Gemengd Nieuws. MOORD OP NIEUW-GUINEA. Hoogwatergetij te Ter Neuzen DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 27 Febr. 4.40 4.57 Vrijdag 28 Febr. 5.13 5.31 Zaterdag 1 Maart 5.51 6.10 Marktberichten. Nagekomen Advertentiën- 4 procents Hypotlieekbrieven Voor het stichten van een monu ment voor bisschop Hamer en gezellen die met hem den marteldood gestorven zijn, is reeds ruim f 10,000 bij het co mité te Nijmegen ingekomen. Blijft men bij het vroeger ontworpen plandan zal het gedenkteeken zijn een standbeeld van mgr. Hamer, geplaatst op een voetstuk, met voorstellingen uit de Chineesche christenvervolging en bas- relief, en met een opschrift, waarin vermeld worden de namen van de met den bisschop vermoorde missionarissen. De Duitsche zusters van het Mis siehuis te Panningen (L.) hebben ter reinen gekocht in de omstreken van Aarle Rixtel, ten einde een tweede klooster te bouwen. Wilde varkens. In de omstreken van Hasselt (B)is dezer dagen een troep wilde varkens gezien. Door een aantal boeren is jacht op de dieren gemaakt met het ge volg, dat er drie werden gedood. Daar de troep uit een 10-tal stuks bestaat, wordt de vervolging der overigen nog steeds voort gezet. Echt Amerikaansch. Van een echt Amerikaansch geval wordt melding ge maakt uit Pittsburg. Twee broers, Biddle genaamd, waren wegens moord ter dood veroordeeld, maar uit de gevangenis te Pittsburg ontsnapt; op de vlucht werden zij echter doodgeschoten. Nu zijn de lij ken in een gebouwtje, aan een onder nemer van begrafenissen behoorend, voor geld tentoongesteld, en een lange reeks van menschen, 20,000 zegt men, meeren- deels vrouwen, heeft uren lang in de sneeuw staan trappelen, hun beurt af wachtende om toegelaten te worden. De lijken zijn spoedig daarop door de politie weggehaald, om begraven te worden. Gus gestorven. Dezer dagen is de oli- vant Gus, in den ouderdom van 135 jaren, te Hereford in Engeland overleden aan de gevolgen eener longontsteking. Eertijds maakte Gus deel uit eener rei zende menagerie en had, terwijl men hem een bad deed nemen op het strand van Cobourg, twee kinderen, die op het punt waren te verdrinken, met zijn snuit ge red. Sedert dat voorval werd Gus beroemd. Zijn overlijden is onverwacht geweest, want dikwijls leven olifanten tot 150 en 160 jaren. De geneesmiddelen, die men hem deed nemen, in de hoop hem te redden, bevatten vijftien flesschen whisky, rhum en cognac Doch de ziekte bleek sterker dan de we tenschap. Goed gemeend. Een advocaat te Maas tricht had deze week een pleidooi voor een boertje gevoerd, en dit nog al naar diens zin er af gebracht. Na afloop van het plei dooi haalde het boertje zijn portemonnaie uit zijn zak zoekt er twee kwartjes uit, en stopt die zijn verdediger in de hand, zeggende: Hé, meneer, geer höbt 't zoe good gedoan; drinkt hei e glas beer veur!" Door een beroerte. In een hooiberg bij Ochtend werd Donderdagavond een onbe kend man gevonden, die, zooals bleek, door een beroerte was getroffen, en spoe dig overleed. