Provinciaal Nieuws. OOSTBURG, 7 Juni. In deze dagen heerscht hier allerwege drukte. Rij tuigen, fietsen en voetgangers in alle straten en paden voor 't grootste deel Belgen. Deze komen nu Zeeuwsch- Vlaanderen binnengestormd om vlas op te koopen. Voor een groot deel zijn ze hierin reeds geslaagd en de boeren wrijven zich de handen, want het ge was is mooi en prijzen van 400 en meer franken behooren lang niet tot de zeldzaamheden. Waar de fiets al goed voor is. Rijden slagers met korven vleesch per fiets weg; gaan boeren per fiets met de boter ter markt, voor een paar da gen gebruikte een dame alhier haar „paard" voor een zeer eigenaardig doel. Zij bond namelijk een kinderwa gen aan de fiets, liet er een kind in plaatsen en bracht de kleine veilig thuis Natuurlijk had deze nieuwe toepassing veel bekijks. Evenals vorige jaren zal geduren de aanstaande winter weer gelegenheid verschaft worden aan jongelieden van 16 tot 24 jaar om zich te oefenen in den wapenhandel, vooral met het oog op 't reservekader. GROEDE, 28 Juni 1902. lieden werd Gemengd Nieuws. Veelbelovende jongelui. Men schrijft uit Doetinchem: Van de 11 vvggeloopen jongens van het rijksop voedingsgesticht de Kruisberg zijn er gistermorgen weder drie door de Gen- dringsche politie teruggebracht. Bij het opsporen kwam gisteravond de politie agent Lambrechtse te Ambt-Doetinchem met een 8tal van hen, die met stokken gewapend waren, in botsing, waarbij de agent zoodanig werd mishandeld, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Nader meldt men De zeven jongens van het gesticht „de Kruisberg", welke nog vermist werden, zijn heden teruggebracht. 5 er van werden door de rijks- en gemeente-veldwachters te Gendringen en 2 door de marechaussees te Winters wijk gevangen. De schrik zit er in. Woensdag bleek, hoe sedert den verschrikkelijken moord en te Tilburg slechts weinig noodig is om een algemeeue ontstelte nis te veroorzaken. Het zes-jarig zoon tje van den heer v. d. V., Willem II- straat, was verdwenen terwijl de moe der ter kerke was en ten halfnegen Woensdagavond nog niet terug. Bij het angstig zoeken der ouders en der buren ging onmiddelijk het gerucht als een loopend vuurtje door de stad. De Willem Il-straat had het aanzien of een groot ongeluk gebeurd was, zooveel volk was er op de been. Een der bu ren, de heer K., had het genoegen het knaapje te vinden in den tuin van den heer v. d. B., Heuvelstraat, rus tig spelende, totaal onbewust van de algemeene gemoedsbeweging en van den angst, door hem veroorzaakt. Nbr Een kazengevecht. In de Ave nue Parmentier te Parijs had iemand vijf vrienden te eten, te wier eere hij een kaas gekoekt had. Toen deze aan het nagerecht werd aangesneden vond men er een half opgerookte sigaar in. Hoogst verbolgen begaf zich de gast heer in eigen persoon, door de genoo- digden gevolgd, naatr den winkel waar uit de kaas afkomstig was, eischende geld terug of een nieuwen kaas. De winkelier echter had 9oren noch naar het een noch naar het ander. Hij begon met het classieke antwoord zijner vakgenooten: „Ik zit er niet in". Voorts gaf hij te kennen dat een halve sigaar beter was dan in 't geheel geen en als een extra'tje behoorde te worden aangemerkt. Daarop dreigde een der gasten den man te zullen aanklagen wegens tabak verkoopen zonder pa tent. De twist liep steeds "hooger en eindelijk greep de gastheer zijn kaas en slingerde die welgemikt den win kelier naar het hoofd. De vrouw des laatsten schoot hem met drie bedienden te hulp en een geregeld gevecht ont stond, waarbij de opgestapelde kazen en ook boter als werptuigen dienst de den. Het rumoer deed een politie-agent toeloopen, die juist aankwam op dat oogenblik dat een groote Hollandsche kaas door het splinterend spiegelglas heen hem op de borst trof. Toen hij weef op adem was, bracht hij het ge