Binnenland. Provinciaal Nieuws. Uit België. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. lid van de Kamer geweest. Bij deze gelegenheid hield graaf von Könnesitz, de voorzitter, een toespraak waarin hij de groote nauwgezetheid, de zeldzame trouw en offervaardige toewij ding van den prins bij zijn parlementaire werkzaamheden in het licht stelde. EIVOELAND Welk merk rookt Hij? Het gerucht had zich in Engeland ver spreid, dat het met de gezondheid van koning Eduard niet in den haak was. Van het hof is er tegenspraak gekomen. De Kölnische Zeitung kreeg Zaterdag van haar Londenschen correspondent een telegram over den koning, waarvan niet het minst belangrijk deze mededeeling is: „Men heeft opgemerkt, dat de vorst, toen hij gisteren na het ophouden van den zwa- ren regen uitreed, nauwelijks de poort van het kasteel te Windsor uit zijnde, een si gaar opstak." Men begrijpe het wel, zegt de N. R. Ct., de koning stak die sigaar niet op voor hij de poort uit was, ook niet toen hij de poort al lang achter zich had, maar nau welijks de poort uitzijnde. Als de Kölni sche Zeitung, vriend van vorsten in het algemeen en van den Engelschen in de tweede plaats, ons nu ook zeggen kon, welk merk Z. M. rooktDat moet be kend zijn. Dc kroning; in Engeland. Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd aan Hoogstderzelver grootmeester, Zijne Excellentie J. E. N. baron Sirtema van Grovestins, op te dragen Hare Majes teit als buitengewoon ambassadeur te ver tegenwoordigen bij de kroningsplechtig heid van Zijne Majesteit den koning van Gfoot-Britannië en Ierland. De ambassa deur der Koningin is vergezeld van Hoogst derzelver adjudant en particulier secreta ris, den kapitein-luitenant ter zee jonkheer J. A. G. van der Staal; Harer Majesteits kamerheer in buitengewonen dienst, P. A. J. baron de Smeth van Alphenen Hoogstderzelver ordonnans-officier, den eerste-luitenant jonkheer A. G. Sickinghe. (Stct.) Kathol. Gem. Program. Met zekerheid kan het Katholiek Soci aal Weekblad melden, dat een commissie bezig is zich te vormen, die een proeve van een katholiek gemeente-program zal bewerken en uitgeven. Cursus in -wijsbegeerte. Te Leiden zal na de groote vacantie door prof. Beysens, hoogleeraar in de phi- losophie te Warmond, een cursus geopend xtfbrcfen in de scholastieke wijsbegeerte. Een broeder van Steijn. Zaterdagmorgen is van uit Engeland te Vlissingen een broeder van president Steijn aangekomen. Hij ging naar president Kru- ger. De heer Steijn zeide dat na de kro ningsfeesten er wel meer van de voor waarden voor de overgave van de Boeren bekend zou worden. Met 1 Juli zijn verplaatst de telefonisten S. Toff van Middelburg naar Rotterdam en C. M. Jerschavek van Rotterdam naar Middelburg. Landbouwtentoonstelling te Zierikzee op 27 Juni as. Door de Provinciale Stoombootdienst op de Wester-Schelde zal vrijstelling van vracht worden verleend voor het vervoer van voorwerpen en levende dieren naar en van Vlissingen. Gratis vervoer zal ech ter alleen plaats hebben tegen overlegging van een bewijs van het bestuur afdeeling Zierikzee van de Maatschappij tot bevorde ring van Landbouw en Veeteelt. TER NEUZEN. Uitgelokt door het schoone zomerweder ging Zondag 11. jong en oud van Tér Neuzen naar buiten, waar concert gegeven werd in de Buiten-So ciëteit door de Vaderlandsche Maatschappij der Oud-Muzikanten van het Belgische le ger ait Gent en in den tuin van den heer Joz. de Feijter door het fanfarenkorps „De vereenigde werklieden" van hier. Ofschoon dit laatste wel niet met het eerste, een uitgelezen korps, op één lijn kan gesteld worden, speelde het toch het programma uit stekend af. Onnoodig zal het wel te zeggen wezen dat de muziek in de