Binnenland. Kunst en Wetenschappen. Provinciaal Nieuws. Uit België. Kerknieuws. Landbouw. te doen .ontsporen, die van Parijs komen de te middernacht voorbij Hoei stoomt. Gelukkig reed er eerst een goederentrein door, welke het dwarshout verbrijzelde. Een der brokken bleef in de locomotief steken en deed deze stilhouden. Toen ont dekte de machinist den schandelijken aan slag. Het parket werd onmiddellijk verwit tigd en stelde een streng onderzoek in. Op de lijn HoeiBorgworm, te Villers- le-Couillet, werd een telegraafpaal met eene bij! aan stukken gekapt. Ook heeft men de spoorbrug gelegen tusschen de stations Sart-Culpart en Sart- Allet, te Gilly, willen laten springen door middel van dynamiet. In de provincie Luik hadden ook aan slagen plaats. Even voorbij den overweg van Hoei werd Vrijdagavond eene grooten steen geworpen naar den wagen aan liet hoofd van den trein. Bij Baudour in Henegouwen werden Zaterdag vele telegraafdraden afgesneden. Generaal Jessé, bevelhebber der provincie, heeft onmiddellijk bekend gemaakt dat, als de telefoondienst onderbroken wordt, men de automobielen van particulieren zou opeischen, om de militaire bevelen over te bjengen. Rn zie in den Kamer. In de Belgische Kamer werd Woensdag eene interpellatie over de ontlusten gehou den door den heer Van Langendonck, so cialistisch afgevaardigde van Leuven. Te Leuven was een socialistische troep trots het verbod dreigend naar de woning van minister Sehollaert getrokken eene afdee- ling burgerwacht, onder bevel van luite nant Coen, had de bende tegengehouden door er meermalen op te schieten. De grief nu van den spreker was, dat er geschoten was zonder waarschuwing, dat de vier burgerwachts van het eerste gelid bekend staan als ijverige Katholieken, en dat de kolonel-commandant der Leuvensche bur gerwacht kabinetschef van minister De Trooz en evenzeer een ijverig Katholiek is. Er waren zes dooden gevallen. -Minister De Trooz leidde zijn antwoord in met zijn spijt uit te drukken over den rouw, die Leuven getroffen heeft.... De socialist Cavrot: Dat moogt ge wel zeggen De minister: Ik vraag uw advies niet, mjjnheer (Geschreeuw op de socialistische bhnken.) Ik druk mijn innerlijke gevoe lens uit en onderwerp die aan niemands goedvinden. En nu deelde de minister uit de rapporten der burgerlijke en militaire autoriteiten mede, hoe ernstig de toestand was. Luitenant Coen was bij de keel ge grepen en tegen een muur gedrukt; toch deed hij de sommatiën. Maar de manifes tanten bleven opdringen en smeten de burgerwacht met steenen en andere voor werpen. Een tamboer gooide zelfs zijn trom en de hem ter bewaring toevertrouwde verbandtasch van den dokter neer liep naar de manifestanten over en moedigde hen aan voort te rukken, daar de wacht toch niet schieten zou. Het kordon dreigde doorgebroken te worden, waarop luitenant Frère liet aanleggen en, toen de opdrin- gers nog niet weken, bevel tot vuren gaf. De heer Furnémont wist niets beter te doen om van liefde voor de roode bondge- nooten blijk te geven, dan te roepen, dat de tamboer zeker door zijn Katholieken officier tot overloopen was aangespoord, om een voorwendsel te hebben. Een storm van verantwaardiging brak bij de ze onwaardige veronderstelling op de ban ken der rechterzijde los. De socialist Brenez riep uit dat de offi cieren moordenaars zijn. „Maar zwijg tochriep de heer Se- gers. Furnémont: Gij, ge dorst niet eens naar huis gaan 1 Segers: Ik ben eiken dag naar huis ge gaan. Delbeke: Uwe vrienden hadden 500 man in de straten van Antwerpen opgesteld, om de Katholieke afgevaardigden aan te vallen. 