Onze Kroonluchter. weten te spelden, dat de onderdanen van Eduard VII alle Joodsche kinderen onverbiddelijk vermoorden en dat met hun bloed de nationale drank, gin, werd bereid! Even onzinnig als deze vrees is^ zal ook wel de vrees der Christenen zijn, die nog gelooven aan den ritueelen moord. Wij passen voor zulke nachtmer ries, waarvan men van zekere zijde de joden beschuldigd. De onderaardsche Rijkdommen. De schatten, die zich in de aarde bevin den, worden volgens de jongste bereke ningen op tweehonderd milliard gulden geschat. De olie alleen vormt bijna de helft van de totale opbrengst der aarde met 750 millioen tonnen, ter waarde van 47» mil liard Het goud 400.000 K.G., vertegen woordigt een waarde van 600 millioen. Alle andere producten, die men uit de aarde haalt, worden op een waarde van 1'/» millard geschat. Het geheel levert dus een inkomsten cijfer van 10 milliard gulden wat tegen 5 pc een kapitaal van 200 milliard zou geven. Shah van Perzië In den morgen voordat de Shah van Perzië naar Ram- bouillet zou gaan om president Loubet een bezoek te brengen, was hij tijdig opgestaan om den tandmeester te raadplegen, aan wiens goede zorgen hij te Parijs zijn ge bit had toevertrouwd. De Shah had even wel geen kiespijn en hij behoefde voor het oogenblik zich aan geen kunstbewerking te onderwerpen. Hij hield den tandmees ter toch een tijd lang aan de praat en verzocht hem, de instrumentenkist te wil len laten zien, die hij had meegenomen. De dentist legde de beteekenis der ver schillende tangen uit aan den vorst der Perzen, die te kennen gaf, dat, hij wel graag eens de werkelijke toepassing van de werktuigen zou willen zien. ,,Er zijn onder mijn gevolg zooveel personen met een slecht gebit" zeide hij ,,dat daar allicht een paar kiezen onder zullen zijn, die hoognoodig moeten worden ge trokken.De Shah keek in het rond, maar het vertrek, waar kort te voren nog onderscheiden personen van zijn gevolg vertoefden, was stilletjes leeggeloopen en alleen de Grootvizier was nog aanwezig De Shah glimlachte en gaf den tandmees ter te kennen, dat deze nu gaan kon.. Het verhaal doet denken aan Peter den Groote, die aan de heeren die hem rond leidden, verzocht een van zijn gevolg te willen gebruiken om op het levende lijf eens de toepassing vaD eenige der folter- werktuigen te vertoonen, die men hem liet zien. Maar de Oostersche monarch schijnt wel goediger dan zijn Russissche voorganger ook willen wij niet gezegd hebben, dat een tandmeester geheel met een beul overeenkomt, al ziet mogelijker wijs een Oosterling niet zooveel verschil tusschen die beide betrekkingen. Een oud acteur. De oudste Engelsche tooneelspeler, mr. Dool, is op 98-jarigen leeftijd overleden. Hij was nog zoo vroo lijk als een jongen en spaarde sigaren op, die hij op zijn eeuwfeest wilde gebruiken. Sir Henry Irving zond hem altijd een ver jaarsgeschenk. Tien jaren geleden trad mr. Dool voor het laatst optoen werd een benefice-voor- stelling voor hem gegeven. Vroeger speel de hij met groote acteurs; een bekende creatie van hem was de „doodgraver" in Hamlet. Hij trad voor het eerst op in 1820. Een gestolen Huis. Het lange- vingersgilde stelt zich niet meer tevre den met den inhoud van kasten en la den, zijn aspiraties nemen een steeds hooger vlucht. Dat bleek onlangs een Fransch piano-fabrikant, die sedert et telijke jaren een eenvoudig buitenver blijf bezat te Saint Quentin Plage. Het was een houten chalet op een gemet selde fundeering. Men stelle zich de verbazing van den eigenaar voor, toen hij te Saint Quen tin komende, zijn huis verdwenen vond, niets dan de 'steenen fundeering was