Binnenland. Provinciaal Nieuws. Rechtszaken. Beurs van Amsterdam. 2l/« 817» 3 967, 3 937» 4 101 4 997» 5 3 317. 47» 49 47» 97 47» 997, 47» 1007» 4 627.» 4 97 4 977. 4 10P/., 4 10P/,. 4 987. 4 967 4 977i. 5 98 5 97'7.. 287„ 31 4 857» OOSTENRIJK. Een duel. De redacteur Pollonais van de Gaulois, heeft generaal Perrein, chef van den generaleu staf van het Fransohe leger, die de gewezen kapitein Dreyfus bij de begrafenis van Zola op een in het oog vallende hartelijke wijze de hand heeft gedrukt, zijn getuigen gezonden. Het duel vindt hierin niet zijn hoofd oorzaak. De quaestie is deze: De journa list voelt zich beleedigd over een antwoord, dat generaal Perrein heeft gezonden aan graaf De Castellane, luidende dat niemand geloof hecht aan de mededeeling van de Gaulois als zou Perrein den ex-kapitein Dreyfus, te vriendelijk hebben bejegend. De getuigen van den heer Pollonais zijn de heer Jullivet en commandant Villepin van generaal Perrein, de senator Clemen- ceau en generaal Villien, chef van de Polytechnische school. ENGELAND. Prinses Stefanie Te Londen is men zeer verwonderd over de koppigheid van koning Leopold van België, over het tweede huwelijk van zijn dochter Stefanie, weduwe van den Oostenrijkschen Kroonprins. Meu heeft te Londen eene geheel ande re opvatting, want is niet de dochter van Koningin Victoria, prinses Louise, gehuwd met een markies Lorne, later ver heven tot hertog van Argyll, en is de dochter van dezen Koning van Engeland, prinses Louise van Wales, niet gehuwd met een hertog van Fife? De stamboom der Lonyay's is een zeer oude en hechte en het voorgeslacht van den gemaal van prinses Stephanie van Bel gië, graaf Elemer Lonyay is meer dan 1000 jaar oud en stamt af van een der ze ven hertogen van Hongarije. Alvorens in het huwelijk te treden met een Belgisch» Koningsdochter waren er verschillende Lonyay's die met Koninklijke families ge parenteerd waren in de XlIIde eeuw met de Hongaarscbe Koninklijke familie, in die eeuw was een Lonyay groothertogin van Transylvanië, in de XVle eeuw was een Lonyajr vermaagd met Koning Ste- phanus Batory. In Hongarije laat men bovendien de vrou wen hun titels behouden wanneer zij in het huwelijk treden met echtgenooten, die een lageren titel voerenzoo is het ook in Engeland, in Italië, in Spanje, vroeger ook in Frankrijk. FRANKRIJK. De lantaarn van Combes. Minister-president Combes heeft in het Grand-Hotel te Parijs een groote redevoe ring gehouden waarin hij wees op het neutraal maken van religieuse scholen. Hij hoopte, dat nu het licht in alle hoeken van Frankrijk zou zijn doorgedrongen. Een mooi licht dat deze kerkvervolger aan de Fransche Republiek brengt door haar te ontvreemden van hetgeen de Fransche na tie groot heeft gemaakt tot in verre ge westen. De verloopen seminarist wacht zich dan ook wel aan de religièusen buiten Frankrijk te tornen. Bluf is 't wat de godsdiensthater heeft verteld over het licht, dat is doorgedrongen nu hij de bevelen heeft af te wachten uit de donkere holen der vrijmetselarij. De haat tegen Rome maakt het Fransche Ministerie blind voor de gevolgen die zich weldra zullen open baren, daar reeds nu het ongeloof en de godsverzakingen in de Fransche Republiek haar triomfen vieren. Bij kon. besluit is benoemd tot re gent van het Huis van Bewaring te Mid delburg jhr. mr. E. A O. de Casembroot, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, te Middelburg. Verder is een pensioen verleend van f 630 's jaars aan C. H. de Wagemaker, adj.