Binnenland. Provinciaal Nieuws. Uit België. Kerknieuws. dan 10.000 menschen. Enthousiasme groot. 2 Maart, 's avonds 7 uur 46 minuten. Aankomst te Louisville. Vertraging van 5 minuten omdat er een plank gehaald moest worden als prinselijke brug tusschen de spoorwegcoupé en de tribune. 3 Maart, 11 uur 5. Aankomst te India napolis, 15,000 menschen aan het station. Behalve aan de stations, die wij hierbo ven noemdenwerden den ook aan de an dere stations, die hij passeerde, bloemen aangeboden en werd hij door de Burge meesters begroet. Te Indianapolis werd den Prins een met goud en edelgesteenten versierd album aangeboden. ENGËLSCH INDIE. Het reeds zoo zwaar beproefd Eng. lndië wordt nu weer door een nieuwe plaag ge teisterd. In de reeds zoo zeer door den hongersnood geteisterde streken is nu een heerleger ratten alles wat eetbaar is ko men verslinden. De landbouwers weten geen raad en de overheid te Bombay heeft zich tot mannen van wetenschap ge wend in de hoop een middel te vinden'om de millioenen ratten uit te roeien. ITALIË. De intrede van 's Pausen Jubeljaar is te Rome in de basiliek van St. Pieter luistervol gevierd. Het kerkgebouw was voor deze gelegen heid prachtig versierd. Een dertigtal kar dinalen, Bisschoppen en Prelaten, de ge zanten der vreemde Mogendheden, het corps diplomatique en hoogwaardigheids- bekleeders, pelgrims en een groote menig te vulde het kerkgebouw. De Paus verscheen om half elf, gedra gen op sedis gestatoria, voorafgegaan door het pontificale hof en omringd door zijn lijfwacht. Z. H. werd warm toegejuicht. Nadat de Paus was gaan zitten, droeg kardinaal Vannutelli de H. Mis op. Het koor zong het «Oremus pro Pontifice" en een »Te Deum" De Paus gaf ten slotte zijn zegen en werd om half een naar het Vaticaan teruggebracht. Het vijf en twintigste jaar van zijn pon tificaat dat de Paus thans is ingetreden, is tègelijk het 50ste van zijn kardinaal schap, het 60ste van zijn bisschopswaardig heid en het 65ste van zijn priesterschap. Gisteren ontving Z. H. de Paus de Fran- sche bedevaartgangers, welke ter gelegen heid van zijn kroningsfeest naar Rome waren gekomen. De Paus, die er zeer op gewekt uitzag, riep, toen de Parijsche pas toors hem werden voorgesteld, met krach tige stem uit: «Maar, dat is de élite van Parijs, welke gij tot mij gebracht hebt. Alle hier aanwezige Parijsche pastoors zul len den Pauselijken zegen aan hunne pa rochie mogen geven. Zij zullen daarbij voegen een woord voor de eensge zindheid en de samenwerking. Alle Ka tholieken moeten vereenigd zijn om Frank rijk te verlossen. Dat dierbare Frankrijk moet bevrijd worden, er moet gewerkt worden om ons te ontdoen van de vrij metselarij. De Pauselijke zegen en de woor den der pastoors zullen er in slagen dit resultaat te bereiken dat «onze vurigste hartewensch is." In antwoord op de toespraak van kardi naal Richard zeide de Paus met krachtige en heldere stemWij hebben het adres met aandoening aangehoord, en zouden on ze gevoelens zelf willen uitspreken, maar de gemoedsbewegingen van deze dagen en onze hooge leeftijd noodzaken ons, die te laten vertolken door een kamerheer. BELGIË Het Handelsblad van Antwerpen schrijft: Onze lezers hebben in onze brieven uit Limburg herhaaldelijk gezien, met wel ken goeden uitslag de ingenieur Dumont, hoogleeraar aan de hoogeschool van Leu ven, boringen gedaan heeft in die provin cie. Op talrijke plaatsen werden de onder zoekingen gedaan en men vond rijke ko- lenlagen, die brandstof van de beste soort inhielden. De hooge overheid heeft steeds met de grootste belangsteiling die borin gen gevolgd. De nieuwe koolmijnen zul len weldra eene nieuwe bron zijn voor de provincie Limburg. Wat echter de Antwerpenaars evenwel nog meer zal verwonderen is, dat men in de onmiddellijke