Voor Handelsdrukwerk Sleetriseho Drukkerij K Wegeling r Brandstoffen-Distributie. UITREIKINB Brandstof enkaart op 1 „DE ZON" VLISSINGEN ALLOVERNETS WASDOEKEN AFGEPASTE TAFELZEILTJES 'douceurtje" GEOPEND Brandstoffen-Csmmissie Vlissinyen. FASTENAU, Lepelstraat Feuilleton. nr Verkoop UITSLUI- TEN Daan wederverkoopers Voorradig alle bekende merken tegen de laag ste prijzen. - (Vraagt Prijscourant.) 3. 3. LAGAAI3. Houdeberhe, Domburg. Burgerlijke Stand j|i_ HEN B RIKSTRAAT 36 (bij het Postkantoor) Magazijn van Sigaren - - Sigaretten en - - - Tabah. MAANDAG 5 MEI a.s. te Angteherhe, Melisherhe, Zoutelnnde DINSDAG 6 MEI a.s. te Biggeherhe, U/esthnpelie, Ritthem. WOENSDAG 7 MEI a.s. te DONDERDAG 8 MEI a.s. te Souburg. In elke gemeente op het gemeentehuis (met uitzondering van Westknpelle, alwaar de uitreiking plaats heeft in de school) tussehen 10 uur v. m. en 3 uur n. m. (Souburg 9'4 uur v. m. en 4 uur 11.111.) Het medebrengen van de 011de minimnm- rantsoenkaart is verplichtend. Repsrtertn van alle Schoenwerk Sponzen, Zeemleer en Borstelwerk. TE KOOP SCHITTFRENDE SORTEERING voèr Glasgordijnen 70 cM. breed vanaf 35 cent 100 cM. breed vanaf 45 cent breed voor Overgordijnen vanaf 70 cent Voor Ondergordijnen vanaf 30 cent IN voor Tafelkleeden groote verscheidenheid Rijke sorteering GS Electrische Tram Vlisslngen-Middelburg. Magazijn geopend alle werkdagen van 8Vs tot 12llt uur 2 7 Aanbevelend, De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het tegen billijken prijs. H. Logmans Papaverlaan 10, Tuindorp. ONTVANGEN: Pracht-kwaliteit. Concurreerende prijzen. Aanbevelend, een groote partij oude Dak ponnen en Brandhout op het wefk eerste Binnenhaven. Te bevragen W. Anker, Aannemer Vlissingen. De marmere treden in de ves tibule leken hem te draaien, te wankelen. Met loome schreden liep hij naar zijn kamer. Hoorde stemmen gewirwar. Luid, vroolijk, opgewekt. Hij bleef verbaasd staan. In gewone omstandigheden was 't nu doodstil op de kamers. Achter de zware deur links zaten de twee direc teuren omstreeks dezen tijd. Hij hoorde de keelstem van Weber nu praten. En er werd gelachen. Hij onderscheidde ook de stem van den zeer-plcchtigen van den zeer-deftigen meneer De Roo. 't Was hem of hij droomde Hij trad de kamer binnen. En bleef staan met groot /er- baasde oogen. De lui zaten niet aan hunne schrijftafels. Midden in het vertrek stond meneer De Roo, sigaar tussehen de lippen een vroolijken trek op het gelaat. Was 't werkelijkheid of visioen Hij werd ontvangen met een soort van uitbarsting, gejoel. Meneer De Roo keek met kwasi- vergromd gezicht op zijn horloge. Maar dadelijk kwam de jolige trek weer terug. „Als 't een gewone dag was, Van Rijn", zei de procuratie houder „dan kreeg je een uit brander eerste klasse, 't Loopt waarachtig al naar tienen Maar afijn. Vandaag wordt alles ver geven. Kijk is hier. Namens de directie mag ik je ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan der firma, deze enveloppe overhandigen En meneer De Roo hield hem een gele enveloppe voor, met zijn naam beschreven en een lakje erop. 't Moest een surprise voor de heeren blijven. Straks zal er ge legenheid zijn de directie te gaan feliciteeren. En halfeen hebben de heeren vandaag vrijaf!" Meneer De Roo glimlachte over het verbouwereerde en te gelijk opgetogene van Karei van Rijn. Die met een ruk de enve loppe openscheurde. Lapje van veertigDouceur, gratificatie. Hij schudde meneer De Roo de hand en dankte, dankte, met zoo er kentelijkheidsvertolking, alsof De Roo de schenker was. Hij gaf handjes aan de collega's. „Valt op e?n gloeiende plaats he?