Op de Sjabbeswandeling. Juist. Zij. —Is de kamer vandaag niet vol vliegen Hij. „Zeer vol en wat vreemd is, zij schijnen alle van 't vrouwelijk geslacht te zijn." Zii (verbaasd). „Waar maak je dat uit op?" Hij. „Zie je dan niet, dat de mees ten op den spiegel zitten?" Arme beren. Reeds sinds eenige tijd verschijnen in West-Europa geen dansende beren meer. Anders is het in MiddenEuropa geweest; nog niet lang geleden werd in den Elzas een kind door zulk een voor tam gehouden beer ernstig gebeten. De Duitsche regeering vond hierin aanleiding berenleiders niet meer over de grenzen te laten komen en der Oostenrijksche regeering om medewerking te verzoeken. De berenleiders kwamen namelijk meestal uit Bosnië eu daar heeft nu de Oosten rijksche regeering alle tamme beren als gevaarlijk in beslag genomen. Daar Hagenbeek, de bekende leverancier van menagerieën, ze niet gebruiken kon, werd besloten Se dieren dood te schie ten. Dit heeft nu, volgens de „Ostd. Rundschau", in alle stilte plaats gehad, nadat vele berenleiders van hun lieve lingen een hartroerend afscheid hadden genomen. Belachelijk kleinsteedsch. Behal ve het gewone aantal politie-agenten dat aan het stadhuis te Amsterdam dienst doet op dagen wanneer er getrouwd wordt, moesten gisteren 4 man van de bereden brigade optreden, omdat... een bejaard man met een jonge vrouw trouwde. De moord opdr. Ordenstein. Uit Parijs wordt bericht, dat de in een coupé van den trein van Parijs naar Versailles overvallen Duitsche geneesheer dr. Orden stein aan zijne verwondingen is overleden Het schijnt dal roofzucht niet het doel van de misdaad geweest is, aangezien de vermoorde allerlei voorwerpen van waarde, benevens al zijn geld nog bij zich had. De moordenaar verklaarde, dat hij de ruiten tusschen de verschillende compar timenten zelf stukgeslagen heeft en zelf het noodsignaal gegeven heeft. Hiervoor pleiten ook eenige lichte verwondingen aan zijne hand. In de wo ning van den moordenaar heeft men eene bibliotheek van 2000 a 3000 boeken ge vonden, waaronder talrijke nieuwere wer ken, die blijk gaven van veel gelezen te zijn. Bij het verhoor toonde zich de moorde naar kalm en intelligent; hij schijnt dus geestelijk normaal te zijn Wellicht heeft men hier te doen met eene wraakneming, ofschoon nog niet vaststaat, dat demoor denaar en zijn slachtoffer elkaar vroeger gekend hebben. Zonderling natuurverschijnsel. Een zonderling natuurverschijnsel heeft men in de nabijheid van Liverpool aan de zeekust waargenomen. Om 8 uur betrok de hemel, een krachtige Noord-westenwind woei uit zee en de vloed overstroomde het land. Eerst zag men in de verte rook opstijgen en herhaaldelijk een lichtenden schijn uit het slijk van een nauw kanaal komen. Dichterbij werd een sterke zwavellucht waargenomen en zag men kleine vlammen met een sissend geluid uit den vochtigen bodem komen. Het scheen alsof een groote hoeveelheid phosphor in brand stond. Het was onmo gelijk de oorzaak van den brand te ont dekken alleen vertoonde het water voort durend blauwachtige vlekken, die aan de oppervlakte schenen te drijven. De vlam men strekten zich over een vlakte van 40 M. in het vierkant uit. Een der toeschou wers raakte het slijk met zijn wandelstok aan en onmiddellijk sloeg eén groote, ge le bijna 2 voet hooge en breede vlam op. Het raadselachtig natuurverschijnsel duur de geruimen tijd, tot de vloed het vuur bluschte. De zwavellucht bleef nog lang merkbaar. De muziek en het karakter der vrou wen. De Engelschen hebben het monopo lie in de uitvinding van allerlei kenteeke- nen ter vaststelling van het karakter op welke kenteekenen 'n ander nooit zou ge komen zijn. Nu heeft weer zoo'n Engelsch filosoof de