Instel. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. daar de zonnestralen dan door de spleet tusschen de ringen ook op Saturnus zelf vallen, zal men van de aarde uit dat deel der planeet verlicht zien. Met andere woorden: de spleet zal schijnbaar ver dwenen zijn, de ringen zullen geheel schijnen samen te vallen, behalve wellicht met een verschil van lichtsterkte in het midden. Burgerlijke Stand. Landbouw. Telegrammen. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 2 Juli 10.38 11.13 Donderdag 3 11.44 Vrijdag 4 0.12 12.39 Zaterdag 5 1.6 1.31 Zondag 6 1.55 2.20 Maandag 7 2.45 3.9 Marktberichten. Advertentiën. K A N T H O O I Herborgen. Waarin we ook in Zeeland stiefmoeder lijk mogen bedeeld zijn, niet in drankhui zen en herbergen. Er is geen gemeente zoo klein, of zij zijn er met tientallen te vin den. Meestal zijn ze gelegen op het platte land langs de groote wegen om de nering te hebben van den gaanden en den komen den man. Maar in 't middelpunt der ge meente, in de kom van 't dorp, daar waar de menschen gewoonlijk samenkomen, daar is 't eene café naast het andere. En dan is er verder volgens het oude spreekwoord geen kerkske zoo klein of de duivel bouwt een kapelke daarneven. Dat is nu wel wat zeer bar, zeer duivelachtig uitgedrukt; maar zoo waren onze oude lui. Integendeel, ze hielden en houden er nog van om zich met groote overdrij ving uit te drukken, dan pakt het beter. Wij voor ons gelooven, dat die huizen van verpoozing en rust en verkwikkeling ge bouwd en ingericht zijn met de mensch- lievende bedoeling den reizenden man van dienst te zijn en bij de beoefening van een drietal werken van barmhartig heid, dubbeltjes te verdienen. Vele zijn van die vrome bedoelingen afgeweken, zijn meer tot, scha dan tot voordeel van den mensch geworden'tzijn woekerplan ten in den maatschappelijken tuin ge worden, waterscheuten op den maatschap pelijken boom; parasieten, kankergezwel len, jichtknobbels. Maar dat komt alleen door den drank en door de vrouwlui, 'n Herberg is geen berg, zeggen de taalgeleerden. Nu dat zou je ook zonder geleerdheid weten, meen je. De heeren vertellen je, dat een herberg eigenlijk is een bergplaats van menschen, en niet van hout of steenkolen of turf. Want die eerste lettergreep her is hetzelfde als heir of heer, dat leger be- teekent. De oorspronkelijke beteekenis van herberg kwam dus vrijgoed overeen met die van legerplaats. De eerste herbergen vond men daarom langs de groote heirwe- gen, welke de Romeinsche vestingen hier te lande verbonden en waarin de Romein sche troepen aldus een onderkomen von den, wanneer ze van hier naar ginds trokken. Ofschoon de tegenwoordige her bergen niets meer weg hebben van een heir-berg, hebben ze dien naam nog be houden. Onderhand zijn het drankhuizen geworden, waar wijn en bier en brande wijn geschonken wordt. Toen omstreeks het jaar 1670 de koffie in gebruik kwam, ontstonden de koffiehuizen, de café's. Men juichte dat toe, omdat men hoopte dat de nieuwe drank het onmatig ge bruik van sterke dranken zou tegengaan. Maar die hoop is jammer genoeg ijdel ge bleken. De koffie is de geliefkoosde drank van het vrouwvolk geworden terwijl het manvolk weer tot bier en brandewijn te rugkeerde. Of het hun der nog in zat van hun voorouders, de oude Batavieren die zich zoo dikwijls een dollen roes dronken aan hun primitieve knoeiselsUit de koffiehuizen, uit de café 's, verdween groo- tendeels de drank, die erden naam aan had gegeven. De naam is gebleven, al wordt er geen kop koffiemeer voor de gasten gezet. Op het