heele gezelschap op. Ten slott werden de heeren onder borgstelling ontsla gen. Arme ouders. In het gebergte hij Triest is een eenjarig kind door een arend geroofd. De moeder had den in zijn wieg slapenden kleine toevertrouwd aan de zorg van een ander kind en was heengegaan om eenig werk te doen Toen zij terug kwam, vond zij de wieg ledig en het meisje, dal er op paste, bloedend en bewusteloos er naast Met meisje verhaal de, toen zij weder lot bewustzijn kwam, dat een arend haar had aangevallen en het kind uit de wieg had medegenomen. Een troep mannen, die in bet arendnest, boven op eensteilen bergtop, gingen zoeken, vonden daar het lichaam van het kind reeds half verslonden. Op een plaatsje bij Privas waren Vrijdag een landbouwer, Fialon, en zijne vrouw naar hun werk gegaan, hun kind van vier maanden in de wieg achterlatende Thuiskomende vonden zij sleehis enkele onkenbare overblijfselen van het wichtje op den grond verspreid: een varken was binnengedrongen en had den kleine ver slonden. De ringen van Saiurnus. Dezen zomer zal men weldra de planeet Saiur nus met haar ringen ook door een kleinen verrekijker kunnen waarnemen Daarbij doet zich dan op 15 - 17 Juli een verschijn sel voor, dat nog nooit is beschreven De beide ringen die 260 kilometer breed zijn, worden gescheiden door een open ruimte van 9000 kilometer ongeveer, welke Cas- sius heelt ontdekt en die naar hem genoemd wordt. Die ruimte of spleet toont zich aan het oog als een donkere streep tussehen de ringen, die echter naar de planeet toe verdwijnt, waar de ringen dan schijnen één te worden. Als de aarde boven de ringen staat, ziet men door de spleet heen en zou door die opening de planeet zelf kunnen zien, als de schaduw van de rin gen haar niet verduisterde Anders wordt 'het wanneer, gelijk omstreeks de genoemde dagen het geval zal zijn, de aarde juist tussehen de zon en Saiurnus staat. Van Saiurnus uit is er dan een kleine zons verduistering waar te nemen, doordat de aarde als een zwarte vlek over de zon neschijf schuift (dat duurt 12 uur). Maar bij den maire Carassu, waar ik den nacht dacht door te brengen, toen de vulkaan die gedurende den dag zich kalm had ge houden eensklaps vlammen begon uit te werpen tot een aanzienlijke hoogte. Uit deze vlammen sprongen vonken, die op eenigen afstand uiteen spatten. Dikke, gloeiende lava, rolde langs den berg naar de stad toe; een zwarte rook steeg uit den krater omhoog en spreidde zich als een on metelijke sluier over ons uit. Van alle kanten schoten duizenden blik sems knetterend uit de wolk, die op het punt stond ons te omhullen. Een dood door verstikking of electrische schokken stond ons te wachten. Zoodra, toen ik mij rekenschap kon geven van het gevaar, dat ik liep, ben ik gevlucht in de richting van het Champ-Flore. Na 5 kilometer te hebben geloopen met eenige lieden, die ik op mijn weg ont moette, was ik uitgeput en besloot te over nachten op de plaats, waar ik mij bevond. Doch daar ik zag, dat de vulkaan niet op hield vuur te braken en de sluier die den berg bedekte, bijna het Camp-Chazeau had bereikt en den hoofdweg was overgetrok ken, vervolgde ik mijn tocht om te Fort de France te komen. De rookwolk bevond zich aan onze rechterzijde. Het was een verschrikkelijk schouw spel De lieden, die met mij waren, en wis ten wat ons bedreigde, aarzelden geen oo- genblik mij te volgén langs een weg, dien ik des morgens met veel hindernissen had afgelegd. Langs dit moeilijke pad en in een ondoordringbare duisternis kwamen wij te Fond-St. Denis, te 10 uur 's avonds. Ik bracht den nacht door op een plank, en den volgenden dag besteeg ik een paard en bereikte zoo doodmoede, Fort de Fran ce. Men kan zich niet begrijpen, wat het is, nog geruimen tijd in zulk een toestand te moeten leven. Én als de zaken er nu maar niet door leden. Saint