Zij, die zich met 1 April op ons blad abon- neeren, ontvangen de nog vóór dien datum verschij nende nummers gratis Onderwijs Gemengd Nieuws. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Marktberichten. Landbouw. Zij vernemen dat hier, door den Zeer Eerw. heer pastoor, een collecte zal gehou den worden voor Z. H. den Paus. Boterwet. Wij meenen H. H. winke liers er op attent te moeten maken, dat het opschrift »margarine" boven de deur en op het winkelraam moet staan. Bij verzuim loopt men gevaar verbaliseerd te worden. Het streven van den hier op te rich ten arbeidersbond schijnt toch ook anti- Belg te zullen zijn. Zoo schrijft ten min ste een inzender(?) in de Z. K. en.... die zal het wel weten. Dat de heer van Halst een Belg is (al komt hij in de laatste ja ren nimmer in België) zal die inzender toch ook wel weten Aan het postkantoor Sas van Gent en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Februari 1902 ingelegd 8075,75, terugbetaald 4385,02. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 1673. AXEL. Geluk bij ongelukeen met selaar komende uit Goes, werkzaam alhier aan een in aanbouw zijnde woonhuis van den heer L. Rollf, viel van een stelling ter hoogte van circa 6 meters door het wippen eener plank, kneusde zich een weinig doch bekwam verder geen letsel, bewijs daarvoor, dat hij reeds een paar uur daarna weder aan het werk was. In den afgeloopen nacht (2 op 3 Maart) brachten eenige ongenoodigde gasten een bezoek hij den landbouwer P. Koster, die den eigenaar omtrent 20 eenden ontvreem den. Daders onbekend, politie doet on derzoek. Zondagavond 2 Maart werd alhier een jonge dienstmeid aangerand op den openbaren weg. Wat de drijfveer dezer baldadigheid moge wezen, bleek nog niet. De politie doet onderzoek. Heden is de Justitie uit Middelburg hier gearriveerd, om een nader onderzoek in te stellen in zake het incident voorgeval len op de boterfabriek Axelsehe Sassing. TERNEUZEN. Bij de verkiezing van Vrijdag 11. tot lid van den Gemeenteraad alhier waren van de 1212 stemmen er 1023 uitgebracht. Do heer P. Versluis candi- daat der liberalen en der R. K. Kiesver- eeniging werd gekozen met 566 stemmen, terwijl de heer D. E. Wolfert, candidaat der antirevolutionnairen er 444 verwierf. TERNEUZEN, 3 Maart. Zondag is door gemeentepolitie alhier gearresteerd en heden naar het Huis van bewaring te Middelburg overgebracht zeker G. N., wegens het vervaardigen en uit geven van valsche kwartjes en dubbel tjes, die hij zeide te vervaardigen voor broches. Deze persoon was in den Haag wegens het uitgeven van valsche guldens in hechtenis genomen, maar hield zich gek. Opgesloten in een krankzinnigengesticht, ontvluchtte hij met een makker daaruit op 13 Febru ari, ging naar Dordrecht en maakte zich daar aan gelijke praktijken schul dig, waarom de officier van justitie al daar de aandacht vestigde op den man die zich beurtelings Beuselink en Lam- man noemde. Toen het hem te warm werd, kwam hij via Antwerpen hier heen Van goede familie, bracht hij zijne jeugd door in een verbeteringsgesticht te Namen, werd later koloniaal, we gens insubordinatie gestraft, vestigde zich met pensioen te Kortrijk, maar moest daar wegens ernstige misdrijven vluchten, en begaf zich toen naar Den Haag. Zijn bovenbedoelde makker is vermoedelijk de- Zaterdag te Haarlem gearresteerde. PHILIPPINE. Ook de ingelanden van den kanaalpolder zullen a.s. Donderdag 6 maart te Terneuzen ecne vergadering houden waarin o. a. een griffier van den polder zal worden benoemd, en waarvoor door het bestuur worden voorgedragen, in al- phabetische volgorde: de heeren J. M. Dreg- mans secretaris te