platteland worden de herbergen aangeduid door een takje van den jeneverstruik, dat boven of naast de buitendeur hangt. Dat was vooral vroe ger zoo Toch is het gebruik van uithang borden zeer oud en in stad en dorp al gemeen. Maar vroeger waren ze veel spre kender, veel zinrijker dan nu. Tegenwoordig prijkt er den naim van den waard. Vroeger had de herberg zelf haar naam, die bij wisseling der bewo ners aanbleef, eeuwen lang. Die naam had veelal een zinrijke be teekenis, vele dier namen stonden tot den godsdienst in meer of min nauwe be trekking. Op vele plaatsen is De Hemel de naam van herberg of hotel. En als die naam ook een teeken is, waar zou men dan beter kunnen zijn? Daarmee in ver band staat de naam De Sleutel, als mid del om in den Hemel te komen. En van wege dat deftig doel schilderde men dien sleutel in blinkend goud en In de groote sleutel werd een sprekende naam. Hierbij sluiten zich aan het Paradijs, Het Eden, zelfs De Ark. Uit het Oude Testament is de aarstsengel Raphael bekend. Hij was 't immers die den jongen Tobias vergezel de op zijn reis en terechtwees en hem te vens in de gal van een visch het genees middel verschafte voor zijn blinden ouden vader. Geen wonder dus dat een engel het uithangbord versierde van apothekers maar ook van logementen en herbergen waar men, als die aartsengel, den reizen den man van dienst wil zijn. En In den Engel werd alzoo een gezochte rustplaats. Dat de Drie Koningen niet vergeten wer den, dat spreekt haast van zelf. Immers zij hadden uit het verre Oosten de groote reis ondernomen naar Bethlehem om daar hun hulde te komen bieden aan den pas geboren Koning der wereld. Alleen een ster had hun den weg gewezen. Geen wonder, dat zij als beschermers der reizi gers werden beschouwd en er vele uithang borden waren, welke op Drie Koningen zinspeelden. Zoo kregen we In de Drie Koningen, Inde driekronen, In de kroon, In de gouden Ster, In de Ster, In de Drie Moren, In den Moor, In den Moriaan, In t Moriaantje. Deze laatste namen wijzen op de omstandigheid, dat één der Drie Ko ningen of alle drie tot de negers behoord hebben. Ook het Kruis versierde wel eens een uithangbord. De wereld der dieren vooral leverde zeer veel opsch iften De gouden Leeuw, het bruine, zwarte of witte Paard, De Bok, In den Walvisch, In de Krokodil, In den Snoek en andere dieren van die soort, die ook veel van nattigheid houden. De vogelenwereld is sterk vertegen woordigd. In den Valk, In de Vink, In de Duif, In de Leeuwerik, In den Adelaar zijn bekende namen. De Pelikaan werd vooral veel aangetroffen, omdat van hem verhaald gaat, dat hij zijn lijf openrijt en met zijn bloed zijn jongen voedt. Waar de Aap uithing schijnt men vroe ger niet best geherbergd te zijn geweest. Althans men zegt nog heden van iemand, die in verlegenheid zit, die niet weet hoe hij zich uit een lastige of gevaarlijke zaak zal redden hij is in den Aap gelogeerd. Anderen wijzen op hun tegenwoordige liggingCafé de la Station, De Haven, Bellevue, Tivoli. Dit laatste is eigenlijk een stad in Italiè in den omtrek van Ro me, bekend om zijne watervallen. Belve dere in plaats van La Belle Vue beteekend schoon uitzicht. Belvedere is de naam van een paleis te Rome, verbonden met het Vaticaan en vanwaar men een heerlijken blik op de stad kan werpen. Nieuwerwetsch is de naam Bodega. Bo dega beteekent boutique of winkel. Vaak leest men den naam estaminet afgekort tot staminee. De spraakmakende gemeente, tot de natte gemeente behoorende, doopt meest al haar kroeg naar een in 't oogloopende eigenschap van