Concertzaal „De Zwaan", Souburg: mr GROOT BAL Acmee Schoencream Nieuwste Gramaphoonplaten Vlissingsche Nuts-Spaarbank AANBEVELEND CH. L. DERT Uw kleine is lastig KOSTER EN TEERLINCK met cadeau de Beste Wat wil dit zeggen? RADIO geeft Baby juist zooveel „Aangesloten bij het Nederlandsch Spaarbank-Bureau" WEGELING'l NIEUWSBLAD VAN 25 SEPTEMBER 1925 Een elgeniardlgavontuur. Een Ctnadeeach meisje te Parijs, Miss Palpho Bill, heeft in weinig tijd groote bekendheid verworven door een eigenaardig avontuur. Miss Bill ging namelijk een weddenschap aan, dat zij zich in een ton zou laten inspijkeren en daarna de trappen van Montmartre zou afrollen. 's Morgens vroeg was zij op den top van den heuvel aanwezig met een groote ton, die weliswaar aan de binnenzijde was versterkt, doch In het geheel geen „comfort" bood In den vorm van eenlge bekleeding of Iets, dat het schokken en stooten dragelijker zou kun* nen maken. Verscheidene journalisten en fotografen waren aanwezig, om te zien, hoe het experiment zou afloopen, doch op het laatste oogenbl k maakte een politieagent een einde aan haar voorbereidingen, op grond, dat voor deze onderneming geen toestemming was verleend, Onmiddellijk daarop sloot Miss Bill een andere wed' denschap, waarbij zij aannam, in haar ton van de lace de la Concorde naar de Rond Point des Champ^ Elysées te rollen. Eer iemand tusschenbeide kon komen, was zij in den ton verpakt en werd zij getrokken door een taxi van de Place de la Concorde naar het bewuste punt, voortgerold. Het was blijkbaar geen aangename reis, want na afloop bleek de zonderlinge jongedame haar bewustzijn verloren te hebben. Zij kwam echter spoedig bij, waarop zij onmiddellijk het geld, waarom de weddenschap ging, in ontvangst nam en voor de aanwezige photografen poseerde. Een andere zonderlinge juffrouw is de jonge Ame- rikaansche danseres Grusilla Tahgart. Deze wil n.l. een record behalen, door den Eiffeltoren aan de buitenzijde te beklimmendagelijks oefent het meisje zich en zij heeft het reeds tamelijk ver gebracht. Natuurlijk wordt zij gefilmd, anders zou het zonderlinge plan weinig zin hebben. Tegenwoordigheid van geest. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van een blokhuiswachter is dezer dagen een ramp op de lijn Parijs—Tréport vermeden. Toen tegen 's avonds halfzeven een met boomen beladen kar bij Millysur-Théran bi) Beauvis de rails overstak, brak een der kettingen, die de vracht bijeenhield, waardoor de boomen op de rails rolden. Eenige minuten later zouden daar de express van Parijs naar Tréport en een goederentrein moeten passeeren. De blokhuiswachter Aozo legde onmiddellijk eenige waarschuwingepatronen op de rails. De machinist van den eersten trein hoorde gelukkig het ontploffen van deze patronen en stopte op ongeveer tien meter afstand van het versperde gedeelte der rails. De boomen werden daarop spoeaig uit den weg geruimd, waarop de treinen zonder verdere incidenten konden passeeren. De typhus-epi demie in de Dultsche grensstreken. De typhua-epfdemle in het naburige Duitsche grensgebied, neemt steeds crooter omvang aan. Het besmettingsgevaar voor Oost-Twente is dan ook lang niet denkbeeldig. In verband met dit dreigend ge vaar heeft ten stadhulze te Enschedé een conferentie plaats gehad van de gezondheidscommissie aldaar en die te Oldenzaal. Op deze conferentie waaraan ook deelgenomen werd door den inspecteur der Volksge zondheid werden maatregelen besproken ter voorkoming van het besmettingsgevaar. Bloedwraak. Te Ober-Pullendorf (Burgerland) hebben twee zigeuners op den openbaren weg den zi geuner Hodossy met stokken doodgeslagen. Het motief tot de daad is wraak De zoon van den vermoorde had namelijk verleden jaar den vader van één der moordenaars met een mes doodgestoken. De daders zijn gearresteerd. De gevangenschap van dr. Borms. Dezer dagen heeft de directeur van de gevangenis te Leuven den zestien-jarigen zoon van dr. Borms (de tot levens lange