„Hst WasGn van Zeelanö" Groot Muziekaal Volksconcert op Zondag 7 September. Openbare Verkooping. Pensionaat voor meisjes Conversie der Portugee- sclie Staatsleeningen rente 3°/0 4°/0 en 4% °/0 tlUX (v-ïti-.) A. F. NEELEMANS, HULST. 977. 967'* 47* Advertentiën. L8. van Waesberghe-Janssens. Ingezonden Stukken. Telegrammen. Beurs van Amsterdam. 370ste Staatsloterij. Marktberichten. Assurantie Maatschappij te gen lira 11(1-schade en op liet Leven van den gegoeden stand, HOTEL CAFÉ RESTAURANT. RUIME KAMERS. BILLIJKE PRIJZEN. RUSLAND. O. Iwang. Dombr. 47* 100 do. G. R. 625 O. 47* lOO'/i» Obl. Binnenl. 1894 4 627* Oblig. 1880 Gec. 4 dot GR. 625 do, 4 977. do. Leening '67/69 4 101 do. pd. st. 100 4 1017. O. Gr. 1898 4 987>o Zuidw. Z. R. 125 4 do. Z. R. 625 4 967* Obl. in Goud '84 5 98'/* do. G. R. 1000 5 987* BRAZILIË. Funding L. 1898 5 997* l'rov. en Gemeentel. Leeningen Amst. Conv. L. '95 3 92 do. Leen. 1898 3 937* Hypotheekbanken. Amst. Pandbr. 4 100 Holl. H. B. Pandbr. 4 1017* Maastr. H. B. Pandbr. 4 100 Res. Hypb. v. Ned. 47* 1017* do. do. 4 997* Rott. Pandbr, 4 1007* Westl. H. B. Pdb. 4 1001/* Zuider Hypb. Pdb. 4 100 Diversen. HONGARIJE Boden-Cr.-Inst. P. 4 82'/* Hypoth.-Bank P. 4 81'/. do. Comm. O. 4 807* Innerst. Sparc. P. 101"/. S|ioorwegleeningen< NEDERLAND. Mij. t. E. v. S. A. 109 ITALIË. Zuid Sp. O. 3 63 POLEN. Warsch. Weenen A 1147* do. G. R. 625 4. 987* RUSLAND. Rjas. Uralsk Sp. O. 4 967* do. G. R. 625 4 977. Wladik. Sp.-M. O. 4 967. do. Z. R. 625 O. 4 97'/* AMERIKA. Kans. City S. R. A. 367. do. Prefer, do. 597» do. Ie Hyp. O. 3 71 South. P. Goud Obl. 4 927. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam f 1000 A. 3 103®/i« do. f 100 A. 3 107'/. Gemeentecrediet A. 3 102'7>« BELGIÉ. Stad Antwerpen 1887 2'/» 1033/. Stad Brussel 1886 2'/* 104 HONGARIJE. Theiss Regulir Gesellschaft 4 136'/.' SPANJE. 3% Stad Madrid 1868 42'/. kroonerwten f 0.— a f koolzaad /"8.55 a /8.75 Schiedam, 21 Aug. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn fWf a per heet. ct., zon der fust en zonder de belasting. Spoelingscommissie per ketel 0.70. te GROENENDIJK, Zie plakkaarten. HET BESTUUR. Ondergeteekende verzoekt beleefd in levering van bovengenoemde obligaties ter conversie. Hulst 23 Augustus 1902. Wissel- en Effectenkantoor, Assuran tiën, Hypotheken enz. Wijnhandel. De Notaris P. DREGMANS, te Axel, zal ten verzoeke van JACOB DEIJ Jz. te Hoek in het hotel «Centraal" be woond door dhr. C. F. Keersemaker te Ter neuzen, op Woensdag ÏO September 4 902, des namiddags ten 2 ure verkoopen Koop 1 Een WOON- &}>9t HUIS en ERF te Hoek, ka OOlllnilt dastraal bekend in sectie J nummer 641, groot 1 are, 86 cen tiaren. Bewoond door Jacob Deij Johs.Zn. aldaar. Koop 2Een WOONHUIS en ERF op Java te Terneuzen, Kadas traal sectie C nummer 3191 groot 80 centiaren. Bewoond door Pie- ter Pladet. Beide perceelen te aanvaarden 1 No vember 1902. feen stetn uit dë mënigtë': „fcijk, daar gaat Sjamberlijn ook Valsche munt. Aan het politiebureau te Zeist is een valsche rijksdaalder gede poneerd, die bij onderzoek bleek te zijn vervaardigd van tin. Hij was zeer goed nagemaakt en droeg de beeltenis van Koning Willem III. Eind goed, al goed. De berouwheb bende bruidegom