overgebleven. Een aanklacht bij het parket heeft niets uitgewerkt; dat het huis gestolen is, staat echter vast. Drijvende scholen. Een vernuf tig Amerikaan heeft een nieuw groot zeilschip ingericht als drijvende school, ruimte bevattende voor 250 leerlingen en 25 onderwijzers. Het plan bestaat negen maanden van het jaar met dit vaartuig zeereizen te maken, om aldus de leerlingen de voordeelen van de zeelucht te doen ge nieten en de voornaamste havens van de wereld te bezoekende ondernemer meent daardoor practische kennis te kweeken. Het school tijdperk wordt op vier ja ren berekend en het schoolgeld voor al dien tijd op twaalfduizend gulden. J. d. N., Cadzand, leerplichtwet, fl,50 of 2 d. h. M. K., Groede, als voren, f 1 of 1. d. h. J. B., Oostburg, als voren, f 0,50 of 1 d. h. H. L., Parijs, rijden met motorrijtuig zon der vergunning, f 15 of 10 d. h. Th. B., Bovenscha bij Brussel, als voren, f10 of 10 d. h. A. L., Groede, leerplichtwet, f 0,50 of 1 d. h. J. H. V., wed. v. G., Schoondijke, als voren, f0,50 of 1 d. h. R. G., Brussel, rijden met motorrijtuig met grooter snelheid als bij de wet bepaald is, f 10 of 10 d. h. J. J., zonder bekende woonplaats, dron kenschap, f 1 of 1 d. h. P. V., Oostburg, als voren, f 1 of 1 d. h. P. A. Z., Sluis, rijwielovertreding, ont slagen van rechtsvervolging. J. W. B., Aardenburg, rijwielovertre ding, fl of 1 d. h. L. v. H., Eede, als voren, f 1 b. of 1 d. h. J. J. en J. v. d. L., Zuidzande. leer plichtwet, elk fl of 1 d. h. C. F. A., IJzendijke, dronkenschap, f2 of 2 d. h. P. H., Oostburg, visschen met ongeoor loofd vischtuig en zonder vergunniug, 2X fl boete of 2x1 d. h. W. A., Biervliet, overtreding op het sluitensuur te Biervliet, f 0,50 of 1 d. h. C. F. M., Aardenburg, rijwielovertre ding. f 0,50 of 1 d. h. E. F. C., Brugge en W. A. B., Oost burg, dronkenschap, elk f2 of 2 d. h. P. J. Dh., Middelburg en J W. L., Schoondijke, als voren, elk f 1 of 1 d. h. F. H., Brussel, rijden met een motorrij tuig met grooter snelheid dan bij de wet bepaald is, 2 X f 15 of 2x10 d. h S. C. S. wed. A. M. G., Aardenburg, leerplichtwet, f 1 of 1 d, h. J. L., Groede en F. M., Breskens, dron kenschap, elk f2 of 2 d. h. F. H., Brussel, rijden met een motorrij tuig met grooter snelheid dan bij de wet bepaald is, 2 X f 10 of 2x10 d. h. E. C. M. en V. J. W. beiden te Aar denburg, visschen zonder acte of vergun ning, elk 2 X f0,50 of 2x1 d. h. A. D., IJzendijke, rijwielovertreding, fl of 1 d. h. J. G. J., zonder bekende woonplaats, dronkenschap, f 1 of 1 d. h. J. D., Eede, laten loopen van vee op eens anders hooiland, fl of 1 d. h. B. B., Sint Marguerite, los en onbeheerd laten staan van een paard, fl of 1 d. h. M. A. E. N., Maldeghem, rijwielover treding, f 0,50 of 1 d. h. A. H. M., IJzendijke, zitten op een hon denkar die aangespannen was bij het te genkomen van een bespannen kar, f 1 of 1 d. h. C. v. d. H., IJzendijke, los en onbeheerd laten staan van een paard, f 1 of 1 d. h. W. d. N., Biervliet, overtreding bij het sluitingsuur te Biervliet, f 0,50 of 1 d. h. J. d. H., Groede, visschen zonder acte of vergunning, 2 X f 1 of 2x1 d. h. P. Oh. E. H., Waterlandkerkje, jagen in gesloten tijd en op eens anders grond, 2 X f2 of 2x2 d. h. P. M., Groede, visschen met ongeoor loofd vischtuig en zonder vergunning, 2X f 1 of 2X2 d. h. C. C., Watervliet (B.), strooperij, f3 of 3 d. h. J. S., Hoofdplaat, dronkenschap, f 1 of 1 d. h. P. M., Breskens, te IJzendijke visch ver voeren die niet gekeurd is, f3 of 3 d. h. J. Th. v. B., Assenede, honden zonder muilkorf, f 1 of 1 d. h. P. v. d. L., Groede, het met ongeoor loofd vischtuig vangen van