Buitenlandsch Overzicht. Binnenland. Provinciaal Nieuws. den aan de invloeden van de vaart met zeer groote schepen blootgesteld zouden zijn, de dampalen te kort zouden blijken. In dit verband werd ook gevraagd, welk maximum vaartsnelheid voor de zeer groote en diepgaande schepen, waarop voortaan het kanaal zou zijn ingericht, zou worden bepaald. Sommige leden herinnerden aan de ver klaring, door den Minister van Waterstaat bij de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst van 29 Juni 1895 afgelegd, dat er geen be zwaar zou zijn om het ontwerp der bij Sas van Gent uit te voeren werken in dier voege vast te stellen, dat de over den nieuwen kanaalarm, in den weg van Sas van Gent naar Westdorpe te bouwen draai brug zou voldoen aan den eisch, dat daar over eventueel eene stoomtram zou kun nen worden gelegd. Zij zouden gaarne vernemen, of de tegenwoordige Minister bereid is deze toezegging gestand te doen, ook nu in de afmetingen der brug wijzi ging zou worden gebracht. Tevens vroe gen zij, of de breedte der brug zoodanig zou worden, dat twee rijtuigen elkaar daarop kunnen passeeren. Van meer dan ééne zijde gaf men zijn leedwezen er over te kennen, dat in deze overeenkomst niet eene bepaling is opge nomen als voorkomt in artikel 7 van de overeenkomst met de Duitsche Regeering, betreffende het tot stand brengen van ka belverbindingen, waarbij de beslissing van alle geschillen over de uitlegging of de uitvoering der overeenkomst, aan het Per manente Hof van Arbitrage is opgedragen. ITALIË. Ontrouwe bestuurders. In het tijdperk, dat de republiek van Venitië haar toppunt van bloei had bereikt, werden de oneerlijke bestuurders of beheer ders der algemeene middelen zeer streng gestraft. Niet zelden was de verbanning hun lot. Bij de enkele verbanning bleef het niet. Ook de kinderen moesten dragen in de schande hunner vaders. De namen van hen, die 's lands kas hadden bestolen, door on eerlijk beheer, werden gegrift in de stee- nen van het paleis der dogen of opperhoof den der regeering. Hunne namen werden alzoo prijsgegeven aan de verachting van tijdgenooten en het nageslacht. Deze straf moest dienen als af schrikkend voorbeeld voor al de beheer ders van openbare fondsen of gelden. Nog bestaan er verscheidene inschriften op marmer, hoe men vroeger oneerlijke bewindvoerders of administrateuren strafte. Jammer, dat heden ten dage in Italië niet door voorbeeldige straffen aan de be stuurders van 's lands middelen meer eer bied voor de wet wordt ingeboezemd. Op het gebied van administratie is „Ita- lië-één" in het strijdperk der schandalen. Het geldelijk beheer van de stad Napels alsmede van de provincie is allerellendigst. Een algemeen onderzoek heeft alom on eerlijkheid en omkoopbaarheid in alle tak ken van bestuur aan het licht gebracht. Zoowel bij de laagste beambten als bij de voorzitters der administraties, van welke laatsten men een dezer eene koninklijke nationale begrafenis waardig achtte, heeft men schandelijke oneerlijkheden en knoeie rijen ontdekt. Concessies van tramwegen werden verkocht, en de voorzitter en zijn vrienden streken ten eigen bate het be drag van eenige duizenden lires op. Zelfs werden de fondsen van liefdadige instel lingen onder de vriendjes verdeeld. Bij de enquête is aan het licht gekomen, dat gelden, bestemd voor dochters van hel den, gesneuveld in den strijd voor de een heid van Italië, werden gegeven aan pu blieke vrouwen. Aan ambtenaren van den Staat, de pro vincie of de gemeente werden onroerende goederen aan bespottelijk lage prijzen ver huurd. Allerhande lagere betrekkingen worden door hoogere autoriteiten verkocht. Even als in Amerika wisten de hoogst plaatsten uit alles munt te slaan. Zelfs de postjes van trambeambten leverden den begevers voordeelen op. Buitengewone sommen werden gegeven aan redacties en berichtgevers van cou ranten, die de liberale, maqonnieke zaak op de eene of