Binnenland. Provinciaal Nieuws. "broedering van België en Nederland, me t welkomstgroet, gedicht door Raf. Verhuist, voorgedragen door Mevr. Dilis, de dochter van Haar, die Belgische is geweest èn Ne- derlandsche: Catharina Beersmans. In het gedicht van Verhulst wordt het uitzenden van de „Gelderland" herdacht en hulde aan onze Koningin gebracht. Daarna luidt het Gij, Mannen van de Evertsen, wat moet Gij trotsch zijn als gij op uw oorlogsbo- [dem staat, Wen boven u, in stoimgeloei ofzonnegloed, Uw vlag haar schuinsche banen waaien [laat. Ja, wij zijn fier op u, want kinderen zijn [we beiden Van ééne moeder, die ons gaf eenzelfde [taal En broeders zijn we, broeders, die na ['t scheiden Toch zijn eenzelfde volk ondanks der [grenzen paal Bereid zich voelend, zij uit éénen stam [geboren, Ons Nederlandsch gebouw met trouwheid [te onderschoren! En daarom iser niemand ons zóó na op aard! En daarom is het feest aan onzen Vlaam- [schen haard In de stad werd druk gevlagd en de bevolking juichte de gasten geestdriftig toe. Om vier uur vertrokken de officieren naar Ostende, waar 's avonds bij den ko ning een diner plaats had ter eere van prins Komatsu van Japan. Ook de officie ren der „Evertsen" zaten aan. Kapitein Bodaan droeg het kruis van commandeur, de overige Nederlandsche of ficieren dat van ridder in de Leopold-orde, welke onderscheidingen hun zijn verleend door den koning ter gelegenheid van hun bezoek. Donderdagmorgen om half 10 had de aan gekondigde uitstap plaats naar de nijver heidsinstellingen van Hoboken. In den stortregen scheepten de genoodig- den zich in op de Eméraude en op eene kleine boot, die allen naar Hoboken ver voerde. Aan boord der Eméraude bevonden zich kolonel Bollaan en verscheidene offi cieren der Eversten; de gouverneur Co- gels, generaal Nmitte, kolonel Heimbur- ger en andere officierenschepen Ver- spreeuwen Roger, bestuurder van 't loods wezen Dierckx, arrondissementscommis saris; Van den Berg, consul-generaal van Nederland, enz. De regen hield niet op gedurende heel den tocht naar Hoboken, waar men ont scheepte aan den pier van den Chantier naval Anversois. Daar werden de bezoekers ontvangen door de vertegenwoordigers van deze nijverneidsinstelling, met den heer Rieth, voorzitter van den raad van beheer aan het hoofd, alsook door den heer Coen, burgemeester van Hoboken. Allerhande werkzaamheden in de fabrie ken uitgevoerd, werden door de bezoekers met de grootste belangstelling gevolgd. Vandaar begaf men zich naar de instellin gen van den Vulcain Beige, waar de hon neurs werden waargenomen door de di recteuren. Hier werd onmiddelijk de ge- ieedstaande lunch opgediend. Vrijdagavond om 10 ure had kolonel Bol laan, aan boord der schitterend electrisch verlichte Evertsen, al de voorname perso nen, met welke hij tot hiertoe in betrek king is geweest, ontvangen. Veel lichte toiletten, die aangenaam af staken tegen de uniformen en de zwarte kleeding der burgerlijke genoodigden. Na de ontvangst, concert en danspartij; het was, zegt het Hbl. v. Antwerpen, een recht aangenaam en aantrekkelijk feest, dat ons over de vriendelijkheid der officie ren van de Eversten de allerbeste meening zal doen behouden. Vrijdagnacht is de Eversten uit Ant werpen vertrokken. I>r. Kiiyiier op «le Tentoonstel ling te Antwerpen. Omtrent het bezoek van Minister Kuy- per aan Antwerpen bericht het Handels blad van Antwerpen: „Na een ontbijt bij M. Dejardin is Dr. Kuyper met de daar aanwezige heeren naar den Dierentuin gereden, om de ten toonstelling te bezoeken; hij werd daar nog ontvangen door de vreemde commis sarissen, de heeren Carteron, A. Serra, Gottierez de Sobral, door den heer IJzer man, Nederlandsch commissaris. „De hooge bezoeker heeft een uur lang doorgebracht in de tentoonstelling. „Hij onderhield zich o.a. met den Hol- landschcu schilder Ten Kate en met onzen confrater, M. Heinzmann-Savino, die te 