visch en zon der vergunning, 2 X f 1 of 2x1 d. h. T. H., Brussel, rijden met motorrijtuig met grooter snelheid als bij de wet bepaald is, f 15 of 10 d. h. R. G., Brussel en M. G., Cuesmes (B.), als voren, elk f 10 of 10 d. h. D. R. v. S., Weenen, rijden met motor rijtuig zonder vergunning, f 15 of 10 d. h. F. C. B., Watervliet, strooperij, f3 of 3 d. h. J. Th. K., Sluis, dronkenschap, 2 X f3 of 2X3 d. h. L V., Hoofdplaat, als voren, f2 of 2d. h. L. D. J. E., Biervliet, rijwielovertreding, fl of 1 d. h C. B. d. K., Biervliet, loopen over be zaaiden grond, f 0,50 of 1 d. h. I. W., St. Kruis en H. H. Zuidzande, rijwielovertreding, elk f 1 of 1 d. h. A. d. V. en J. B., Zuidzande, J. de H., Groede, leerplichtwet, elk f 0,50 of 1 d. h. annes Franciscus Vonck en Angelina Ma ria van den Berghe. Overlijden. 27. Josephus Yergauwen 3 m., z. van Augustinus en Florentina Fran- cisca van Goethem. Graanw. Geboorten. 4. Malvina So phia, d. van Petrus van Laer en Apolonia Meerschaert. 12. Agnes Emelie Marie, d. van Alphonsius Staal en Maria Silvia Vael. 29. Eduardus Theophilus, z. van Alphon sius Asselman en Francisca Johanna Jans- sens. 30. Alouisius, z. van Judocus Totté en Leonie van Denderen. Overlijden. 5. Paulina Rosalia Leenaert, 2 j., d. van Petrus en Rosalia van den Berghe. 6. Maria Louisa Durinck, 17 j., d. van Cornelis en van Anna Maria Kou ijzer. 27. Johannes Francies Maenhout, 80 j. echtg. van Dorothea Bertram. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 26 Sept. Krijn Hamelink, oud 25 j., jm. en Adrianna Susanna Scheele, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Sept. Jo- hann Dahlhoff, oud 31 j., jm. en Suzanna Neeltje Geensen, oud 20 j., jd. 25 Sept. Cammillus de Block, oud 22 j., jm. en Rosalia Nederlof, oud 18 j., jd. Cornelis de Blaaij, oud 24 j. jm. en Adrianna Sol, oud 21 j., jd. Abraham Johannes van Min- ner, oud 19 j., jm. en Jocoba Jacomina Hangoor, oud 19 j., jd. Saan de Regt, oud 22 j., jm. en Cornelia Rottier, oud 23 j-j jd- Geboorten. 21 Sept. Janna, d. van Jan Meeusen en van Fran<;oise van de Velde. Francina Sara, d. van Jan Lensen en van Jacoba Harte. 22 Sept. Adriannus Pie- ter, z. van Pieter Adrianus van Driel en van Joanna 't Gilde. Jan, z. van Pieter Fraanje en van Lournia Goudzwaard. 2o Anthonia Willemina, d. van David Ver- sluiis en van Cornelia Adrinana Riemens. 27 Sept. Josephus Fidelus, z. van Jose- phusPiessens en van Anna Catharina Koo- legem. Overlijden. 21 Sept. Arend Jacobus Dieleman, oud 4 m., z. van Dirk en van Elisabeth Adrianna Simons. 22 Sept. Izaak Paardekooper, oud 82 j., weduwn. van Pieternella Kusee. 23 Sept. Cornelus Fre- derik de Ruijter, oud 5 j., z. van Pieter Jacobus en van Janna Maria Drabbe. Adri- ana Pikkaart, oud 2 m., d. van Cornelis en van Adriana de Doelder. 24 Sept. Cornelis de Smidt, oud 3 j., z. van Cor nelis Johannes en van Hester te Dunne. 25 Sept. Anthonie Leenhouts, oud 82 j., echtg. van Johanna Maria Leenhouts. Pie ter van der Hoofd, oud 3 m., z. van Jo hannes en van Maria Petronella van Gel deren. 27 Sept. Jan Maurits Martell, oud 83 j., echtg. van Elisabeth Jonkers. doet Mengelwerk. Rechtszaken, Kantongerecht te Oostbnrg. Uitspraak van 30 September 1902. J. A. de H., Retrauchcment, geen vol doend zorg dragen voor het onschadelijk houden van een gevaarlijk dier, f5 of 3 d. h. Burgerlijke Stand. en Van 16 tot 30 September. Zuhltlorpe. Huwelijks-Voltrekkin gen. 17 Antonius Kaas 28 j., jm Coralie Marie Steijaert 24 j., jd. St. Jan Steen. 22. Huwelijks-vol trekkingen. Judocus van de Voorde 38 j. jm. en Hortance Adeline Stroobant 32 j. jd. Geboorten. 