sturen, om toen, partij trekkend van een mo- menteele verzwakking van den storm, de reddingboot uit te zetten. Kapitein Herman Schoo weigert iedere hulde voor het reddingswerk in ontvangst te nemen. „De beman ning van de boot, zoo zegt hij, kan niet luid genoeg worden geprezen.1 Zij hebben niet eens, maar tienmalen den dood in de oogen gekeken en aan hen komt de eer toe 23 Duitsche zeelieden van een wissen dood te hebben gered. Niet aan mij, zoo zei de kapitein van de „Driebergen." Met twee vrouwen wettig getrouwd. Een allerzonderlingst geval heeft zich te Den Haag voorge daan, meldt de „N. H. Crt." Indertijd vroeg een vrouw tegen haar man scheiding van tafel en bed, en verkreeg die ook. Daarna vroeg deze man tegen zijn vrouw echt scheiding en verkreeg die eveneens, blijkbaar bij ver stek. Het echtscheidingsvonnis werd ook door een deur waarder aan de vrouw beteekend, maar niet op de goede manier. Althans zij kreeg er toen geen kennis van. ADVERTENTIËN Wij hebben een groote partij GOEDEREN voor ongekende lage prijzen in het Buitenland gekocht en zullen die voor spotprijzen van de hand doen Een greep uit onze prijzen: 300 PRACHT HEEREN-COSTUMES van de beate Fransche fabrieken, waarop wij 3 j. garantie geven Van f 30 voor f 14, van f 40 voor f 19, van f 65 voor f 30, van f 80 voor f 35. WIE ZIET KOOPT Prima Werkschoenen wordt voor Ingestaan p p. f 5 50 Prima Bandsohoenen van f 3.95 voor f 2.85 Jongens Schoolschoenen 12.95,13,25,13.95,14.25 Kameelhaar Pantoffels 69 cent Landhulsstof van 79 ct. voor 45 ot.Vitrages prima van 80 ct. voor 40 en van 100 voor 48 ct.Vitrage en Allover van 69 v. 25 ct.; Vitrage v, 39 v. 19 ct. Wij hebben 100 soorten waaronder de fijnste voor de spotprijs van f 1 69, f 1.75, f 1.95, f 2.15 Boezeroenen f 0.99, f 1.10, f 1.15, f 1.19 Wij bobben honderden soorten PRACHT PETTEN 49 ct, 55 ct., 85 ct., 79 ct., 95 ct., f 1.28 Wij geven GEEN CADEAUX en allee Contant Niettemin werd dit echtscheidingvonnis ih de regis ters van den Burgelijken Stand ingeschreven en het huwelijk dus werkelijk ontbonden. Sedert zijn ongeveer vijf jaar verloopen. De vrouw hoort van de echtscheiding, en komt met een „request civiel" (een buiten gewoon rechtsmiddel) tegen dat von nis od en krijgt het ook inderdaad vernietigd. Dus her leeft weer het oude ta'el- en bed-scheidingsvonnis, dat het huwelijk, gelijk bekend is, in stand laat. Maar.in die vijf jaar is de man met een andere vrouw getrouwd en wel volkomen wettig, want hij was toen officieel gescheiden. En nu voelt men wel, dat het moreel niet aangaat om een wettig gesloten huwelijk, waar stellig de tweede vrouw, en misschien zelfs ook wel de man, te goeder trouw bij geweest zijn, en waar misschien zelfs wel kinderen uit geboren zijn, achteraf nietig te te gaan verklaren op grond van een formeele fout bij een exploit van beteekening, Wettelijk is zulk een nie tigverklaring wel mogelijk. Zoodat deze man voor het oogenblik in het bezit is van twee wettigo vrouwen 1 Toenemende criminaliteit in Ameri ka a n s c h e groote steden. Uit New York wordt gemeld, dat verschillende gebeurtenissen, die den laat- sten tijd te New York, Chicago en Philadelphia hebben plaats gegrepen, een schril licht werpen op de toe nemende criminaliteit in de groote steden van de Ver- eenigde Staten. Te New Yórk heeft de politie Zondagnacht bij haar wekelijktche razzia niet minder dan duizend misdadi gers en prostitué 's in verschillende