Philoinène en Le Prêcheur zijn geheel en al verloren: er is niets meei over. Grand Rivière en Macou- ba zijn ontruimd, het was er niet langer uit te houdende grond, zegt men, gloei de onder de voeten. Het geheele dorp La Basse-Ponte werd overstroomd, de werkplaatsen van Gradis hebben geen materieele schade geleden, maar het water, dat der fabriek tot be weegkracht diende, is verdwenen. Al de cacaoplantages in het Noorden zijn ver nield. Wat er ook moge gebeuren, ik voor mij geloof, dat de toekomst van het eiland zeer ernstig wordt bedreigd. ENGELAND. Een iirin» l»ij de rechters. Voor de Londensche politie-rechtbank in Southwark werd aan de aanwezige ver slaggevers beduid dat er een zaak in be handeling kwam, die een van de konink lijke gasten betrof en de buitenlandsche betrekkingen van Engeland raakte; de rechter verzocht daarom de journalisten geen melding van de zaak te maken. Toen de man van de Star weigerde, een dergelijke belofte af te leggen, werd de openbaarheid uitgesloten, wat bij de poli- tie-rechtbanken zelden of nooit gebeurt. Volgens de Star, is de zaak de volgen de Een jonge prins uit een regeerend Europeesch vorstenhuis, die als gast des Konings voor de kroning was overgeko men, verliet Dinsdagavond de woning die te zijner beschikking was gesteld, en di neerde in een voornaam hotel. Na het diner ging hij in gezelschap van verschillende vreemdelingen naar een kroeg in Southwark. Hier bleek dat hij in handen van een bende schelmen was gevallen, die hem geld wilden afpersen. DU1TSCHLAIVD. Onware praatjes. Over de troonsbeklimming van koning George van Saksen hebben opzienbarende verhalen de ronde gedaan. Men vertelde dat het.opvolgen van ko ning George bevreemding en verrassing had gewekt, omdat de broer van den Ko ning al jaren geleden afstand gedaan zou hebben van zijn rechten ten gunste van zijn oudsten zoon koning Albert zou ech ter op zijn sterfbed zijn broer op zijn ee rewoord hebben laten beloven dat hij zelf den troon zou bestijgen. Dientengevolge zouden prins Friedrich August en zijn vrouw plotseling van Si- byllenort vertrokken zijn. Uit officieuze bron worden deze geruch ten voor verzinsels verklaard. Koning George heeft als prins nooit af stand gedaan van zijn rechten op den troon en in kringen, waar men ingelicht was, heeft men nooit in het minst getwijfeld dat de prins, in geval van overlijden van koning Albert, den troon metterdaad zou beklimmen. Koning Albert heeft op zijn sterfbed ook geen bi lofte dienaangaande gevergd. „Ko ning George zoo besluit de officieuze nota heeft thans den troon bestegen in het strenge plichtsbesef dat hem zijn hec- le leven door heeft gekenmerkt en geleid en hij heeft ook geen twijfel laten bestaan dat hij het bewind met vasten teugel en vol arbeidslust zou voeren. Tegelijkertijd heeft hij zo>g gedragen dat prins Friedrich August voortaan in alle regeeringszaken ingewijd zou worden de prins zal daarom de veertiendaagsche kabinetsraden onder voorzitting van den Koning bijwonen, en zoo bijtijds op de op volging voorbereid worden." AXEL. Aan de oproeping van den Heer Ph. J. van Dixhoorn hadden er Zaterdag velen gehoor gegeven. Door genoemden heer werd een over zicht gegeven van de pogingen tot nu toe aangewend om te komen tot versterking en uitbreiding der Rijkspolitie en werd besloten opnieuw een adres te richten tot den Minister van Justitie houdende ver zoek om zoo spoedig mogelijk gevolg te geven aan het vroeger welbekende adres door de heeren van Dixhoorn e. s. inge zonden. Door velen werd het adres getee- kend en daarna werd zulks aan den heer de Vleeschouwer van Koewacht terhand gesteld om ook in die gemeente handtee- keningen te verzamelen. Het adres luidt als volgt »Geven met den meest verschuldigden eerbied te kennen, ondergetcekenden, al len veehouders te Axel en omliggende