Provinciaal Nieuws. Telegrammen. LONDEN, 11 April. Steijn, De Wet en Botha bewilligen in den vrede en nemen de Engelsche voorwaarden aan. (Men zal verstandig doen, door van dit telegram niet veel te gelooven. Rechtszaken. niet aanstonds aan de orde, maar de re geering zou toch wel niet nalaten zich naar aanleiding van die quaesties in een of anderen zin uit te laten. En zoo is ge schied de behandeling van de luidruch tig voorbereide ontwerpen is gesteld op Woensdag a. s. Vooraf zal de Kamer aan de regeering een voorloopig crediet moeten toestaaneen wetsontwerp van die strek king is bij haar ingediend. Is dat ont werp tot wet verheven, dan zal de staats machine een tijdlang kunnen blijven loo- pen ondanks alle parlementaire obstructie bij de stemmingen over de begrooting. De Kamerleden, die 's avonds naar huis gingen met den trein werden in hun woonplaatsen warm ontvangen aan het station. Zoo te Antwerpen, waar om een uur of zes Terwagne, Delvaux, Seghers, Delbeke, Biart en van den Broek afstap ten. Een opgepakte menigte vlak bij het station verbeidde de komenden met span ning. Daar kwam Terwagne. Vive Ter wagne! Toen Delvaux. Rustig ging Del vaux door de dichte massa menschen. Om die twee was het echter niet te doen. Daar kwamen ze, de leden der rechter zijde. Ze d/ongen echter door de schreeu wende, jouwende menigte zonder ongeval len, omstuwd door hun trawanten, de jonge garde der katholieke partij, die zich voor het station had opgesteld ter verde diging hunner partijgenooten. Ongemerkt glipten ze beurtelings uit den joelenden optocht weg, daar de mees te der heeren van uiterlijk geen bij het volk zeer bekende figuren zijn. Alleen Delbeke zag plotseling een vuist onder zijn neus. Vuist en eigenaar waren weldra verwijderd en dit gaf aan de po litie veel te doen, want de opgewonden troep wilde den makker bevrijden. De agenten trekken de sabel en Delbeke maakt van de gelegenheid gebruik om te verdwijnen. Reeds om een uur of acht was de stad vrij rustig. Gent en Luik hebben ook hun betoogingen niet gemist, maar ook daar liep alles kalm af. In Brussel zijn een paar agenten verwond. Al deze gebeuitenisen vallen samen met het bezoek van de republikeinsche leden der Cortes, die in Parijs weinig van zich hebben laten hooren, maar nu in Brussel juist in een tumult vallen dat hun ge legenheid geeft opgemerkt te worden. Ze zijn ontvangen in het gebouw van de Ka mer in een der vertrekken voor de afdee- lingen en gisterenavond woonden ze een groote volksvergadering bij in het ,,maison du peuple." Hier werden de heeren voor gesteld aan de bezoekers door Furnémont. Delporte en van der Velde waren de voor naamste sprekers op die vergadering. Bei den spoorden het volk aan hun betoogin gen op de straat niet te staken maar zich daar te laten gelden. Uit Brussel wordt van Woensdag ge meld Met het oog op ongereldheden die zich in België kunnen voordoen, heeft de minister van oorlog bevel gegeven om de miliciens onder de wapenen te roepen der lichtingen van 1898 en 1899 van 14 linie- regementen, en van het le en 2e jagers te voet, en lichting 1898 van de regimenten karabiniers en grenadiers. De militairen met verlof moeten zich zoo spoedig bij hun regimenten voegen, de gendarmes van al le brigades moeten zich gereed houden op het eerste bevel uit te rukken. Een troep betoogers, die zich naar Schaerbeek rictitten, dwong drie agenten de wijk te nemen in een koffiehuis. Zij sloegen den boel stuk in het koffiehuis en losten revolverschoten op de agenten, die alle drie gekwetst werden. Er is verster king gendarmerie gezonden naar het stad huis van Schaerbeek. Te Haine St. Paul, bij La Louvrière, is een dynamietpatroon in den tuin van een geestelijke geworpen. Er werd alleen stoffelijke schade aangericht. Uit Gent verluidt: Toen de katholieke afgevaardigden aan het station hier aan kwamen werden