een Tilburykar Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Correspondentie. Ingezonden Stukken. 370ste Staatsloterij. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Marktberichten. Advertentiën. Uit de hand te koop: Overlijden. 19 Aug. Augustus Nimme- geers oud 70 j., weduwn. van Maria The- resia Vereecken. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Laban Jacobus de Rijke (van Poort vliet), oud 25 j., jm. en Neeltje Janna Dees, oud 20 j., jd. 28 Aug. Willem Ja cobus Rouw, oud 22 j., jm. en Leuntje van de Wege, oud 29 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Gilles Krijn. z. van Cornelis Hamelink en van Geertruida de Feijter. 20 Aug. Gusta Mathilde Pie- ternella, d. van Petrus van den Berge en van Maria Alberta Martens. 22 Aug. Ma ria Sara, d. van Cornelis van Doorn en van Janna van den Berge. 28 Aug. Jaco bus, z. van Krijn van Hoeve en van Eli zabeth van Fraaijenhove. Overlijden. 19 Aug. Leuntje den Ha mer, oud 15 m., d. van Pieter en van He lena Rijkwel. 27 Aug. Christiaan Fran cois Dieleman, oud 1 m., z. van David Francois en van Elisabeth van de Wege. Ilosclikapelle. Geboorten. 4 Aug. Maria Paulina, d. van Jacobus Gelderland en van Maria d'Hont. 26 Aug. Petrus Augustinus, z. van Jan Francies de Klerk en van Paulina de Bakker. 27 Aug. Ed- mondus, z. van Alphonsus Lambert en van Philomena Pieters. 28 Aug. Angela, d. van Brictus de Bakker en van Isabella Cornelia Mel. Angela, d. van Johannes Franciscus de Rooij en van Paulina van Damme. 30 Aug. René Emile Arthur, z. van Jacobus van der Meijden en van Apolonia Fermont. Overlijden. 9 Aug. Josephus van Dam me, oud 6 w., z. van Domminicus Lether en van Maria Louisa van Hoove. 10 Aug. Jozef van Damme, oud 19 m., z. van Ja cobus Constantinus en van Mathilda de Bakker. 22 Aug. Een als levenloos aan gegeven kind van het mann. gesl. van Jo hannes Adriaansen Neeteson en van Adri- ana Maria Platteeuw. 25 Aug. Christiaan de Waal, oud 75 j., echtg. van Anna Ma ria van der Walle. Hengstdijk. In deze gemeente heb ben geene aangiften plaats gehad. lloek. Huwelijks-aangiften. 7 Aug. Francois Dieleman, oud 25 j., m. en Jozi- na de Kraker, oud 23 jjd. 28 Aug. Le- vinus de Groote, oud 20 j., jm. en Catha- rina Buijze, oud 19 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Fran cois Dieleman, oud 25 j., jm. en Jozina de Jozina de Kraker, oud 23 j., jd. Geboorted. 3 Aug. Louis, z. van Jaco bus Marinius Dieleman en van Suzanna van Tatenhove. 11. Aug. Jacobns, z. van Jan Jansen en van Neeltje Michielsen. 14 Aug. Cornelia, d. van Jan Rinkhoud en van Maria Jansen. Marie Elodie, d. van Alphonsius de Kezel en van Elodie Marie Planckaert 16 Aug. Pieter Jozias, z. van Pieter de Kraker en van Suzanna Pladdet. 18 Aug. Louis, z. van Krijn de Koeijer en van Johanna Neeltje Dieleman, Christiaan Jan, z. van Jan Christiaan Dieleman en van Sara Martina Bareman. 20 Aug. Francois Jacobus, z. van Fran cois de Jonge en van Jacoba Maria Schee- Ie. 24 Aug. Christiaan, z. van Petrus de Kraker en van Janneke de Graaf. Overlijden. 16 Aug. Cornelis Sol, oud 2 m., z. van Cornelis en van Maatje Klaas- sen. 22 Aug. Dirk Hamelink, oud 53 j., echtg. van Cornelia Donze. 24 Aug. Wil- helmina Zegers, oud 9 j,. d. van Willem (overl,) en van Pieternella van Doeselaar 26 Bastiaan Izaak de Fouw, oud 26 j,. echtg. van Sara Johanna Heinsdijk. 28 Aug. Een 'als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Leendert Dieleman en van Adriaan van Hoeve. Sa ra Jozina Sol, oud 3 m., d. van Corne lis en van Maatje Klaassen. 