Dadelijke Verlichting van Asthma. Coöp. Melkinrichting WALCHEREN ROOMBOTER 1 i 2e BLAD „BELLEVUE" GR00TE ABEELE Filiaai Aagje Dekenstraat VAN PER VEN BURGERLIJKE STANÓ~ Onze prima per K.G. f 1.12s WEGELING's VRAAG EN AANBOD VAN 17 APRIL 1925 Vorige week vergaderde de raad van N. en St. loos- land, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Bij de be sprekingen over het saldo van de vee- en vleesch- keuringsdienst, deelde de voorzitter de berekeningen 2 1 mede, die gemaakt zijn als de verdeeling plaats heeft volgens het aantal slachtingen en volgens betaald keur loon. Besloten wordt op de oude voet voort te gaan. 7' Een voorstel van B. en W. een nieuwe brandput te maken bij de school, de bestaande uit te diepenen 100 Meter brandslang aan te schaffen, welken kosten p f550 geraamd werden, werd met algem. stemmen aangenomen. Aan j. Kwekkeboom wordt in 1925 het ledigen der vuilnisbakken opgedragen met hulp van den •ejj gemeentewerker bij het ledigen. Door het bijvoegen van de woningen aan het Molenwegje, de tuintjes in den Molenpolder langs den Molendijk wordt de bebouwde kom der gemeente tot aan voornoemd wegje uitgebreid op voorstel van B. en W. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden in plaats van de aftr. leden P. Baurdoux, C. Brakman en J. Baas, die niet voor her- benoeming in aanmerking wenschen te komen, benoemd de heeren K. Mesu jr. C. M. Roozemond en A. S. de Visser. Het alom bekende adres van Heemstede en dat van het Drankweercomité werden voor kennis-geving langenomen. In 1925 zal de hondenbelasting bedragen f97,50 bijeengebracht door 37 personen met 38 hondjes. Voor den te benoemen gemeentewerker werd een werk program vastgesteld en besloten voor deze functie een oproeping tot sollicitatie te doen uit de ingezetenen. Thans volgen verschillende mededeelingen n.l. dat het gras op den kanaaldijk bij de losplaats is gegund aan Sn, janse voor f7.60 dat der oude begraafplaats aan Laurens )oosse voor f 14 en het perceeltje tuingrond A. M. v. Zweden voor 50 ct. per roede, alles per 9ÜI aan iaar en voor 2 jaar. Dat de levering van klinkers is ge gund aan L. G. j. van de Ven te Koudekerke voor f 24 oer 1000; de keien aan fa. August van DijkPetit te B. op Zoom voor f 130 per 1000; de levering van zand aan de Rooij te Veere voor f 1.20 per M8, het vervoer der bovenvermelde materialen enz. aan Sn. Janse voor di verse prijzen per M8, per voer en per dag; voor het straatwerk het minst is ingeschreven door v. d. Ven bovenvermeld voor 44 ct per M*. Volgens ingekomen bericht is de schoonmaakster van de scnool enz. ambtenaar in den zin der pensioenwet 1922 en een ander bericht, dat de gasprijs voor straat- .verlichtirfg met ct verlaagd is en voor munt en metei- gas elk met 1 ct per M8. Met M'burg zal een regeling getroffen worden omtrent beschikbaar stellen van een ziekenbarak. Volgens mededeeling voorzitter is bij den lagen waterstand het kanaal voor de losplaats uitge diept, wat het raadslid Rooze onvoldoende achtte. B. en W. zullen het voorloopig zoo laten en andere maatre gelen nemen als het noodigis en de waterstand het toelaat. Besloten werd, f 10 als maximum te stellen als tracta- tie voor de kinderen die op de ouderavond aanwezig zullen zijn. B. en W. werden gemachtigd een partijtje mustaard en enkele oude schoolbanken te verkoopen. Bij de rondvraag zei de heer Rooze te willen opnemen in de politieverordening, dat de ledige wagens, bij het bietenvervoer na de weegbrug te hebben gepasseerd, schoongemaakt moeten worden, ter voorkoming van het vallen van de aarde en slijk op de wegen. Na bespre king wordt besloten dat B. enW. hieromtrent een nader voorstel zullen doen. De heer Poppe zou het goed