andere wijze dienden. De president van Napels en een andere colega reisden met drie raadsheeren, een secretaris, een beambte en twee deur waarders als afgevaardigden d(yi 20 Sep tember van Napels naar Rome en keerden den 23 daaropvolgenden terug. De provin ciale kas had voor reis- en verblijfkosten te betalen de som van drie duizend francs, zegge 3000 frs. Ziedaar eenige feiten, die door de bla den van Italië aan het licht worden ge bracht. Zoo gaat het in het vereenigde Italië, dat hestierd wordt door liberale, verlichte maconnnieke bestuurders, wars van elke ultramontaansche domperigheid. Dat is de praktijk der belijders van de leer der „reine inenschenliefde." Dat zijn de heldenfeiten van de schitterende phi- lanthropen, die niet alleen in Italië, maar ook elders in Europa, beweren het welzijn van den vierden stand te behartigen. Renoeiningen. Bij Kon. besl. zijn benoemd in de pro vincie Zeelandtot gezworene van het wa terschap de Breede watering bewesten Yerseke, C. D. Vereeke, te Kapelle, A. Nijssen, te Kapelle, J. Oele Hz., te Goes en C. Glerum J.-Pz., te Schore; tot ge zworene van den Stadspolder, M. Noord- hoek, te Cortgene tot gezworene van den Onrustpolder, P. Israël, te Wissekerke tot gezworene van den Nieuw-St.-Joos- landpolder, J. de Vogel, te Nieuw- en St. Jooslandtot gezworene van den polder Westerenban van Schouwen, J. Lemsom, te Haamstedetot gezworene van den Deurloopolder, M. Christiaanse, te Tholen; in het bestuur van den Molenpolder (Zuid- Beveland), tot dijkgraaf A. van der Burght, en tot gezworene P. Hoondert, beiden te Yerseke; tot gezworene van den Noord- Kraaijertpolder, G. de Jager, te 's Heer- Arendskerketot gezworene van den Zuid- Kraaijertpolder, N. Remijn Az., te's Heer- Arends kerke tot gezworene van den Adri an a-Johan na-polder. G. Gakeer, te Drei- schor; tot gezworene van den Nieuw-Ol- zendepolder, L. Nieuwenhuyse, te Krui- ningen tot gezworene van den Oost Nieuw- landpolder, P. Koeman J'z., te Wolfaarts- dijk tot gezworene van den Nieuwlande- polder, J. Verlare Sz., te Krabbendijke; tot gezworene van den Oud Noord Beve- landpolder, M. de Regt Cz., te Kats tot gezworene van het waterschap Groo te St. Anna en Nieuwehoven, A. de Bruy- ne Jz., te Nieuwvliet; tot gezworene van den Reigersbergschenpolder, J. de Jager te Rilland-Bathtot gezworene van den Dreischorpolder, H. der Weduwen, te Dreischor; tot gezworene van het water schap Kruiningen, J. Wondergem, te Krui- ningentot gezworene van den Kruispol der, J. A. Pateer, te Hontenisse; tot. ge zworene van den Muijepolder, G. C. de Wilde, te St. Maartensdijk; tot gezwore ne van den Ouden polder van St. Philips- land, A. van Dijke, t.e St. Philipsland; tot gezworene van den Willem IH-polder, J. de Putter, te Zaamslag; tot gezworene van den polder den Oosteren ban van Schouwen, P. Hoogenboom Jz., te Renesse; tot gezworene van den Thoornpolder, A. C. Verhulst, te Wissekerketot gezwore ne van het waterschap Groot en Klein Baarzande, E. V. de Milliano, te Groede; tot gezworene van den Borrenbroodpolder, M. P. van der Klooster, te Brouwersha ven tot gezworene van den Elisabethpol- der (Biervliet), C. B. Thamaes, te Bier vliet; tot gezworene van den Nieuw Noord Bevelandpolder, A. D. Snoep, te Colijns- plaat; in het bestuur van het waterschap Gouweveer en Zelke, tot dijkgraaf L. Ha- ge en tot gezworene J. Kooyman, beiden te Zierikzee tot gezworene van den Mariapolder (Noord-Beveland), D. de Regt, te Wisse kerke tot gezworene van den Bontepol der, V. Cortvriendt, te Hoek; tot gezwo rene van het waterschap Oud-Vossemeer, F. J. Ampt, te Oud. Vossemeer tot gezwo rene van den Oud-Kempenshofstedepolder, B. M. Suurlandt, te Stavenisse tot ge zworene van den Nieuwenpolder annex Stavenisse, C. Kloet, te St. Maartensdijk; tot gezworene van den Jacobapolder, P. van der Moere, te Wissekerke tot gezwo rene van het waterschap Ooster- en Sir- Jansland, S. de