Koloniën. frankrijk. Provineiaal Nieuws. Allerlei. Gemengd Nieuws. Landbouw. De diensten vap het stroo in betrekking tot Ijet landbouwbedrijf. r digste geweest, ooit in de Kolonie gele verd en wat betreft het treffen van Do- ran, blijkbaar is zijn nachtelijke aanval mislukt en werd hij tot vluchten gedwon gen, bij welke vlucht hij de gemelde ver liezen leed. Bij het buitmaken van het konvooi hebben de 160 man van het escorte zich natuurlijk overgegeven. Wanneer we nu eens gaan optellen dan zien we, dat in de laatste dagen de En- gelschen niet minder dan 248 man in de Kaapkolonie hebben verloren, en waar schijnlijk zijn de opgaven niet eens volle dig. Wat de opgegeven Boeren verliezen betreft, men weet wat daarvan te den ken 1 En in zulke omstandigheden beweert de jingo-pers nog, dat de toestand in Öe Kolonie nog nooit zoo gunstig is geweest als tegenwoordig CIII1VA. Dat het bij de Langstaarten niet pluis is, blijkt ons weer uit het volgende Te Kanton is bericht ontvangen dat de gebouwen van den zendingspost van het Berlijnsche genootschap te Fa-jeum door een oproerige menigte in brand gestoken en vernield zijn. De zendelingen zijn er in geslaagd te ontsnappen. te steenkolenbekken in Limburg aan die industrie waarschijnlijk geven zal, heeft in het Noorden dier provincie den wensch doen opkomen, de boringswerken op uit gebreider schaal te kunnen aanvangen. Dan volgen de vragenZal de regee- ring te dien aanzien maatregelen nemen, hetzij door onmiddellijke tusschenkomst, hetzij door subsidiën Wat heeft de regee ring tot nu toe gedaan, om deze werken, welke van veel belang zijn voor de nati onale nijverheid en haar toekomst, te be spoedigen Is de regeeringvan plan, alles ol een gedeelte der nieuwe beddingen van staatswege te exploiteeren Heeftozij de noodige maatregelen getroffen, om ten minste zoo spoedig mogelijk zekerheid te verkrijgen over de hoedanigheid der nieu we velden, met name, of zij dienstbaar zullen kunnen gemaakt worden voor den publieken dienst, b. v. de exploitatie der Staatsspoorwegen AMERIKA. Hevige brand. Alweer heeft in eene Amerikaansche stad een hevige brand ge woed. Een telegram uit Paterson meldt daaromtrent het volgende Hier zijn 26 blokken huizen, omvatten de geheele handelswijk, alsmede vele o penbare gebouwen, waaronder de kanto ren van telegraaf en telefoon, de gasfa briek en de fabriek voor electrische ver lichting in de asch gelogd. De brand ver lichtte de geheele stad, de inwoners wer den door een paniek aangegrepen. Hon derdon zijn dakloos. De schade wordt op tien millioen dollars geraamd.- Tot dusver is slechts een doodelijk on geluk gemeld, maar vele personen zijn gewond. De militie is onder de wapens geroepen om de eigendommen te beschermen, waar, naar gemeld wordt, dieven hun slag trach ten te slaan. BARNUM en BAILEY. Rodica en Dodica, de aaneenge- groeide meisjes van Barnum en Bailj', zijn »gescheiden." Dr. Doyen heeft de 'opera tie verricht, welke 20 minuten duurde. De aaneengroeiing, ter hoogte van de heup was 12 centimeters hoog, 5 lang en 4 dik. De operatie is zeer goed geslaagd; de kinderen hebben zeer weinig gebloed, zij zijn slechts kort buiten kennis ge weest. Toen ze weer bijkwamen, gevoel den zij pijn op het punt, waar ze vroeger aaneengegroeid waren, en toen zij be merkten gescheiden te zijn, begonnen ze bitter te weenen, eerst Rodica, toen andere. Men weet. beren los" ,v 'de beide meisjes door tu is vo^usjo^varen aangetast, maar Doodica „-el erger dan hare zuster. Het is hoogst onwaarschijnlijk, dat Doodica in leven zal blijven, maar Rodica hoopt men te behou den. Op liet oogenblik van het afzenden der berichten leefden beide kinderen nog en waren betrekkelijk goed. Men neemt het dr. Doyen kwalijk, dat hij de operatie door een