drankhuizen aan gehouden. Gisteren heeft Smith, de gouverneur van New- York, een commiasie benoemd, die rapport moet uit brengen over de toenemende criminaliteit en over de wijze van bestrijding. Te Washington heeft generaal Dawes een petitie van de burgerij van Chicago aan den Senaat overhandigd, welke aandringt op bescherming van de federale auto riteiten tegen de benden van valsche spelers, misda digers, verkoopers van narcostica en prostitués, die, volgens het verzoekschrift, onder bescherming van de politie een schrikbewind uitoefenen. Te Cicago is gisteren het 41ste slachtoffer begraven van degenen, die ue laatste 10 dagen zijn vermoord. In het verzoekschrift van Dawes c.s. wordt gezegd, dat Chicago >n handen is van een bewind van zwendelaars, die de burgerij schatplichtig gemaakt hebben. Menschen worden op last van deze terroristen ver moord of ontvoerd en de benden van misdadigers wor den gesteund door schatrijke handelaars, die daar door hun zaken kunnen blijven drijven. Geheime brou werijen en distilleerderijen werden onder bescherming van politici geëxploiteerd en de politie wordt betaald voor de bescherming, die zij verleent. Bij een banket ter eere van den districts attorney, aldus Dawes c.s., op kosten van de misdadigersbenden, werden diaman ten en auto's onder de politie en de politici verdeeld. •B e r o o v i n g. Dinsdagmorgen werd te Delfzijl om streeks half vijf door een surveilleerenden rijksambte naar aan een afgelegen weg op etnigen afstand van Delfzijl in de sloot gevonden een manspersoon,sdie bleek gebonden te zijn. Nadat hij op het droge was gebracht werd hij voorloopig in een nabij zijnde woning onder gebracht, waarna de politie werd -gewaarschuwd Aan deze gaf de persoon de volgende inlichtingen Zijn naam was Otto Wiedicke, hij was van beroep stoker, woonachtig te Hamburg en 65 jaai oud, en van Duitsche nationaliteit. In den avond van 1 Maart was hij te 6 uur met de „Vooruitgang" een stoomboot op Emden, vandaar gekomen en voornemens door te rei zen naar Rotterdam, teneinde aldaar te trachten een boot te krijgen. Echter heeft hij alhier eerst verschillende café's bezocht, aanvankelijk in gezelschap van 2 per sonen, waardoor hij onder den invloed van sterken drank kwam. Later in den avond is hij de straat opge- loopen en heeft aan een tweetal personen gefraagd, of zij hem ook nachtverblijf konden verschaffen, aangezien hij volgens zijn bewering, geen onderdak kon krijgen in een café. Deze personen moeten toen hebben aangebo den hem onder dak te brengen, waarna hij met hen is meegegaan. Toen zij buiten de plaats waren gekomen, hebben ze hem neergeworpen en aan handen en voeten gebonden met een vaneen gescheurde zakdoek en daar na beroofd van 3 bilfetten van 50 Mark. Later heeft hij getracht op te staan, waarbij hij vermoedelijk in de sloot is geraakt en zijn elleboog heeft bezeerd. Onmiddellijk heeft de poliiie de beide personen op gespoord, die in den vooravond met hem gezien zijn en die bekenden met hem te zijn samen geweest, doch ontkenden iets met de berooving uitstaande te hebben. Toen zij met den aangevallene geconfronteerd werden, vérklaarde deze laatste niet door deze beide personen te zijn aangevallen. Bij een ander onderzoek zijn geen aanwijzingen tegen hen gevonden. Het slachtoffer kon omtrent zijn belagers weinig inlichtingen verstrekken. Hij is voorloopig in een gemeentegebouw onderge bracht, ter verpleging, na door den dokter