Rijke, te Oosterland; tot gezworene van den polder De vier bannen van Duiveland, J. C. Verstraate, te Ouwer- kerktot gezworene van den Adriaanpol- der, J. de Regt, te Cortgenetot gezwo rene van den Soelekerkepolder, P. Diele- man. te Wissekerke: tot gezworene van den Zonnemairepolder, J. de Vlieger, te Zonnemaire; tot gezworene van het wa terschap Cadzand, D. A. Risseeuw, te Zuid- zande; tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Jongepolder, C, Steendijk, te Nieu- werkerk in het bestuur van het water schap St. Maartensdijk, tot dijkgraaf A. Kloet Mz. en tot gezworene B. Geluk bei den te St Maartensdijk; in het bestuur van het waterschap voor de Nol tusschen den Koude- en den Loven polder, tot voor zitter L. W. de Jonge en tot lid J. de Kraker, beiden te Hoektot gezworene van het waterschap de Vrije polders on der Tholen, M. Christiaanse en W. A. Bierens, beiden te Tholentot gezworene van het waterschap Poortvliet, J. Beve lander Cz., en C. Hage Dz., beiden te Poortvliet; in het bestuur van den Oost polder (Krabbendijke), tot dijkgraaf A. de Kok en tot gezworene C C. Wabeke, beiden te Krabbendijke; tot gezworene van het waterschap Hoedekenskerke, J. van der Linde, te Hoedekenskerketot gezworene van den Melopolder, P. A. Stallaert, te Graauw; tot gezworene van den Westkerkepolder, J. Lindenbergh, te Wolphaartsdijktot gezworene van den Koudepolder, J. C. de Jonge, te Hoek; tot gezworene van den Willempolder (Noord- Beveland), M. Noordhoek, te Cortgene; tot gezworene van den Heer Jansz-polder, J. de Kam Jz., te Wissekerke; tot ge zworene van den Pierssenspolder, A. Schee- Ie, te Terneuzen tot gezworene van het waterschap de Vereenigde polders van Os- senisse, P. J. Adriaansens, te Ossenisse: tot gezworene van het waterschap Baarland, J. de Jager Wz., te Oudelande; tot ge zworene van het waterschap Groede en Baanst, J. A. Risseeuw, te Groede. Provinciale Staten van Zeeland Dinsdagavond om 7'/* uur is de zomer vergadering door den commissaris der Koningin, mr. A. J. Roest, in naam der Koningin geopend. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken, die voor ken nisgeving werden aangenomen. Hetzelfde geschiedde met de mededeeling van Ged. Staten, dat de provincie de procedure heeft verloren met den Belgischen staat, betreffende de aanvaring van een Bel gischen loodskotter met een stoomboot in den prov. stoombootdienst op de Wester- Schelde. Conform hunne voorstellen worden Ged. Staten diligent verklaard ten aanzien van de verzoeken vana. W. Moelker c.s. te Tholen om subsidie voor een wagendienst Tholen—St. Maartensdijk; b. den raad van Hontenisse om een renteloos voorschot voor wegsverbetering; c. den raad van Colijnsplaat om subsidie voor het vergroo- ten van de haven d cteif dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuze wa terschap Waalzoordeii om wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen. Daarna komt ter tafel een voorstel van Ged. Staten om hun voorstel tot wijziging van het regelment op de tramwegen niet in behandeling te nemen. Nadat het oorspronkelijke voorstel was gedaan, ontvingen Ged. Staten van den minister van waterstaat enz. mededeeling, dat het voornemen bestaat met 1 Oct. in werking te doen treden een Algemeen re glement voor de spoorwegen, bedoeld in art. 2 der wet van 9 Juli 1900 Stblno. 118), houdende nadere regeling van den dienst en het gebruik van spoorwegen, waarop uitsluitend met beperkte snelheid wordt vervoerd. Met 't oog op het onderwerp stellen Ged. Staten voor hun voorstel van 17 Mei jl. niet in behandeling te nemen. De heer mr De Veer geeft in overwe ging het voorstel met de nadere mededee ling van Gedep. staten naar de afdeelin- gen te verzenden De heer Siegers meent dat een onder zoek van het voorstel geen reden meer zou hebben waar het, stel het werd aangeno men, toch niet in werking zou komen, wijl het niet de koninklijke goedkeuring verwerven