21. Petrus Augustinus z. van Honoré van Gassen en Maria Leonia van Bunder. 24. Aloijsius Seraphinus z. van Pieter Johannes Remortel en Melania van Dorsselaer. 29. Petrus Camillus, z. van Camilus Smet en Johanna Catharina de Witte. 30. Maria Magdalena, d. van Jo- Mijn rijke neef Otto liet zich voor vier 'jaren eer. huis bouwen, en dat huis werd ons noodlottig. Ofschoon hij geen duit daartoe van mij heeft geleend, ik heb al gezegd, dat het een rijke neef was, ofschoon wij met het huis niets hadden te maken, is het toch noodlottig voor ons geworden. Toen het bijna klaar was, vroeg neef Otto mij terloops: Hoor eens, Frits, kun jij ook on zen kroonluchter gebruiken P Hij brandt alleen petroleum en wij krijgen nu gas. Zoo'n ding is altijd moeilijk te verkoopen en ik zou 't ook niet graag doen, omdat het nog een huwelijksge schenk is. Ik zou willen, dat hij in de familie bleef. Daar ik een goeie kerel ben, kwam het niet in mij op, om dat verzoek af te slaan, ofschoon dadelijk twijfel bij mij opsteeg, of wij den luchter wel ooit zouden kunnen ophangen. Ik verklaar de dus mij bereid om het geschenk te aanvaarden. Ik kende de lamp wel, zij hing bij neef Otto in den salon, een zeer elegant ding met geslepen glas prisma's en geslepen ballons; behalve drie oliehouders, zaten er in 't rond nog vele armen aan voor kaarsen. Mijn vrouw was zeer verheugd, toen ik haar mededeelde, hoe goed neef Ot to ons had bedeeld. Alleen zouden wij den luchter voorloopig niet kunnen gebruiken. En dat was jammer. In on ze huiskamer was heelemaal geen plaats voor den luchter. Nog minder konden wij dezen ophangen in onze kleine eet kamer. Een salon waren we niet rijk en wij hadden ook geen plan om ons dien vooreerst aan te schaffen. Wij waren heel gelukkig 'in onze kleine gezellige woning, die groot ge noeg was voor ons: man, vrouw en een kind van vijf jaren waarvoor hadden we meer ruimte noodig Een paar goede vrienden kwamen ook wel bij ons, zonder salon. Maar men weet nooit, wat er ge beuren kan. Den luchter weigeren, dat zou dwaas zijn geweest. Zoo'n pracht stuk! Men kon hem immers inpakken en wegzetten. Voor mij was de zaak daarmee afgedaan. Toen de dag naderde, dat mijn neef zijn nieuw huis ging bewonen, onder ging mijn vrouw een merkwaardige verandering. Zij was in 't oog vallend stil geheel tegen haar gewoonte. Dikwijls trof ik haar aan, zonder dat zij iets om handen had, stijf op één punt starend. Bemerkte ze mij dan, zoo begon ze te zuchten en zette een onverschillig ge sprek op touw. Of ik betrapte haar, hoe ze bezig was een lange reeks van getallen onder elkander te schrijven en op te tellen. En als ik haar vroeg: „Wat doe je daar?" dan antwoord de zij, het hoofd schuddend, op treuri, gen toon: „Och niets! Laat me maar, een doel heb ik er niet mee!" Met duidelijke belangstelling bestu deerde zij eiken dag de advertentie-ko lommen in onze courant, zonder mij echter te zeggen waarom. Ik maakte mij inderdaad ernstig ongerust over Li- ze's gedrag en daarom vroeg ik haar op zekeren avond, terwijl ik al mijn autoriteit te hulp riep, wat dat alles eigenlijk te beteekenen had. Ach, het.is om de lamp van neef Otto, zuchtte mijn vrouwtje, en ik ge loof werkelijk dat haar oogen vochtig waren. Ik had het prachtstuk reeds vergeten Om de lamp riep ik uit. Maar lief kind... Ach ja, de lamp, die neef Otto wil geven. Nu wal zou die Ja, kijk, 't is toch eigenlijk jam mer, dat we dien mooien kroonluchter in een kist pakken en wegbergen. Dat moet ge, dunkt mij, toch ook begrij pen, schat. Hm, mijn hartje, als die gedach te jou tot bekommernis is, dan zal ik tegen Otto zeggen, dat hij zijn luchter maar moet