ge meenten dat in het voorjaar van 1902 door den heer Ph. J. van Dixhoorn e. a. veehou ders te Axel, een adres is gericht aan uwe Exccellentie met verzoek de Rijkspolitie zoodanig te willen versterken, dat op de Nederlandsch-Belgische grens de stroop tochten kunnen worden tegengegaan, en aan de nachtelijke diefstallen van hoorn vee, varkens, konijnen, pluimgedierte enz. een einde worde gemaakt dat sedert de indiening van genoemd ver zoekschrift de toestand niet is verbeterd, integendeel is achteruitgegaan, getuigen de vele diefstallen, die telkens in de ver schillende nieuwsbladen worden geplubli- ceerd, en van welke nieuwsbladen Uwe Exellentie geregeld een exemplaar ter ken nisneming werd toegezonden dat wij met de hulp onzer dienstboden en die der politie niet bij machte zijn de dieven in handen te krijgen of de diefstal len te beletten dat tegenwoordig van de rijkspolitie zware diensten worden gevergd, om reden het aantal hunner veel te klein is, in evenredigheid met de uitgestrektheid der te bewaken grens dat zij volkomen instemmen met het adres van den heer Ph. J. van Dixhoorn e. a., hiervoren genoemd, en als eenig af doend middel beschouwenhet belangrijk versterken onzer rijkspolitie op de grenzen. Redenen, waarom ondergeteekenden zich tot Uwe Excellentie wenden met het eer biedig verzoek, om meergenoemd adres van den heer Ph. J. van Dixhoorn e. a. zoo spoedig doenlijk in behandeling te ne men, en zoo mogelijk er gunstig op te be schikken." Zooals men zich herinnert werd deze beweging in 't leven geroepen door een artikel van Luctor et Emergo in ons twee de blad van 14 Juni j.l. HULST. Op den hoek van het sierlijk marktplein prijkt thans tegen den zijge vel van het café „Bacchus" eene groote reclameplaat van de Levensverzekering maatschappij „Dordrecht", eene reclame welke daardoor zeer tot haar recht komt. Ofschoon „Bacchus" door de levens verzekering als haar grootste vijand be schouwd wordt, zoo zelfs, dat geheel-ont houders aan een goedkoope tarief kunnen verzekerd worden, gaat hij hier hand in hand met de levensverzekering om hare reclame te dragen en te steunen. HULST. Zondagnamiddag had in het wapen van Zeeland alhier eene vergade ring plaats van de afdeeling Hulst e. o. van het Nederlandsch onderwijzersgenoot schap, welke tamelijk goed bezocht was. Na het lezen der notulen werden eeni ge ingekomen stukken behandeld. Tot af gevaardigde voor de Algemeene Vergade ring, die van 29 tot en met 31 Juli te Leiden wordt gehouden, werd gekozen de heer P. Eggermont., hoofd eener school te Clinge. Na eenig heen en woer praten werd besloten hem een vrij mandaat te verleenen. Ten slotte gaf de heer M. de Keijser hoofd der school te Graauw eene zeer be langrijke lezing over Epische poezy, wel ke door de vergadering met onverdeelde aandacht werd aangehoord. De heer P. Eggermont beloofde eene le zing voor de volgende vergadering, wel ke in het einde van de maand Juli zal gehouden worden. Naar wij vernemen zullen er pogin gen aangewend worden om concessie te verkrijgen van de gemeente tot oprichting eener steenkolengas-fabriek. A. s. Zondag is het de eerste dag van het reeds meermalen besproken festival en verheugt men zich reeds bij voorbaat op een builengewonen toevloed van vreemde lingen. Eergisteren heeft te St. Nicolaas de ge nerale repetitie plaats gehad van de feest cantate (de woorden zijn van den heer C. J. Claassen alhier) en naar wij vernemen gaat alles flink en degelijk van stapel. De feest-cantate zal iets buitengewoons zijn, voor Hnlst althans, en niemand zal thuis willen blijven De indruk welke de muziek met den zang maakt is bepaald overweldigend en de muziek gaat geheel hand aan hand met* de woorden. Dat deze uitvoering een schitterend suc ces zal zijn voor den componist in het bij zonder en de uitvoerende gezelschappen