zou. Het rijksreglement toch treedt reeds 1 October in werking. Be handeling van deze zaak in de afdeelin- gen zou dus geen nut hebben. Zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van Ged. staten besloten. De verschillende voorstellen van het Ged. college worden naar de afdeelingen ver zonden. Na nog ekele mededeelingen van gewo nen aard, wordt overgegaan tot splitsing der vergadering in afdeelingen. Bij de loting wordt uitgemaakt dat zullen behooren tot: de eerste afdeeling de heerenHouter man, De Jonge, Hollestelle, Van Teijlin- gen, Wisboom Verstegen, Maas, Van der Meer, Vader van 's Gravenpolder, Loois, Noordijke, De Veer en De Smidt; bene vens als leden van Gedeputeerde staten de heeren Van Waesberghe Janssens en Van Rompu tot de tweede afdeeling de heeren Pom- pe van Meerdervoort, Van der Lek de Clercq, De Bats, Moes, Bos, Kakebeeke, Hennequin, Hocke Hoogenboom, Van Dein- se, Oggel, Dieleman, Hammaeher; en Van Lijnden en Lucasse als leden van Gede puteerde Staten. tot de derde afdeeling de heeren Moer dijk, Van Dam, Erasmus, Bolier, Heijse, Den Boer, Fokker, Fruijtier, Hombach, V. d. Have, Ysebaert, Bolleen De Ca- sembroot en Siegers als leden van Gede- peteerde Staten. Alsnu wordt, op voorstel van den voor zitter, besloten om de eerstvolgende open bare bijeenkomst te houden op Dinsdag 8 Juli des avonds te 71/» uren, ten einde alsdan over te gaan tot de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal overeenkomstig art. 116 der kies wet, en van het Lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet. Daarop is de tegenwoordige bijeenkomst gesloten. De heer H. van Cantfort is benoemd tot onbezoldigd consul van België te Terneu- n. ZUIDDORPE. Men toonde ons heden morgen de huid van een kalf, hier in de buurt geboren bij H. van Ilaelst op 't ei land te Westdorpe. Het beestje had een dubbelen kop, n. 1. 2 snoeten en 3 ooren, terwijl zijn staart en haar geleek op die van een veulen. Jammer dat het dier maar een paar uur het licht van deze wereld heeft mogen aanschouwen. HULST. Wat een aangenaam en pret tig uitzicht had Hidst reeds Zondag van af den vroegen morgen overal de vaderland- sche driekleur, hier en daar een oranje wimpel en ook enkele Belgische vlaggen, alles stemde tot feestvreugde, en niet het minst het drachtige weder, die groote fac tor voor het welgelukken van openbare feesten. Tegen 12 uur kwam er al meer en meer beweging, welke tegen de aankomst van de treinen uit Neuzen en den bijzonderen trein uit St. Nicolaas haar toppunt ging bereiken. Wat eene drukte, wat een volk, men kon wel over de hoofden gaan. Eindelijk was de stoet opgesteld en zette deze zich in beweging om den in het pro gramma aangegeven weg te volgen. Iedereen was opgewekt en vreugde was op een ieders aangezicht, al moest men zulks ook aanhoudend met den zakdoek verfrisschen, te lezen, en geen wonder, waar men zooveel prettige marschen te hooren kreeg. Het was dan ook een drom van volk, een menschenzee, welke door de straten trok. Eindelijk was men dan aan het ontbin- dingspunt, het stadhnis, gekomen. In de frissche benedenzaal werden de verschil lende besturen der aan het festival deel nemende gezelschappen het welkom toe geroepen door den Burgemeestereere voorzitter der feestcommissie, en werd den gezelschappen dank gezegd dat zij zoo be reidwillig gehoor hebben gegeven aan de roepstem, welke hen had uitgenoodigd om met het gezelschap „de Harmonie" feeste- telijk hot 100 jarig bestaan te komen vie ren. Met dien dank werd hen terzelfder tijd veel goeds toegewenscht waarna de Burgemeester voorstelde een glas te ledi gen of de gezondheid van allen hierbij te genwoordig. Bij monde van den Voorzitter der Konink lijke Zangmaatschappij „de Vooruit" te St Nikolaas, werd het hoofd van de ge meente dank gezegd voor de gulle en har telijke ontvangst en werd „Harmonie" gelukgewenscht met haar eeuwfeest dat zij op eene zoo