30 Aug. Ja cobus Jansen, oud 19 d., z. van Jan en van Neeltje Michielsen. Kantongerecht Halst. Uitspraak dd. 1 September 1902. Veroordeeld zijn wegens Bevisschen anders water met ongeoor loofd vischtuig en zonder akte F. d. B., te Koewacht tot 2 b. van fis. 1 d. h. elke b. met verbeurdverkl. en bevel tot vernieling in beslaggenomen aalreepen en haken Bevisschen Schelde en Zeeuwsche stroo men zonder consent J. v. M., te Honte- nisse tot f 1 b. s. ld. h. Te samen en in vereeniging met verboden vischtuig visschen E. L., te Meerdonck (B.) en F E., te Kieldrecht (B.) ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. met bevel tot vernieling botscharen Een velocipéde berijden zonder licht F. de K., te Meerdonck (B.) tot f 2s. ld. h. Honden niet muilkorven J. H., te Clinge en E. P., te Hontenisse ieder tot f 1 b. s. ld. h. Te samen en in vereeniging zich op den spoorweg begeven V. V., A. C. d. M., R. A. L., en Ph. d. P. allen te Hulst, ieder tot f 1 b. s. ld. h. Overtreding, Verordening op de tappe rijen te Hontenisse J. B., en J. Th., beiden Hontenisse ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. Trekdieren laten staan zonder voorzorgs maatregelen J. B. V., te Clinge (B.) tot f2 b. s. 1 d. h. M. Th. R. te Hulst tot f 1 b. s. ld. h. Idem en honden niet muilkorven J. C. Th., te Clinge tot 2 b. van fis. 1 d. h. elke boete. Over bezaaiden grond loepen H. H te Kieldrecht (B.) tot f 0,50 b. s. 1 d. h. Nachtrumoer verwekken F. B., en C. R., te St. Jansteen tot f 1 b. s. ld. h. Dronkenschap F. d. B., te Hontenisse tot f3 b. s. 2 d. h. P. d. V-, te Bosch- kapelle J. v. M., en P. d. H. te Honte nisse D. W., P. F. d. K., en P. d. B., te Clinge en Ch. D., te Clinge (B.) allen tot f 1 b. s. ld. h. In dronkenschap de orde verstoren A. C., te Zuiddorpe tot f 3 b. s. 2 d. h. Vrijgesproken van het hem bij dagvaar ding ten laste gelegde E. V., te Axel. Uitspraak 8 September 1902. Vrijgesproken van het bij dagvaarding ten laste gelegde overtreding v/d phosphor- lucifers S. V., J. J. A. R., beiden St. Jansteen M. B., en A. d. W., F. d. K., allen te Hulst. C. d. M., en Ch. L. K., beiden te Clinge (Nieuwname.) Moord. Men meldt uit den Haag van Donder dag: Vanochtend vroeg heeft zich in een woning op de Hoefkade hier ter stede een drama afgespeeld No. 259 in die straat woont een 25 a 26 jerig werkman van de melkinrichting der verbruiksvereeniging „de Hoop", A. H. H. geheeten, die vroeger betrekkingen onderhield met eene vrouw van ongeveer gelijken leeftijd. Die vrouw had hem een tijd geleden verlaten voor een ander, maar in de laatste tijden was zij weder met H. gaan leven. Het schijnt dat H. de vrouw nooit recht vergeven heeft dat zij eens een ander boven hem de voorkeur had gegeven. Hij moet zich althans hebben uitgelaten dat hij den een of anderen dag wel met haar zou afrekenen. Vauochtend ging de vrouw H. afhalen aan de Broodfabriek de Hoop om gezamen lijk met hem huiswaarts te gaan naar de Hoefkade. Nauwelijks boven gekomen, greep H., waarschijnlijk na slechts een zeer korte woordenwisseling, de vrouw aan, wierp haar tegen den grond, greep haar bij de keel en vorwurgde haar. Daarna bleef de moordenaar kalm op zijn kamer zitten in afwachting van de mogelijke Komst der politie, die dan ook weldra kwam, gewaarschuwd door de buren, die begrepen dat boven zich iets bij zonders had afgespeeld. Later kwam ook de commissaris der le afdeeling, als hulp-officier van justitie, die den man op zijn kamer in kort verhoor nam. H bekende volledig de vrouw ge dood te hebben. Het lijk lag nog op den grond. De commissaris liet het liggen in de houding, waarin het gevonden was, opdat de justitie, onmiddelijk gewaar schuwd, gelegenheid zou hebben een en ander te constateeren. De moordeuaar is onder een grooten volkstoeloop