vin den dat er aangekocht werd een ,>dreg" voor drenke lingen. De voorz. zegt dat dit reeds plan is van B. en W. Hierna sluiting. In de vorige week te St Laurens gehouden voltallige raadzitting was van de Kamer van Koophandel te Mid delburg een verzoek ingekomen om indien ter plaatse buitenlandsch vleeseh werd verkocht, btj verordening vast te stellen, een desbetreffend opschrift op de winkels te plaatsen. Voorloc pÏ4 als kennisgeving aangenomen. Door de Commissaris der Koningin wordt in overweging gegeven door een verordening, de veiligheid van het verkeer met autobussen van niet geregelde diensten in de hand te werken. Daar het in het voornemen ligt bin- -J- nenkort de plaatselijke politieverordening geheel te her zien, stellen B. en W. voor, tot zoolang te wachten en li dan een dergelijke verordening daarin te doen opnemen. ïf Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Op het bekende verzoek van den Centr. Bond van P. T. T., om den minister van waterstaat t© ver zoeken de reorganisatie-voorstellen der corfimisie-Nolting niet te doen uitvoeren, stellen B. en W. voor niet in gaan. Niet alleen dat, volgens de voorzitter, de gemeen tebesturen daarover geen oordeel kunnen vellen, als staande geheel buiten de inrichting van post- telegraaf- en telefoondienst, doch ook de toon van het schrijven en de bedriegelljke voorstelling, kon des voorzitters goedvinden niet wegdragen. De secretaris deed mede- ieeling bij de besprekingen over postdienstaangelegen heden, over enkele klachten dat bedragen boven f 1000 niet op het station voor den postdienst kunnen worden gestort en dat belanghebbenden daarvoor naar Middel burg moeten. Besloten wordt den directeur-generaal van P. T. T. een en ander ter kennis te brengen. Het meer genoemde adres van Heemstede kon. ook hier geen instemming vinden. Bij de behandeling van het voorstel d* Bezoekt op uw wandeling den Speel- en Theetuin Oude Vlissingsche weg. Heerlijk zitje. Prima Consumptie. Vermakelijkheden voor groot en klein. Aanbevelend, van B. en W. om het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke belastingen 1925-26 te verlagen van 0. 9 op 0. 8 o/°, herinnert wethouder van 't Hoff aan de toezeg ging bij de indiening van de begrooting 1925, om de belasting dit jaar ongeveer 10 °/o te zullen verlagen, bijzondere omstandigheden voorbehouden. Daar de ver mindering volgens volgens een gemaakte berekening nu nog meer n.l. 66V» is, wordt aldus z.h.st. besloten. Tot het aankoopen van grond, verleden jaar aangenomen, werd besloten tot het aangaan van een geldleening van ten hoogste f 60,000, af te lossen in hoogstens 40 jaar, zonder onkosten en tegen een rente van 5Vs° o. Een wijziging in de begrooting 1924, in verband methetuit- keeren van f 136,42 voor leerlingen die de scholen in M'burg bezoeken werd goedgekeurd. Zaterdagmiddag had onder groote belangstelling op de Noorder Begraafplaats te Vlissingen de teraardebestel ling plaats van vier der slachtoffers van de ramp die de „Jonge Catherina" trof en van welker ongeval we in ons vorig nummer nog even gewaagden. Door de ge redde manschappen werd het stoffelijk overschot van den derden stuurman May, gedekt door den Ned. vlag grafwaarts gedragen en daarna de drie Duitschers Rem- burg, Addinken en Stroeman, welker kisten gedekt wa ren met de Duitsche vlag, Vele bloemen o,a, van de directie van „De Jonge Catherina", van de bemanning van de sleepboot „Löwe" en van den heer Sutherland, vader van de verloofde van stuurman Meijnderts, dek ten de baren en werden later op het gemeenschappelijk graf neergelegd. Nadat de vier kisten aan den scho.ot der aarde waren toevertrouwd, namen achtereenvolgens Een welbekend Geneesheer