500 tegen 3; wat 'n helden! Terwagne (soc.): Canaille! Delbeke: 500 tegen 3! Zeg er eens wat tegen De socialisten brulden van kwaadaar digheid. Delbeke herhaalde zijne uitdagen de woorden. Terwagne, een kolossaal ge bouwd man, vuurrood, blazend van woe de, verlaat zijn bank en stapt, uitgelachen door anderen, naar Delbeke toe. De boden houden hem tegen. Terwagne blijft groo- te armgebaren inakcn. De president schorst de zitting. Vijf minuten later werd ze hervat, zon der dat de heeren veel kalmer waren ge worden. 't Ruziemaken duurde nog een tijdlang voort, waarbij het verstandigste woord gesproken werd door den heer Ros- seeuw, die er de socialisten op wees, dat zij toch wel het rapport van den libera len burgemeester van Leuven konden ge- looven. Vandervelde hield echter nog een felle speech over Kath. politiek, ,,die haren weg met lijken bezaait" waarna eene di>or de socialisten voorgestelde motie van blaam viel, doordat tot de orde van den dag werd overgegaan met 75 tegen 30 stemmen en 8 onthoudingen (liberalen en minister De Trooz.) II. M <Ie Koningin. APELDOORN, 25 April. H. M. genoot dezen nacht nu en dan eenigen slaap. De koortshoogte blijft wijzen op een gere geld verloop der ziekte, die de derde week is ingetreden. Hedenmiddag om 2,30 gaf de toestand van H. M. geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Twee zeldzame gebeurtenissen moesten deze maand plaats hebben de eerste heb ben wij al achter den rug: namelijk de totale maansverduistering van verleden Dinsdag, waarbij *de maan geheel verduis terd opkwam. Door de straalbreking in den dampkring zouden dan de ondergaande zon en de verduisterde maan te gelijk zicht baar zijn. Dat kan prachtig mooi geweest zijnmaar hier in Zeeland waren zon en maan beiden zoo totaal verduisterd, dat men zelfs niet bij benadering kon gissen, waar ze ergens stonden. Wij zullen dus weer maar hopen, dat hetzelfde verschijn sel later nog eens zal plaats hebben onder meergunstige omstandigheden; dat kunnen wij nog beleven. Maar wat wij niet meer kunnen bele ven, dat is de zeldzaamheid van aanstaan den Dinsdag. Dan zal namelijk onze chris telijke tijdrekening juist een milliard of duizend millioen minuten oud zijn. Wie het niet gelooven wil, kan het narekenen. Hij ga daarbij op de volgende wijze te werk: Een jaar heeft 365 dagen, 5 uren, 48 minuten en 50,5 seconden. De 365 dagen per jaar 8760 uren 525600 minuten dat is in 1901 jaren 999165600 minuten. De 5 uren 48 minuten per jaar 348 minuten dat is in 1901 jaren 661548 mi nuten. De 50,5 seconden per jaar bedragen in 1901 jaren 1600 minuten. Vóór het jaar 1902 waren dus verloopen 999828748 minuten. Derhalve waren er op het milliard nog te kort 171252 minuten of 118 dagen, 22 uren en 12 minuten zoodat op Dinsdag 29 April 1902 's avonds 10 uren 12 minu ten juist een milliard of duizend millioen minuten verloopen zullen zijn sedert het tijdstip, dat aangenomen wordt als het be gin van onze tijdrekening. Met 1 Mei a.s. zijn in Zeeland verplaatst de kommiezen bij 's rijks belastingen J. F. Zonnevijllo, 3e klasse, van Middelburg naar IJsselmonde en G. W. Wedding, 4e klasse van St. Jansteen naar Vlaardingen (tijde lijk). De verplaatsing van de kommiezen 3e kasse M. F. E. Nederhand van Hoede- kenskerke naar Aardenburg en F. Beun van Breskens naar Hoedekenskerke is in getrokken, terwijl de naar Breskens ver plaatste kommies 3e klasse F. B. Tas voorlooping te Hulst is gedetacheerd. De Tram. De Middelb. Ct. schrijft: Het vorige jaar was er in Oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen een soort concur rentie tusschen twee comité's, die beiden een stoomtram leggen wilden en wel Honte- nisseSelzaete en HontenisseSas van Gent. Aanvragen om subsidie aan gemeen te- en polderbesturen werden gedaan en beide comité's ontvingen toezegging van steun in meerdere of mindere mate. Het plan HontenisseSas van Gent is thans van