-' zei er een, lichtelijk wreed aangelegd, Maar Van Rijn trok er zich niks van aan. Het groene lapje rustte in zijn portemonnaie. En hij dacht aan Jet. Even kwam 't in hem op om te vragen, met een trammetje heen en weer te mogen gaan. Zijn vrouw te vêr- rassen. Maar dat was toch après coup al te gek, te vernederend. Toen kwam de boodschap, dat de Directie de heeren gaarne zou ontvangen, op hun verzoek. Jassen werden afgeborsteld, boorden recht gestoken. Gezichten in errtstigen plooi gezet. Meneer De Roo voorop. Al de anderen achter hem. De ruime kamer van de directeuren binnen met het hooge plafond, de enorme bu reaux, de zwaar fluweelen gor dijnen, de fauteuils, de dikke tapijten het ontvangzaaltje waarachter de soberder-ingerichte particuliere kantoren waren. Diepe buigingen, toespraak op respec- tueus achten toon. Antwoord van den oudsten firmant. Vriendelijk afgepast. Een voor een kwamen de employés aan de beurt. Welwillend hand drukje van chef tot heel nederig buigenden, enkele woorden van eerbiedig gelukwenschen zeg genden employé, die ook zin speelde op de verrassing, het personeel heden bereid. Wat minzaam glimlachje uitlokte van groot-financier, die al haast niet meer denkt aan dat aardigheidje. Toen was 't uit. Gingen zij opdeteenen loopend, heel zachtjes en voorzichtig uit de statig- deftige weelde vanontvang-zaaltje En ook in de gang bleef nog de statige stemming hen be- heerschen. Maar nu botte de joligheid weer los. Er kwam licht van pretlust in de oogen Meneer De Roo zei, dat het hek nu toch van den dam was. Hij had met de Directie alles afgesproken. Zeif bleef hij nog wat werken. Maar als de heeren er de voorkeur aan gaven.. Hij Brandstoffen Huisbrand. Klasse I tot en met VII in het tijd vak 1 Mei 1919-31 Maart 1919. Hieronder volgen eenige aan wijzingen omtrent de kaarten, welke geldig zullen zijn in het bovengenoemde tijdvak. De meest gebruikelijke kaarten zijnde nulbon, de minimum- rantsoenkaart, de aanvullings- rantsoenkaart, de zomerantsoen- kaart en de extra rantsoenkaart. De nulbon wordt ter beschik king gesteld, één voor elk gezin. Zij geeft recht op 1 éénheid brand stof, af te nemen tussehen den datum van uitreiking en 1 Oc tober 1919. De minimum-rantsoenkaart geeft recht op 10 eenheden, af te nemen tussehen 1 October 1919 en 3l Maart 1920. De aanvullingsrantsoenkaart is bestemd voor houders van meer dan één schoorsteen. Op de bons van die kaarten kan voorloopig niets anders ontvan gen worden dan turf. De zomerrantsoenkaart is voor die gezinnen, welker wo ning niet is aangesloten aan het gasnet. Deze laatste geeft recht op 5 éénheden brandstof, af te nemen voor 1 October. De extra-rantsoenkaart, recht gevende op 2 éénheden (af te nemen tussehen den datum van uitreiking en 31 Maart 1920) wordt slechts uitgereikt aan ge zinnen bestaande uit 7 personen of meer. Wij verwijzen naar achter staande advertentie der Brand stoffen-commissie, waarin aan gekondigd wordt dat de nulbon kan worden afgehaald in den loop der volgende week. Op verzoek van de Brand stoffen-commissie vestigen wij er de aandacht op, dat: 1. moet worden meegebracht de domiciliekaart en het lichaam van de minimumrantsoenkaart, gegolden gedurende het afge- loopen seizoen 2. voor groote gezinnen (7 personen of meer) op die zelfde dagen de gelegenheid bestaat om zich aan te melden ter verkrijging van de extra-rantsoenkaart. van Vlissingen. Van 26 April—2 Mei. ONDERTROUWD P. J. van den Heuvel jm. 35 j. en A. E. Acke, wed. 29 j. D. Peeman, jm. 26 j. en J. C. W. Kesteloo, jd. 23 j. D. J. Bimmel jm. 22 j. en F. L. M. Dene jd. 27 - W. C. Ver beek jm. 27 j. en D. Visser jd. 27 j. P. J. Schroers, jm. 24 j. en E. J. van Honswijk jd. 20 j. P. A. Wilckens jm. 30 j. en P. M. Mulder jd. 19 j. W. van de Velde jm. 34 j. en J. B. Volk jd. 33 j. GETROUWD P. Schottmans jm. 24 j. en L. A. Boogaard jd. 25 j. M. Piersma jm. 23 j. en T. Krul jd. 22 j. H. Rammeloo jm. 32 en P. Maas jd. 37 j. H. Groesser, jm. 