Concertzaal „De Zwaan", Souburg BLUE BAND PAKKISTEN GROOT Koosje ging trouwen BURGER LIJ K^STAND^ A. VAN DEN BRUELE Bij het koken, bakken, en braden bereikt U met BLUE BAND de beste resultaten. A. LEIJNSE W. P. VAN AARTSEN KREIJMBORG &Co., TE KOOP WEGELING'a NIEUWSBLAD VAN 16 OCTOBER 1925 ven over, waar In medegedeeld werd, dat de man zijn vrouw wederom tot zich wilde nemen. Het O. M. eischte tegen bekl. 8 maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. De Duitsche monarchisten. De monarchis ten hebben te Berlijn bij de onthulling van een gedenk- teeken voor de gevallenen van het Koningin-Augusta regiment weer eens een staaltje van provocatie uitge haald. Kort voor de onthulling werd op het binnenplein van de kazerne een godsdienstoefening gehouden, waaraan prins Oscar van Pruisen, tal van oudere generaals van net vroegere leger, oflicieren van dt? Rijksweer, een Rijks- weercompagnie, officiersbonden, veteranenvereenigingen Stahlhelm, jungdo en delegaties van de Vaterl&ndische Verbande deelnamen. Generaal Sixt von Arnim hield vóór het begin een rede, die met de woorden begon„Mij is de hooge eer te beurt gevallen, dat Z. M. de keizer en koning mij op dracht heeft geheven het gedenkteeken van het Augusta- regiment in te wijden. Wij gedenken Zijne Majesteit in eerbiedige dankbaarheid en onwankelbare trouw en zijn met onze gedachten bij hem zooals hij met zijn ge dachten bij ons is. Ik begroet Prins Oscar van Pruisen, den doorluchtigen spruit uit het keizerlijk huisDe hoogste wet is voor ons allen de plichtsvervulling, ge trouw aan de krijgsartikelen en aan den eed van trouw, dien wij Zijne Majesteit hebben gezworen", Na de godsdienstoefening trok men in optocht naar het garnizoenskerkhof, waar het gedenkteeken zou wor den onthuld. Daar verscheen ook rijkspresident Von Hin denburg in maarschalksuniform. Het kleine rijkspresi- dentsvlaggetje was van zijn auto verwijderd, teneinde te doen uitkomen, dat zijn bezoek een particulier ka rakter droeg. De eerste krans werd neergelegd door generaal Sixs von Arnim namens Zijne majesteit den Reizer en Koning Daarna volgde Von Hindenburg als tweede I De bladen van links*, zijn ten zeerste verontwaardigd, en eischen dat herhalingen van dergelijke vertooningen in de toekomst onmogelijk zullen worden gemaakt. De „VorwUrts" trekt zeer scherp van leer tegen den rijks- weerminister dr. Gessier, dien het blad voor deze ge beurtenissen verantwoordelijk stelt. De „Deutsche Zeitung" meld, dat aan de plechtigheid ook Zweedsche en Nederlandsche officieren hebben deel genomen.. Naar aanleiding van dit bericht betreffende de aan wezigheid van een vertegenwoordiger van het Ned. Le ger, wordt aan het Corr. Bureau van de meest bevoegde zijde medegedeeld, daf wel een Nederlandsch officier, die vroeger bij dat regiment gedetacheerd is geweest, als particulier bij de onthulling tegenwoordig was, doch dat van een officieele vertegenwoordiging van het Ned. Leger geen sprake is geweest. Relletjes. Een slagersjongen veroorzaakte Zater dagavond in de Weste Wagenstraat te Rotterdam een relletje. Een politieagent kwam er aan te pas. De losse werkman de H., uit den Groenendaal, die er niets mede te maken had kwam er ook bij en toen de agent hem vroeg om door te loopen, gaf hij hem een vuist slag in het gelaat. Zijn arrestatie volgde, waarop een worsteling ontstond en beiden door de ruit van een winkeldeur in de Weste Wagenstraat vielen. De losse werkman rukte zich los en nam de vlucht. De politie agent zette hem na, greep hem opnieuw en een oogen- blik later lagen beiden over de straat te rollen. Het Zandstraat publiek kwam er op af om den lossen werk man te ontzetten, doch ook een paar recheheurs ver schenen en brachten met den mishandelden