de baan ?n dat voor een verbinding HontenisseSelzaete is in flinke handen en wordt krachtig aangepakt. Dat het ernst is, kan ook hieruit nog blijken, dat het comité 10,500 als waarborgfonds zal storten, wat een der voorwaarden is door Ged. Staten gesteld. Opnieuw zijn nu aanvragen om steun ingediend bij belang hebbende polder- en gemeentebesturen. De belissing is nu gemakkelijker dan 't vorige jaar toen het dikwijls was entre ces deux, mon coeur balance. Bij bescikking van den minister van waterstraat is bepaald dat met ingang van 25 April de botervisiteurs hun dienst zul len uitoefenen in de verschillende dis tricten. In den dienstkring 3b, de eilanden Schouwen en Diuveland, doet dat de hter I. M. L. Belaart te Rotterdam en in den dienstkring 4<z, de provincie Zeeland, uit gezonderd genoemde eilanden, de heer A. A. de Raad te 's-Hertogcnbosch. ZAAMSLAG, De alphabetische voor dracht voor onderwijzeres aan de openba re school te Othene bestaat uit mej. M. van Kampen te Breskens mej. S. C. van Oosten te Aardenburg en mej. A. M. de Vlieger te Zuidzande. Wegens het heerschen van diphteri- tus in het gezin van het hoofd der school, is de openbare school te Othene tijdelijk gesloten. Donderdag had vanwege de land- bouwvereeniging de aanbesteding plaats van 113900 K. G. Chilisalpeter. Ingeschre ven werd door P. van Ardenne te Dor drecht voor f 11,24; P. J. Scheele te Ter Neuzen voor f 10,89 J. J. van Arenthals te Hansweert voor f 10,83 P. Hoste te St. Laurens voor f 10,81G. Wieland en M. Verbrugge te Ter Neuzen voor f 10,79; P. J. Versluijs te Ter Neuzen voor f 10,77 P. G. Adriaanssens te Bergen op Zoom voor f 10,74; alles per 100 K. G. Aan den laagsten inschrijver gegund. De heer P. van der Peijl alhier is benoemd tot onderwijzer te Werkendam. HONTENISSE. Woensdagmorgen is men op nieuw begonnen met het omhak ken van de boomen langs den westelijken wegberm van den provincialen weg van Hulst naar Kloosterzande en toebehooren- de aan de provincie. Deze boomen worden op hoopen van vijf stuks samenga bracht en zullen binnen drie weken moeten uitgedaan zijn, waarna de zelve door den alhier resideerenden nota ris publiek ten bate van de provincie zul len worden verkocht. Dat jl. Zaterdag het rooien moest ge staakt worden, vindt zijne oorzaak hier in, dat, men door een misverstand met deze werkzaamheden was aangevangen, alvorens de officieele vergunning daartoe was ontvangen; thans is zulks geheel in orde. u De boomen door het Kroondomein ver kocht waren reeds allen uitgedaan en ver voerd, toen eerst de daartoe benoodigde vergunning een dezer dagen werd ont vangen. AXEL. Uit de weide van den land bouwer W. de Koeijer is, naar men ons mededeelt, in den nacht van Dinsdag op Woensdag, een roode vaars gestolen. Zal de driestheid dier nachtelijke die ven wederom op nieuw beginnen nu de weidegang voor het vee is aangebroken Wordt niet met recht en rede verster king en uitbreiding van de rijkspolitie in deze streken gevraagd Ons dunkt de heeren Van Dixhoorn c. s. die het bekende adres aan den minister van Justitie verzonden, zouden zeer goed doen door Z. Exc. opnieuw op dit feit te wijzen en mocht het dagelijksch bestuur onzer gemeente op zich zelf eveneens het feit willen rapporteeren aan den betrok ken minister en daarbij tevens op verster king en uitbreiding der politie willen aan dringen, dan zal zulks een spoorslag te meer zijn voor Z. Exc. om in deze aange legenheid met bekwamen spoed door te tasten, opdat ieder landbouwer gerust zijn vee 's nachts in de weide kan laten en de rust gewaarborgd zij. AXEL. In eene eergisterenavond, door het Vlissingsch comité uitgeschreven, al hier gehouden vergadering van miliciens der lichting '95, '96 en '97, hebben alle aanwezigen geteekend