2e Blad. Wegeling's Vraag en Aanbod Dadelijke Verlichting van Asthma. „BELLEVUE" GROOTE ABEELE van Vrijdag 24 April 192S no. 16 VAN PER VEN BURGERLIJKE STAND naar die wensch te handelen, doch. indien B. en W. het noadig oordeelen, hiervan af te wijken, zal hun dit vrij staan Het voorschot over 1925 werd voor de Bijzondere School in 'tdorp gesteld op f1500, voor die te Kamper land op f1600. Wat door de ambtenaren te veel aan pensioensbijdragen is gestort, zal hun gerestitueerd worden. Hieronder drukken we nog eens de adressen van de )g e af nieuw aangestelde agenten ai Abeele: de heer B. Hoogesteger, Rijwielhandel; Ter Buttlngede heer j. Boone, Smederij Kleverekerkede heer j. Allaard no. 10; Nieuw- en St.-)oosland i de heer H. Keur Mz., Veerstraat A 64 Mellskerkei do heer S van Keulen, A 17; ZouteUnde: de heer j. Verhage, Noordstraat 114. Dn Uitqeveh -f 1 Cr zijn nu eenmaal veel wonderlijke zaken op onze wonderlijke aarde en 't wonderlijkste hierbij is wel, dat deze wonderlijkheden dagelijks in wonderlijkheid veld winnen. Ziet hier, een uitspraak van wijsgeer, nummer zooveel er zijn er tegenwoordig nog meer dan vroeger, we gaan immers ten deze ook altijd vóóruitEen van die wonderbaarlijkheden is voorzeker het z.g. karakter- lezen; een „kunst", die reeds ten tijde van Toet-Ank- Amen en andere stoethaspels beoefend werd en heden ten dage nog niet is uitgestorven.» Onlangs was schrijver dezes m de bijzondere gelegenheid eens wat meer van de fundamenten dezer „geheime" wetenschap te weten te komen en de geweldige wijsheid hierbij opgedaan deed hem besluiten, ook de lezers van „Wegellng's -f I" eens een oogenblik met deze orakels bezig te houden. Het is nu direot geen apenkooi, doch 't berust inderdaad op enkele wetenschappelijke gegevens. Misschien dat ge, na lezing, de krant met een vaartje in den papiermand doet verzeilen, mogelijk vindt ge 't interessant genoeg om «elf ook eens te gaan experimenteeren. Als voorwerp van besohouwing kiezen de „bepefenaars" meestal 't Selaat hiervan voornamelijk den neus, de oogen en en mond en de handen. Laten we allereerst den neus dan maar eens bij den neus nemen. Een groote voorgevel siert het huis, ia een algemeen erkende waar heid, welnu een groote neus wijst op een sterk karakter, een kleine daarentegen op een zwakken wil. Menschen met lange neuzen zijn ondernemend en vlijtig, terwijl een kromme neus een z.g. arendsneus op wreedheid en gierigheid duidt. Ook ae neusgaten hebben beteekenis. Groote neus gaten wijzen op moed en dapperheidkleine daaren tegen verraden vreesachtigheid en traagheid. Menschen met een hoog voorhoofd bezitten een fijn karaktereen domoor moet meestal met een laag voor hoofd de wereld door. Wie een sterk naar voren ge bogen voorhoofd bezit, is nogal zwaartillend van aard, een schuin daarentegen wijst op groote verbeeldingskracht Wie met groote, open oogen de wereld inkijkt is eerlijk en edel, samengeknepen dito's spreken van be krompenheid en arglistigheid. Het starende type is koel en mist de noodige geesteskracht, terwijl ingezonken kracht en is kleingeestige menschen eigen. Dunne lip pen zijn een teeken van koelheid en terughoudendheid, doch spreken eveneens van een vlijtig wezendikke daarentegen behooren bij gezonde, .wereldsgezinde creaturen. Nu de handen. Bij eenigszins aandachtige beschou wing ziet men op de hand verschillende strepen of lijnen getrokken. Grappenmakers zien hierin den letter W wat volgens hen beteekent „werken" meer ernstige