kinematograaf heeft doen opnemen. Sommigen beweren ook, dat hij in zijne mededeelingen van sommige bijzonderheden aan de »Echo' de Paris" het ambtsgeheim heeft geschonden. De hooggeprezen vrijheid. De maire van Bourg-Argental (St. Etienne) heeft een be sluit uitgevaardigd, waarbij alle processies en godsdienstige betoogingen, behalve bij begrafenissen, binnen het grondgebied der gemeente verboden worden. cir o Moordaanslag op een priester. Omtrent den moordaanslag tegen R. K. geestelijken, die indertijd werd bericht uit onze Oost, verneemt 't Bat. Nieuwsbl. het volgende uit Buitenzog Zondagavond, 12 Januari, heeft onze al gemeen bekende pastoor Claessens alhier met zijn gasten blootgestaan aan groot ge vaar. Toen de pastoor na het avondmaal tegen halftien met zijn assistent, pastoor Visser, en zijn gasten, pastoor Van den Heuvel van Magelang en pastoor dr Derckx, een bo tanist van naam van de universiteit te Leuven, die voorkorten tijd in het belang zijner studiën in 's lands plantentuin werk zaam is, in de zijgalerij der pastorie zat te praten, zag hij een inlander over het hoo- ge ijzeren hek klimmen en met een plof op het erf vallen. Die man stond dade lijk weder op, trok een kapmes en rende zonder een enkel woord op de geestelijken in, het kapmes boven het hoofd zwaaiend. Pastoor Claessens sprong op en gaf in zijn ontsteltenis een gil, welke de anderen op het gevaar opmerkzaam maakte. De woesteling was in een oogenblik in hun midden en deelde links en rechts houwen uit. Dr Derckx bracht hij met een ge weldigen slag een wonde toe over het voorhoofd, waaruit het bloed gudste, dat den pastoor verblindde. Ook op de wan gen, de armen en op den rug bekwam deze geleerde diepe houwen, zoodat hij kermend op den vloer nederzakte. Pastoor 4 an den Heuvel, hoewel ziek en zwak, snelde zijn collega dadelijk te hulp. Hij wist den moordenaar bij dé polsen te grijpen en ter aarde te werpenbeiden rolden in een worsteling door de galerij en daarna de trappen af in den tuin. In- tusschen hadden pastoor Claessens en ziin adsistent een stok en een .stoetl. T waarmede ziwftftd„...ei opgevat, Ttoin—-Ji moordenaar te lijf gin- en. Met vereende krachten werd men den man de baas hij zonk eindelijk on machtig ineen. De inlander, die het stoute stuk dorst bestaan, is een man van middelbaren leef tijd. Wat de aanleiding tot die poging tot moord is geweest, verkoos hij niet te zeggen sedert jaren geeft, was niet zoo druk bezet als naar gewoonte, wat niet wegneemt, dat de groote zaal van «De Graanbeurs" toch goed gevuld mocht heeten. De voordrachten werden zeer goed uit gevoerd en eene speciale vermelding van het komische en uitstekend voorgedragen stukjeIk zou wel willen trouwen" is hier zeker op zijn plaats. De muziekstukken door de werkende leden van het gezelschap ten gehoore ge bracht, getuigen van eene goede studie en verdienen betere aandacht dan die welke sommige bezoekers van het concert daar aan blijkbaar schonken. Het blijspel was een vroolijk slot aan het laatste concert van «Harmonie" en het uitbundig gelach in alle rangen van de zaal, bewees wel dat de acteurs zich ver dienstelijk van hunne taak kweten. Aan de ingezetenen zal gelegenheid gegeven worden om van hunne'belangstel- ling in het door het muziekgezelschap «Harmonie" in de maand Juli te geven luisterrijk internationaal festival te doen blijken, en zal hen eene inteekeningslijst worden aangeboden. RELGIE, Aanslag op Koning Leopold. Uit Mar seille wordt aan de Patrie een fantastisch verhaal opgedischt van een voorgenomen anarchisten aanslag op koning Leopold te Nice. Drie anarchisten zouden, voorzien van bommen en wat dies meer zij, van Parijs naar Marseille zijn vertrokken, maar worden door speciale detectives vervolgd, Koning