houden of een ander er ge lukkig mee moet maken. Om 's hemels wil, Frits, neen, neen, dat niet... Ik ben al zoo blij met mijn nieuwe lamp. Je bent er blij mee? En je niets dan zuchten 1 Blij ben ik ook eigenlijk niet.... Maar ik zou blij wezen... Je bent blijJe zou blij wezen 1 Ik schudde h'et hoofd, ik begreep er niets meer van. Natuurlijk zou ik dat, zei mijn vrouwtje, een beetje gekrenkt. Ach, wat zijn jullie mannen altijd onbegrij pelijk. Ik zou zoo blij zijn als we hem konden ophangen. Nu kwamen er werkelijk tranen in haar oogen. Nu, Liesje, kunnen we het dan niet eens probeeren in de woonkamer? Die is wel een beetje klein voor zoo'n monster. O, dat zou nog wel gaan, maar onze kamers zijn veel te laag van ver dieping. Ik heb ze allen reeds gemeten. Bij neef Otto zijn de vertrekken vier meter hoog. Onze sigarenkistjes... nu noemde zij onze gezellige vertrekken „sigarenkistjes"... onze sigarenkistjes zijn maar drie meter hoog. Daar kan hij niet hangen. O, die... Wij kunnen hem toch niet tot op de tafel laten hangen Maar Liesje, dan was het toch maar 't beste, dat we den luchter hee lemaal niet namen. We zeggen, dat we er nog eens goed over nagedacht hebben en dat we er geen weg mee weten. Wat, we zouden hem niet ne men? Den mooien luchter niet Mijn prachtige lamp?... Natuurlijk, het min ste pleiziertje gun jij je vrouw niet. En nog wel, nu het ons niets kost, nu wij 't present krijgen... 't Is vreese lijk 1 Mijn vrouwtje snikte zoo erg, dat ik mij zelfs als een barbaar voorkwam. Maar ik had nog in 't geheel geen ver moeden, waarop dat zou uitloopen. Ik ben altijd een beetje zwaar van begrip geweest. Je bent me een raadsel, Liesje, zei ik. Ophangen kunnen we de lamp niet, wegbergen mogen we hem ook niet, bedanken zal ik er ook niet voor, wat wil je dan eigenlijk? Och kom, dat zou jij niet weten? Kom hou me nu niet voor den mal Ik haalde de schouders op. Wel, verhuizen moeten we, brits 1 Verhuizen Maar we wonen hier zoo gezellig, zoo aardigj Zoo gezellig? Zoo aardig Ivamers die drie meter hoog zijn en niet eens een salon 1 Niet eens een salon? Maar je wou er geen hebben, Liesje 1 Tot nog toe, neenMaar nu wel, nu we dat prachtstuk van een lamp hebben. De paar andere dingetjes die we er bij noodig hebben, zullen we ook nog wel kunnen koopen. En als Annetje eens volwassen is, kunnen we dit kluizenaarsleven toch niet lan ger voortzetten. Dan hebben we een salon noodig. Ik zat bijna sprakeloos op mijn stoel. Annetje ging immers nog niet op school. We zouden onze gezellige, pier zierige woning verlaten? Ik deed mij zelf de gelofte om niet in te gaan op de onzinnige wenschen van mijn vrouw. Terwille van de lamp een salon inrich ten dat nooit. Met liefde en geduld, als 't niet anders kon met mannelijke kracht, zou ik Liesje wel van haar denkbeeld afbrengen. Ik ben zeker niet de eenige vertegen woordiger van het mannelijke geslacht, die zoo'n duren eed heeft gebroken! Drie dagen later was ik al met Liesje op weg om huizen te bekijken. Zij had reeds een dozijn adressen opge schreven en toonde merkwaardig goed bekend te wezen met de huurprijzen in de verschillende stadswijken. Ook ons inkomen had zij nauwkeurig be rekend en zij was tot de conclusie ge komen ,dat 'we heel goed een honderd vijf en twintig gulden meer konden verwonen, en dat een bescheiden salon ameublement geenszins onzen fianci- eelen ondergang na zich zou slepen. De hoofdzaak hadden we immers al: den kroonluchter! Het was nog niet zoo'n gemakkelij ke taak een passende woning voor ons te vinden, waarvan de hoogte der ka mers veroorloofde om de mooie lamp op te hangen, zoodai zij op voldoenden