voorliefde der vrouw voor eene bepaal de muziek bestudeerd. De vrucht van zijn studie deelt hij nu aan 't publiek mee. Het is zijne meening dat de hedendaagsche bewondering van de muziek van Beethoven, die steeds trouw, kort en krachtig is, de eigenaardigheid heeft om aan hare bewonderaarsters een onwankelbaar vertrouwen te geven. De vrouw die veel van Mendelssohn houdt, is zacht en heeft een zekere nei ging tot melancholie. Practisch, metho disch en een uitstekende huisvrouw is zij, die aan Sebastiaan Bach de voorkeur geeft. Volgens onzen waarnemer zijn de dames, die met Chopin dweepen allemaal senti menteel, droomerig en de neiging voor oude liederen en melodieën is aan kleine achterlijke geesten eigen. Hij beschouwt verder de vrouw, die sympathie gevoelt voor alledaagsche mu ziek en voor dwaze bravourstukken, als een pop zonder hoofd of hart. Zoo worden dus in Engeland de vrouwen naar haar muzikalen aanleg beoordeeld, de filosoof zegt niets van de bewonderaarster van Wagner. Dat was ook niet noodig zegt de »Menestrel" want het karakter dezer vrouwtjes kennen we al. Gouvernante of keukenmeid.Voor eenige maanden meldde zich een jonge Engelsche die voor zichzelve en hare oude ziekelijke moeder moest zorgen, aan een verhuurkantoor, dat des morgens een spreekuur voor leeraressen en gezelschaps juffrouwen beschikbaar stelt; daarentegen des namiddags voor dienstmeisjes, De jonge dame bezat geen diploma, was echter muzikaal en sprak vloeiend Fransch en Duitsch Zij had naar den raad van hare goede vriendin geluisterd, om te solliciteeren naar eene betrekking bij kinderen, dan kon zij hare talenten ten nutte maken. Daar zij echter geen gediplomeerde onderwijzeres was, durfde zij hare eischen niet erg hoog stellen en zoo bood eene dame welke veel zin in het meisje had, haar een salaris van 30 pond sterling per jaar Miss B. wilde er eerst nog eens over denken en verliet het kantoor; in den namiddag verscheen zij echter weer, zonder te bedenken dat deze spreekuren alleen voor de dienstboden waren. Toevallig kwam ook weer dezelfde dame van des morgens, nu voor een keukenmeid, welke zij een loon van 60-70 pond sterling wilde geven. Nauwelijks vernam dat het jonge meisje, of zij trad vastberaden naar voren en presenteerde zich voor dezen dienst. De dame herkende met verwondering de sollicitante naar de betrekking bij hare kinderen en meende geringschattend dat zij te jong was om perfect te kunnen koken en zij dus van hare aanbieding niet ge diend was Miss. B. verzekerde echter dat zij eene kookschool bezocht had en gerust ieder gerecht zou gereed maken; als mevrouw 't nu eens met haar pro beerde. Mevr. stemde toe om de „dame keukenmeid" voor een proefmaand aan te nemen Bij het einde dezer maand ver klaarde zij openlijk, dat zij nog nooit zulke zorgvuldig bereide spijzen had ge geten, en bood miss B indien zij wilde blijven, een salaris van 100 pond ster- ''"ll'e jonge dame-keukenmeid aarzelde geen oogenblik, om voor deze som zich aan de kookkunst te blijven wijden; in plaats van voor een salaris van 30 pond de grillen van kinderen te moeten ver dragen en hun muziek en talen in te pompen. Een handige Zakkenroller. Twee politie-agenten vervolgden dezer dagen in de Bue ürouot te Parijs een zakkenroller, dien zij op heeterdaad hadden betrapt. Het was een stevig, armoedig gekleed jongmensch, dat in de Bue Bochechouait plotseling voor de oogen der politie-agenten verdween. Hij was een of ander huis binnen gegaan Agenten dus op de loer. De zakkenroller was intuschen en bad inrichting binnengestapt, had een biljet genomen, en verkoelde zich op zijn gemak met een verfrisschend bad. Maar hoe nu de agenten te ontsnappen? Voor