gevangenisstraf veroordeelde Vlaamsche activisti sche leider) den toegang tot de gevangenis geweigerd. Zulks naar aanleid ng van een o ilangs door den knaap gepubliceerd artikel„Mijn vader In de cel" getiteld. Thans heeft de 79-jarige vader van Borms aangekon digd, dat hij de komende week met zijn kleinzoon een bezoek aan .de gevangenis zal brengen en niet anders dan door geweld zich van zijn kleinzoon zal laten scheiden Herleving van smokkelhand el. De smok kelhandel aan de grens bloeit weer als tijdens den oor log, niettegenstaande alle scherpe maatregelen der douane. Wel worden regelmatig smokkelaars aange houden zoo bijv. een der laatste nachten bij Gaesdonk nog een met 200 pond koffie en tabak. Drie anderen, die in denzelfden nacht ook werden aangehouden, gelukte het met achterlating van de smokkelwaar, te ontkomen over de Hollandsche grens. Uit de geteisterde streken, De bond van Nederlandsche Predikanten verzocht het volgende mede te deelen Naar aanleiding van de berichten in de bladen, dat de predikant van Borculo zich na den stormramp, met terwoon zou hebben gevestigd te Apeldoorn, van waar hij zoo vaak dit noodig mocht zijn zich naar zijn ge meente zou begeven voor de vervulling van zijn amte- iijk werk, heeft het Hoofdbestuur van den Bond van Ned. Predikanten naar een en ander een onderzoek ingesteld, waarbij gebleken is, dat deze voorstelling niet geheel overeenkomstig de feiten was. Ds. Ort heeft voor zijn gezin een huis gehuurd te Apeldoon, maar hij zelf blijft doorloopend te Borculo. Hij heeft zijn. intrek genomen bij een bevriende familie, waar hem in een magazijn een klein studeerkamertje is ingeruimd en hij een slaapplaats vond op zolder, te mid den van allerlei materiaal, dat daar is opgeborgen. De predikant is op zijn post gebleven en doet, zij 'tonder de vreemdste bezwaren, het gewone werkziekenbezoek, huisbezoek, catechisatie en prediking. Eerst was er kerk in een daklooze ruimte, waarvan nog drie muren ston den, daarna, toen de soldaten er niet meer sl epen, in een lokaal der school, vorige week zijn de catechisaties begonnen in 'n lokaal van ae spaarbank en j.l. Zondag zijn ook de Zondagsschool en de jeugdkerk weer aan gevangen. Het gaat alles weer zooals vroeger. Maar het gaat met veel bezwarengeen orgel, geen eigen stich telijke omgeving. Er moest eigenlijk een noodkei kje ko men. Maar de menschen van Borculo zijn niet bij machte om i>\ bijdragen daarvoor te toonen, dat zij liet geeste lijk werk op prijs stellen. Een lynchpartij. Bi) New Albany (Missisippi) is 'n neger door boeren gelyncht. Het slachtoffer .vas geëmployeerde in een houtnakkerskamp en had een blank meisje uit de buurt aangerand. Hij werd Vrijdag gearresteerd, doch eei gisteren, toen gerechtsdienaren trachtten hem naar een veiliger gevangenis over te brengen, werd hij door de woedende boeren aan hun handen ontrukt. Hi) werd naar de plaats gebracht, waar het misdrijf had plaats gehad. Men bond hem op een brandstapel, overgoot zijn kleeren met petroleum en stak toen de musterd in brand. Een ander lynchslachtoffer was een neger, die ver pleegde was in een krankzinnigengesticht „de Mi^ed- geville" in Georgië, die een vrouwelijke geëmployeerde van dat gesticht had doodgeslagen. Hij werd door het grauw uit het gesticht gehaald, in een bosch aan een boom vastgebonden en met knuppels doodgeranseld. Gestoorde vreugde. Tijdens een voorstelling is te Hoeven, tengevolge van een plotseling opstekenden storm, gepaard aan hevige slagregens, het circus „West phalia" in haar geheel tegen den grond geslagen. Het maar schaarsch opgekomen publiek wist zich bijtijds te redden, zonder paniek te veroorzaken. Een groot deel van de tent is totaal vernield. Een Chinees.che trein beschoten. Roo- vers schoten In den nacht van 18 September op den trein van Hongkon naar Kanton, waarmede 16 Ameri kanen reisden. De Amerikanen bleven ongedeerd. Vier Chlneezen werden gewond. Aanslag op een trein. Bandieten