zij uitgejouwd en uitge floten. De politie geleidde hen naar huis. Het volk wierp met steenen naar de po litie, die daarop van leer trok en ver scheidene malen ruim baan maakte. Er zijn eenige menschen gekwetst en een twintigtal in hechtenis genomen. Een piket lansiers is de politie komen versterken. De Brusselsche Etoile deelt de vol gende bijzonderheden mee over de plun dering van het koffiehuis Woensdagavond: De betoogers, gaande in de richting van het plein Liedts, gooiden de ruiten der straatlantaarns in3 agenten van politie, die voor hen uit gingen naar Schaerbeek werden bestookt met steenen; de agenten trokken hun revolvers, welk voorbeeld de betoogers volgden, die toen verwoed op de agenten losschoten. De agent HofFeltl kreeg een ko ttel in «le liartstreek, een itmle- re kotgel kwam «le moml binnen en liet rechter oog weer uit. Zijn collega's moesten vluch ten, «laar ze hun patronen ver schoten hadtlen en terwijl «le ongel uk kigge, «lie was neerge vallen, met steenworpen en trappen werd afgemaakt, ver volgden «le betoogers «Ie twee andere agenten, waarvan een ontkwam; de andere, Berlandt, aan den schouder gewond, vluchtte in een koffiehuis in de Keizerstraat, waar hij zich op den zolder verschool. De socialis ten bestormen het huis, plunderen en ver nielen alles, meubels, glazen, flesschen de lamp vliegt in brand en de vlammen deelen het vuur aan de overblijfselen der meubels mee. Voor den brand treden de betoogers terug en het terrein wordt ver laten. De agent Hoffeld werd zieltoogende ge vonden in een goot, het hoofd één bloed massa een kogel had de long doorboord, het hoofd vertoonde 4 diepe wonden, zijn ribben waren gebroken. De troep socialisten wendde zich naar het gare du Nord, waar ze op een politie macht stootte. Vele revolverscho ten werden gelosteen inspee- tenr van politie werd gevat en neergesmeten, geheel bebloed aan de aansnellende collega 's slechts is het te danken dat hij gespaard bleef. Een charge van de gendarmes te paard deed de wilde bende uiteenstuiven. De burgerwachten van Schaerbeek en St. Josse, bij Brussel, zijn opgeroepen. De burgemeesters der twee gemeenten hebben een besluit uitgevaardigd waarbij samen scholing van meer dan vijf personen ver boden wordt. Bij Kon. besluit is benoemd in de pro vincie Zeeland, tot dijkgraaf van het wa terschap Groote St. Anna- en Nieuwenho- ven, J. du Bois, te Groede. Bij Kon. besluit is aan Oh. du Cheine, vroeger genaamd K. de Chijne, te Bier vliet, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als dijkgraaf Van den Paulinapolder, provincie Zeeland. SLUISKIL, 9 April. Een zesjarig meisje alhier, aldus meldt de T. Ctwerd de vorige week bij ongeluk aan het hoofd getroffen door een klomp, die een groote jongen wegwierp. Den volgenden dag werd he't kind ziek, hals en keel zwollen zoo erg op, dat geneeskundige hulp moest in geroepen worden. Deze mocht echter niet baten. Het meisje overleed gisteren. AXEL. Meldden wij verleden week, dat bij den groot-landbouwer, de heer Ph. J. van Dixhoorn alhier in eene week tijds twee paarden gestorven waren, verzekerd bij de onderlinge veeverzekeringsmaat schappij in het voormalig V' district van Zeeland, thans zijn er nog twee paarden van denzelfden stal bovengenoemd getal komen vermeerderen en wordt door de ver zekeringsmaatschappij uitgekeerd een be drag van niet minder dan 1680. Zijn wij goed ingelicht dan zijn deze sterfgevallen te wijten aan de gevolgen van schimmelvergiftiging, eene ziekte wel ke evenwel niet besmettelijk is, en welke is ontstaan door het voederen van haver- stroo, waarin zich onder aan de bossen klavertjes bevonden, welke waarschijnlijk bij het opbinden niet geheel droog zullen geweest zijn, en ondertusschen door de vocht, schimmel aangekweekt hebben. Maatregelen zijn genomen, dat dit voe der niet meer gebruikt wordt. SAS VAN GENT. Een ondernemer