in den Haag, die Woens dag 11. in het huwelijksbootje zou stappen, maar op het laatste oogenblik naar Ant werpen vertrok, is thans toch maar naar het stadhuis gegaan. Bij zijn terugkomst in de Westerbaenstraat werd hij door een massa volk met hoera's begroet (Vad.) Minder prettig. Eenige Amsterdam mers, bouwkundigen, hadden eene minder pleizierige ontmoeting. Met de Alkmaar Packet wareti zij te 1.45 vertrokken om aan het eerste stati ën tusschen hier en Zaandam, de Hembrug af te stappen, om werkzaamheden të con troleeren. Even voor de Hembrug voer de boot een vlet aan, waarin een werkman bezig was met het lossen van turf. De vlet werd verbrijzeld, de man geraakte te water en verdween in de diepte. Eenmaal kwam hij weêr boven en ver dween toen weêr. Gelukkig wierp een van de schippers van een der talken in de nabijheid een touw uit en had de man on der water nog het geluk het touw te grijpen, waarmede hij nog bijtijds kon worden gered. Toen de kapitein van de Alkmaar.Pac ket zag dat de aan den wal staande werklieden kwaad waren over het onge val, hnn kameraad overkomen, en aan stalten maakten om de bemanning van de boot ernstig lastig te vallen, stoomde de Alkmaar Packet door en konden dus de betrokken personen niet afstappen en werden medegenomen naar Zaandam. Groole ramp. Eene vreeselijke ramp viel gisteren voor aan de bad plaats Noordwijk aan Zee. Omstreeks 11 uur bemerkte de bad meester, dat een Duitsche heer zich te ver in zee waagde. Op zijn waarschu wend roepen werd geen acht geslagen. De reddingsboot werd te water gelaten en van het strand zag men hoe de bad meester trachtte den met de branding worstelenden man te grijpen. Eindelijk gelukte hem dit op 't oogenblik dat den Duitscher de krachten begaven. Ge holpen door een geoefend zwemmer, slaagde de badmeester er in, den dren keling zoolang boven te houden tot de reddingboot nabij was, die den bewus- telooze aan wal bracht. Daar ontstond terstond eenige consternatie, doordien de dochter van den drenkeling hem herkende. Spoedig waren nu eenige geneeshee- ren, o. a. dr. Bekking uit Rotterdam, bezig met pogingen om het bewustzijn op te wekken, wat helaas vruchteloos bleek, zoodat na ruim een uur deze po gingen moesten worden gestaakt. Toen eerst bemerkte men dat de bad meester niet ter plaatse was en ont dekte men de vreeselijke waarheid dat deze op 't oogenblik der redding door den afloopenden vloed was weggeslagen. Zijn lijk is tot op dit oogenblik nog niet gevonden. Algemeen is de verslagenheid over het verlies van dezen oppassenden man, die een vrouw met vijf onver zorgde kinderen achterlaat. Paard en automobiel. Bij Dein- ze, in België, kwam Maandagavond een automobiel langs den grooten steenweg aangereden. Het voertuig gitig zachtjes vooruit. Een wagen reed voorop. De automobiel week uit, de wagen ook. Toen zij bij elkaar waren, sprong het paard geheel onvoorziens op den auto mobiel, die in een oogenblik in de sloot terecht kwam en daar omkantelde. Er zaten vier personen in het rijtuig, twee heeren en twee dames; niemand be kwam een letsel. Ook een vakblad. Te Parijs ver schijnt een vakblad voor bedelaars, dat voornamelijk korte «marktberichten" en mededeelingen uit den