HoekPolijdoor Ram— meloo, particulier te Philippine en F. P. J. Stubbé secretaris en ontvanger griffier van polders te Sas van Gent. NIEUW-NAMEN. Eenigen tijd geleden werd door den heer hoofdopziener der Do meinen met Burgemeester en Wethouders der Gemeente Clinge eene.vergadering ge houden waarop een besluit genomen is eene verbetering te brengen aan de haven. Het is hoogst waarschijnlijk dat die verga dering vrucht zal dragen, vermits er ver leden week een opzichter der Domeinen al hier is aangekomen om de haven en Spui- dam af te meten heeft, hij door gemeten waar in geval van verandering de Spui- dam zou moeten gelegd worden. Moed dan schippers, moedNog eenige maanden ge duld en de dag zal aanbreken waarop gij met uw vaartuig zonder de minste moeite de haven zult in en uitvaren en aangezien zij alsdan aanmerkelijk zal vergrooten zul len de groote schepen u ook niet meer in den weg liggen. GROENENDIJK. De heer Jos. van Jole Bz. geboortig alhier, thans speciaal-deco- ratie schilder te 's Gravenhage heeft op eene prijsvraag uitgeschreven door den »Ned. Bond van schilderspatroons" den tweeden prijs behaald. Het groote aantal deelnemers n. 1. 20 in aanmerking geno men is dit zeker voor den jongeling een mooie onderscheiding. Alhier heeft zich weer een geval van besmettelijke keelziekte voorgedaan. Het is maar te hopen, dat die gevrees de ziekte welke in onze gemeente de laat ste jaren zoo zeer heeft gewoed geen ver dere uitbreiding mag verkrijgen. SLUIS. In de algemeene vergadering der aandeelhouders der coöperatieve stoom- roömboterfabriek, die Vrijdagavond werd gehouden, werd met meerderheid van stem men als directeur gekozen dhr. Eug. Jans sen van Oostburg. St. KRUIS. Bij Koninklijk besluit van 1 dezer is herbenoemd met ingang van 1 Maart 1902 tot burgemeester der gemeen te St. Kruis mr. P. C. J. Hennequin. IJZENDIJKE, 3 Maart. De eerste sehoo- ne voorjaarsdagen zijn weer gekomen, en het lekkere Maartzonnetje doet de trekvo gels er aan denken, dat hun tijd weer daar is om op reis te gaan naar hunne zo merverblijven. Ook de trekvogels onder de schooljon gens beginnen weer zoo'n lust tot reizen te krijgen, en den een na den ander ziet men weer van de schoolbanken verdwij nen, om, trots leerplicht, hunne zomertaak gewoonlijk koeien «wachten,te aan vaarden. Wel is er veel verbetering in het school bezoek gekomen, het schoolverznim be droeg hier het laatste jaar 121/» terwijl het in vorige jaren gemiddeld ongeveer 30 was maar toch is het een feit, dat van de groote lankmoedigheid van de schoolautoriteiten hier nog te veel misbruik wordt gemaakt en dat er velen nog maan den en maanden willekeurig de school verzuimen, ofschoon zij in de termen der wet vallen. Volgens de wet kunnen zij toch min stens 2 maanden van het jaar thuis blij ven, om hunne ouders in het landwerk behulpzaam te zijn, maar dat is hun niet genoeg. Hopen wij, dat die ouders spoedig het groote nut van degelijk onderwijs beter zullen leeren inzien. VLISSINGEN. De collecte alhier ge houden voor de uitgeslotenen en staken- den te Enschede, heeft f 151,32 opgebracht. 's HEERENHOEK. In ons nummer van Woensdag 26 Februari heeft het zetfou tenduiveltje weer een rol gespeeld. De weide, waarvan daar sprake was, is niet voor f 25.000 maar voor f 2500 per hectare verkocht. Het scheelt maar een nulletje, maar hier had dat nulletje nog al wat in de melk te brokken. De welwillende lezer zal het trouwens zelf wel begrepen hebben en in zijn ge dachten gecorrigeerd. ZEVENBERGEN. Na tijdig voorzien te zijn geweest van de H. Sacramenten der stervenden, overleed heden onze geachte stadgenoot, de heer J. P. Schets hoofd