uit Brugge is hier deze week begonnen met het slachten van runderen en stieren. Deze week werden reeds een dertigtal naar Londen verzonden. SAS VAN GENT 11 April. Men seint onsDe hoofdkommies A. van de Zande, sectiechef alhier, is met ingang van 1 Mei tot kommies-ontvanger te Kapellebrug benoemd. WESTDORPE. De twee «heeren" van middelbare lengte (de eene blond met licht-geelen regenjas, de andere donker met zwarten demi en trijpe pantoffels), die hier met loterijbriefjes colporteerden, zijn door de marechaussées weêr vrijgelaten. Niettemin zij men op zijne hoedeWe vreezen, dat het geld, aan Mie loten be steed, weggeworpen is. Het is wel te be treuren, dat onze wetgeving niet toelaat om zulke sluwe heeren hun bedrijf te ver bieden. WESTDORPE. De twee «Heeren," die hier dinsdagnamiddag gearresteerd werden, verkochten geen staatsloterij briefjes doch boekjes met den titelNotitieboekje «Een dracht maakt macht." Gratis verloting van 10502 prijzen trekkende op de 372e staatsloterij, welke is vastgesleld krach tens artikel 1 van het koninklijk besluit van den 14 December 1885, staatsblad no. 256. Uitgave B. Loerakker Cle Holland België. Rotterdam Antwerpen. Het boekje ziet er dan ook als een no titieboekje uit, met eenige blaadjes wit pa pier van slechte kwaliteit. Op de laatste bladzijden komt een reglement voor dat zóó listig ingericht is, dat de politie de «Heeren" heeft moeten vrij laten, doch waardoor de koopers van het «notitieboek je" hun centen evengoed kwijt zijn. We zullen een paar artikelen uit dat reglement afschrijven om aan te toonen hoe sluw die z. g. gratis-verloting op touw gezet is. Artikel 1. De onderneming «Eendracht maakt macht" stelt zich ten doel door aankoop van een notitieboekje a fr. 2. kans te geven op groote prijzen en geld sommen. Art. 2. Het notitieboekje is te voldoen in 4 m.(aal) fr. 0.50; 2 m. fr. 1.00 of lm. fr. 2.00 waarvoor zich ackter in het boek je 4 vakjes bevinden die elk moeten voor zien zijn van een zegel volgens gedrukt model. Art. 3. Om recht te hebben op de even tueel te vallen prijzen moet het boekje voorzien zijn van één gedrukt zegel en 3 gestempelde zegels. Andere betalingen zijn niet geldig. Art. 4. Ieder deelnemer ontvangt 1 gra tis nummer op de 372e staatsloterij en ie der is verplicht zijn boekje betaald te hebben voordat de staatsloterij begint te trekken. Art. 5. Bij niet genoegzame deelname behouden de ondernemers het recht de trekking uit te stellen tot de volgende trekking, hiervan tijdig kennis gevende. Bij niemand hier komt achterin het boekje een gestempeld zegel voor. Niemand heeft dus recht om aan de verloting mêe te doen. Krachtens art. 5 hebben de onderne mers het recht de trekking uit te stellen tot de volgende trekking. Welnu, ze kun nen wel blijven uitstellen Wie maakt hen dan wat? Uit de wijze waarop de twee «Heeren" werkten, blijkt bovendien zeer duidelijk dat de zaak niet zuiver is. In Sas van Gent werden niet veel po gingen aangewend om de boekjes aan den man te brengen. Wel werden daar de namen van de naambordjes genoteerd en werd, evenals in Westdorpe, gevraagd wie in dit of dat voornaam huis woonde. Met die klinkende namen kwamen onze wel bespraakte «seigneurs" bij de zeer eenvou dige menschen (niet iedereen werd met een bezoek vereerd). «Kijk eens meneer A heeft zooveel loten genomen, meneer B zooveel.... Voor velen was dit een aansporing om ook eens een kansje te wagenLaat ons hopen, dat niemand nog leergeld voor zulke ondernemingen zal hoeven te beta len. St. JANSTEEN. De alhier op 22 Maart j.l. door burg. en weth. vastgestelde kie zerslijst bevat 282 kiezers voor de Tweede Kamer, 281 Voor de Provinciale Staten en 280 voor den Gemeenteraad. Het vorige jaar waren deze cijfers respec tievelijk 266, 264 en 260. GRAAUW. Door zijn Exellentie den Min. van Binnenl. Zaken is bij beschik king van 2 April