m Philippine, 14 Juü. De vorige week MÊÊk - Binnenland. Provinciaal Nieuws. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Landbouw. Woensdag is de pelgrimage geopend met een toespraak van dr. Fischer, den wijbis schop van Keulen. Hij ging uit van de woorden die de Kei zer in Aken heeft aangehaald „Er is in geen ander heil, want er is geen andere naam onder den hemel den menschen ge geven, in dien zij zalig zullen worden." De leus van de bedevaartgangers moest het apostolische woord zijn, dat de Keizer bij plechtige aanleiding herhaald had, een woord dat den vorst waardig was, van wien geen geringere dan de Paus tot hem (dr. Fischer) bij een particuliere audiëntie anderhalf jaar geleden met bewondering gezegd had dat hij iets van den geest van Karei den Groote in zich omdroeg. II. M. <le Koningin. Het verblijf van H. M. de Koningin te Schaumburg, dat tot 19 Juli a. s. zal du ren, heeft op Harer Majesteits gezondheid een zeer gunstigen invloed gehad. De inachtname van de noodige voorzich tigheid blijft echter nog gewenscht. Vater ItaifTeisen. Te Nieuwied-Heddesdorf werd Donder dag het gedenkteeken onthuld ter eere van pastoor Raiffeisen, den verdienstste- lijken stichter der Boerenleenbanken, 't Is een werk van den beeldhouwer Arnold Künne, Vater Raiffeisen voorstellende in levensgrootte, het bronzen standbeeld op granieten voetstuk, met 2 basreliëfs in brons voorstellende „Raiffeisen bij een landman", vóór de oprichting en na de inwerkingtreding der Raiffeissenbanken. De onthulling geschiedde na een plechti ge feestvergadering, door den kroonprins Fritz Wilhelm von Wied, die namens zijn vader, den vorst van Wied, een schitteren de lofrede hield op het Raiffeisenwerk. Het buitenland was vertegenwoordigd door afgevaardigden van Oostenrijk, Fin land, Ierland, België, Engeland, Honga rije, Servië, Croatië en Nederland. De Eindhovensche Coöperatiove Centrale Boerenleenbank had afgevaardigdV. v. d. Heuvel, voorzitter v. d. Raad van Toe zicht, J. F. Berkvens, directeur, mr. P. W. Truyen, onder-directeur, Wel Eerwr. P. M. Souren, inspecteur voor Limburg. Namens alle buitenlandsche vertegen woordigers sprak de Weleerw. heer M. Souren, kapelaan te Wijck-Maastricht (Aalmoezenier van den Arbeid) 's avonds te voren op de feestelijke bijeenkomst een hartelijk woord van dank voor de ontvangst. Na de onthulling van het standbeeld legde de heer Vincent van den Heuvel een grooten krans neder. Op de linten prijkten de woorden „De Ooöpertieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven (Holland) aan Vader Raiffeissen". Ten slotte werd hij, op verlangen van den Vorst, aan den Vorst en de Vorstin voorgesteld. Na het feestmaal, waar 2000 couverts waren gespreid, hadden eereplaatsen o. m. de beide prinsen von Wied, Prins Carl Schöneich, het hoofdbestuur der Bank en de buitenlandsehe afgevaardigden. Mosselen. Men meldt uit Zeeland De vorige week was de aanvoer van mosselen zoo groot dat 1500 haringtonnen te Brussel ter markt waren, aangebracht door een 70 tal visschersvaartuigen. De prijs daalde door deze groote hoeveelheid tot een minimum en daar het warme weer tot verkoop noodzaakte ging alles van de handalleen een 100 ton moest afgekeurd worden. ZUIDDORPE. Een woesteling maakte gisteren namiddag de streek onveilig tus- schen de Ster en de Sluis. De man ging te keer als een razende, zoodat een ieder daar in de buurt een veilig onderkomen moest zoeken. Na verschillende rustige voorbijgangers op schandelijke wijze te hebben toegetakeld en lastig gevallen heeft hij op een andere plaats den boel kort en klein geslagen. De zaak is in handen der justitie. ZAAMSLAG. Deze week is men be gonnen met het bouwen van een weeg brug aan den Eendragtpolder. Voor de bietenverbouwers in dien omtrek zal dit een groot gemak opleveren. Een vierjarig ventje, dat bij een ploeg stond te spelen, bezeerde