nabijheid der stad onder zoekingen en boringen gaat doen. Vroe gere onderzoekingen van den grond moe ten het vermoeden hebben doen ontstaan, dat de grond hier ook steenkoolhoudend moet zijn en dat het bekken van de Roer zich onder de Maas dwars door de Lim- burgsche en Antwerpsche Kempen zou uitstrekken. Men heeft dus hoop hier eveneens steen koollagen te vinden en de boringen zul len eerstdaags beginnen. De kolen aan onze deur te Antwerpen ziedaar wat iets nieuws zou wezen! - Te Gent, Aalst en andere Vlaamsche steden zijn groote bijeenkomsten gehouden ten gunste van het algemeen stemrecht. Liberalen van allerlei schakeering, socia listen en christen-democraten namen er deel aan. Het U. L. meldt Uit zeer goede bron vernemen wij, dat het eerste bericht, volgens hetwelk de mi nister jhr. v. Asch v. Wijck een betrek kelijk lichte operatie heeft ondergaan, niet juist was. Tengevolge van een maagzweer bestond er een pylorus-strictuur. De ope ratie was moeilijk en gevaarlijk. Voorloo- pig is de toestand van den lijder bevredi gend. Er is kans op volkomen herstel. Maar de vraag is of de krachten voldoen de zullen zijn om een periode zonder goede voeding nog te verduren. Hedennacht is de toestand gunstig ge bleven. Het vertrouwen van prof. Narath op spoedige beterschap van zijn patiënt, blijft bestaan. Mr. van Naanicn van Eemnes. f Men seint ons uit 's Gravenhage De Voorzitter der Eerste Kamer, de heer mr. Van Naamen van Eemnes, is heden overleden. Circulaire van Z. Exc. den Minister van Oorlog. ZExc. de Minister van Oorlog heeft aan de Korpskommandanten eene circulaire gericht, waarin deze verzocht worden geen nachtverlof meer te verleenen aan miliciens, wier ouders verzocht hebben hun zoons daarvoor niet in aanmerking te laten komen, tenzij zij zelf of de Di recteur der R. K. Militairen-vereeniging dit verzoeken. Ieder, die bekend is met onze garnizoensteden, zal het besluit van onzen Kath. Minister toejuichen. Wat toch is 'tgeval? Tallooze gelegenheden bestaan er in de buurt van de kazernes, waar de militair zijn vrijen tijd kan doorbrengen. Maar helaas, niet zelden wordt de onervaren jongeling daar naar ziel en lichaam be dorven. Wij weten 't wel, 't is den mili tair verboden zich te begeven naar plaat sen en huizen, die naar het oordeel hun ner meerderen voor hen gevaarlijk zijn. Maar 'tis moeilijk dat te controleeren, en nog veel moeilijker, wanneer de militair nachtverlof heeft. Daarom vindt boven staand besluit van den Minister onze vol le instemming, en kunnen wij de ouders niet genoeg aanraden, zich te wenden tot den Korpskommandant met bovenstaande aanvrage.. Tevens niet te vergeten lid te worden van de R. K. Militairenvereeniging. Het nuttige en aangename van deze in stelling zullen wij wel niet behoeven uit een te zetten, 'tis genoeg bekend. Wie inlichtingen verlangt, wende zich tot de Eerw. Geestelijken zijner parochie. Hij zal met genoegen geholpen worden. Ouders, doet uw plicht Men schrijft ons: Nu het mager vee in België zoo duur is en de tijd aanbreekt, dat er weidevee moet aangekocht worden, beginnen er in de Belgische provinciën Antwerpen en West- en Oost-Vlaanderen vele stemmen op te gaan om de opening der grenzen te vragen, al was het maar gedurende eenigen tijdj voor den invoer van Nederlandsch vee. Toch gaan er, voor al uit het centrum stemmen op om de grenzen gesloten te houden. Het «Jour nal de Bruxelles" schreef dezer dagen en velen meenen, dat dit ook het oordeel van den Minister van Landbouw is. «Ter oor- zake van den .gezondheidstoestand van het vreemde vee kan er op dit oogenblik geen sprake zijn den invoer van mager vee toe te laten." De Vlaamsche landbouwers zijn met de ze uitspraak weinig in hun schik, en van verschillende zijden, o. a. door «het Han delsblad