kring der vakge- »nooten" behelst. De advertenties daarin zijn interessant, ook voor niet-vakgenooten. Men vindt er b. v. van den volgenden inhoud«Ge vraagd wordt een blinde die wat op de fluit kan spelen", of«Gevraagd wordt een lamme voor een goed bezochte zeebad plaats; de voorkeur hebben personen, die den rechterarm missen. Goede referentiën en een kleine borg tocht zijn vereischten." In deze advertenties wordt steeds naar agenten verwezen, die de plaatsen mede- deelen. In Parijs beeft men meer dan twintig zulke plaatsings-bureaux ontdekt, die geheel Frankrijk en vooral de bad plaatsen en kurorte van bedelaars van el ke soort voorzien en die in bet vakblad voor bedelaars adverteeren. Eindelijk be vat dit blad nog de aankondiging van al le huwelijken, doopfeesten, begrafenisplech tigheden, ook de jaardagen, van rijke lie den, die aan de abonnés der courant mis schien de gelegenheid van wat te verdie nen kunnen verschaffen. Leo XÏI1 en een schilder. De Paus wordt dikwijls aangeklampt door schilders die hem met alle gewéld willèn pörti-et- teeren. Een Italiaansch schilder zoo verhaalt de Gaulois had laatst na veel moeite de vurig begeerde vergunning verkregen, maar nadat de Paus herhaal delijk voor hem geposeerd had, kwam er iets te voorschijn dat meer van goeden wil dan van talent getuigde. De Paus was daD ook sterk getroffen door de geringe gelijkenis. De artiest verlangde, toen het kunstwerk klaar was, dat de Paus er ook nog een tekst op zou schrij ven met zijn naam. Leo XIII daeht een poos na, glimlachte toen fijntjes en schreef neer: „Mattheus XIV. 27. Ik ben het, vreest niet. Leo XIII." Een mierenregen. Te Teplitz, werd enkele dagen geleden een mierenregen waargenomen. Een zwerm van milliarden insecten viel in den namiddag als een wolk op de stad neer. In een oogenblik waren de straten door de insecten bedekt, die ook in mond, neus eii ooren der voor bijgangers drongen. Waar de insecten de huid aanraakten, lieten ze pijnlijke vlek ken, achter. In het zonnelicht fonkelde de grond door de milliarden diertjes alsof hij met tallooze kleine diamanten bedekt was. Vastgesteld werd, dat men met ge vleugelde mieren te doen had, die zich hier neergelaten hadden. In zulk een menigte werd het verschijnen dezer insec ten nog nooit waargenomen. Rare bliksem. Een grillige bliksem straal is dezer dagen aan het werk geweest in het stadje Ponzone d'Acqui in de Ita- liaansche provincie Ligurië. Nadat één van zijn voorgangers den kerktoren had ge troffen, zonder echter noemenswaardige schade aan te richten, koos hij voor zijn evolution een barbierswinkel, waar juist twee daglooners zich van hun door-de- weeksche stoppels lieten ontdoen. De bliksem sloeg tusschen hen in den grond, wierp den eenen links en den anderen rechts tegen den muur en liet de beide barbiersbedienden met open mond, de blanke scheermessen in de hand, stijf van schrik staan. Nadat allen wat bij geko men waren, bleek, dat nöch de bliksem, nöch de scheermessen, schade hadden aan gericht. De smaak van een kannibaal. Een Amerikaansch journalist heeft onlangs een interview gehad met een menscheneter van de Fidji-eilanden. Hij deelt thans eenige bijzonderhede» mede over den smaak van