naar ROTTERDAM en DEN HAAG Opruiming FIRMA H. L. HENDRIKSE Goedkoop en Lekker KARPETTEN MATTEN VITRAGES DE KARSEBOOM '"i"'"» 3.00 f 2.00 Vraagt mijn prima BESCHUIT Morgen versch Palingbrood BAKKERIJ GROENOUWE Broot Modern Belgisch Orchestrion GOEDKOOPE TREIN WEGELING'S VRAAG EN AANBOD VAN 26 JUNI 1925 Moord uit liefde. Te Parijs bestaat thans veel belangstelling voor het proces tegen de 39-jarige Anna Levassor die haar zieke zuster, op haar verzoek, een kogel door het hoofd joeg om haar uit haar lijden te verlossen. Anna Levassor bewoonde met haar zuster Annaïs een schamel zolderkamertje ergens in het oude Parijs. Anna was naaister en verdiende den kost voor haar zuster, een ernstige tuberculöse-lijderes, wier dagen waren ge teld. Toen haar de huur van het kamertje werd opge zegd* omdat het hoesten der zieke de buren voor infectie bevreesd deed zijn en het tweetal dreigde op straat te zullen staan, schoot Anna de uitgeteerde Annaïs dood. Voor het zoover kwam had ze lang geaarzeld én de zieke had verschillende wenschen kenbaar gemaakt hoe zij wenschte te sterven. Na gemeenschappelijk overleg ging Annaïs in een fauteuil zitten en lostte Anna haar schoten. Na het eerste riep de ongelukkige„5a n'y est pas", ook na het tweede en derde. Het vierde was pas* raak. Daarna wilde Anna zich zelf dooden, doch het gelukte haar niet. Twee uren duurde het relaas, dat de moordenares van het gebeurde voor de rechters gaf. Er werd haar ten laste gelegd, dat zij haar zuster geenszins uit liefde of medelijdeu had gedood, maar alleen om van een lastige en kostbare levensgezellin af te zijn. Zij verde digde zich zwak tegen deze beschuldiging, uitte bedrei- ^ingen tegen haar huisbaas en wekte den indruk geeste- jk niet meer geheel normaal te zijn. Na het hooren van een groot aantal getuigen werd Anna Levassor tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Fantastisch plan. De Amerikaansche inge nieur E. R. Armsprong zou een groot verkeersproject hebben uitgewerkt. Hij stelt zich voor in den Atlanti- schen Oceaan een aantal kunstmatige eilanden te maken .teneinde aan verkeersvliegtuigen van Europa naar Ame rika een steunpunt te geven. De eilanden zullen onge veer 500 zeemijlen van elkaar verwijderd zijn, zoodat de vliegtuigen den afstand tussclien de eilanden ge makkelijk zouden kunnen afleggen. De eilanden die door middel van kabels verankerd zouden worden zullen een waterverplaatsing hebben van 15.000 ton en 95 pet. zal onder water liggen, .teneinde zoo min mogelijk te lijden te hebben van stormen, Op de eilanden zouden repa- ratiewerkplaatsen, restaurants en hotels worden gebouwd. Volgens de berekeningen van Armstrong zou de ge- heele reis van Plymouth naar New York niet langer dan 30 uren duren. De kosten van zijn plan raamt hij op 38 millioen dollar. Het Amerikaansche ministerie van lujchtvaart zou het plan reeds hebben goedgekeurd, maar gevoelt er niet veel voor de onderneming financieel te steunen. Men doet nu moeite particulieren voor het plan te interes seeren. Eerherstel 111 Den 7en Maart 1915 werd de soldaat Gonsard gefusileerd wegens het verlaten van zijn post door opzettelijke verminking. Hij was eenige dagen tevoren aan den linkerwijsvinger gewond en naar Chalons sur Marne geëvocueerd, waar een officier van gezondheid hem van opzettelijke verminking beschuldigde. Er werd geenerlei onderzoek ter plaatse ingesteld, geen zijner kameraden werd gedagvaard ter zitting van den krijgsraad, ofschoon een hunner, ondervraagd door een officier der gerechtelijke politie verklaard had, dat Gon sard door eerf Duitschen kogel getroffen was. Consard werd niettemin ter dood veroordeeld en gefusileerd. De liond voor de Rechten van den Mensch diende bij het ministerie van justitie een verzoek om revisie in en op den 12en Juni j.l. heeft het Hof van Cassatie Gon sard onschuldig verklaard en aan zijn oroeder en zuster elk 2000 francs schadeloosstelling toegekend, Dit is in minder dan drie maanden tijds het vijfde eerherstel, door den Bond verkregen. Autoongeluk. Een ernstig ongeluk heeft Zon dag in het Ertsgebergte plaats gehad. Ongeveer 120 leden van een mandolineclub uit Dresden maakten een uitstapje op een vrachtauto met aanhangwagen. Bij den terugkeer reed de auto tegen een boom, met het gevolg, dat de aanhangwagen omsloeg. 