van Antwerpen" wordt protest tegen deze bewering aangeteekend. De gezondheidstoestand van het Neder landsch vee is toch in jaren zoo gunstig niet geweest als thans, het mond- en klauw zeer is zoo goed als geweken en van an dere veeziekten blijft ons land verschoond. Enkelen meenen, dat de Minister van Landbouw door zijne veeartsen verkeerd wordt ingelicht en zijn voornemens hem met cijfers te overtuigen, dat de gezond heidstoestand van het Nederlandsche vee weinig te wenschen overlaat. In het Oostelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen blijven zoo schrijft men aan de M. C. de diefstallen nog steeds aan de orde van den nacht. Kippen, eenden, ganzen, vleesch, ja levende varkens, alles is welkom. En van het aanhouden der daders ver neemt men niets; van daar dat niet eens alle diefstallen bekend worden. Men re deneert en terecht dat het gesolene- bij het ontdeken toch reeds over de grens is. Van terugkrijgen of schadevergoeding is geen sprake; men wordt op den koop toe nog uitgelachen en dus zwijgt men. Er zijn hofsteden, die tot driemaal toe met een bezoek vereerd werden. Meer en beter toezicht is dus hier dringend noodig: het onlangs aan de minister van justitie verzonden adres heeft dat dan ook zeer terecht aangetoond. Wenshelijk wa re het, het corps marechaussée aanmer kelijk uit te bereiden; dit doet flink dienst, ook bij nacht en ontijd, ieder weet dat en vertrouwt daarop. ZUIDDORPE. Een inwouer van ons stil dorpje keerde Dinsdag avond per tilbury van de Half-vastenmarkt te Gent huis waarts, toen hem aan de grens bij het omslaan van een weg een paar varkens- karren in volle vaart passeerden, waar door zijn paard schrok en met rijtuig en al in een sloot geraakte. Het voertuig kreeg belangrijke schade, de landbouwer kwam met den schrik vrij. HENGSTDIJK 4 Maart: Een ongeluk zit soms in een klein hoekje. Dit onder vond de landman J. v. D. De dekker brak gisteren het dak in de nabijheid van den paardenstal weg Het paard, door het ge ritsel verschrikt, of misschien wel door het ongewone lichtgat in zijne nabijheid, trok zijn halster stuk. Toen V. D. in den stal kwam, om het beest te voederen, sloeg het ontstelde dier herhaaldelijk achteruit en trof zijn baas tegen de knie, terwijl het bovendien een zijner pooten vrij onzacht <op 's mans voet zette. Hoewel dit geval erger had kun nen afloopen, kan V. D. thans toch zijne woning niet verlaten. Moge de gedwon gen rust voor den werkzamen man van korten duur zijn! ZAAMSLAG. Een voor den betrokkene oorspronkelijk minder aangename ontmoe ting had, zoo meldt men aan de T. N. C. op een nacht in de afgeloopen week plaats op eene hofstede onder Zaamslag tusschen den bewoner dier hoeve en 2 manschappen der marechaussée. Nadat deze laatsten des avonds een wijle bij dien landbouwer hadden vertoefd o. m. tot het afteekenen van hun dienstblad, hadden zij, die hof stede verlatend, hun ronde vervolgd. La ter op hun terugtocht diezelfde hoeve we der passeerend, meenden zij eenig gerucht te hooren in de omgeving van het kippen hok van dien landbouwer. Zij dachten natuurlijk met kippendieven te doen te hebben, en werden daarin nog meer ge sterkt toen ook de waakhond begon te blaffen. Voorzichtig begaven demarecbaus- sées zich nu naar die plaats en ontdekten werkelijk in den donkeren nacht op en kele passen van het kippenhok verwijderd een man. Fluks grepen zij hem vast, doch wie schetste hunne verbazing, toen zij eenige oogenblikken later in dien man, die, aanvankelijk als 't ware verlamd van schrik, op hunne vragen wie hij wès, het stilblijven bleef bewaren, den eigenaar of bewoner der hoeve zelf herkenden. De man, beducht voor dieven, had zich nog eens overtuigd of alles op zijne hoeve wel in 't reine was. Men begrijpt dat na de ontknooping