in het algemeen, laat zich nu reeds met recht en rede voorspellen. HOEK. Zooals wij reeds berichten is hier in den avond van 15 Juni nogal scha de door den hagel veroorzaakt. Nader ver nemen wij, dat de schade minder bedraagt dan aanvankelijk verwacht werd. Drie landbouwers verzekerd bij de On derlinge Yerzekerings-Maatschappij tegen hagelschade in Zeeland, uitgezonderd in het voormalig IV district leden schade in vlas, paardenboonen en suikerbieten, waar voor gemelde maatschappij slechts ongeveer 420 zal hebben te vergoeden. KOEWACHT. In de verordening rege lende het herhalingsonderwijs door den raad dezer gemeente vastgesteld is o. a. be paald, dat het onderwijs voor jongens zal gegeven worden in den winter 's avonds van 6 tot 8 uur en wel driemaal in de week 's Maandags, Dinsdags en Donder dags. Het herhalingsonderwijs voor meisjes zal tot Zaterdag van het jaar worden ge geven en wel 's morgens van 9 tot 11 uur. Onderwezen zullen worden Nederland- sche taal, rekenen, kennis der Natuur en teekenen, terwijl voor meisjes het teeke nen zal veranderd worden in nuttige hand werken. KOEWACHT. De gemeenteraad heeft een besluit genomen, dat volstrekt niet in den geest van onze onderwijzers is geval len. Uit de rij der vakken, waarvan /50 verhooging wordt toegestaan is vrije- en ordeoefeningen geschrapt, ofschoon er wel onderwijs in wordt gegeven. Door de bei de hoofden en een onderwijzer, die zich daardoor ƒ50 per Jaar benadeeld zien, is aan Ged. Staten verzocht dit besluit te vernietigen. Ook heeft op hun verzoek het hoofdbestuur der vereeniging var. hoofden van scholen, zich met een gelijkluidend verzoek tot Ged. Staten gewend. ZAAMSLAG. De felle droogte der laat ste dagen, komt hun, die nog onverkocht vlas hebben staan, zeer ten goede. Het zijn nog slechts enkele zware kampen. Het andere vlas is opgeruimd tot voor /'ISO het gemet. Verschillende landbouwers zijn uiterst tevreden over hun vlasoogst. TER NEUZEN. De Roomsch Katholieke Kiesvereeniging van Ter Neuzen hield Zondag 11. hare jaarlijksche vergadering. Na voorlezing der notulen van de laatste vergadering door den Secretaris werd door den Penningmeester rekening en verant woording gegeven der aanwezige gelden, waaruit bleek dat er een batig saldo was van 6,39. De vereeniging telt thans 100 leden. Verder werd er besloten, dat voor taan eiken laatsten Zondag van een kwar taal vergadering zou gehouden worden en dan aan ieder gelegenheid gegeven zal worden het een of ander punt in te lei den, een lezing te houden, of een onder werp te bespreken op welk gebied ook, om zich zoodoende te oefenen in het in debat treden wanneer het pas geeft. Maar al te vaak is gebleken, dat men, als er eens een lezing of redevoering ge houden wordt, niet in debat durft treden, alleen omdat men daartoe de begaafdheid, dei. slag en het durven mist. Zoodoende wil men dus trachten in 't openbaar spre ken meer bedrevenheid te verkrijgen. Te Amsterdam slaagden voor het Candidaat Arts examen de heeren D. C. J. van Rompu en P. de Ridder en voor Dier en Delfstofkunde de heer E. H. T. van Borssum Waalkes allen van Ter Neuzen. De commies der Posterijen en tel. 4e klasse H. R. Jansen van hier is verplaatst naar Amsterdam, en de surnumerair der post, en tel. J. N. H. Pel, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Ter Neuzen. alhier aanbesteed het onderhoud der weg en werken Groede en Baanst en er werd ingeschreven door de heerenJ. A. v. d. Sande te Breskens voor 11459; J. Salo- mé te Breskens voor 11850; A. du Burck te Breskens voor 11968; A. v. Male te Schoondijke voor 11985; A. Luteyn te Niruwvliet voor 11990; B. d. Exter v. d. Brink te Krabbendijke voor 12000; C. J. de Smidt te Schoondijke voor 12054. Hierbij bleek dat v. d. Sande te Bres kens de laagste inschrijver was wien het werk gegund werd. GROEDE. Dat het vlas een rijke oogst belooft kan blijken uit de kolosaie prijzen die besteed worden zijnde tot 205 per gemet en bijna allen is verkocht aan Bel gische kooplieden. 