BIJVOEGSEL Zaterdag 26 Ju li Onbekende spécialités en geheime middelen buiten de apotheek, Vervolg Provinciaal Nieuws. Gemengd ftieuws. VAX ZMDIA VAX Al is het op verre na niet zoo erg en ergelijk als veelal in het buitenland, ook hier in Nederland maken sommige apothe ken bij het binnentreden meer den indruk van comesti bel winkels of bonbonverkoop plaatsen dan van werk- en voorraadplaat sen van wetenschappelijke mannen. Aller lei verzegelde flesehjes en doosjesmei bont gekleurde etiquetten en reclamepraatjes, vergulde of verzilverde tabletten, pillen van verschillende kleuren zijn uitgestald als in een speelgoedwinkel. De verantwoor delijke leverancier van deze artikelen weet met zekerheid niets van de samenstelling of bereiding, maar neemt op goed geloof van dezen of genen binnen-of buitenland* schen fabrikant aan, dat zij zijn samenge steld volgens een bepaalde formule en som mige opgegeven bestanddeelen bevatten. Dit alles is genoegzaam bekend en menig apotheker in Nederland, die zijn taak en zijn plicht ernstig opvat, heeft reeds getracht zich te onttrekken aan de gedwongen le vering van zulke zoogenaamde geneesmid delen, voor wier deugdelijkheid en samen stelling hij niet kan instaan. Dit beginsel streng door te voeren is waarschijnlijk geen enkel hunner gelukt, al moet ook erkend worden, dat er velen zijn, die al thans trachten het aantal dier voor hen onbekende geheimmiddelen in hun apotheek te beperken en zich weerhouden van het uitstallen of te koop stellen, om niet daar door het gebruik en de kwakzalverij door zelfpraktiseeren in de hand te werken. Tengevolge der nieuwe Gezondheidswet zal na 1 Augustus waarschijnlijk dit geheel moeten veranderen en zulien deze spécia lités uit de apotheken verdwijnen. De wet toch eischt, dat bij geneesmiddelen in de Nederlandsche pharmacopée niet vermeld en daartoe behooren al deze spécialités het opschrift moet aanwijzen het recept, waarnaar zij bereid zijnbij deze spéciali tés is dit als regel niet het geval en hoe wel dit geen nieuwe wetsbepaling is, maar eene, die reeds sedert 1865 van kracht is, werd daaraan niet de hand gehouden, om dat het toezicht op de apotheken gebrekkig geregeld was. Krachtens de Gezonheidswet zijn echter dezer dagen vier pharmaceuti- sche inspecteurs benoemd, d. i. vier beëe- digde en bezoldigde rijksambtenaren, aan wie nauwkeurig toezicht op alle apotheken is opgedragen en die, op straffe van ambts overtreding met de gevolgen van dien, verplicht zijn toe te zien, dat overal en bij een ieder de inrichting en voorraad dei- apotheek voldoet aan de duidelijke eischen der wet. Voor hen, als wetenschappelijke mannen, kunnen en mogen fabrieksmer ken of handteekeningen van half of geheel onbekende vervaardigers geen waarde heb ben en al wordt hun ook vergund de oor spronkelijke verpakking en het zegel van een enkel doosje te verbreken, dit kan nimmer het bewijs zijn, dat de inhoud van andere, zij het uiterlijk gelijksoortige, doos jes en flesehjes van dezelfde samenstelling is en overeenkomt met een misschien aan gegeven voorschrift. Indien dit laatste niet aanwezig is en door den oorspronkelijken leverancier als een geheim voor zich wordt gehouden heeft reeds daardoor alleen wetsovertre ding plaats in de afotheek, waar het mid del aanwezig wordt bevonden. Er wordt ook op gewezen, dat vele geneeskundigen nog altijd voortgaan zogenaamde spéciali tés voor te schrijven, soms zelfs met de bijvoeging: in oorsprmkelijke verpakking; deze methode, waarbij zij eigenlijk nim mer weten, wat door hen aan hnnne pa tiënten wordt voorgeschreven, zullen zij na 1 Augustus moeten laten varen, niet omdat de nieuwe wet het hun verbiedt maar omdat om de boven uiteengezette delijk aan te geven, wat zij Voor huh pa- tienten noodig achtten en aan de zorg van den apotheker overlieten om dit recept uit de beste bestanddeelen te bereiden. Allen zullen