wederzijds eens hartelijk ge lachen werd, ofschoon het de marechaus- sées zelf misschien niet weinig speet, dat ze geen kippendief te pakken hadden. De landbouwer A. R. alhier kwam deze week tot de minder aangename ont dekking, dat al zijn eenden des nachts waren ontvreemd. Van de daders natuur lijk geen spoor. De knecht van den landbouwer E. de K. is zoodanig door een paard geslagen, dat onmiddellijk de hulp van den dokter moest ingeroepen worden. Zijn toestand is nog al ernstig. PHILIPPINE. In de gisteren in het ho tel Susijn te Terneuzen gehouden verga dering van ingelanden van den Mosselpol der werd tot ontvanger-griffier benoemd de heer Polijdoor Rammeioo te Philippine met 18 stemmen tegen 12 stemmen op den heer J. M. Dregmans secretaris te Hoek. Terwijl door ingelanden van den Kanaal- polder tot ontvanger-griffier werd benoemd de heer J. M. Dregmans te Hoek met 17 stemmen tegen 11 stemmen op den heer Polijdoor Rammeioo. De eerstvolgende vergadering van den Mosselpolder wordt gehouden te Philippi ne, die van den Kanaalpolder te Terneu zen. St. JANSTEEN, 4 Maart. Ter jaar markt waren aangevoerd 7 paarden, 64 stuks rundvee on 30 varkens. De prijzen werden toegekend aan L. W. d'Hooghe te St. Jansteen f5,voor het grootste getal paarden, aan denzelfden f 5,—, voor het grootste- aantal runderen; aan Jacs de Meij te Zuiddorpe f3,voor het grootste getal varkens; aan Petrus van Daele te Koewacht f 5,voor het schoonste werkpaard; aan L. W d'Hooghe voornoemd f 2,50, voor het schoonste paard op een na; aan Seraphinus van Duijse te St Jansteen ƒ4,voor de schoonste baat- gevende koe; aan H. Vergauwen te St. Jansteen f2,voor de schoonste koe op een na: aan Petrus van Daele voornoemd f 3,voor het schoonste 2jarige paard aan H. Vergauwen voornoemd f3,voor de schoonste kalfdragende vaars en aan L. W. d'Hooghe voornoemd f 3,voor het vetste stuk rundvee. HULST. Meldden wij in ons blad v.an jl. Woensdag, dat de inbrekers bij den heer J. E. Fricot, niets van hunne gading hadden gevonden, thans kunnen wij me- dedeelen dat genoemde heer jl. Woensdag morgen eerst, toen hij zijn fiets wilde ge bruiken, tot de ontdekking kwam, dat deze hem was ontvreemd. TERHOLE. Jl. Dinsdagmorgen had hier een ongeluk plaats, hetwelk groote gevol gen had kunnen hebben. De genaamde C. raakte, doordat het paard schrok, onder het geladen voer tuig, waarvan het wiel hem boven de heup over het lijf ging. Onmiddellijk werd door bereidvaardige handen hulp verleend en na onderzoek kon gelukkig geconstateerd worden, dat het ongeval zich slechts tot kneuzingen bepaalde, en dat oogenschijnlijk geen li chaamsdeel was gebroken. SAS VAN GENT. Op de veemarkt van Dinsdag waren aangevoerd 20 kalfkoeien, 31 melkvaarzen, 12 ossen, 36 stieren en 1 kalf, samen 100 stuks. Aan lage prijzen werd alles langzaam verkocht. KOEWACHT. Dinsdag middag reed de landbouwer Fr. Baert met .een half voer rapen over het dorp. De os, welke voor de kar gespannen was, schrikte van eenige kinderen, die daar aan het spelen waren. Het dier sloeg op hol en de voerman, welke voor op het voertuig zat, wilde er afspringen om het beest staan te brengen, ongelukkig viel de man en geraakte met zijn linkerbeen onder het wiel. Het been werd op twee plaatsen gebroken. In deer- niswaardigen toestand werd de landbou wer naar huis gebracht. Dadelijk werd geneeskunnige hulp ingeroepen. Twee ge- neesheeren hadden een paar uur werk om het been weer in te zetten. De toestand van den lijder, die eerst ee nige bezorgheid verwekte, is thans naar omstandigheden zeer bevredigend. Het is voor vele gehuwde mannen een waar geluk, als zij met een jongen zoon of dochter naar den doop mogen gaan en geen wonder is het, dat bij zulke ge legenheden vaak braaf gefeest wordt. Toch wordt dit geluk