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat hij woonde te Nederhorst den Berg. Noodlottig einde. Vrijdagmiddag is te Oud-Beierland een werkwan, die in de in aanbouw zijnde beetwortelsuikerfabriek al daar werkzaam is, op noodlottige wijze gedood. Een ijzeren kolom trof, al slinge rende, den ongelukkige zoodanig, dat de ze na een half uur lijdens bezweek. Schandelijke moord. Naar thans ook de Ass. Ct. meldt, heeft de politieagent uit Meppel G. H. G., die zich in voorloo- pige hechtenis bevindt, na herhaaldelijk halsstarrig te hebben ontkend zich aan kindermoord te hebben schuldig gemaakt, ten slotte aan den rechter-commissaris mr. E. Pelinck bekend, dat hij het kind, waarvan een meisje met wie hij omgang had gehad was bevallen, met een mes heeft doodgestoken. Het feit vond plaats ten hui ze der pleegouders van het meisje, waar het kind in een ledige bedstede lag, ter wijl G. zich alleen met het kind in het vertrek bevond. Het mes heeft hij daarna in de sluiskolk te Meppel geworpen. Gevaarlijk goedje. Een der knechts van de firma BroekxSmulders, te Til burg, de 15-jarige G. v. d. L., kwam, na bezig geweest te zijn met benzine, te dicht bij het vuur, waardoor zijne kleeren in brand geraakten, met het gevolg, dat hij over het geheele lichaarm met brandwon- werd overdekt. Zijn maat, de 16-jarige A. v. E., die hem te hulp wilde komen, kreeg ook ernstige brandwonden aan het onderlijf. Beide zijn te Tilburg naar het gasthuis vervoerd. De laatste verkeert bui ten alle gevaar, en ook den eerste hoopt men in 't leven te behouden. Nader meldt men dat de eerste is over leden. In de jenever gestikt. Te Eindhoven is weer eens een dronkaard in de jenever dood gebleven. Zekere Van Kuyk, die na zoo ongeveer alle herbergen bezocht te hebben nog niet genoeg had, nam een flesch jenever mee naar huis en dronk zich dood. Slimme gasten. Voor enkele dagen vertoefden te Gemert (N.-B.) een tweetal heeren, welke bij sommige neringdoenden dier gemeente een bezoek brachten, zich voorstellende als vertegenwoordigers der cacao-fabriek Van Houten en belast voor die firma reclameplaten aan daartoe ge schikte gevels zien te plaatsen, waarvoor jaarlijks 20 a 30 gulden werd gegeven, maar men moest dan dadelijk een pak Van Houten's cacao in ontvangst nemen en dit tevens betalen. Twee onzer nering doenden lieten zich beetnemen en betaal den resp. 6 en 7 gulden voor een pak welks inhoud van boven uit een soort cacao doch van onderen uit een waardeloos wit poe der bestond. Bij ontdekking waren de vogels reeds gevlogen, doch dank zij de ijverige naspo ringen der marechaussee mocht het geluk ken beiden aan te houden. Na met de be drogen winkeliers te zijn geconfronteerd, werden de pseudo-vertegenwoordigers vau Van Houten ter beschikking van de justi tie te Roermond gesteld. Een slachtoffer van zijn rijkdom. Een millionnair van St. Louis, John Cooper, die, nadat hij als loopjongen voor een klein handelshuis te St. Louis begon nen was, een fortuin van 15 millioen bespaard had, is als slachtoffer van zijn rijkdom gevallen. Hij liet zich in een badhuis, dat hem behoorde, masseeren. Een neger, die hem behandelde en zijn ring met diamanten ter waarde van 'f 3500 begeerde, verwij derde zich even en keerde daarna terug met een zwaren hamer, waarmee hij de hersenen van den heer Cooper insloeg, die niets vermoed had van de gedachten van den neger. De moordenaar werd gearresteerd en bekende dadelijk. was, trachtte hem te berooven. De vio list werd echter