der openbare school in de Kom alhier, welke betrekking bij ruim 33 jaren heeft waar genomen. Velen hebben van zijn uitstekend onder wijs genoten en meenigeen heeft zijn oplei ding aan hem te danken. Waar hij zoo ve len heeft-gevormd tot mannen in de maat schappij zal niemannd verwonderd zijn, dat de overledene een groot aantal vereer ders en vrienden nalaat, die in hem een dierbare doode betreuren. De heer Schets was een braaf en Gods dienstig man, bij wien een arme nimmer te vergeefs aanklopte. Gedurende dc laatste jaren van zijn leven was de overledene voor zitter van den R. K. O. B. in het bisdom 's Bosch. Wel een bewijs, dat men ook in de onderwijzerswereld zijn kennis en erva ring op hoogen prijs stelde. Nog onlangs bij gelegenheid van het jubi leum als Vincentiaan werd hij versierd met het kruis »Pro Ecclesia et Pontifice." Hij ruste in vïede Een Zierikzeesch zwendelaar Men schrijft uit Nieuwenhoorn Het kan zijn nut hebben het volgende onder de aandacht van uwe lezers te brengen. De burgemeester onzer gemeente waar schuwt de ingezetenen op hunne hoede te zijn voor de handelingen van zekeren Ja cobus Verdoorn, venter in loten. Deze tracht loten te verkoopen in loterijen, welke nimmer plaats hebben. Als kenteeken diene, dat hij gewoonlijk schilderijen, welke hij voorgeeft te zullen verloten, met zich medevoert. Ongetwijfeld zet genoemde persoon zijne kwade praktijken elders voort. Althans in het Weekblad van Voorne en Putten las men onder Brielle, dat zich alhier op houdt een persoon, zich noemende Jacobus V. geboren te Zierikzee 29 October 1869, wonende aldaar, veelal met zich voerende eene schilderij. Deze persoon tracht loten te verkoopen van 5, 10, 15, 20 en 25cent, voor een door hem te houden verloting van spiegels en schilderijen, welke verloting zal plaats hebben, zooals hij bij den een voorgeeft te Nieuwenhoorn, bij anderen te Goedereede, te Oudenhoorn en te Zwarte- waal. Men zij dus gewaarschuwd.. Treurige levensavond. De 104 jarige wed. Bakker, te Nieuw-Amsterdam, slijt haar laatste levensdagen op treurige wijze- Haar woning is akelig, geen andere uit weg voor den rook is mogelijk dan door dak en openstaande deur; de deur kan ook niet meer gesloten worden, daar de oude keet geheel in elkaar zakt. Veeltijds is geen vuur aan, daar, als er vuur aan is, de een den ander niet kan zien vanwege den rook. Er moet echter vuur aan, opdat er kolen zijn, waardoor de oude vrouw en haar niet jeugdige dochter, die zich geheel aan haar oude moeder wijdt, door een stoof verwarmd worden. De oude vrouw heeft steeds een doek voor de oogen, ter be schutting voor den rook. De oude vrouw onUangt f2 onderstand van de gemeen ie Euuneu, haar eenige in komsten. Is deze vrouw ontevreden? Neen. Zij roemt in de goedheid Gods en zegt: de Heer heeft er zeker iets in te zeggen, dat Hij mij zoolang laat leven. Gevraagd, of zij bang was te sterven, is haar antwoord: neen, als ik sterf, ga ik naar den hemel, 's nachts wekt mij de Heer, en dan is mijn gebed tot Hem. Jammer, dat deze kroon der grijsheid te midden van zulke ellende gedragen wordt - Een builenkansje. Te Stotter- heck, bij Hennef a/d. Sieg, is een dood arme vrouw plotseling millionair ge worden. Vrouw Ehrenberg aldaar kreeg eenige dagen geleden van de Fransche autoriteiten te Parijs bericht dat haar daar wonende zuster gestor ven, en een op 5 millioen frs. geschat vermogen haa nagelaten. De erflaat ster was vroeger bij een Fransch offi cier die in den veldtocht van 1870/71 gesneuveld was, als huishoudster in dienst geweest, en had van de wedu we van den officier, daar deze geen kinderen of bloedverwanten had, haar