Leopold heeft kennis gekregen van hot gevaar, dat hem boven het hoofd hangt. Uit Marseille, Parijs en Genua is politie te Nice samengetrokken. Steenkolenvelden. Aan do N. R. Ct. werd het volgende geschreven Sedert eenigen tijd maakt men zich in ons land erg warm over de steenkolen velden, ilie in Belgisch Limburg zijn ont dekt. Volgens den minister van Nijver heid en arbeid zijn in den laatsten tijd vijf concessie aanvragen gedaan tot ont ginning van steenkolenmijnen. Deze moe ten nog worden beoordeeld naar de wet van 21 Augustus 1810, zooals die in ons land bij de wet van 2 Mei 1837 is aange vuld. Do vele concessie-aanvragen hebben c- venwel het kamerlid Gielen ertoe ge- bracht eenigc vragen tot den minister te richten, die daarop waarschijnlijk Dinsdag antwoorden zal. De ontwikkeling zoo motiveert Gie len zijne interpellatie de ontwikkeling die de ontginning van het nieuw ontdek- OVERSLAG 13 Febr. Ten overstaan van den Notaris Dregmans te Axel werd heden alhier verkocht een woonhuis met schuur en erf, staande en gelegen midden in de kom dezer gemeente en behoorende aan den heer D. B. Waelput, rentenier. Kooper werd de heer Leon Waelput te Axel voor f2100,onverminderd /"100, voor boomprijs. AXEL, 11 Februari. Door de heeren Ph. J. van Dixhoorn, Sal. de Feijter en F. van Hoeve alhier, Jac. Dekker te Bosch- kapelle en Jnles Vogelvanger te Hulst is een request gezonden aan den minister van justitie, waarin zij om een sterke uitbrei ding der rijkspolitie of anders een detache ment soldaten verzoeken, opdat eene gere gelde grensbewaking zou kunnen worden ingesteld, om een einde te maken aan de veelvuldig voorkomen strooptochten en dief stallen van vee, pluimgedierte, konijnen, enz. in 't oostelijk deel van ZeeuwschVlaan- deren. Aan verschillende autoriteiten en de ge meentebesturen in die streek zijn afdruk ken van het request gezonden, met ver zoek, daaraan adhaes'ic te verleenen. Voor de 1ste klas der Rijks-Normaal lessen hebben zich aangemeld 7 leerlingen voor de 1ste klasse der voorbereidende cur sus verbonden aan de Rijks-Normaalessen 2 leerlingen. - De lieer A. W. Kruijsse alhier, is met ingang van 1 April e. k. benoemd tot on derwijzer aan de bijz. school te Hoek op eene jaarwede van f450. HULST. Het R.-K. Kerkbestuur heeft een nieuwen vierwieligen lijkwagen aan gekocht te gebruiken bij de begrafenissen le en 2e klasse. De thans gebruikt wor dende lijkkoets zal het zoogenaamde «kar retje" vervangen, zeer ten genoegen van een ieder daar het «karretje" een zeer on ooglijk ding was. Het gebruikelijke Vastenavond-con cert dat het muziekgezelschap «Harmonie" Naar wij uit goede bron vernemen, zijn de ontwerp-statuten ten behoeve der alhier te vestigen naamlooze vennootschap «Stoomtramweg Hulst-Walsoorden" door H. M. de Koningin goedgekeurd en zal de akte van oprichting binnen eenige dagen notarieel gepasseerd worden. Donderdag had alhier de Rijksheng- stenkeuring plaats onder toeloop van een Hink aantal belangstellende en belangheb bende landbouwers. Voor de keuring waren bij den secreta ris der keuringscommissie aangegeven 26 hengsten, waarvan er evenwel 7 niet voor gebracht werden. Zeven hengsten werden afgekeurd. Boor den gemeente-keurmeester werd jl. Woensdag aan de vischmijn een mand met rog ongeschikt bevonden voor de con sumptie deze werd onder toezicht van de gemeente-politie onder den grond gestopt. ZAAMSLAG. Door het bestuur van den Zaamslagpolder is de levering van 700 M3 grint groot 1 6 c.M opgedragen aan J. H. Adriaansen te Sliedrecht voor/11,66 per M3. Op den stal van een onzer landbouwers is door den veearts lendentyphus bij twee paarden geconstateerd. Deze ziekte 'is' niet besmettelijk, doch de meeste dieren sterven er aan. KLOOSTERZANDE. Op Maandag 10 