plotseling wakker en nu ontstond een worsteling tusschen hem en den dief. Deze slaagde or in, Foy door het portier op den spoorweg te werpen. De violist bekwam slechts onbeduidend letsel, doch geraakte buiten kennis. Na dat hij weer tot bewustzijn gekomen was behaf hij zich naar het naastbijzijndè sta tion, waar hij den chef van een en ander in kennis stelde. De musicus was zonder schoenen en zonder jas, welke kleeding- stukken hij in de coupé had uitgetrokken om gemakkelijker te kunnen slapen. Foy is van 300 francs en zijn horloge beroofd. Van den dader ontbreekt het minste spoor. Een profetes te Parijs. Er doet in Parijs een profetes van zich spreken, die een gewijzigde methode heeft gebracht, door in plaats van 't lezen in de hand, de hypnose, of zelfs het werken met een ei en met koffie, de bestudeering van iemands gelaat als grondslag te nemen. Ze ziet daarin allerlei overeenkomsten met dieren en maakt daaruit haar conclusies. Die ge- laats-studie is nu niet nieuw, maar toch wel voor een waarzegster. Er worden van haSr (blijkbaar als re clamestukjes) eenige beschouwingen mee gedeeld over bekende Fransche staatslieden. In Loubet zag ze een kat, een vos en een schaapkalm nadenken, koude logika, doorzetting, konkelarij, buigzaamheid en goedhartigheid. Van Waldeck-Rousseau zegt ze: de vierkante vorm van zijn physionomie toont zijn bijzondere geestesvorming. Hij doet denken aan een olifant door het hooge voorhoofd, vooral de oogen en de neus, maar voorts aan een tijger door het bene- dendste deel van het gelaat. In ieder ge val, de olifant domineert. De wetenschap van deze nieuwe waar zegster kan misschien spoedig ook schip breuk lijden, maar er moet ten minste al le eer worden gegeven voor de origineele afwijking van de banale praatjes, die ge woonlijk regel zijn in dat vak. Een sensatie-praatje. De »Soerabaya Ct." bevat de volgende «onthullingen", welke wij onder de noo- dige reserve overnemen Met groote nauwgezetheid hebben de regeeringen in moederland en koloniën tot dusver een geheim weten te bewaren, dat de lotgevallen van het pantserdekschip «Gelderland" betreft op zijn wereldver maarde reis van de Delagaobaai naar Ne derland, toen het den grijzen Boerenpresi- dent naar veiliger oord overvoerde. Nog vóórdat de «Gelderland" in volle zee was, had het een verrassende ontmoe ting met een paar Engelsche oorlogssche pen. Zonder dat van den kant van de «Gelderland" daartoe aanleiding was ge geven, openden zeer plotseling de bedoelde Engelsche schepen een salvo op onzen oor logsbodem, dat gelukkig geen kwaad deed. Doch even onverwacht en zonder uitstel schoot de «Gelderland" zijn projectielen op den verraderlijken tegenstander af en met zooveel juistheid, dat het succes sor teerde. Het optreden van onze marine scheen zoo'n indruk te maken op de hel den, wier broeders in Zuid-Afrika vrouwen en kinderen martelen en doodschieten, dat aan de «Gelderland" gevraagd werd wat dat schieten beteekendo. Trouw aan de ongerepte glorie onzer zeehelden van voor heen, was het korte antwoord «voor eiken kogel dien gij me zendt, krijgt ge er een terug." Intusschen zag de «Gelderland" zijn positie gaandeweg kritieker worden, waar om het gevechtsstelling innam, vooral met het oog op mogelijke