Binnenland. Provinciaal Nieuws. laatst, dat er bij de Imperial Yeomanry, die nu op weg is of daarvoor geoefend wordt, voormalige soldaten, die door de Boeren gevangen zijn genomen en losge laten onder de belofte dat zij niet meer zouden vechten, tot officier zijn benoemd. Mijn zegsman was van oordeel, dat dit een schennis van de beste gebruiken van het leger is, en daar zijn oordeel redelijk scheen, vroeg ik hem voor er iets van be kend te maken, welk gezag hij voor zijn mededeeling had. «Hij antwoordde dat zijn gezag de man nen zelf zijn; eenigen kent hij persoonlijk. Hij noemt bijvoorbeeld mannen, die op 13 October 1900 bij Heilbron, en mannen van de Duke of Cambridge's Own, die in het vermaarde gevecht bij Lindley gevangen werden genomen, en van wie hijnaar hij zegt, weet dat zij eenigen tijd te Kroon stad werden gehouden om kampdienst te doen, omdat zij alleen op parool losgelaten waren. »Na deze verklaring schijnt de zaak de kennisneming waard en men zou willen weten of de militaire overheid geneigd is te ontkennen, dat mannen die op parool vrijgelaten zijn weer in het veld worden gebracht." Martinique. Te New-York zijn de eerste fotogra fieën van de verwoesting op Martinique ontvangen; ze worden in de bladen afge drukt. Op een ervan ziet men zestien menschen, oud en jong, op een hoop lig gen, blijkbaar waren zij al vluchtende neergevallen. Er is geen spoor van ver minking te zien, zoodat de menschen waarschijnlijk door den zwaveldamp ge stikt zijn. De bewoners zijn grootendeels onher kenbaar; steenen, telegraafpalen, hekken, alles ligt door elkaar, als weggevaagd. ItELGIE Uitslitg der verkiezingen. Volgens den volledigen uitslag der verkiezingen zal de nieuwe Kamer be staan uit 96 katholieken, 34 liberalen, 34 socialisten, 2 christendemocraten. De katholieke regeeringsmeerderheid is 26 stemmen, terwijl zij in de oude Ka mer 20 was. De Senaat zal tellen 62 katholieken, 41 liberalen en progres.- sisten en 6 socialisten, hier zal de re geeringsmeerderheid 15 zijn, tegen 14 in den ouden Senaat. Het Loo, 26 Mei 1902, 9 uur voorm. De beterschap van H. M. de Koningin neemt thans in die mate toe, dat H. M. tweemaal per dag gedurende drie kwart uur het bed verwisselt voor eene rustbank. De voedslopname is zeer voldoende. De lust tot het verrichten van meer geestesarbeid vermeerdert in verhouding tot de toename der krachten. Dr. Roessingh. L. Pot, arts. De toestand van H. M. blijft gelukkig vooruitgaande. Indien dit gunstig verloop blijft aanhouden, zal binnen niet al te langen tijd H. M. volkomen herstel zoe ken in eene bergachtige streek in het bui tenland. Volgens een bericht in de Duitsche bla den, worden Koningin Wilhelmina, Prins Hendrik en de Koningin-moeder einde Ju ni op den burcht Schaumburg bij Wiesba den verwacht. Deze burcht behoort sedert 1887 aan den vorst van Waldeck. Bij kon. besl. is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger, met ingang van 1 Juni 1902: in het kanton Zierikzee, A. Meylink, ontvanger der registratie en domeinen te Zierikzee tot notaris: binnen het arrondissement Breda, ter standplaats de gemeente Breda, H. F. J. N. W. Temminck, candidaat-notaris te Utrecht binnen het arrondissement 's Hertogen bosch, ter standplaats de gemeente Hel- voirt, H. P. A. van Vlijmen, candidaat- notaris te 's Hertogenbosch Men schrijft ons Het veesmokkelen op zichzelf in veler- oog zoo geen groote misdaad, leidt toch tot zeer betreurenswaardige gevolgen. Wat is toch het geval. De veesmokkelaar, die steeds vijandig staat tegenover de wet en hare uitvoerders, verliest op den duur al le eerbied voor het gezag. Door zijn on geregelde levenswijze krijgt hij lust tot den drank en tegenzin in gewonen hand arbeid en de huiselijke genoegens. In gevaar moet hij het goed zijns mees ters en zijn eigen leven en vrijheid ver dedigen, vandaar een ruw optreden en het zelfs omgaan met vuurwapenen. Verwonding, ja zelfs moord en diefstal