jl. benoemd tot kwee- keling bij de rijkskweekschool voor on derwijzers te Maastricht de jongeling J. L. Dalmijn. Van de 5 Zeeuwen, die zich hadden aangemeld, was hij de eenige, die slaagde, en wel als no. 1 van het twin tigtal. J.l. Woensdag had de opneming en goedkeuring van den verleden jaar aange- legden keiweg Graauw-Schelfhouts hoek plaats. Deze verbinding is een verbete ring, die door allen zeer op prijs wordt gesteld en voorzeker door diegenen, die al jaren daarnaar verlangd hebben. Eere daarom aan allen, die tot deze ver betering hebben medegewerkt. WALSOORDEN. Men schrijft ons uit Gouwsluis bij Alfen a/d Rijn 10 A- pril. Heden is van de werf van den heer D. Boot alhier, met goed gevolg te water geloopen een staalijzeren mo torboot, »de Louisa" genaamd groot 30 last, voor rekening van den beurtschip per P. J. Hermans te Walsoorden. Daarna is de kiel gelegd voor een di to motorboot, groot 40 last, voor reke ning van de firma J. van Ierschei en Co. te Leur bij Breda. Beide motors worden geleverd uit de fabriek van D. W. van Rennes te U- trecht. HULST. Jl Maandagavond was hel de algemeene vergadering der leden der On derlinge Maatschappij van geldelijke uil- keering bij hel verliezen van varkens „Door eendracht sterk." De vergadering werd voorgezeten door den heer Jos. van Waesberghe, sinds de oprichting der maatschappij in 1896, haar voorzitter en werd bijgewoond door een flink aantal deelgenooten benevens een tweetal heereh donateurs. Met een hartelijk en opgewekt woord van welkom wordt de vergadering door den voorzitter geopend, waarna de secre taris hel verslag voorleest over het alge- loopen dienstjaar, waarbij bleek dat de vereeniging in bloeienden toestand verkeert en in alle opzichten vooruitgaande is waar om het bestuur van oordeel was dat, waar de maatschappij, onvoorziene rampen voor behouden, thans sterk genoeg is om op eigen beenen te staan, zij den gewaar- deerden steun van hare donateurs kon ontberen, waarom dien heeren dank is ge zegd voor den ondervonden steun In 1901 zijn verzekerd geweest 128 varkens, waarvan er drie zijn gestorven, waarvoor is uitgekeerd een totaal bedrag van 29.40. De penningmeester doet verslag over zijn beheer en daaruit blijkt, dat is ont vangen aan contributies ƒ129.19, aan in komgelden van nieuwe leden f 12.60, aan bijdragen donateurs f 13.75, aan intrest f 13 04. De uilgaven bedragen de hiervoren ver melde uitkeringen ƒ29 40, aankoop van 200: 3 percent loten Gemeenteercdiet 1871 waarvoor werd betaald207, ter wijl de onkosten van drukwerk, aankoop poeder tegen de vlekziekte, keuringskos ten, belooning knaap bedragen 23 91. Hei goed slot van het vorig dienstjaar bedroeg/29 7 585, zoodal de vereeniging thans beschikt over een kapitaal van pl.m. f413. Alle bestuursfuncties worden gratis ver vuld, alleen de keurmeester geniet 10 cents voor ieder door hem te keuren varken. De onder-voorzitter en twee wegers welke aan de beurt van aftreding waren, werden met nagenoeg algemeene stem men herkozende contributie voor het nieuwe dienstjaar werd wederom bepaald op hetzelfde bedrag als vroeger (3 cents in de winter- en 4 cents per varken en per week in de zomermaanden), de uitkeering werd bepaald op 35 cents per kilo, ter wijl de uitkeeringen voor varkens beneden 40 kilo, met f 1,boven het bestaande tarief werden verhoogd. Het inkomgeld voor de nieuwe leden werd bepaald op fl,75; een zestal nieu we leden gaven zich staande de vergade ring aan het bestuur op. Bij de rondvraag werd het woord ge voerd door het lid J. W. Warnier, wel ke de pogingen van de bestuurstafel aan gewend om de deelgenooten aan te spo ren veelvuldig gebruik te maken van een poeder als voorbehoedmiddel tegen de vlekziekte, van wege het bestuur gratis beschikbaar gesteld, zeer loffelijk vond, doch meende dat dit middel niet geheel aan de verwachting zou beantwoorden, zoolang