Febr. jl. werd door onze Harmonie St. Ce cilia het laatste winteiconcert gegeven, dat bestond uit muziek-, zang- en een tweetal tooneelstukken. Alle nummers van het zeer rijke pro-or*» rn iw u'i wéruen op verdienstelij- «.e wijze uitgevoerd. De werkende leden hebben inderdaad veel tijd moetan beste den en zich veel moeite moeten getroosten om tot zoo een goede uitvoering te gera ken. Zij hadden dan ook het genoegen dat het concert door een overgroot publiek werd bijgewoond, dat na het einde van elk afgespeeld stuk door luide bravo's zijne goedkeuring en tevredenheid uitdrukte. Een woord van dank komt voorzeker toe aan de leden der harmonie, zoo bestuurs- als werkende leden voor den genoeglijken en gezelliigen avond aan een talrijk pu bliek verschaft. Tot postbode te Dreischor voor het gehucht Schuddebeurs op Schouwen is met ingang van 1 Maart e. k. benoemd de heer Adriaan de Vries Cz., alhier. HONTENISSE. De postbode P. V. loo- pende tusschen Kloosterzande en Ossenisse, is, naar wij vernemen, geschorst als ver dacht van schending van brievengeheim. Wij vernemen dat door de rijkspolitie een onderzoek is ingesteld. GROENENDIJK. Op Zondag 9 en Dins dag 11 Febr. jl. werd in het café van den heer Benj. van Jole alhier een wedstrijd op het biljard gehouden, waaraan 30 lief hebbers deelnamen, die gezamenlijk 55 partijen speelden, De 5 prachtige prijzen die bestonden uit een fraaien spiegel, een sigarenstel, een meerschuimen sigarenpijp, een brievenhanger en een inktstel werden respectievelijk gewonnen door de heeren Benj. van Jole Sr., P. S. van Jole, P. Jonckheim, B. van Jole Jr., en B. van Jole Jr., met 40, 33, 33, 32 en 32 punten. Dezer dagen zijn aan de kantoorlo kalen van het postkantoor alhier rollui ken (persiennes) aangebracht. Velen maak ten zich destijds bezorgd, dat die doelma tige verbetering de sierlijkheid van het gebouw niet zou verhoogen. Naar het ons wil voorkomen, blijkt nu het tegendeel: Het fraaie gebouw ziet er nog frisscher en aangenamer uit. De leveranciers hebben eer van hun werk, zoodat we wel zouden durven voor spellen, dat ze in dit artikel reclame ge maakt hebben. Er ciculeert hier een adres aan den gemeenteraad, om te verzoeken, dat er een oproeping voor gemeente-geneesheer zal gedaan worden. De kwaadsprekende gemeente wist] in verband hiermeê alweêr te vertellen, dat aan dat verzoek toch geen gevolg zal ge geven worden, omdat men iemand op het oog heeft, die nog studeert en die misschien bij een paar jaar arts zal we zen Ik kan dergelijke praatjes niet gelooven en houd me ook overtuigd, dat onze Raadsleden dien laster eenparig zul len logenstraffen. De belastingambtenaren J. J. de Smit uit Axel, F. B. Tas uit Hulst, A. Bodde- ri.j uit St. Jan Steen en C. Ruijterman uit Hansweert, zijn hier weêr tijdelijk gede tacheerd, omdat het derde product aan de Suikerfabriek van den heer Malotaux af gewerkt wordt. WESTDORPE. Gisteren (Donderdag) heeft onze dorpsgenoot de Korporaal-wiel rijder P. van der Heijden, die te Bergen op Zoom als milicien in garnizoen is, met gunstig gevolg (hij slaagde met no. 1) exa men afgelegd voor milicien-sergeant. KOEWACH113 Febr. Heden namid dag werd hier eene vergadering van den gemeenteraad gehouden, waarop alle leden tegenwoordig waren. Het pas nieuw ge kozen raadslid, de heer C. A. V. de Blieck legde in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af en nam zit ting. De secretaris gaf lezing van een schrij ven aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij eenige kleine wijzigingen werden voorgesteld in een paar artikelen van het vastgestelde reglement regelende de jaar wedden der onderwijzers. Deze wijzigingen werden aangebracht, terwijl de toelage aan het hoofd der school te St. Andries toegestaan voor akte land bouw bij het tractement gevoegd werd. De jaarm arkt van paarden, koeien en varkens zal op de gewone wijze plaats hebben. Ten slotte werd vastgesteld het nieuwe reglement op de tapperijen, alsmede de ver- ordening ter afkondicine' van n i m" - .iet regle ment volgens art. 127 der gemeentewet MIDDELBURG. De administrateur A. van de »Middelburgsche Ct." is, zooals gemeld werd, gearresteerd. Deze arresstatie heeft alhieralgemeen groot opzien gebaard, voor al waar de heer A. deze betrekking reeds ruim 25 jaar bekleedde. 