menschen verklaren het als twee M's wat zou duiden op 't „Memento Mori". De lijn dwars over- de hand, die naar de pols voert, noemt men den levenslijn, de lijn van het hoofd ligt een paar centimeter bij volwas senen onder den wijsvinger. Wanneer deze twee lijnen bij elkaar komen, zoo wijst dit op onderschatting van eigen persoonlijkheid, gebrek aan zelfvertrouwen en groote voorzichtigheid, komen ze niet bij elkaar, zoo is dit een bewijs dat de desbetreffende persoon, onder nemend en zelfbewust is. Etn smalle hand naar den vorm dus wijst op een groot verstand, met aan geboren denkkracht, terwijl een breede, groote hand, piet diepe lijnen, groote lichaamskracht en gierigheid aanduidt. Ook de vingers hebben beteekenis. Korte yingers wijzen er op, dat de bezitter iemand is, die de gave bezit om groote plannen te ontwerpen, met dien verstande evenwel, dat hij de kleinigheden, die meestal van niet geringe 'beteekenis zijn, over het hoofd dreigt te zien. Lange daarentegen spreken van kleingeestigheid en de neiging om zich in allerlei ondergeschikte dingen te verdiepen. Zelfs de duim spreekt een woordje mee. Zoo zijn er menschen, bij wie de duim ver van de hand is afgebogen dit spreekt van drift en impulsiviteit en staat lijnrecht tegenover den man met den rechten, spitsen duim. De laatste zal, voor hij iets gaat onder nemen, eerst nauwkeurig het vóór en tegen overwegen hij is een voorzichtig mensch. Een korte, dikke duim is het eigendom van den geboren materialist. Voor ge nu aan 't onderzoeken en navorschen trekt, nog een opmerking, in den regel zal men ontdekken, dat de lijnen van de linkerhand anders gevormd zijn dan die van de rechter. Bezoekt op uw wandeling den Speel- en Theetuin Oude Vlissingsche weg. Heerlijk zitje. Prima Consumptie. Vermakelijkheden voor groot en klein. Aanbevelend, Dat is niets bijzonders. Immers de linkerhand is de na tuurlijke, die meestal van de geboorte tot aan 't graf niet meer verandert, d§ rechter daarentegen is het re sultaat der opvoeding, der ontwikkeling. Bovendien is voor het trékken van eventueele conclusies jfroote men- 8chenkennis en veel ervaring noodig maar wie met ernst probeert, zal merken dat er veel uikomt en veel nlèt uitkomt. We rekenen dan ook op geen booze gezichten of geschriften aan 't adres van onze redactie. l In de openbare Raadszitting, vorige week te Wissen- kerke gehouden, waren de H.H. Abrahamse en van Nieuwenhuijze niet aanwezig. Onder de „ingekomen" was een adres van de „Ver- eeniging voor Geref. Onderwijs" te Geersdljk een „afdeeling" dezer gemeente met 't verzoek, van ge meentewege gelden beschikbaar te willen stellen tot het bouwen van een bijzondere schóól aldaar of anders, beschikbaaretelling van een doelmatig schoolgebouw. Tot staving van de redelijkheid van het verzoek, ging het adres vergezeld van een lijst, die de namen van 51 kinderen, voor wie bijzonder onderwijs verlangd werd, >evatte. Natuurlijk ontbreekt het bij dergelijke j lieele pro's niet aan de noodige contra's. Zoo ooi bevatte. Natuurlijk ontbreekt het bij dergelijke princi pieels pro's niet aan de noodige contra's. Zoo ook hier. Van de afdeeling „Volksonderwijs" en „Nederl. Ond. Genootschap" was een tegenadres ingediend, waarin de noodzakelijkheid van openbaar onderwijs te Geersdijk, op verschillende gronden, bepleit werd. Dit adres be vatte tevens het verzoek om eens ernstig na te gaan of er op de lijst van toegezegde leerlingen geen namen voorkomen, die er ten onrechte op staan. Van