Buiten-Ssciëteit gegeven onberispelijk was. Van 't begin tot het einde van het programma kon een muziekkenner nog niet eens ééne enkele fout hooren. Muziekliefhebbers konden dan ook terecht hun hart eens ophalen. SLUISKIL. Door eene Zwitsersche fa briek „Excelsior" uit Chaux-de-Fonds wordt alhier op een vreemde wijze handel gedreven. Tegen betaling van f2,80 met inbegrip der porto's ontvangt men 5 coupons, die men elk tegen 50 cent moet aan den man brengen. Zijn die 5 coupons verkocht dan heeft men recht op een zil veren of stalen horloge, naar keuze. Maar nu moeten eerst de bezitters van de 5 ver kochte coupons ook elk /"2,80 storten, wil men het horloge ontvangen. Deze krijgen nu op hun beurt ook elk 5 coupons, die zij ook van de hand moeten zetten. De fabriek ontvangt dus voor elk horloge 6 maal f2,50 of ƒ15 en de koopers moeten nog storten 6 maal 30 cent plus 75 cent voor inko mende rechten. Elk horloge komt dus te staan op ongeveer f 19. Ik geloof, dat men aan dien prijs in eiken horlogewinkel al hier wel een der puikste horloges kan koopen. Kan men de coupons nu niet kwijt raken, dan is men natuurlijk zijn eeld kwijt of men moet 18,55 storten, wil men in het bezit komen van het hor loge. Men zij dus op zijn hoede om op de ze wijze op een buitenkansje te azen. Zoo circuleeren alhier reeds meer dan 50 cou pons en menigeen ziet zich dus fijntjes ge fopt. AXEL. Aan onzen geneesheer Dr. Offringa schrijft men het voornemen toe om van hier per motocycle naar Gronin gen te rijden. Als het tochtje volbracht wordt, dan mag het een kranig stukje heeten en zul len er heel wat kilometers worden afge legd. AXEL. Uit goede bron kunnen wij mededeelen, dat het de Belgische en Ne- derlandsche politie tot nog toe niet is mo gen gelukken het tweede rund op te spo ren, dat uit de weide van den landbou wer M. Moes onder deze gemeente ge haald is. Ten huize van den heer Koole hield de afdeeling Axel en omstreken van het Nederlandsch onderwijzersgenootschap Za terdagnamiddag eene vergadering. Verschillende door het hoofdbestuur in gezonden stukken werden behandeld waar na overgegaan werd tot bespreking van de algemeene vergadering, welke dit jaar na 29 tot en met 31 Juli te Leiden wordt gehouden. Met algemeene stemmen wordt besloten een afgevaardigde naar die algemeene ver gadering te zenden, wijl er zoovele be langrijke punten worden besproken. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer A. Geerards, hoofd eener school te Koewacht. Bij de bespreking van den langen be schrijvingsbrief bleek, dat de vergadering den afgevaardigde in de meeste zaken vrij heid van handelen gaf. HULST. Maandagnamiddag had ten overstaan van den Notaris Mr. J. G. van Deinse alhier, de aangekondigde openbare verpachting plaats, van 10 Juli 1902 10 Juli 1903, van de drie tollen op den grintweg van Rustwat naar Zaamslag met een zijtak naar Rapenburg. Het hoogste bod voor den tol aan de kraai zijnde f 675,werd gedaan door Jos. Verheijden werkman te Hulst, voor den tol aan „de Veerstraat" bedroeg zulks f 480,en werd gedaan door P. Johs. Vioen te Stoppeldijk terwijl voor den tol aan het „Stoppeldijksche veer" slechts f 20,werd geboden door den vorigen pachter P. de Rooy. De Commissie besloot de tollen aan ge noemde hoogstbiedenden te gunnen. Bij de vorige verpachting brachten de tollen gezamenlijk, op eene som van f 1015 'sjaars. HULST. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de automobiel van den heer F. Hombach, halfweg Beveren-naar Vracene op het onderdeel van een boom gestooten, dat naar het schijnt door kwaadwilligen op den weg was gelegd. Het rijtuig is erg beschadigd, de sto ker is licht gekwetst aan de beenen, en voorts kwam men met den schrik vrij. GRAAUW, 22 Juni. Heden had alhier een wedstrijd met vélo's plaats. Eierenrij- den en vogelpik waren de spelen, waar mede zich de mededingers bezig hielden. Er hadden zich, uitgelokt door het .prach tige weer, 43 vreemde liefhebbers aange meld. De prijs voor 't grootste getal bekwam de véloclub te Stoppeldijk met 27 personen. Verder werden de uitgeloofde prijzen behaald als volgtBij 't eierenrijden de lste door B. de Potter te St. Jansteen met 8; de 2e door E. Kerckaert te Rapen burg met 7 en de 3de door Van Weemaes te Kloosterzande met 6 stuks. Bij 't 2e spel, vogelpik, le en 2e prijs door A. de Buck en A. IJsebaert, beiden te Koewacht, respectievelijk met 72 en 69 punten en de 3e door Scheppers te Hulst met 64 punten. Een en ander werd luide toegejuicht door veel toeschouwers terwijl het muziek gezelschap „Nooit Gedacht" door opwek kende stukjes zooveel mogelijk zijn best deed het feest op te luisteren. Eere aan de véloclub „Licurgus" alhier, die zulks op touw zette om ons Graauwe naars een vroolijken dag te bezorgen. In den nacht van Woensdag op Don derdag, jl. werd door ongenoode gasten voor de zooveelste maal een bezoek ge bracht op de hofstede van Br.,Oude Graau w- polder. Ditmaal gold het geen kippen of ander pluimgedierte, waarop men belust was. Neen men verlangde wat anders en wel van alles wat. De bakkeet werd be zocht en ongelukkig was die niet op slot, zoodat men makkelijk spel had. Alles, wat door den dief of de dieven kon gebruikt worden, (van hun gading was) werd mee genomen, zoodat de bewoners 's morgens vreemd op hun neus keken, toen zij het alleenstaand gebouwtje zoo geplunderd zagen. Is dat heden zoo'n slechte tijd, dat som migen zich door diefstal onophoudelijk van het noodige moeten Voorzien Heeft men te klagen dat men te weinig verdient als men werken wil, of wat mag anders de reden zijn van die gedurige diefstallen? Het zoude e%n schoone zaak zijn, vooral voor 't zuidelijk deel van Zeeuwsch-Vlaan deren, dat de politie daar wat talrijker, en de bewoner, vooral van alleenstaande boerderijen, wat meer op zijn hoede was. Dar. werkte het een het ander wat meer in de hand en zoude zeker menigeen van die vreemde bezoeken verschoond blijven. KOEWACHT. Zondag hield de konink lijke maatschappij »Nieuw Leven" haar tweede groote prijsvlucht en wel uit Door nik. Aan de prijsvlucht namen deel 56 duiven, waarvan in den heeft waren inge schreven 31 duiven, 50 in de poelen van fr. 0,25; 104 in de poelen van fr. 0,50; 39 in de poelen van fr. 1,—en 7 in de poe len van fr. 2. Den eersten prijs won de duif van S. Vogels te Stekene, die een gemiddelde snelheid van 1244,1 toeter per minuut had. A. de Guchtenaere alhier verkreeg den tweeden en achtsten, terwijl de derde en de vierde waren voor J. Cerpentier te Stekene. De duif, welke den tienden of laatsten prijs behaalde, had gevlogen met een gemiddelde snolheid van 1224,4 meter. SAS VAN GENT. Bij de aanbesteding van den aanleg van een opril tegen den binnen beloop van den zeedijk van den Vergaertpolder nabij de aansluiting met den Kanaalpolderdijk waren slechts twee biljetten ingeleverd namelijk van Jac. Meertens te Hoek ad 19 gulden en Jac. de Meester te Ho«k ad 185 gulden welke niet gegund zijn en is onderhands aanbe steed aan Hendrik van Doeselaer te Hoek voor de som van 150 gulden. SAS VAN GENT. Zaterdagavond zijn een vijftigtal grondwerkers bij de sluis- werken, hoofdzakelijk Sassenaars en per sonen uit Westdorpe, afgedankt, omdat er op het oogenblik geen werk is. Een slecht begin We hopen, dat er maar spoedig volop werk zal komen. Op het terrein van de sluiswerken zijn dezer dagen bij het uitgraven eenige kanonskogels in den grond gevonden. In welken tijd en bij welke gelegenheid zouden die daar terecht gekomen zijn. BOSCHKAPELLE, 21 Juni. Het zoon tje van onzen gemeente-veldwachter werd hedenmorgen dood in zijn bedje gevonden. Naar men wil zou de dood het gevolg zijn van de mazelen, waaraan 't ventje voor eenigen tijd lijdende was -geweest. 