kastelein, bijv. de Mottige, de Schoone, de Kromme, de Rooie, de Voorzichtige, de Rolmops. Het volk heet zijn herbergDe laatste stuiver, als het de laatste is op zijn weg. De kaneelspijp als ze klein is, de zoete inval, waarbij dan op het uithangbord een stroop- of honigton waar een manneke invalt, geschilderd is. Als do zeeman, moe van 't zwalken, wil poozen en rusten in een haven, dan werpt hij zijn anker uit. Geen wonder dat ook »In den Anker" een herbergnaam werd. De bierton of het wijnvat was een spre kende versiering. De Toelast, dat de naam is van een groot wijnvat. Zelfs de emmer, de leeren emmer prijkt op het her- bergschild. Cambrinus, de bierkoning, mag niet ontbreken. Herinneringen aan vroe gere toestanden bewaren namen alsIn de Oude Post, In den Posthoorn. Ook de geschiedenis leverde haar aandeel in de namen van herbergen. De Koning van En geland, De Prins van Oranje. De Trans vaal, Lombok, De zwarte Ruiter. De laat ste is een herinnering aan de vroeger zoo bekende vertellingen, waarin de nobele figuur van Karei den Groote steeds de heldenrol speelde. De zwarte Ruiter zou dan Elegast, dat is den zwarten ridder, dien Karei in den nacht ontmoette, toen hij tot driemaal toe op bovennatuurlijke wijze het bevel kreeg te gaan stelen, daar het hem anders aan zijn leven zou gaan. Een herinnering aan de plaats geven ons de koffiehuizen. In de stad Vlissingen. Het Zeeuwsch Koffie huis. In de stad Hulst. In Sebastepol en In de Krim herinneren aan den oorlog van 1853 tot 1856, waarin Frankrijk met En geland de Turken te hulp kwamen in den strijd tegen Rusland. Vele namen duiden vaak op zaken, die men niet noemt, als strijdend met de goe de zeden. De Opschriften der uithangbor den hebben dus ook hun geschiedenis en hangen nauw samen met de geschiedenis der beschaving. Clinge. Geboorten. 18. August z. van Petrus Joannes de Beyn en Rosalia van Boven. 20. Gabriel z. van Constantinus Claessens en Maria de Bruyn. 28. Maria Emelinde d. van Theophilis de Rode en Amelia van Dongen. 29. Louisa Johanna d. van Petrus Josephus van den Branden en Stephania Mingevoet. Overlijden. 25. Sidonie-Marie Verberck- moes 7 w., d. van Josephus en Maria Eu- lodia Apers. Overslag. Van 130 Juni. Huwe lijks-aangiften 10. Henri Verplanke 31 j., jm. en Jesephina Maria Pollet 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18. Bernardus Seghers 20 j., jm. en Mathilda Maria Si- moen 19 jjd. Geboorten. 6. Anna Maria d. van Adolf Bonne en Joanna Maria Verhoeve. Van 16 tot 30 Juni. Zui<l4lor|tr. Huwelijks-aangiften. 25 Juni. Edmundus de Ridder 31 j., jm. en Maria Louisa Strooi winder 25 j., jé. Geboorten. 18. Anna Maria d. van Fran- ciscus de Neve en Leonia Herman. Overlijden. 16. Leonia Maria Gijsel 50 j., eclitg. van Rochus van Overloop. Tor Neuzen. Huwelijks-aangiften. 27 Juni. Arie de Witte, 24 j., jm. en Maatje Elizabeth Loof, 20 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Johannes Jacob, z. van Adriaan Michielsen en van Janna Ma ria de Regt. Leunis, z. van Jan Baptiste Dooms en van Magdalena Franqoise Kaan. 28 Juni. Willem Daniel, z. van Simon Petrus van der Hooft en van Johanna He lena de Smidt. 24 Juni. Catharina Pieter- nella, d. van Levintis Michielsen en van Magdalena Bakker. 25 Juni. Jacob Arie, z. van IJzerman en van Hendrica Saa- man. Anthonie Willem, z. van Anthonie Geensen en van Maatje Suzanna Jozina Florusse. Overlijden. 24 Juni. Janna Arms, 80 j., wed. van Jacobus Harte. 