zijn vinger zoodanig, dat deze er nog maar eventjes bij hangen bleef. De dokter hoopt den vinger nog te kunnen behouden. Op een hondenkar gezeten, die met kersen beladen was, reed hier een vrouw tje lustig over den weg, toen de hond plotseling in het land een haas bespeurde. Zijn hondennatuur werd hem stellig te machtig, want eensklaps sprong de hond in de richting van den haas, pardoes een vrij diepe watering in. Kersen en vrouw tje volgden hem en waren gelukkig spoe dig, dank zij behulpzame voorbijgangers, weder op het droge gebracht. Het onge val was nog al goed afgeloopen, de scha de was zeer gering. TERNEUZEN. In de Staatscourant van jl. Zaterdag zijn opgenomen de Statuten van de Landbouwvereeniging „Door een dracht sterk" alhier, welke vereeniging zich ten doel stelt den bloei en den voor uitgang van den landbouw te bevorderen. Aangegaan voor een tijdvak van 29 ja ren, ingegaan 27 November 1901, tracht de vereeniging, overeenkomstig hare krach ten, bovengenoemd doel te bereiken door a het ten behoeve en voor rekening van de individueele leden aankoopen of aan besteden van zaaizaden, kunstmestspeciën en veevoeder b het houden van voordrachten over on derwerpen die het landbouwvak betreffen. Zaterdag 12 Juli. Heden werd door de marechaussées naar het huis van arrest te Middelburg overgebracht D. C. uit Axel, beschuldigd van het plegen van ontuchtige handelingen met minderjarige meisjes on der deze gemeente. Maandag 14 Juli. Een droevig onge luk. Het 4-jarig zoontje van S., alhier was spoorloos verdwenen. Na langen tijd zoe ken vond men het in een kuip water, waar het levenloos werd uitgehaald. Men kan zich de droefenis der ouders voor stellen. 15 Juli. Heden wordt alhier verwacht uit 's-Hage de heer Generaal-Inspecteur der Cavalerie, tot het houden eener in spectie over de brigades Kon. Marechaussées. Benoemd tot kommies der Posterijen en Telegraphie alhier, de heer J. N. H. Pel. 14 Juli. Hedenavond bij een alge- meene vergadering van de scherpschutters vereeniging «Voor Vaderland en Koning" alhier werd door de voorzitter dier vereeni ging den heer J. A Rompu namens de le den aan den heer M. Eijke bij zijn aftre den als le luit.-commandant en benoemd tot eere voorzitter van de vereeniging op plechtige wijze een stoffelijk aandenken aangeboden, bestaande uit een gravure voorstellende C'est l'empereur. 15 Juli. Hedenmorgen ongeveer 5 ure passeerde alhier met bestemming naar Antwerpen H. M. Stoomschip Evertsen. werden per spoor naar België verzonden ongeveer 1830 balen mosselen tegen prij zen van f 2,50 tot f 2,75 per baal, terwijl aan de haven door Belgische opkoopers nog ruim 1000 H. L. werd gekocht. Mos selzaad geld nu 70 cent tot f 1,80 per ton. SAS VAN GENT. Op 25 dezer wordt te Brussel wederom eene algemeene ver gadering gehouden van aandeelhouders in de Nederlandsche spiegelglasfabriek alhier. De leden van de Eerste Nederland sche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek alhier, zijn opgeroepen ter algemeene ver gadering te houden op Dinsdag 22 dezer in het hotel «Centraal" te Terneuzen en waarin na voorlezing der notulen, mede- deeling zal geschieden van ingekomen stukken en mededeelingen o. a. over de derde leening (f 100,000 a 6°/° welke nog niet schijnt geplaatst te zijn), terwijl ver slag zal worden uitgebracht over hot dienstjaar 1901/02, alsmede van de com missie belast met het nazien der boeken. Vervolgens zal de balans in de winst- en verliesrekening worden vastgesteld en ten slotte worden overgelegd het rapport van de commissie van onderzoek. HULST. Tot rechter in de arrondis sementsrechtbank te Rotterdam is bij Kon. besl. benoemd Mr. F. M. C. E. Koksma, thans kantonrechter te Tholen, en vroeger griffier aan 't kantongerecht alhier. Er is hier de laatste dagen een drukke handel in haver te velde; goede partijen worden gemakkelijk verkocht aan prijzen loopende tusschen f 110 f 120 per gentsch gemet. Maandag heeft door de Naamloozë Vennootschap Stoomtram „Hulst-Walsoor den" des namiddags twee uur in het hotel „de Graanbeurs" de openbare aanbesteding plaats gehad van bestek n°. 