torpedo's. Vier-en- twintig uur is ze in die positie gebleven, toen kon ze de reis vervolgen, waartoe de komst van twee Fransche oorlogsschepen heeft bijgedragen. Deze zagen nl. de stel ling door de «Gelderland" ingenomen en informeerden naar de aanleiding, die ge noemd werd, en de Franschen bleven in de buurt en op hun qui vive. Dat boezem de ontzag in met het reeds bekend gevolg voor de «Gelderland." De aanvaring van het logge Engelsche kolenschip met de «Gelderland" is niet aan een toeval toe te schrijven. Met opzet en blijkbaar gemeen toeleg werd ons schip aangevaren, want was het in zijn zwakste flank getroffen, de gevol gen waren zeker niet te overzien geweest. Na de aanvaring stoomde het kolenschip met volle kracht achteruit en maakte zich toen gereed voor een tweeden aanval. Een zwaar projectiel echter in zijn machineka mer geworpen, stelde het buiten gevecht. Onmiddellijk roeide toen een officier van de «Gelderland met een detachement naar het kolenschip en eischte de papieren op Wat wij hier schreven, is het resultaat van serieus ondervragen en raadplegen van gegevens, zoo eindigt de Soer. Ct.", die zich leelijk schijnt te hebben laten beet nemen. De heele geschiedenis komt ons tenmin ste erg Münchhauserisch voor. Aanslag in een spoortrein. Een zeer brutale diefstal is eergisteren gepleegd in een sneltrein tusschen Nice en Toulon. Een violist, Foy genaamd, reisde met dien trein en zat in zijn coupé met een man, die, terwijl Foy in slaap gevallen Dezer dagen deed in verscheiden bladen het bericht de omloop, dat op Borneo meer dere leden van een Fransche aardrijkskun dige zending, door de «Patrie georgani seerd, door inboorlingen werden vermoord, toen men op het punt stond de thuisreis te ondernemen. Wij lieten de beschrijving opzettelijk achterwege met het oog op de onbetrouwbaarheid. Bovendien heeft het bloedige drama zich niet op Borneo, maar op Nieuw-Guinea, op de grens der Engel sche en Nederlandsche kolonie, afgespeeld op welk grondgebied is niet met zeker heid bekend De heer Henri Rouger, een der leden van het gezelschap, die aan den moord ontsnapt is, zendt thans daaromtrent aan genoemd blad een volledig relaas, dat wij hier onder het noodige voorbehoud (reeds meermalen bleek het orgaan voor sensatie-berichten een bijzondere voorliefde te koesteren) laten volgen. Amboina,6 Januari 1902 Op Nieuwjaarsdag had het jachi »Sal- vattihet anker geworpen op de Engel sche kust, in de nabijheid van Silaraka, op 100 meters afstand, van het strand, en een gedeelte der zending begaf zich aan land. Papoua's van een naburig dorp, on geveer twintig in getal, kwamen tot ons en gaven ons allerlei blijken van vriend schap en vertrouwenja, zij verzochten ons, onze tenten in hun midden op te slaan. Wij vonden hier niets tegen en kon den ons dus dien nacht huisvesten. Het was 1 uur in den morgen, alles was nog in diepe rust, toen ik eensklaps door een geweldig lawaai wakker schrikte; en voor dat wij ons rekenschap konden ge ven, wat er voorviel, zagen wij ons door een honderdtal naakte wilden omsingeld. Kreten van angst en pijn werden van al le kanten door de onzen geslaakt. Reeds was een geregeld gevecht ontstaan. Hoewel het een heldere nacht was, wa ren de wilden van toortsen