Aanbesteding. aanbesteden 14 Is li. felgevassen m „Het Weren van Zeeland" Dr. Jules De Vos, Openbare Verkooping. A. F. NEELEMANS, HULST. Uit België. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Landbouw. Burgerlijke Stand. 370ste Staatsloterij. Prijs van ƒ20000: No. 1919 5000: 11000 1000: 17943 400: 2210 9904 10263 15627 200: 17072 100: 1418 6811 13362 17579 20648 Marktberichten. Advertentiën. CAFÉ RESTAURANT. BUIfflE KAMERS.BILLIJKE PRIJZEN' 24 St. Elisabethplaats HONTENISSE. Ook hier worden dit jaar zeer hooge prijzen besteed voor vruch ten te velde. Bij eene verkooping bij den heer Francies de Waal te Kleverhil gold de gerst per gemet van de 96 tot de f 120 én de erwten van de 85 tot de 108 gul den. EEDE, 20 Juli. Heden trokken de Ee- densche grenszangers door deze gemeente hier en daar bij hunne leden en eereleden een aubade brengende. Voor eene maatschappij, die pas een jaar is opgericht, meestal bestaande uit onge oefende zangers is het verbazend hoe de verschillende stukken, die zij uitvoerden met een ensemble te hooren voordragen, die zelfs kenners in vervoering brachten. Men kan gerust voorspellen, dat deze zangers zoo voortgaande onder het flinke bestuur en hunnen ijverigen directeur een maal 't sieraad dezer gemeente zullen uit maken. BIERVLIET. Zaterdag werd voor mej. L. en den heer Ch. Ceulenaar broeder en zuster een groote partij gerst in het openbaar verkocht. Wel drie vierde van de partij is gekocht door Belgen. De prijzen liepen van bij de 80 tot de 90 gulden. Het gewas was redelijk, en daarom de prijs hoog te noemen. Zondag viel het zoontje van Robijn boven uit de smidstravalje, waarin het al lerlei gymnastische toeren verrichtte, op den grond. Geneeskundige hulp was nood zakelijk, want de elleboog was ontwricht. AARDENBURG. Woensdagvoormid- dig arriveerde alhier de HoogEdelGe- strenge heer Wupperman Generaal In specteur der Cavallerie, belast met het toezicht op het wapen der Marechaussée, die de brigade alhier inspecteerde. Naar wij vernemen, stond dit bezoek ook in verband met de plannen tot op heffing der bereden brigade en vervan ging door een brigade te voet, tegen welke plannen onze Edelachtbaren heer Burgemeester zich moet hebben verzet, en pogingeh aangewend om voor Aardenburg de bereden brigade Mare- schaussées te behouden. Dat deze pogingen met gunstigen uit slag mogen worden bekroond, is zeker de wensch van de meesten der burge rij in deze gemeente. St. KRUIS. Onze kermis is weer ach ter den rug en hoewel ze zich niet on derscheidde van die van andere jaren, verdient toch vermelding, dat vooral de Zondag een druk bezoek ten deel viel. De alhier bestaande fanfare »Elk naar zijne krachten," toonde hare «krach ten" door 't geven van een concert. Wat ook op een klein dorp een muziek- ezelschap vermag, bleek ook hier weer. 'p het plein waar het concert werd gegeven, verdrong de menigte zich, om van de muziek te genieten. Gerust kan men zeggen, dat de druk te op kermiszondag enkel en alleen kan worden geweten aan het zoozeer gezoch te concert. Onze muzikanten zetten dan ook hun beste beentje voor, en deden de bescheiden zinspreuk op hun vaan del alle eer aan. 