te zijn ver bonden. In een vuurtoren opgesloten. Op de Pointe du Raz, de bekende kaap aan de Bretonsche kust, staat een oude vuurtoren. Tengevolge van de aanhou dende stormen, die dezen winter boven den Oceaan hebben gewoed, is het lang onmogelijk geweest van de kust af den toren te bereiken, zoodat de twee wachters op den toren vijf-en-veertig dagen van de wereld afge sloten zijn geweest. Gisteren zijn zij uit hun isolement verlostandere wachters hebben hun plaats ingenomen. Over het feit, dat de twee thans afgeloste wachters, op het laatst van alle levensmiddelen ontbloot en te zeer uitgeput om hun dienst behooHijk te kunnen waar nemen, zoolang van hulp verstoken zijn gebleven, zal de Moro-Giafferri in de kamer interpelleeren. Tragisch. Uit de gevangenis te Leeuwarden werd, begeleid door twee rijksveldwachters, naar het hospi taal te Kerkrade overgebracht, op verzoek van zijn op sterven liggende moeder, zekere O., die reeds 5 van de 6 jaar gevangenisstraf, waartoe hij veroordeeld was, heeft ondergaan Geruimen tijd kon O. aan het sterfbed zijner moeder verwijlen en werd vervolgens weer naar Leeuwarden op transport gesteld. OOSTKAPELLE, over Februari 1926. GeborenOliza, zoon van Cornelis Louwerse en Dina Hoefkens. Overleden jan Maljaars, 90 jaar, weduwn. van Cat- harina Koene. DOMBURG, over Februari 1926. GeborenLaurens jacobus, zoon van Gillis Geldof en van Cornelia Geertse Neeltje, dochter van Simon van der Meule en van Adriana de Visser Cornelis jan, zoon van Cornelis de Bert en van Tona Geertrui- da Hendrikse Maatje, dochter van Willem Bos en van Cornelia de Pagter. OverledenMarinus Boogert, 79 jaar, wedn. van Wil- lemina Bijnagte Cornelis Vreeke, 81 jaar, wedn. van Neeltje Baard. HET IS TIJD VOOR hei eenigeto met suooes werkende bevruchtingemiddel voor koeien. het eenigste met suoces werkende middel ter afdrijving van de nage boorte en navuii bij koeien. Overal verkrijgbaar. Te Middelburg bij Firma F. H. J. DAMEN, Korte Noordstraat Q 19 (ook voor engros). Waar niet, worden actieve wederverkoQpersgevraagd. Aanvragen hierover aan ons Hoofdkantoor. Fabriek van Veeartsenijmiddelen, met medewerking van den heer J. M. Fillekes, rustend Rijksveearts te Hiilegersberg (bij Rotterdam). Hoofdkantoer i LEEUWARDEN (Holland). Filiaal i KOPENHAQEN (Denemarken). Indien gij lijdende zijt aan Exzeem, Ringworm, Zeere plekken. Jeukende uitslag. Huid roos of eenige andere vorm van huidziektegebruik dan het D.D.D. reoept. Een paar druppels maar van deze wonderbaarlijke vloeistof en gij ondervindt onmiddellijk verlichting. Prikkeling en pijn verdwijnen dtreot en een paar aanwendingen brengen ge woonlijk een volkomen gene zing teweeg. Koopt vandaag nog een flaoon A l 0.75 bij Uw Apoth. of Drog. Uitstel kan gevaarlijk zijn. Begin dus nu met de genezing D.D.D. in jt O.TStn/ ».50. D.D.D. twp i i.' ty, allt awth. $n irof. Prachtige Mahonie Secretaire, 2 Mahonie halve Kastjes, massief eiken Schrijfbureau, Qodin Keu kenfornuisje, Mahonie en andere Leuningstoelen, eiken Salontafels, Keukentafels, Pathéfoontafels, eiken- en geschilderde Machine tafeltjes, Waschtafels, Nachtkastjes geschilderde Linnenkasten, groote en kleine Spiegels, enz. enz. Ook inkoopen van alleen zindelijk Meubilair, tevens je goedkoopst adres voor reparaties Vlissingschestraat Middelburg N.B. Door vakkundige behande ling is alles in prima staat.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1926 | | pagina 2