afstand van de tafel bleef. Voor den prijs, die wij wilden besteden, konden wij geen heerenhuis huren. Eindelijk gelukte het ons een eerste étage mach tig te werden, die ons maar half be viel, maar waarvan de vertrekken ruim drie en een hal ven meter hoog waren. Dat zou gaan voor den luchter. Alleen zou men een bezoeker, die wat lang was, zooals ik, moeten verzoeken niet rechtop onder den kroonluchter door te gaan. Maar dat was niet zoo ere:. Daar went men aan. lerst hadden we gedacht aan een heel bescheiden salon-ameublement. Maar toen het er op aankwam, vond Lize, dat de meubels toch zoo'n beetje bij de lamp moesten passen en zoo werd de eerst bepaalde som ver over schreden. Maar daarvoor zag het er in onzen salon ook bepaald fijn uit. En daar ik er eiken dag eenige malen kwam, stootte ik weldra in 't geheel niet meer tegen den luchter. Een tijd lang was Liesje nu heel gelukkig, haar oogen schitterden van voldoening. Maar een paar weken, na dat we verhuisd waren, vond ik haar op zekeren dag zeer terneergeslagen. Nu, lieveling, wat scheelt er nu weer aan Je hebt nu een salon, wees nu ook tevreden. Jij hebt goed praten 1 Als men een salon heeft, zou men ook wel eens een fatsoenlijke partij willen geven. Een partij Maar we krijgen toch de Funk's en Schlüter's alle twee we ken bij ons en dan hebben we 't heel gezellig. Die wachten zeker niet op een plechtige uitnoodiging en anders hebben we geen verplichtingen. Nu, ik dacht zoo, als we de Funk's en de Schlüter's eens officieel voor een dinertje vroegen, dan zouden ze dat volstrekt niet kwalijk nemen. Neef Otto en zijn vrouw moeten we ook nog eens hebben, uit dank voor de mooie lamp en de uitnoodiging van uw chef hebben we nog niet beantwoord met hem ook eens te verzoeken. Tot nog toe ging dat ook niet, omdat we geen salon hadden, maar nu... En dan zou ik ook eens willen zien, hoe ons salon er uitziet, als de luchter brandt, 't Moet wel prachtig wezen. Nu, Liesje, dat kunnen we gauw genoeg zien, we steken hem eens aan en gaan met ons beidjes in den salon zitten. Dat is veel goedkooper. Ach, Frits, wat ben je weer aardig. En ik had er mij zoo op ver heugd. Maar natuurlijk, als de mannen iets niet willen... Kom, kom, zoo iets moet toch eens overlegd worden. Ik wil immers niet zeggen, dat ik er beslist tegen ben, intusschen... Maar ik kon den zin niet voltooien, ik kon mijn bedenkingen niet laten gelden, want Liesje vloog mij om den rals. Zij verzekerde mij, dat ik de lief ste, de beste man van de wereld was, un zij had het menu reeds klaar. Champagne moest er ook zijn, natuur lijk niet van die dure, en binnen veer tien dagen, ze. moest me nog beken nen, dat ze reeds met de kookster had iroken, die was altijd zoo moeilijk rijgen. Het diner had plaats. De gasten schenen het heel gezellig bij ons te vinden. Liesje was een verrukkelijke gastvrouw. De lamp van Otto zag er maar prach tig uit. De Funks en de Schlüters zon verkeerden, steeds meer verschillende den o.ns dan ook dadelijk een deftige uitnoodiging. De kring, waarin wij werd wijder, men leerde menschen kennen op de partijen. In het laatste seizoen bleek, dat ónze woning niet meer voldoende was. Het salon was te klein, de eet kamer ook. Wij moesten zien een etage te krijgen met een groot sa- lon. Mijn tractement was intusschen be langrijk verhoogd. Dat wisten we ech ter, en we hadden voor dit tijdstip allerlei mooie reisplannen gemaakt, - maar nu was het geld voor den kroon luchter, de nieuwe elegante etage en onze kennissen. O, neef Otto, had je maar nooit een huis gebouwd Snelpersdruk A. Moerdijk, Zuid/k/rpe.

Zelandia | 1902 | | pagina 6