zijn de noodzakelijke gevolgen van dezen on zedelij kon handel, die demoraliseerend werkt op allen, die er zich aan overgeven. Verleden week is er onder de gemeente Koewacht bij den landbouwer C. de Feij- ter weer eene koe uit de weide gehaald en het spoor bewees dat ze frauduleus naar België was gevoerd. Wij vreezen, dat, als het Belgische gou vernement geen paal en perk stelt aan dezen schandelijken handel in deze stre ken nog meerdere diefstallen zullen plaats hebben. Het beste en zekerste middel, dat voorgoed aan alle veesmokkelarij een ein de maakte, was de geheele openstelling der grenzen voor den invoer van vee. Wat belet België de grens te openen? Wel, zegt het, de gezondheidstoestand van het Nederlandsch ree. Ofschoon wij van mee ning zijn, dat dit maar een voorwendsel is, willen wij daartegen aanvoeren: «Voor een strenge keuring aan de grens, laat het gezonde vee binnen en zendt het zieke terug, dan is het vaderland gered!" Nu echter kan door den smokkelhandel aïle vee zonder de minste keuring en zonder betaling van invoerrechten België binnen gaan. Het is dus in het belang van Belgë zelf en niet het minste van de Belgische land bouwers, dat de regeering spoedig de gren zen openzette voor den invoer van alle Nederlandsche vee. Bij kon. besï. is benoemd met ingang van 16 Juni, tot directeur van het post- ep „telegraafkantoor te IJzendijke, G. Lusy .nans comies der telegraphie 3de klasse. Stbl. n°. 57 bevat de Wet van 10 dezer, houdende goedkeuring der over eenkomst betrekkelijk eene ruiling van gronden met de gemeente Ylissingen. KOEWACHT. Als een pendant van ons bericht in het vorig nummer van dit blad omtrent het vangen van eene vreemde reis duif, diene het volgendeEen ander inwo ner dezer gemeente had eveneens een ver dwaalde reisduif gevangen. Aan den poot droeg zij een ringetje met een nummeren op den vleugel stond de naamstempel van den eigenaar. De duif werd van eten en drinken voorzien en er werd tijding gege ven aan den eigenaar, dat zijne duif in deze gemeente was terecht gekomen en te zijner beschikking was. Doch wat ge beurde. De Belgische duivenliefhebber gaf niet het minste teeken van leven en be antwoordde zelfs niet't vriendelijke schrij ven aan hem gericht. Toch niet zeer be leefd In den laatsten tijd werd hier veel geklaagd over den lagen prijs der aardap pelen. Landbouwers, die in het najaar hunne aardappelen hadden ingekuild, in de hoop met April en Mei een goeden prijs te maken ƒ2 a ƒ2,25 per 100 kilo kiijgen. Plotseling is daarin verandering gekomen. Op de Axel.-che markt was Za terdag eene onverwachte sterke stijging van den prijs. Werd eerst f3 betaald, spoe dig kreeg men f 3,75 tot ƒ4: ja op het laatst van den markt werden nog partijen verkocht tegen ƒ4,25 tot ƒ4,50. Dat onze landbouwers thans hunne aardappelen van de hand zetten, behoeft wel niet te wor den vermeld, te meer daar men vreest, dat deze plotselinge verkooping slechts tijdelijk zal zijn. Dinsdag vierde de ZeerEerw. heer A. C. C. van der Maden, pastoor dezer pa rochie, zijn 25 jarig priesterschap. Op uit drukkelijk verlangen van Zijne ZeerEerw. bleef het feest zooveel mogelijk zijn kei- kelijk karakter behouden. 's Morgens wapperde reeds vroeg van alle huizen de nationale driekleur en had eene brooduitdeeling plaats, zoowel voor de Belgische als voor de Nederlandsche ar men. Om 9 uur had er een plechtige solem- neele dienst in de kerk plaats om God te' bedanken voor het groote voorrecht onzen beminden Herder geschonken. Deze dienst, in welke door de koorzan gers een schoone Mis werd uitgevoerd, werd door vele geloovigen en de kinderen der bijzondere meisjesschool met hare on derwijzeressen bijgewoond. Na de H. Mis begaven de jubilaris en zijne familie en enkele geestelijken zich naar het Klooster der Eerwaarde Zusters, waar het dejeuner gebruikt werd. Tevens werd een bezoek gebracht aan de school der Eerw. Zusters, welke voor deze gelegen heid