er zooveel varkenshokken gevon den worden, welke in zulk een slechten toestand verkeeren als hem van vele be kend is. De Voorzitter beantwoordt spre ker en deelt mede, dat tegenover dit feit het bestuur machteloos staat, daar zulks meestal de schuld is van de huiseigenaren doch dat het reeds meer dan eens is voorgekomen, dat na een herhaald sterf geval in een hok, den deelgenoot werd aangezegd, dat zijne varkens niet meer aangenomen werden, als hij niet genegen was zijn hok, op aanwijzing van het be stuur te veranderen. Deze maatregel is aan het bestuur ge bleken doeltreffend te zijn en moeilijk heden zijn daarbij nog niet ondervonden. Na een krachtig woord van aansporing om ieder in zijnen kring en omgeving te trachten nieuwe leden voor de maatschap pij aan te werven en een woord van dank aan de vergadering voor de goede orde en aangenamen toon welke in de bij eenkomst geheerscht heeft, waardoor het spreken tot een aangename taak gemaakt wordt om de vergaderingen te leiden, sluit de Voorzitter onder blijken van in stemming de vergadering met de beste wenschen voor het ingetreden nieuwe dienstjaar! KOEWACHT. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben een paar dieven weer getracht in deze ge meente hun slag te slaan. Bij den klom penmaker A. M. op den Heikant wa ren zij voornemens het kippenhok te ledigen. De bewoners echter ontwaak ten en nu kozen de dieven het hazen pad. IJZENDIJKE. Het gerechtshof te 's-Gra- venhage vernietigde gisteren wegens een vormgebrek het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij een 16-jarig arbeider alhier wegens meineed tot 1 jaar gevan genisstraf veroordeeld was; opnieuw recht doende werd bekl.' ter zake van dit feit veroordeeld tot dezelfde straf, terwijl het onmiddellijk gevangennemen van den be klaagde werd bevolen. N. werd vanmorgen door de maréchaus- sées van zijn werk gehaald. VLISSINGEN. Aan boord van het En- gelsche stoomschip Slieve Koe, kapitein George, van Antwerpen naar Seattle, dat op de reede alhier geankerd ligt, weigert den gisterenmorgen 12 man der equipage te werken, als reden opgevende het slechte logies dat zij hadden. Op verzoek van den kapitein werden drie man, onder geleide der politie, aan wal gebracht. Deze maak ten den consul hun grieven bekend. De consul wees hen echter op hun verplich tingen. Het volk bleef echter volhouden in zijn weigering. De drie matrozen wer den voorloopig op het politiebureau in ver zekerde bewaring gehouden. De equipage blijft weigeren te werken, indien er geen verandering in het logies gebracht wordt. De equipage van het Engelseh driemast- schip Slieve Roe blijft voorloopig weigeren aan den arbeid te gaan, zoolanghet volks logies niet verbeterd is. Op verzoek van de kapitein werd door een deskundige een onderzoek ingesteld. Het bleek hem dat de voornaamste grief van de epuipage was dat de ankerketting door hun logies heen loopt, tengevolge waarvan de wind vrij spel heeft. Is het schip echter onder zeil dan heeft men hiervan geen last, daar dan het kettinggat wordt dichtgemaakt. Het schip blijft voorloopig nog hier, daar het de schade aan ankerstok en tuig hier repareert. Dinsdagavond is hier overleden een zeer geacht ingezetene, dr. J. Hazenberg, 87 jaar oud. De heer Hazenberg was ook officier van gezondheid le klasse bij de dd. schutterij SLUIS, 8 April. Ter aanvulling van de vacature in den gemeenteraad, ontstaan door het overlijden van notaris Koksma werden heden bij den burgemeester inge leverd twee candidaten-lijsten, één voor dhr. J. N. Metz (kath.) en één voor dhr. Is. Sanders-Meijer. De eerste lijst is ge- teekend door Edm de Meijer, lid van den gemeenteraad, P. Albregts, P. Cauwels, L. v. Rie, H. v. Vooren, H. Krijger, E. Murijn. Wie de gekozene zal zijn, is nog niet te zeggen, hoewel de billijkheid vor dert, dat de candidaat der katholieken wordt