een ervaren zakkenroller was dit in een badinrichting geen moeilijke zaak. Hij drong eenvoudig de kamer van een anderen bader binnen, waar hij zijn eigen schunnige plunje voor een nel zomercos- tuum verwisselde. Als een volmaakte dandy stapte hij toen de badinrichting weer uit en liep met een trotsch gezicht de politie-agenten voorbij De bestolen lieer vond in plaats van zijn eigen kleederen die van den armoedigen zakkenroller, en stelde den eigenaar van het badhuis aan sprakelijk. Deze beloofde hem zijn kleederen te vergoeden, maar intusschm bleet hem niets anders over dan de kleederen van den zakkenroller aan te trekken Nauwe lijks echter was hij hiermede getooid, op straal verschenen, of dfe politieagenten kwamen te voorschijn, grepen hem beet en voerden hem naar het bureau. Hier werd de vergissing weldra opgehelderd, en kwam men tot de ontdekking, dat de spitshoef allen te slim was afgeweest sepit kan een kwaadaardige ontsteking in den blinden darm te weeg brengen. De kern bevat minimale hoeveelheid blauw zuur en zoo kunnen pitten weieens ver giftigingsverschijnselen opwekken. Onrijp fruit werkt zeer nadeelig op de slijmvlie zen van maag- en darmwand, vooral in het warmere jaargetijde, waarin onze spijs verteringsorganen minder weerstandsver mogen bezitten. Burgerlijke Stand. Landbouw. Ken w ooril van waarschuwing tegen «len vrnelitentijrt. Fruit is tot zekere hoogte een voedings middel, daarbij een verfrisschend genotmid del en oefent een heilzame werking uit op het menschelijke lichaam. Bekend is het feit, dat geregeld gebruik van fruit van goeden invloed is op zekere storingen in onze spijsvertering. Enkele bessensoorten zijn gelijk men weet voor de geneeskunde van ijelang. Men zij echter voorzichtig van het goede niet te veel te gebruiken. In gekookten toestand, als compote, kun nen eenige vruchtsoorten eveneens een heilzame uitwerking hebben. Zij worden door het koken beter verteerbaar en bo vendien smakelijker. Rauw fruit is steeds bezoedeld met stof en vuiligheid, ook laten niet zelden de vingers van den fruitverkooper op de vruch ten duidelijke sporen achter. Men doet daarom verstandig, wanneer men rauw fruit vóór 't gebruik afwascht of van de schil ontdoet. Zeer te laken is de onder de kinderen verbreide ondeugd, de pitten der vruchten op te eten. Een enkele ker- Ter IVeuzen. Huwelijks-aangiften. 18 Juli. Adriaan Jacob van der Werf, oud 29 j„ jm. en Jozina Maria Moggré oud 24 j„ jd. Gerardus Petrus van Gaaien, oud 23 j., jm. en Jozina Adriana Meertens, oud 22 j„ jd. Hendrik Wolfert, oud 38 j., jm. en Lucia de Feijter, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Arie de Witte, oud 24 j., jm. en Maatje Elisa beth Loof, oud 20 j„ jd. Geboorten. 13 Juli. Adriana Amelia, d. van Leopoldus Geers en van Sara ornelia de Jonge. Rocus Francois, z. van Marinus Harms en van Geertruida Pieterse. Jacob, z. van Johannis Martinus van Damme en van Neeltje Jong. Remi Edmond, z. van Alphons Polydor Jacobus branciscus Beg- heijn en van Florentina Amelia Maria de Moor. 15 Juli. Neeltje Adriana Pieternella Andrizina en Elizabeth, dochters van Pie- ter Jacobus Theodoor Bruggeman en van Elisabeth Scheele. 17 Juli. Pieter Jan, z. van Jan Dees en van Anna Hoogstraete. 18 Juli. Cornelia, d. van Cornelis Antho- nij Geensen en van Sara Catharina W ille- mina de Regt. 19 Juli. Gustavus Richard, z. van Adolphus Xaverius Aspeslagh en van Damida Euphrasia Dutrieu. Alouisius Le on, z. van Charles Ludovicus Kesbeke en van Anna Catharina van Duijse. Overlijden. 13 Juli. Paulina Klaassen, oud 3 d., d. van Abraham en van Fran- cina de .Jonge. 