voorzien. Reeds vielen enkelen der onzen, getroffen door knotsen of zelfs lansen. Verschillenden werden ook door wilden weggesleept en aan boomen gebonden. Onder dat getal bevond ook ik mij. Ik herinner mij, dat ik daarna een hevigen knotsslag op het hoofd ontving en bewusteloos ineenzakte. Toen ik weer tot mijzelven kwam, kon het ongeveer 5 uur in den morgen zijn, het was bijna dag. Ik was gebonden en door wilden omringd, die mij zonder twij fel dood waanden en mijn lijk moesten bewaken. Ik zag de lichamen van Villars en mijn andere metgezellen in dezelfde houding aan boomen gebonden maar af grijselijk verminkt. Villars bevond zich niet ver van mij; hij was geheel van zijn kleeren beroofd. Zijn schedel was gekloofd, zijn oogen waren uitgestoken, het bloed stroomde nog loom uit een gapende buik wonde. Den graaf van Saint-Remy was het hoofd afgehouwen; het was op de punt van een lans gestoken, bij wijze van eereteeken. Hagebeck was men bezig te roosteren; de inboorlingen staken hem aan een braadspit van bamboes. Wat den heer De Vries aangaat, van hem zag ik niet het minste spoor. Ik wachtte mijn lot af, echter zonder mij te verroeren, omdat ik vreesde, dat de minste beweging noodlot tig zou zijn. In het hoofd had ik een on duldbare pijn. Ik had de oogen ten halve geopend, doch sloot ze onmiddelijk, omdat één der wilden het hoofd omwendde. Dat korte oogenblik was voldoende geweest om den grond rondom mij met lijken bedekt te zien. Plotseling hoorde ik luide kreten, komende van de zijde der rivierzij wer den gevolgd door een levendig geweer vuur. Ik opende mijn oogen. Toen zag ik de Riemer en dr. Forster toeschieten en al degenen, die op het schip waren geble venzij vuurden op de wilden, en dezen sloegen op de vlucht. Ik riep om hulp. Met één sprong was de Riemer bij mij; met tranen van vreugde in de oogen om helsde hij mij en sneed de koorden door, waarmede ik aan den boom was vastge bonden. Mijn kracht was gebroken. Op dat oo genblik van geluk viel ik uitgeput neer. I)r. Forster verleende mij de noodzakelijke geneeskundige hulp; toen ik weer wat was bijgekomen, snelde ik naar mijn on gelukkige vriendenmaar alles was voor hen geëindigd. Baron Villars en de graaf van Saint-Remy bevonden zich in zitten de houding op den grond, evenals het lijk van den heer Hagenbeek, dat geheel ver koold was. Ondanks onze nasporingen vond men van den heer De Vries niets terug dan zijn kleerenwij moesten opmakan uit verschillende gegevens, dat hij gedurende den nacht door de kannibalen was ver slonden. Ziehier, hoe de zaken zich hebben toe gedragen Een groot aantal wilden, die ons bespiedden, hadden des nachts hun woningen verlaten. Na zich overtuigd te hebben dat wij allen in diepen slaap wa ren, hadden zij ons overvallen. Degeen, die de wachtbeurt had, had geen tijd meer om alarm te slaanal voortsluipend door het dichte kreupelhout, hebben zij zich van hem meester gemaakt, zooals gevon den voetsporen aanduiden. Dat was het teeken tot den moord en den verbitterdeu strijd, die volgde. De lantarens werden verbrijzeld, de tenten omvergehaald. Ik viel neer, getroffen door een niet zeer harden knotsslag. Op het zelfde oogenblik werd ik waarschijnlijk gebonden. De heeren De Riemer en Forster, die met