't Kind was bijna vijf jaar oud, en was oogenschijnlijk volmaakt gezond. HONTENISSE. Het leggen der steen glooiing aan den Zeedijk van den Kruis polder is aangenomen door den heer Alphons de Waal. IJZENDIJKE. Bij Kon. besl. is de heer J. Schouten, arts alhier, benoemd tot bui tengewoon lid van den Centralen Gezond heidsraad. De heer A. van den Ameele wacht meester der Marechaussée's alhier is tijde lijk verplaatst naar Veenhuizen (Drente). Het detachement infanterie is aldaar op geheven en zal binnen eerie maand of drie vervangen worden door een brigade Mare chaussée's te paard. Tot zoolang is wacht meester van den Ameele belast met de leiding van eene brigade te voet aldaar. OOSTBURG, Moge men elders'klagen over gebrek aan ruimte in de gevange nissen en kan het gebeuren dat men daar door geen groeten dunk heeft van het ze delijk peil onzes volks, toch is het niet zoo erg als men zich uit de courantenbe richten wel zou voorstellen. Hier tenmin ste schijnt het aantal dergenen, voor wie een paar dagen van opsluiting als probate medicijn gegeven worden tegen al te groote uitspatting, gaandeweg te vermin deren. In verband daarmee kan gemeld worden, dat bij de regeering het plan be staat het huis van bewaring alhier met 1 Januari a.s. op te heffen. Of zou het ook daaraan kunnen liggen, dat de bandieterij in 't klein niet meer in trek is en men zich meer toelegt op het beoefenen dier „sport" in 't groot. 's HEERENIIOEK, 23 Juni. Zaterdag werd alhier door de handboogsocieteit Con cordia haar jaarlijksche concours gehouden naar den lossen vogel. Door 93 schutters van verschillende sociëteiten werd deelge nomen. De eerste prijs der losse vogels a f20 werd behaald met 9 punten door Albr. Rijk van bovengenoemde sociëteit; de twee de prijs a 10 door Job v. d. Dries Pz. van Soranus te Ileinkenszand met 6 punten; en de derde prijs a ƒ5 door J. Rentmees ter van W. Tel te Overzande, met 5 pun ten. De twee zijvogels a f 12,50 werden geschoten door P. Rijk en J. Koole van Claudius Civilis van Ierseke en de 2 kal len a ƒ5 door M. Kijk van W. Tell en C. Boonman van Concordia. Zondag 22 Juni had een wedstrijd plaats tusschon de leden van Concordia onderling naar het koningschap. Ook nu trad als overwinnaar uit het perk Albr. Rijk Jz„ die dan ook als koning word geprocla meerd. HEINKENSZAND, 20 Juni. De voor dracht voor onderwijzer luidt1 J. J. Nuy- ten, Middelburg; 2 G. Y. Pennings, Goes; 3 L. Eckhardt, 's Gravenpolder; 4 J. Blomaard, Kloetinge; 5 C. v. d: Swaluw, Heinkenszand. AARDENBURG, 24 Juni. Heden werd alhier door den ZeerEerw. heer Th. Wijt- vliet Pastoor dezer Parochie in het bijzijn van het Parochiaal Kerkbestuur de eer ste steenlegging verricht van den nieu wen zijvleugel der R. K. Meisjesschool. Deze plechtigheid valt juist te samen met den geboortendag van onzen Pastoor. Mo ge zijn ZeerEerw. nog vele jaren de vruch ten plukken van het degelijk onderwijs, op geestelijk en wereldlijk gebied, dat hier gegeven wordt, is de wensch van al le katholieke ouders MIDDELBURG. De Stct. n°. 144 bevat het Kon. besluit waarbij aan den loteling L. A. Dhont alhier, nadat hij bij de militie zal zijn ingelijfd, ontheffing van den wer- kelijken dienst voor zijn geheelen dienst tijd wordt verleend. VLISSINGEN. Uit 150 sollicitanten is tot adjunct-directeur van het rijksopvoe dingsgesticht de Kruisberg benoemd de heer G. Pieters alhier. 