29 j. en D. M. Pieterse jd. 21 j. W. Stroo was gemachtigd hen vrijaf te geven. En zij gingen. Karei van Rijn was in een ommezien op straat. Nou 's overleggen. Eerst sigaren koopen. Bij dien Holtman die hem onlangs geweigerd had een kistje van vijf en twintig voor een week te poffen, zeggend dat hij in principe niemand meer krediteerde. Meneer nrest 't niet euvel duiden, maar de ervaring, en dan in dezen tijd.Daar stond Holman zelf achter de toonbank. LekkerDe vent trok al bij voor baat een gezicht van: je weet't. Doe maar geen moeite „Mag ik vijf van vier cent hebben, middensoort" zei Karei doodgewoontj&. En hij legde het groene lapje neer. „hebt U terug van veertig?" Hij zag best, hoe Holtman met eigenaardige oogjes naar het briefje keek. „'k Zal eens zien" zei ie. Ging met het bankbiljet naar het ka mertje achter de winkel. Bleef geweldig lang weg. Onderzocht zeker met secure bedachtzaamheid 't wonderbare lapje. Maar kwam terug en telde uit papier, stapeltje zilver. Karei wou nog jm. 32 j. en L. de Groot jd. 39 j. A van Rijswijk jm. 22 j. en L. de Rijk jd. 17 j. BEVALLEN G. Mulder geb. de Kuijper, d. E. C. Jeurissen geb. Benée, d. OVERLEDEN C. W. Verbeet d. 3 j. A. J. Kokelaar z. 8 m. A. Ane- maet, wedr. vdn C. J. Hamakers 75 j. C. P. Biesta, z. 10 j. M. A. de Klerk, vrouw van J. S. Rosset 61 j. P. M. W. Schröder, man van J C. Wijn- berge 57 j. C. B. Streefkerk z. 2 j. M. Streefkerk d. 1 j. C. van Oorschot z. 5 m. I. P. Blok, man van E. Lom baard 47 j. Het aansteken der lantaarns. In verband met de afwijking van de artt. 10.11. 20 en 23 van het Motor -en Rijwielreglement, door den Minister van Waterstaat tot nadereaankondiging toegestaan laten wij hier een lijstje volgen van de tijdstippen in dit jaar ge durende welke rijwielen, hand karren en bespannen wagens van een brandende lantaarn voorzien moeten zijn. Licht op tussehen de uren Mei Zomertijd Zaterd. 3 9.25nm.4.24vm. Zondag 4 9.27 - 4.22 Maand 5 9.28 4.21 9.30 - 12.53 1.9 4.19„ Woensd. 7 L31 4.10 Donderd.8 1.50,, 4.15,, Vrijdag 9 2.08,, - 4.13,, ZaterdaglO 2 28,, 4.11,, Bestuurders van bespannen wagens, die van deze afwijking gebruik maken zijn evenwel ver plicht zorg te dragen dat hunne rij- of trekdieren voorzien van geluidgevende bellen. Het motor- en rijwielreglement. In afwijking van artikel 23 van het motor- en rijwielreglement behoeven handkarren, die zich tussehen één uur na zonsonder gang en één uur voor zonsop gang op een kunstweg bevinden niet voorzien te zijn van een lichtgevende lantaarn. Lyn StadStation Dinsd. 6 tan van Bellüaiypsrk Station v.m. 5 25 v.m. 5 55 630 7 7 25 8 8 45 915 9 40 10.20 11.15 11.50 n in. 12 10 n m. 12.30 12.45 1.20 1.50 2.10 2 40 3 05 3 25 3 46 4.25 4.45 5.10 5 40 6 - 6 20 6 40 7.10 7 40 8 8 30 9 9.45 10.15 10,30 11.— iets koopen om Jet te verrassen Maar wat? Hij had zoo'n drang om haar het groote geluk van „douceurtje" te vertellen. Wist 't opeens. Van Wijk, de confiseur, die een kleine twee gulden kreeg, was een van de allerergste beertjes. De loopjon gen, met de pruts-kwitantie kwam altijd precies wanneer er geen duit in huis was Stond te luien te stampen, met het pa piertje te wapperen Wacht 's even. Daar had ie den winkel van Van Wijk. Anders stapte Karei er altijd met geweldige haastpas- sen langs doodsbang dat de juffrouw hem wenken zou Nu trad hij binnen. De juffrouw groette hem nauwelijks. Keek Karei aan met nijdig minachtende oogen. Hij vroeg zoo en zooveel dure taartjes. Legde muntje van tien neer. „U krijgt nog iets van mij, niet waar?" zei hij tegelijk. Genoot van haar verbazing en nu-ont- luikende hoffelijkheid. Snelde naar huis. Vloog de trap op. Jet was in de keuken. Hij hoorde haar praten met Griet. (Slot volgt.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1919 | | pagina 2