er wel bij varen. De ware of ver meende lijders, die hun heil zoeken in zelfpraktiseeren, die zich door kranten en brochures laten bedotten om geloof te hechten aan de werkzaamheid van het een of ander geheimmiddel, door een fa brikant of kwakzalver, uit winstbejag, aan de markt gebracht, de onnoozelen en dommen ook, die waarde hechten aan de bijzondere kleur van pillen of tabletten, of het prentje op doos of flesehje van ge wicht achten, zij en anderen moeten maar zien hoe zich te redden bij hun bijzondere en kinderachtige liefhebberij, maar apothe kers en dokters moeten er buiten blijven zij zijn dit verplicht aan zichzelven en aan den ernst van hun vak en wetenschap. HULST. Jl. Donderdag werden voor het eerst de kipwagentjes vervoerd over de aangelegde lijn voor den stoomtram van Hulst naar Walsoorden de lijn kan thans bereden worden van af het station tot het gehucht Hoefkensdijk, zijnde ongeveer half weg Walsoorden. De werkmachine van de aannemers wordt iederen dag verwacht, zoodat de tram weldra heel wat levendig heid in de gemeente zal bijbrengen. TERNEUZEN, 22 Juli. In de heden ge houden vergadering der Kamer van koop handel werd besloten bij de bevoegde au toriteit aan te dringen op het inrichten van een geschikte opslagplaats voor alhier per spoor uit buitenland aangevoerde goe deren, bestemd voor de consumtie. Voorts werd besloten den minister van waterstaat, door tussehenkomst van Burg. en Weth., in te lichten omtrent de handelsbelangen van deze plaats; dit naar aanleiding van het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer betreffende het wetsontwerp aangaan de de verbeteringswerken van het kanaal Gent—Terneuzen, omdat thans met Bel gië eene nieuwe overeenkomst moet wor den gemaakt voor uitbreiding der werken op Nederlandsch gebied. De Kamer vereenigde zich met de op 31 Mei in de gecombineerde vergadering der Kamers te Amsterdam, waar zij niet ver tegenwoordigd was, aangenomen motie be treffende de reorganisatie der Kamers. PHILIPPINE, 21 Juli. „De handel in mosselen was de vorige week weer zeer levendig. Per spoor werden naar België en Frankrijk gezonden 1900 balen mosse- len. Wegens den grooten aanvoer was de prijs wat minder en bedroeg 4a/« tot 5'/, francs per baal. Aan de haven werden nog 1150 H. L. mosselen aan Belgischeen Ne derlandsche venters verkocht. De qualiteit is goedofschoon de mosselen bij lange niet zoo vet zijn als andere jaren. Vele visschers schrijven dit toe aan het Zuider- zeezaad, waarmede de banken op de Schel de bezaaid moeten worden wegens gebrek aan Zeeuwsch mosselzaad. In mosselzaad ging de vorige week wei nig om. Een enkel partijtje werd verkocht tegen f 0,75 tot f 1,10 per ton. Garnalen waren niet aangevoerd. Diamantendiefstal. Volgens dé ,,Indé- pendance beige" zou een Amsterdamsch koopman te Esschen 'n groot bedrag aan diamanten ontstolen zijn. Aangaande dezen diefstal meldt het blad het volgende: De vorige week schreef een groot dia mantenhandelaar te Amsterdam aan een makelaar te Antwerpen, dat hij deze stad zou bezoeken met een aanzienlijke partij ruwe diamanten, lichtelijk gekleurd z.g. colored stones ter "waarde van meer dan f 100,000. De Hollandsche diamantenhan delaar, de heer Gerrit B..., verzocht zijn makelaar afnemers voor zijn waar te zoe ken te Antwerpen. Zondagavond verliet de heer GK B. de Nederlandsche hoofdstad met den voorlaat- sten trein naar Antwerpen, de gekleurde en de bewerkte diamamanten bij zich. Bij de grens kwam hij op het denkbeeld do „partij" van f 100,000 uit zijn tasoh je ne men, teneinde te voorkomen, dat de dou ane, door onhandigheid, de steenen zou laten vallen. De heer G. B. stak de dia manten in kwestie in den buitenzak van zÜn jas> met de bedoeling ze weer op hun plaats te leggen als hij eenmaal in België was. Dat denkbeeld zou hem noodlottig wor den. Te Esschen verliet de diamantenhan delaar een