den kannibaal. Deze verklaarde het vleesch van een Ocaniër verre te ver kiezen boven dat van een blanke. Het vleesch van den blanke was hem te zout; het vleesch van zijn rasgenoot was daar entegen malsch Vooral een oude matroos, verklaarde de Fidj'iman, is bijna niet te eten en hij meende dat dit door het vele gebruik van tabak en alcohol kwam. „De beste stukkeu, "zeide deze eerbiedwaardige soort genoot, „zijn de oogen en de hersenen en en dan de wangen." „De wangen van jonge menschen zijn een delicatesse, dan nog het voorhoofd de kuiten, de dijen, maar de rest is goed voor de honden." Dit interview had des morgens plaats, des middags kwam de zwarte met een geweer gewapend den Amerikaan uit- noodigen op de papegaaien jacht te gaan. Deze bleek dien namiddag echter bijzonder weinig voor dezen tak van sport te gevoe len. Een streek van De Wet. De Londensche bladen vertellen op welke slimme wijze De Wet te Londen aan de menigte wist te ontsnappen, die hem met haar huidemanifestaties over stelpte. De generaals Botha en De Wet had den hun hotel verlaten om eenige in- koopen in de stad te doen. Onmiddel lijk door het publiek, dat voor hun ho tel stond, omringd, besloten Botha en De Wet een cab te nemen. De menigte volgde hun spoor en belegerde weldra den winkel, waar de beide generaals waren binnengegaan. Hun hinderlijke populariteit verwen- schend, aarzelden Botha en De Wet den duizenden nieuwsgierigen voor de deur tegemoet te gaan, toen De Wet eensklaps het prachtige idee kreeg last te geven met veel drukte verschillende gekochte artikelen in de cab te brengen, die op eenige meters afstand stond. De aandacht der menigte werd onmidde- lijk daarheen getrokken en de twee ge neraals maakten er gebruik van om on gemerkt den winkel te verlaten en te voet naar hun hotel terug te keeren. Straatroof. Reeds geruimen tijd hou den te Rolteidam verblijf eenige Algerij nen, voor den verkoop van tafelkleedjes en dergelijke. Een hunner is belast met het bewaren der gemeenschappelijke kas, die hij steeds in een gordel om het lichaam bij zich draagt. Gisteren nacht op de Leuvchaven met zijn tafelkleekjes loopende op weg naar zijn logement, werd de kasdrager aange sproken door een man, die voorgaf een kleedje te willen koopen. Over den koop kouden zij het niet eens worden, en toen de koopman zich daarbij verwijderde, kreeg hij onverhoeds van den vermeenden kooper een slag, die hem tegen de straatsteenen doen tuimelen. Twee handlangers van den straatroover, want dit bleek de aanvaller te zijü, die tót dusver tefdekt opgesteld waren geweest, Schoten toe, en met hun drieen poogden zij nu den vreemdeling van ziju geld te berooven. Hij verweerde zich dapper, en hield met alle macht zijn gor del vast, doch toen een van de drie straat- roovers hem nu met een mes een drietal steken in zijn rechterarm toebracht, was hij wel genoodzaakt het op te geven. Met den gordel, waarin ruim f 250 aan specie en bankpapier, maakten de roovers zich uit de voeten en zij zijn niet weder gezien. De ledige gordel is in een roeiboet bij de Leuvebrug teruggevonden. De beslolen Algerijn riep te hulp der politie in. Een eigenaardig duel. Een eigen aardig duel heeft plaats gehad tusschen