agent den lossen werkman j. de H. naar den politiepost in de Raadhuisstraat, waar hij voorloopig in bewaring is ge houden. Nauwelijks waren de agenten met hun arrestant daar binnnen, of van de straatzijde werden 2 ruiten van den post ingeworpen. Noodlottige motorrennen te Sappe- meer. Bij de motorrennen, die Zondagmiddag te Sap- pemeer gehouden werden heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een der rijders, een zekere Baangs uit Groningen, verloor plotseling het stuur, waardoor hij terecht kwam temidden van een groepje jongens, dat buiten de afzet ting op verboden terrein gezeten was. Twee der jongens, G. Bakker uit Sappemeeren G. Ifses uit Borger Compagnie werden onmiddelijk ge- ood. Vijf anderen werden licht gewond. Een gemeene daad. Vrijdagnacht, omstreeks :eer laffe 2luur, heeft te Ruinen een zeer daad plaats ge had. Terwijl de arbeider D. Hut, op de Leeuwke te bed lag, hoorde hij een schot vallen, terwijl hij tevens glas hoorde rinkelen. Onmiddellijk sprong hij het bed uit en zag, dat er door de ramen was geschoten en het eene gordijn naar beneden was gevallen. Terwijl hij en zijn vrouw zich aankleedden viel er weer een schot, en werd het andere raam geraakt. Hierop gingen H. en zijn vrouw naar buiten en zochten daar den omtrek af. Onderwijl zij hiermede bezich waren, en de vrouw in middels de honden had losgemaakt werd er opnieuw ge schoten voor de derde maal. H. werd toen op twee plaatsen aan het hoofd geraakt en in het rechterbeen, evenwel niet ernstig, volgens de „A. Crt.". Daar ze toen bang waren, dat er nog eens weer zou geschoten worden, deden zij de vensters dicht en gingen in huis. Zij waren nog maar ternauwernood binnen, of het vierde schot, viel. Het eene venster, waarin 6 ruiten waren, werd vrijwel geheel verbrijzeld, terwijl van het tweede venster een ruitje beschadigd en een stuk is. Ook de deur en de vensterluiken waren bezaaid met kleine gaatjes, veroorzaakt door hagelkor rels, waaruit werd opgemaakt, dat men een geweer ge schoten is. De politie doet streng onderzoek. Veenendaalsche vendetta. Tijdens de fees telijkheden geoganiseerd door het Huldigingscomité te Veenendaal voor de komst van den nieuwen burge meester mr, P. C. van Wuyk, oud-burgemeester van Vreeswijk, ontstond in 't café van den heer D.Meyer, wegens een oude veete, twist tusschen een zekere j S. en W. v. E., die zoo hoog liep, dat ten laatste S. zijn mes trok en v. E. verschillende steken en sneden toe bracht, waardoor hij levensgevaarlijk werd verwond. De kastelein, het gevaar ziende, doch te laat, kwam tus schen beiden en sloeg den woesteling met een ploer- tendooder tegen den grond. De marechaussee en gemeentepolitie, plus een drietal doktoren waren spoedig ter plaatse, waarop de dader onmiddellijk in arrest werd gesteld, wat nog met eenige moeite gepaard ging, daar zijn vader en moeder hem wilden ontzetten. De getroffene was zoozeer toegetakeld dat men vreest voor zijn leven en hij is per auto, zonder bij bewustzijn te zijn gekomen, naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De dader zelf is ter beschikking van den Officier van justitie te Arnhem gesteld. Droef einde van een plezierreis. Bij Miami op Florida kenterde Zondag een pleizierstoom- boot, toen zij bij hooge zee bij het invaren der baai wil de wenden. Tot nu toe zijn 17 lijken geborgen, terwijl nog 16 personen vermist worden; 5 werden licht gewond. Ernstig spoorwegongeluk. Een hevige or kaan, die in het gebied der Ionische Zee woedde, ver nielde een spoorbrug van 14 M. lengte over de rivier de Ponza in de lijn van Catonzaro naar Reggio (Calabrië) tengevolge waarvan een trein in het water stortte. Het aantal dooden bedraagt twaalf, onder wie drie spoo weg-beambten drie