75 personen werden gewond, waarvan 23 ernstig. De bestuurder werd in hechtenis genomen. Men vermoedt, dat hij door te snel te rijden het ongeluk heeft veroorzaakt. Storm. In Argentinië heeft een hevige storm groote •schade aangericht. Drie personen werden gedood. In Italië heeft een .vreeselijke orkaan in het gebied van de Indria gewoed. De rivier is overstroomd, de brug ADI lÉN weggeslagen, terwijl de verbindingen verbroken zijn. De schade bedraagt 1 millioen lire. Vreeselijke stormen woedden op de kust van New foundland. 15 schepen zijn verloren. De reis der Koningin. Kapitein Ruys, adju dant van H.M. de KOningin, heeft aan denZwitserschen correspondent der ,,Msb." verzekerd, dat de gezond heidstoestand van H.M. geenerlei reden tot bezorgdheid geeft. Hare Majesteit is geheel koortsvrij en de genezing der gekneusde vingers heeft een normaal verloop. De geneesheer heeft er geenerlei bezwaar tegen, dat.' Hare Majesteit Donderdag naar Zermatt vertrekt. Betreffende het verloop van het ongeval, verwees adjudant Ruys naar de mededeelingen van den particu lier secretaris der Koningin Vrijdag inde Nederlandsche pers. De schuld ligt bij den chauffeur, die van de auto afstapte, voordat de Koningin uitgestegen was, daardoor de auto onbestuurd latend met alleen Hare Majesteit er in'. Gelukkig hebben eerst een boom en daarna een droge sloot de auto spoedig tot stilstand gebracht, daar door grooter onheil voorkomend. Hare Majesteit was uitgereden met een hofdame en een dienaar om op een mooi plekje in de buurt van den „Glacier des Bossons" rustig te schilderen. Hare Majesteit draagt thans de rechterhand met uit- i zondering van den duim, in verband. Zij heeft den-Zon dagmiddag met Prins Hendrik in den tuin van hotel du Mont Blanc doorgebracht, terwijl Prinses juliana met kapitein Ruys per auto naar Genève is geweest, waar zij o.a. een kerkdienst bijwoonde. Na afloop der prediking werd per mptorbootje een tochtje van den (Juai Du Mont Blanc naar den Quai des Eaux Vives gemaakt. Daarna keerde het gezelschap terug naar het hotel „Des Bergues", waar de lunch werd gebruikt, 's Middags heeft de prinses de stad be zichtigd en o.a. een bezoek gebracht aan de groote kathedraal, de Sint Pieter, waar de stoel van Calvijn werd bezichtigd. Ook heeft de prinses met veel belang stelling het monument de la Reformation en het stand beeld van Prins Willem den Zwijger in oogenschouw genomen. Verkiezingsnijd. De „Residentiebode" vertelt Donderdagnacht op het Vaillantplein in Den Haag. „Een Katholiek propagandist neeft juist met veel ijver den naam Kooien op de straat geverfd, meteen opwek king no. 1 van lijst 23 te kiezen. Even later koftit een Christelijke kladderaar en stiekum wil hij de e van Kooien veranderen in een ij (voor Co- lijn). De Roomsche propagandist heeft het nog te juister tijd in de gaten en woedend keert hij zijn emmer met witkalk boven het hoofd van den anti uit 1 Dezen, aldus een flinke'afstraffing voor zijn minder loyale •naamsverandering toedienend. Kalinin ontmoedigd. Kalinin, de President van de Sowjetunie, heeft te Moskou in een bijeenkomst van bolsjewiki een voordracht gehouden over de stem ming der boeren. Op grond van de rapporten der plaat selijke afdeelingen van de Gepoe (geheime politie) ver klaarde hij, dat de arme boeren, die tot nu toe de bolsjewiki op het platteland steunden, hun houding vol komen hebben veranderd en de „koeiaki" (de rijke boe ren) volgen. Hij denkt, dat deze frontverandering het gevolg is. van de vervreemding, welke is ontstaan tus- schen de bolsjewiki, die tegenwoordig op het platteland allen ambtenaren zijn geworden en de boeren, terwijl ook de gewoonte van .vele communisten zich op het platteland op uitdagende wijze te gedragen, de sympat hieën van de boeren heeft afgekoeld. In