prachtig versierd was. De kinderen verwelkomden hunnen Herder door het zin gen van een paar toepasselijke liederen ter wijl twee der oudste leerlingen een aan spraak hielden en den jubilaris een ge schenk aanboden dat door de kinderen zeiven was aangekocht. De ZeerEerw. heer pastoor was blijkbaar aangedaan door die kinderlijke genegenheid en beloofde de kleinen een feestdag, welke heden Dins dag gehouden wordt. In den loop van den dag ontving de be minde Herder zoowel van hier als van el ders vele blijken van belangstelling; schoo ne geschenken werden hem aangeboden, waaronder een prachtige fruitschotel met ziveren voet van kerk- en armbestuur. Om i'/t uur bracht de fanfaren maatschap pij »de Eendracht" den jubilaris een sere nade waarbij de heer H. D. IJsebaert in goed gekozen worden den pastoor geluk- wenschte met zijn feest. De buren hadden voor de pastorie een schoonen eereboog opgericht en den wegj naar de pastorie met bloemen bestrooid. Wij kunnon dit verslag niet eindigen voor onze wenschen te voegen bij de vele, di/ de ZeerEerw. heer Maandag ontvangen) heeft en de hoop uit te spreken, dat de goede God onzen beminden Herder nog ve le jaren in het leven spare en eenmaal hier zijn gouden priesterfeest doe vieren. St. JAN STEEN, 25 Mei. De Bode. Voor overgebogen, als de renner over zijn rij wiel, den afstand peilend, die voor hem ligt, met scherpen blik spiedend naar hin derpalen voor zijn vehikel, komt de bode in klingelenden draf over den keiweg rol len. Bij 't begin der reis is hij zwijgend en ernstig, maar naarmate hij vordert, hel dert zijn blozend gelaat merkelijk op. Zijn zware wenkbrauwen rijzen, zijn stoppelige knevel toont neiging om te krullen, en op zijn terugweg begeleidt het klingelspel van zijn span een stemmig drinklied, waarvan hij zelf dichter en componist is. Trouw in 't verrichten der boodschap pen, rust hij niet, voordat alles bezorgd is. Wel gebeurt het, dat men hem in 't bekende logement in de Steenstraat te lo- geeren vraagt, (wat hij dan, welwillend als hij is, niet kan weigeren) zoodat er eenige vertraging ontstaat in de correspon dentie; maar dit verhindert niet, dat ge hem den volgenden dag weer op zijn post ziet. Komt hij thuis, dan wordt hij hartelijk verwelkomd door zijn wederhelft, die se dert 25 jaren lief en leed met hem deelt. Klinkt haar groet minder welluidend dan hij verwachtte,- dan wijst hij haar in wel gekozen woorden op hare onstoffelijkheid. Missen zijne terechtwijzigingen de ge- wenschte uitwerking, dan snelt hij te wa pen, grijpt in arren moede de zitplank va» zijn wagen en, deze in zijn vuist drillend als wijlen Achilles zijn speer, stormt hij naar buiten, zijn snelle geliefde achterna, die, den ontstuimigen hartstocht van haar echtvriend vreezend, dezen in de gelegen heid wil stellen, om door een stortbui van kernwoorden en een gezonde wandeling in de buitenlucht tot bedaren te komen. Zijn span bestaat altijd uit echte renners. Hij verstaat de kunst om door vriendelij ke behandeling, een streng volgehouden diëet en kernachtige commando 's er alles uit te halen, wat er in zit. Geloof echter niet, dat hij ze geen gelegenheid geeft om uit te rusten. Menige malen stapt hij af en vertoeft eenige uren in een café, waar hij intusschen de aanwezigen amuseert door hen op allerlei liefelijkheden te ont halen of ook wel, door met een vol glas bier op 't hoofd de carmagnole te dansen. Den 30en Mei zal 't 25 jaar geleden zijn, dat hij met zijn ega in den echt werd ver bonden. Deze dag zal voor hem en zeker voor zijn familie en talrijke vrienden een ware feestdag zijn. De fanfaremaar we mogen niet alles zeggen. TERNEUZEN, 24 Mei. Heden namid dag arriveerde hier met de stoomboot A- chilles na de sluiswerken in Sas van Gent bezichtigd te hebben, de minister van wa terstaat, vergezeld van eenige ambtena ren. De minister werd opgewacht door den burgemeester en een deputatie uit de Kamer van koophandel, die