's-Gravenhage als lid van het internatio naal persbureol reeds de gast was van on zen oud-collega, Dr. Kuyper. „Z.Ex. reed in een open landauer van do tentoonstelling naar de „Evertsen", waar de muziekkapel 't „Wien Nederlands bloed" speelde, toen hij den voet aan boord zette. „Dr. Kuyper heeft het schip bezocht in al zijne bijzonderheden, dineerde daarna in de stad en is in den loop van den avond naar Den Haag terug vertrokken. „Dr. Kuyper heeft zich, naar genoemd blad verklaarde, „door zijne vriendelijkheid aller harten veroverd" en na zijn kort be zoek „is in alle kringen zelfs de schaduw van eenig misverstand, dat ontstaan kon zijn, verdwenen." Ken aardige Trek van Koningin Willielniina. Met ingenomenheid verhalen Duitsche bladen als een trek van werkelijke naas tenliefde van Koningin Wilhelmina het volgende: Toen onlangs een 14-jarige dorps jongen zich licht aan de hand verwondde en in het slot Schaumburg verbonden werd, hoorde de Koningin toevallig daarvan, en liet onverwijld een Harer rijtuigen inspan nen, om de kleinen patiënt naar den dok ter in Diez te rijden. Naderhand infor meerde H. M. naar zijn welstand en ge lastte, toen de jongen weer naar den dok ter moest, dat hij weder in een van H. M's rijtuigen zoude rijden. TeriijtkoniHt van 't Koninklijk l'aar, Men meldt van Zaterdag uit Het Loo: Eene breede schaar van menschen, wier aantal zich immer uitbreidde, en zoowel uit de gemeente Apeldoorn, als van elders Zutphen, Deventer en Dieren opge komen, had reeds lang vóór de aankomst van den koninklijken trein post gevat op den driehoek bij het paleis, welks zijden door statig geboomte, beuken en eiken, worden belijnd. Allen zijn in blijde af wachting. Langs één der driehoekszijden liggen de rails, waarover aanstonds de ex pres-trein, begeleid door de heeren T. Jo- rissen, inspecteur, en mr. Koster, opzich ter, voortschuift, die de vorstelijke familie na weken van afwezigheid weder op Het Loo zal voeren. Een ieder blijft standvastig de ingeno men plaats bezetten, vanwaar hij een goed gezicht op het Koninklijk Echtpaar, en thans vooral op H. M. de Koningin meent te hebben. Eindelijk, precies te 4.11, komt de trein aanrijden. Eén vingerdruk van den ma chinist, en hij staat stil, en luide vreug dekreten bij het weerzien der geliefde Ko ningin, zooals zij zelden aan dit perron worden vernomen, weerkaatsen in de lucht. Ter begroeting waren officieel aanwezig baron Bentinck, jhr. Loudon, dr. Pot en de burgemeester, die de Koningin namens de gemeente een handbouquet van witte orchideeën overhandigde, waarvoor H. M. allervriendelijkst bedankte. Het vorstelijk echtpaar bracht door buigen dank voor de luide blijdschapsbetuigingen. In de vestibule van het paleis werd de vorstelijke familie verwelkomd door de heeren baron van Clifford en den inten dant J. A. van Stein. H. M. de Koningin, in een zeegroen kleed gekleed, zag er blozend en opge wekt uit. De standaardvlag werd onverwijld ge- heschen. Spoedig na de aankomst van den ko ninklijken trein op Het Loo, maakte het vorstelijk echtpaar een wandeling door het park en nam de verbeteridg en werk zaamheden aan de boerderij in oogenschouw. I>r. Kuyper en «le Vre«le. De „Daily News" bevat een verhaal over de bekende onderhandelingen tusschen on ze en de Engelsche Regeering, die aan de vredesonderhandelingen in Zuid-Afrika vooraf gingen. Een der redacteuren van de „Daily News" heeft nl. een interview gehad met den heer Francis William Fox, door de „Daily News" als een welbekend lid van de „Society of Friends en van de vredes partij geïntroduceerd. Eerst thans heeft de heer Fox mogen spreken en van de door hem en later door dr. Kuyper gespeelde rol heeft hij aan den verslaggever van het Engelsche blad een uitvoerig relaas gedaan, dat door het „Va derland" aldus wordt geresumeerd: „Aangenomen, dat door den heer Fox juiste mededeelingen zijn gedaan, blijkt daaruit dus ten