's HEERENHOEK, 18 Juli. Donderdag zag men hier, uit sommige huizen de drie kleur wapperen aan den Singeldijk. Wat was er dan te doen Wel de echtelieden Johannes Baleur enDigna Kopmels vierden hun gouden bruiloft. Den vorigen avond was door de buren aan den ingang van den tuin eene eerepoort aangebracht, wel ke door guirlaudes met zijn huis was ver bonden. Alles was des avonds door lampi ons prachtig geïllumineerd. Omringd van zijne familie brachten vele ingezetenen hem een bezoek, waarbij zij blijken gaven van hunne genegenheid voor de jubilarissen. Tot laat in den avond werd het feest ge vierd. Als men hier tegenwoordig door het veld loopt, ziet men soms kooien volk van de dertig tot de veertig man ijverig aan het vlasplukken. Het zijn de zoo bekende «Hollanders" welke hier ieder jaar het vlas komen trekken hetwelk hun baas hier gehuurd of gekocht heeft. Het zal nu ook wel niet lang duren of het handje vlas, dat hier gezaaid is, zal vertrokken zijn. Schrikkelijke prijzen zijn dit jaar voor dit product besteed. Men moet echter deze sommen, niet met de prijzen vergelijken, welke in Cadzand en België voor het vlas besteed worden. Spreken ze daar van ƒ150 ƒ200 per gemet, hier is wel 125 130 per gemet het duurste wat verkocht is, daarbij in aanmerking nemende dal het Gentsch gemet grooter is dat het Blooisch en Schouwsch gemet. Ook deze welke dit jaar op St. Jans beraad verhuurd hebben, kunnen niet klagen. MIDDELBURG. De gemeenteraad van Middelburg heeft de ontwerp-ver- ordening tot regeling van liet herha- lings-onderwijs en tot heffing en invor dering van schoolgeld voor dat onder wijs aangenomen, nadat met 7 tegen 5 stemmen het onderwijs in koken was geschrapt. Tot directeur-leeraaar aan de burger avondschool te Middelburg is benoemd de heer J. I. van Wijyckhuise, directeur der ambachtsschool te Gorinchem. ZIERIKZEE. De rijkspolitie te Rozen- daal heeft aan het station aldaar aange houden den notarisklerk P. J. V. uit Zie- rikzee, die ongeveer eene maand geleden eene aanzienlijke som geld van zijn pa troon had verduisterd. Van het ontvreem de geld was niets meer in zijn bezit. Heden zal hij naar het huis van bewa ring te Middelbu.g worden overgebracht. Buiven uit Rome. Het gaat niet naar wensch met de dui ven, die aan de prijsvlucht op Rome heb ben deelgenomen. Men verwachtte binnen drie dagen de grootste helft der duiven thuis en Vrijdagavond waren er van de 2835 noch slechts zes op de plaats harer bestemming. Men vreest, dat er onderweg vele van vermoeidheid zijn neergezegen, door roofvogels verscheurd of in de bergen verdwaald. Ook heeft er Zondag en Maan dag een verschrikkelijk onweder geheerscht in het zuiden en midden van Fiankrijk. Daardoor zullen voorzeker vele duiven uit haar koers zijn geraakt. Reeds komen te legrammen uit Italië, Beieren, Zwitserland, dat daar verdwaalde duiven zijn gevangen of overblijfselen gevonden van door roof vogels verscheurde. De oplating van de duiven had Zater dagmorgen 12 Juli om 5 uur te Rjme plaats op het groote plein voor de kerk van St. Jan van Lateranen, een plein ruim zesmaal zoo groot als het St. Pietersplein te Gent. Vele autoriteiten, militairen en duizen den toeschouwers waren in den vroegen morgen op het plein van Lateranen om het zeldzame schouwspel gade te slaan. De ge niesoldaten onder bevel van een luitenant waren bij de oplating behulpzaam. Op het teeken van den Belgischen begeleider en onder trompetgeschal werden door de mi litairen alle 114 manden tegelijk geopend en vlogen de bijna 3000 duiven als een overgroote waaier, klapperend met hunne vlerken naar boven, terwijl de duizende toeschouwers met hoeden en zakdoeken wuifden. De vogels namen eensklaps de