28 Juni. Alhier is benoemd tot Amb ten ter Secretarie den Heer Blokland gep. Officier der Infanterie Ned. Leger. SLUIS. 29 Juni. Alhier is heden mid dag bij het zwemmen in de kade verdron ken du Puree in het gezicht van vele toe schouwers; redding was onmogelijk. MIDDELBURG. Door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland is benoemd tot chef der 3de afdeeling Provinciale Griffie Jhr. Mr. Bronkhorst-Sandberg. MIDDELBURG. Een van de drie boos wichten P. Z. welke Zaterdag j.l. door de rechtbank alhier werd veroordeeld, tot eene gevangenisstraf van 4 jaren, wegens diefstal en poging daartoe in het Goesche land, wist voor de gevangenis gebracht zijnde te ontsnappen. Hij gaf den bij hem staanden veldwach ter een stomp, sprong te water, klauterde aan de overzijde even vlug op de wal, om daarna bewijs te geven van zijn hardloo- pen, welke bekwaamheid hij tijdens zijn verhoor ter terechtzitting had verkondigd. Hij nam zijn vlucht in de richting Koude- kerke. Zaterdagmiddag en avond, ook Zondag en Maandag werd door de rijksveldwacht Walcheren doorzocht, terwijl de verbinding met Zuid-Beveland streng wordt bewaakt. Ondanks deze maatregplen is hij nog niet in handen zijner bespieders gevallen Zeer waarschijnlijk zal hij niet lang ge not hebben van zijne ontvluchting. Geen cent op zak hehbende en van de boeren die zeker op hunne hoede zijn, geen hulp te verwachten, zal hij spoedig weder in handen komen van hen, die hem voor de ze wandeling een flinke straf zullen toe dienen. VLISSINGEN. Naar men met zeker heid verneemt is den datum van ds te houden internationale Zeilwedstrijd op de Westerschelde bepaald op 13 Augustus a. s. 30 Juni. Gisterenavond omstreeks 8 ure is de heer Z. Israël snijmeester alhier, die met zijn vrouw en dochtertje op de boulevard van een wandeling naar het badhuis terugkeerde door den bliksem ge troffen de ongelukkige was terstond dood. De echtgenoote en dochtertje werden tegen den grond geslagen en zullen vermoedelijk met den schrik vrij komen. HEINKENSZAND, 26 Juni. De voor dracht van een onderwijzer aan de openb. 1. school is, na overleg met den heer arr. schoolopziener, bij een nader besluit van B. en W. gewijzigd als volgt1. J. J. Nuyten, Middelburg; 2. G. v Pennings, Goes; 3. L. Eckhardt, 's Gravenpolder; 4. J. Blomaard, Kloetinge, uit welke voordracht heden benoemd is dhr. G. v. Pennings te Goes, met 3 der 4 uitgebrach te stemmen. Dhr. J. Blomaard bekwam 1 stem. Heden had de aanbesteding tot ver bouwing der O. L. S. alhier plaats. De uitslag is als volgtA. Jacobs, Goes ƒ5430; L. Raaymakers, Wouw ƒ5575; J. P. Pan- ny, Krabbendijke ƒ5680A. Jansen, Nis- se ƒ6025; A. Hubregtse, 's Gravenpolder ƒ6100; L. Hubregtse, 's Gravenpolder ƒ6300; J. Dekker, Heinkenszand ƒ6300; J. "v. d. Poel, 's Heer-Arendskerke ƒ6300; J. de Muynek, Borsele ƒ6801. De vergunning zal later worden be kend gemaakt. Velen alhier verkoeren in den waan dat onze kermis de volgende week begint. Ook zijn er weer anderen die beweren dat de kermis dit jaar 8 dagen is uitgesteld. Noch het een, noch het ander is het ge val. Uit goede bron toch kan gemeld worden dat ze ook dit jaar, even als al tijd beginnen zal den 2den Dinsdag na Sint Jan d. i. 8 Juli, om 14 Juli daarop te eindigen. Aanvaring op de Westerschelde. Ge passeerde Zaterdagavond ongeveer ten 11 ure is de Belgische afhaal kotter nu. 6 ter hoogte van Westkapelle door een Bremer Stoomboot zoodanig aangevaren dat eerst genoemde in enkele seconden in de diepte verdween. De bemanning van wie enkele te bed lagen konden zich in allerijl red den in de sloep en kwamen behouden te Westkapelle aan.

Zelandia | 1902 | | pagina 2