- comm. Ie kl. ter provinciale griffie van Zeeland. Tweede Kamer. Tot rapporteurs over de suikerbelasting, de algemeene beschouwingen en de finan- tieele hoofdstukken der Staatsbegrooting zijn de heeren Van Dedem, Van Alphen, Röell, Heemskerk en Van Raalte benoemd. Met ingang van 1 November 1902 zijn in Zeeland verplaatst de kommiezen bij 's rijks belastingen: F. W. Boes le klasse van Zierikzee naar Middelburg; J. de Vuijst 2e kl. van Ter Neuzen naar Zierik zee; P. A. Groenewoud 3e kl van Renes- se naar Terneuzen; I. Risseeuw 3e kl. van Sas van Gent naar Ronesse; A. van Nieuwenhuize 4e kl. van Cortgene naar Sas van Gent; D. J. Jansen 3e kl. van St. Maartensdijk naar Cortgene; M. T. E. Nederhaud 3e kl. van Hoedekenskerke naar St. Maartensdijk; M. D. J. H. van den Brink 3e kl. van Veldzigt naar Hoe dekenskerke; J. C. Maat 4e kl. van Kau- ter (gedetacheerd te Sas van Gent) naar Veldzigt; J. Kesteloo 4e kl. van Hontenis- se naar Kauter; A. Beun 4e kl. van Echt naar Hontenisse; P. Bouwens 4e kl. van Oostburg (tijd. gedetacheerd Sluis) naar Sluis; A. Looi 3o kl. van IJzendijke naar Vlissingen (haven); L. Michielsen 3e kl van Oostburg naar Yzendijke; J. de Ron de 3e kl. Bruinisse naar Oostburg; P. J Stoutjesdijk 3e kl. van Koewacht naar Bruinisse; J. J. de Vuijst 4e kl. van Kau ter (gedetacheerd te Koewacht) naar Koe wacht; J. L. Martens 4e klasse van Kau ter (tijd.) naar Kauter; en T. L. Coone le kl. van Well naar St. Jansteen. Arme dieren. Men schrijft ons In de eerste dagen van October. Koud hé «Nou de smeden hebben het druk. Zie de menschen eens met kachels kruien. De klassieke tijd voor 't zetten van de kachel is begin of midden November. Maar, hoe sterk ook de tegenstand onzer zinde lijke, zorgzame huismoeders is, zwichten moeten ze voor de overmacht en met een zwaren zucht worden poetslap en smeerpot voor den dag gehaaldIn Gods naam dan Intusschen klaart de lucht nog maar niet op en onophoudelijk voeren Oosten- en Noordenwind, tegen alle regelen der natuur in, een hevigen strijd, wie ons den meesten regen zal bezorgen. Arme zwaluwtjes Ze hebben honger en geen eten ze zijn koud, maar zien geen zon. Treurig en met hangende vleu geltjes zitten ze op dak of draad. Sommigen zelfs wagen zich tot in de woningen, om de daar schuilende muggen en vliegen van muur en zoldering te pikken maar den volgenden dag liggen ze verhongerd voor 't gebouw, dat haar een laatste verkwik king bood. In troepjes passeeren ook de vinken, en zoeken, in gezelschap der musch, op de akkers insecten en onkruid-zaadjes op, die de grootste plagen der boeren zijn. Gezel lig van aard, hebben zij een hekel aan de eenzaamheid. Nauwelijks hooren zij den slag van hun kameraad, of zij vliegen op hem toe. Dit weet ook de vinker. Koude, regen, verkoudheid en rheumatiek trotsee- rend, zit hij, bezeten van zijn hartstocht, heele dagen bibberend in zijn hut, en wacht in spanning de komst zijner slacht offers. Verraderlijk klinkt zijn gepiep en lokt de argelooze vogels naar zijn net. Gevoel- loos hanteert hij het touwtje, dat zijn slaafjes klagelijk piepend doet opfladderen en .ja daar komen eenige vogels aan. Nog een ruk aan het touw Twee, drie een dozijn vinkjes strij ken neer. Ach, verraden door een lotge noot. Want krampachtig spannen de vin gers van den vogelaar zich om het touw Jawel Hij heeft ze Grijnzend van ge not, haast hij zich naar zijn slachtoffers. Een voor een betast hij ze, of ze vet zijn, en dan, nu ja, dan drukt hij ze dood. Hij ziet niet den brekenden blik hij hoort den doodskreet niet hij voelt niet den stervenden harteklop. Gelijk de hond op het wild, zoo werpt hij zich met wel behagen op het treurige zoodje, dat onder zijn moordende hand den dood vindt. We hebben ook een wet. Maar die geldt niet altijd, en wanneer ze geldt, wordt ze nog niet toegepast. Wie een rijwiel 's nachts zonder licht over de