voorloopig overgebracht naar het commissariaat op de Groenmarkt. Nader meldt men dat de dader H. is een gepasporteerd militair bij het Indisch leger. Met de verslagen vrouw maakte hij ndertijd kennis op een feestje ten huize van een zuster. Het blijkt meer en meer dat jaloersch- heid en wraakzucht de drijfveeren zijn geweest tot de daad, die in een opwelling van woede, aan waanzin grenzende, moet gepleegd zijn. In de laatste dagen was H., wien om trent de vrouw geruchten waren ter oore gekomen dat zij samenkomsten had met een gehuwd man, vader van een talrijk gezin, bij zijn werkzaamheden in de fa briek De Hoop stil en afgetrokken. Hij liet zich over niets uit, alleen was merk baar dat hem iets hinderde. Zooals reeds gemeld, kwam de verslagcne hem heden ochtend halen aan de fabriek, maar blij kens nadere inlichtingen is hij toen niet met haar naar de Hoefkade gegaan, doch gaf hij te kennen nog niet mede te kun nen gaan en later thuis te zullen komen. De vrouw ging toen heen. En toen H. later thuis kwam moet hij, naar de naaste familieleden verzekeren, op zijn kamer de vrouw in gezelschap hebben gevonden van den persoon, op wien hij zekere vermoe dens had. Toen is het treurige feit gebeurd. Hij achtervolgde de vrouw die naar het ven ster vloog, dat zij in haar angst of om wellicht er uit te springen verbrijzelde, waarbij zij zich bloedig verwondde, blij kens de bloedsporen, die nog op het raam kozijn zichtbaar zijn. Toen de politie kwam, zeide H.dat is mijn werk, arresteer mij maar. De verslagene was 27 jaar oud. Nadat de justitie hedenochtend een be zoek aan de woning, waar de moord plaats had, had gebracht, werd het lijk gefotografeerd en daarna overgebracht naar het commissariaat aan de Groenmarkt, ten einde vervoerd te worden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, om gei echtelijk te worden geschouwd. Als de kal van honk is.... Ter wijl de gemeente-veldwachter te Nije- horne (Er.) met verlof was, hebben eenige venters met kleine negotie in dat anders stille dorp raar huis gehou den. Dronken, mishandelden zij den herbergier, die betaling wilde van ge maakte vertering en met kreegbij den geneesheer maakten zij zich aan vernie ling schuldig en vrouwen werden mis handeld. De dokter sprong op de fiets en waarschuwde de Rijkspolitie te Oranje woud, die nog denzelfden dag de ke rels opspoorde en verbaliseerde. Rondom den schouwburgMen meldt uit Amsterdam van Dinsdag Den ganschen avond, van 8 uur af tot middernacht, is het rumoerig geweest op het Leidsche Plein rondom den schouw burg. Zonder ophouden was er gejouw en ge fluit en gedraaf van bereden politie, een opdringen en verstrooien, een stagge ver plaatsing van een half onwillige menschen- menigte. Toch is deze demonstratie tegen de ope ra-opvoering met de nieuwe koristen met een sisser afgeloopen. Alleen valt te vernielden, dat de exploi tant van het café Holland.iis zijne gasten moest verzoeken heen to gaan, nadat de opgewonden menigte du tafels en stoelen op het terras had omvergeworpen, daar zij, zelve telkens verjaagd door de politie, niet velen kon, dat anderen daar zoo rus tig onder het zeil mochten blijven zitten. Omstreeks 10 uur zag men eenige perso nen, een tiental, door politie buiten het komediegebouw brengen. De vrouwelijke koristen, wier taak reeds vroegtijdig ten einde was, werden onverwachts, vóór het einde der voorstelling, in rijtuigen, geës corteerd door politie, weggereden door de Marnixstraat, welke manoeuvre een schril gefluit uitlokte.. Te middernacht, toen de deuren van den schouwburg gesloten en de lichten ge doofd waren, verspreidde de menschenme- nigte zich. Smokkelaars. Te