op een adres aan den minister van oorlog, waarin de be zwaren tegen het oproepen dier lichtingen voor de herhalingsoefeningen waren uit eengezet. KOEWACHT. Ook in deze gemeente heeft zich een geval van besmettelijke keelziekte (diphterithus) voorgedaan. Een meisje van 8 jaar is aangetast. Het schijnt, dat deze gevreesde ziekte, die in de laat ste jaren ook in deze gemeente slachtof fers heeft geëischt, niet gemakkelijk uit oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te verwij deren is. Woensdag verspreidde men hier door de gemeente het treurig nieuws, dat mej. De Maesschalck, weduwe van den heer D. de Maesschalck in levgn hoofd der school op het Belgisch gedeelte dezer gemeente door den trein overreden was. Het geval had zich aldus toegedragen Mej de wed. De Maesschalck was met hare dochter, een meisje van 17 jaar naar Brussel geweest om eenige inkoopen te doen. Op de hoog te van St. Gilles bij Dendermonde stopte de trein en zij meende, dat zij moesten uitstappen om te wisselen. Spoedig ech ter bemerkte zij hare vergissing. Zij liet hare dochter weder instappen en zelf wil de zij volgen. Zij schijnt echter mis ge trapt te hebben, viel en geraakte onder den reeds in beweging zijnden trein. Ge- keel verbrijzeld werd zij opgenomen. Mej. de wed. De Maesschalck was een schoone vrouw en omstreeks 46 jaar, die al hot mogelijke deed om in de behoefte van haar en hare zes kinderen te voorzien. Zij had een bloeiendeu schoen makerswin kei te Lokeren, waar zij sinds het overlijden van haar echtgenoot woonde. Twee menschen uit Vracene kwa men Woensdagmiddag met kar en paard naar hier om een varken te halen. Op de hoogte van de pastorie geraakte het paard, door een verkeerd trekken aan den toom, van den weg en viel met kar en al in de diepe gracht, welke den tuin van den heer pastoor van den weg scheidt. Aanstonds kwam er eene menigte men schen bijeen, die allen graag hulp wilden verleenen. Het was echter niet mogelijk het paard en de kar er uit te halen dan langs de zijde van den tuin, waartoe wel willend verlof werd gegeven. Het paard had zich een weinig aan den pindraad be zeerd, de kar had nog al eenige schade. TER NEUZEN. Door het Comité Vlis- singen-Ter Neuzen der miliciens van de lichting 1895 is aan zijne Exellentie den Minister van Oorlog liet volgende adres gezonden Ondergeteekenden, allen milliciens der lichting 1895 in Zeen wsch-Vlaanderen Oos telijk deel, vornomen hebbende, dat bij uwe Exellentie het voornemmi bestaat bo vengenoemde lichting voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te roepen; dat zij niet genoten hebben van den korteren oefeningstijd der jongste lichtingen en reeds meermalen aan herhalingsoefeningen hebben deelgenomen; dat zij bijna allen gehuwd en vaders zijn van groote gezin nen, diensbetrekkingen bekleoden of eigen zaken drijvendat velen hunne zaken ten gronde zullen zien gaan en dat bij art. 113 der Militiewet zeer eventueele gelde lijke vergoeding niet daartegen kan op wegen; dat zij met bezorgdheid deze op roeping tegemoet zien, omdat deze bij ve len kommer, schade en schuld, bij anderen zelfs gebrek en ellende zal medebrengen dat adressanten om bovenstaande redenen hierbij de vrijheid nemen uwe Exellentie eerbiedig te verzoeken het daarheen te willen leiden, dat bovenbedoelde oproe ping niet zal plaats hebben, opdat geen wrevel in de harten van Harer Majesteits tot nu toe steeds gehoorzame en dienst willige troepen ontstaan zoude daar zij aan hunne plichten wegens de wet in 1895 hun voorgehouden alleszins hebben voldaan redenen waarom zij uwe Exellentie met den meesten aandrang bescheiden vragen van het voornemen de lichting 1895 op te te roepen willen afzien. De heer F. de Groot voorzitter alhier van het Comité