noordelijke richting en waren in minder dan eene minuut uit het zicht verdwenen. De ledige korven werden op de wagens der genie gebonden en naar het station gevoerd en de plechtigheid was afgeloopen. In Rome heerschte er veel belangstel ling in de prijsvlucht. De geleiders der duiven werden er met de meeste onder scheiding behandeld, alle hooggeplaatste personen kwamen de duiven bezichtigen en lieten zich aan de geleiders voorstellen, die geen oogenblik rust hadden, en zelfs des nachts door dagbladschrijvers uit hun bed gehaald werden. De geleiders hadden steeds een groot aantal geniesoldaten en officieren ter hun ner beschikking bij het geven van voed sel en drinken hetwelk om de 3 uren ge schiedde. "Wij vernemen, dat de heer Gerard Bruinsma van Assenede, aan de hooge school van Gent, met onderscheiding het laatste gedeelte van het examen voor doc- ter in de genees-, heel- en verloskunde heeft afgelegd. Donderdagnacht omstreeks 1 uur heb ben de Belgische kommiezen in de nabij heid van Stroobrugge eenige koeien in be slag genomen, die men uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen naar België wilde smokkelen. De kommiezen losten niet minder dan 15 schoten en uit bloedsporen, die men 's mor gens op de plaats ontdekte, wordt afge leid dat een der smokkelaars gewond werd. Te Brussel werden Vrijdag ruim 30 zak ken mosselen afgekeurd van een visscher uit Zeeland die met zijn vaartuig naar die stad was gevaren om ze daar te verkoopen. Bij het te Middelburg gehouden eind examen voor de Iloogere Burgerscholen in Zeeland zijn in de eerste ploeg geslaagd de damesE Rank en C. G. Geill, beide van Middelburg, A. C. Vorstheuvel La Brand Zierikzee, en de heeren J. Bethe, C. M. Hoogenboom, A. M. van Gastel, alle drie te Zierikzee, en A. Schouten, A. Nieu- wenhuizen en C. K. van Daalen, alle drie te Goes. Een petroleumkachel. Vrijdag ochtend had aan den Haarlemmerdijk te Amsterdam een treurig ongeval plaats. In perceel 78 wilde juffrouw E Boerkamp een petroleumkachel gereed maken en stak de daarin geplaatste lamp aan Deze ontvlamde en de kleederen van de vrouw raakten in vlam, zoodat zij ernstige brand wonden bekwam. Toen door buren en eenige voorbijgangers de kleederen waren gedoofd, Ideek het, dat haar toestand zeer ernstig was. Door polilie-agenten werd zij per rijtuig naar het Gasthuis gebracht. (Ilhl.) Eigenaardig. Uit Brielle schijft men In verband met het eigenaardige feit dat volgens de verslagen van de te rechtzitting over den Tilburgschen kin dermoord het Angelus-luiden door ver schillende personen op verschillende tijden was gehoord, is het misschien niet onaar dig iets dergelijks ontrent het luiden eener andere klok mede te deelen. Van eeuwen her was het de gewoonte dat de Brielsche kermis ingeluid werdin de groote dagen welke Busken Huet met die kermis in betrekking brengt door de klokken der Sinte-Catharina, en sedert de helft der vorige eeuw door de klok van het Stadhuis, de Poortklok geheeten. Plot seling nu is aan deze gewoonte een einde gemaakt, en hoorden de lieden, die in den omtrek van het Stadhuis wonen, tot hun verbazing de klok niet luiden op het se dert zoo lange tijden vastgestelde oogen blik. Toen hierover in' den loop van den dag met personen uit andere gedeelten der stad gesproken werd, waren er, die er vreemd van opkeken, en ten stelligste ver zekerden, de Poortklok wel gehoord te hebben, ja, dit met zulk een zekerheid bleven