27 Juni. Johan nes Jacob Michielsen, 4 d., z. van Adri aan en van Janna Maria de Regt. 28 Ju ni. Antonina Huijssen, 6 m., d van Pieter en van Antonina van de Wege. Boonen bevatten veel eiwit (albumine) en deze stof is noodig voor de vorming der eieren. De uitslag der proefnemingen moet zeer gunstig zijn. De hennen namen gretig het nieuwe voedsel en vaarden er wel bij. Daar de boonen over het algemeen te dik zijn, werden ze niet rauw, maar ge kookt gegeven. Men zette een zekere hoe veelheid gedurende 24 uur in het water, waarna ze op een zacht vuur gekookt worden. Zonder pletten of dooreenstampen werden de gekuchte boonen de kippen voorgezet, die er gretig van pikten. Als de beste en goedkoopste boonsoorten worden aangeraden de boonen van den Donau (Larcots du Danube.) Voor en tegen «ie innssclten. De brutaliteit van de musschen bezorgt den bezitters van tuinen en landerijen veel overlast. Nauwelijks is een akker met zaad bestrooid of zij pikken het weg. Vo gelverschrikkers boezemen hun geen vrees meer in en onder netten kruipen zij kalm pjes door. Een eenvoudig middel echter om van hen bevrijd te worden, moet fijn gestampte kalk zijn. In een Fransch tijd schrift deelt zekere Pivetan mede, dat hij dit middel reeds verscheidene jaren achter elkaar met den besten uitslag heeft aan gewend. Doordat hij zijne akkers met fijngestampte kalk bestrooide, verdwenen al ras alle slakken en zoodra deze weg waren, werden zijne akkers ook niet meer door musschen bezocht. Maar toch is het niet aan te raden de musschen zoo hevig te vervolgen als menig bezitter van tuinen doet. Ze doen toch een nuttig werk met het verdelgen der insecten. Bij de be planting van eene weide met jong hout bemerkte de eigenaar spoedig de weide- kever, die de weiden geheel kaal vreet. Daar in de weide vlak bij zijn huis deze kever in het geheel niet werd opgemerkt schreef de man dit toe aan de daar in de boomen nestelende spreeuwen en hij hing nu in de boomen om de door de kevers bezochte weiden spreeuwenkastjes op. De spreeuwen echter bleven weg, maar daar voor in de plaats kwam een geheele kolo nie musschen zich in de kastjes nestelen. Deze musschen hielden de weiden zóó zui ver, dat er binnen korten tijd geen kever meer te zien was. Ook bevrijdden de mus schen talrijke vruchtboomen van een scha delijk soort rupsen. De musschen pikten wel is v/aar ook bloemknoppen af, maar deze knoppen waren juist geheel door de rupsen doorgevreten. De kleine dieven, die onze zaden stelen, stichten dus ook veel nut en er wordt zelfs van verschei den kanten beweerd, dat het nut, dat zij stichten veel grooter is dan de schade, welke zij aanrichten. Tegen den mol in den tuin. Vooral als de tuin grenst aan een wei land, kan men veel last van mollen heb ben. Er zijn een paar middelen tegen deze anders zoo nuttige dieren. Op de plaats, waar men denkt, dat de mollen zullen komen, grave men eenige ledige flesschen in den grond, zoo, dat de opening juist aan de oppervlakte komt. De luchtstroomin- gen brengen in de flesschen een toon voort, welke toon de mollen verdrijft. Een soort gelijke toon kan men hooren, als men een klomp aan het oor houdt. Veel flesschen zijn niet noodig. Een tweede middel is het volgende Men sla eenige stokken in den grond. Zoo vaak als iemand in den tuin komt en voor bij die stokken gaat wordt met een ande ren stok in 't voorbijgaan er tegen aange slagen. Dit slaan schijnt den grond zoo in trilling te brengen, dat de mollen er bang voor worden, ten minste het zeer onhangenaam vinden en wegblijven. Door vakmannen in den boterhandel uit de verschillende provinciën wordt de oprichting van een Nationalen Bond voor