een Amerikaan en een Fransrhtnan. Deze heeren, die zich in Zwitserland bevonden, hebben op het pistool geduelleerd, ter wijl zij ieder in een bootje stonden op het meer van Luzern De Eranschman werd licht gewond. Een goede vinding. Prof. Artemiëf, een Rus, heeft eene beschermer.de klee ding uitgevonden tegen de gevaren van de electrische hooge spanning. Zelf heeft hij zijn vinding kort geleden in de ge hoorzaal der technische hoogeschool te Ber lijn gedemonstreerd. Bij zijn vinding is hij van het beginsel uitgegaan, dat de electrische stroom steeds den besten geleider kiest en den minder goeden geleider ongebruikt laat. Hij heeft daarom uit een fijn bronzen weefsel een pak vervaardigd, dat hem volkomen om sluit. Zijne proefnemingen in het klein vielen zoozeer tot zijn tevredenheid uit, dat hij besloot het met hoogere spannin gen te beproeven. Hij kwam daarom te Berlijn, en stelde zich in verbinding met de firma Siemens Halske. In de werk plaatsen van die firma te Charlottenburg slaagde hij er nu in, uitleidingen met een spanning van 150,000 Volts vonken van een meter lengte en heele vuurgarven te trekken. Hij nam de twee polen van de leiding kalm in zijn handen en liet den stroom door zijn kleeding gaan. Verder hield hij een stroom van 200 Ampère een heelen tijd, en een van 450 Ampère kor ten tijd uit, waarbij hij enkel op de plaat sen waar de stroom inkwam, een matig gevoel van verwarming bespeurde. Prof. Artemiëf hoopt dat, dank zij zijn vinding, de ongelukken met den electrischen stroom spoedig tot het verleden zullen behoo- ren. De opname van ingezonden stukken bewijst volstrekt niet, dat de Kedactie met den inbond instemt. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U plaatsing voor on derstaande regelen, waarvoor bij voorbaat mijn dank Aan Terneuzensch Volksblad wordt be richt, dat het voornemen bestaat, om de stoomtram Hu 1st-Walsoorden de volgende maand in exploitatie te brengen. Dit be richt kan ten stelligste worden tegenge sproken. Wanneer men toch bedenkt, dat de baan eerst tot Kuitaart voltooid is na maanden arbeid; dat de werken te Wals oorden aan den dijk ook weken zullen eischen, zal het duidelijk zijn, dat het ee ne totale onmogelijkheid is om reeds de volgende maand de tram in exploitatie te brengen. Wij vernemen dan ook uit goede bron, dat dit eerst tegen 1 December, mogelijk eerst tegen Januari a s. zal plaats heb ben. Wij moeten alzoo nog eenigen tijd geduld hebben, en nog eenigen tijd plaats nemen in die heerlijke salonwagens! Hopen wij, dat zij tot dien tijd nog in elkander blijven Uw trouwe lezer, N. DEN HAAG, 22 Aug. Prof. Winkler bezocht heden wederom president Steijn van wiens overbrenging naar Neuenahr niets bekend is. Er wordt verzekerd, dat het openbaar optreden der Bóeren-generaals in 't belang der weduwen en weezen eerst mogelijk zal zijn na bespreking met de Engelsche regeering over de voornemens van de ver zorging der weezen. Staatslceningen. NEDERLAND. Ned. W. S. Cert. 2'/. 81'/. do. Obl. 1896/98 3 97 do. W. S. Cert. 3 94"/.. HONGARIJE. K. H. '89 in zilver 4'/» OOSTENRIJK. Obl. zilver Jan./Juli 5 85'/. PORTUGAL. O. B. '53-84 m. tick. 3 29'/.. O. Tabaksmonop. 4*/» 973/. 