24 Juni. De hertog van Mecklen burg wordt hedennacht hier verwacht om naar Engeland over te steken. Zaterdagnacht arriveerden alhier graaf Waldersee en kapitein Von Usedom; Zondagmorgen kwam per sneltrein aan de Groot-hertog van Saksen-Coburg en 'snachts de Nederlandsche legatie, prinses Heinrich van Pruissen, en prinses van Battenberg om met de mailbooten van de Zeeland naar Engeland over te steken ter bijwo ning van de kroning van koning Eduard. Zondag morgen bracht de nachtboot aan Z. K. H. prins Christiaan van Sleeswijk- Holstein die met den sneltrein naar Dres den doorging. ROOSENDAAL. De heer J. B. Horbag, stationschef alhier is door Z. H. den Paus begiftigd met het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Naar wij vernemen is de Belgische re geering voornemens het aantal brigades gendarmen langs de Nederlandsche grens aanmerkelijk uit te breiden en dit met het oog op de veelvuldig voorkomende dief stallen en het steeds voortduren van den smokkelhandel in rundvee. In den laatsten tijd begint de ge vreesde besmettelijke ziekte onder het vee, het mond- en klauwzeer, dat al zoo lang in België heerscht, sterk te verminderen dank zij de krachtige maatregelen, welke door het Ministerie van Landouw geno men worden. In de laatste helft van de vorige maand kwam de ziekte maar meer voor in 23 gemeenten, waarin slechts en kele ervan besmet verklaard waren. Het minst kwam ze voor in de provinciën Ant werpen, Limburg en West-Vlaanderen. Het meest in Oost-Vlaanderen en Luxem burg. In de volgende maand wordt in het Grand Hotel te Gent een prijsvlucht van duiven gegeven en wel op Rome. Dat is de vierde prijsvlucht welke in België op Rome gegeven wordt. De eerste werd ge houden in 1855 te Luik en daaraan deden mede 125 duiven de tweede eveneens te Luik in 1868 met 180 duiven en de derde werd gehouden in 1878 te Brussel met 1001 duiven. De afstand tusschen Gent en Rome bedraagt in rechte lijn 1218 K. M. dus nagenoeg 244 uren gaans. Men rekent, dat de duiven drie dagen onder weg zul len zijn. Men verwacht dat een duizend tal aan de prijsvlucht zullen deelnemen. Op het gebied van onderwijs en in het belang van de onderwijzers-volontairs heeft de minister van Binnenlandsche zaken een belangrijke beslissing genomen. Op een vraag van het gemeentebestuur van Oost-Dongeradeel of voor volontairs bij het onderwijs ook de gewone rijkssubsidie ver kregen kan worden, heeft de minister toestemmend geantwoord, mits overigens aan de scholen het volgens de wet benoo- digd personeel werkzaam is. Bij een wel willende medewerking van gemeentebe sturen, en hoofden van scholen kan men de kortelings geslaagden derhalve helpen aan eene betrekking, waaraan als gratifi catie de rijkssubsidie verbonden kan wor s den. Zoodoende zijn velen, die nu soms een paar jaar en langer moeten rondloopen voorloopig geholpen, terwijl het van de gemeenten geen extra uitgaven vordert. Vooral in de groote gemeenten kan dit middel ook zeer nuttig werken voor die scholen. De voordracht voor onderwijzer aan de O. L. school te Serooskerke (W.) be staat uit de heerenW. Vleugel, Wol- piartsdijk, B. J. de Meij, Oostburg, en J. J. Israël, Middelburg. Een ontmoeting met Leo XIII. Een zeer oud vrouwtje strompelde onlangs, on dersteund door twee Pauselijke kamerdie naars de Scala regia in het Vaticaan op, trippelde door de hooge zalen, tot zij in het woonvertrek van den Paus kwam, waar zij moede op een stoel neerviel. De oude vrouw zou niet lang rusten, want weinige minuten later riep de dienstdoen de kamerheer. La Signora Anna Maronie en bracht haar bij den Heiligen Vader, die haar, in zijn leuningstoel zittend, het witte kapje op het hoofd, goedig glimla chend ontving, haar