straat draagt loopt gevaar beboet te worden, maar wie honderden nuttige dieren uitroeit, verdient den dank der natie ZUIDDORPE Dat ons dorpke aardig vooruitgaat en ook al bijna de 1800 uit- strompelt, blijkt alweer uit het feit, dat hier een brievenbus is bijgeplaatst in den Ouden Polder, ongeveer 3 kwartier gaans van het hoofdkantoor. De bus hangt bij E. de Block. Wat zouden de menschen, van 25 jaar terug, zeggen, als ze nog eens hun grij zen kop uit het graf konden steken. Want zij hebben nog den tijd gekend, dat er geen moedertje op 't spinnewiel bleef, wanneer de bode in ons dorpke arriveerde en één brief meebracht. Dat gebeurde zoo elk jaar een paar malen, en dan stak hij 'm al uit de verte omhoog, om de men schen te verkondigen, dat er nieuws was. Leve de vooruitgang ZAAMSLAG. Gelukkig valt de bieten- oogst zeer mee; er zijn maar weinig boe ren, die een opbrengst van 12000 K. G. per gemet hebben. Over 't geheel kan op 16000 K. G. gerekend worden, wat niet buitensluit, dat er <>ok nog zijn, die 18000 en 19000 K G. oogstten. Ook hot gehalte valt buitengewoon mee, vooral in verge lijking met de lage cijfers, die de onlangs onderzochte monsters hadden. Een gehalte van 15/°o is heel gewoonhet hoogste gehalte, dat in deze gemeente voorkwam, was 16,2 procent. Dit laatste hooge ge halte kwam juist voor bij een boer, wiens opbrengst per gemet nu juist niet schitte rend was. Zoo maakte dus het gehalte weer goed, wat door het lage gewicht ge mist werd. Het besproeien van aardappel, met bouillie bordelaise is stellig geen middel, dat de aardappelziekte keert. Omtrent drie perceelen aardappels van denzelfden eigenaar, die telkenjare gewoon is te be sproeien, ontwaren wij de volgende resul taten Perceel I bepoot met watjes, 2 X be sproeid, gaf 100 zak goede en ongeveer 40 zak zieke arrdappels per gemet. Perceel II bepoot met Rijselaars, 3 X besproeid gaf 120 zak goede en 15 zak zieke aardappels. Perceel III (nog niet gerooid) liggende naast perceel II, is met Rijselaars bepoot, 3 X besproeid en heeft juist dezelfde be werking van perceel II gehad. Toch zal de eigenaar heel blij wezen, indien hij er per gemet 30 zak goede aardappel van krijgt. Ten slotte kan nog meegedeeld worden, dat er onbesproeide stukken in de ge meente waren, waarvan ruim honderd zakken goede aardappels per gemet wer den gedolven. Ouders die hun kinderen herhalings- onderwijs willen laten geven, wijzen wij er op, dat zij vóór 15 October aangifte moeten doen bij het hoofd der school. Het groote nut van dit onderwijs behoeft hier zeker, niet betoogd te worden. Men be gint gelukkig hoe langer hoe meer in te zien, dat goed onderwijs onontbeerlijk is. BOSCHKAPELLE, 9 Oct. 1902. P. de Hondt, herbergier alhier, sneed gisteren een paar witte kooltjes, die, gezuiverd, te zamen 19 kilootjes wogen een van 10 en een van 9. Als men weet, dat een kool van 4 a 5 kilo geen kleintje n\eer is, behoeft men niet te vragen, hoe groot deze plantjes zijn. AXEL. Alhier is, naar men meldt, de nieuwe openbare school plechtig in gewijd. De burgemeester hield een toe spraak en de kinderen werden onthaald. Het gansche gemeentebestuur was bij de plechtigheid tegenwoordig. Het gebouw voldoet goed, het is van alle gemakken voorzien en van de be schikbare ruimte is een practisch ge bruik gemaakt. Na afloop van het kinderfeest veree- nigden zich de leden van den raad, de aannemers en de jonge dames, die bij de bediening der kinderen de behulp zame hand hadden geboden, aan een maaltijd OVERSLAG. Twee jongelieden van hier, P. Acke en E. Apers behaalden den lsten en 2den prijs op de teeken- school te Lokeren. Het toeval wil dat de gelukkigen buren zijn. De Zondagscursus