Vlissingen-Ter Nêuzen der lichting 1895 is gemachtigd geworden door genoemd comité om deze week in verschil lende gemeenten spreekbeurten te houden om de miliciens der lichting 1895 aan te sporen zich per adres tot den minister van Oorlo^ te wenden. Zoo zal de heer de Groot Zaterdagavond a.s. om 7 uur te Zaamslag en Zondagnamiddag a.s. om 4 uur te Hulst spreken. HULST. Alhier zal eene vergadering belegd worden van brievengaarders, naar men ons meldt door het bestuur der onder- afdeeling Zeeuwsch Vlaanderen van de afdeeling Zeeland van den bond van brie vengaarders in Nederland. HULST. In eene op Maandag laatst al hier gehouden bijeenkomst van verschil lende polderbesturen werden onderling de dagen voor het houden der gewone Jaarlijksche vergaderingen van stembe- voegde ingelanden bepaald als volgt: 5 Mei -- Havenfort. 14 Ferdinandus. 15 Oude Graauw en Langendam. 20 Ossenisse. 22 Willem Hendrik en Melo. 26 Willem III. 27 - Kruispolder. 28 Koningin Emma. 31 Van Alstein. 3 Juni Havik- en Hulsternieuwland. 4 St. Jan Steen. 5 Pauluspolder en Groot Cambron 7 Groot- en Nieuw Kieldrecht. 10 Oud Beoostenblij bezuiden. 11 Beoosten- en Bewesten blij. 12 Catharina. 18 Clinge. 21 Wildelanden. 25 Absdale. 26 Lamswaarde. PHILIPPINE, 21 April. De mosselhan- del is zijn stillen tijd ingetreden. Vooral van België, waarheen anders een groot aantal balen wekelijks verzonden werden, is de vraag zeer gering. Tusschen 14 en 21 werden per spoor naar België en Frank rijk verzonden 135 balen mosselen tegen 5 francs per baal. Aan de haven werden door Nederlansche en Belgische venters opgekocht 225 HL. In mosselzaad ging ook weinig om. Enkele partijtjes werden verkocht tegen 0.75 a 1.25 per ton. Gemalen waren in de vorige week niet aangevoerd. GROEDE. Dinsdag werd alhier het nieuw gemeentehuis in gebruik genomen in eene openbare raadszitting en begeleid door- het muziekgezelschap. Het gemeen tehuis schijnt aan de eischen te voldoen. Niettegenstaande het regenachtige weder had zich een menigte menschen voor het nieuwe gemeentehuis opgesteld. VLISSINGEN, 23 April. In de heden middag gehouden zitting van den gemeen teraad is op het verzoek van den kerke- raad der Nd. Herv. gemeente tot afschaf fing of inkrimping der kermis, op voorstel der meederheid van het college van Burg. en Weth., afwijzend beschikt met 12 te- geu 4 stemmen. Aan de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer werd een sub sidie verleend van f 300, voor een dezen zomer op de Schelde te houden zeilwed strijd. (M. C.) Het stoomschip De Koek, op de werf De Schelde te Vlissingen gebouwd, voor rekening van de Koninklijke Paketvaart- Maatschijppij te Amsterdam, heeft giste ren met goed succes een proeftocht gedaan. Met gemak werd een snelheid van 10'/i mijl behaald. ZIERIKZEE, Tot onderwijzeres aan de o. 1. s. te Kerkwerve is benoemd mej. W. L. de Vrieze te Zierikzee met 6 stemmen. Mej. A. Glóude te Zierikzee 1 stem. Met beiden stond als nummer drie op de voor dracht mej. M. Heeroma te Wehe (Gro ningen). Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer omtrent het aanhouden van drie vermoedelijke zakkenrollers te St. Nicolaas zijn wij verplicht het volgen de te 'metden. Het schijnt dat de politie geloof hech tende aan de verklaring van eenige per sonen leelijk misgetast heeft. De aange houdenen waren 2 gebroeders van eene deftige familie uit Laeken bij Brussel, ter wijl zij vergezeld waren van hun oom uit Waasmunster. Zij werden door de politie naar Dendermonde overgebracht, waar het hen niet moeilijk viel hunne onschuld te bewijzen. Met den trein kwamen zij naar St Nicolaas terug om hun paard en rij tuig te halen, 't Schijnt dat zij de vermeen de zaak in handen van een advocaat ge geven hebben en dat deze voornemens is tegen de valsche beschuldigers proces op te maken. Veertiende Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes, 917 Juni 1902. Het Comité der Nederlandsche Bedevaar ten is bij Koninklijk Besluit van 1 April 1702, n°. 