OM NA TE TEEKENEN7 VAN ALLES WAT. WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 24 JULI 1925. Zwartjes teekenen. Hij wist hoe 't ging. WEGELING's NIEUWSBLAD VAN 24 )ULi. Een beweegbare plaat D£ WIEDSFER. STEMMEN. REBUS IV Calqueer bovenstaandje teeke- ningen op wit carton, haal ze over met O. I. inkt en vul ze in. Is alles nauwkeurig gedaan, dan hebt ge een aardige wandver siering. Oom Theo. OPLOSSING ALPENJAGER Meneer wil het schilderij rechts ophangen, mevrouw links, Maar meneer staat er op, dat de knecht het volgens zijn bevel ophangt. Dientengevolge slaat jan een spijker in den muur rechts, maar na dit gedaan te hebben, slaat hij ook een spijker links. Waar moet die tweede spij ker voor dienen vraagt meneer verwonderd. Och dan behoef ik morgen de ladder niet te halen als me neer tot het inzicht van mevrouw is gekomen. 'n Goede raad. Vertel me nu eens, jacob, hoe vindt je mijn vrouw Als ik de waarheid moet zeggen, Gerard, mooi is ze niet. Neen, dat mag wel zoo wezen. Uitwendig is ze niet aan trekkelijk, maar inwendig.,, enfin uitstekend Weet je wat, vriend, laat haar keeren. De geheele plaat op carton plakken en uitknippen. Vergeet ook niet de sleuven in de plaat te knippenDe strooken plakt ge eerst aanéén, d «n steekt ge de strook tusschen de sleuven door en plakt tenslotte de uit einden der st ooken aanéén. Door doo trekken van de strook kunt ge het aardige effect zien- Oom Theo. De Lngelsche staatsman Balfour vi oeg eens aan een lersch geestelijk vader Healty, of de leren werkelijk zoo'n haat tegen hem hadden, als de kran ten schreven, Waarde heer, antwoordde de ander, wanneer ze slechts half zoo'n hëkel hadden aan den duivel als aan u, zou ik niet meer behoeven te preeken. Valentin Co«rart was de man in wiens huis de Academie francaise werd gegrondvest. Na zijn dood kwam een zekere rijke nulliteit zich aanmelder» voor de opengevallen zetel. Patru zei Een ouke Griek had een be wonderenswaardige lier. Eens sprong een snaar. En nu wilde hij er een zilveren voor in plaats stellen. Maar de lier had haar schoone harmonie verloren De rijke nul werd geweigerd- Oud en s ij" met sTammeleden, Kruipt zij daag'lijks langs de straat, Speurend naar het groene ontuig Dat voor 't brood zij wiedes gaat Al haar vak-ingredicnten Zijn een mesje en een zak. Naast haar ligt een koffiebiikje. Een paar broodjes in een pak. Brandend schieten zonnestralen Neer op 'd ouden, krommen rug. Nek en handen pijnlijk zijgend, Maar toch steekt en scheurt zij vlug Ook al wordt zij wee van moeheid En al brandt de straat a's vuur, Wieden moet zij om te eten, Wieden voor haar kamerhuur. Eens hoorde ik zoo'n stakker klagen (Ze had geen dronk meer in haar kan) Niemand gaf haar iets te drinken". Of een mensch ook wreed zijn kan. Allerbeste medeburgers, Zij, die wonen aan zoo'n straat, Geeft die oudjes ook een kopje, Als uw thee te trekken staat. Wilt, als gij hen ziet, bedenken: Dat het voor uw bestwil is. Een val op straat door onkruidsgladheid Is toch zeker ook niet miSw Mossen zijn als als vruchtenschillen. Voor des menschen voet en kruis, Thee of Koffie, wat kan 't kosten. Ge hebt het immers toch in huis. Stemmen, kiezen, redeneeren Even zeer plichtmatig zijn. Vele brave Nederlanders Stemmen op hun vriend Colijn Anderen zijn Bomansisten Duyselingen en zoo voort. Deze zijn weer Lou de Vissers... Ieder kiest naar het behoort. Allen hebben nu de ware Aan den kiezershaak gepikt... Na een straal vergaderingen Zijn ze allemaal geschikt. Zeer gewichtig is de stemming. Deze zeer bqzond're maal 't Gaat nu zekerfom wat hoogers Dan om weerloos kapitaal. Heel de toekomst van de Natie Hangt van deze stem bus af. Wikt en weegt het roode potlood Zonder politiek geblaf. Kiest naar hoogste overtuiging Elk zijn diersten geestverwant Maar voorop gaan de belangen Van. ons Volk en Vaderland. 7^ - 1 C Oplossing van Rebus lil uit het vorige nummerHooge boomen vatten veel wind. Scheveningen is een badplaats

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 8