8: het bouwen van eene locomotiefremise, rijtuigremise, werkplaats enz. met alle daarmede in ver band staande werken op het tramweg-em placement alhier. Ingeleverd werden 14 biljetten, n.l. door J. B. Snaps, St. Nicolaas f 18830,45, G. J. Balkenstein, Terneuzen f20950, B. H. Reuling, Hulst ƒ21500, Wed. Jos. van der Aa, ƒ21900, Louis Raaymakers, Wouw ƒ22799, A. Goedemond, Hansweert f 22850, Frans de Meijer, Gent ƒ22996, Pieter van Beers, Vlissingen ƒ23600, C. Bleijenbergh, St. Jansteen ƒ23610, C. L. Everaert, St. lansteen 23650, J. van Gijsel ƒ23735, D. Bijl, Vlissingen ƒ24000, F. N. de Rooy, Vlissingen /'24075, 1 briefje blanco. Minste inschrijver derhalve J. B. Snaps te St. Nicolaas, wien vermoedelijk het werk wordt gegund. Het ijzeren reservoir moet gesteld en het geheele gebouw moet op 1 October wind en waterdicht zijn, en alle werken moe ten op 1 December a. s. zijn opgeleverd. Zooals voorspeld was het bezoek aan onze gemeente verleden Zondag bij het festival nog grooter dan de Zondag tevo ren werden toen aan het spoorwegstation alhier 1100 kaartjes afgegeven, j.l. Zon dag werden er aan den uitgang niet min der dan ruim 1600 ontvangen. J.l. Maandag omtrent het middaguur liep een eenarmige man al bedelend door de gemeente. In halfbeschonken toestand belandde hij eveneens bij den gemeente veldwachter. Deze had argwaan in 's mans houding en sloot de deur achter den bede laar toe. Spoedig wist hij nu ook een twee den arin voor den dag te halen, die hij onder zijn vest verborgen had. Tegen den man is wegens bedelarij pro ces-verbaal opgemaakt en hem werd gra tis logies verstrekt om zijn roes uit te sla pen en na te denken over zijn mislukte list. HULST. Werd aan het slot van ons ver slag over 't eerste gedeelte van het schit terend festival binnen deze veste, de ver wachting uitgesproken, dat bij het tweede gedeelte nog meer volk naar Hulst zou stroomen, deze verwachting is vervuld. Hetzelfde feestelijk en recht gezellig aan zien van den vorigen Zondag, werd thans nog verhoogd door de grootere volksmassa's, die zich vroolijk en druk over straten en pleinen voortbewogen. Daarenboven was de schrikbarende hit te een weinig getemperd, doordat een paar fiksche regenbuien in den loop der week over ons smachtend gewest waren neerge vallen. In den voormiddag reeds begonnen de vreemdelingen de straten te vullen, en toen later de stoet aan 't station werd op gesteld, was alles reeds stampvol. De stoet was samengesteld uit meer dan twintig gezelschappen, die van af het station de gemeente doortrokken, vooraf gegaan en gevolgd door maréchaussées te paard. Om 2 ure had in 't stadhuis de aanbie ding plaats van den eerewijn. De Edelachtbare heer v. Waesberghe, burgemeester, richtte een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, en wees er verder op, dat door eendrachtige samen werking en goede harmonie alles was tot stand te brengen. Met een levendig en welverdiend ap plaus werd de rede van den heer v. Waes berghe beloond. In den verderen namiddag werden op de kiosken op de Markt en de Vischmarkt door de gezelschappen stukken uitgevoerd, en om 7 ure 's avonds had de premietrek king plaats. De premies werden getrokken als volgt: Hansweert fr 100, Stekene Zangmaat schappij fr. 75, St. Pauwels Belgie fr. 50, Assenede fr. 25, Eleweit als verstkomen- de fr. 25, Graauw fr. 25, Zeeuwsch Clin- ge fr. 25, St. Gilles-Waes fr. 25. En vuurwerk, dat wij wegens hot vroe ge vertrek van treinen niet meer konden bijwonen, sloot dit prachtige feest. Wij vernamen, dat hot vuurwerk bui tengewoon schitterend en fraai was. Een is gedurende de geheele feesten niet één