's-IIEERENHOEK. Dinsdagavond heeft de tooneelclub «Ons genoegen hare leden weer eens een pleizierigen avond bezorgd door hare laatste wintervoorstelling. Voor een stampvolle zaal werden de tooneelstuk ken zoowel als de voordrachten flink en terdege afgespeeld en gaven wederom blijk van goede studie en flinke oefening. On der de voordrachten muntten vooral uit Metamorphose" en »het inhalen van den burgemeester van Lummeldorpwaarbij aan het lachen geen einde scheen en een daverend applaus door de zaal weerklonk. Moge ons genoegen, zoo voortgaan dan zal zij hare leden nog menig gezelligen avond bezorgen. Het is echter te betreuren, dat men on der de toeschouwers nog zoo weinig bur gers telt- Het ijs heeft hier deze week bijna een slachtoffer geeischt. Het 10 jarig meis je M. timmerman, viel op een watergang door het ijs. Daar Jac. Rijk, welke in de nabijheid was, zich nmiddelijk te water begaf mocht het hem gelukken het kind te redden. RILLAND-BATH, 11 Februari. Ten be wijze dat het hier nog al vrij erg aanslibt, kan dienen, dat sedert 1883 in het Kreek rak bezuiden den spoordam nu de derde polder ingedijkt zal worden. In dat jaar werd de Damespolder, in 1896 de Anna Manapolder ingedijkt. A. s. Zaterdag nu zal er aanwijzing zijn voor een nieuwen polder, terwijl den 22 Febrnari te Bergen- op-Zoom de aanbesteding zal plaatshebben. Alle polders hebben dezelfde concessiona rissen SAS VAN GENT De dagen van Car naval zijn weêr achter de rug. Waren er Zondag en Maandag niet veel gemasker- den te zien, (enkele venters van groenten en een paar muzikanten uitgezonderd,) des te drukker was het Dinsdagavond. Men zag bijna geen ongemaskerden op straat. In de herbergen wriemelden allerlei kleu ren doorelkaar en toch "was er weinig ver scheidenheid, daar bijna alle costuums van ongeveer het zelfde maaksel waren, en er niemand een in het oog vallend schoon pakje aanhad. Natuurlijk hadden verschillende vereer ders van Prins Carnaval „den Prins" ge sproken, en gedroegen zich enkelen min der betamelijk (het is wel treurig, dat zoo iets „natuurlijk" moét genoemd worden) doch ernstige feiten kwamen gelukkig niet voor. Woensdagavond was er nog een relletje in een herberg in de Polderstraat, doch dat was vrij spoedig door de gewa pende macht gesust. GRAAUW. Zondag j. 1. hield de E'an faren „Nooit Gedacht" alhier haar laatste winterconcert. De zaal was stampvol. De verschillende nummers van 't rijke pro gramma liepen, als gewoonlijk, goed van stapel en schenen zeer in den smaak van 't publiek te vallen. Als toegift op 't pro gramma gaf de Fanfare aan 'tslot nog 't „Transvaalsch volkslied", waarna allen voldaan hniswaarts keerden. De orde in de zaal liet ditmaal niets te wenschen daarom een woord van dank aan de ge meente-politie met 't toezicht belast. Tot 't welslagen der concerten, door on ze Fanfaren gegeven, draagt 't doelma tig ingericht tooneel zeer veel bij. De ver- eeniging beschikt n. 1. over vijf verschil lende tooneelen, die zoowel wat opvatting als uitvoering aangaat, door iedereen ge roemd worden. Ze zijn allen afkomstig uit 't gunstig bekende atelier van Kerke lijke kunst van den heer J. Jongeneelen te Roosendaal, wiens atelier wij dan ook bij ie^der gerust durven