volhouden, dat zij alleen door het werkelijk plaats gehad hebbende feit van het niet-luiden zich, en dan nog zeer on gaarne, gewonnen moesten geven. Brutale inbreker. Te Maassluis is gisternacht ingebroken bij den heer G sociëteit Harmonie aan de Haven. Om streeks 3 uur zag een agent aan de ach terzijde van het gebouw een man uit een raam klimmen, die deed voorkomen alsof hij een visite had gebracht hij de dienst bode. Kalm deed de inbreker het raam dicht, doch toen herinnerde de agent zich dat de heer G. op het oogenblik geen nachtdienstbode heeft en pakte hem beet. De man wist zich echter los te ruk ken, waadde door de Geer, klauterde over hekken en schuttingen steeds achter volgd door den agent, doch in de duis ternis ontsnapte de inbreker. Vermist worden een stel juweelen knoppen, een zware zilveren armband, een halsketting met paarltjes en andere kleinigheden. De man heelt zich ook nog te goed gedaan aan een flesch port en schijnt in het vak geen onbekende te zijn, hetgeen is op te maken uit de omizchtige wijze, waarop hij is te werk gegaan Het vermoeden valt op den stoker van de zoutboot Guadiana, die sedert gisteravond wordt vermist. SchiedCt) FleschentrekkersDe justitie te Rotterdam is weder een bende flesschen- trekkers op het spoor, voornamelijk we der leden van een bekend complot, waar van er verleden jaar een paar veroor deeld werden tot 3 jaar en langer, wegens oplichting van een fabrikant te Weenen. Twee hunner werden toen vrij gelaten, doch bleven hunne practijken voortzetten. Er kwamen weder klachten in van buitenlandsche firma's, die de dupe waren geworden van de flesschcntrekkers te Rotterdam In den loop der vorige week hadden een drietal gerechtelijke huiszoekingen te Eijenoord plaats en werden goederen in beslag genomen. Mooi gevonden. Papa: „Hoe komt die groote inktvlek op je cahier?" Jantje »Er zit een negerjongen naast mij op school, en die heeft uit zijn neus gebloed Jammer. Vader. »Zie eens Pietje, wat een prachtige steenen liggen hier." Pietje. »Ja en geen enkel venster in de buurt om er de ruiten mee in te gooien." Vergiftige tuinplanten. Onder de veel voorkomende planten in tuinen zijn verschillende soorten, die ver giftige eigenschappen hebben, zooals de jonquille, de witte hyacint, de sneeuwbal en de narcis, welke laatste zelfs doodelijk kan werken, wanneer men slechts een klein stukje van de bollen kauwt, terwijl de bladeren als braakmiddel werken. De vruchten van den taxisboom hebben reeds menigeen gedood en het is bekend, dat het niet raadzaam is de pitten van perziken of van een groote hoeveelheid kersen te eten. De lobelia's zijn bijna alle schadelijk voor de gezondheid; haar sap verwekt braking, duizeligheid en hoofd pijn. Mariaschoon werkt even vergiftig als klimop; de knollen schijnen het gevaar lijkst te zijn. Meiklokjes hebben ook een zeer schadelijke uitwerking en de herfst tijloos heeft, wanneer zij gekauwd wordt, braking en buikloop tengevolge. De bla deren en bloesems van den oleander zijn doodelijk en de sc hors van den trompet boom brengt zeer ernstige gevolgen te weeg. Eindelijk is ook nog de dolle ker vel, die, als zij nog niet bloeit, op selderij gelijkt, tamelijk vergiftig. Gedurende 1 15 Juli. Clinic. Geboorten. 2. Maria Irma d. van Franciscus Warrens en Anna Maria Thiron. 5. .Julius Aloijsius z. van Leopol- dus Gordeinont en Maria Sijlvia Galle. "Elisa Valentia d. van Franciescus en Phelomina Selis. 