wanklank vernomen, en Hulst mag waarlijk trotsch gaan op deze viering, die uitnemend is geslaagd en nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. NIEUW NAMEN. Verleden Zondag, toen het gezin van den heer Joseph Pau wels, landbouwer (Hollandsche Hoeve) met rijtuig uit de kerk naar huis reden en in den Prosperpolder was gekomen, ver schrikte het paard en ging op hol. Alle moeite om het tot bedaren te brengen was vruchteloos; het woeste dier wilde een ander gerij voorbij steken, kwam met zijn kop terecht op een boom en tuimelde met het rijtuig, waarin 8 personen zaten in de sloot. Het paard was dood. De schoon zoon van Pauwels was erg gekwetst in het aangezicht en had zich bezeerd aan de borst, de overigen zijn er met den schrik afgekomen. HONTENISSE. Bij de aan het gym nasium te Middelburg gehouden overgangs examens is o. a. bevorderd van de 2e naar de 3e klasse de leerling W. A. Dekker uit Ilontenisse. KOEWACHT. Veel Belgische kooplieden bezochten dezer dagen onze gemeente om haver op te koopen. De haver wordt door de Belgen op het land gekocht, afgemaaid gedroogd en dan ongedorschen over de grenzen gevoerd. Dit is voor de koopers een groot voordeel. Ongedorschen haver betaalt namelijk geen invoerrechten, ter wijl men voor andere 3 francs per 100 ki lo moet betalen. Het vlastrekken is in volle gang. Mannen, vrouwen, ja, zelfs kinderen staan van den vroegen morgen tot den laten avond op den akker om het rijpe vlas uit te trekken en op bosjes ,te binden. Men haast en rept zich want hoeveel meer bos jes men heeft hoe meer geld men verdient. Het vlas wordt met beide handen tegelijk uitgetrokken. Twee handvollen vormen een leg en zes zulke leggen worden tot een schrank saamgebonden. Voor eiken schrank vlas krijgt de arbeider een halven cent. Dat is niet veel, zal menigeen denken. Oppervlakkig gezien ja; maar toch kun nen velen, vooral zij, die er wat in ge oefend zijn en een sterk lichaamsgestel hebben 400 a 450 schrank per dag binden en dus f2 a f2,25 verdienen. De vlastijd is daarom voor vele arbeiders een goede tijd. AARDENBURG. Verleden Zondag ver gastte ons Fanfare-corps de burgerij op een paar uurtjes muzikaal kunstgenot in den vorm van een concert op het marktplein. Dit feit, oogenschijnlijk van- geringe be- teekenis, verdient de aandacht, doordien dergelijke kost ons maar zelden wordt voorgezet. Dat de burgerij daarop belust is, bleek meer dan voldoende uit de gezellige drukte op de markt gedurende het concert. Jammer dat we niet een keer meer in de gelegenheid zijn, onze Fanfare, die thans ongeveer 40 werkende leden telt en over flinke krachten beschikt, te hooren. Wil men van tijd tot tijd daarvan genieten, dan is het eenige middel: contribueerend lid worden en des Maandagsavonds naar de sociëteit gaan luisteren naar de repetitie. Natuurlijk, dat bij de zeldzame uitvoerin gen in 't publiek, een kiosk hier nog als een overbodige weelde wordt beschouwd. Waartoe zou zoo'n ding ook dienen. De muzikanten stonden Zondagavond dan ook maar op een plankier van schragen en plan ken, hetwelk meer op een schavot dan op een muziektempel geleek. Overigens wer den de stukken op verdienstelijke wijze uitgevoerd. In 't begin der vorige week ontvin gen de ontvangers der invoerrechten en douane-beambten aan de grenzen onzer Provincie telegrafisch bericht, dat binnen enkele dagen HH. KK. HH. Prins en Prin ces Albert van België, een automobieltocht in Zeeland zouden ondernemen. Zaterdagmorgen omstreeks 8 ure arri veerden de hooge gasten te Sluis, en tuf ten over Zuidzande en Nieuwviiet naar Breskens, om over IJzendijke, Waterland kerkje, Oostburg en Aardenburg dien dag Wederom te Sluis terug te keeren, en ons land te verlaten. In Aardenburg werd bij den heer Van den Berg nog naar den weg gevraagd. Daar HH. KK. HH. geenerlei gevolg bij zich hadden, en enkel met een chauffeur de reis