aanzien van dr. Kuypers handelwijs, dat deze tot het zenden der nota oorspronkelijk is bewogen door den heer Fox, die niet in opdracht van Cham berlain of iemand anders, maar eigener autoriteit handelde, dat dr. Kuyper aan vankelijk zich bepaalde tot het oefenen van invloed op de Boerenleiders in Neder land om dezen te bewegen hun eisch van onafhankelijkheid te laten varen, dat hij hier in intusschen niet is geslaagd, alvast door dat dezen daartoe uit hun volmachten geen vrijheid konden putten, dat dr. Kuyper hierop verdere onderzoekingen heeft inge steld (de reis naar Londen?), en dat daar na de Nederlansche Regeering tot het zen den der bekende nota overging Tweeile Kamer. Suikercon ventie. Door de Regeering is thans bij de Twee de Kamer ter wettelijke bekrachtiging in gezonden de overeenkomst betreffende de suikerbelasting, dd. 5 Maart 1902 te Brus sel gesloten tusschen Nederland, Duitsch- land, Oostenrijk-Hongarije, België, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië en Ierland, Italië en Zweden. De strekking der overeenkomst is de volgende: De toegetreden mogendheden verbinden zich alle directe en indirecte premiën op de productie en den uitvoer van suiker af te schaffen en geen dergelijke premiën ge durende den duur der conventie in te voe ren. Tot dat einde zullen de suikerfabrie ken, de raffinaderijen en de inrichtingen tot ontsuikering van melasse worden on derworpen aan het stelsel van entrepot onder onafgebroken ambtelijk toezicht, waardoor de gelegenheid zal worden af gesneden om, hetzij door onbelaste over- ponden en door heimelijke uitslagen, in directe of verborgen premiën te maken. Om de premie, voortvloeiende uit kartel winsten, te beteugelen, zal de surtaxe, waardoor is te verstaan het verschil tus schen het invoerrecht op buitenlandsche suiker en de belasting op binnenlandsche suiker, binnen enge grenzen worden beperkt. Van de suiker, herkomstig uit landen die premiën verleenen, zullen compensa toire rechten worden geheven. De contrac- teerende partijen behouden zelfs de be voegdheid den invoer van dergelijke sui kers, ieder op zijn gebied, geheel te ver bieden. Spanje, Italië en Zweden zijn van de voormelde verplichtingen ontheven, zoo lang zij geen suiker invoeren. De suikers uit de contracteerende lan den en hunne koloniën en bezittingen zul len wederkeerig tot het laagste invoer recht worden toegelaten. De rietsuiker en de beetwortelsuiker zullen aan hetzelfde invoerrecht worden onderworpen. Bepalingen zullen worden gemaakt om trent den doorvoer van1 §uiker, om te voor komen dat gepremiëerde suiker, doorge voerd over een contracteerend land, in het land van bestemming de voordeelen der conventie geniet. Terwijl de conventie in het algemeen van toepassing zal zijn op de koloniën en bezittingen der contracteerende landen, zijn in dit opzicht bij het slot-protocol uit zonderingsbepalingen gemaakt voor die van Nederland en Groot-Britannië. Deze zul len, mits zij voor hunne suikers geen pre miën verleenen, alle voordeelen der con ventie genieten, doch vrijgesteld zijn van de verplichtingen tot het werken in en trepot en tot het heffen van compensatoire rechten. Eindelijk wordt ingesteld een permanen te internationale commissie, die zal zete len te Brussel en wier taak zal zijn, om voor de naleving der conventie te waken. Wij komen nader op deze zaak terug in verband met 't verhandelde in de Eer ste Kamer. Men meldt uit Den Haag: De commissie van voorbereiding voor de regeling van het beroep in de Ongevallen wet heeft dezer dagen het antwoord der regeering ontvangen op het verslag der Tweede Kamer en is naar aanleiding daar van in vergadering bijeengekomen. Het eindverslag zal in het begin van Augustus rondgedeeld worden en dan is het waarschijnlijk dat de Kamer in de eerste dagen van September wordt bijeen geroepen men noemt als datum 2 Sep tember. IVooimIliralmntselic ICsiuk. De rechter-commissaris in het faillisse ment der Noordbrabansche Bank heeft be paald: lo. dat de schuldvorderingen bij de cu rators moeten worden ingediend voor 1 September a.s. 2o. dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Zaterdag 8 November a.s., des voormiddags om 10 uren in het Paleis van Justitie te 's-Hertogenbosch. Kikvorselirn en vinken. Men schrijft uit Oostelijk Z.