gekozen. Immers de katholieken maken zeker 5/« der bevolking uit; vol gens de kiezerslijst van 19011902 kun nen zij bijna de helft der stemmen uit brengen, terwijl zij op de nieuwe kiezers lijst, vastgesteld 22 Maart en 15 Mei in werking tredende, ver in de meerderheid zijn. En toch zijn er onder de zeven le den van den gemeenteraad slechts twee katholiekenin de commissien van het gasthuis, de weeskamer het algemeen arm bestuur heeft geen enkel katholieke zit ting. Dat daarom de katholieken als één man Dinsdag ter stembus komen en er wel aan denken, dat de stemming vol strekt geheim is, dat alle beloften, die zij gedaan hebben, hen niet binden; dat de tegenpartij, de billijkheid inziende, öf hun stem geven aan dhr. Metz 6f thuisblijven dat dhr. Sanders gehoor gevende aan het verlangen der katholieken om een derde lid in den raad te hebben, den kiezers nog verzoeke niet op hem hunne stem uit te brengen, hij moge er zeker van zijn een volgende maal zonder strijd te worden ge kozen. RILLAND, 9 April. Heden werden al hier aanbesteed eenige werken tot oever- verdediging van den calanriteusen Zim- mermanpolder. Eerst in twee perceelen, daarna in massa gegund aan den laagsten inschrijver: Jan Jansen, Terneuzen, voor f 42,140. De begrooting beliep f 54,295; hoogste inschrijving f 50,385. Red. Zelandia). Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. PER TELEGRAAF. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens huisvredebreuk A. v. O. 25 jaar, werk man, Heikant (Koewacht) tot f 5.- b. s. 5 d. h. en J. F. 46 jaar, zonder beroep, Groede tot f 3,- b. s. 3 d. h. Mishandeling: A. H. 22 jaar, arbeider, Kloetinge tot f 5,- b. s. 5 d. h. DiefstalS. V. 20 jaar, boerenknecht, St. Laurens tot 3 m, en L. S. 21 jaar, slagersknecht, Vlissingen, tot 6 w. gev. straf. WederspannigheidJ. H. 24 jaar en J. J. M. 21 jaar, sjouwerlieden, Vlissingen, de le tot 1 m. en de 2e tot 2 m. gev. straf. In zake M. de V. Pz, 25 jaar, arbeider, Borsele en C. M. 24 jaar, werkman, Hein- kenszand, appellanten van te hunnen las te afzonderlijk gewezen vonnissen van het Kantongerecht te Goes, waarbij zij ter za ke van overtreding der jachtwet zijn ver oordeeld eerstgenoemde tot 2 X f 20,- b. s. 2 X d. h. en laatstgenoemde tot 4 X f 5,- b. s. 4 X 4 d. h. zijn de vonnissen van den eersten rechter bevestigd, voor laatstgenoemde met wijziging der straf in 3 X f 5,- b. s. 3 X 4 d. h. Revisie-verzoek van W. M. de Jongh. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld Voor den Hoogen Raad werd in tegen woordigheid van een aantal belangstellen den behandeld het revisie-verzoek van Willem Marinus de Jongh, tegen een ar rest van 14 Maart 1881, van den Hoogen Raad, en van 30 Dec. 1880, door het Hof te 's-Gravenhage gewezen. Nadat eerst het aanvankelijk revisie- verzoek van De Jongh, door een nieuw verzoek, onderteekend door diens gemach tigde, Mr. P. J. Troelstra, vervangen, van de rol was afgevoerd, kreeg de adv.-gen. jhr. mr. Rethaan Macaré het woord, tot lichting van zijn requisitoir. Deze deelde mede, dat sinds de beschikking van 28 Mei 1901, waarbij door den Hoogen Raad de behandeling van het revisie-verzoek voor onbepaalden tijd was uitgesteld, ruim een jaar was verloopen sinds hetwelk niets naders van de zaak was gehoord. De adv.- gen. had zich gevleid dat de zaak met de stille trom zou zijn begraven, daar deze toch niet zou kunnen leiden tot eenig re sultaat. Hij had gehoopt dat het door De Jongh toegebrachte zoo diep schrijnende en zoo onherstelbare leed aan de ongelukkige ouders van Boogaardt berokkend, niet op nieuw zou worden verlevendigd, waar de moeder van het knaapje nog leoft. Intusschen, de vorige week is een nieuw verzoekschrift ingediend door mr. P. J. Troelstra, dat het te kwader ure inge diend verzoek eenvoudig herhaalt, daar nieuwe gronden niet zijn aangevoerd.

Zelandia | 1902 | | pagina 2