personen worden nog vermist. Vijftig reizigers zijn ernstig gewond. Nog twee bruggen over dezelfde rivier zijn ingestort. ARNEMLUDEN, over September 1925 Geborenjanna, Carolina, d. v. Paulus Poortvliet en van Geertruida Bliek Pieter *oon van Johannes, ja cobus, Catharinus van der Graaff, en van Adriana, de Hamer. johannes, zoon van Blaas van Belzen e i van Prina v. d. Gruiter. Pieter z. v. Pieter van Belzen en van jacomina Marijs. OverledenIzaak Kodde 66 j. echtg. van Pieternella Crucq. job de Nooijer 68 j. echtg. van Janna Schets. DOMBURG, over September, 1925. Geboren: Willeruina, dochter van Willem Roelse en van Willemina Verhage. Overleden: jacoba Johanna Mauer oud 53 jaar, echtge- noote van jozef van der Hage ZOUTELANDE, over Sept°mber 1925. Geboren Willem, zoon van Adriaan Lievense en van Pieternella Koets. KOUDEKtRKE, over September 1925. Geboren: I. de Steur geb. van Moolenbroek, d. G. Swiers geb. Lampert, z. P Verhage geb. Wiele- maker, z. de Rijke geb. Meliefste, d. Ondertrouwd W. P. Roose, j n. 24 j. en N. Wiele- maker, jd. 22 j. H. J. Kruisdijk, jm. 23 j. en F. Schout, jd. 26 j. Getrouwd: C. P. Melis, jm. 39 j. en van Steveninck, jd. 41 j. P. W. Vos, jm 28 j. en M. Meerman, jd. 32 j. RITTHLM, over September 1925. Geboren Pieter, zoon van Pfeter Ovaa en Pieternel la, johanna Polderman. Overleden: Gerrit jozua Kwekkeboom, 5j.( Levina Wielemaker, 75 j., vrouw van Jan Sturm. ADVERTENTIËN Diegene welke LID egene welke LID wenechen te worden van den DANS CURSUS onder leiding van dhr. Smoldere, gelieve zioh bi] hem of aan bovenetaand adree op te geven Zondag a.s. van 3.30—7 en na 8 uur. Dezelfde leiding. Volledig Orkeat Kooeje ging trouwen en hare moeder sprak haar aldus aan, zeggende: noodig hebt voor U, voor uw man of later voor uw kinderenkoop steeds bij hem. Gedurende twee jaar heb ik voor heel 't gezin kousen en sokken gekocht bij den man met den baarden 'kheb daai- door veel geld bespaard. Kind, doe desgelijks En Koosje z'al doen wat haar moeder aanraadde en ook bij ons koopen. We verwachten haar voor den eersten keer Zaterdag op 't Marktje in Vlissingen of Donderdag in Middelburg. (De man met den Baard) N. B. De eerste zending WINTERKOUSEN werd letterlijk uit onze hand gerukt. De tweede zending is aangekomen. N.V. „SANITAS" te Vlissingen St. Jacobstraat t De veritandige huievrouw, die de waarde van een smakelijken maaltijd kent, ge- bruikt daarom voor de bereiding alléén BLUE 6AND Ge kunt probeeren wat ge wilt, steeds zult ge weer op BLUE BAND terugkomen. In het Blue Band-Tijdschrift vindt U tal van smakelijke recepten. Vraagt het Uw winkelier. fiffltQ Wils fXf hülf pond Levering vsn alle soorten Naamplaten, Qaltita Ko peren Platen en zwart Marmeren Glasplaten RECLAME-ARTIKELEN Middelburg, hebben In de Gramafoonhandel ,De Waldhoorn" ijn de nieuwste nummers voorhanden. Gelegenheid voor inruilen van platen. Reparatie-inrichting. C. BURQHARDT-v.Broskhivin L GurUtr, 1333, Midddburg P" 1 - l „Kind nog een lists te raadJe weet dat de man met den baard werkelijk de baas is voor Kousen en Sokkenhij staat aan de spits. Hij komt eiken Zaterdag op het avond markt je In Vlissingi eiken Donderdag in Middelburg. Als je kousen Het beite adres voor QUMMIWAREN waarvan de kwaliteit onovertrefbaar is. Onze speciale Patentgeneesmiddelen worden sinds 1902 met veel succes in den handel gebracht. Buikbanden, Breukbanden en Elastieke Kousen naar maat, kwaliteit prima, prijzen lug. Prijsopgaaf en inlichtingen gratis. 19: Vanaf heden bast bZ£*M! !!mL™ V Lappen f 1.30 Stukken of Rollada f 1.50 Qehakt f 1.20 Alles per K.Q. Oravcnstraat I 292 Middelburg AGENTUREN Korts Qlststr. Itf, Middelburg Vlugge isvsrlng Billijk

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 2