geheele vermogen vermaakt gekregen, onder voorwaarde dat zij haar tot aan het eind van haar leven goed moest oppassen. Het huwelijk van de huis houdster was eveneens kinderloos ge bleven, en zoo is nu bij haren dood het reusachtig vermogen aan hare zuster in Duitschland gekomen. Vrouw Eh renberg was sedert jaren door haren man kwaadwillig verlaten. Een niet alledaagsche rijtoer. Een veehouder te Kolderveen, in Meppel's nabijheid, heeft dezer dagen een eigenaardigen rijtoer gemaakt. Hij wilde een varken van verblijfplaats doen verwisselen, tot welk doel hij de deur van 't hok opende. Nauwelijks echter zag de krulstaart daarbuiten de zon op de sneeuw schitteren, of hij kreeg onweerstaanbaren lust eens een kijkje te nemen en holde de deur uit tusschen de beenen van den boer door, die door den schrik neerviel, en boven op 't zwijn terecht kwam. Met beide handen hield hij zich aan 't beest vast, waarop een dolle rit begon. Het var ken scheen plotseling trek in de ijspret te krijgen, zoodat 't het erf en 't land overrende, en over 't ijs van een zgn. eendenbijt wilde loope'n, waarvan 't natuurlijk gevolg was, dat varken en en berijder in een oogen blik in 't kou de bad spartelden. Luidkeels riep de boer om hulp, hetwelk, geaccompag neerd door 't vreeselijk geknor van 't varken, door eenige'buren werd ge hoord, die toesnelden om beiden uit hun netelige positie te verlossen, het geen slechts met groote moeite gelukte De zomer van 1902. Een voornaam sterrenkundige," zoo bericht een Duitsch blad, voorspelt, dat de zomer van 1902 nog warmer zal zijn dan die van verleden jaar en wel wegens buitengewone verschijnselen in of op de zon. Er zijn, volgens dien astronoom, in de eerstvolgende jaren steeds toenemen de uitbarstingen (van welken aard?) op de zon te verwachten en daarvan zal men op de aarde den invloed ondervin den door het voorkomen van aanhou dend hooge temporaturen, afgewisseld door hevige wervelstormen. Voorst zal in den eerst volgenden tijd eene merkbare toename van noorder- lichten, d. w. z. magnetische onweders, worden waargenomen. Men doet echter wel zulke voorspel lingen zelfs van een voornaam ster renkundige" niet onvoorwaardelijk aan te nemen. Een oud spreekwoord zegt: »Als ge liegen wilt, ga dan het weder voor spellen." Een dolle hoe. Te Venhuizen is een vette koe, die aan een slager te Enkhui zen was verkocht, bij het overbrengen dol geworden. Het dier rukte zich los van zijn geleider en holde den dorpsweg op. Een man, die zich niet spoedig genoeg uit de voeten kon maken, werd op de horens genomen en weggeslingerd; een ander werd omver geloopen; bei don be liepen min of meer ernstige verwondingen. Spoedig werd door een tweetal jagers jacht op het dolle beest gemaakt. Aan een hunner, J. P., gelukte het, het dier door een schot in den kop onschadelijk te ma ken. Hollandsche kalmte, llier volgt een staaltje van echt Nederlandsche koelbloe digheid, of zoo men wil, flegma. Ik zag er melding van gemaakt in een der Kaap- sche couranten door'n Engelschen oogge tuige, den heer Eustace Lane, die mij la ter op verzoek den naam gaf van den be trokkene. 