schitterende wijze weet te vieren, waarna uit naam van bovenge noemd gezelschap een prachtige ruiker aan den Burgemeester werd aangeboden. Onder luid bijval-applaus werd deze bloementuil gaarne aanvaard, waarna nog onder een toepasselijk woord den Voorzit ters der gezelschappen de vergulde her- rinnerings medaille werd omgehangen. De voorzitter van «Scheldegalm" de heer Van Krieken van Hansweert bracht ook nog een woord van dank, er op wij zende dat Hansweert het eenige deelne mende gezelschap van over de Schelde was en vertrouwende dat wanneer ook daar eens een festival zal worden georganiseerd de Hulstersche gezelschappen niet achter wege zullen blijven. Onder deze plichtplegingen was inmid dels op het marktplein uitgevoerd de feest- marsch, onder directie van den componist den heer Aug. Eeckhoutde uitvoering liet niets te wenschen over en men hoor de daarover niets dan lofgaarne voegen wij daarbij eer. eere-saluut aan dien jeug digen componist en vertrouwen dat zijn succès voor hem een spoorslag moge zijn, om den ingeslagen weg te blijven bewan delen. Het groote nummer, de feestcantate ge toonzet door den heer G. van Vlemmeren, de woorden van den heer C. J. Claassen was thans aan de beurt. Zelden hoorden wij zoo een prachtig »ensemble," zulk eene sprekende melodie geheel in overeenstemming met de zeer toepasselijke woorden geen wonder dan ook dat aan het luid applaus van het pu bliek als het ware geen eind kwam. De beschermheer van «Harmonie" de heer F. Hombach bracht een welgemeend woord van hulde aan den heer Van Vlem meren, den oud-directeur van «Harmonie" en ook de zangvereeniging «Vooruit" voor haren steun en de kundige uitvoeringen word daarbij niet genoemd de zangveree niging «Vriendenbond" van St. Nikolaas, dan was zulks niet omdat dit gezelschap geen groot aandeel had gehad in het wei- gelukken der feestcantate, het tegendeel is een feit, doch dit verzuim zal wel zijne oorzaak daarin gevonden hebben, dat waar vooral een woord van hulde aan den heer Van Vlemmeren was gericht in één adem «Vooruit" daarbij genoemd werd als zijnde deze heer directeur van het gezelschap. Eene herinnerings-medaille werd den componist uitgereikt, en den heer Claassen werd ook nadat hem eenige zeer waar- deerende en vleiende woorden waren toe gesproken eene medaille toegezegd. Onmiddellijk daarna begon het festival op de beide estrades en de concerten wis selden zich beurtelings af tot goed acht uur; zeer trok de aandacht het spel van «de Korenbloem" van Elewijt. De verlichting »a la giorno" maakte een prachtig effect doch zeer jammer was het dat het niet mogelijk was daarbij nog ee nige muzieknummers ten beste te geven. Geen enkele wanklank werd gehoord overal een gulden toon, en ieder was voldaan over het welgelukken van het schoone feest, dat bij velen een aangenamen indruk zal achterlaten. Tegen a. s. Zondag verwacht men zich nog aan een grooter toeloop van volk. Hulst zal dan te klein zijn, temeer daar de twee gezelschappen uit Antwerpen, welke Zondag niet hebben kunnen komen, a. s. Zondag van de partij zullen zijn en met hen de gezelschappen van Beveren en St. Gilles, welke een groot getal excecu- tanten tellen. HULST. Zondagmorgen circa 5 uur ver trok van hier een extra-trein naar Bergen (Mons). Deze trein was afgehuurd door de landbouwmaatschappijen van St. Nicolaas en St. Gilles. Wegens het festival namen uit deze ge meente geen personen deel aan de reis wel waren er een aantal landbouwers uit Koewacht en omstreken. De trein was om 8 uur reeds te Bergen, dat geheel in feest gewaad was. Z. K. H. prins Albert met zijne gemalin zou namelijk de stad en de regionale tentoonstelling bezoeken. In de straten heerschte een buitengewo ne levendigheid en allen beijverden zich om de voorname, gasten op waardige wijze te ontvangen. Om half 12 kwamen de prins en prinses te Mons aan. Zij werden ont vangen door de burgerlijke en militaire