hebben een poging gedaan den sneltrein van Weymouth naar Lon den te doen ontsporen. De machinist van den anderen trein ontdekte, dat nabij Woking beide rails waren ge blokkeerd. Hij stopte en wist een der rails vrij te maken, doch had geen tijd hetzelfde met den anderen rail te doen. Daarom waarschuwde hij den machinist van den sneltrein, die echter toch op de versperring reed, zon der dat evenwel de trein ontspoorde. Een ballon eedaal d. Een groote ballon uit Antwerpen, bemand met drie luchtvaarders, daalde Zon dagavond omstreeks zeven uur aan het Zuidereind, in den polder te Baarn. Bij het landen kwam de mand in het water terecht, wat den luchtschippers een nat pak bezorgde. De ballon werd ingepakt en per trein op transport gesteld naar België. D A M R U B R 1 E K,. (Alles betreffende deze rubriek te zenden aan L. Goedbloed Jr. Koudenhoek 26, Vlissingen.) Probleem No. 114. Auteur A. Renooij, Berkhout 1 2 3 4 5 40 47 40 4v 5u Zwart 9 schijven op 5, 7, 8, 9, 17, 20, 25, 29 en 56 Wit 8 schijven ops 18, 23, 32, 34, 37, 33, 39, 44 Oplossingen in te zenden vóór 6 Oct. De Problemist. Apotheken geopend te Vlisslngen t Zondag 27 Sept. is geopend de apotheek van Wed. VAN OCKENBURG, Badhuisstraat Te Middelburg j Zondag 27 Sept. is geopend de apotheek van M. VAN P1ENBROEK. ADVERTENTIËN Zondag 27 September 1925 3.SO-7 uur en na uur met begeleiding van de Accordeon-Virtuoos Geeft U op als lid van de te volgens danscursus MOLENAAR'S KINDERMEEL laveren en heretellen Jalouzleën, Rolluiken, Markiezen an Zonneschermen en verrlohten tevens Timmer- en Metselwerk Werkplaats KI. Hserenstraat C 168—169, Middelburg Groote doos voor 25 cent Bij alle Schoenmakers verkrijgbaar Het wil bovendien zeggen en gegeven. Zoo |ulst ontvangen i „How do you do11 (Gezongen door Kees Pruis) „Vlva Boma" (Jasz-Band) „Ich liebe dich" (Odeon Luxe) „IXe Symphonic van Beethoven11 (7 dubb. records In album) Alsook ontvangen ruime sorteering in Columbia, Odeon His Masters Voice, Homocord, Beka (Willy Derby)enz. Nieuwste Engelsche, Fransche, Duitsche en Holland sche pianomuziek ffO.SS. Opvouwbare metalen Muziekstandaards ff.7B. Harmonica's en Chromatische Harmonica's, Mando lines, Mondorgels. Clarks Fluiten fO.36. Complete Jasz-Band, Zingende Zaag enz. Eenige zoo goed als nieuwe chromatische Harmonica's met koffer voor spotprijs. Vraagt inlichtingen aangaande ons Huursystoom voor Qramaphones en andere Instrumenten. NIEUWENDIJK 35 - VLISSINGEN OOK ZONDAGS GEOPEND als het te veel en als het te weinig voed sel ontvangt. gegeven volgens de aanwijzingen op het pakje te verteren ale het in normale gevallen heb ben kan. Niet te veel en niet te weinig. Vraagt gratis brochure aan 44 P. MOLENAAR Co., Westzaan. Hoofdkantoor: L I S S I N O E Nieuwstraat 20 N Bijkantoor O. en W. SOUBURO Paspoortstraat 234 Bovanganotmda Spaarbank la garachtigd ta verklaren dat zij ia Opgericht door den Nederlandschen Spaarbankbord Het wil zeggen dat deze Spaarbank is een instellirg welke geen ander doel heeft dan„bevordering van het sparen en het beleggen der spaargelden op de meest zekere vijze". Alleen Spaarbanken welke hieraan voldoen, kunnen cioh aansluiten bij het Nederlandsen Spaarbank-Bureau. dat de balans en de belegging dezer Spaarbank elk jaar door het Nederlansche Spaarbank-Bureau worden gecontroleerd, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 5 van het Reglement van het Nederlandsche Spaarbank-Bureau. Voor LIEFHEBBERS van RADIO-MUZIEK is er thans In Vlis- singen een prachtige gelegenheid om dit ItOEREN DAQ tot HALF TWAALF dee avonds te komen hoorer. De muziek wordt gegeven door oen van de NIEUWSTE TOESTELLEN, welke tot hodsn werden gemaakt Beleefd aanbevelend, A. N. BUT As- Café „De Scheldeitroom" - Boulevard Bancert 26 - Vliiiingen P.S. Aan hen die genegen zijn een dergelijk toestel op termijnbe taling te koopen worden gaarne ajle gewenachta inlichting

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 2