Groesbeek is door de douane een spoorwegwaggon aangehou den met een zestal Engelsche paarden. Om de keuring te ontloopen die hier te lande van Engelsche paarden gevorderd wordt, was de zending in doorvoer be stemd voor het eerste Duitsche station, doch werd dienzelfden dag frauduleus naar Ne derland teruggezonden. Begeleider is een knecht, die omtrent den eigenaar geen uitsluitsel weet te ge ven. De paarden zijn te Groesbeek opge- stald en verbeurd verklaard. Schaking. Uit Haarlem schrijft men aan de N. R. Ct.: Naar wij vernemen, heeft een Haarlem- sche weduwe een aanklacht bij de justitie ingediend tegen een luit der administratie die haar dochter hebben geschaakt. Het meisje schijnt daartegen geen bezwaar te hebben gehad Kras protest. De „Münchener Neueste Nachrichten" deelt een eigenaardig protest mede. De vorige week had de fees telijke opening van de nieuwe Italiaansche spoorweglijn BalsoranoAvezzano plaats. De eerste trein ging af; alles ging goed, tot plotseling bij een vrij steil naar bene den gaand eind van den weg de machinist angstkreten uitstiet en tegensloom gaf De trein bleef staan op een afstand van een honderd meter van personen, die dwars over de rails lagen. Het warende burge meester en wethouders en de notabelen van een stadje in de nabijheid, die op deze manier legen de spoorwegdirectie protes teerden, die hun geen halte had toegestaan. Zij dreigden dit protest nog dikwijls te zullen herhalen. Een kostbare brand. In het hoofd bureau van de „National Telephone Cy" te Londen is voor korten tijd zonder be kende oorzaak brand uitgebroken. Op 't oogenhlik is vastgesteld dat deze brand in één uur een schade van anderhalf millioen gulden veroorzaakte. 's-Avonds tegen acht uur brak de brand uit in de aansluit ka mer van het centraal hoofdbureau Het aanwezige personeel stelde alle po gingen in het werk om den brand te blus- schen, maar het was te vergeefs, zoodat de hulp van de brandweer haastig moest worden ingeroepen. Na ongeveer een uur hard gewerkt te hebben, gelukte het aan deze 't vuur meester te worden, maar reeds waren talrijke teleloongeleidingen en mul- tiplexstroomwisselborden een prooi der vlammen geworden Daar door het smelten van talrijke telelfoon- geleidtngen ook hare kenteekenen en num mers vernietigd waren, moest het herstel lingswerk met het beproeven van eiken draad afzonderlijk beginnen. Voor het beproeven van 104 draden moes ten 9000 nummers opgescheld worden. Voor de herstelling der aansluitingen wa ren 421 mijlen draad te leggen. De werken der herstelling van de tech nische inrchtingen van het bureau waren uiterst moeilijk en vorderd n veel tijd en werkkrachten. Er waren bijv. 26,875 nieuwe bellen te monteeren, 3176 kleppen enz r.edurende de herstellingen kondendeabon- nés kosteloos gebruik maken van de pu blieke spreekcellen der Maatschappij. De beurs moest heden uitgelicht wor den tot Zaterdag. Oe opname van ingezonden Nlukken bewijst volstrekt niet, dat de Kedactie met dm inhoud instemt. Mijnheer de Redacteur. Een gebedje tot den II. .losef. Een geest van ziekelijke gevoeligheid en dwaas bijgeloof, zoo schrijft de ZEw. heer V. in de „Annalen van O. L. V. van 't H. Hart", dreigt in sommige kringen wa re, degelijke godsvrucht te verschalken. Uit Frankrijk vooral overgewaaid en ijve rig verspreid, zijn allerlei vormen van de votie onder eenvoudige, brave Katholieken in gebruik geraakt en worden onderhou den met een vurigheid, welke het vol brengen der groote verplichtingen, door de Kerk voorgeschreven, niet altijd ten deel valt. Wat die populariteit in de hand werkt, is de zekerheid en gemakkelijk heid, waarmede langs dien wegjbepaalde