aan genoemde tee- kenschool wordt door vele jonge am bachtslieden uit de omgeving gevolgd. KOEWACHT. Onze jagers klagen steen en been over de schaarschte aan wild, vooral van hazen. Een Belgisch heer, die hier een uitgebreid jachtterrein heeft, jaag de van 's morgeus 9 uur tot 's namiddags 5 uur en bracht 1 (zegge één haas) mee naar huis. «De pensers zijn er roede van door," roepen de jagers treurig uit. Het is te verwachten, dat op deze wijze de aardigheid er bij velen af zal gaan en er in 't vervolg weinig jachtacten meer aan gevraagd zullen worden. TER NEUZEN, 9 Oct. Benoemd tot gemeente-bouwmeester alhier de heer Brand van Giesendam. Benoemd tot gemeente-bode alhier, Zonneville thans veldwachter te De Steeg. HULST. Het bestuur der letterlievende vereeniging „Ernst en Luim" alhier heeft besloten, dat de groote internationale tooneel en voordrachten wedstrijd zal plaats in de concertzaal. „De Harmonie" en wel de Zondagen 24 October, 16 November, 30 November en 14 December. Er zullen 42 voordrachten gegeven worden, waar onder twee buiten den wedstrijd en een zestal tooneeelstukken. De luisterijke prijs- uitdeeling zal geschieden op een nader te bepalen datum. HULST. De heer A. P. Standaert, klerk aan het post- en telegraafkantoor al hier, is als zoodanig overgeplaatst naar het kantoor Roermond, terwijl in zijne plaats treedt de heer Eijcke van Terneu zen HULST. Ook het afstempelen van brie ven mag niet zonder oplettendheid ge schieden. Dit bleek altegoed toen een brief afgezonden uit Groningen den 6 Oct 1.1, alhier arriveerde den 9 October s'avonds. Door het nonchalant afstempelen te Groningen was de brief niet recht streeks naar Hulst gekomen, doch had eerst Huil (Engeland) bezocht, men had te Gioningen het poststempel zoo afge drukt dat de laatste twee letters van Hulst zeer slecht te zien waren. Jammer dat die onachtzaamheid een goede zaak ongetwijfeld totaal bedorven heeft. GRAAUW. De heer H. Francken, raads lid en pas gekozen voorzitter van 't alge meen Armbestuur heeft voor beide betrek kingen bedankt. Jl. Woensdag bovond zich de knecht van den heer Rottier, grossier te St. Jan steen, met zwaai beladen kar en paard, in de nabijheid der sluis op de boogte der smederij van A. Poppe. Door een winke lierster aangeroepen, liet hij het paard e ven onbeheerd en bond de lijn aan de kar. Of deze nu te strak aangespannen was of iets anders het dier hinderde, dat is niet uitgemaakt, zeker is het echter dat 't paard schielijk begon te deinzen en met alles achteruit den vrij steilen dijk aftui melde, zoodat het een en ander op en bij het erf van de wed. L. Vlasveld terecht kwam. Bij deze tuimeling drong een der ijzeren haken van de dikke ladder, die onder aan de kar bevestigd was, het dier tot op een lengte van 3 d. M. in het lichaam. Na de hardhandige verwijdering van dezen haak is het paard onder hevi ge pijnen bezweken. Van de kar was een treem gebroken en aan sommige winkelwaren, wat licht te begrijpen is, nog al wat schade. Voor de zooveelste keer is weeral het bewijs geleverd, dat men nooit voorzich tig genoeg met een paard kan omgaan. Het paard was verzekerd voor f 500 bij de Onderl. Veeverz. Mij. in 't voormalig Ve district van Zeeland. HENGSTDIJK, 9 Oct. Zijn we wel irn gelicht, dan zal onze goede Burgemeester nog een supplement geven op zijn instal latie-feest. Z. Ed. Achtb. heeft het voor nemen de schoolkinderen in de aanstaan de week, Donderdag, een prettigen dag te bezorgen. Zij zullen onthaald worden op broodjes met melk. Wij juichen de har telijke gulheid van den Ed. Achtb. heer van Esbroeck luide toe, en danken bij voorbaat Z. Ed. Achtb. voor de mildheid, waardoor hij de onschuldige kinderharten de toekomst van Hengstdijk, nu reeds aan zich verbindt! 