een stoel liet geven en met haar een vertrouwelijk gesprek o- ver lang vervlogen tijden begon. Zij, Anna Maronie, heeft, zelf nog maar een kind zijnde, den vier-jarigen kleinen Giochino Pecci op de armen gedragen en hem beschermd en zij onderhield haar ge- heele leven vriendschappelijke betrekkin gen met de familie Pecci. Aan beiden trokken dus herinneringen uit zes potifi- caten voorbij, familieherinneringen van een eeuw. „En of zij zich nog de goede oude tante herinnerde, de Suor Maria Prosperi, abbadessa in Cori en of hij, zijne Heilig heid, er nog wel aan dacht, hoe zij hem op het marktplein van Velletri tegen kwa de jongens had moeten beschermen, zoo duurde het gesprek een uur lang. De oude was een weinig hardhoorend en de lijfarts Lapponi moest voor haar dik wijls de vragen van den Paus luide her halen. Toen zij zich spijtig over haar gebrek verontschuldigde, antwoordde de Paus schertsend ,,'t Is goed Annina, dat komt, omdat wij in het leven te veel gehoord hebben. Een arme rijke. De Amerikaan- sche »oliekoning" Rockefeller, die door gaat voor de rijkste man ter we reld, wordt, gelijk men weet, sinds twaalf jaren door nerveuze dyspepsie gekweld en hij heeft nu al sedert drie jaren een maagkwaal waardoor hij honger lijdt te midden van zijn over vloed. Hij mag niets anders dan vloeibaar voedsel gebruiken, dat hem nooit het gevoel van verzadigdheid geeft. Daarbij heeft de heer Rockefeller al zijn haar van schedel en aangezicht verloren, zoodat zijn vroeger aangenaam voorkomen nu eer terugstootend is. In den laatsten zomer hield hij zich, op raad van zijn dokter, met regel ma tigen harden tuinarbeid op zijn eigen prachtig buiten bij New-York bezig en daardoor verkreeg hij tenminste gezon den slaap. In dit voorjaar brengt hij dagelijks 7 of 8 uren door met lichaamsoefeningen en spelen in de open lucht, welke hem even goed bekomen als zijn daglooners- werk. Maar het is toch twijfelachtig, of hij bij zijne reeds nu zoo verzwakte ge zondheid nog lang een leven kan vol houden, dat eigenlijk een langzaam verhongeren is. Rockefeller heeft nooit in zijn leven gerookt of sterken drank gebruikt. Hij blijft wel op de hoogte van de zaken der Standard Oil Company, maar hij komt zelden meer dan eenmaal per week in de kantoren dier maatschappij. Zijne liefdadigheid is vorstelijk. Natuurlijk. Korporaal: »Wat ben je van je beroep?" Recruut: «Buikspreker." Korporaal: »Ben je met die kunst ge boren?" Recruut: «Neen, wel met den buik." Baas boven baas. In een gezelschap wordt er over gesproken, dat sommige menschen zeer bedrieglijk het geluid van dieren kunnen nadoen. Een der gasten zegt, dat als hij het blaffen van een hond nabootst, alle honden in den omtrek on middellijk antwoorden. «En ik," merkt mijnheer Opsnijer op, «als ik het gekraai van een haan nadoe, komt de zon onmiddellijk op." Directeur Axel-Sassins. Voor de rechtbank te Middelburg stond Vrijdag terechtD. C. W., directeur van de zuivelfabriek Axel-Sassing, geboren en wonende te Axel, thans in hechtenis in het huis van bewaring te Middelburg. Hem werd ten laste gelegd dat hij: 1°. valschelijk en te kwader trouw heeft geplaatst a. op of omstreeks 18 Maart 1901 onder een geschrift, luidende als volgt«Onder- geteeKenden Louis de Koeijer, wonende te Terneuzen, van beroep landbouwer en Pie- ter van Hoeve, wonende te Axel, van be roep landbouwer, verklaren bij deze tot een bedrag van tienduizend gulden te zul len betalen aan promessen, waarvan de bedragen bij gedeelten zijn of zullen wor den opgenomen door Daniel Gornelis Wol- fert, directeur der zuivelfabriek te Axel, aan de order van Jacobus Andries Klaas- sen te Terneuzen; Terneuzen, 16 Maart ve

Zelandia | 1902 | | pagina 2