bereid, welke ten doel zal hebben le de knoeierijen in den boterhandel op de meest afdoende wijze te bestrijden 2e den Nedorlandschen boterhandel in 't algemeen te bevorderen 3e te streven naar aaneensluiting van alle belanghebbenden bij den boterhandel, met volstrekte uitsluiting van hen, die ook in margarine handelen 4e aan boterhandelaren en botergebrui- kers een afdoenden waarborg te verstrek ken voor de echtheid der door hen gekochte boter 5e te streven naar eene centralisatie van de boter-contröle in Nederland. Ter bereiking van het voorgestelde doel zal de Bond instellen een controle-dienst over geheel Nederland, welke controle als voornaamste grondslag zal hehben het vergelijkend onderzoek. Ki|i|>euvoer. Nu de mais zoo duur is geworden en er vooreerst geen afslag te voorzien is, heeft men in België en Frankrijk proeven ge nomen met boonen als voedsel voor kippen. Te meer zijn deze proeven van belang om dat de kippen door het aanhoudend voe deren van mais te vet worden en daardoor weinig eieren leggen. Daarbij is het vet dat ontstaat van slechte hoedanigheid en heeft een onaangenamen smaak. DEN HAAG, 1 Juli. In de zitting der Staten van Zuid-Holland heeft de Com missaris der Koningin onder applaus den wensch geuit, datH. M. de Koningin vol komen hersteld moge terugkoeren. DEN HAAG, 1 Juli. Generaal Dumon- peau, die H. M. naar Schaumburg verge zelde, keert morgen hier terug. Wij hebben onder het Buitenlandsch overzicht geen melding gemaakt van de ziekte van Engelands koning, wijl er niets bizonders te melden is. De toestand van den koning is bevredi gend. Het bulletin van gisterenavond meldt dat de koning een tamelijk goeden dag heeft gehad. Het onbehaaglijke gevoel van de wond is nu minder. Hulst, 30 Juni. Middenprijs per 100 k°. Tarwe ƒ8,75, Rogge 6,75, Wintergerst /0,Zomergerst 0,Haver ƒ8,75, Erwten 10,25, Paardenboonen 0,00, Dui- venboonen /"O,Witteboonen/Brui- neboonen /'0,00, Boekweit ƒ0,00, Lijnzaad ƒ00,00, Aardappels ƒ3,25. Koolzaad per zak van 106 liters ƒ0,00. Boter per kilo ƒ1,00. Eieren per 26 stuks ƒ0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 23 stuks hoornvee, 25 varkens, verkocht12 15 Schiedam, 30 Juni. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn ƒ73/! a per heet. ct., zonder fust en zonder de belas ting. Spoeling-commissie per ketel ƒ0,80. Rotterdam, 30 Juni. Buitenlandsche granen stil. Rogge per 2100 kilo, 9 pud 10/15 Ta ganrog f 140, dito dito uit zeeboot f 138, 9 pud 5/10 Dnieper stoomend f 136, 128 pond Petersburger contant f 150, f 151, en schuitovername contant f 148. Gerst per 2000 kilo, 60/61 k°. Taganrog stoomend f 130. Haver per 100 kilo, 50/51 k°. Libau uit zeeboot f 8.55. Boekweitgrutten per 2100 kilo, Petersb. Jadritza aflading Juli f 284. Mais per 2000 kilo, Grove Donau uit zeeboot f115, f116; Odessa dagelijks ge wacht f 115, idem later gewacht f 114. Binnenlandsche granen. Tarwe was heden beperkt aangevoerd en kon in de beste kwaliteit langzaam vorige prijzen opbrengen. Het overige meest iets lager worden afgedaan en bleef ten slotte nog een en ander onverkocht. Per Heet. f6.60 a f7.65, extra puike met gegarandeerd gewicht daarboven en per 100 kg. f 8.85 a f9.50. Rogge kwam bijna niet voor, evenzoo Winter-, Zomer- en Chevaliergerst. Haver werd per 100 kg. verkocht van f 9.20 tot f 9.50. Bruineboonen van de zolders van f7 tot f9.25 naar kwaliteit verkocht. Blauwe erwten zonder aanvoer. De wei nige houders van gezolderde partijtjes hiel den wederom hooger. Kanariezaad onveranderd. Per Heet. f 6 a f8 naar