een vader van schoolgaand® kinderen te Geersdijk was al vast een schrijven ingekomen, vier namen van die lijst te schrappen. Hij had dit reeds aan bovengenoemd be stuur verzocht, doch dit had geweigerd hieraan te vol doen. Voorts was te dezer zake mede ingediend een lijst van 21',namen van kinderen, voor wie behoud van openbaar onderwijs gevraagd werd. Zooals men ziet, stonden B en W voor een heet vuur. Aan den eenen kant roept de bezuiniging, aan den anderen kant spreekt het recht. Geen wonder dat er een langdurige discussie volgde. 'B. en W. stelden voor, de beslissing tot een Dit zal bewezen worden aan alle AsthmalIJders In Nederland. Ieder Asthmalijder kan bij zijn drogist de volgende drie dagen een gratis proefpakju Asthmador aanvragen. Dr. Rudolph Schiffmann is met de voornaamste drogisten overeengekomen deze proefpakjes aan alle Asthmalljders in Nederland af te geven. Dr. Schiffmann, de bekende specialist voor kwalen der ademhalingsorganen, heeft In Asthmador een volmaakt middel samengesteld, na vele duizenden Asthmalljders behandeld te hebben. Hij zegt: „Besliste verlichting bij de hevigste Asthmakrampen kan verkregen worden door het gebruik van „Asthmador", dikwijls na 10 15 seconden, doch in ieder geval binnen het zelfde aantal minuten". Hij zegt ook„Het is mij volmaakt bekend, dat er ernstige twijfel bestaat omtrent het genezen van Asthma en Ik ben tot de overtuiging gekomen, dat de eenvoudigste manier om mijn middel zijn heilzame werking te laten toonen ls, door een gratis proefpakje uit te reiken aan leder die er belang in stelt. Ik weet wat Asthmador zal uitwerkenIk heb het In duizenden gevallen met bevredigend resultaat aangewend en mijn vertrouwen er in ls zoo sterk, dat ik gaarne de kosten ervan draag om ieder Asthmalijder In de gelegen heid te stellen gratis een proef te nemen." Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekomen, door hun naam en vol ledig adres per briefkaart op te geven aan Schiffmann's Depót, Singel 95, te Amsterdam. volgende vergadering aan te houden en inmiddels eens na te gaan of het niet mogelijk zou zijn om door ver deeling van het bestaande schoolgebouw aan de behoefte van beide groepen te voldoen. De meerderheid van den Raad ging hiermede accoord. De politieverordering wérd op sommige plaatsen aan gevuld of gewijzigd. Zoo wercf o a. bepaald dat rij- en voertuigen voorbij de scholen stapvoets zullen behooren te passeeren dat het belemmeren van de passage op het Kamperlandsche trottoir verboden iswerden nieuwe verkeersregelingen tijdens de bietencampagne op de havens ingevoerd enz. Tevens werd de verordening op de begrafenisrechten gewijzigd het kleedgeld zal voort aan f 4 bedragen en worden de waakhonden belast met f 2 per jaar. De bewaarschool krijgt jaarlijks een" subsidie van f 50.—, tot wederopzegging. Van het „Ned. Ond. Genootsch." afdeeling N.-Beveland was een adres ingekomen om bij de behandeling van „technische onderwijszaken" de daarbij betrokken ambte naren te raadplegen. Er werd besloten om in 't algemeen Een verzoek van Schuttevaer, om bij langer gebruik van ligplaats in de haven, minder havengeld te betalen, werd met ingewilligd. Hierna sluiting. I KORTE KLANKEN. Zeeuwsche Landbouwtentoonstelling. Uit het pro gramma voor deze tentoonstelling zien we, dat de ten toonstelling dit jaar te Kruiningen wordt gehouden op Donderdag 25 juni van 's morgens 10 tot 's middags 9 uur, op een terrein van dhr. A. van Hootegem. De af deeling Oostelijk