bij de bezich tiging van de loskade en van het spoor wegemplacement inlichtingen verstrekten en handelsbelangen bespraken. De minis ter bezichtigde daarna de nieuwe sluis werken. SLUISKIL. Het bericht over de kerk der eerw. paters Capucijnen alhier, van datum 22 Mei, is wel wat al te gunstig. Nadat de kerk gedeeltelijk van zitstoelen is voorzien, zijn één zijaltaar en de preek stoel de eerste en eenige ornamenten, die werden aangebracht. HULST. Reeds lang is gebleken dat het post- en telegraafkantoor alhier te weinig ruimte geeft voor den drukken dienst; het kantoor voor den heer direc teur en de beambten is bepaald te klein, terwijl de bestellerskamer eveneens te weinig ruimte oplevert. Sinds de invoering van de verschillende telefoon-verbindingen met de omliggende gemeenten gevoelde men overal meerdere behoefte aan een geschikt lokaal, waarin ook meer het geheim der telefonische be richten gewaarborgd zoude zijn sinds ee nigen tijd is daarin verbetering gebracht doordat deze berichten thans rechtstreeks langs een afzonderlijken nieuw aangeleg- den draad naar Terneuxen gaan en van daar uit verder worden geseind. Thans schijnt er gegrond uitzicht te be staan, dat post- en telegraphie naar een ander gebouw zullen worden overgebracht en vernemen wij met genoegen dat door de postadministratie pogingen worden aan gewend om in eigendom te verkrijgen het groote ruime gebouw in de Gentsche straat toebehoorende aan jhr. mr. Th. Serraris, procureur-generaal bij het gerechtshof te 's Bosch. Zeer is het te hopen dat de geopende onderhandelingen tot een gunstig resul taat mogen leiden, waardoor de inrichting van het nieuwe kantoor en de openstel ling daarvan dan slechts eene kwestie van tijd zal zijn. Dit bericht onvtingen wij te laat, om nog in ons vorig nummer op te nemen. Red.) Maandag. In de heden gehouden ver- gaderiug van stembevoegde ingelanden van den polder Willem III is tot ontvanger- griffier benoemd de heer J. Dregmans, candidaat-notaris te Axel, zulks ter ver vanging van den heer P. Dregmans, Nota ris te Axel, welke als zoodanig ontslag had genomen. Hedenavond werd de reeks der Maan- dagsche Zomerconcerten geopend door het muziekgezelschap „Harmonie." Het aan gename, ofschoon iets frissche weder, had vele ingezetenen naar het ruime mooie marktplein gelokt om de uitvoering van een welgekozen en goed uitgevoerd pro gramma te aanhooren. Levert het marktplein met zijne bloei ende kastanjenboomen reeds nu een aan genaam gezicht op, nog prettiger zal die indruk zijn wanneer het met de a. s. da gen van te houden festival ,,a la giorne" zal verlicht zijn. Voor dit festival hebben zich op dit oo- genblik reeds 33 gezelschappen aangemeld en het is te verwachten, dat dit getal nog met eenige zal vermeerderen. Uit goede bron werd ons heden mede gedeeld dat, mits Gedeputeerde staten het besluit door den gemeenteraad jl. Vrijdag genomen goedkeuren, de Naamlooze Ven nootschap Stoomtram „Hulst-Walsoorden" de voorwaarden zal aanvaarden, waarop haar toestemming is verleend tot de door graving van de stadswallen nabij de Gent sche poort om daarlangs en door de bin nenvest de tramlijn te leggem.unsie HOEK. De door cmze gun, 0 schreven geldleening groot f 2400 is ge heel ingeschreven door en toegewezen aan- den heer Ls. van Waesberghe-Janssens, bankier te Hulst en zulks aan den pari- koers en eene rente van l"/o 'siaars. ZAAMSLAG. In de jaarlijksche alge- meene vergadering van ingelanden van den Aan- en Geuderdijks-polder is met 6 tegen 4 stemmen besloten om subsidie te verlee- nen aan het comité voor een tramverbin ding Hontenisse-Selzaete. Tot gezworene werd benoemd de heer J. Balkenende al hier, en dat in plaats van wijlen den heer A. de Mul. Het dijkgeschot is op ƒ5 per H.A. bepaald. Ook door ingelanden van den Van Lijndenpolder is de gevraagde tramsubsidie toegestaan en dat met algemeene stemmen. Als nu. 1 op de voordracht voor gezworene is geplaatst de heer