VOOR ONZE MEISJES. WEGELlNG's VRAAG EN AANBOD VAN 20 FEBRUARI 1925 ï-en Kruissteek patroon. Beste Meisjes, Ziehier een aardig kruissteekpatroon. Een heel mooie rand voor kussen of gordijn. Kom doen jelui daar je best eens op. Verder nog een heel aardig kapje voor piano-kande- labres of nachtkastlampjes. Hier zijn in 't geheel geen moeite of kosten aan verbonden. Neem een stuk wit teekenpapier en knip dit tot een strook als fig. A aan geeft Met een passer trekt ge drie of vier cirkels even wijdig van elkaar en knipt deze uit Ge cilqueert de 4 silhouetten op de figuur aangege\ en en trekt deze over op calqueerpapier (doorschijnend). Daarna vult ge de silhouetten in met O. I. inkt en plakt die achter de vier ronde openingen. Vervolgens teekent ge onder en boven een rand, zoodat ge een geheel verkrijgt als figuur A aangeeft. Ten slotte plakt ge dan de beide uiteinden op elkaar en het kapje is gereed. Doordat het licht dan door de silhouetten schijnt maken deze kapjes een lief effect. Tante Betty. Een aardig spelletje. Knip het vierkante spelplan uit en plakt het op carton. De vlieg knipt ge zóó uit de courant De vleugels vouwt ge langs de stippellijn flauw omhoog. Nu draait ge van papier een buisje. Limoaderietjes zijn nog beter, leder nu roept ge uw kennisjes en gaat ge spelen leder krijgt een pa pieren buisje of een netje en elk op z'n beurt moet trachten de vlieg op het speelplan te blazen, leder mag slechts éénmaal blazen en steeds weer wordt de vlieg op de zelfde af stand voor het speelplan geplaatst. Komt de vlieg op een der getallen bij de bloemenstruik dan worden deze punten als „goede" punten voor de speler die toen blies, genoteerd. Komt •chter de vlieg op de getallen in het spinneweb, dan zijn dit strafpunten en worden deze punten weer van de goede punten afgetrokken. Die het eerst 50 goede punten over heeft, is winnaar van de pot Oom Theo. REBUS II Oplossing Rebus 1 Door ondervinding leert men Oplossing in het volgend nummer. MLULUiWs VKAAU EN ,-vWïuoü VAït zo 1 tüKU/vj VOOK Dt v»OnUElM5> Op hoog verzoek van de zijde mijner neefjes heb ik weer een aantal uitzaag-figuren genektnd, ik hoop dat zij net zoo in den smaak zullen vallen als de vorige. Oom Theo. Beste Kinderen I KUNSTJES L Ziehier het antwoord op jelui briefjes. Dit antwoord is zoowel namens Tante Betty als namens mij, zoodat het zoowel de meisjes als de jongens betreft. Nu neste nichtjes en neefjes ik bemerk uit een aantal briefjes, dat jelui het liefst een fotografie-toestel wilden maken? Welnu, met begin Maart beginnen we met onze knutselcursus maar eerst nog een woordje vooraf. Nemen jelui allen deel aan de knutselcu: sus, doe alle opgegeven werk nauwkeurig en netjes. Weet jelui waarom Wel, na verloop van tijd vraag ik jelui al dit werk in te zenden. We stellen dan dit werk pubitek ten toon en alle lezers hebben dan het recht per stem biljet te bepalen, welk kind het fraaiste werk inlevcrde. We nemen dan een foto van het bekroonde werk en drukken dit in ons blad af. Tevens worden fraaie prijzen uitgeloofd voor het fraaiste werk. Dit is echter r.og niet alles. We wenschen een kinderclub op te richten. "Alle kinderen van de ouders, die geregeld dit blad ontvangen, zijn welkom. Het lidmaatschap is gratis, dochge regeld mee blijven doen is een vereischte. Als alles dan goed is voorbereid en een zeer groot aantal kinderen zich als club-lid heeft aangemeld dankomen er voorstellingen met goochelaars, poppenkast, enz. enz. te veel om op te noemen. Alleen ditjelui moeten ge regeld mee blijven doen met oplossen der raadsels, uitwerken der opgegeven werkjes in „Voor jong en Oud" enz. We moeten weten wie geregeld ons bijblad leest Geven jelui je dus terstond op aan de redactie van ons blad (schriftelijk) dat je graag lid van onze jeugdclub wil worden. Alles is gratis, dus bezwaar levert dit niet op. Laten we een groote dub vormen van kinderen, die graag iets willen leeren knutselen en ook toonen kun nen, dat ze aardig werk af kunnen leveren. Zoodra de tentoonstelling is afgelooperi, krijgen jelui allen je inge zonden werk weer terug. Alle brieven van kinderen moeten gericht zijn aan Oom Theo, bureaux „Wegeling's Vraag en Aanbod" te Vlissingen of Middelburg. Dus jongelui nu verwacht ik toch zeker duizende brieven van jelui. Tante Betty en Oom Theo. Waar schuilt de fout Aan zeker hotel kwamen eens 's avonds laat tien logeeresten ,n, die ieder een afzonderlijke kamer vroegen. De hotelhouder had echter nog slechts negen kameis vrij; roei» ekende hij hen voor, dat zij ieder een afzonderlijke k.-mer zouden krij gen. „Ik zal het u voorrekenen", zeiiie hij. „In de eerste kamer breng ik een heer, met nog der heeren bij zich, welke daar ,even moet wachten I Ie» tweede ka mertje is dus voor den derden hte. het derde voor den vierdenhet vierde voor den vijLenhet vijfde voor den zesden; het zesde voor den zevenden; het zevende voor den achtsten, het ai h ste v< or den ne genden en het negende is dus besteniu vooi den tienden heer, welke bij no. 1 staat te wachten m Wie uwer kan nu vinden, w. ar de fout in de ver deeling der kamers schuilt, want 10 heeren, van negen kamers iede; een afzonde lijke geven, gaat ondanks bovenstaande redeneering natuurlijk nooit!

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1925 | | pagina 10