gunsten zoogenaamd verkregen worden. In de laatste maanden is er op dat ge bied een eigenaardig „Gebedje tot den H. Jozef"*) verspreid, en de wijze, waarop die verspreiding geschiedt, bracht het bin nen korten tijd in duizenden huisgezinnen. Het gebed zelf is juist niet verkeerd, hoe wel een paar dubbelzinnige uitdrukkingen het zeer twijfelachtig maken, dat er ooit kerkelijke goedkeuring op verkregen wor de. Leugenachtig is in ieder geval, wat ter reclame aan sommige copieën welke ik onder de oogen kreeg, is toegevoegd, dat nl. Z. H. de Paus dat gebed zou hebben uitgegeven. Het gevaar zit echter vooral in het bij schrift, waarvan dit wonder-gebed verge zeld gaat en daarin schuilt ook de oorzaak van zijn succes bij het publiek. Er wor den daar namelijk de voorwaarden omschre ven, welke noodzakelijk moeten vervuld wordende manier en de tijd, waaraan men zich heeft te houden. Wie te werk gaat stipt volgens die voor schriften, wordt zeker en spoedig verhoord. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat in het gebed de H. Jozef wordt aan geroepen als de «patroon van schijnbaar onmogelijke zaken," dan is het verklaar baar, dat die uitvinding bij vele eenvou dige zieltjes succes heeft gehad, 't Is heel niet moeilijk, eischt4alleen een weinig op lettendheid, en dan drie gunsten, en zeker verhoord worden 't Is ongelooflijk hoevelen met beide han den zoo'n goedkoope gelegenheid te baat nemen, te goeder trouw meestal, zonder het onpassende en onchristelijke van de zaak in te zien. Zoo verklaar ik me ook de houding van den braven man, die het wel ergerlijk vond dat zijn pastoor hem den raad gaf zijn pijp maar aan te steken met dat gebedje." En toch was dat een goede raad. Dat soort onfeilbare gebeden met allerlei te volbrengen voorschriften heeft uit Katho liek oogpunt hoegenaamd geen waarde. Onze lezers zijn dus gewaarschuwd. Dat zij toch niet medewerken om die onberaden kwezelachtige devoties te helpen versprei den. De goede, degelijke godsvrucht be rust op waarheid, en niets doet het geloof en het christelijk leven meer schade, dan het insluipen van bijgeloovige oefeningen, die deugd en plichtsbesef verzwakken, om dat zij alles tot zekere uiterlijkheden her leiden. «H. Jozef, wiens bescherming zoo noodzakelijk voor mij is enz. Bovenstaand schrijven meende ik onder de oogen der lezers en lezeressen van «Ze- landia" te moeten brengen, omdat mij ge bleken is, dat bedoeld «Gebedje tot den H. Jozef" ook in Zeeuwsch-Vlaanderen in tal van plaatsen verspreid wordt. Een R. K. Priester. P. S. Ook hier in Zuiddorpe zijn ver schillende onnoozele kwezeltjes de dupe geworden van deze vrome oplichterij, zelfs ondanks onze raadgevingen ten goede. Onze flinke en degelijke katholieken echter zullen goed doen zulken onzin uit hun woningen te weren. Redactie. 4de klasse. Trekking van 5 Sept. GETROKKEN PRIJZEN. (Naar de voorloopjge lijst.) Prijs van /"1500: No. 20758 200: 11786 12064 100: 17143 DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 10 September 6.52 7.22 Donderdag 11 7.58 8.41 V rijpag 12 9.26 10.9 Zaterdag 13 10.48 11.20 Zondag 14 11.48 Maandag 15 0.11 12.32 Rotterdam, 8 September. Binnenland- sclie granen. Tarwe. Jarige onveranderd. Per Heet. f 7.75 a f 8.50 en per 100 K G. f 10 a f 10.50. Nieuwe was lieden ruim ter veil. De beste partijtjes met gegarandeerd na- tura gewicht brachten f 7 a f 7.50 op; het overige moest naar qual. van f 7.50 tot f 8.60 per 100 K.G. worden afgege ven. Rogge ruimer aangevoerd, was tot vo rige prijzen slechts gedeeltelijk te verkoo- pen. Per Heet. f 5 a f 5.50 en aaai daar boven. Gerst. Winter bracht per 100 K.G. f 6.90 a f 7 50 op, betere daarboven. Zo mer als voren; per 100 K.G. f 7.10 a f 7.50 en Chevalier per 100 K.G. f 7.75 a f 8.25 naar deugd. Haver, bij ruimen aanvoer, belangrijk lager. Per 100 K.G. f 7.30 a f 7.75 nadat de beste partijtjes tot betere prijzen waren uitgezocht. Blauwe Erwten. De aanvoer bestond veelal uit wakke qual. Het aangebodene werd verkocht van f 7 tot f*9.25 per Heet. en betere van vertrouwde kook daarbo ven. Koolzaad zonder handel. Kanariezaad komt nog even schaars voor. Buitenlandsche granen vast. Rogge. 