zal dit gratis aan alle lijders in Nederland bewijzen. „Ik wensch dat iedere Asthmalijder in dit land op mijn risico een proef neemt met mijn behandeling", is hetgeen Dr. Schiffmann aan alle lijders bekend maakt. Hij zegt ook: „Ongeacht de hevigheid der aanvallen of de hard nekkigheid van het geval, zal Asthmador beslist onmid dellijk verlichting geven, gewoonlijk reeds binnen 10 tot 15 seconden, maar zeker in zooveel minuten". Hij weet wat Asthmador voor duizenden Asthmalijders heeft ge daan en om hen, die zijn middel nog niet geprobeerd" hebben, te overtuigen, stelt hij iederen lijder in de gelegen heid een proefpakje geheel gratis te bekomen, door dit een der eerstvolgende drie dagen bij een drogist te vragen. Zulk een werkelijke proef zal het meest overtuigende bewijs geven van Dr. Sohiffmann's bewering en het is feitelijk de eenige manier om het verklaarbare voor oordeel weg te nemén van duizenden Asthmalijders die tot nu toe tevergeefs verlichting hebben gezocht. Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekomen door op een briefkaart hun naam en volledig adres op te geven aan Schiffmann's Depöt, Singel 95, te Amsterdam. het woord de heer Engelbrecht uit Rotterdam, namens de reederij, de heer van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, de heer Droukers, Duitsche Consul en de heer Goslinga, Secr, der vereeniging van gezagvoerders en stuurlieden, die in hartelijke woorden de nagedach tenis der slachtoffers herdachten, Onder nog grooter belangstelling werd Zondagmiddag het lijk van den eersten stuurman W, Meijnderts ter aarde besteld. Onder de bloemstukken die de lijkkist bedekten zagen we er van de directie van „De Jonge Catherina", van de vereen, van Ned, Gezagvoerders, van den kapitein van het verongelukte schip en nog vele andere van familie, verloofde en vrienden van den overledene en een groote krans met het opschrift „Zee vaartschool" Nadat de kist in de groeve was neerge laten, sprak ds. A. dc Voogd Ned, Herv. Predikant hartelijke woorden yan deelneming tot de familie van den overledene. Nog nam het woord de heer K, Jasper- se, leeraar aan de Zeevaartschool, namens directeur, leeraren en leerlingen dezer schoèl, de heer W, Cremer als voorzitter van de afd. Vlissingen van de Ver. van Gezagvoerders en stuurlieden bracht een laasten groet De heer C. Meijnderts, oom van den overledene dankte namens den vader, de moeder en de broers, voor de gesproken woorden, De buivgemeester van Vlissingen heeft het volgende telegram ontvangen H. M. de Kqningin is zeer getroffen door de berich ten betreffende de scheepsramp op de Wielingen en draagt mij op U te verzoeken mededeeling te willen doen over den toestand der geredden van „De Jonge Catherina". (w.g.) van Geen, Particulier secretaris van H. M. De burgemeester heeft hierop het volgende geantwoord Verzoeke H. M. Koningin dank te willen overbrengen voor Hoogstderzelver belangstelling in het lot van de geredden van „De Jonge Catherina". Toestand alle ge redden zeer goed, kunnen allen een dezer dagen St. Joseph Ziekenhuis volkomen hersteld verlaten. (w.g,) Burgemeester van Vlissingen KORTE KLANKEN. Het Groene Kruis. Op het stadhuis vergaderde de vorige week de afdeeling, Vlissingen van Het Groene Kruis. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden bijna 2000 bedraagt. In '24 werden in het geheel 7599 bezoeken afgelegd, 3307 maal zijn verplegingsartikelen in bruikleen gegeven, de rijwielbrancard werd binnen de gemeente 14 maal en er buiten 8 maal gebruikt. Het eindcijfer der rekening 'was f 7865,41, met een batig saldo van f 1275.85. In plaats van den heer B. C A. van Renterghem, die de gemeente heeft verlaten, werd benoemd de heer dr. J. J. Wolters. Ouderavond. Onder groote belangstelling werd vorige week te N. en St. Joosland een goed geslaagde ouderavond gegeven. Na opening door het hoofd der school de heer C. van Roozemond volgden een deel der de Ruijter-Cantate door leerlingen der di ie hoogste leer jaren onder leiding vari dhr. P. Vermeulen een afwisse ling van zang door meisjes en lichtbeelden van Mej. A. Happeé en dhr. en dhr. C. Brakman, een lezing over het rooken door schoolkinderen doorjhet hoofd en een bespreking door dhr. Vermeulen voor de invoering van handenarbeid als leervak op de lagere school. Westkapelie, Door het Rijk is ook voor dit jaar een som uitgetrokken voor een tweede gedeeltelijke restau ratie van den steenen vuurtoren. In '24 zijn aan den Noordkant 2 steunbeeren geheel gerestaureerd. Dit jaar wordt de geheele linkerzijgevel met steunbeer weder hersteld. Eerstdaags wordt voor de uitvoertng van dat werk de steiger geplaatst. Aannemer van deze gedeel telijke restauratie is de heer W, Roelse alhier. (M.C.) Serooskerke. De onlangs overleden mevr. Tak van Vollenhove, vroeger alhier woonachtig op de buitenplaats „Vrederust" heeft gelegateerd f 25000 voor een nieuw kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk; f 5000 aan het be stuur van de bewaarschool, f 10,000 aan het muziek gezelschap „Eendracht maakt macht" en f 5000 aan de algemeene armen. VLISSINGEN van 9—15 April 1925 Ondertrouwd P. A. Wondergem 25 j. en A. E. Rad der 24 j. J. van Nieuwenhuijzen 21 j. en C E. Schot 21 j. A. G. Groothuis 31 j. en S. P. Meert 24 j. J. J. Renier 26 j. en P. A. Willems 24 j J H. Baard man 25 j. en H. C. Langeraar 23 j. L. J. H. Seelen 25 j. en A. M. van Aken 23 j. A. S. Hoogesteger 24 j. en M. E. Buisman 21 j. J. v. Amerongen 27 j en J. P. Overhoff 23 j. P. v. Belzen 24 j. en S. Houmes 21 j. P. J. de Heide 25 j. en J. W. A Groenevelt 19 j. GetrouwdD. Stroo 25 j. en J. Caljouw 22 j. A. Roos 30 j. en N. M. Sohier 20 j. J. P. Baljé 23 j. en V. A. Billiaert 22 j. BevallenE. J. de Nooijer geb. v. d. Velde z. A. J. C. de Vroom geb. Reijers d. E. Dierikx geb. Zuid hof z. E. de Vos geb. de Kok d. Overleden W. Meijnderts jm. 30 j. G. C. Kool jm. 21 j. A. Pieters wede. van M. Labeur 69 j. J. Stuurop jm. 27 j. G. A. Vergouwe wede. van van Gelderen 55 j. MIDDELBURG, van 8—15 April 1925. j Ondertrouwd J. C. Louwerse 27 j. en E. A. M. Maas, .20 j. L. de Voogd, 24 j. en J. C. Korstanje, 23 j 1 J. F. H. Opwijrda, 25 j. en M. v. d. Leije, 19 j, P. v. Belzen, 24 j. en S. Houmes, 21 j. B. Leijnse, 23 j. en J. W. Dijke, 22 j. W. Coppoolse, 26 j. en Verhage, 23 j. P. de Kam, 28 j. en A. de Krake 28 j Getrouwd W. J. Machgeels, 27 j en A. J, Balieur, 24 j. BevallenS. E. M. Drost-Berkeveld, z. G j. Tellegen-Kingma, z. P. Kraat-Brosens, z. W. de Blok-Akkerman, d. S. G. Cappon-Cornelisse, z. N. P. Tjaarda-deKeijzer, d. A. C. Klaassen-Knaape, d. Overleden D. Th. v. d. Vijver, 73 j. gehuwd met A. Geensen, M. W. Pelle 70 j. weduuc R. J. P. Hc< roldt, A. G. Bouman 85 j weduwe L J. Emans, - H. v. d. Burg 32 j. ongehuwde d. L. P. Kodde 24 j ongehuwde z. BIGGEKERKE, over Maart 1925. j Geboren: Aarnoud, zoon van L. de Buck en van M. Corbijn Julia, dochter van F. Heemstra en van M. A. Mol. OverledenJozina Polderman, 59 j., echtger, van Jac. Jobse. Apotheken geopend te Vlissingen Zondag 19 April is geopend de apotheek van A. J. VAN OCKKNBURG, Walstraat Te Middelburg i Zondag 19 April is geopend de apotheek van J. W. VAN DE GARDE, Korte Noordstraat Beide zijn de geheele week des nachts geopend tof dén Zaterdagmorgen. APVERTENTIËN MIDDELBURG (bfj de Remise) Telefoon 60 Vllestngeiv met Rijksmerk bm tofr nfi

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 5