autoriteiten en reden in een open rijtuig, toegejuicht door duizende toeschouwers, langs de versierde straten, welke aan bei de zijden waren afgezet door militairen, schoolkinderen met gekleurde vlaggetjes in de hand en de leden van de verschil lende maatschappijen. In den namiddag brachten onze landbouwers een bezoek aan de tentoonstelling. De landbouwwerktui gen en de schoone paarden trokken vooral de aandacht. Ook de prins en de prinses kwamen de tentoonstelling bezoeken, ter wijl het muziek der grenadiers in een tuin een uitvoering gaf. Hoogst voldaan over de schoone reis en het vele, dat zij in Bergen hadden gezien, vertrokken de landbouwers om ruim half acht en kwamen tegen middernacht te Hulst aan. HULST. De werkzaamheden aan de doorgraving van de stadswal nabij de Gentsche poort zullen heden zoover geëin digd zijn, dat men thans van uit de Gent sche straat recht door kan gaan en men de poort links laat liggen. In Amsterdam zijn de kinderen van het stedelijk weeshuis, voor wat de boven- kleeding betreft gekleed met een jas, daarvan de eene helft zwart en de ande re helft rood is, dat maakt bij velen en niet ten onrechte, een gekken indruk. Hier in de gemeente kan men nu een huis aantreflen met twee ramen aan de straatzijde waarvan de eene blinde geel en de andere blauw geverfd is, dat maakt ook een gekken indruk, maar te verwon deren is het niet, daar de oorzaak van de zen toestand gezocht moet worden in eene gedwongen staking van de zijde der schil ders, welke het verfwerk aan bedoeld woonhuis moesten opfrisschen. Donderdagavond plaagden en sarden eenige kleine jongens een hondje, dat zich zulks niet liet welgevallen toen het hond je dit ook blijkbaar toonde, sloegen onze dapperen op de vlucht, doch een hunner C. B. viel en het hondje kreeg hem bij het kruis zijner broek en iets dieper te pakken en liet er de sporen in achter; waterlanders in overvlr d en wat pijn, doch deze is nu reeds vergeten. Vrijdagmorgen werd door den deur waarder, naar aanleiding van een verkre gen vonnis, een huis ontruimd, waarvan de bewoner afwezig is; door de zorgen van de gemeente is de inboedel in veilig heid gebracht. Aan het postkantoor Hulst en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1902 in gelegd f 10540,68®. Terugbetaald f 15757,29. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 4537. Gedurende het 2e kwartaal van dit jaar zijn aan de week-veemarkt alhier aangevoerd geweest 25 paarden 393 stuks rundvee en 447 varkens, waarvoor werden toegekend le prijs aan Dhooghe van St. Jansteen, 2e aan P. Lust van Hontenisse," 3e aan P. Vergouwen van St. Jansteen en 4e aan H. Roeland te Kapellebrug. A. s. Maandag 14 dezer heeft des namiddags twee uur in het hotel „de Graanbeurs" plaats de openbare aanbe steding van het bouwen van eene loco motief en rijtuigremise, werkplaats enz. voor rekening van de Naamlooze Vennoot schap Stoomtram „Hulst-Walsoorden" HENGSTDIJK, 7 Juli. Uit Zelandia van 5 Juli vernamen wij, dat den EdelAchtb. Heer van Trappen als burgemeester eervol ontslag verleend is. Naar aanleiding hier van meenen wij een enkel woord van hulde te mogen brengen aan den man, die 30 jaren achtereen zijn ambt met eere heeft bekleed. Het einde van dit politiek leven treft ons diep. Het herinnert ons aan het onbestendige, het vergankelijke aller dingen. Hoe spoedig echter het geheugen zijne indrukken ziet verflauwen, wij voor ons zullen niet licht onzen goeden, ouden Burgervader vergeten, want een „vader" was hij voor en te midden zijner gemeen tenaren. Een man met een edel hart, een goedig mensch. Bij hem niet de school meesterachtige pedanterie, die sommige ambtenaren kenmerktniet die terug- stootende wijsheid, die aan eens anders meeningen geen plaats toekent; hij was steeds iemand, wiens wijze voorzichtigheid tot voorbeeld kon strekken die nooit ie mand zou kwetsen en altijd, voor zoo ver

Zelandia | 1902 | | pagina 2