kwaliteit. Rotterdam, 30 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 169 vette runderen, 428 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren, 810 schapen of lammeren, 292 varkens,big gen, 2 bokken. Koeien en ossen 25 tot 35 c., stieren 25 tot 27 c., kalveren 30 tot 40 c., scha pen 25 tot 30 c., lammeren 30 tot 39 c., varkens 23 tot 25 c. en lichte varkens voor export 23 a 235 c. per kilo. GENT, 27 Juni. Ter veemarkt van he den (Vrijdag) werden te koop gesteld: 5 schapen, 2lammeren, 120kalvers, 225 vet te varkens, 5 loopers, 530 biggen, 11 melk koeien, 3 groote ossen, 82 jonge ossen, 96 vaarzen, 98 vette koeien, 110 stieren, 142 magere dieren. Prijzen waren per kilog voorossen en vaarzenvleesch fr 1,40 a fr. 1,45; idem 2de qual fr. 1,30 a 1,35; koeienvleesch fr. 1,25 a fr. 1,35; idem 2de qual. fr. 1,10 a fr. 1,20; stierenvleesch fr. 1,25 a fr. 1,35; kalfsvleesch fr. 1,45 a fr. 1,55; schapen- vleesch fr. 1,38 a fr. 1,50; lammerenvleesch fr. 1,95 a fr. 2,15; varkcnsvleesch fr. 1,25 a fr. 1,30. Huiden. Vaarzenossenkoeien fr. 0,85 a fr. 0,86; stieren fr. 0,72 a fr. 0,74; kal veren fr. 1,10 a fr. 1,15. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,70. Gent, 27 Juni. Vlas. Van inlandsch werd weinig aangevoerd en de vraag was iets minder levendig, doch de prijzen ble ven gehandhaafd. Russisch was gevraagd, doch gebrek aan aanbod en verhoogde vraagprijzen belem merden de zaken. Garens van vlas en van snuit met vrij veel handel, vo ir dezen tijd van het jaar; prijzen toonden neiging om te stijgen. Katoenengarens onveran derd, met regelmatigen omzet. Linnen vast in prijs, doch stil. Antwerpen, 30 Juni. Veemarkt. Betaal de prijzen per k°. Verkocht: le qual. 2e qual. 3e qual. 28 ossen fr. 0,88 fr. 0,78 fr. 0,68 110 koeien 0,0,0,— 35 vaarzen 0,84 0,74 0,64 32 stieren 0,80 0,70 0,60 58 kalvers 1,14 1,04 0,94 schapen 0,0,0, Koers van liet fïel«l. Belgisch per 100 frs. 48,a ƒ48,025. Beurs van' Antwerpen. Chili-salpeter 15.5 a 16 pet. fr. 20,30 per 100 K. G. Juli fr. 20,30, markt vast. Sulfaat van ammoniak 20 a 21 pet. stik stof frs. 29,25 per 100 K. G. Juli fr. 29,50, markt kalm. Superphosphaat 12 a 14 pet. phosphorz. fr°. bestemming fr. 4,80 a fr. 4,90 per 100 KG. Tarwe standhoudend aan vorige prij zen. Kansas 17'/»> Wala 165/«, Australië 17'/,. Gerst vast. Kairo, Azoff en Zwarte Zee 137"14> Chevalier van Odessa 14'/«. Maïs vast. Cinquantino 127» a 123/«, La Plata gele 127*, Gaiatz 127«, Mixed 127«. De instel van den verkoop, ten ver zoeke van de Erven van wijlen Mej. CLEMENTINA POLSPOEL, door Mr. J. G. van Deinse, te Hulst, is als volgt: lste koop ingesteld f 600, 2de 410, 3de 200, 4de 340,— 5de 6de 50, 7de 100, 8ste 1360, 9de 1900, VERBLIJF op Maandag 14 Juli 11X12, des namiddags om 3 uur, ten herberge van den Heer P. D. Polspoel te Sint Jan Steen. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven ABRAHAM DE MUL te Zaam- slag, op Xatcrdag «Ion IS Juli I !M>2, des namiddags ten 3 ure, verkoopen Ruim 3 hectaren wassende op landen bij hunne hof stede in den polder Aan- en Gen- derdijk, gemeente Zaamslag, en eene partij in koopen. Te vergaderen op voornoemde hof stede. De Notaris P. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den heer JACs. VERPOORTE te Zaamslag, op liinsdas «Ion 15 Juli 1902, des namiddags ten 2 ure, verkoopen Ongeveer 6 Hectaren ERWTEN, 2 ROGGE, 6 GERST, alles wassende op landen aan ge noemden Verpoorte toebehoorende. Te vergaderen op de hofstede bewoond door Jan Verpoorte te Zaamslag, Klei ne Huijssenspolder.

Zelandia | 1902 | | pagina 3