oogenblik den trein, om zich aan het buffet van het station te gaan ver- frisschen. Hij bevond zich nog op die plaats, toen hij met schrik bespeurde, dat de dia manten uit zijn zak verdwenen waren. Onmiddellijk waarschuwde hij den sta tionschef en vroeg hij alle aanwezige per sonen te doen aanhouden, of wel den trein nog enkele minuten te laten wachten en alle reizigers te laten fouilleeren. De stationschef weigerde zulk een maat regel op zijn verantwoording te nemen. De heer G. B. onderhandelde daarover nog, toen de trein al in beweging was. De Hollandsche diamanthandelaar heeft daarop den volgenden trein genomen en is zijn wedervaren te Antwerpen gaan vertellen. In zijn verklaring aan de poli- litie te Antwerpen deelt de heer B. mede, dat in zijn coupé zich een dame en twee heeren bevonden, die, al richtten zij niet het woord tot elkaar, elkander toch sche nen te kennen. Die personen hebben den trein te Esschen niet verlaten. De politie heeft het onderzoek in deze zonderlinge geschiedenis geopend. gevierd aan zijn liefhebberij voor prent briefkaarten, zóó zelfs dat de diploma tie er aan te pas moest komen. Te Munchen bracht de Italiaansche gezant op een telegrafisch bevel van zijn vorst twaalf gekleurde Ansichtskarten aan den trein, die hij aan verschillende le den der koninklijke familie zond. In Berlijn liet de koniug den trein een paar minuten aan den Schlesischen Bahnhof stoppen, waar de daar geac crediteerde Italiaansche gezant weer een aantal briefkaarten meekreeg om te posten. Ook van andere stations gingen zulke zendingen weg. Koning Alfonso XIII. Dezer dagen zoo verhaalt het officieuze Ma- dridsche blad Correo, stond Koning Alfonso XIII op het punt met de Ko ningin-Moeder en zijn gevolg het paleis te verlaten toen een priester voor bij kwam, die het H. Sacrament der ster venden naar een zieke bracht. Terstond vielen de Koning, de Ko ningin en alle leden van het gevolg op ae knieën en in plaats van in het Verleden Donderdag vóór acht dagen was het meisje naar familie te Rotterdam gegaan om er te logeeren tot 19 Juli. Bij aankomst met den trein moet zij door de familie reeds met den man zijn gezien. Na eenige dagen te Rotterdam te zijn ge weest, deed zij het voorkomen naar huis te moeten gaan. De familie, de zaak niet vertrouwende, deed onderzoek en nu bleek dat zij niet thuisgekomen was. Het feit dat ook de genoemde de H. steeds uit blijft, geeft aan het vermoeden groote ze kerheid, dat deze haar ontvoerd heeft. De politie deed reeds in verschillende plaat sen onderzoek, tot dusverre was alle na sporing vruchteloos. Nader meldt men Het is Zaterdagavond onder geleide van den man, tegen wien vermoeden bestond dat hij haar zou hebben ontvoerd, met den trein te Leiden aangekomen. Zij werden aldaar door de politie ontvangen. Het meis je werd naar het ouderlijke huis terugge bracht, en naar men verneemt is tegen den man procesverbaal opgemaakt. Van andere zijde meldt men, dat de gereedstaand rijtuig te stappen liet "de I aanhoudinS geschiedde op verzoek van den Koning den priester daarin plaats ne- I t?ur£®™eeste.r van Leiderdorp, die eerst men, terwijl hij zelf met óntblooten hoofde achter het rijtuig liep, tot aan het huis van den zieke. EEDE. Het van ouds bekende café, te vens bestelhuis voor den tram, bij het kan toor van den heer Ontvanger der Invoer rechten alhier, zal met 1 Mei a.s. in an dere handen overgaan. De heer Van Renterghem een der oud ste en tevens een der voorkomendste be dienden van de Stoomtr.