J. de Feijter (aftr.) te Hengstdijk. OOSTBURG, 22 Mei. Is het vierde dis trict het vijfde voor in de middelen van verkeer, ook ten gerieve van een bijzon der soort van voertuigen, n. 1. de véloci- pède's, wordt nu een om zoo te zeggen aparte weg aangelegd. Tusschen de rails van de tram Breskens-Maldeghem en de keien van den provincialen weg worden nu wzinders" aangevoerd. Daarmee wordt vermengd een zekere hoeveelheid aarde en wanneer alles met schop en hark netjes bijgewerkt en vermengd is, wordt dit pad met een zware rolblok, waarvoor twee paarden gespannen zijn, flink vast ineen- gedrukt. Wanneer nu het weer en de voetgangers eenigen tijd geholpen hebben om den heelen boel gelijk te maken, laat het zich aanzien, dat de fietsers na ver loop van een paar maanden een weggetje zullen hebben, dat zij met trots ten voor beeld kunnen stellen voor andere plaatsen. OOSTBURG, 25 Mei. Gisteren werd te Breskens in de Wilhelmina-Bewaarschool de eerste jaarvergadering gehouden van de Onderwijzersvereeniging in het Arrondis sement Vlissingen. Te een uur, de vastge stelde tijd, opent de voorzitter, de heer Gerritsen, Schoolopziener, de vergadering en heet allen met een paar woorden har telijk welkom. Alsnu wordt dadelijk be gonnen met het afdoen der huishoudelijke zaken. Twee der bestuursleden, de heeren de Graaf van Oostburg (penningmeester) en van Nieuwkuik van Vlissingen, (gewoon bestuurslid) zijn aan de beurt van aftre den. Op voorstel van den voorzitter wordt de heer de Graaf terstond als penning meester herkozen. In de plaats van den heer van Nieuwkuik, die niet herkiesbaar is, wordt thans uit eene voordracht geko zen de heer Landsman van Vlissingen. Vervolgens kwam aan de orde de be spreking van de feest vergadering. Na veel geharrewar neemt eindelijk de voorzitter het woord en vraagt of iemand iets tegen het houden eener feestvergaderinp- h°t doen van een reisje heeft. NiemancTTiéef't daartegen eenig bezwaar. Ten laatste wordt besloten een uitstapje te maken naar Blan ken berge. Daar voor velen de dagen mid den in de week bezwaarlijk zijn om re den hunner ambtsbezigheden, wordt be sloten het reisje op een Zaterdag te ma ken. Daar nu Juli en Augustus vooral de vacantiemaanden zijn en in het najaar de dagen te kort zijn, wordt besloten op Za terdag den 28 Juni aan het voornemen ge volg te geven. Nu de behandeling der huishoudelijke zaken achter den rug is, komen aan de orde de te behandelen onderwerpen. De heer Berens van Sluis behandelt: plaats bespreking. Deze lezing was betrekkelijk kort, daar niet veel in bijzonderheden werd afgedaald. Een enkele stem verhief zich tot tegenspraak op een paar punten, doch verder werd er niet meer over geredetwist. Verder volgde de landbouwkundige le zing van den heer de Meijer van Cadzand. In pittigen stijl behandelde deze zijn on derwerp en de geheele lezing liet duide lijk merken, dat hier een vakman aan het woord was. Een welverdiend applaus beloonde dan ook den heer de M. voor zijne aangename, boeiende voordracht. Daarna, niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter, onder eene algemeene dankbetuiging van de aanwezigen, de ver-, gadering. SAS VAN GENT. Maandagmiddag werd door den heer A. Govaertvan West- dorpe bij het koningschieten alhier den oppervogel geschoten. Daardoor is hij dus koning van het gilde St. Sebastiaan'. Zaterdagmorgen bracht de minister van W aterstaat, de heer de Marez Oyens, vergezeld van eenige hoofdambtenaren van den Waterstaat (Inspecteur, Hoofdingenieur enz.) een bezoek aan de sluiswerken. Ook werd de Coöperatieve Suikerfabriek be zichtigd. De minister legde veel belang stelling voor een en ander aan den dag. AARDENBURG. Onze kermis. De oude dame is weer gearriveerd, en ofschoon ze volgens de historie reeds dateert uit de 14e eeuw, ziet ze er bepaald nog niet erg ver vallen uit. Velen waaronder in de eerste plaats de schooljeugd begroetten het oudje met uitbundige