geringer, als de vader een leeftijd bereikt heeft, waarop hij meer naar rust 'verlangt dan naar de lasten en bekommernissen die een jongge borene ons vaak bezorgt en voorzeker is het geluk nog geringer, als de vader, zoo als hier dezer dagen plaats had, den eer biedwaardiger leeftijd van 75 jaar bereikt heeft. Toch stapte de grijsaard nog fier ter kerke en deed zelf bp de secretarie aan gifte van de geboorte van zijn zoon, die driekwart eeuw met hem in jaren ver schilde. Vele meisjes uit deze gemeente be zoeken de bijzondere school, welke door religieusen uit het klooster van Ouden bosch bestuurd wordt. Nu is deze school op het Belgisch ge deelte dezer gemeente gevestigd en toen de wet op den leerplicht kwam, rees de vraag, of de meisjes, welke deze school bezoeken, wel voldoen aan de verplichting door de nieuwe wet voorgeschreven. Een onderzoo!. i ingesteld en de uitslag was, dat door de in artikel 1 van de wet op den leerplicht bedoelde scholen moeten verstaan worden Nederlandsche scholen. Om nu die meisjes toch in de gelegenheid te stellen de bijzondere school te blijven bezoeken werd gebruik gemaakt van de bepaling in art. 7 alinea 4. Doch om deze vrijstelling te verkrijgen moet door den vader eene verklaring geteekend worden, waarin hij verklaart, dat hij tegen het onderwijs op de binnen den afstand van 4 K.M. van zijne woning gelegen school zóó overwegend bezwaar heeft, dat hij dat kind voorloopig liever van het door de wet gevorderde onderwijs verstoken laat door het aan ééne dier scholen toe te ver trouwen. Deze verklaring moet door de handtee- ning van den arrondissement-schoolopziener bekrachtigd worden en elk jaar hernieuwd worden. Daarvan zijn dezer dagen weer een 90 tal aanvragen naar den arrondissement schoolopziener te Ilontenisse verzonden, die, als hij bezwaar heeft, zijne handtee- kening kan weigeren. De heer C. A. v. d. Bilt alhier staat no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school te Bakel (prov. Noord-Brabant.) NIEUW-NAMEN. De kippendieven hebben hun oneerlijk beroep nog niet ge staakt, in den nacht tusschen Woensdag en Donderdag hebben zij een bezoek ge bracht bij den landbouwer J. Valent, in den Prosperpolder; toen deze 's morgens zijne kiekens wilde gaan voeden vond hij het hok ledig, al de lieve beestjes, ten ge- talle van 40 stuks waren er uit verdwe nen. De man heeft onmiddelijk aangifte gedaan bij de politie doch tot hiertoe zijn opsporingen vruchteloos; den dag voor de diefstal heeft Valent een vreemd persoon in den omtrek zijner boerderij zien wan delen. Opgepast kippenhouders GROEDE. In de Brouwerijstraat viel gisteren middag, bij het spelen, een kind in een moddersloot. Was een houtzager niet ter hulp gesneld, dan had het kind moeten verdrinken. AARDENBURG. Enkele dagen geleden is alhier een zieken en ondersteuningfonds opgericht. Veel hoort men er niet van. Men wil, dat van andere zijde, een derge lijk fonds zal opgericht worden. Voor den a. s. bietenoogst is nog al veel amigo bij de landbouwers hier in 't land, althans men hoort, dat nog al veel con tracten worden afgesloten. EEDE. De officier van justitie te Mid delburg verzoek opsporing, aanhouding en overbrenging van den 41-jarigen onder wijzer uit Eede, Gerrit Scheper, thans voortvluchtig, ter zake van het plegen van ontuchtige handelingen met minder jarigen. MIDDELBURG In de afgeloopen week waren twee boerenknechts op een verkoo- ping te Nieuw- en St. Joosland en be zochten na afloop daarvan een bierhuis. Zij bleven daar tot negen uur en gingen vervolgens den dijk op naar Middelburg. Onder den weg viel een hunner, zekere N. van Buttinge, die in beschonken toe stand verkeerde, in slaap. Zijn kameraad V. uit Middelburg maakte van die ge legenheid gebruik om de zilveren broek- stukken