-maatschappij Bres- kens Maldeghem zal op voornoemden da tum bovenbedoeld pand verlaten. Bereids is door hem de bouw van een nieuwe inrichting aanbesteed, welke zal verrijzen aan de overzijde van den Rijks weg, en die naar wij vernemen, door Van Renterghem naar de eischer des tijds zal worden ingericht. Of hem ook daar de volksgunst zal ten deel vallen, zal de man natuurlijk moeten afwachten. ST. KRUIS. Een twee-jarig kind van den landbouwer Konings, had Zondag het ongeluk, van een^op het erf loopend veulen een slag tegen 't hoofd te krijgen, zoodat een bloedende wond ontstond, en da delijk geneeskundige hulp moest worden inroepen. AARDENBURG. Maandag dezer week maakten de leden van het R. K. Zang reden, de apothekers deze recepten met koor alhier hun gewoon jaarlijksch uitstapje, U-lj 1 Irlilrrvonl rtn r»n TV.„ 1ro 7 onbekende en ongecontroleerde bestand deelen niet meer zullen kunnen afleveren. Al heeft het misschien niet in de bedoe ling gelegen bij het aainemen der ge zondheidswet den werlkring van den apotheker in de toekoms meer in over eenstemming te brengen net zijn oorspron kelijk karakter, namelijl het zelf berei den en afleveren van geteesmiddelen, het schijnt ons onbetwistbaa en gelukkig, dat zij daaraan zal medwerken. Beter zal het ongetwijfeld zijn, ndien de genees kundigen in het vervolg biten de moge lijkheid worden gesteld hinne zonderlin ge voorschriften van allerli spécialités als 't ware tegenover hunne patiënten een wetenschappelijk cachet te erleenen, door ze uit een apotheek te laen afleveren. Laten zij terugkeeren tot de gewoonte hunner voorgangers in vroegre jaren, die nimmer verzuimden op hun-ecepten dui- ditmaal naar Domburg, onder leiding van hunnen Directeur den heer Busscher Wijselijk wordt telken jare een andere reisroute genomen, en wordt zoodoende den Zangers heel wat genot verschaft. Het uitstapje liep zonder ongevallen in de bes te orde af. Een vertegenwoordiger van een Am sterdamsch agentschap der bekende „Kai- serbrunnen", maakte dienzelfden dag met het personeel der zeepfabriek van den heer Van den Berg alhier, per camion een reclametocht naar IJzendijke en terug, ter aanbeveling van het beroemde tafel- water uit de „Kaiserbrunnen." Bij terugkomst in Aardenburg onder be geleiding van harmonicamuziek en zang, zagen de heeren er zeer opgewekt uit. Was dit tengevolge van het gebruik van het beroemde water, dan kan deze tocht volkomen geslaagd heeten. Zonderlinge bewaarplaats. Uit Baarle- Nassau wordt aan de Nrbr. gemeldDezer dagen werd hier een oude woning afge broken, toebehoorende aan den heer hTv. Gilse, burgemeester van Baarle-Hertog. Bij 't wegbreken van 't dak werd eem oude kist gevonden, gevuld met belangrij ke papieren. Behalve kostbare familie-pa- pieren van de familie van Gilse, werden interessante oorkonden ontdekt, betrek king hebbende op de beide Baarlen. De heer van Gilse schijnt voornemens, ze tot onderzoek aan een oudheidkenner toe te vertrouwen. De uitvinder van de briefkaart, dr. E. Herrmann, deskundige bij het Oosten- rijkscho ministerie van koophandel, is op 63-jarigen leeftijd overleden. In een arti kel in de Neue Freie Presse ontwikkelde hij ten jare 1869 't eerst zijn denkbeelden betreffende de briefkaart. In twist gewond. Te Klimmen (L.) is zekere PI. in een twist zooda nig met een mes in het onderlijf ge stoken dat men het ergste voor zijn leven vreest. Ter verpleging is hij naar het gesticht Calvariënberg, te 'Maas tricht vervoerd. J. verdacht de dader te zijn is aangehouden en naar Maas tricht gevoerd. Op aanwijzing van PI. is het mes, waarmede de misdaad ge pleegd is, in een weide nabij de plaats van de twist gevonden. De prijs van een dameshoed. De dure dameshoed, naar welken de vrouw smacht en dien de man niet koopen wil, de vreeselijke dameshoed, die ten minste eenmaal per week in elk wel geredigeerd „humoristisch" blad op de proppen komt, is te Seattle in den Amerikaanschen staat \Mashington eens de aanleiding geweest tot een werke lijk huiselijk drama. Een zekere me vrouw Davis Thomas zag voor een winkelraam een hoed, die ruim f 43 moest kosten. Haar man bood haar den hoed aan, maar mevrouw Davis Tho mas weigerde tegen alle regelen der traditie in, gelijk trouwens ook het aanbod van haar man was —het