125/126 K.G. Petersburger heden gewacht f 154; 75/76 K.G. Helena uit zee boot 143 eont.; 77/78 K.G. dito uit zee boot f 154, f 1559 Pud 20/25 K.G. Ni- colajeff heden gewacht f 142; 9 Pud 18/15 K.G. Odessa Zaterdag gewacht f 137; 70,71 K.G. Donau Augs.Sept. f 125 cont. Gerst. 60/61 K.G. Taganrog uit zeeboot f 111; 60/61 K.G. Nicolajeff stoomend f 111. Boekweitgrutten. Petersb. Jadritza f 240. Mais. Amerik. Mixed f 150; witte Hon- gaarsche f 142; Hongaarsche paardetant f 137; grove Donau f 135; dito dito uit zeeboot f 133, f 134; Odessa uit zeeboot f 127. Rotterdam, 1 Sept. Ter veemarkt waren aangevoerd 160 vette runderen, 281 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren, 2164 schapen of lammeren, 415 varkens, 0 big gen, 0 bokken. Koeien en ossen 24 tot 37 c., stieren tot c., kalveren 34 tot 40 c., scha pen 21 tot 28 c., lammeren 32 tot 35 c., varkens 23 tot 26 c. en lichte varkens voor export 21 a 24 c. per kilo. GENT, 5 Sept. Ter veemarkt van he den (Vrijdag) werden te koop gesteld: 5 schapen, 0 lammeren, 79 kalvers, 211 vet te varkens, 8 loopers, 594 biggen, 20 melk koeien, 3 groote ossen, 87 jonge ossen, 100 vaarzen, 67 vette koeien, 57 stieren, 202 magere dieren. Prijzen waren per kllog voorossen en vaarzen vleesch fr 1,50 a fr. 1,60; idem 2de qual fr. 1,35 a 1,45; koeienvleesch fr. 1,35 a fr. 1,45; idem 2de qual. fr. 1,20 a/r. 1,30; stieren vleesch fr. 1,30 a fr. 1,45; kalfsvleesch fr. 1,50 a fr. 1,70; schapen- vleesch fr. 1,38 a fr. 1,50; lammerenvleesch fr. 1,95 a fr. 2,15; varkensvleesch fr. 1,30 a fr. 1,33. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0,85 a fr. 0,86; stieren fr. 0,73 a fr. 0,75; kal veren fr. 1,12 a fr. 1,17. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,70. Gent, 5 Sept. Vlas. Iulandsch blijft levendig geviaagd en de prijzen honden zich goed staande de aanvoer ervan is eenigszins toegenomen. Russisch stil, maar vast in prijs. Garens van vlas en van snuit vast. De handel is niet levendig, doch de productie vindt plaatsing. Katoenengarens met weinig handel, de prijzen worden echter steeds vaster. Linnen kalm maar vast. Antwerpen, 1 Sept. Veemarkt. Betaal de prijzen per k°. Verkocht: le qual. 2e qual. 3e qual. 26 ossen fr. 0,97 fr. 0,87 fr. 0,77 133 koeien 0,0,0, 18 vaarzen 0,89 0,79 0,69 20 stieren 0,88 0,78 0,68 33 kalvers 1,15 1,05 0,95 schapen 0,0,0, Koers van liet gel<l. Belgisch per 100 frs./"47,975 a ƒ48,00. Beurs van Antwerpen. Chili-salpeter15.5 a 16 pet. fr. 19,70 per 100 K. G. Oct. fr. 19,75, markt kalm. Sulfaat van ammoniak 20 a 21 pet. stik stof frs. 28,75 per 100 K. G. Oct. fr. 28,75, markt standhoudend. Superphospliaat 12 a 14 pet. phosphorz. fr°. bestemming fr. 4,70 a fr. 4,80 per 100 KG. Tarwe. Goed gehouden. Men verkoopt Roode winter-tarwe 15'/* a 16. Walla 163/« Kurrachee witte 157/«. Donau 143/<- Walla 16'/.. Gerst. Prijshoudend op vorige notee ring, goede Groninger gevraagd Maïs. Vast. Cinquantino 133/.. Odessa 135/»- Cinquantino Signoletta 13'a 14' Bulgarie 133/«. Golatz 133/«. La Plata 13'/«. met voeren zonder kap, bii J. B. v. d. VELDE, mr. Smid, Noordstraat, Hontenisse.

Zelandia | 1902 | | pagina 3