14 Juli. Johanna Jacoba Drabbe, oud 5 m., d. van Gillis en van Jeanne Wilhelmina Geensen. Jacobus Ber- nardus de Smet, oud 77 j weduwn. van Melania Justina Potters en echtg. van Sop hia van Wolffelaar. Pieter Johannes Stof fels, oud 4 j., z. van David Pieter en van Leintje Kroon. 16 Juli. Prima de Groo te, oud 66 j., echtg. v. Cornelis Andries- sen. Suzanna de Kraker, oud 83j.,wed. van Hendrik den Hamer. Hengstdijk. Ovijerlijden. 2 Juli. Eduardus Anthonius de Witte, oud 7 w., z. van Felix Andries en van Rosalia van Dame. Koewacht, Huwelijks-aangiften. 11 Juli. Charles Ludovicus de Rechter (van Axel), oud 26 j., weduwn. van Eulaliade Sinedt, en Julia Danckaart, oud 32 j., jd. Geboorten. 6 Juli. Camilla Francisca, d. van Franciscus Dominicus de Potter en van Leonie van Damme. 10 Juli. Theop- hile, z. van Cesar Bernardus David en van Josephina Marie Breijaert. Overlijden. 3 Juli. Leonardus Michiel- sens (overleden te rijenban), oud 25 j., z. van Dominicus en van Marie Louisa Camflijn. 5 Juli. Bertha Nathalie er- nimmen, oud 3 j., d. van Josephus en van Leonie van Hecke. Zaa. naslag. Huwelijks-aangiften 10 Juli. Krijn Dieleman, 27 j., jm. en Catharina Jacomina Dieleman, 27 j., jd. Geboorten. 9. Maria en Marinus, d. en z. van Mels Dees en Leintje Sara van Driel. 13. Marinus en Tanneke, z. en d. van Adri aan Tollenaar en Sara Haak. Overlijden. 7. Janna Hamelink 1 m„ d. van Francois en Geertrui Faas. Hendrik Scheele, 65 j-, weduwn. uit het eerste hu welijk van Catharina Wolfert, uit het tweede van Cornelia Snap en het derde van Leuntje Wolfert. Adriana Geelhoedt, 62 j., d. van Pieter en Leuntje Kok (bei den overleden). 9. Jan van F raaijenhove, 66 j„ weduwn. van Wilhelmina Helena Fleischer. 13. Claudius Henricus Baveko, 75 j., weduwn. van Helena van den Berge. Ossenisse. Huwelijks-aangiften. 11 Juli. Jan van der Hooft, 64 j„ weduwn. en Franciesca Giele, 56 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Jan Fran- cies de Waal, 28 j., jm. en Augusta Isa bella van der Velpen, 23 j., jd. Geboorten. 8. Bertha Josina, d. van Petrus Augustinus de Nijs en Lucia Pi- cavet. meeste menschen wel hooren wat zeg jij Salomon Ik? Ik zeg niks, ik luister.... Heel goed Salomondan leer je wat. 'k Ben al m'n leve 'n liefhebber van de Opéra gewees, nou!.... Dat weet ik Josep... 'n Lieve cent heb ik er an vergève, toen we nog in de gouwe tijd ware dat weet jij ook wel Sal'mon!... Ik P Wat zou ik we te Weet ik veel, waar jij je cente laat Nou, ja-aIk bedoel maar Sal'mon, dat jij ook wel weet dat de Opéra m'n lust en m'n leve is. Zie je 'Manuel, ik weet dat jij geleerd bint in de muzika liteit maar ik zing van natuurswe- ge wat ik hoor.... en 'k fluit de heele Trovatoor uit mijn hoof... Gekheid, Josep! Al heit 'n kat 'n kanarie opgevreten, kan ie toch nog niet zingen.... Non nee, maar ik bedoel alsmaar, dat ik toch oordeele kan of 't mooi is of niet, 'Manuel. Jawel, ma^r jij luistert oppervlak kig... Zoo waarachtig zal ik hier gezond blijven, d'r binne d'r bij de Opéra, die nog geen stem genoeg hebbe om met bokkings te loopen... Man, wat zanik je nou! Zeg ik dan, dat 't allemaal priinadonnes binne 'k Weet eve goed als jij, dat 'r genög sjofele stemme tussche loope. Zeg _i dan dat 't volmaakt is? Heb ik't daar over Praat ik daArvan Maar je zei toch.... Niks, zei ik, 'Manuel.... ik heb alleen wille prijze an die gezegende Orélio. Sjongés, sjongés, wat 'n geluid, wat 'n prach van 'n stem, en an me vrouw Yan der EngeleSewing, hon derd jaar zal ze oud worde... wat n nachtegaal in der keelMet recht n engelestem, fijnZóó binne d'r niet veel, versta je? Zeg ik dan wat tege mevrouw Yan der Engele, Josep Salomon heb ik 'n woord van Orélio gezeid P Weet ik veel wat jij allemaal ge zeid heb... Noh, gekheid! En je loop toch naas ons... En wat dan nög Emanuel. Al loop ik nou naas je, kan ik dan onthouwe wat jij als zeit? Bin ik veranwoorde lijk voor jou gekles? Wat ben jij brommig Salomon te veel koechel gegeten gisteren avond Ja, 'n mensch eet daar te veel. Kijk me maar zoo vinnig niet an door je bril ik spreek de waarheid, daar binne de tije niet na.... Ga wegjij heb geen klagen, ba lomon.... Noh't zit 'r toch niet an Ja, je heb 't hard Bij m'n gezond Josep, 't is sjofele massematte teugeswoordig dat zie je wel an m'n pakkie. 