3de klasse. Trekking van 21 Aug. GETROKKEN PRIJZEN. Prijs van f 100 No 9959 Middelburg, 21 Aug. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren de aanvoer van koornerwten en koolzaad ruim, ter wijl van tarwe eu witteboonen weinig werd aangeboden. Van nieuwe rogge en zomergerst waren een paar partijtjes ter markt van vrij goede kwaliteit. De noteering is als volgtNieuwejWalch. tarwe werd f 8 tot f 8,10 naar kwaliteit betaald; nieuwe rogge bracht f 6 op en nieuwe zomergerst f 4,75Walch. witte boonen niet beneden de f 10,75 te beko men; nieuwe kroonerwten, weder ge vraagd, werden van f 10,25 tot f 10,40 gekocht. Voor nieuwe win terkoolzaad werd f 8,25 a f 8,30 betaaldkarweizaad, wei nig getoond, werd op f 12 per 50 kilo ge houden. Boter f 0,57'A a f 0,62'/, per kilo. Eieren f 3,70 per 100 stuks. Olie, van Inl. zaad, Raap- f 28,Pa- tent- f 30,Lijn- f 34,per heet. a cont.op 6 w. f Ijp. h. hooger. Koeken, van Inl. zaad. Raap- f 8'/., lijn- f 13,per 104 st. Goes, 19 Aug. De aanvoer van het nieuwe gewas word iets ruimen, en naar de verschillende artikelen was behoorlijk vraag. Rogge f5,00 a f5,60. Winterg. per 100 kilo f 7,40 a f 7,50. Zomergerst per 100 ki lo 0,a f 0,Haver per 100 kilo f 7,00 a f 0,Karweizaad f 12,a f 0, Kroonerwten f 9,50 a f 10,25. Koolzaad f f 8,40 a f 8,78. Groene erwten f 10,20. Versche Boter f 1,05 a fl,30, midden- prijs 60 ct. Eieren f 3,40 a f 3,mid- denprijs 95 ct. per 25 stuks. Oostburg, 20 Aug. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer iets ruimer dan de vorige markt en tarwe, met het oog op het slechte oogstweder, hoog in prijs; al- geween op negen gulden opgehouden. Men besteedde voor: jarige tarwe fa fden H.L.nieuwe f 8.a f 8,30 den H.L.jarige rogge /"0.a f 0. nieuwe f 0.a f 0.den H.L.jarige wintergerst fa fnieuwe /"7.30 a f 7.50 per 100 K.G.jarige zomergerst fa fnieuwe f 0.a f 0.de 100 K.G. haver 9.30 a /'9.70 per 100 K.G.paardenboonen f 7.60 a 7.75 den H.L.; groene erwten f 0.00 a 0.00; De NEDERLANDEN van 4 845. ICretla. 's-Gravenhage, Kerkplein, hoek Prinsestraat. Amsterdam, So- phiaplein. Rotterdam, Zuidblaak 24 (Beursplein). Haarlem, Kruisweg 70°. Nijmegen, In de Betoustraat 8. Groningen. Akcrkhof, hoek A- kerkstraat. Zutfen, IJselkade. Hoofd-Direct ie te 's-Gravenhage CAREL HENNY, Directeur. Mr. J. J. HENNY, Adj.-Dir. Kantoor voor de Zu idelijke Provinciën lireda, Prinsenkade. Directeur: E. J. M. DE BRUIJN. Kapitaalt 4.000.0R0 Reserve uit. 1901. i ,818,000 Bet. Brandschaden tot uit. 190123,902,000 Verzekering tegen BRAND- en INBRAAKschade. Vertegenwoordigd door de heeren L. VAN WAESBERGHE-JANSSENS te Hulst; P. WAUTERS te Sas van Gent; J. Th. HENDRIKSE te IJzendijke. bestuurd door de rel. Ursulinen, Dit Pensionaat is gunstig gelegen aan de spoorlijn BoxtelWezel. De gezon de luchtstreek en ruime speelplaatsen bevelen deze inrichting ook in het be lang dergezonheid ten zeerste aan. Het onderwijs omvat alle vakken, die tot eene beschaafde en degelijke opvoeding behooren. Er wordt zeer veel werk gemaakt van de nuttige en fraaie hand werken, knippen, enz. Het nieuwe schooljaar begint 15 Sept. Prospectus op aanvraag. Ten alle tijde gelegenheid totdineeren. ReafNlaek a hi minute, enz.

Zelandia | 1902 | | pagina 3