't Was in de dagen, dat generaal de Wet om den anderen dag of zoo een trein overrompelde in den Vrijstaat. De rails gingen de lucht in en daarmee de spoortrein ten-onderste boven, waarin de held dezer geschiedenis, de spoorwegin genieur De M. met meer anderen, als ook bovengenoemde Dr. Lane, allen on gewapende reizigers, van de Transvaal komende. De Wet nam met drie veldstukken de trein-overblijfselen en de geheele beman ning onder granaat-kartetsvuur; den on- gewapenden werd bevolen de vloer uit 't stationsgebouw te breken, om tusschen balklaag en ondiepe fundeering eenige dek king te zoeken. Men vond die slechts ten deele. De granaatscherven doodden en wond den menigen passagier, in die kleine ruim te bijeen gekropen; toen na een uur ont zet kwam opdragen, vond men onzen Ne derlander in een rustig middagdutje «ac tually snoring", d. i. een «snorkende", slaap gedompeld. Ook een Huwelijksreis. Te Newvork zijn van de huwelijksreis teruggekeerd de heer en mevrouw Yates met hun vier kin deren Het jong-gehuwde paar trad in 1891 in den echt en al reizende beviel het denkbeeld van de wereld te leeren ken nen per huwelijksreis den jongelui zoo goed, dat zij elf jaar van huis zijn geble ven. Onderweg kwamen achtereenvolgens de vier kleine Yates ter wereld, nummer éên te Berlijn, nummer twee te Yokoha ma, nummer drie te Melbourne en num mer vier te Kaapstad. Als dit geen cosmopolitisch nageslacht mag heeten 1 DAGEN. Donderdag 6 Maart. Vrijdag 7 Maart Zaterdag 8 Maart Voorm. 11.34 0.1 0.47 Nam. 0.— 12.26 1.7 Hulst, 3 Maart. Midden prijs per 100 k°. Tarwe ƒ8,25, Rogge ƒ6,80, Wintergerst /7,60, Zomergerst /"0,00, Haver ƒ7,25, Erwten ƒ9,75, Paardenboonen/°8,50, Dui- venboonen ƒ9,25 Witteboonen 10,25, Brui- neboonen /'8,50, Boekweit /0,00, Lijnzaad f 13,50, Aardappels ƒ2,25. Koolzaad per zak van 106 liters /"0,00. Boter per kilo 1,27. Eieren per 26 stuks /"0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 33 stuks hoornvee, 30 varkens, verkocht20 23 Schiedam, 3 Maart. Noteering van dc Beurscommissie. Moutwijn fijt a per heet. ct., zonder fust en zonder de belas ting. Spoeling-commissie per ketel f 1,70. ROTTERDAM, 3 Maart. Bui ten- la n dsche Granen traag. Rogge per 2100 kilo, 72/73 pond Ta- gonrog 146,50 68/69 Ko. Donau ƒ140; 9 pud 20/25 Nicolafeff stoomend /T43, 68/ 89 ko. Donau geladen/gestoomd 136, 67/ 68 Donau geladen/gestoomd /T35. Gerst per 2100 ko., 61/62 ko. Nicola- jefl' /'129, 60/61 k°. Odessa uit zeeboot ƒ127, 60/61 ko. Danau stoomend ƒ125. Boekweit per 2100 kilo, Prime State 184. Boekweitgrutten per 2100 kilo, Petersb. Jadritza ƒ260. Mais per 2000 ko. Amerik. Mixer /T53 Amerik. Mixer dagel. gewacht ƒ148, Amerik. Mixer Februari-aflading /'146, Turksche stoomend f 128,50, Bulgaarsche stoomend /'126, Odessa stoomend /T 19,50 a ƒ120,50. Binnen landsche Granen. Tarwe. Per heet. /5,90 a ft, 00, puike zware daarboven en per 100 kilo ƒ8,20 a 78,75. R o g g e 75,25 a ƒ5,40. Gerst. Winter- per 100 kilo 76,90 a 77,50. Zomer- per 100 kilo 77,25 a 77,50 en Chevalier- per 100 kilo ƒ7,75 a 78,40 Have r vaster. Per heet. ƒ3,50 a ƒ4,25, zaai daarboven en per 100 kilo 78,20 èi 78,40, zaai daarboven. Witte b00 11 0 11. Per /9,50 a /'11,50 en puike daarboven. Bruine boonenals vorenPer heet. 7ö,50 a 77,20, puike grove daarboven. Blauwe Erwten waren heden meer gevraagd. Per heet. 78,a 78,85 on gavè puik kokende daarboven. Kanariezaad 76,a ƒ7,75. Rotterdam, 3 Maart. Vlas. In het land ging gepasseerde week niet veel om. Er bi stond enkel nogal wat vraag voor de bob re soorten. Op onze markt van heden was aangevoerd 20,621 steen blauw Hol- lambeh, 1200 steen geel dito, 1700 steen C i oningsch en 1000 steen Zeeuwsch. Ca. word erkocht tegen onveranderde prijzen. Lijnzaad. Markt onveranderd. Rotterdam, 3 Maart. Ter veemarkt waren arngevoerd 270 vette runderen, 152 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren, 87 schapen of lammeren, 390 varkens, big gen, paarden. Koeien en ossen 23 tot 32 c., stieren tot c., kalveren 38 tot 52 c., scha pen 20 tot 27 e., lammeren tot c., varkens 22 tot 26 c. en lichte varkens voor export 22 a 24 c. per '/j kilo. ANTWERPEN, 3 Maart. Veemarkt. Be