'k Had al lang een fijne lakensche sjabbesjas motte hebbe, zoo'n sluitjas as Emanuel heb, met zoo'n heerlijke witte prachdas.... Plaag 'm nou niet, Sal'mon, hij toch onderwijzer in de zang en 't n Mengelwerk. Justus van Maurik schrijft in „Eigen Haard" het volgende schetsje. Josep, behou nou 'ris even je re de,... ik zal als niks afdingen op je menschelijk verstand of je kennis, want je vak versta je... O, zoo!... Ik wou ook al zegge Emanuel... Neen, laat me uitspreken... Slij pen kan je als de beste, daar niet van, maar van muziek weet ik meer in m'n pink, dóAr nou! dan jij in je heele lijf... Noh! 'k heb toch 'n paar goeie zuivere oore an m'n hoof; hoor ik toch dadelijk of iemand valscht zingt of raak... 'Zeit dat veel!... Dkt kunnen de Hebreeuwsch. Ja, die kan daar in fantasie-colbèrtje loope, staat toch niet.. Voor mijn part loopt ie in 't ge heel niet meer,... laat ie mijn met rus, laat ik hém met rus, daar! Nou goed dan, hou jelui gemak. Ik wou dan maar zegge Sal'mon dat 'k m'n laatste cent 'r voor zou uitge- ve, dat ik dol en razend van de opera bin... jij houdt nou eenmaal niet zóó van muziek... Wat nóu weer? Wie zeit dat? Wie houdt dat vol? Waarom zou ik. niet van de meziek houwen, als d'r massel an zit Heb jij mijn hoore zeg ge, als dat ik niet van meziek hou? Nee! Maak geen drokte... Nou, kies dan niet; la' me met vree Wat ben je vervelend vandaag. BahIk wou dan maar vertelle, dat ik onderlaas Orélio heb gehoord als Mefistoféles. Och, och wat 'n heerlijk heid as' die zoo zingt van ,,'t Goue kallef staat nog overend." Je valt er gewoon van om 'Manuel. En mevrouw Engele als Greetche... O, o! wat 'n goddelijkheidMan, ik bin d'r de hee le nach van in de war gewees, 'k heb als maar door gedroomd, dat ze dat blommetje plukte en zong „Hij mint me, een weinig, van harte, met smar- te'k Bin met een schreeuw wakker geworde en heb geroepe; „Hij mint me!" Me vrouw was razend, want die kan nooit dadelijk weer inslape, als ze wakker wordt. Och, dat goeie mensch heef geen idéé van kuns of meziek. „Josep," zei ze, „je motijs op je hoof hebbe".. Afijn! ik had 'r maling an want ik genoot nog in de droom. As je mevrouw v. d. Engelen niet godde- lik vind, kijk ik je met geen gezich meer an... ik heb 't hoogste respek voor zoo'n zangstem Zeg ik dan wat van 't mensch Hoor jij mijn iets ten nadeele van haar of der man' zeggen, Josep? Ding ik af op 'r stem? Waarom zou ik? 'k Heb die gezegende vrouw toch nooit ge hoord... maar der reputasie is piekfijn, -waarom zal ik dan geen respek voor haar hebben Emanuel, nou spreek je gezond, heel goedJe bent zelf zanger in de Sjoel (Synagoge) en je weet wat 't is om 'n publiek te voldoen. Nee la-me nou uitspreken ik weet toch als jij zinge mot bij een bruid en bruigom, dan eet je niet, dan drink je niet, als maar alléénig om 'n zuiver geluid te hebbe... Natuurlijk'n tenoor is erg ge voelig Josep. Voor de hooge noten komt er gauw persing op de borst, als de maag te vol is, of de slikdarm zich niet rustig houdt. Onderlaatst nog heb ik de hooge C gehaald dat ze „wonder" riepe, dat was toen ik de Berogós heb gezongen bij 't trouwe van die dochter van Rosen berg