-Vlaanderen De jacht op kikvorschen wordt aan de grensgemeenten op groote schaal voortge zet; dagelijks worden verscheidene van deze vrienden van den landbouw gevan gen, opdat de Parijsche lekkerbekken aan de „kikkerbilletjes" zouden kunnen smul len. Vogelaars loopen alle wegen en dijken af, om een ander bedrijf uit te oefenen, nl. het vangen van mannetjesvinken. Dit geschiedt op wreede wijze. In de nabijheid van het nest van ten vink wordt nl. op een verborgen plekje een kooitje gehangen met een blinden vink er in en vlak daar bij hangt men een dooden vogel aan een tak, waaromheen lijmstokjes worden be vestigd. De vinken komen af op het gezang van den blinden vink en zien den dooden vogel voor den zanger aandeze vliegen ze nu verwoed aan, om echter weldra aan de stokjes vast te zitten, en in het bezit te komen van den vogelaar. Op deze wij ze worden de vinken gevangen. De vogels worden naar Frankrijk verzonden en daar voor 1 a l'/« frank per stuk verkocht. Verschillende vogelaars verdienen met dit bedrijf een aardig daggeld. Bij Kon. Besl. is de heer H. van Cantfort erkend en toegelaten als consul van België te Neuzen, voor de arrondisse menten Hulst, Oostburg en Neuzen. KOEWACHT. De vlastijd veroorzaakt hier in de gemeente een eigenaardige le vendigheid. Op veld en akker zijn man nen en vrouwen ijverig aan het werk ter wijl nu en dan lange rijen volgeladen vlas wagens voorbij rijden. Deze wagens trek ken over de grenzen en bevatten het vlas door Belgische kooplieden hier opgekocht. Dit vlas wordt naar de rivier De Leie gevoerd, waar het geroot wordt. De wa teren dezer rivier bezitten de merkwaar dige eigenschap het vlas te rooien op eene wijze, die zeer op prijs gesteld wordt. Ve len hebben zich dikwijls afgevraagd, wat de oorzaak is, dat juist deze rivier en nog wel slechts op een gedeelte van haren loop die bijzondere eigenschap bezit. Doch tot nu toe heeft men de ware reden niet kunnen opsporen. De Engelschen noemen De Leie om deze bijzondere eigen schap »the golden river." Dit vermogen van rooten bestaat slechts op een lengte van 80 kilometer en wel van het dorpje Komen tot aan de gemeente Deinzedoch het is vooral tusschen Mee- nen en St. Elosi Vijver dat het rooten het meest plaats heeft. Te Wcvelghem, half weg tusschen Meenen en Kortrijk is de bedrijvigheid het grootst. Jaarlijks worden ontzettende hoeveelheden vlas uit België, Nederland en het Noorden van Frankrijk naar de Leie gevoerd om daar geroot te worden. In de laatste jaren heeft zelfs Argentina vlas naar deze rivier gezonden. Verleden jaar werd er meer dan 100 mil- lioen kilogram vlas geroot. In de laatste dagen hoort men wei nig meer van den smokkelhandel in vee, die voor een paar maanden nog zoo leven dig was. Wel gaat er nu en dan een on kel beestje over de grens, maar het aan tal is zeer gering. Dit komt omdat er tegenwoordig, wegens de duurte van het vee in Holland, weinig met het smokke len te verdienen is. Daarenboven is er thans op veld en akker overvloedig bezig heid en valt thans met handenarbeid meer te winnen dan met smokkelen. De heer C. Dierick hoopt in het na jaar den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar het burgemeesterschap dezer gemeente aanvaardde. SAS VAN GENT. In het uittreksel uit het verslag over de campagne 1901/1902 deelt het Bestuur van de Eerste Neder landsche Coöperatieve Suikerfabriek alhier o. a. mede: „De heerschende suikercrisis deed, zooals van zelf spreekt, ook op ons bedrijf haar invloed gelden en bleven de