deden, zullen in de verschillende dorpen die werden aangedaan, zeker maar weinigen hebben geweten met welke hoo ge bezoekers zij werden vereerd. GROEDE, 13 Juli. Heden werd alhier ingewijd het nieuwe vaandel van het mu ziekgezelschap „Eendracht maakt macht." Alle straten werden omgewandeld, onder het uitvoeren van enkele nommers. Dit vaandel, het muziekgezelschap ge schonken uit vrijwillige bijdrage der Groena- ren, ziet er goed uiten draagt de initalen, het wapen van Groede en der muziek. EEDE. Een vlugge wielrijder komende van België met een pak aan zijn wiel ge bonden, meende in den loop dezer week wellicht een paar stuivers uit te winnen door in plaats van het Rijks-kantoor aan te doen, dit liever links te laten liggen, en langs een zijpad binnendoor huiswaarts te peddelen. In zijn haast trapte hij een drietal rijksambtenaren tegemoet, doch, fietsers zijn vlug wat nood afgestapt, omgedraaid en de heeren den rug laten zien, het was 't werk van een oogenblik. 't Geroep der ambtenaren van halt! enz. scheen hem nog aan te moedigen want hij „vloog" er letterlijk van door. Jammer dat de man niet scheen te we ten, dat hij door z'n vlucht zich schuldig maakte aan weigering van visitatie, welk feit niet zelden zwaar gestraft wordt. MIDDELBURG. J. F. B v. E. eir C. H. V., op 28 Juni j.l. door de rechtbank alhier veroordeeld tot 4 jaar gevangenis straf wegens de bekende inbraken in Zuid- Beveland, hebben hooger beroep aangetee- kend. De officier van justitie deed dit te gen het geheele vonnis, dus ook tegen P. Zuidhof, de ontsnapte en nog steeds voort vluchtige veroordeelde, die eveneens tot 4 jaar werd veroordeeld. ZIERIKZEE. De door de vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeeral- hier uitgeschreven gewestelijke gymnas- tiekwedstrijd is bepaald op Zondag 27 de zer. Biijkens de bij het bestuur van voor noemde vereeniging ingekomene berichten zullen tal van turnvereenigingen uit Zee land, Noord-Holland en Limburg aan dien wedstrijd deelnemen. Uit Bergen-op-Zoom zal een extra-boot varen, die met de leden der .turnvereeniging«Uitspanning door inspanning" een drie- a vierhonderd plci- zierreizigers zal overbrengen. De wedstrijd, die door verschillende muziekkorpsen zal opgeluisterd worden, zal ten deele op het Havenplein, ten deele in Parklust worden gehouden. Op verlangen van Z. D. H. Mgr. P. Leij- heeft zich te Breda uit het R. K. Genoot schap tot Liefdadigheid een plaatselijk co mité gevormd van de Ned. R. K. Vereeni ging tot bescherming van meisjes. De Anfooerpsche Dierentuin. „De Tram" een weekblad van St. Truien, bevat ver slag over een bezoek van een honderdtal Truyenaars aan Antwerpen. En daar komt onder andere het volgende in voor „Het visiet aan den Dierentuin duurt tot half twaalf dezen beschrijven ware overbodig. Velqn hadden hem reeds gezien, anderen nog nietook waren hetAh ohziet ene kier heiwa snuitwa bak kes wa pooten wa eene staartwat ee ne bek? wa vleugels en podekke en pod- dorie Da's een affaire hein En inderdaad, de Dierentuin van Antwerpen is de schoon ste van Europa, niet alleen door het getal viervoetige, tweevoetige, reusachtige, dwergachtige, tamme, wilde, vliegende en zwemmende, bevallige monsterachtige die ren van allerlei aard en kleur, van alle vel, pluim of haarmaar ook door de tal rijke schoone paleizen, welke al dat zeld zaam, soms drollig gedierte beschut en door de prachtige wandelingen die onder en langs loof en sierlijk gebloemteeen be- goochlend verblijf schijnt. „Bekans zoo schoon as het park van Sint-Truyn," schertste een vies ventje De Buizerd. Naar aanleiding van een bericht, dat de rijksveldwachter Bo- daan te Roelofarendsveen 2 buizerds met een 5tal jongen wist te bemachtigen, schrijft men uit Wehl het volgende over dezen gevreesden wilddief De buizerd (buteo vulgaris) is ongeveer 60 c. M. lang; de kleur verschilt nog al naar