Zuid-Beveland stelt alles in het werk, deze tentoonstelling goed te doen slagen. De Schietvereeniging „Marnix van 8t. Aldegonde" te O. W. Souburg heeft besloten zieh aan te sluiten aan den Zeeuwschen Scherpschuttersbond „Pro Patria". VLISSINGEN van 16—22 April 1925 1. Bult! J. Tissink 25 j. en J. Ondertrouwd 'L J. Bulthuis 27 j. en A. F. Loriet 23 j. 29 j. en P. da Pfaa 20 j. W. Bosselaar 41 j. en J." de Nooijer 31 j. P. J. B. Dierikx 22 j. en B. C. Scheers 25 j. P. Flipse 24 j, en B. D. L. Corveleijn 21 j. M. C. Kuijl 26 j. en A. C. Machgeels 23 j. GetrouwdC. W. van Oeveren 25 j. en A. J. Timmer man 20 j. D. Embregts 24 j. en L. Labruijere 24 J. A. Janse 33 j. en C. J. de VelJ 29 P. v. d. Maden 52 j. en M. C. Maas 41 j. J. v. Amerongen 27 j. en J. P. Overhoff 23 j. BevallenJ. V. D. v. Egeraat geb. Truyts d. M. Stroo geb. Castel d. J. V. Bekkens geb. Deputter z. C. M. H. Engelsman geb. Hameling a. C. Sprong geb. Kokelaar z. P. Pieters geb. Schenkel d. M. S. Ver heul geb. Kamermans z. OverledenM. C. Vreke d. 3 J. A. Leeflang wad. van J. Spuij 77 J. A. Slootmans echtg. van A. Ver schuren 61 J. F. H. van Moorsel jm. 3/ j. MIDDELBURG, van 15—22 April 1925. OndertrouwdBulthuis, 27 j. en A. F. Lorier, 23 A. A. Floresee, 24 j. en J. M. Bleuzé, 21 E. M. H. Drogula, 30 j. en C. Dingemanse, 25 j. f. Liplijn. 28 j. en M. S. Baale, 32 j. J. Marinisse, 23 j. en C. Cornelisse, 22 j. L. H. Touwslager, 23 j. en C. R. Gillissen, 19 j. Getrouwd: B. Leinse, 23 j. en W. Dljke, 22 W. Sinke, 25 j. en A M. Dijke 23 j. P. de Kam, 28). en A. de Kraker, 28W. Coppoolse, 26 j. on J. Ver hage, 23 j. Bevallen: M. Verlinde-van Varlk, z. G. A. Suur- land-van Eeden, z. M. |oziasse-de Deugt, z. M. M. Koreman-Liplijn, d. de jong-Bikker, z. OverledenC. P. Pieters, 40 j., geh. met L. W* Da- vidse j. Baljeu, 15 j., ongeh. z. M. Weijl, 74 geh. met H. Rozeboom L. H. Kruze 3 j., ongeh. z. G. Simonse, 54 j,, geh. met M. Isendoorn. OOSTKAPELLE, over Maart 1925 GeborenSimon, zoon van Bastiaan Corbljn en Cor nelia Vorsluiis jan, zoon van jan janse en jannetje de Kam Willem Kornelis, zoon van Anthonie Pieter van Nieuwenhuijzen en Maatje Petronella Via. GetrouwdPieter de Ligny, |m. 23 en Adrian* Goozen, jd. 24 ZOUTELANDE, over Maart 1925 GeborenLeijn, zoon van jacobus Samuel Adriaanse en van janna Melse Lourens, zoon van Hubrecht Ovaa en van johanna Dingemanse. OndertrouwdPloris Adriaanse, )m. 21 en Maatje Janse, jd. 23 j. Getrouwd: Floris Adriaanse, jm. 21 j. en Maatje jan se, jd. 23 j. SEROOSKERKE, over Maart 1925. Bevallen: jacomina van de Putte, geb. de Visser, z. 'ia Fr d j get OverledenTurijn Melis, 75 j., wedn. van Neeltje van den Bosse. Cornelia Francke, z. Lena joosse, geb. Sturm, z. jannetje de Visser, geb. Goedbloed, d. jozina janse, geb. van Keulen, d. Tannetje NIEUW- EN ST. jOOSLAND, over Maart, '23 Geboren Pieter, zoon van Kuzee en M C v.d. Lin de Cornelia Pieternella, dochter van L. T. Vogelaar en E. K. Dieleman Cornelia, dochter van M. Filius en L. Koppejan. ARNEMUIDEN, over Maart '23 Geboren: Bastiaan, zoon van Pieter de Nooijer en van Neeltje Mulder Neeltje, dochter van lohannis Kluijf- hout en van Cornelia de Nooijer Neeltje, dochter van Adriaan de Ridder en van Adriana van Belzen Pieter Willem, zoon van Adriaan Baaijens en van johanna oogen op zwakheid van lichaam en egoïsme wijzen. Een breede mond spreekt van medegevoel, lijdzaj heid en geduld, een kleine mond is geen teeken van

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 5