suikerprijzen ver beneden die van verle den jaar. Een noodwendig gevolg hiervan was dari ook, dat de dóór het Bestuur in No vember vastgestelde prijs der beetwortelen later is gebleken te hoog te zijn geweest, zoodat een bedrag van ƒ1,07 per 100 KG. geleverde suiker door de leden moet wor den teruggegeven, hetwelk zal worden berekend bij de betaling der in dit jaar te leveren beetwortelen." Als men nu weet dat in de fabriek ge durende de laatste campagne 42 millioen kilogram suikerbieten verwerkt zijn en deze bieten stellende op een gemiddeld suikergehalte van 15%, dan volgt daaruit dat is gefabriceerd 6,300,000 KG. sui ker, zoodat door de aandeelhouders zal moeten worden terugbetaald een bedrag van niet minder dan 67410. De afgeloopen campagne is derhalve voor de aandeelhouders verre van voordeelig hetgeen duidelijk uit het navolgende zal blijken. Indien een aandeelhouder in de vorige campagne al zijn suikerbieten aan gemid deld 15,2% heeft geleverd, dan kreeg hij daarvoor uitbetaald per 1000 KG. ƒ9,52 min de laadkosten ad /"0,20 ƒ9,32, hiervan moet hij thans terugbetalen ƒ1,62, zoodat hij in werkelijkheid slechts zal ont vangen hebben ƒ7,70 per 1000 KG., ter wijl de andere suikerfabrieken uitbetaal den onverschillig welk gehalte de suiker bieten hadden ƒ10 ƒ10,50 per 1000 Kilogram. Of nu de suikerfabrieken in het afge loopen jaar veel of weinig verloren heb ben, zal ieder uit bovenstaand wel kun nen afleiden, of is de berekening van uw correspondent mogelijk foutief? SAS VAN GENT. Het was Zondag Staakjes-kennis. Een goede gelegen heid om eens te vechten, waarvan dan 's avonds ook gebruik gemaakt werd. Toen de vechtenden (Hollanders en Bel gen) uiteengejaagd waren en ieder zooveel mogelijk door de politie op eigen grond gebied gehouden werd, begonnen de Bel gen met steenen en andere voorwerpen naar de Hollanders te gooien. Bij die gooi- partij werden verschillende personen (waar onder ook de marechaussée Engels) ge wond. Daar de Belgen zich niet stoorden aan de sommatie onzer marechausseés en de Belgische politie blijkbaar ook weinig krachtig optrad, werd door onze mare chausseés van de vuurwapenen gebruik gemaakt, waardoor twee Belgen gewond zijn (gelukkig niet levensgevaarlijk.) TER NEUZEN. Door de maatschappij MechelenTer Neuzen is een nieuwe tramwagen in dienst gebracht, die de rei zigers van af het station alhier naar de aanlegplaats der Provinciale boot vervoert. Men mag dit wel eene verbetering in het vervoer noemen als men de oude omnibus vergelijkt met dezen schoonen wagen, die geheel volgens de eischen des tijds is in gericht. Natuurlijk had dit vervoermiddel Zondag 11. toen het voor 't eerst in ge bruik was, veel bekijks. Binnen in is er wel plaats voor 40 personen, terwijl ervoor en achter den wagen buiten op nog eeni- ge personen kunnen staan. TER NEUZEN, 22 Juli. Heden worden alhier verwacht uit Brussel een aantal in genieurs met hunne dames tot het be zichtigen van de nieuwe sluiswerken alhier. Hr. Ms. stoomschip «Evertsen" pas seerde Zondagmorgen alhier de haven en kwam te Vlissingen op de reede voor anker. TERNEUZEN. Dat men alle mogelij ke middelen te baat neemt en geen gele genheid laat voorbij gaan om reclame te maken is ons dezer dagen weêr bewezen. Op de Schelde tusschen Terneuzen en Vlissingen zeilde een scheepje, een flinke bries deed het over de baren heenglijden. Het sierlijke vaartuigje trok ieders aan dacht, vsoral ook omdat men in het groo ts zeil witte vlekken ontwaarde, welke letters bleken te zijn houdende een recla me voor thee van een Engelsche firma Waarlijk goed gevonden HULST. Geslaagd voor 't eerste ge deelte notariaat de heer F. Stubbé alhier. HULST, 20 Juli. Heden werd alhier een wedvlucht met duiven gehouden uit Pont St. Maxence (Frankrijk), afstand van Hulst ongeveer 250 K. M. waaraan verschillende duiven uit Hulst, Terneuzen, St. Jansteen en Belgisch Clinge deelna