32, erkend, en draagt thans den naam „Vereeniging tot samenstelling van Nederlandsche Bedevaarten. De Vereeniging wijst degenen, die aan deze Bedevaart wenschen deel te nemen, met nadruk op het volgende 1° dat zij zich zoo spoedig mogelijk bij een der leden van de Vereeniging gelie ven aan te melden 2° dat de lijst der zieken, die onder ver zorging van de Vereeniging de Bedevaart naar Lourdes medemaken, onherroepelijk gesloten is 3° dat pelgrims wier opgave op 24 Mei niet is ingekomen bij een der leden van de Vereeniging, ter wille van de goede regeling, niet meer kunnen aangenomen worden 4° dat de prijzen verhoogd worden met /2.50 ten bate van het ziekenfonds voor degenen, die zich na 15 Mei aanmelden. De prijs van Roosendaal en terug is Couloirwagen ƒ80. De prijs van Roosen daal en terug is: le kl. ƒ74; 2e kl. ƒ49; 3e kl. ƒ32. De prijs van Antwerpen en van Brussel en terug is: le kl. ƒ72 2' kl. ƒ47 3e kl. ƒ31. De prijs van Mons en terug is: 1» kl. ƒ672' kl.' ƒ43; 3« kl. ƒ29. De Vereeniging voornoemd: WelEerw. Heer M. H. Reuser, oud-Pre sident en mede-stichter van de Vereeni ging, Eerelid. Leden Mgr. I. A. van Rooy, Eere-Kamerheer van Z. H., Pastoor St. Willebrord, bij Breda, President. Mgr. G. W. Konings, Eere-Kamerheer van Z. H., Pastoor, Spaarndammerstraat, Amsterdam, Vice-President. Leon Hermans, Rembrandt- straat, Antwerpen, Directeur. Charles Hollman, Bouillonstraat, Maastricht, Se cretaris-Penningmeester. W. Diepenbrock, Kloveniersbu.gwal 31, Amsterdam, Direc teur der Ziekenverpleging. Mgr. L. Se- vriens, Geheim Kamerheer van Z. H., De ken, Maastricht. Mgr. M. J. A. Lans, Geheim Kamerheer van Z. H., President van het Groot Seminarie, Warmond. Hoog Eerw. Heer A. Schellekens, Plebaan en Kanunnik, Breda. HoogEerw. Heer J. Th. Wouters, Oud-Deken, Oijen bij Osch. Zeer Eerw. Heer J. R. van Groeningen, Pastoor, Delden. J. Kerstens van Leeuwen, Tilburg. Ern. Laane. Bergen-op-Zoom. J. Feldbrug- ge, Groningen. Men schrijft ons. Nu de tijd aangebroken is, dat in de Noordelijke provinciën van België het jon ge vee naar de weiden gezonden moet worden, blijkt het hoe groot de behoefte is, die daar bestaat aan goed fok vee. Geen wonder dat in de laatste dagen van ver schillende zijden stemmen opgaan tegen het gesloten blijven der grenzen voor den invoer van weidevee. De boeren langs de grens- het is reeds dikwijls bewezen- kunnen het Nederland sche fokvee niet missen en de Minister van Landbouw wil slechts melkkoeien en dat nog ander belemmerende bepalingen in België laten komen. Het gevolg van een en ander is, dat de smokkelhandel in vee in den laatsten tijd weer sterk toegenomen is. Geen avond gaat er voorbij of in onze grensdorpen gaan een 5 of 6 tal koeien tegelijk frauduleus door de grenzen. Som migen zijn zoo stout en wagen het zelfs al overdag. Wel valt nu en dan een koe in handen der ambtenaren, doch wat be- teekent dat in vergelijking dei velen, die ongehinderd de plaats harer bestemming bereiken. Zoo had er in het begin dezer wee* in de Wijk Ter West onder de gemeente Moerbeke eene ontmoeting plaats tusschen ambtenaren en smokkelaars, die een 5 tal koeien geleidden. De ambtenaren maakten van hunne vuurwapenen gebruik en op dit schieten kwamen andere douanen, wel ke in de nabijheid op post lagen ter hulp. Weldra werd de troep door een 13 tal ambtenaren achtervolgd. Ofschoon een 30 schoten gelost werden, viel slechts éen koe in handen der commiezen. De smok kelaars wisten met de andere to ontvluch ten.

Zelandia | 1902 | | pagina 2