aanbevelen. In den nacht van Maandag op Dins- j; 1- hebben dieven uit de schuur van den landbouwer A. Staal een hoeveelheid graan en uit de schuur van den landbou wer J. Verbist twee zakken klaverzaad ontvreemd. De heeren langvingers schijnen de poli tie te vlug of te slim af te zijn, want, zoover ons bekend, heeft zij nog geen en kelen dader van de talrijke diefstallen ge durende dezen winter alhier gepleegd, in handen kunnen krijgen. IJZENDIJKE, 12 Februari '02. Gisteren avond gaf het muziekgezelschap Geduld overwint zijn laatste concert van dit win terseizoen. De zaal was, hoewel flink be zet, toch niet propvol, doordat vreemde lingen nu, in tegenstelling met vroeger, entréegeld moesten betalen. Het program ma was vol afwisseling. De muzieknum mers, waaronder zware stukken, zooals »Rigoletto" van G. Verdi, werden zeer goed uitgevoerd, zooals wij trouwens van »G. O., gewoon zijn. Het lied ohne wor- tevan den Directeur, den heer P. J. Dellaert viel zeer in den smaak. De komisch-dramatische voordracht Me- renberg" van Abr. de Winter boeide het publiek en gaf veel stof tot nadenken, ter wijl de zaal soms dreunde van het lachen der toeschouwers onder het. opvoeren van de humoristische samenspraak »De Velo Kortom, het avondje, dat »G. O." zijnen leden gisteren aanbood, was heel gezellig en geanimeerd. We hopen nog dikwijls in de gelegenheid te zijn, zulke genotvolle concerten van ons mnziek bij te wonen. Heeft u ,,Een hart om mij te minnen? vroeg de jonge dame aan den bleeken bediende in een muziekwinkel. - Bij een weekloon van f 10 kan dat onmogelijk, jonge dame, antwoordde hij droefgeestig. 1 atient. Dokter, ik wou u raad plegen over mijn totaal gebrek aan herinneri ngsvermogen Dokter. Zoo maar ziet u, in zoo'n geval moet er vooruit betaald.worden Vrouw. Man, beslis gauw, of ik dezen hoed zal nemenanders raakt hij uit de mode In den Haverzak. De vorige week heeft een koetsier te Londen zonder het te we ten, een millioen gulden aan waarde in handen gehad. Na een rit vond hij in het rijtuig een eenvoudige doos, die hij voor een »ping-pong hield en in den haverzak stopte. Eerst den volgenden ochtend toen zijn vrouwbij uit zonderingn ieuWs gierigbij het uithalen van den zakde- doos vond en opende, bemerkte zij, dat dit vol diamanten en paarlen was. De eerlije ke man bracht terstond de juweelen naar een politiebureau, waar men er al van wist. Lord Stavordale, (oudste zoon van den graaf van Lyeester) die den volgen den dag met de eenige dochter van den markies van Londonderry zou trouwen, had zijn bruid met al dat fraais, ter waar de van ongeveer 80,000, pst. willen ver rassen, maar in wel wat bovenmatige ver strooidheid de doos in het rijtuig laten lig gen. De koetsier, die den onbekenden schat zoo onverschillig behandeld had, zal wel een aardige fooi hebben gekregen. Er is een tijd geweest, vijftien, twintig jaren geleden, toen de landbouwstudie nog in de luren lag, dat de waarde van den slalinest niet alleen erg werd onderschat, maar ook zelfs door sommige vooruitstre- venden op het gebied van landbouw voor nietig gesteld werd. «Kunstmeststoffen aldus lieten zich die mannen uit, kunnen den stalmest vervan- gen, ja, ze zijn eene veel betere bemesting voor den akker, dan deze is Wel is waar heeft de ervaring, gepaard aan een dieperen blik in de leer der be mesting die dwaze uitspraak gelogenstraft, maar toch hoort men nog vrij algemeen beweren, dat althans een deel van den stalmest, n. 1 het stroo als meststof heele- maal geene waarde heeft en in het alge meen den landbouwer van weinig dienst, is behalve dat het hem als handelsartikel soms veel geld kan opbrengen. Vandaar dan ook, dat vele landbouwers hun stroo grootendeels verkoopen en voor het geld,

Zelandia | 1902 | | pagina 2