naar haar meening te kostbare hoofddeksel. Haar broeder Samuel Lake drong er daarop bij zijn zwager op aan, dat hij den hoed toch zou koopen, maar zij bleef weigeren. Toen het gezelschap thuis kwam, was men nog steeds over den hoed bezig. Plotseling trok Lake een revolver, schoot zijn zwager dood en bracht zijn zuster een doodelijke wonde toe. Deze kon de politie de toedracht der zaak vertellen, zij stierf. Toen men Lake ging zoeken vond men hem ook met verbrijzeld hoofd. nog voor Liefhebberij voor prentbriefkaarten. De koning van Italië heeft op zijn reis naar St. Petersburg den vrijen teugel De moord op de Raamvest te Haar lem. Zaterdag kreeg de justitie te Haarlem kennis, dat Frans Rosier, verdacht den moord te hebben gepleegd op juffrouw Van Weemen Donglas, in de omstreken was. Dadelijk werden maatregelen genomen en Zondagmiddag te pl.m. 3 uur werd de verdachte aangehouden. Hij begon met een valschen naam op te geven, doch na zijn fouilleering, waarbij op hem werden gevonden een geladen re volver, een groot dolkmes en een masker, benevens eenige guldens, viel hij door de mand en zei hij wie hij was. Dadelijk werd eene instructie gehouden, die tot 's nachts 12'/« uur duurde. Verschil lende personen hebben hem reeds pertinent herkend als de man, die op den avond van den moord aan de Raamvest liep. Nader meldt men: De arrestatie van Rosier is vooral te danken aan de activieit van den nacht waker Smit. Toen deze kennis kreeg dat R. in de buurt van Aerdenhout was gezien, ging hij dadelijk naar Haarlem om nog eens een blik te slaan op het portret van den verdachte, en bij zijn collega Van Hulst, en beiden gingen er op uit. Zoowat te 3 uur zag Smit toen aan den tol op den Zandvoortschen weg iemand, als heer gekleed, die op den verdachte ge leek. Hij pakte hem bij den arm, waardoor de verdachte zeer ontzet bleek, doch kreeg daarop brutaal te hooren wat dit moest beteekenen, doch Smit, zonder daarop ant woord te geven betastte den man op de borst en voelde daar toen een voorwerp, dat bleek te zijn een vlijmscherp geslepen broodmes. Uit den zak kwam toen nog een revol ver en dat oordeelden beide nachtwakers voldoende, om den man aan te houden, hoewel hij daartegen zeer protesteerde. Toen hij eenmaal zag dat dit toch niet kon baten, zocht hij hen te bedotten door uit te roepen „kijk eens wat een paarden", en tegelijkertijd te trachten zich los te rukken. Doch wat Smit in handen heeft, komt daar niet licht uit, zoodat dit mis lukte. Nu weigerde hij te loopen en begon te schelden en te zeggen dat hij hen niet voor politie had aangezien; anders hadden zij hem nooit gekregen. Per boerenwagen tramsporteerde de nacht waker hem toen naar Bloemendaal, doch daar er hier nog vier veldwachters waren en ook boeien, moest hij vandaar naar Haar lem wandelen. Juffrouw van Bregt uit de Nieuwstraat, waar indertijd een persoon gewapend met e(in revolver en een dolkmes kans zag door afdreiging eenige honderden guldens te stelen, herkent in Rosier dien man. De heer Van Dobbe, die buitensteeds is en die hem heeft gezien op den avond van den moord, is leeds gedagvaard De instructie werd voorgezet. Nog meldt men Frans Rosier ontkent in Mei te Haarlem te zijn geweest en weigert te antwoorden op verschillende vragen. Nog zijn op hem gevonden losse patronen, eindjes kaars en drie doosjes lucifers. Een handig oplichter. Dezer dagen heeft zich aan het postkantoor te Utrecht ie mand aangemeld, tot het in ontvangst ne men van een aangeteekenden brief, bevat tende f 1200. Later bleek, dat deze per soon, niet de geadresseerde was, zoodat een valsche handteekeuing was geplaatst. De politie, met de zaak in kennis gesteld doet onderzoek, tot heden vruchteloos. den 18den dezer de aangifte ontving. A. den H. (die te Zoeterwoude woont) heeft, naar men verneemt, bekend en is ter beschikking van de justitie naar de gevangenis te 's-Gravenhage