het algemeen kan, volgens Kalinin, de stemming ~der boeren als fel anti-bolsjewistisch worden aangeduid. Hij drong bij de bolsjewiki aan op matiging, daar anders de gevolgen niet te overzien zijn. Peking. Het pessimisme onder de buitenlanders neemt toe, daar de bevolking de laatste nota van China goedkeurt en overgaat tot stakingen en boycot. De toe stand is verergerd door de voortdurende pogingen om Groot-Brittannie te isoleeren. Dit bedreigt alle buitenlanders in het binnenland, deze bereiken voortdurend de verdragshavensde geheele provincie Honan verkeert in onrustde missionarissen verklaren, dat de toestand begint te gelijken op dien tijdens den Boxer-opstand. De rij wi e 1 be 1 as ti n g. De gepubliceerde midde- lenstaat geeft nog weer enkele interessante cijfers over 'het aantal rijwielen in ons land. De rijwielbelastingwas aanvankelijk geraamd op 3 millioen. In werkelijkheid leverde zij het eerste jaar f 5.30 millioen op. Voor 1925 werd zij lager geschat dan laatstgenoemd cijfer, n.l. op f 5 millioen. Met inbegrip van de f 442.000, die in de afgeloopen maand zijn binnengekomen, is men thans echter al over de f 6 millioen heen. Rekening houdende, met de vrijstellingen blijkt dus, dat hier te lande bij een bevolking van ruim 7 millioen veel meer dan 2 millioen rijwielen worden gehouden. Volgens een toezegging van de regeering zal de meer dere opbrengsten der rijwielbelasting boven de raming aan de ambtenarensalarissen ten goede komen. Debrand inden WijnhuistorenteZutfen. De raad der gemeente Zutfen heeft in zijn gisteren gehouden vergadering besloten, op voorstel van het raads lid jhr. mr. B. de jonge, aan de Koningin gratie te ver zoeken voor den brandstichter van den wijnhuistoren door hem het verdere van zijn straf kwijt te schelden. DAMRUBRIEK. (Alles betreffende deze rubriek te zenden aan L. Goedbloed [r. Koudenhoek 26, Vlissingen.) Probleem No. 108. Auteur A. POLMAN, Almelo. 1 2 3 4 5 Oplossingen in te zenden vóór 6 Juli. Correspondentie: P. M. te N. Uw oplossing van 't laatste wedstrijd-pro bleem no. 106 nimmer door mij ontvangen2e verzoek hieronder. Hieronder, op verzoek, de gespecificeerde puntenlijst der wedstrijd-deelnemers ac. Boogaard, Vlissingen 27 punten Roelans, Middelburg 27 ii Daane, Zoutelande 27 •1 iV. Boogaard, Middelburg 27 ii C. Hollebrandse, Vlissingen 26 ♦1 W. Sinke, Middelburg 26 ii P. Meijers, Souburg 26 ii F. v. Eenennaam, Souburg 25 M G. C. de Vries, Vlissingen 25 ii P. Meliefste, Nieuwland 24 ii C. W. Brakman, Groede 22 ii I. Brakman, Groede 22 ii 3. v. Belle, Vlissingen 21 v. d. Driest, Vlissingen 20 ii oh. Goedbloed, Vlissingen 16 ii 16 ii 14 ii C. M. van der Kuijl, Vlissingen 14 ii oh. J. v. Reems, Vlissingen 14 ii W., Vlissingen 14 ii M. Lous, Vlissingen 8 ii Laroes, Arnemuiden 6 ii De Problemist. Apotheken geopend te Vlissingen Zondag 28 juni is geopend de apotheek van A. VAN OCKENBURG, Walstraat Te Middelburg: Zondag 28 juni -is geopend de apotheek van W. VAN DE GARDE, Korte Noordstraat ALLERHANDE vanaf 12 cent per ons BITTERKOEKJES 14 cent per ons GEVULDE HEEREN, CAKE, MACRONEN, Enz. Noordstraat - Vlissingen - Scheldestraat BEZOEKT CAFÉ-RESTAURANT BELLAMYPARK 26 - VLISSINGEN AANBEVELEND J. F. DE BRUIJNE Nederlandsche Spoorwegen Op Dinsdag 23 Juni 1925 voor ONGEKEND LAGE PRIJZEN GRAVENSTRAAT - MIDDELBURG 46 47 48 49 50 Zwart 10schijven op: 8, 11, 12, 13, 21,22,23.30,34,40 Wit 7 schijven op20, 31, 38, 41, 42, 45, 49, dam op 3. Wit speelt en wint. i. P. Groenendijk, Vlissingen A. A. van der Kuijl, Vlissingen Prijzen voor HEEN en TERUQ 2e Klasse 3e klasse Van de stations Vlissingen, I r Middelburg, Arnemuiden, T A jf T 4 Vk Noord Kraayert en 'a Hoor i 1 Arendskerke Van de stations Qoes, Kapelle- Biezelinge, Vlake, Krulnlngen- ff A OH f Q 7C lerseke, KrabbendIJks sn Ril- I TaUU I Aal J land-Bath Strooibiljetten, vtrmeldanda dienstregeling, kaartenvarkoop enz. zljrr kosteloos aan ds stations verkrijgbaar. Van de stations Woonsdreoht Bergen op Zoom Roosendaal

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 2