7. Petrus Emilius z. van Leonard Geerts en Emilie Francisca Yercauteren. 9. Amanda Josephina d. van Petrus Thie- leman en Maria Ludovica Maes. Overlijden. 1. Arthur Petrus Maria de Bruijn 3 m., z. van Ludovicus Johannes en Maria de Caluwé. 6. Martha Maria de Backker 4 m., d. van Jacobus en Corne lia de Vilder. 7. Maria Josepha de Weijn 91 j., echtg. van Charles Louis Lammens. 8. Johannes van den Branden 75 j., echt. van Paulina Six. 12. Victoria Schuddings 57 j., echtg. van Johannes Franciscus van Rogen. Biontenisse. Huwelijks-aangiften. 4. Eduardus Tieleman 39 j., jm. en Apolo- nia Colsen 28 j., jd. Livinus Calle 36 j., jm. en Elizabeth Moorthamer 34 j., jd. Jan Francies van Couteren 51 jweduwn. en Cornelia van Bellen 49 j., wed. Geboorten. 2. Alphonsus z. van Francies van Sikkelerus en Johanna Bogaert. 1. Alouisuis Petrus z. van Judocus van der Poel en Louisa Eggermont. 3. Framjois z. van Jacobus Dieleman en Elizabeth Pie- ternella de Bokx. 7. Amelia d. van Pe trus Johannes Benedictus Kint en van Ma- rianna van der Velpen. 11. Lodewijk z. van Josephus Burm en Anna Catharina Baart. 12 Petrus Augustinus z. van Adria- nus van Denderen en Sophia de Nijs. An na Maria d. van Jan Francies Weesepoel en Catharina Stevens. 14. Helena Adriana d. van Willem Cornelis Streefkerk en Di- na Angelina Broere. 13. Arthur Gostaaf Marie z. van Cerillus Josephus Vael en Eugenia van Duijse. Overlijden. 7. Theodoor Verdurmen 9 m., z. van Edmundus en Rosina de Bak ker. 9. Henricus Jacobus Cornelis de Feij- ter 2 j., z. van Johannes en van Janna de Bruijne. 11. Eduardus van Goethem 69 j., echtg. van Nathalie van Heirwegh van Niekerken. lste klasse. Trekking van 21 Juli. GETROKKEN PRIJZEN. (Naar de voorloopige lijst.) Hulst, 21 Juli. Middenprijs per 100 k°. Tarwe ƒ8,75, Rogge 6,75, Wintergerst /0,Zomergerst ƒ0,Haver 9, Erwten -, Paardenboonen0,00, Dui- venboonen ƒ0,Witteboonen/Brui- neboonen ƒ0,00, Boekweit ƒ0,00, Lijnzaad ƒ00,00, Aardappels ƒ5,50. Koolzaad per zak van 106 liters ƒ0,00. Boter per kilo ƒ1,15. Eieren per 26 stuks ƒ0,825. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 22 stuks hoornvee, 34 varkens, verkocht13 23 Schiedam, 21 Juli. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn fV/t a per heet. ct., zonder fust en zonder de belas ting. Spoeling-commissie per ketel ƒ0,80. Rotterdam, 21 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 217 vette runderen, 390 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren, 1432 schapen of lammeren, 326 varkens, big gen, 0 bokken. Koeien en ossen 25 tot 37 c., stieren tot c., kalveren 32 tot 40 c., scha pen 24 tot 31 c., lammeren 36 tot 40 c., varkens 22 tot 25 c. en lichte varkens voor export 23 a 24 c. per kilo. Rotterdam, 21 Juli. Buitenlandsche granen vast. Tarwe per 2400 kilo Roode Kurrachee f186 contant. Rogge per 2100 kilo Novorossisk f 139 a f140; 72/73 ko. Taganrog f144; 119/ 120 ko. Petersburger uit zeeboot f 141,50, f 142 9 pud 10/15 Taganrog stoomend f 140, dito dtto Aug./Sept. afl. f 127. Gerst per 2000 kilo: 60/61 ko. Tagan rog stoomend f 135, 60/61 ke. Odessa/Ni- colajeff Juli/Aug. afl. f117 contant. Boekweitgrutten per 2100Petersb. Ja- dritza uit zceboot f290. Mais per 2000 kiloGrove Donau uit zeeboot f117, f 117,50; Novorossiks uit zee boot f 136. Binnenlandsche Granen. Tarwe. De matige aanvoer werd, hoe wel langzaam, tot vorige prijzen geplaatst. Per heet. f6,50 a f7,60, extra puike daar boven