overgebracht. - Een schelmstukje. Te Hoofddorp zou een trouwlustig paartje in het hu welijk treden. (S. S. en G. B.) Nadat men reeds geruimen tijd tevergeefs op hun komst ten Raadhuize had gewacht, arriveerde eindelijk de bruidstoet bij den caféhouder De G. De bruidegom, die nog geen haast scheen te hebben, moest eerst een borreltje hebben, doch het bleef niet bij dat eene onschuldige glaasje, want al heel spoedig had hij zooveel sterken drank gebruikt, dat hij niet meer in staat was naar 't Raad huis te gaan, en bovendien ook in zijn opgewondenheid niets meer van trou wen wilde weten. Nadat men nog eenigen tijd onder een onaangename woordenwisseling bij elkaar had gezeten, wist de bruid hare bruidegom tot be daren te brengen en op zijn besluit omtrent zijn ernstig voornemen te laten terugkomen. Toen men naar het Raad huis zou gaan en de brug genaderd was, bedacht de bruidegom zich ander maal, maakte rechtsomkeert en ging weer naar 't café. De bruid, hiermede gansch niet ingenomen zijnde, vond het nu maar het beste spoedig naar huis te rijden. Aldus werd besloten en bedoeld voorgenomen huwelijk werd met al die bedrijven dien dag niet voltrokken. Mishandeld. Te Wageningen is de politieagent S. levensgevaarlijk mishandeld. Zondagavond was om half twaalf een vechtpartijtje op den Grindweg. Na sommatie tot de vechtenden om uiteen te gaan, waaraan geen gevolg gegeven werd, trok S. zijn sabel, waarop zich de vechtenden plotseling op hem wierpen. Een, de 18 jarige J. v. K. ontrukte S. de sabel en gaf hem daarmede een paar geweldige klappen op het hoofd. De ander, de 18 jarige J. W. D. sloeg S. met een lat, terwijl de derde gear resteerde, de 19 jarige G. v. H. mede- hielp den ongelukkigen agent schrik kelijk toe te takelen. S. wist te ont snappen en begaf zich dadelijk naar den gemeentegeneesheer dr. Th. N die de wonden verbond en daarbij schedelbreuk constateerde. De daders zijn enkele uren later aangehouden en in verhoor genomen. In hoofdzaak heb ben zij bekend; alle drie verklaren on der den invloed van sterke drank te zijn geweest. De sabel is door K. in een brandkolk geworpen, waaruit hij later is opgevischt. De gewonde agent is niet buiten gevaar. De arrestanten werden naar Arnheiï 'vervoerd. Driftige vrouw. Te Muntendam (Gr.) geraakte eene moeder zóó in drift, dat ze haar 6jarig kind met een scheip voorwerp in de borst stak, waardoor een diepe wonde ontstond. Het kind is gelukkig niet levensgevaarlijk gewond. De vrouw verklaarde, toen ze verhoord werd, niet te weten hoe de wond ontstaan was. Een meisje ontvoerd. Sinds eenigen tijd wordt te Leiderdorp een meisje van 16 jaren vermist. Men heeft sterke vermoe dens dat zij is ontvoerd door een gehuwd persoon, zekeren A. d. H., die daar, en ook nog op een andere plaats een groote zaak drijft. Het schijnt bijna zeker dat deze man se dert lang ongeoorloofde betrekkingen had aangeknoopt. Hij kwam dikwijls bij hare ouders aan huis, die echter geen vermoe den hadden dat er eenige verstandhouding kon bestaan. Vreeselijk ongeluk. Een verschrikke lijk ongeluk heeft plaats gehad te Hulpe, België. Een 17-jarige jongen en een meisje i van 14 jaren, wier ouders op een buiten woonden in Hulpe, waren een rijtoertje gaan maken in een tilbury. Bij een bocht van de straat, tegenover een papierfabriek, kwam het rijtuig in bot sing met een kar, beladen met hout. De schok was zoo hevig, dat het jonge meis je uit de tilbury werd geworpen tusschen deze en de zware kar, waarvan de rade ren haar over het hoofd gingen en haar den schedel verbrijzelden. De dood volgde onmiddellijk. Het lijk van het jonge slachtoffer is naar het buitenverblijf van haar ouders overge bracht. Proeve van stijl. Met den aan koop van de gemeentetram, die den burgers reeds zoolang door het hoofd woelde, heeft de burgemeester werke lijk een witten raaf geschoten.

Zelandia | 1902 | | pagina 5