vreugde, welke zich openbaar de in het geroep van »hei kraam telkens I wanneer een wagen met kraam of spel in t zicht kwam. Trachtten vóór eenige maanden enkelen uit de burgerij het jaarlijks verblijf der oude dame onder ons te verkorten, door per request den Raad te verzoeken om slechts vier dagen kermis, weer anderen vroegen om de zaak te laten zooals ze was; »ende alzoo geschiedde." Leuk was zeker, dat enkelen te tegenstrijdige ver zoekschriften beide onderteekenden, en al- zoo met de kermis een loopje wilden nemen. Zien we thans, wat de oude kennis ons zooal te genieten geeft. Op ons schoon marktplein uitstekend geschikt voor 't bouwen van kramen en spellen neemt het inderdaad rijk gebouwde hippodrome van Peeters een eerste plaats in. Voor liefhebbers van een heusch ritje boven op een paard, is deze gelegenheid iets om van te watertanden. Zij die gaarne met draaie rij omgaan, wordt de gelegenheid aange boden om op verschillende wijzen een wdraai" te nemen. Per schip in de molen van Vale, per fiets ki den fietsmolen, of wel te paard op een houten knol of zee meermin in een der andere draaimolens. Zij die liever schommelen, kunnen even eens hun hart ophalen. Liefhebbers van schieten- en wie is niet genegen die kunst te leeren, nu ook ons volk tracht zich meer en meer weerbaar te maken kun nen voor enkele centen blijken -hunner vaardigheid geven zonder zich te verschui len achter een kopje, daar gevaar voor sneuvelen of geblesseerd te worden is uit gesloten. Verder biedt het panorama Keizer ge zichten te kijk ui alle oorden der wereld, doch voornamelijk uit den heldenstrijd on zer stamgenooten in Zuid-Afrika; dit ding is werkelijk een bezoek wel waard. Na zoo'n bezoek kan men het tentje er naast ook eens wlaten" kijken, en wel: in de toekomst; la somnambule (de slaapwande laarster) is de titel eener dame, die U voor een kleintje zal vertellen wat er in de toekomst met U zal gebeuren of niet ge beuren. Voor sterke kerels of degene die daar voor wenschen door te gaan, is ook gele genheid hunne krachten te toonen. De ijze ren man staat te wachten op liefhebbers, die genegen zijn om met een zwaren ha mer te slaan dat het zweet uitbreekt; het kost maar een kleinigheid. Verder treft men aan de bekende ga lanterie-kraam van Roels, de koekkraam van den ouden heer Smit en een groot aantal andere kramen. Bijna zou ik ver geten de oliebollen kramen die om zoo te zeggen de heele gemeente doen genieten zoo al niet van de bollen, dan toch van den oliegeur dien ze verspreiden. In de cafe's is ook gezorgd voor afwis seling. Dansliefhebbers kunnen uilkiezen. In de bij velen niet erg geziene dansten ten donderende en schetterende orgelmu ziek; in eenige cafe's meer zachte en stem mige dansmelodieën. Een paar zich noemende wberoemde" café-chantant gezelschappen bieden gele- •■gëhheid om eens hartelijk te lachen. Die lui houden er evenwel een probaat mid del op na, om zoo noodig het gelach eenig- zins te temperen, en wel, het schoteltje waarmee ze om centen komen. Het is ver bazend hoe kalmeerend dat kleine ding op de gemoederen werkt. Dat de Aardenburgers dit jaar met de kermis ook thuis geen gebrek behoeven te lijden, kan men afleiden uit het feit, dat in de week voor de kermis niet min der dan 12 slachtbeesten zijn geveld een paar vette varkens. Moge den kermisgasten een goede ap petijt, alle neringdoenden een goed gevul de geldlade deelachtig worden, dan zal gewis de oude dame bij haar vertrek een hartelijk »tot weerziens" worden nage roepen. Door de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren, Afdeeling Zeeland is den Burgemeesters der Provin cie aan de be- en onbezoldigde gemeente politie ter uitreiking gezonden eene bro chure getiteld: Strafbare dierenmishande ling. Een woord, gericht tot de Neder landsche Politie door A. van den Ameele, Wachtmeester, brigade-commandant der Kon. Marechaussée te IJzendijke met een

Zelandia | 1902 | | pagina 2