en per 100 kilo f9 a f9,50. Rogge vond van f5,60 tot f6 koopers. Haver kon per 100 kiio van f9,15 tot f9,50 opbrengen. Kanariezaad onveranderd genoteerd van f 6,50 tot f 8 per heet. Van overige artikelen was wederom geen aanvoer. GENT, 18 Juli. Ter veemarkt van he den (Vrijdag) werden te koop gesteld: 4 schapen, 0lammeren, 86 kalvers, 77 vet te varkeus, 3 loopers, 611 biggen, 18melk koeien, 3 groote ossen, 85 jonge ossen, 99 vaarzen, 119 vette koeien, 65 stieren, 143 magere dieren. Prijzen waren per kilog voorossen en vaarzen vleesch fr 1,43 a fr. 1,48; idem 2de qual fr. 1,30 a 1,35; koeienvleesch fr. 1,30 a fr. 1,35; idem 2de qual. fr. 1,15 a fr. 1,20; stierenvleesch fr. 1,27 a fr. 1,35; kalfsvleesch fr. 1,45 k fr. 1,55; schapen- vleesch fr. 1,38 a fr. 1,50; lammerenvleesch fr. 1,95 a fr. 2,15; varkensvleesch fr. 1,25 a fr. 1,30. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0,85 a fr. 0,89stieren fr. 0,73 a fr. 0,79kal veren fr. 1,12 a fr. 1,17. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,70. Gent, 18 Juli. Vlas. Inlandsch met wei nig of geen aanvoer, goedgevraagd tot onveranderd vaste prijzen. Het aanbod van Russisch wordt steeds kleiner; de zaken waren dan ook van weinig beteekenis terwijl de prijzen neiging toonden om ver der te stijgen. Garens van vlas en van snuit met bevredigenden handel tot vaste prijzen van grove nummers snuitgarens waren de prijzen zelfs hooger. Katoenen garens kalm, zonder prijsverandering. Linnen stil, doch vast in prijs. Koers van liet geld. Belgisch per 100 frs. ƒ48,a ƒ48,025. Beurs van Antwerpen. Chili-salpeter 15.5 a 16 pet. fr. 19,95 per 100 K. G. Aug. fr. 19,95, markt standhoudend. Sulfaat van ammoniak 20 a 21 pet. stik stof frs. 29,per 100 K. G. Aug. fr. 29,markt kalm. Superphosphaat 12 a 14 pet. phosphorz. fr°. bestemming fr. 4,70 a fr. 4,80 per 100 KG. Tarwe geene groote bedrijvigheid doch vastheid van prijzen. Kansas 17'/*, Cali- fornië 17'/8, Plata 16 a 17. Gerst vast. Voedergerst 13'/» a 14'/*, Californië zeilende 145/<. Maïs kalm. La Plata witte 13'/e, gele 12, Mixed 12, Cinquantino 12 a 125/s, Galatz 12. Men voorziet daling. Het Bestuur van den GROOTEN St. ALBERTPOLDER zal in het locaal «den Prins Cardinaal" bij E. Dumoleyn te Assenede (België), op Dinsdag- 29 Juli 1902. te 14 ure (namiddag 2 ure) spoortijd, bij enkele inschrijving en volgens de bepalingen van art. 10 van het bestek het maken van 1500 M'. Keibaan in polderwegen, gelegen in de ge meenten Sas van Gent (Holland) en Assenede (België), Aanwijzing op den dag der besteding des voormiddags 10 ure, spoortijd, te vergaderen aan de hoeve van Ch. de Decker, nabij Station Philippine (Hol land). Het bestek is verkrijgbaar bij den Dijkgraaf P. Wauters te Sas van'Gent, ad fl. 0,50 en bij den Griffier Fl. Gen- brugge te Assenede ad frs. 1. Raming fl. 16565,— of frs. 34510,42. Sas van Gent den 86n Juli 1902. Assenede Het Bestuur voornoemd, P. WAUTERS, Dijkgraaf. FL. GENBRUGGE', Griffier. De Notarissen DUMOLEIJN te Honte- nisse en STEEGERS te Assenede, zul len publiek verkoopen op Woensdag 33 .luli 1302, des namiddags 3 uur op kavels 54, 55, 58, 59, 60 ged. en 62 ged. Verdeeld in koopen. HOTEL. Ten alle tijde gelegenheid tot dineeren. ■Cenfstnek a la minute, enz. (tramlijn Zuidstatie Rabot,) is te raadplegen vour Vrouwenziek ten (Genees- en heelkundige behandeling) alle Maan-, Woens- en Vrijdagen van 2 tot 4 uren.

Zelandia | 1902 | | pagina 3