men en welke vlucht uitgeschreven was door de Postduivenvereeniging «De Snelle Duif" bij Edmond Janssens. .Daar de dui ven op het vastgestelde uur (7 uur 's mor gens) niet konden losgelaten worden we gens het slechte weêr moest men wachten tot den namiddag, tot men om 3'/« uur de tijding kreeg dat de duiven gelost waren om 10 uur 50 minuten met noordwesten wind en bewolkte lucht, terwijl kort na dien (om 3.43 uur) de eerste duif aange- teekend werd. Nu ging alles verder tamelijk vlug, maar daar men moest wachten tot de aankomst van den trein uit Terneuzen om 6.24 uur was het 8 uur geworden voor alles uit den weg was. De prijzen Werden behaald als volgt De eerste prijs door A. Kramers te Hulst, wiens duif gemiddeld 830,6 meters per mi nuut afgelegd had, de tweede door J. Hillaert te Hulst, de derde door P. de Pot ter te St. Jansteen, de vierde door A. van den Branden te Hulst, de vijfde door J. de Brouwer te St. Jansteen, de zesde door P. Neefs te Hulst, de zevende doof Van Dijk te Terneuzen, de achtste door A. de Wilde te Hulst, de negende door F. de Cock te St. Jansteen en de Overduif door P. Vermeulen te Clinge (België) met eene gemiddelde snelheid van 760,2 meters per minuut. Wij vernemen, en haasten zulks te melden, dat de feestcommissie van het de zer dagen gehouden festival, op 13 dezer besloot ook aan den componist van de zoo welgeslaagde feestmarsch eene herinne ringsmedaille uittereiken, als blijk van waardeering voor het schoone werk dat door hem werd geleverd. Waar het bestuur van «Harmonie" door dat de uitvoering van den feestmarsch tel kens plaats vond onder het aanbieden van den eerewijn en herinneringsmedailles, niet in de gelegenheid was om openlijk hare hulde aan den talentvollen compo nist te brengen, zal zeker de eerste de beste gelegenheid worden aangegrepen om alsnog aan die aangename taak te voldoen. Zaterdagmorgen kwam hier een au tomobiel binnengereden, waarvan de in zittenden meenden aan te landen in de gemeente Moerbeke. Weldra waren zij voldoende ingelicht dat zij in Nederland waren en bleef hen niets over dan maar gauw rechtsomkeer te maken en terug te trekken langs den weg waarover zij geko men waren, terwijl hen den goeden raad werd gegeven om voortaan geen verkeer de wegen meer te berijden. GRAAUW. Een onzer schippers F. v. I. te Paal had dezer dagen een waar buiten kansje. Met zijn vaartuig uit zijnde om wat te verdienen, kwam hij in de nabijheid van een zandplaat voor Ossenisse. Hierop ontdekte hij een groot aantal zeehonden van veischillenden leeftijd, die rustig slie pen. Het vaartuig vastleggen en zich wa penen met een flink stuk hout waren het werk van een oogenblik. Nu er op af. Hij had het geluk deze vischdieven te verras sen wel een twaalftal werden door hem gedood, vervolgens aan boord gesleept en een paar dagen later aan een Lid van 't Yischbestuur te Terneuzen vertoond. Dit laatste is noodig om de uitgeloofde premie te bekomen die op 't dooden van een zee hond gesteld is. Deze premie bedraagt ƒ2.50 of 3 naar gelang het gedoode dier van het mannelijk of vrouwelijk geslacht is. Volgens het besluit, door onzen Ge meenteraad in zijne vergadering van j.l. Vrijdag met 3 tegen 2 stemmen genomen, zal voortaan aan ons muziekgezelschap «Nooit'Gedacht" jaarlijks ƒ50 subsidie ver leend worden. Deszelfs bestuur had als zoo danig ƒ100 aangevraagd. KLOOSTERZANDE. Vrijdagnamiddag waren eenige kinderen alhier met elkan der aan het spelen. Een daarvan had een patroon, waarop zich nog een gedeelte van den kogel bevond. De patroon werd op een steen geworpen en ging af. Twee kinderen van den brigadier der koninklij ke Marechaussée werden getroffen. Een zoon bekwam een wond in het dijbeen, en een dochtertje een nog al ernstige wond aan het hoofd, zoodat voor beide genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Hun toestand is thans bevredigend.

Zelandia | 1902 | | pagina 2