taalde prijzen p, k°. Verk. 31 ossen le qual. fr. 0,90 2e qual. fr. 0,80 3e qual. fr 0,70. Verk. 152 koeien le qual. fr. 2e qual. fr. 3e qual. fr. Verk. 30 vaarzen le qual. fr. 0,80 2e qual. fr. 0,70 3e qual. fr. 0,60. Verk. 37 stieren le qual. fr. 0,72 2e qual. fr. 0,62 3c qual. fr. 0.52. Verk. 15 kalveren le qual. fr. 1,15 2e qual. fr. 1,05 3e qual. fr. 0,95. Gent, 28 Fcbr. Vlas en Snuit. Inlandsch met kleiner aanvoer maar ook weinig koop lust tot flauwere prijzen. Russisch eveneens stil en minder vast. Garens van vlas in een doen snuitgarens blijven in sommige nummers goed gevraagd. Linnen voortdu rend zeer stil. GENT, 28 Febr. Ter veemarkt van he den (Vrijdag) werden te koop gesteld 68 schapen, 6 lammeren, 98 kalveren, 271 vet te varkens, 21 loopers, 291 biggen, 17 melk koeien, 3 groote ossen, 95 jonge ossen, 102 vaarzen, 131 vette koeien, 91 stieren, 157 magere dieren. Prijzen waren per kilog voor ossen en vaarzenvleesoh fr 1,25 a fr. 1,30; idem 2de qual fr. 1,15a 1,22; koeienvleesch fr. 1,20 a fr. 1,25; idem 2de qual. fr. 1,05 a fr. 1,15; stierenvleesch fr. 1,12 a fr. 1,25; kalfsvleesch fr. 1,70 a fr. 2,00; schapen- vleesch fr. 1,25 a fr. 1,35lammerenvleesch fr. 1,90 a fr. 2,10; varkonsvleesch fr. 1,33 a fr. 1,38. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0,82 a fr. 0,84stieren fr. 0,72 a fr. 0,74kal veren fr. 1,15 a fr. 1,20. Versch roet fr. 0,40 a fr. 0,55. Koers van liet ^'ehl, Belgisch per 100 frs. f 48,025 a 748,07®. Hears va» Antwerpen. Chili-salpeter 15.5 a 16 pet. fr. 25.10 per 100 K. G. April fr. 25,10, Mei fr. 25,75, markt vast. Sulfaat van ammoniak 20 a 21 pet. stik stof frs. 28.50 per 100 K. G. April fr. 28,50 markt prijshoudend. Superphosphaat 12 a 14 pet. stikstoffr°. bestemming fr. 4,70 a fr. 4,80 per 100 KG. Tarwe zeer vas. Wala 17, Kansas 17'/i, Oregon 17'A. Gerst in goede houding. Groninger Tö3/., Californië 16'/», Zeeuwsche winter gerst 17Vi a 17'/z. M a s vast, Mixed beschadigde 12'/», gele La Plata 13®/*. Men schrijft onsDenkt U dat het be sluit van de Vereenigde suikerfabrikanten zoo vast staat als een paal boven water? meent U, dat de zeven suikerfabrikanten welke volgens dit besluit stil zullen liggen die gedwongen rust met veel genoegen aanvaard hebben? Nu, dan zijt ge er niet achter. Wil ik U eens vertel len hoe de vork in den steel zitAlle fa brikanten zonder onderscheid willen ge durende de volgende campagne graag wer ken; want niet werken staat gelijk met een verlies van eenige duizenden gul dens. Dc fabrikanten zijn zoo slim om dat niet aan de groote klok te hangen. Zij begrijpen, dat dc boeren niet veel lust hebben om aan prijzen van hoogstens 9 gulden (meer zal er wel niet betaald worden) bieten te zaaien. Men verwacht althans dat er 40°/o minder suikerpeë- en verbouwd zullen worden, dan het vo rige jaar. Alle fabrieken kunnen dus on mogelijk een voldoende hoeveelheid peëen krijgen Is het nu niet goed gezien om eenige fabrieken stil te laten liggen De beeren maken dan ook geen fiasco. Nu zal de landbouwer zich misschien haasten om zijn contract te sluiten, uit vrees anders te laat te zullen komen. Als alle landbouwers maar zoo willen denken, dan hebben de fabrikanten hun doel bereikt en dan werken de fabrieken misschien allemaal nog wel in de volgende campagne. Dus, landbouwers, haast U langzaam. Eenige regelen voor het poten van Aardappels. 1. Gebruik voor pootaardappels niet te kleine soort. Kleine poters hebben in ver houding tot hun gewicht meer oogen dan groote. Elk oog van de kleine soort kan dus beschikken over minder reservevoed- sel. De hoeveelheid van het laatste is te

Zelandia | 1902 | | pagina 3