gelang van geslacht of leeftijd; de grondkleur is echter bruin met donker bruine vlekken en dwarsbanden op den buik. De pooten en de washuid zijn geel, terwijl de staart kort en rond is, in tegen stelling met dien van de wouw, wier staart lang en gaffelvormig is. Het loop been is langer dan de middelteen. Slechts enkele buizerds bouwen hier hun nesten en wel in Gelderland en Noord-Brabant; de meesten komen in Juli van 't Noorden naar onze streken, soms honderden tege lijk. Het nest wordt op een boom in 't bosch van takjes gemaakt en bevat twee, hoogstens drie groenblauwe eierende jon gen, gelijk die van alle roofvogels, zijn met een vuilwit dons bekleed, dat al spoe dig aschgrauw wordt. Gewoonlijk zit de vogel stil en in el kaar gedoken, schijnbaar slapend, op een paal of in een boom, loerende op zijn prooi, die uit veldmuizen, ratten, kikvor- schen, adders, kevers, wormen, haasjes en kleine vogels bestaat. Muizen vooral maken zijn hoofdschotel uit, waarom de vogel zeer nuttig is. Men zegt, dat hij dagelijksch 25 en meer van die knaagdieren verslindt, die hij ook op de vlakte vangt, zittende op een paal of op een hek, als er maar bosschen in de na bijheid zijn. Ontdekt hij een prooi, dan stijgt hij omhoog en vliegt met trillende beweging er boven. Het geluid lijkt op het miauwen eener kat. De gewone bui zerd trekt in groote troepen naar war mer streken soms ziet men ze bij zwer men van over de honderd hoog in de lucht vliegen. Een andere soort is de ruigpoortbuizerd (B. 1 tgopus), die in kleine troepjes van 4 tot 6 trekt en in 't najaar vrij algemeen onze duinen bewoont. Enkele malen ziet men hem ook in Gelderland. Hij gebruikt hetzelfde voedsel als de buizerd, die ook muizerd en haneschop heet. Alisemeenc Vergadering; van de Afdeeling Zeeland der Vereeniging «het Nederlandsch Paardenstamboek". Deze vergadering werd Woensdag 9 Juli, gehouden in het logement van den heer Rijk te Heinkenszand. Door de welwillendheid der leden uit Zuid-Beveland werden de leden van el ders. die met de treinen van 9.54 uit Mid delburg en 10.44 uit Bergen op-Zoom, als mede die, welke met de ochendboot van Schouwen-Duiveland aankwamen, per rij tuig naar het vergaderlokaal vervoerd. Nadat naar behooren voor den inwendi- gen mensch gezorgd was, werd de verga dering om kwart voor twee uur door den onder-vooritter, dhr L. J. Dorst, geopend. De voorzitter, de heer Ferd. Hombach, was door de op heden te houden vergade ring der Prov. Staten verhinderd tegen woordig te zijn. Aanwezig waren 36 leden. De notulen der vorige algemeene verga- derir^* der afd. worden gelezen en goed gekeurd. Het aantal leden der afd. bedraagt thans 392. Sedert de laatste opgave werden in geschreven 21 hengsten en 41 merriën. De commissie, belast met het onderzoek der rekening over 1901, brengt rapport uit bij monde van den heer W. Kakebeeke. Hieruit: blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 1548,74, de uitgaven f 1544,205, zoodat er een goed slot is van f 4.535. Door h t bestuur zal worden overwogen of de bekendmaking van den uitslag der keuringen niet op goedkooper wijze zal kunnen geschieden dan tot heden. De heer M. Kostense brengt verslag uit over het verhandelde op de algemeene ver gadering, gehouden te Rotterdam op 26 Nov. 1901. Hieruit blijkt, dat de vereeni ging rechtspersoon 1 ij kheid heeft aangevraagd en dat hut ledental 1484 bedraagt. De heer T. J. Voorbeijtel bracht in die vergadering verslag uit omtrent de rekening over 1900. Deze bedroeg in ontvangst f 1467,94 en in uitgaaf f 1060,13. Het goed slot bedroeg derhalve f 407,81. De voorzitter deelde mede, dat van de f 20000, bijeengebracht om onze paarden op de wereldtentoonstelling te doen vertegen woordigen, slechts f 10000 is gebruikt. Te ruggevraagd is slechts f 1000. Het aandeeld der vereen., ten bedrage van f 108, zal

Zelandia | 1902 | | pagina 2