10 Oct. De collecte voor de arme broeders van Transvaal heeft in onze ge meente f21.70 opgebracht, aanmerkelijk bedrag voor onze kleine gemeente. SAS VAN GENT 9 Oct. Eenige onzer moeders hebben van avond zeker aan hunne lieve spruiten de vraag gesteld „Waar heb je toch in gezeten?" „Hoe kom je toch zoo nat En toen daarop het bedeesde ant woord kwam van de anders niet bedeesde knapen dat ze bij het probee- ren van de nieuwe brandspuit geweest waren," toen zijn die moeders van we- ge het nat waarschijnlijk in vuur ge raakt en hebben hunne knapen een „warm pak" toegediend. Doch we zullen die moeders verder niet volgen in hunne spoedkundige praktijken. We zullen maar weêr terugkeeren naar de proeven, die met eene in ge bruik geweest zijnde brandspuit geno men worden. Het dagelijksch bestuur is met een groot getal vrijwillige brand weermannen en eenige nieuwsgierigen mengeki aan het brandspuithuisje samengeko men, om despuit die men van plan is te koopen voor onze a. s. vrijwillige brandweer, te probeeren en te zien probeeren. De voorloopige vrijwilligers zetten werkelijk hun beste beentje voor en pompten zooals er maar gepompt kan worden, zoodat met een slangen lengte van 90 meter een flinke straal verkregen werd. (Onze oude spuit zal evenwel onder dezelfde omstandigheden zeker hetzelfde effect kunnen bereiken.) De proef mag naar veler meening welgeslaagd heeten. Dan is de te koo pen spuit, (die al eenige jaren elders dienst gedaan heeft, hetgeen vooral aan de slangen goed merkbaar is) niet duur. Bij flinke opkomst der leden is een vrij willige brandweer een „schoon ding." Voortaan kunnen we dus geruster zijn OOSTBURG, Oct. Den 1 sten Novem ber a.s. zal aan de openbare school alhier weer een aanvang gemaakt worden met het geven van herhalingsonderwijs, gedu rende de wintermaanden. Het is te ho pen en eveneens zeer in 't belang van velen, dat van deze gelegenheid een ruim gebruik gemaakt worden. De hier zeer goed bekende de Fr. en zijn gezin, die den geheelen zomer rustig achter een haag in de weide van den Cr. hun tenten hadden opgeslagen, werden voor een paar weken genoodzaakt met hun heelen inventaris te verhuizen. Dit is evenwel een kleinigheid voor on zen man. Gauw zijn boeltje samenge raapt en aan den dijk maar neergelegd. Het schijnt echter, dat ook het polderbe stuur er niel op gesteld is, de Fr. den be- noodigden grond voor zijne geimproviseer- de woning af te staan althans, hem is aangezegd, dat hij binnen een dag of acht zijne bagage moet opgeruimd hebben. Zoo zal onze man dan weer op eene andere plaats aanlanden en op die manier kan hij aan den gang blijven. Zou er dan geen mogelijkheid bestaan, dit gezelschap toch eenigzins tegen den winter te wapenen, door ze ergens on der dak te brengen? HEILLE. Woensdagmorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in een stroo- mijt, staande in de onmiddelijke nabijheid der huizen van de arbeiders Robinson en V. Belleghem, die beiden afwezig waren. Doordien er geen wind was en de vlam men steil omhoog gingen, bleven de beide woonhuizen gespaarddank zij vooral ook de spoedige hulp der buren. Een varken uit zijn hok gejaagd, was zoo slim den brand te ontloopen. De stroomijt, benevens een houtmijt en een varkenshok werden een prooi der vlam men. BIERVLIET. Dinsdag vergaderde de raad. Aan Mej. van Rossenberg, onder wijzeres aan school B te Driewegen werd wegens hare benoeming aan school A. ontslag verleend met ingang van 15 Oct. De heer J. Maarleveld, tijdelijk on derwijzer aan school A, zal met ingang van dien datum als tijdelijk onderwijzer aan school B werkzaam