ongeveer 50 man aan boord van de „Salvatti" waren gebleven, hadden niets gehoord. Eerst toen het dag begon te worden kwamen zij aan land, omdat ook zij door de wilden werden aangevallen. De Riemer was door eenige pijlen aan het been getroffen, die ongelukkig niet ver giftigd waren. Onze diep betreurde vrienden, onze reisgenooten sinds een jaar, zijn aan de kust van de Torresstraat begraven, op korten afstand van Silaraka, doch op Engelsch Guinea. Toen wij op Amboina terug waren gekomen, konden wij geen lijkdienst houden, dien ik zoo gaarne had gewenscht voor onze betreurde dooden, want daar is geen Katholieke kerk. Wij zullen er mede moeten wachten, totdat wij in Parijs zijn teruggekeerd. De zending heeft 25 dooden te betreu ren, waaronder 4 blanken; 33 lieden wer den gewond. Gedood werden baron Vil lars, graaf de Saint-Remy en de heeren Hagebeck en De Vries, verder 12 gewa pende mannen, 8 pakkendragers en 1 ma troos. Gewond werden de heeren Renger en De Riemer. Dokter Forster en de 54 mannen, die op het jacht achterbleven, zijn geheel ongedeerd. ƒ125 Odessa/Novorossisk aflading April en Mei f\2\. Binnenlandsche Granen. Tarwe. Per heet. /"5,75 a ƒ7,00, puike zware daarboven en per 100 kilo /'8,25 a fS 75 Rogge ƒ5,30 a ƒ5,50. Gerst. Winter- per 100 kilo ƒ7,— a f7,60. Zomer- per 100 kilo ƒ7,25 a ƒ7,50 en Chevalier- per 100 kilo 7,80 a ƒ8,20. Haver vaster. Per heet. ƒ3,50 a ƒ4,25, zaai daarboven en per 100 kilo ƒ8,20 a f8,40, zaai daarboven. Witteboonen. Per ƒ9,50 a ƒ11,50 en puike daarboven. Bruine boonenals voren. Per heet. ƒ5,50 a ƒ7,20, puike grove daarboven. Blauwe Erwten waren heden meer gevraagd. Per heet. ƒ8,a ƒ8,85 en gave puik'kokende daarboven. Kanariezaad ƒ5,75a ƒ7,75. Rotterdam, 24 Februari. Ter veemarkt waren arngevoerd 364 vette runderen, 158 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren, 157 schapen of lammeren, 405 varkens, big gen, paarden. Koeien en ossen 23 tot 32^ c., stieren tot c., kalveren 39 tot 54 c., scha pen 21 tot 26 c., lammeren tot c., varkens 22 tot 26 c. en lichte varkeus voor export 23 a 25 c. per '/2 kilo. Rotterdam, 24 Februari. Vlas. Op onze markt van heden was aangevoerd 31,801 steen blauw Hollandsch, 1200 steen geel dito, 2600 steen Groningsch en 3500 steen Zeeuwsch. De kooplust was weder iets minder dan gepasseerde week; ten slotte werd ca. f van den aanvoer verkocht te gen ietwat verlaagde prijzen I klei Lijnzaad. Aanvoer anderd. ein. Prijzen onver- Hulst, 24 Febr. Middenprijs per 100 k°. Tarwe ƒ8,25, Rogge ƒ6,25, Wintergerst ƒ7,50, Zomergerst ƒ0,00, Haver 7,25, Erwten f 9,50, Paardenboonen ƒ8,50, Iïui- venboonen ƒ9,50 Witteboonen 10,25, Brui- neboonen 8,75, Boekweit ƒ0,00, Lijnzaad ƒ13,50, Aardappels ƒ2,25. Koolzaad per zak van 106 liters ƒ0,00. Boter per kilo ƒ1,25. Eieren per 26 stuks ƒ0,85. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 22 stuks hoornvee, 37 varkens, verkocht9 20 Schiedam, 24 Febr. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn ƒ77» a per heet. ct., zonder fust en zonder de belas ting. Spoeling-commissie per ketel ƒ1,70. ROTTERDAM, 24 Februari. Buiten- landsche Granen vast. Rogge per 2100 kilo, 124/124 pond Ta gonrog ƒ155; Odessa uit zeeboot 139; Donau naar wicht ƒ134 a ƒ136 67/68 Ko. per Februari oude stijl ƒ133,50. Gerst per 2100 ko., 61/62 ko. Nicola jeff ƒ128, 60/61 k°. dito stoomend ƒ127. Haver per 100 kilo, 48/49 ko. Nicola- jeff' ƒ8,25, 47/48 ko. Libau Maart-aflading ƒ8,35. Boekweit per 2100 kilo, Prime State ƒ180, Canada-aflading Maart/eerste helft April gestort ƒ190. Mais per 2000 ko. Amerik. Mixed ƒ153; dito stoomend ƒ146, ƒ147 Odessa uit zeeboot ƒ120, ƒ121Donau ƒ121.50 a GENT, 21 Febr. Ter veemarkt van he den (Vrijdag) werden te koop gesteld56 schapen, 0 lammeren, 83 kalveren, 216 vet te varkens, 8 loopers, 320 biggen, 28 melk koeien, 5 groote ossen, 112 jonge ossen, 120 vaarzen, 141 vette koeien, 126 stieren, 158 magere dieren. Prijzen waren per kilog voor ossen en vaarzen vleesch fr 1,25 a fr. 1,30; idem 2de qual fr. 1,15 a 1,20; koeienvleesch fr. 1,20 a fr. 1,25; idem 2de qual. fr. 1,05 a fr. 1,15; stierenvleesch fr. 1,12 a fr. 1,25; kalfsvleesch fr. 1,70 a fr. 2,10; schapen- vleescli fr. 1,25 a fr. 1,35; lammerenvleesch fr. 1,90 a fr. 2,10; varkensvleesch fr. 1,33 a fr. 1,38. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0,82 a fr. 0,84stieren fr. 0,72 a fr. 0,74kal veren fr. 1,15 a fr. 1,20. Versch roet fr. 0,40 a fr. 0,55. Gent, 22 Februari. Vlas. De markt was van inlandsch minder goed voorzien dan een week geleden, en met eerder flauwe re prijzen heerschte er geringe vraag. Rus sisch eveneens flauwer in prijs, met onbe- teekenenden omzet Garens van vlas en van snuit stil en nauwelijks prijshoudend. Van snuitgarens konden de prijzen zich beter staande houden. Garens van katoen met zeer weinig handel tot onbevredigen de prijzen. Linnen verkeerde in gedrukte stemming, alleen voor het binnenland was de vraag ietwat beter. ANTWERPEN, g4 Febr. Veemarkt. Be taalde prijzen p, k°. Verk. 42 ossen le qual. fr. 0,83 2e qual. fr. 0,73 3e qual. fr. 0,63. Verk. 176 koeien le qual. fr. 2e qual. fr. 3e qual. fr. Verk. 46 vaarzen le qual. fr. 0,80 2e qual. fr. 0,70 3e qual. fr. 0,60. Verk. 38 stieren le qual. fr. 0,75 2e qual. fr. 0,65 3e qual. fr. 0.55. Verk. 25 kalveren le qual. fr. 1,18 2e qual. fr. 1,08 3e qual. fr. 0,98. Koers van liet gehb Belgisch per 100 frs. f 48,a ƒ48,05. Iteiii's van Antwerpen. Chili-salpeter 15.5 a 16 pet. fr. 24.85 per 100 K. G. Maart fr. 24,10, April fr. 25,00, markt vast. Sulfaat van ammoniak 20 a 21 pet. stik stof frs. 28.50 per 100 K. G. Maart/April fr. 28,50 markt prijshou dend. Superphosphaat 12 a 14 pet. stikstof fr°. bestemming fr. 4,75 a fr. 0,00 per 100 KG. Tarwe zeer ras. Wala 17, Kansas 177», Oregon 17'/*. Gerst vast. Groninger 167', Ca- liforniël67», Zeeuwsche wintergerst 17'/* a 17'/«. Maïs vast, Mixed 147», Galatz 127», witte Amerik. 15, La Plata op vorige prij zen. gevestigd te ♦s-GRAVEJVHAOK. De bank verstrekt gelden uitsluitend op eerste hypotheek en geeft, onder controle van Notaris W. J. M. de Bas te 's-Gravenhage uit, (op naam en aan toonder) groot ƒ1000,—, f 500,— en 7100 tegen den koers van 997> pet. De op den eersten Maart a. s. ver vallende coupons zijn van af dien da tum verkrijgbaar bij den heer Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS te Hulst, bij wien tevens prospectussen en ver dere inlichtingen te bekomen zijn. De Directie, K. E. ABBING. A. C. DE KANTER.

Zelandia | 1902 | | pagina 3