en een kleiner stuk zilver te ont vreemden. Hij maakte het gestolene te gelde en verteerdp het bedrag. De politie alhier spoorde het zilver op en maakte tegen V. proces-verbaal op. VLISSINGEN. Gisteren werd van de werf der Kon. Maatschappij de Schelde alhier te water gelaten het tweeling-schroef- stoomschip de Koek, in aanbouw voor de Koninklijke Pakketvaart Maatschappij te Amsterdam, ten behoeve van haren dienst in Nederlandsch-Indië. Het schip heeft de volgende afmetingen: grootste lengte 170' 0" grootste breedte 27' 6" hol 18' 3". Het is gebouwd van staal volgens de hoogste klasse van Veritas en geheel ingericht voor le en 2e klasse passagiers, volgens de nieuwste eischen des tijds, en zal electrisch worden verlicht. De twee schroefmachines, elk van 200 I.H.P. en ketel, mede door de Kon. Maat schappij de Schelde vervaardigd, staan in de werkplaatsen gereed om aan boord te worden opgesteld. ZIERIRZEE. De vereeniging tot ver edeling van vogels en pluimgedierte te Zierikzee, die nu ongeveer 80 leden telt, heeft besloten in November aldaar een ten toonstelling van pluimgedierte te houden. BRUIN1SSE. Men meldt uit Bruinisse van 4 Maart Op het Krammer voor Bruinisse heeft heden, tengevolge van den zwaren mist, eene aanvaring plaats gehad. De stoom boot Telegraaf, komende van Rotterdam, liep, hoewel zeer langzaam varende, een ijzeren aak aan. Van de aak werd de boegspriet gebroken en een plaat in gedrukt. RILLAND. In den Damespolder schijnt dit jaar geen enkele suikerbiet gezaaid te zullen worden. 's-HEERENHOEK. Gisteren werd alhier ten overstaan van Notaris Van der Kloes het huis verkocht bewoond door den lieer J. Vette, winkelier. Kooper werd J. Don- ner-Meijler te Goes voor de som van /"801 8onkosten. Op Zuid-Beveland zullen nu besloten is, dat eenige suikerfabrieken dit jaar niet zullen werken veel meer uien uitgezaaid worden. De te genwoordige prijzen gaven daartoe al aanleiding; want een oogst van 200 H L- per gemet is geen zeldzaamheid. Re kent men nu ongeveer f 1.50 per H L, dan wordt nog f 300 per gemet ge maakt. Er is evenwel geen vrucht, waarop zoo weinig kan gerekend wor den. Na de uien komen de aardappelen het eerst in aanmerking. De Zeeuwsche blauwen zijn nog altijd zeer gezocht en maken in den regei ook goede reke ning. Voor ongeveer f 2 per H. L. kunnen deze goed verbouwd worden; het werkloon is voor aardappelen veel minder dan voor uien. Ook fabrieksaardappelen zullen meer worden gecontracteerd. Verleden jaar hebben verbouwers in het Oosten van het eiland vrij goede zaken gemaakt met de Magnum Bonums. LOKEREN. Marie Josepha van der Stee- ne, dio voor eenige dagen met zooveel luis ter haar 100sten verjaardag mocht vieren, is overleden. Zij heeft dus niet veel plezier gehad van de vele en kostbare geschenken, die zij bij gelegenheid van haar eeuwfeest mocht, ontvangen. De gouden tuil, die zij van het stadsbe stuur ontving, zal voortaan het beeld van Onze Lieve Vrouw versieren. Monument voor Mgr. Hamer en gezellen. De katholieken willen Mgr. Hamer, den in China vermoorden bisschop, een ge- denkteeken oprichten in Nijmegen, en naar de Gelderlander bericht, zal Bart van Hove dat gedenkteeken maken. Hij heeft in zijn ontwerp het plechtig mo ment gekozen, waarop de bisschopmarte laar afscheid neemt van zijn trouwe me dehelpers, die hij in het belang hunner veiligheid heenzendt, terwijl hij zelf be sluit te blijven, als een trouw herder, die zijn schapen in den nood niet verlaat, maar zijn leven geeft voor zijn kudde. Overeenkomstig die opvatting is Mgr. Hamer afgebeeld in kalme, vastbreden houding, met de rechterhand zijn bisschop pelijk kruis aan de borst drukkend, de linkerhand licht vooruitgestoken in het gebaar van vastbesloten, kalme berusting,

Zelandia | 1902 | | pagina 2