Cie... Weet ik toch 'Manuel, 'k ben d r immers bij gewees, je zong fijn Mu- zikaal-fijn! O zoodat wou ik maar van je hooren Josep; „Die de ezel z'n verdiend voêr onthoudt, is 'n dwaas," zeit Jezus Sirach. Iedereen moet hebben wat 'm toekomt. Ik was die dag overheerlijk bij stem. Ze waren ook allemaal paf! En Rosenberg Cie kwam zelf naar me toe en zeiEmanuel, je hebt 'n hemelsch geluid, d'r zit metaal in" en zoowaar ik hier nou naas je loop, heit ie me stiekum 'n gouwe tientje in m'n hand gedruk. Tien guide extra voor één hooge C da's massel tofwat zal zoo'n Oré lio dan 'n cente verdiene, as je na de regel van drieën rekent 't is om van te kwijle.... Noh, Sal'mon denkt als maar an de mesomme ('t geld) ik heb meer gevoel voor de schoonheid. Och wat n geluid heit die man, 'n bazuin, hoorje En een lieflijkheid zoo streelend, dat je inwendig d'r van omkeert. Dat mot je toch ook erkenne Sal'mon.... Weet ik veel, heb ik 'm toch nooit gehoord... Je heb 'm wél gehoord... 'k Zeg je toch van niet Noh, die is goed! Je wordt week in je hersens man, je mot ze late na- kijke in de reperasiekamer van 't gast huis.... Wat zou, waérom Ben je dan verge te, dat we met mekandere naar de Afrikaanderin bin ne geweest... 'n week of zes geleje? Nou ja, dkt weet ik wel, maar 'k heb 'm toch niet gehoord.., Hij zeit niet gehoord, 'Manuel! Sal'mon je bint krank in je kop. Wie was dan Nelusko, die bruin, woest- kwaje kerel Was dat Orélio of was dat niet Orélio... Nee, man geef nou rechtuit antwoord, maak me niet kwaad!... Hou je nou kalm weet ik veel wiedie zwarte kerel was, ik ben niks niemendal gezien of gehoord. Maak nou geen chijntje. Je bint die 'n avond toch mee gewees met Ben nie en Sam en Esther en Rosalie. Afijn je weet toch wel toén 't zoo stikkende vol was, dat ze Jacob z'n hoed nog heb be ingedruk... Natuurlijk weet ik dat... maarik heb toch m'n' kaaretjes verkoch an de deur. D'r zat vijftig centen massel an, dat kon ik toch niet late loope... 'k ben direk met m'n vrouw naar de Flo ra gegaan, voor tien centen verplich- programma. 'n Prachmensch gezien, zoó dik, 'n juweel van 'n vrouw, werkte met' levendige slange en krokkedille... Nou vraag ik je Manuel is dat nou 'n muziekminnaar? Neen Salomon, dkt ben je niet.... Kan wel weze, maar ik ben han delsman, vat je? Als ie 'n halve guide kan verdiene an twee kaaretjes van drie kwartjes 't stuk, gaat Sal mon geen opéra hooren.. dan gelooft ie graag dat 't mooi is.... Nohtwee kwartjes zelle jou rijk make.... Ja, 'k bin daar miljoenairMeege- nome is meegenome en casuweel, lie, de volgende dag iebbe me vrouw en ik de Afrikaanderin toch gehoord. Och komHoe dan Op 'n piano-orgel, fijn hoor I Est her zei ik tegen d'r, kom buite, je heb gisteren avond gemopperd, dat we de Opéra uitginge, daar nou! 'n wijs bestel van de Voorzienigheid, nou kan je de Afrikaanderin hoore voor niks... Och! foei! wat 'n mensch bin jij Sal'mon!... de Afrikaanderin op 'n or gel dat is 'n slap krokkie d'r van... Noh'n krokkie is ook lekker op z'n tijd... ik teb de draaiman vijf cen ten gegeve, heit ie 'm nog 'reis gespeeld en z'n petje roor me afgenome met 'n zegewensch en 'n vrindelijk gezich. Zóó heit ie teugels me gelache... zóó! 'Manuel, d'r is gen zalf an Sal - mon te strijte,.. de gevoel voor de kuns zit er liet bij 'm in. Noh! dan benne wij aidere lui, hé? Josep, ieder mens heef z'n eigen dispositie, (kar kun ie niks an doen, dat liet in z'n temperament, en Jezus Sirach zeit Geef den os het voedsel dat hij gaarne heeft, opdat hij niet ver- zwakke ei traag worde... Je hib gelijk 'Manuel we zelle same ergeis een glaasie bier gaan drinke. Snelpersduk A. Moerdijk, Zuiddorpe. is

Zelandia | 1902 | | pagina 6