zijn. Sollicitanten zijn opgeroepen. Die acte voor vak j bezitten, zullen de voorkeur genieten. Boekweit is een gewas, dat in deze gemeente niet verbouwd wordt in dit jaar echter wel. De landbouwer Verplanke had in den Helenapolder een partij land, dat zwavel achtig en ook nitgeput was. Aanvankelijk was het bestemd tot braakland, doch werd ten slotte met boekweit bezaaid. Dit ge was groeide welig en leverde nog ruim 12 hectoliter per gemet op. IJZENDIJKE, 8 Oct. '02. Heden ont vingen de ouders van den Eerwaarden Heer P. Doens, pater Redemptorist alhier het bericht, dat hij van Wittem (L.) ver plaatst was naar het Missiehuis der orde te 's Hertogenbosch. AARDENBURG, 9 Oct. Eindelijk is men met het rooien der bieten alhier be gonnen. Nu zooals wel te denken was bij den natten zomer dien wij gehad hebben, ze zijn tegengevallen als wij verleden jaar gevallen hadden van 20.000 k.g. en meer per gemet, zal het mooi zijn als door elkander 12.000 k.g. per gemet gehaald wordt. En het suikergehalte is ook lang niet wat het verleden jaar was. Vele landbouwers beginnen dan ook naar een ander product om te zienvooral zullen aardappelen gekozen worden, we gens de goede prijzen die hiervan gemaakt worden. Reeds heeft een landbouwer een nieuw soort planters laten komen, om het het volgend jaar er verscheidene gemeten mee te beplanten. Zoetjes aan begint de bietencultuur op den achtergrond te ra ken. AARDENBURG. Met den aanvoer der suikerbieten is ook hier begonnen. Algemeen wordt geklaagd over veel loof en kleine takkige bieten, een gevolg van natten zomer. Mag ook de aardappel-opbrengst slechts middelmatig heeten, toch zal deze wegens de hooge prijzen hier thans 7 fr. per 100 K.G. de opbrengst der suikerbieten over treffen, en zullen velen worden aange spoord, om de suikerbieten te laten glippen en hun geluk te beproeven met de aard appelteelt. De heer G. A. Vorsterman van Oyen sedert ruim 20 jaren regent, en de laatste jaren voorzitter van 't college van regenten van het Burgergasthuis alhier, heeft we gens drukke bezigheden ontslag genomen uit laatstgenoemde betrekking. In zijn plaats is benoemd de heer S. W. Weijsfelt secretaris dezer gemeente. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. PER TELEGRAAF. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens: diefstal: B. d. B. 38 j. werkman, St«- kene (Belgie) en C. S. 31 j sjouwerman Middelburg, beiden aldaar in hechtenis, eerstgenoemde tot 1 jaar en laatstgenoem de tot 3 m. gev. straf met mindering der doorgebrachte hechtenis en P. J. P. 26 j. en F. W. d. B 18 j. sjouwerlieden Middelburg de le tot 9 m. en de 2e tot 1 m. gev. straf de le met mindering der preventieve hechtenis. eenvoudige beleediging C. B. 34 j. hvr. van A. M. P. zonder beroep IJzendijke tot f 5 b. s. 5 d. h. mishandeling van een ambtenaar: J. d. H. 42 j. werkman, Vlissingen, tot 3 w. gev. straf. invoer van gedistilleerd te Vlissingen A. J. B. 35 j. conducteur der stoomtram te Vlissingen en P. J. P. 26 j. werkman Middelburg, beiden f 5 b. ten behoeve der gemeente Vlissingen s. 1 d. h. VrijgesprokenP. de B. 27 jaar werk man Schoondijke beklaagd van diefstal. Staatsleeninjeen. NEDERLAND. Ned. W. S. Cert. do. Obl. 1896/98 do. W. S. Cert. HONGARIJE. Obl. Goudl. '81/93 L. 1892-1902 O. OOSTENRIJK Obl. zilver Jan./Juli PORTUGAL. O. B. '53-84 m. tick. do. '88-89 m. tick. O. Tabaksmonop. RUSLAND. O. Iwang. Dombr. do. G. R. 625 O. Obl. Binnenl. 1894 Oblig. 1880 Gec. do. GR. 625 do. K. H. Leening '67/69 do. pd. st. 100 O. Gr. 1898 Zuidw. Z. R. 125 do. Z. R. 625 Obl. in Goud '84 do. G. R. 1000 TURKIIE. Geconv. Serie D. do. Serie C. JAPAN. Oblig. Leeuing 1899 00

Zelandia | 1902 | | pagina 2